Demokratska fronta Željko Komšić

User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#25026 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

dustaban wrote:Image

Samo je pitanje koja je centrala!?

Image
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#25027 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

MuaDib wrote:
dustaban wrote:Image

Samo je pitanje koja je centrala!? I po čijem nalogu ofanziva piskarala...

Image
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#25028 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Innovation »

Orange Revolution wrote:vi zeleni,uništili ste iole dostojan život čovjeka u proteklih 25god.Ovjde vam počinje kraj
Image

Image
IMT25
Posts: 278
Joined: 23/03/2015 10:24

#25029 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by IMT25 »

Sve u redu, neka se izašlo iz ovog nacionalističko-kriminalog kola, samo ne čuh niti jedne jedine riječi u ovim posljednjim izjavama Df-ovih zvaničnika, gdje bi makar iz pristojnosti i kurtoazije priznali katastrofalno lošu procjenu svojih snaga i mogućnosti, misleći i ubijeđujući javnost da skupa sa HDZ i SDA mogu izvesti reforme, zaustaviti njihovu kriminalnu praksu i da će sve to zaista i funkcionisati, kad se "malo uhoda"! Muda pod bubrege, što bi se reklo! KAo da su ovih dana ponovo na svom terenu, u pozi pravednika i mučenika. Čudi i iskazani nivo amaterizma, a ne znam kako se ljudi koji tu kolo vode, Komšić, Suljagić , BAjrović pa i drugi mogu smatrati novajlijama u politici. Selim Bešlagić dobro reče DF- to su disidenti iz SDP-a. Nadam se da će pokazati kako konflikt nije osnovna odrednica njihove politike, konflikt na kojem se sve zasniva i zaršava.
User avatar
pumica
Posts: 1077
Joined: 30/05/2014 14:36

#25031 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pumica »

HM 2011 wrote:Jao na dnevniku 3 kako ih Ivana Marić oslika....

tugo moja šta si učiniše....
E ako Ivana kaze onda mora da je tako :oops:
Joj struĆnjaka :-D
User avatar
mirzadelibasic
Posts: 1379
Joined: 17/07/2014 17:35
Location: tu i tamo

#25032 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by mirzadelibasic »

HM 2011 wrote:Jao na dnevniku 3 kako ih Ivana Marić oslika....

tugo moja šta si učiniše....
jel to ona samoprozvana politička analitičarka koja ne zna razlikovati Č i Ć i dodatnu edukaciju u tom segmentu traži na GoogleTu ?? Ako je to ta, onda se slažem sa svime što je ona rekla i potpisujem svaku njenu rijeĆ-
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#25033 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Nakon najnovijih žrtava trkača u Sarajevu, da se zahvalim DF-u što nam je postavio pravog čovjeka za ministra policije u KS.
Ne smijem ni pomisliti šta bi se tek dešavalo da nam ne ministruje ovakva ljudska i ministarska gromada.

Prisjetimo se, ko nam je ministar
Nekidan, recimo - čitate već danima o tome – jedan federalni ministar, i to ni manje - ni više nego ministar policije, pijan za upravljačem službenog automobila izazvao sudar s jednim civilnim "polom", pa izašao iz auta i pobjegao u obližnji haustor mobitelom zovnuti službenog vozača da dođe po slupani auto. I prijavi da ga je on vozio.

Priznajte, u kojem drugom automobilu biste to mogli? Rekli bi Mostarci: šta će Volvo!

Svega par dana ranije, federalna je Vlada na sjednici u Mostaru donijela Uredbu o uvjetima, načinu korištenja i nabavci službenih putničkih automobila u organima uprave Federacije BiH. Što točno stoji u Uredbi, nije u vijesti iz Mostara precizno navedeno, ali saznali smo, eto, samo četiri dana kasnije. Sve po protokolu iz Uredbe o uvjetima i načinu korištenja službenih putničkih automobila, valjda iz točke 7, "za slučaj sudara s neslužbenim automobilom", ministar se iz bezbjednosnih razloga sklonio u najbliže skrovište i nazvao ovlaštenu osobu.

