FIAT KONZUMENTI

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2501 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Koja tuga.
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2502 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

romeomoraprezivjeti wrote:
drndalo wrote:
ElRe wrote:Image

:sad:
Sta je ovo, 37% proizvodnje kroz istoriju ? :lol:

Cijela serija thesisa haman na otpadu,ali ima jos jedna u zivotu kod druga mufljuza.:-D

poslano s moga Sonija Ze:-D
ne kontam ovaj retardirani rezon nikako - slika sa jednog otpada znaci da je odredjeni model smece - a koliko ja vidim sve je jedinstveno jedan model marke Lancia ;-) covjek skuplja dijelove :mrgreen:
slika jednog modela auta jedne marke sa jednog otpada je samo pokaz koliko su trazeni dijelovi za specifican auto....
neko je napravio dobar dil - i kupuje sve rashodovane modele thesisa i prodaje dijelove - koliko ja vidim dijelovi su poskidani maksimalno a auta nalagerovana uredno.... sto se mene tice - ja svog vozim i dalje :wink:

Image


samo jos da kazem da MJET model dijeli neke komponente sa FIATom - ovaj auto je totalmente sam svoj sa vrlo malim udjelom FIATovih komponenti.... i da - V6 razvijenim iz pola masine V12 Ferrarija, Alfe GTA i ovjesom iz Maseratija Kvatroport... Sto se mene tice bar sam u zivotu jednom imao takav sklop limuzine za razliku od komentatora sa ovog PDFa koji nisu dosegli dalje od mogucnosti da kupe solidno ocuvanog JGLa a obicno se ponasaju kao da voze Aventadore (ah i to je italijanski šit) :mrgreen:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2503 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

_mufljuz_ wrote: ne kontam ovaj retardirani rezon nikako - slika sa jednog otpada znaci da je odredjeni model smece - a koliko ja vidim sve je jedinstveno jedan model marke Lancia ;-) covjek skuplja dijelove :mrgreen:
slika jednog modela auta jedne marke sa jednog otpada je samo pokaz koliko su trazeni dijelovi za specifican auto....
neko je napravio dobar dil - i kupuje sve rashodovane modele thesisa i prodaje dijelove - koliko ja vidim dijelovi su poskidani maksimalno a auta nalagerovana uredno.... sto se mene tice - ja svog vozim i dalje :wink:

Image


samo jos da kazem da MJET model dijeli neke komponente sa FIATom - ovaj auto je totalmente sam svoj sa vrlo malim udjelom FIATovih komponenti.... i da - V6 razvijenim iz pola masine V12 Ferrarija, Alfe GTA i ovjesom iz Maseratija Kvatroport... Sto se mene tice bar sam u zivotu jednom imao takav sklop limuzine za razliku od komentatora sa ovog PDFa koji nisu dosegli dalje od mogucnosti da kupe solidno ocuvanog JGLa a obicno se ponasaju kao da voze Aventadore (ah i to je italijanski šit) :mrgreen:
Tacnije Maserati Spyder :thumbup:
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2504 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by romeomoraprezivjeti »

Mufljuze,mufljuze ne se nervirati,to je pak bila sala.;-) :-)

poslano s moga Sonija Ze:-D
gogo32956
Posts: 3
Joined: 15/04/2014 19:28

#2505 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by gogo32956 »

Dragi Fiat konzumenti, hitno trebam savjet. Pomagaj ko može.

Imam Fiat Punto Sporting 1.2 AUTOMATIK 16 V benzinac iz 2001. godine. Prešao 150 000 km. Blinka mi crvena lampica za mjenjač, a ona žuta za motor se i ne gasi. Kad dodam gas krene trzat gadno. Pati se pri šaltanju, treba mu dosta gasa da u drugu ubaci, skače obrtomjer ko lud. Pustim malo gas pa opet dodam i tek onda prešalta u drugu. Mogu ga vozit, al pravo sporo, imam osjećaj da će se raspast ako dodam više gasa.

Prije mjesec dana sam primjetio na autoputu da mu treba dosta da prešalta, al' kontam hladan motor pa mu treba vremena. Sad je belaj, čak sam osjetio i neki čudan miris nakon što ga izgasim, ko neka zapaljena plastika.

