Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
moa
Posts: 3700
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#2501 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by moa »

Mojo wrote:Korisnik sam Logosoftovih usluga pola godine i REDOVNO (JEDNOM DNEVNO MINIMALNO) moram RESTARTOVATI MODEM (Billion) jer konekcija najprije uspori, a zatim i zaglavi, često i ispadne.
Pored toga modem se bar jednom mjesečno resetuje (najčešće prilikom restarta). Prvih mjeseci sam uporno prijavljivao problem, pa su tehničari sutradan dolazili da ubace config file. Sad taj file sam ubacujem, ali neumorno zaglavljivanje već prilično frustrira.

Da li je neko imao sličan problem i ima li neko ideju kako bih ovo mogao rješiti?

ps
Inače, od logosofta sam udaljen toliko da bih ih sa balkona mogao gađati jajima...kad bih se dobro zaletio...
Meni se problem javljao ispocetka tek kad sam poceo koristiti lol, kockala mi se slika bla bla bla uglavnom neki problemi javio ljudima oni dosli sutra, rekli da su zamjenili neki port jer im je grom sprzio nesta, helem sad pici sve po propisu a ima vishe od godine.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#2502 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Mojo wrote:Korisnik sam Logosoftovih usluga pola godine i REDOVNO (JEDNOM DNEVNO MINIMALNO) moram RESTARTOVATI MODEM (Billion) jer konekcija najprije uspori, a zatim i zaglavi, često i ispadne.
Pored toga modem se bar jednom mjesečno resetuje (najčešće prilikom restarta). Prvih mjeseci sam uporno prijavljivao problem, pa su tehničari sutradan dolazili da ubace config file. Sad taj file sam ubacujem, ali neumorno zaglavljivanje već prilično frustrira.

Da li je neko imao sličan problem i ima li neko ideju kako bih ovo mogao rješiti?

ps
Inače, od logosofta sam udaljen toliko da bih ih sa balkona mogao gađati jajima...kad bih se dobro zaletio...

Hello,

Ja sam taj problem imao barem godinu dana... Čak ima i mojih postova sa pitanjem zašto i kako da otklonim ove pojave i još neke koje nisi naveo.

Prije 3 mjeseca dečko iz LOL je pppoe konekciju koju sam insistirao kao takvu da postoji, zamijenio ovom da ručno biram i svi problemi koje sam tada navodio su nestali. Od smrzavanja slike, prekidanja signala telefona, usporavanjem brzine, resetiranjem modema nakon restarta itd...

Eto ako imaš pppoe ukini i probaj sa "dial-up" (ne znam kako se zove).
zilog
Posts: 9064
Joined: 06/03/2009 11:19

#2503 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

@iceman2010
Ti si najbolji primjer korisnika koji se adaptira na bolje cim to postane dostupno, a puno je veci procenat onih kojima se film gleda za 15 minuta, nego onih koji imaju punice u drugom kantonu.

BTW, moze se surfati i na 0,2 Mbps (situacija backup linka), ali obrati paznju na raju koja kuka kada je tako. YT se zaista moze gledati i na 2 Mbps, ali kako? Trenutno je svjetski prosjek 6,35 Mbps, Sarajeva 3,65, a cijele BiH 2,75

Cijene, koje se placaju za komfor su relativne, najveca usteda bi bila iskljuciti internet i telefon, a TV hvatati na sobnu antenu. 8-) U stvarnosti cifra koju izdvajamo je priblizno ista, samo se prioriteti razlikuju.

Ne insistiram na filmovima od 1,9 GiB, sasvim su mi dobri oni od 700 MB, vrlo rijetko spustim nesto preko 4 GB, a prezirem one koji moraju gledati full ripove od 45 GB.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#2504 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by iceman2010 »