Ja lično sve bih dao da sam mogao vidjeti taj nezaboravni prizor. To kad ministar u jednoj ozbiljnoj državi, članici Ujedinjenih naroda, pripit izlazi iz slupanog automobila i bježi u prvi haustor. Pa kad iz lifta izađe recimo neka žena s djetetom i ugleda ministra unutarnjih poslova kako viri kroz vrata je li stigla policija. "Gospodine Kurteš, jestel to vi?!?", pita ga blago šokirana žena, a on prstom pokazuje da šuti. "Hvatamo neke vehabije, najbolje da se sklonite", šapne joj ministar sve onako nestabilan, gumenih nogu i vodenih očiju, vireći iza vrata haustora.

"Mama, a zašto čiko štuca?", pita u to mali slinavi balavac držeći se za majčinu haljinu, na što mu majka, crvenih obraza, objasni da "čiko štuca jer ga ljudi puno spominju". A gospodin ministar se nakon kraće pauze okrene i povjerljivo je upita: "Izvinte, da nemate slučajno mobitel?"

Suprotno društvenom konsenzusu o moralu i etici bosanskohercegovačkih političara u službenim limuzinama, od čega ministar Predrag Kurteš štuca i dan-danas, mene je slika ministra policije kako čuči u haustoru i šapćući u mobitel zove vozača da dođe po autu onako baš... raznježila. Malo je, eto, empirijskih dokaza da su i političari ljudska bića, od krvi i mesa – dobro, od alkohola i mesa – i, paradoksalno, upravo ta stvar sa službenim automobilima, sa skupim limuzinama tamnih stakala, zbog kojih ih se doživljava kao polubogove, pokazuje kako su oni zapravo tek jedni od nas, običnih ljudi što vole malo popiti, a još više onda vole pijani sami sjesti za volan. Federalni ministar policije postupio je upravo onako kako bi postupila golema većina ljudi: usrao se živ kad je vidio što je napravio, pa pobjegao u prvi haustor i nazvao jarana što radi u policiji.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#25034 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Koliko znam, zena je kriva za doticni udes, no svakako nije bitno ko je ministar kada je u proslom sazivu pokusaj reformi zavrsen tako sto je ministar postao ikebana.
Policijski komesar Tito, ministar njegov pismonosa i eventualno kafe kuharica.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#25035 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Fudo387 »

Salkinom malom mora se odati priznanje za ovaj performans.
Fakat je majstor.
On definitivno nije vise u prolazu.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#25036 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

Neki komentar na ovo!? :roll:

http://bosnjaci.agency/zeljko-komsic-to ... s-koristi/
Image
Tokom svog boravka u Predsjedništvu Bosne i Hercegovine, Željko Komšić je za svoj kabinet kupio tri automobila i to BMW X5, Citroen C6 i Škoda Superb. Nemamo podatak o ukupnoj cijeni vozila, ali znamo da je samo Citroen C6 plaćen 120 hiljada KM. Treba napomenuti da Komšić, na osnovu zakonskih povlastica koje se odnose na korištenje automobila i nakon prestanka mandata, i dalje uživa u luksuznom terencu BMW X5 – to bi smo sada i za ovu priliku mogli nazvati “bijelim gorivom”.

Komšić, koji se predstavlja kao čovjek iz naroda, skroman i netipičan za bh. političara, uspio je nekoliko svojih savjetnika zaposliti u Predsjedništvo BiH, a što znači da su osobe koje su činile njegov tim tokom mandata, i nakon Komšićevog odlaska ostale da rade u ovoj instituciji.

U februaru 2015. godine u medije je dospio dio revizorskog izvještaja u kojem se vidi da je Komšić neosnovano potrošio budžetski novac za smještaj i boravak svoja tri saradnika u austrijskom skijalištu Söldenu.

