Kupio bih nesto sa eBay-a

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
burekodsira
Posts: 3539
Joined: 09/07/2006 00:23

#2501 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by burekodsira »

to se zove pederluk prodavaca
znaci ti svoju obavezu ispunis i on bi naravno dio svoje obaveze trebao odraditi... ali ne papci cekaju da ti njima finu ostavis jer u slucaju da im zdrmas negativnu i oni ce je tebi iako si ti sve ispunio :x
ne volim takve prodavace ali ne mozes unaprijed znati i nazalost takva se praksa odavno ustalila
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2502 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by skafiskafsnjak »

Ali negativan dojam kupcu mnogo manje steti nego prodavacu.

Ako i imam negativnih ocjena, a ako ti odmah platim (k'o sto i radim) sta tebe briga kakav mi je feedback ...
Jel takO ?
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#2503 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by JoseMujica »

tako je!

ali vi kao kupci ni pod razno ostavljati feetback prodavcu prije nego što vam roba bude isporučena i uvjerite se da je to to.

evo gledam u slučaju našeg Hakale koliko je budala što ostave feetback dok plate za nešto :-) mislim u svakom slučaju imate onu Ebay zaštitu narednih 40 dana, ali i mogućnost feetbacka vam daje opciju da na kraj ukažete da li je prodavac OK lik ili prevarant što će pomoći drugima da se ne zahebaju po resolution centru.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#2504 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by quarterback »

meni je upravo dosla obavijest da je listing ukinut, po prvi put za 4-5 godina kupovine na ebayu

navodno je uredjaj poslan juce ali vidjecemo jos na sta ce izaci, u svakom slucaju srecom tu je paypal
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2505 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by skafiskafsnjak »

Nikad i ne ostavljam feedback prije nego mi dodje ono sto sam narucio , logicno.

Ev nedavno, neki mis bezicni narucio. Pise 7$ i free shipping ... ja kupim, kad tamo da platim pise 3$ shipping. Platio sam mu, ali ce dobiti negativan kad mi dodje .. ccc
tindy_lindy
Posts: 16
Joined: 03/12/2012 22:33

#2506 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by tindy_lindy »

quarterback wrote:meni je upravo dosla obavijest da je listing ukinut, po prvi put za 4-5 godina kupovine na ebayu

navodno je uredjaj poslan juce ali vidjecemo jos na sta ce izaci, u svakom slucaju srecom tu je paypal
I meni se to desilo u ovom mjesecu,4 dana nakon sto je posiljka navodno shipped poslali mi mail da je listing ukinut i da prodavac vise nije registrovan na ebayu (iako je imao dobar feedback i veliki broj transakcija).Otvorila sam case i juce su mi vratili novac,iako bi taj paket trebalo da stigne krajem ovog mjeseca. Sta sad,ako stigne vraticu novac nekako...
Royale
Posts: 117
Joined: 17/03/2011 23:28
Location: Visoko, Bosnia and Herzegovina

#2507 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Royale »

L00d wrote:Nikad i ne ostavljam feedback prije nego mi dodje ono sto sam narucio , logicno.

Ev nedavno, neki mis bezicni narucio. Pise 7$ i free shipping ... ja kupim, kad tamo da platim pise 3$ shipping. Platio sam mu, ali ce dobiti negativan kad mi dodje .. ccc
Griješiš prilikom kupovine, scroolaj dole i fino odaberi da si iz BiH pa ce ti pisati cijena poštarine, to nije do njih nego do tebe, nije ti pošteno čovjeku za to dati negativni. Besplatno jeste u neke države sigurno.
Royale
Posts: 117
Joined: 17/03/2011 23:28
Location: Visoko, Bosnia and Herzegovina

#2508 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Royale »

kuknik wrote:Ljudi sta mislite jeli ovo neka kineska sala ili sta??
Tablet 10" sa shippingom samo 25$
http://www.ebay.com/itm/221177885399?_t ... 97.c0.m619
A sta da mislim nego klasicna prevara. :)
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#2509 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Melami »

burekodsira wrote:to se zove pederluk prodavaca
znaci ti svoju obavezu ispunis i on bi naravno dio svoje obaveze trebao odraditi... ali ne papci cekaju da ti njima finu ostavis jer u slucaju da im zdrmas negativnu i oni ce je tebi iako si ti sve ispunio :x
ne volim takve prodavace ali ne mozes unaprijed znati i nazalost takva se praksa odavno ustalila
prodavac ne moze ostaviti nekgativan feedback kupcu.

Meni su svi prodavci ostavili feedback, dok kupci skoro nikad ne ostavljaju.
Royale
Posts: 117
Joined: 17/03/2011 23:28
Location: Visoko, Bosnia and Herzegovina

#2510 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Royale »

Melami wrote:
burekodsira wrote:to se zove pederluk prodavaca
znaci ti svoju obavezu ispunis i on bi naravno dio svoje obaveze trebao odraditi... ali ne papci cekaju da ti njima finu ostavis jer u slucaju da im zdrmas negativnu i oni ce je tebi iako si ti sve ispunio :x
ne volim takve prodavace ali ne mozes unaprijed znati i nazalost takva se praksa odavno ustalila
prodavac ne moze ostaviti nekgativan feedback kupcu.