KPNCTNJAH wrote:Ko to jos skida dvdripove :D ako hoces da gledas film na LCD-u/plazmi moras skinuti BRrip da bi to bilo kako treba, da ti ne bude mutna slika, a takav kvalitet tesko da ces naci ispod dvije gige (da ne spominjem jos bolji kvalitet od puno vise giga, a i to se nekad treba uraditi, ono radi cejfa ako nista)... sta je dvije gige u ovom vremenu, sica... to je dnevni promet ako samo surfas i otvaras youtube, bez skidanja filmova... a jos sto se s vremena na vrijeme treba skinuti s neta nesto sto je 10+ GB, pa je naravno puno bolje rijesiti to za par sati, a ne za par dana... tebi ne treba veca brzina, ok, ali pusti pricu o tim nekim izmisljenim procentima jer stvari uopste nisu takve kakvim ih ti smatras... ako je normalno svugdje u svijetu da se sad skine film ili neki drugi fajl od par giga za 10-15 minuta, sto se ovdje to odmah stavlja pod 'preseravanje' ... to sad trebamo svi gledati divx, cekati kraj mjeseca da skinemo neki album, a ne igru ili nesto vise kao da je 2000. godina...

znam kako je bilo s 56k, pa je i tad dolazio racun po 100+ KM, a ustvari ne uradis ni 2% stvari koje su sad svakodnevnica... ili kad se tek bip pojavio u logosoftu, dnevni limit 30Mb :lol: a giga mjesecno... sad kad znas za bolje i znas kakve sve mogucnosti imas zasto ih ne iskoristiti i ne ici naprijed, jok 4Mbs je svima dovoljno, iceman rek'o tako...

treba li casu vode s cesme sipati kap po kap ili punim mlazom... stavis da kapa lagano, odes na posao, fakultet, pa kad se vratis ona skoro puna, nema veze sto si bio zedan 5-10 sati prije toga...
Ma ne ti si u pravu. Svi kupuju LCD televizore i uzimaju super velike brzine interneta od internet provajdera samo zato da bi skidali sadrzaje od 2,3, 4 GB. Inace, internet ne sluzi nizasta drugo. On je i izmisljen samo da bi se skidali sto kvalitetniji filmovi. To rade apsolutno svi korisnici Interneta inace ne bi imali sta drugo raditi. Njima naumadne da bi neki film pogledali bas za 15 minuta ili manje, skinu ga i za 15 minuta i gledaju na TV-u. Za to vrijeme Internet je na stand-by. Kad pregledaju (za 2 sata cca) film, odlucice se za drugi i opet ga skinuti za 15 minuta i gledati. Jest da su mogli odmah odabrati sljedeci i pustiti da se skida dok pregledaju ovaj, ali nije im se dalo. Mogli su i ustediti koji dinar da su dok su gledali jedan film pustili da se skida drugi jer im ne bi trebala tolika brzina, ali zasto pare potrositi na pametnije stvari?

A ako je tebi pijenje vode i gledanje filma u istom rangu onda potpuno razumijem takve poput tebe (vjeruj mi na rijec nema vas puno). Takvi vjerovatno piju vodu 2 sata. Naspu u casu pa ponesu na posao od kuce. Kada podjem na posao, zeljan nekog filma, ostacu ga zeljan dok se ne vratim bez obzira kojom brzinom se on "nakapao u moju casu."

Uvijek je bolje imati vise, samo to sto se dobije ne vrijedi tih para. Ja nikada, a vjerovatno ni ogromna vecina korisnika, necu platiti vise samo za to da bih neki superkvalitetan film skinuo za 15 minuta. Ako je to jedini razlog uzimanja brzih paketa interneta onda ja ne razumijem ljude koji to rade osim ako imaju para na bacanje.

Razlika izmedju tebe i mene:

Ti si dosao kuci. Volis filmove. Vec si na poslu sa rajom pricao o nekom i nameracio si se da ga gledas. Imas strasno veliku brzinu Interneta i to ces iskoristiti na skidanje superkvalitetnog filma za kratko vrijeme. Sta ces prvo uraditi kada dodjes kuci? Gledati film? Neces. Raspremices se, spremiti sebi (ili ce ti neko spremiti) rucak, jesti ces, malo odmoriti i vjerovatno u vecernjim satima pogledati film.

Ja sam dosao kuci, upalio racunar, pustio film da se skida i sve ostalo uradio kao i ti, samo si ti svoje zadovoljstvo platio vise, a nisi dobio ama bas nista.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#2505 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by iceman2010 »

zilog wrote:@iceman2010
Ti si najbolji primjer korisnika koji se adaptira na bolje cim to postane dostupno, a puno je veci procenat onih kojima se film gleda za 15 minuta, nego onih koji imaju punice u drugom kantonu.

