SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Johnny071
Posts: 619
Joined: 11/02/2009 13:42
Location: izmedju redova
Contact:

#25101 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Johnny071 »

kloniran wrote:
Ripicipi wrote:
A ti se prolanazis u "vehabijama"?
Ne, a ti si vjerovatno zagovornik istrebljenja istih :?:

Meni je samo pun k*rac likova koji javno pretpostavljaju nesto i uvijek s tendencijom izazivanja mrznje posebno ako je neki musliman akter događaja. Odmah ide etiketiranje bez ijednog dokaza.
Isto ko za Zvornik, sta bi na kraju, niđe s glave u izvjestaju uzvika i povika o kojima je svijet pisao, pojela maca jelde.
Ljudi na ovakvim pozicijama ne smiju sebi dati za pravo da pretpostavljaju, a to kod nas dođe ko obaveza.

Jebote, ljudi poginuli al najvaznije je da je bio i jedan srbin i jedan bosnjak. Sad ne bi bilo fer da makar i onaj ranjeni nije hrvat, a onaj u busu sejdic i finci da se makar popuni nacionalna zastupljenost :-)

Al da se ja pitam, ovakve slucajeve ne bih hapsio, skup je on za hraniti u zatvoru a metak 2 KM.
sad izjednacavas muslimane i vehabije i bez razloga vrijedjas puno ljudi sa tim... al to nije tema ovog thread-a pa cu preskociti.
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7940
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#25102 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Baltazar_khan »

MirtolaDas wrote:
nKrkan wrote:TELEGRAF : VEHABIJA UBIO SRPSKOG VOJNIKA !
sta je taj telefraf? politicka satira?
šta god da je ima preko 450 hiljada pratilaca na facebooku.
User avatar
drug_profi
Posts: 65427
Joined: 16/07/2012 16:00

#25103 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by drug_profi »

Nisam siguran da trebam vjerovati u sistem.
Pitanje je sta poduzeti.
bumerangss
Posts: 5610
Joined: 12/01/2015 16:47

#25104 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by bumerangss »

julisiz es grant wrote:
Đinajlu wrote:Ko je taj Enes Omeragić (ako je on ubica)?
NeJma ga na FB, što znači da dok ga ne ufate, ništa o njemu ne znamo :D
Ko nema fb, meni je taj sumlnjiv pa bih preporucio MUP-u da sve osobe bez fb temeljito istraze
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#25105 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by It_is_a_Leclerc »

Ajant wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:U svakom slučaju, riječ je o terorizmu. Da li je motiv ISIL-ovština ili narkomanija, drugi je par obuće.

Pucati na autobus pun ljudi je terorizam.
Terorizam
Član 201.
(1)Ko počini teroristički čin s ciljem ozbiljnog zastrašivanja stanovništva ili prisiljavanja organa vlasti Bosne i
Hercegovine, vlade druge zemlje ili međunarodne organizacije, da što izvrši ili ne izvrši, ili s ciljem ozbiljne
destabilizacije ili uništavanja osnovnih političkih, ustavnih, privrednih ili društvenih struktura Bosne i
Hercegovine,
druge zemlje ili međunarodne organizacije
kaznit će kaznom zatvora najmanje tri godine.
Tako je.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#25106 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

Ooooooo jbteeee Excluziveeeeeee
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#25107 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by volta dzontra »

Matzan wrote:Sad javiše na FTV, uključila se novinarka sa lica mjesta, da je ubica pucao i ubio 2 pripadnika OS BiHu kladionici uz uzvike "Allahu ekber", a potom izašao van i nasumično pucao po autobusu GRAS-a. Ovo je, kako kaže, saznala iz razgovora sa očevicima.
Ma lazu neoimperijalisticki islamofobni ocevidci
User avatar
Johnny071
Posts: 619
Joined: 11/02/2009 13:42
Location: izmedju redova
Contact:

#25108 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Johnny071 »

Ajant wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:U svakom slučaju, riječ je o terorizmu. Da li je motiv ISIL-ovština ili narkomanija, drugi je par obuće.