U dokumentu, kojim revizori Predsjedništvo obavještavaju o nalazima prethodne revizije, naglašeno je da se zbog ovakvog sačinjavanja putnih naloga, bez izvještaja i navođenja svrhe putovanja, ne mogu uvjeriti u namjensko trošenje proračunskog novca. Nezavisnim novinama potvrđeno je da je na putovanju u januaru 2014. godine bio upravo Komšić, a revizori “na osnovu putnog naloga i izvještaja s obavljenog putovanja” nisu mogli utvrditi razlog zbog kojeg je Komšić s četiri člana svog ureda boravio u Austriji. U odluci o putovanju i putnom nalogu kao razlog putovanja navodi se samo ‘službeno’, pisale su Nezavisne.

bošnjaci.agency
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 10259
Joined: 12/10/2014 01:12

#25037 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by skupljac_zeljeza »

The BEN10 wrote:Neki komentar na ovo!? :roll:

http://bosnjaci.agency/zeljko-komsic-to ... s-koristi/
Image
Tokom svog boravka u Predsjedništvu Bosne i Hercegovine, Željko Komšić je za svoj kabinet kupio tri automobila i to BMW X5, Citroen C6 i Škoda Superb. Nemamo podatak o ukupnoj cijeni vozila, ali znamo da je samo Citroen C6 plaćen 120 hiljada KM. Treba napomenuti da Komšić, na osnovu zakonskih povlastica koje se odnose na korištenje automobila i nakon prestanka mandata, i dalje uživa u luksuznom terencu BMW X5 – to bi smo sada i za ovu priliku mogli nazvati “bijelim gorivom”.

Komšić, koji se predstavlja kao čovjek iz naroda, skroman i netipičan za bh. političara, uspio je nekoliko svojih savjetnika zaposliti u Predsjedništvo BiH, a što znači da su osobe koje su činile njegov tim tokom mandata, i nakon Komšićevog odlaska ostale da rade u ovoj instituciji.

U februaru 2015. godine u medije je dospio dio revizorskog izvještaja u kojem se vidi da je Komšić neosnovano potrošio budžetski novac za smještaj i boravak svoja tri saradnika u austrijskom skijalištu Söldenu.

U dokumentu, kojim revizori Predsjedništvo obavještavaju o nalazima prethodne revizije, naglašeno je da se zbog ovakvog sačinjavanja putnih naloga, bez izvještaja i navođenja svrhe putovanja, ne mogu uvjeriti u namjensko trošenje proračunskog novca. Nezavisnim novinama potvrđeno je da je na putovanju u januaru 2014. godine bio upravo Komšić, a revizori “na osnovu putnog naloga i izvještaja s obavljenog putovanja” nisu mogli utvrditi razlog zbog kojeg je Komšić s četiri člana svog ureda boravio u Austriji. U odluci o putovanju i putnom nalogu kao razlog putovanja navodi se samo ‘službeno’, pisale su Nezavisne.

bošnjaci.agency
:serbo:

privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#25038 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

GoldenSpoon wrote:Samo da ponovim, nije li lijepo vidjeti kmečanje ovih SDA čimbenika po medijima danas i proteklih dana, voda u uši, panika, ostadoše sami u mafijaškoj alijansi sa HDZ-om, valja se po prvi put pravdati za sve neuspjehe bez opcije da svališ sav nerad i kriminal na neku drugu stranku :-D

Svi znamo kako su prošli SBiH, SDP i svaka druga stranka koja je legla u krevet sa kobnom crnom udovicom zvanom SDA :lol:


:lol: :lol:
pa nije morao i DF, da bi mu doslo iz guzice u glavu.
User avatar
klavirdžija
Posts: 2159
Joined: 24/02/2013 10:38

#25039 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by klavirdžija »

skupljac_zeljeza wrote:
:serbo:

Koja imbecilna teatralnost, za njih je i Komšić mudrac...