BTW, moze se surfati i na 0,2 Mbps (situacija backup linka), ali obrati paznju na raju koja kuka kada je tako. YT se zaista moze gledati i na 2 Mbps, ali kako? Trenutno je svjetski prosjek 6,35 Mbps, Sarajeva 3,65, a cijele BiH 2,75

Cijene, koje se placaju za komfor su relativne, najveca usteda bi bila iskljuciti internet i telefon, a TV hvatati na sobnu antenu. 8-) U stvarnosti cifra koju izdvajamo je priblizno ista, samo se prioriteti razlikuju.

Ne insistiram na filmovima od 1,9 GiB, sasvim su mi dobri oni od 700 MB, vrlo rijetko spustim nesto preko 4 GB, a prezirem one koji moraju gledati full ripove od 45 GB.
Ma ja sam samo pragmatican. Ja mogu da ne pogledam film mjesecima. Ovo nije "suplja" da bih opravdao svoju tezu vec cinjenica. Internet mi uglavnom sluzi da na njemu nadjem pravu informaciju u sto kracem roku bilo da je u pitanju struka ili nesto iz svakodnevnog zivota. Rijetko Internet koristim za skidanje GB sadrzaja i kao medij za stream-ing multimedijalnih sadrzaja. Lijepo je imati vise, ali onda kada zaista osjetis neku prednost i korist od toga. Ja je trenutno vidim u kablu umjesto sobne antene zbog toga sto antenu ne moram stimati svako malo, i imam daleko veci broj kanala itd. Od neke velike brzine Interneta trenutno ne vidim veliku korist. Mozda nekad to bude standard, kada se multimedijalni stream sadrzaji visoke kvalitete budu masovni, kada 3DTV zazivi kao standard.... Trenutno, za potrebe obicnog korisnika sve preko 10 Mbps (da ostavim nesto prostora i za one koji vole film da skinu nesto brze mada je meni 4 Mbps vise nego dovoljno) je, kao sto sam vec napisao, cista perverzija.
zilog
Posts: 9064
Joined: 06/03/2009 11:19

#2506 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

@iceman2010
Samo se sjeti svog argumenta za mjesecnih 26 sati price na telefon prema jednom broju i odaberi koji put, od ta dva, nisi bio u pravu.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#2507 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by iceman2010 »

zilog wrote:@iceman2010
Samo se sjeti svog argumenta za mjesecnih 26 sati price na telefon prema jednom broju i odaberi koji put, od ta dva, nisi bio u pravu.
A nisam siguran da sam bas najbolje razumio. Valjda hoces da kazes da je i 26 sati razgovora za mjesec dana samo sa jednim brojem perverzija?

A znas kakve su zene. Na tom broju joj je majka, otac i brat od koji zivi odvojeno od kada je krenula u srednju skolu, fakultet, udaja.... Telefon i povremeni odlasci su jedina veza sa voljenim :D Posto se radi o drugoj mreznoj grupi i to je opet cista pragmaticnost (ekonomska prije svega). Jeste da se sada koristi i vise nego prije jer su pozivi uracunati u pretplatu, a dolazi mi manji racun za kompletan paket (Internet, VoIP, IPTV) nego prije samo za fiksni telefon.
zilog
Posts: 9064
Joined: 06/03/2009 11:19

#2508 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

Sam si rekao da nije prije sa njima razgovarala 26 sati mjesecno.

Kao sto vidis, mogucnost stvara potrebu.
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#2509 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by iceman2010 »

zilog wrote:Sam si rekao da nije prije sa njima razgovarala 26 sati mjesecno.

Kao sto vidis, mogucnost stvara potrebu.
Pricala bi ona da to nije kostalo :lol:

Salu na stranu. U pravu si, ali ta potreba treba biti isplativa i mora postojati mogucnost da se iskoristi. To je ono sto sam i rekao za Internet. Vremenom ce se vjerovatno stvoriti potreba za vecim brzinama zbog novih sadrzaja koji ce se moci pratiti putem interneta. Trenutno sam i dalje na stajalistu da sa 4 Mbps necu izgubiti nista u poredjenju sa nekim ko ima 18 Mbps. Cak ni vrijeme ako samo malo mislim glavom. Ako vece brzine i daju neki konfor mislim da taj konfor nije vrijedan vece mjesecne pretplate.
zilog
Posts: 9064
Joined: 06/03/2009 11:19

#2510 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

iceman2010 wrote:
zilog wrote:Sam si rekao da nije prije sa njima razgovarala 26 sati mjesecno.