Pucati na autobus pun ljudi je terorizam.
Terorizam
Član 201.
(1)Ko počini teroristički čin s ciljem ozbiljnog zastrašivanja stanovništva ili prisiljavanja organa vlasti Bosne i
Hercegovine, vlade druge zemlje ili međunarodne organizacije, da što izvrši ili ne izvrši, ili s ciljem ozbiljne
destabilizacije ili uništavanja osnovnih političkih, ustavnih, privrednih ili društvenih struktura Bosne i
Hercegovine, druge zemlje ili međunarodne organizacije
kaznit će kaznom zatvora najmanje tri godine.
Na mjesto događaja su stigle i specijalne jedinice SIPA-e koje će pomoći u uviđaju ali i u potjeri za napadačem.

Istragu vodi Tužilaštvo BiH jer se radi o pogibiji vojnika Oružanih snaga.

Kako saznajemo, napadač nije pucao na autobus kako je ranije objavljeno već u pravcu autobusa gdje se nalazio treći vojnik koji je ranjen.

Navodi se da je jedan poginuli vojnik Bošnjak, dok je drugi Srbin.

U večerašnjoj pucnjavi koja se dogodila u 19:35 smrtno su stradala dva vojnika Oružanih snaga BiH.
Navodi se da je također još jedno lice povrijeđeno.
Last edited by Johnny071 on 18/11/2015 22:53, edited 1 time in total.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#25109 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zateznistub »

Majku u picku i ko im ikad pokaza put u BiH
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#25110 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by costacurta »

O'zone wrote:Ooooooo jbteeee Excluziveeeeeee
STAJ'BILO STAj' BILO STA?! :mrgreen:
User avatar
nKrkan
Posts: 4984
Joined: 28/06/2013 23:11
Location: Tuzinje

#25111 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by nKrkan »

Hrvatski mediji su relativno umjereni , a ovi sa domenama RS bombarduju.
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#25112 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by kloniran »

Johnny071 wrote:
kloniran wrote:
Ripicipi wrote:
A ti se prolanazis u "vehabijama"?
Ne, a ti si vjerovatno zagovornik istrebljenja istih :?:

Meni je samo pun k*rac likova koji javno pretpostavljaju nesto i uvijek s tendencijom izazivanja mrznje posebno ako je neki musliman akter događaja. Odmah ide etiketiranje bez ijednog dokaza.
Isto ko za Zvornik, sta bi na kraju, niđe s glave u izvjestaju uzvika i povika o kojima je svijet pisao, pojela maca jelde.
Ljudi na ovakvim pozicijama ne smiju sebi dati za pravo da pretpostavljaju, a to kod nas dođe ko obaveza.

Jebote, ljudi poginuli al najvaznije je da je bio i jedan srbin i jedan bosnjak. Sad ne bi bilo fer da makar i onaj ranjeni nije hrvat, a onaj u busu sejdic i finci da se makar popuni nacionalna zastupljenost :-)

Al da se ja pitam, ovakve slucajeve ne bih hapsio, skup je on za hraniti u zatvoru a metak 2 KM.
sad izjednacavas muslimane i vehabije i bez razloga vrijedjas puno ljudi sa tim... al to nije tema ovog thread-a pa cu preskociti.
Navedi mi rijec u ovom postu gdje sam izjednacio vehabije i muslimane?
almir_tz
Posts: 497
Joined: 04/05/2010 10:51

#25113 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by almir_tz »

volta dzontra wrote:
Matzan wrote:Sad javiše na FTV, uključila se novinarka sa lica mjesta, da je ubica pucao i ubio 2 pripadnika OS BiHu kladionici uz uzvike "Allahu ekber", a potom izašao van i nasumično pucao po autobusu GRAS-a. Ovo je, kako kaže, saznala iz razgovora sa očevicima.
Ma lazu neoimperijalisticki islamofobni ocevidci
Žderači Nutelle i pijači Coca-Cole. :D :D :D
zipoo
Posts: 18881
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#25114 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by zipoo »