Ako nije prije bilo, ovim je onomad postalo očito šta SDP misli (tačnije, zna) o IQ-u svog prosječnog glasača.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#25040 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

privremeni wrote:
GoldenSpoon wrote:Samo da ponovim, nije li lijepo vidjeti kmečanje ovih SDA čimbenika po medijima danas i proteklih dana, voda u uši, panika, ostadoše sami u mafijaškoj alijansi sa HDZ-om, valja se po prvi put pravdati za sve neuspjehe bez opcije da svališ sav nerad i kriminal na neku drugu stranku :-D
Svi znamo kako su prošli SBiH, SDP i svaka druga stranka koja je legla u krevet sa kobnom crnom udovicom zvanom SDA :lol:


:lol: :lol:
pa nije morao i DF, da bi mu doslo iz guzice u glavu.
Ja cu se sad prisjetiti jedne izjave (koja je sasvim uporediva sa ovom situacijom) genijalnog Nazifa Gljive. On je na pitanje novinarke da li je na estradi bilo kurvaluka i da li je to i njega zakacilo, rekao otprilike sljedece - bilo je kako nije bilo, nisi mogao ostat od rospija. Ali jebem ja njima svima mater, sve su one znale da sam ja ozenjen covjek, a opet me salijetale!
:lol:


ili... to je kao kad bi Komsic sad rekao (nije iskljuceno da nece) - yebem mater lopovskoj SDA i jos lopovskijem HDZ-u, oni su znali da smo mi postena stranka i opet nas navukli na koaliciju!
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#25041 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

dustaban wrote:Ili... to je kao kad bi Komsic sad rekao (nije iskljuceno da nece) - yebem mater lopovskoj SDA i jos lopovskijem HDZ-u, oni su znali da smo mi postena stranka i opet nas navukli na koaliciju!
Aferim za opasku o Gljivi, ali samo jedno pitanje: koji je kriterij "poštenosti stranke"? :roll:
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#25042 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

The BEN10 wrote:
dustaban wrote:Ili... to je kao kad bi Komsic sad rekao (nije iskljuceno da nece) - yebem mater lopovskoj SDA i jos lopovskijem HDZ-u, oni su znali da smo mi postena stranka i opet nas navukli na koaliciju!
Aferim za opasku o Gljivi, ali samo jedno pitanje: koji je kriterij "poštenosti stranke"? :roll:
Sad si ti naivan kao sto je i DF posten.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#25043 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Renomirana Bosnjaci-agency, zanimljiv tajming :mrgreen:
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#25044 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

Nakon zulfe evo nam procvjeta i zumbul. Evo kiše sad će ko gljive nicati. :skoljka:
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#25045 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

Halalite, do agencije je - gdje bi tako nešto Željko od Bosne, bošnjački zetina, uradio. :oops:
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#25046 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

Image

a ovo agencija nije objavila?! :D
User avatar
klavirdžija
Posts: 2159
Joined: 24/02/2013 10:38

#25047 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by klavirdžija »

ultima_palabra wrote:Renomirana Bosnjaci-agency, zanimljiv tajming :mrgreen:
Ako je istina, tajming može biti bitan samo po pitanju zašto se do sada šutalo.

Ako je istina, a vjerovtno jeste, valjda je tek još očitije da imamo posla sa ispraznim populistom i lažnim ljevičarem. Drugim riječima, po tome nije ništa bolji od šupljatora, licemjera i politikanata iz SDA, SDP, SBB, NS itd.
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#25048 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

klavirdžija wrote:
ultima_palabra wrote:Renomirana Bosnjaci-agency, zanimljiv tajming :mrgreen:
Ako je istina, tajming može biti bitan samo po pitanju zašto se do sada šutalo.

Ako je istina, a vjerovtno jeste, valjda je tek još očitije da imamo posla sa ispraznim populistom i lažnim ljevičarem. Drugim riječima, po tome nije ništa bolji od šupljatora, licemjera i politikanata iz SDA, SDP, SBB, NS itd.
čak je i gori, jelde. ali, eto, nek bude isti... :lol:
User avatar
klavirdžija
Posts: 2159
Joined: 24/02/2013 10:38

#25049 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by klavirdžija »

Bravo, proliv nije hovno, zato živio proliv!
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#25050 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by privremeni »

biske wrote:Image

a ovo agencija nije objavila?! :D
kad je "to" osvojio ??
Post Reply