Kao sto vidis, mogucnost stvara potrebu.
Pricala bi ona da to nije kostalo :lol:

Salu na stranu. U pravu si, ali ta potreba treba biti isplativa i mora postojati mogucnost da se iskoristi. To je ono sto sam i rekao za Internet. Vremenom ce se vjerovatno stvoriti potreba za vecim brzinama zbog novih sadrzaja koji ce se moci pratiti putem interneta. Trenutno sam i dalje na stajalistu da sa 4 Mbps necu izgubiti nista u poredjenju sa nekim ko ima 18 Mbps. Cak ni vrijeme ako samo malo mislim glavom. Ako vece brzine i daju neki konfor mislim da taj konfor nije vrijedan vece mjesecne pretplate.
Ne mora se placati vise, placas isto samo promjenis provajdera... :wink:

Salim se, naravno da ne odobravam 30 i vise maraka samo za ovaj cejf, ali 10-15 je OK.
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#2511 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by KPNCTNJAH »

To sto ti ne gledas filmove i ne skidas sadrzaj s interneta ne znaci da si u pravu... ja recimo ne gledam TV i sto se mene tice Super TV moze imati 2-3 programa u ponudi, isto tako telefon, moze biti minuta 1KM kad meni to ne treba... imam mobitel, skajp itd... shvati da si ti u manjini sto se tice ove price, nista te ne zanima osim foruma i surfanja, odlicno, onda ti je puno i tih 4Mbs... neko ko ima vise racunara u kuci (kao ja) treba vece brzine... na jednom nesto skidas, na drugom neko surfa ili gleda stream, na ps3 neko igra online... prije 10 godina bi mogao sanjati takve stvari, ali sad je to realnost i naravno da cu ici na varijantu da mi bude sto bolje ako vec postoji ta mogucnost... s 4Mbs to nisam mogao... kao sto sam ranije spomenuo i prije sam cak i vise novca davao za internet, a ona usluga se ne moze porediti s ovim... uskoro ce trebati jos vece brzine, sto zbog konkurencije, sto zbog sadrzaja na internetu...

u par dana cetvero prica o ovom, troje je za vece brzine, a tebi jedinom to ne treba... posto volis pisati o procentima, 75% korisnika zeli vece brzine od tih 4Mbs...
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#2512 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by iceman2010 »

Sve ja to poštujem osim da sam u manjini. Pogledaj prosjeke brzina koje je zilog postavio. To je već neki uzorak i pokazatelj za razliku od nekoliko forumasa. A nije da ljudi nemaju izbora. Imaju ga itekako ali nisu spremni plaćati za nj.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
lenquist
Posts: 7
Joined: 14/07/2012 23:21

#2513 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by lenquist »

Može li mi neko potvrditi (ko je na Logosoft internetu, ja sam na Beti) da li mu se javlja isti (vrlo neobičan) problem kao i meni na stranici: https://buy.guildwars2.com/en/buy/digital-edition

Pod spiskom zemalja (Countries) nema BiH (ustvari nema nijedne zemlje iz EU, jer stranica očigledno pogrešno prepoznaje regiju u kojoj živim i daje mi neke divlje zemlje za izbor). Razlog što se ovdje javljam je što mislim da je do Logosofta problem, pošto kod prijatelja koji su na HS-u i Bihnetu sve uredno prepozna i automatski im selektuje BiH kao zemlju. Ovo me izluđuje, probao sam sa drugim browserom, probao sam na svom drugom računaru ali vazda isto.

Bilo bi od velike pomoći da mi još neko javi ima li isti problem, da zovem odmah Logosoft :)
User avatar
Fuzzy Dunlop
Posts: 436
Joined: 18/04/2012 00:40
Location: Ispred monitora

#2514 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Fuzzy Dunlop »

lenquist wrote:Može li mi neko potvrditi (ko je na Logosoft internetu, ja sam na Beti) da li mu se javlja isti (vrlo neobičan) problem kao i meni na stranici: https://buy.guildwars2.com/en/buy/digital-edition

Pod spiskom zemalja (Countries) nema BiH (ustvari nema nijedne zemlje iz EU, jer stranica očigledno pogrešno prepoznaje regiju u kojoj živim i daje mi neke divlje zemlje za izbor). Razlog što se ovdje javljam je što mislim da je do Logosofta problem, pošto kod prijatelja koji su na HS-u i Bihnetu sve uredno prepozna i automatski im selektuje BiH kao zemlju. Ovo me izluđuje, probao sam sa drugim browserom, probao sam na svom drugom računaru ali vazda isto.