Vjerujem da nema ovo nikakve veze sa vehabijama. Obični narkoman koji likuje djela ovih sa istoka
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 10196
Joined: 31/03/2007 00:07

#25115 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Bosanski_kralj »

drugi profil wrote:Nisam siguran da trebam vjerovati u sistem.
Pitanje je sta poduzeti.
Štap u ruke i po glavi. Kod nas u Krajini vehabije u pojedine džamije ne smiju zalaziti. Par puta su pokušali doći, dobili po leđima i više se ne vraćaju.
User avatar
Maharadza
Posts: 17070
Joined: 30/01/2013 15:13

#25116 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Maharadza »

undefined007 wrote:Image
Image

'bemti i policiju i sipu smotanu!
Last edited by Maharadza on 18/11/2015 22:55, edited 1 time in total.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#25117 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

Nefic kaže da rade na identifikaciji napadača
sahara1428
Posts: 2172
Joined: 03/03/2010 07:39

#25118 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by sahara1428 »

da li se varam, narkoman bi nasumično pucao, a ne tražio vojnike u uniformama???
MirtolaDas
Posts: 930
Joined: 05/11/2011 15:40
Location: dje me nadje

#25119 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by MirtolaDas »

almir_tz wrote:
volta dzontra wrote:
Matzan wrote:Sad javiše na FTV, uključila se novinarka sa lica mjesta, da je ubica pucao i ubio 2 pripadnika OS BiHu kladionici uz uzvike "Allahu ekber", a potom izašao van i nasumično pucao po autobusu GRAS-a. Ovo je, kako kaže, saznala iz razgovora sa očevicima.
Ma lazu neoimperijalisticki islamofobni ocevidci
Žderači Nutelle i pijači Coca-Cole. :D :D :D
Pronasao sam se u Nutelli :-( Nijeste fer
User avatar
Ajant
Posts: 268
Joined: 07/02/2011 21:00

#25120 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Ajant »

It_is_a_Leclerc wrote:
Ajant wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:U svakom slučaju, riječ je o terorizmu. Da li je motiv ISIL-ovština ili narkomanija, drugi je par obuće.

Pucati na autobus pun ljudi je terorizam.
Terorizam
Član 201.
(1)Ko počini teroristički čin s ciljem ozbiljnog zastrašivanja stanovništva ili prisiljavanja organa vlasti Bosne i
Hercegovine, vlade druge zemlje ili međunarodne organizacije, da što izvrši ili ne izvrši, ili s ciljem ozbiljne
destabilizacije ili uništavanja osnovnih političkih, ustavnih, privrednih ili društvenih struktura Bosne i
Hercegovine,
druge zemlje ili međunarodne organizacije
kaznit će kaznom zatvora najmanje tri godine.
Tako je.
Ako tako nisko postavimo ljestvicu, onda je terorizam i kad lik pijan sjedne za volan i ubije nekog. Ovo za ozbiljnu destabilizaciju itd. ne bih komentarisao, to "pravno dobro" nikako ne može ugroziti pucnjava narkomana, ali može neko ko to čini iz ideoloških razloga.
costacurta
Posts: 3642
Joined: 05/05/2005 08:25

#25121 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by costacurta »

Nemoguce da na forumu nema nikog sa Sokolja il Rajlovca da zna ovog lika i kaze nam ko je. Osafunjase mi se obrve vise
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#25122 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by nema me tamo »

vidjecemo sve
MirtolaDas
Posts: 930
Joined: 05/11/2011 15:40
Location: dje me nadje

#25123 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by MirtolaDas »

sahara1428 wrote:da li se varam, narkoman bi nasumično pucao, a ne tražio vojnike u uniformama???
Sta znas kakav mu je trip bio. Vjerujem da ce to drzavni organi ispitati kad ga pritvore.
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#25124 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by O'zone »

Opet će ovo na kraju ispasti neki aferimi iz prošlosti....
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#25125 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol.4

Post by Ripicipi »

TV1 "imao dugu bradu"...
Locked