Meni su svi prodavci ostavili feedback, dok kupci skoro nikad ne ostavljaju.
Ni ja nikad nisam dobio negativni od prodavača.. :)
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#2511 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Melami »

Royale wrote:
L00d wrote:Nikad i ne ostavljam feedback prije nego mi dodje ono sto sam narucio , logicno.

Ev nedavno, neki mis bezicni narucio. Pise 7$ i free shipping ... ja kupim, kad tamo da platim pise 3$ shipping. Platio sam mu, ali ce dobiti negativan kad mi dodje .. ccc
Griješiš prilikom kupovine, scroolaj dole i fino odaberi da si iz BiH pa ce ti pisati cijena poštarine, to nije do njih nego do tebe, nije ti pošteno čovjeku za to dati negativni. Besplatno jeste u neke države sigurno.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2512 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by skafiskafsnjak »

Pa svaki put kad sam kupovao, odmah mi izlista. I na slici pise free shipping.

Sto nije napomeno gdje je free shiping .
Nermin_BH
Posts: 1166
Joined: 03/01/2011 18:07

#2513 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Nermin_BH »

Jel se plaća dodatno tracking number kad se šalje USPS First Class Mail International ?
Chuckie
Posts: 7466
Joined: 04/01/2011 21:44

#2514 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Chuckie »

USPS FCI ima tracking samo u americi, cim napusti njihovu drzavu nema vise promjena.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#2515 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by JoseMujica »

ovo je nevjerovatno ovaj mjesec u januaru sam otvorio duplo više disputa nego za 7-8 godina Ebajovanja :-)

ps

al kod USPS barem zna da je nešto poslano
mentalist
Posts: 870
Joined: 25/12/2009 20:32

#2516 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by mentalist »

Hvala svima na odgovoru, još nisam ni jedan dojam ostavio zato sam i pitao.
Sad gledam ovaj drugi je poslao paket ali nije ostavio dojam. Lik ima preko 130.000 transakcija i feedback 98.7 pa mislim da nije obični "tezgaroš"
Gdje se gleda tracking, je li negdje ima stranica ili...? Pošiljka je iz HK
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#2517 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Melami »

mentalist wrote:Hvala svima na odgovoru, još nisam ni jedan dojam ostavio zato sam i pitao.
Sad gledam ovaj drugi je poslao paket ali nije ostavio dojam. Lik ima preko 130.000 transakcija i feedback 98.7 pa mislim da nije obični "tezgaroš"
Gdje se gleda tracking, je li negdje ima stranica ili...? Pošiljka je iz HK
Ti sto imaju mnogo feedbacka, oni ostavljaju kupcu feedback vecinom nakon sto ti njima ostavis.
TN mozes pratiti na pocetnoj stranici, trebao bi vidjeti plave brojeve na itemu koji si kupio.
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#2518 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Melami »

Nermin_BH wrote:Jel se plaća dodatno tracking number kad se šalje USPS First Class Mail International ?
TN se uvijek placao dodatno.tj placa onaj ko salje, a do njega je da li ce ti to uracunati u shipping cost ili ne.
Ja uvijek saljem sa TN jer dobijem brze lovu od ebaya, jer oni vide da je item dostavljem i odmah mogu preuzeti lovu, dok bez tn moram cekati bar 15 dana.
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#2519 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by bambina78 »

Ovaj prodavac:

http://www.ebay.co.uk/sch/tanpeng1977/m ... ksid=p3686

tesko da moze biti ispravan :?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#2520 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by skafiskafsnjak »

Feedback mu je okej ,,,
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2521 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by un1ted »

bambina78 wrote:Ovaj prodavac:

http://www.ebay.co.uk/sch/tanpeng1977/m ... ksid=p3686

tesko da moze biti ispravan :?
citaj unazad http://www.klix.ba/forum/noname-tableti ... &start=700

Ja sam pazario pet, a samo sam za jedan dobio TN, pa cemo vidjeti sta ce doci, za 3 dobio refound, za jedan cekam, a peti je poslat kako navedoh s TN.
User avatar
bambina78
Posts: 778
Joined: 26/10/2011 15:00

#2522 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by bambina78 »

Ovom je feedback ok ali za neke gluposti, ogrlice i slicno do 1$ vrijednosti. Ovo ako je ispravno, onda je rudnik zlata :) 3 TB HDD za 25 KM?
Melami
Posts: 2563
Joined: 25/10/2004 04:43

#2523 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by Melami »

gori su ovi sto vjeruju u ova sranja pa kupuju masovno.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2524 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by un1ted »

bambina78 wrote:Ovom je feedback ok ali za neke gluposti, ogrlice i slicno do 1$ vrijednosti. Ovo ako je ispravno, onda je rudnik zlata :) 3 TB HDD za 25 KM?
Bambina, da li si procitala moj post i par postova unazad na temu koju sam ti poslao ?
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2525 Re: eBay - Vaša iskustva

Post by un1ted »

Melami wrote:gori su ovi sto vjeruju u ova sranja pa kupuju masovno.
Sta cemo ako meni dodje ZAISTA tablet koji je naveden u ponudi koji sam platio 20$ ? :) Nesto ce doci, jal tablet jal cigla :D
Post Reply