Bilo bi od velike pomoći da mi još neko javi ima li isti problem, da zovem odmah Logosoft :)
Mora da se salis? :D Garant je do Logosofta hahaha. Sve IP adrese su registrovane, ne treba biti genije da vidis kome (ISP) pripada neka IP adresa. Prije bi rekao da trebas poslati mail ovima iz Guild Wars da osvjeze svoju bazu/skriptu/stavecprovjeravaregiju :D
lenquist
Posts: 7
Joined: 14/07/2012 23:21

#2515 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by lenquist »

Fuzzy Dunlop wrote:
lenquist wrote:Može li mi neko potvrditi (ko je na Logosoft internetu, ja sam na Beti) da li mu se javlja isti (vrlo neobičan) problem kao i meni na stranici: https://buy.guildwars2.com/en/buy/digital-edition

Pod spiskom zemalja (Countries) nema BiH (ustvari nema nijedne zemlje iz EU, jer stranica očigledno pogrešno prepoznaje regiju u kojoj živim i daje mi neke divlje zemlje za izbor). Razlog što se ovdje javljam je što mislim da je do Logosofta problem, pošto kod prijatelja koji su na HS-u i Bihnetu sve uredno prepozna i automatski im selektuje BiH kao zemlju. Ovo me izluđuje, probao sam sa drugim browserom, probao sam na svom drugom računaru ali vazda isto.

Bilo bi od velike pomoći da mi još neko javi ima li isti problem, da zovem odmah Logosoft :)
Mora da se salis? :D Garant je do Logosofta hahaha. Sve IP adrese su registrovane, ne treba biti genije da vidis kome (ISP) pripada neka IP adresa. Prije bi rekao da trebas poslati mail ovima iz Guild Wars da osvjeze svoju bazu/skriptu/stavecprovjeravaregiju :D
Slažem se da ne treba biti genijalac da se odredi regija na osnovu ip adrese i ISP-a i kao što rekoh na drugim stranicama bez problema prepoznaje moju lokaciju, ali mi je teško povjerovati da je jedna ozbiljna firma poput anet-a napravila ovako smiješan propust da ima je baza mapiranih ip adresa zastarjela i da tako onemogućavaju mušterijama kupnju svog proizvoda... ko će ga znati.

A njima sam se također obratio, prije par dana, naravno bez naročitog uspjeha.
zilog
Posts: 9064
Joined: 06/03/2009 11:19

#2516 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

Vrlo lako se moze desiti da je u pitanju novododjeljeni blok IP adresa, koji ranije nije bio dodjeljen, a sada je na LOL-u. To bi se trebalo promjeniti, jer se adrese rotiraju. Provjeri prepoznaje li ti SpeedTest provajdera/regiju?
lenquist
Posts: 7
Joined: 14/07/2012 23:21

#2517 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by lenquist »

zilog wrote:Vrlo lako se moze desiti da je u pitanju novododjeljeni blok IP adresa, koji ranije nije bio dodjeljen, a sada je na LOL-u. To bi se trebalo promjeniti, jer se adrese rotiraju. Provjeri prepoznaje li ti SpeedTest provajdera/regiju?
Na speedTestu uredno prepoznaje lokaciju.
Najamnik
Posts: 85
Joined: 08/09/2009 12:08

#2518 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Najamnik »

Pitanjce.
Mislio sam uzeti trio paket i gledam nesto na logosoft web strani i ostale pakete i nesto mi privuce paznju. Pise da je kod trio paketa SD signal a kod trio + HD signal za tv. E sad posto sam apsolutni duduk za ovu tehnologiju moze li mi ko pojasniti sta dobivam sa HD a sta sa SD signalom. Hoce li mi kvalitet slike u trio SD biti isti sad kao kablovska HS ili sta vec? Mislim imam HD tv LCD i sve to ali sumnjam da ce mi ako uzmem HD signal u trio + paketu TV SA biti u HD rezoluciji ili ako uzmem SD signal trio paketa a gledam HD eusport biti u SD rezoluciji ili grijesum. Nije prevelika razlika u cijeni izmedju paketa cca nekih 20 KM ako cu preko trio + imati puno bolju sliku na vecini kanala nego preko trio paketa ?
Najamnik
Posts: 85
Joined: 08/09/2009 12:08

#2519 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Najamnik »

Hvala na savjetu. Otici cu do logosofta pa vidjeti dalje ali nek si mi rekao za ovu opciju sa doplatom od 90 KM za modem jer mi je to isplatnije. Da ima 20 HD kanala uzeo bih trio + ovako ce biti trio :)
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#2520 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by iceman2010 »

Sliver wrote:
Najamnik wrote:Pitanjce.
Mislio sam uzeti trio paket i gledam nesto na logosoft web strani i ostale pakete i nesto mi privuce paznju. Pise da je kod trio paketa SD signal a kod trio + HD signal za tv. E sad posto sam apsolutni duduk za ovu tehnologiju moze li mi ko pojasniti sta dobivam sa HD a sta sa SD signalom. Hoce li mi kvalitet slike u trio SD biti isti sad kao kablovska HS ili sta vec? Mislim imam HD tv LCD i sve to ali sumnjam da ce mi ako uzmem HD signal u trio + paketu TV SA biti u HD rezoluciji ili ako uzmem SD signal trio paketa a gledam HD eusport biti u SD rezoluciji ili grijesum. Nije prevelika razlika u cijeni izmedju paketa cca nekih 20 KM ako cu preko trio + imati puno bolju sliku na vecini kanala nego preko trio paketa ?
ma najbolji odgovor si dao sam sebi. Ako uzmes HD gledat ces i HD programe kojih je nekoliko, uglavnom sportskih. TVSA i pored HD paketa gledat ces kao i bez, jer signal ne ide u MPEg4 formatu. Ali mislim da paket Trio + nije neophodan za HD. MOzes kao i ja da uradis, zakupis Trio paket i doplatis za HD STB ( doplata 90KM kao depozit) mada mi se cini da je bilo nekih izmjena oko ovoga pa provjeri. Tako da sam ja na trio paketu placam jeftiniju pretplatu, a imam HD.
Pomjesao si neke stvari. Nije MPEG4 ali je MPEG2 koji je manje kompresovan od MPEG4. MPEG2 je i za SD i HD signale. SD MPEG2 digitalni signal je daleko kvalitetniji od analogne kablovske. O HD ne treba ni pricati. Fora je u tome sto sa HD paketom dobijes i paket kanala u HD-u. Svi ostali ti ostaju u SD formatu ali to je i dalje daleko bolje od analogne kablovske.
coolkid
Posts: 131
Joined: 14/09/2011 19:55

#2521 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by coolkid »

Hoće li biti uskoro SPORT KLUB PRIME,zna li iko išta?Poslao sam im i e- mel ali nisam još dobio odgovor.
@no403
Posts: 158
Joined: 24/12/2009 22:18

#2522 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by @no403 »

Po pitanju priče o brzini interneta smatram da brzine nije nikad previše - istina je da ona vec s 5-6 mbita prestaje biti tako krucijalan faktor jer već s tim brzinama 99% streamova rade u realnom vremenu i sve je uglavnom dovoljno brzo, ali razlika se ipak veoma osjeti izmedju 80 mbita koje sam imao testno i sadasnjih 18 mbita na trio+.
Jednostavno mi se čini da sadasnji trio+ zaista treba brzinski upgrade da bi bio atraktivniji pošto 76 KM nije malo novca, a za 20 maraka više nudi samo 8 mbita više i wireless koji ionako možete sami dodati za 40 KM...
Uostalom, ako se ne varam povećanja brzine za pakete su išla nesrazmjerno u zadnje 3 godine tako da je za betu brzina dignuta s početnih 4 mbita na 10 mbita sto je povećanje od 2,5 puta, dok je za jači paket brzina dignuta sa 10 mbita na 18 mbita što je povećanje od svega 0,8 puta.
Shvatam brzinsko ograničenje ADSL2+ tehnologije ali sada kad su mi u testnom periodu demonstrirali i dali da okusim slatkocu VDSL2 jednostavno ostaje gorak okus u ustima i smatram da trebaju nešto uraditi u vezi s paketima npr. neka povećaju brzinu trenutnog trio+ paketa na bar 30 mbita svima koji imaju VDSL mogućnost. Na kraju krajeva nek omoguće opciju da korisnik može izabrati da li želi flatrate na normalnijim brzinama ili max dostupnu brzinu ali s limitom od recimo 300 GB i na taj način će se sasvim lijepo zaštititi od onih koji hoće posisati čitav internet na velikim brzinama. Ja to ne pokušavam, kao vjerujem i većina korisnika, ali pošto imam premium naloge na više servisa zaista cijenim velike brzine.
Zaista smeta što nemaju paket s tim velikim brzinama u ponudi pogotovo sad kad imaju tehničke mogućnosti da ga ponude...
User avatar
fortaleza
Posts: 6181
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2523 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by fortaleza »

iceman2010 wrote:Sve ja to poštujem osim da sam u manjini. Pogledaj prosjeke brzina koje je zilog postavio. To je već neki uzorak i pokazatelj za razliku od nekoliko forumasa. A nije da ljudi nemaju izbora. Imaju ga itekako ali nisu spremni plaćati za nj.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
Ne znam odakle mu info za prosjeke brzina. Odi na netindex.com i vidjeti ćeš da je prosjek za Sarajevo preko 6 Mbps. ;-)
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#2524 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by iceman2010 »

Sliver wrote:
iceman2010 wrote:
Pomjesao si neke stvari. Nije MPEG4 ali je MPEG2 koji je manje kompresovan od MPEG4. MPEG2 je i za SD i HD signale. SD MPEG2 digitalni signal je daleko kvalitetniji od analogne kablovske. O HD ne treba ni pricati. Fora je u tome sto sa HD paketom dobijes i paket kanala u HD-u. Svi ostali ti ostaju u SD formatu ali to je i dalje daleko bolje od analogne kablovske.
Poštovani korisnici,

Obaviještavamo vas da je TV kanal Hayat Music promijenio video standard emitovanja programa. Od sada se emituje u MPEG-4 formatu, što znači da ga mogu pratiti oni korisnici koji posjeduju HD STB-ove.

ako laze koza, ne lazu ledja :)
Ono sto sam ja htio napomenuti, a da ne bi doslo do zabune, jeste to da nacin kompresije nema veze sa rezolucijom. Kompresija, naravno, moze da smanji kvalitet signala jer se radi o predikciji i redundanciji. Ne prenosi se citav signal vec postoje razliciti frame-ovi I, P i B koji opet imaju razlicite osobine, ali da ne smaram puno sa onim sto ce razumjeti samo zilog i jos par ljudi na forumu koji su ove struke. Dakle to nema veza sa tim da li je signal SD ili HD. Vjerovatno se radi o tome da HD u mpeg2 kompresiji trazi previse bandwith-a ili su u pitanju ovi HD STB-ovi koji primaju samo MPEG 4 format. On na SD STB-u svakako nemoze gledati HD bez obzira bio on u MPEG2 ili MPEG4 formatu.

Zakljucak: I SD i HD mogu biti i u MPEG2 i MPEG4 formatu, samo izgleda da se LOL iz nekog razloga odlucio da HD kanale eminutuje u MPEG4.
zilog
Posts: 9064
Joined: 06/03/2009 11:19

#2525 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by zilog »

LOL sve kanale prenosi bez transkodiranja, u originalnoj rezoluciji, bitrate-u i codec-u.
Razlog za ovo je kvaliteta, a postoji infrastruktura koja moze podnjeti puni bitrate i ne trazi ogranicavanja, te se nije moralo pribjegavati transkodiranju na MPEG-4 CBR, koji bi donekle umanjio kvalitet slike.

Ogranicenja za gledljivost nekih kanala dolaze zbog STB-ova. Amino 110 je SD MPEG-2 IPTV STB, preko koga se ne mogu gledati kako HD, tako i MPEG-4 kodirani kanali.

HD moze biti i MPEG-2 i MPEG-4 kodiran, kao i SD. Samo sto cesce vidimo HD, pa dolazi do zablude kako je MPEG-4 ekskluzivno namjenjen za HD.

Bice zanimljivo vidjeti sta ce Logosoft uraditi kada krene digitalizacija domacih kanala (MPEG-4). Izbor je da se radi transkodiranje za A110 korisnike, ili da se zamjene svi A110 sa HD STB-ovima.
Post Reply