Inače, prije četiri mjeseca mi je ispala poluosovina koju sam zamijenio, jedva našao na otpadu. Rekli mi mehaničari da mi je zadnji nosač motora malo popustio i da bi ga trebalo mijenjat, ja budala nisam slušao nit mi se dalo tražit taj dio koji je rijedak kod automatika.

Zvao sam Hotu, kaže da je najvjerojatnije pokvaren zamajac motora i da on to ne radi i da mi u "ovlaštenom servisu to neće znat napravit". Kaže da je taj dio skup pravo.

Ima li ko da je bio u problemu sa istim? Može li mi pomoći Dino na Koševskom ako ga uspijem dovest tamo?
User avatar
xamp
Posts: 1630
Joined: 31/03/2010 18:43

#2506 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by xamp »

gogo32956 wrote:Dragi Fiat konzumenti, hitno trebam savjet. Pomagaj ko može.

Imam Fiat Punto Sporting 1.2 AUTOMATIK 16 V benzinac iz 2001. godine. Prešao 150 000 km. Blinka mi crvena lampica za mjenjač, a ona žuta za motor se i ne gasi. Kad dodam gas krene trzat gadno. Pati se pri šaltanju, treba mu dosta gasa da u drugu ubaci, skače obrtomjer ko lud. Pustim malo gas pa opet dodam i tek onda prešalta u drugu. Mogu ga vozit, al pravo sporo, imam osjećaj da će se raspast ako dodam više gasa.

Prije mjesec dana sam primjetio na autoputu da mu treba dosta da prešalta, al' kontam hladan motor pa mu treba vremena. Sad je belaj, čak sam osjetio i neki čudan miris nakon što ga izgasim, ko neka zapaljena plastika.

Inače, prije četiri mjeseca mi je ispala poluosovina koju sam zamijenio, jedva našao na otpadu. Rekli mi mehaničari da mi je zadnji nosač motora malo popustio i da bi ga trebalo mijenjat, ja budala nisam slušao nit mi se dalo tražit taj dio koji je rijedak kod automatika.

Zvao sam Hotu, kaže da je najvjerojatnije pokvaren zamajac motora i da on to ne radi i da mi u "ovlaštenom servisu to neće znat napravit". Kaže da je taj dio skup pravo.

Ima li ko da je bio u problemu sa istim? Može li mi pomoći Dino na Koševskom ako ga uspijem dovest tamo?
Potrudi se da Dinu ufatis raspolozenog, ali ako Hota ne radi, sumnjam da i dino radi...
gogo32956
Posts: 3
Joined: 15/04/2014 19:28

#2507 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by gogo32956 »

Ok. Hvala.

Pa dobro, može ga pogledat, možda nije toliko strašan problem. Znaš li koliko para traži za pregled?
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2508 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by romeomoraprezivjeti »

E ne mogu da vjerujem da Hota ne radi?!:$ :-o

poslano s moga Sonija Ze:-D
gogo32956
Posts: 3
Joined: 15/04/2014 19:28

#2509 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by gogo32956 »

Radi Hota, al ne radi sa automaticima. :)
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2510 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by mali_milojica »

Nikad Hota nije ni radio sa automaticima.
Diavel
Posts: 25
Joined: 31/03/2014 18:40

#2511 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Diavel »

mali_milojica wrote:Nikad Hota nije ni radio sa automaticima.

Mozda radi kada je raspolezen :-D :-D
Diavel
Posts: 25
Joined: 31/03/2014 18:40

#2512 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by Diavel »

mali_milojica wrote:Nikad Hota nije ni radio sa automaticima.

Mozda radi kada je raspolozen :-D :-D
l33t
Posts: 4783
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#2513 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by l33t »

Ponuda iskocila: Fiat grande punto 2011 , 150k presao, 8-9k KM, 75KS, 1.3 Multijet... Valja li to cemu... ?
kako tako niska cijena za relativno nov automobil
User avatar
punta
Posts: 801
Joined: 01/02/2013 20:39

#2514 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by punta »

za 1k km vise mozes uzet sa manje kilometraze
za 3 godine 150000 taj nije izlazio iz auta
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2515 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI

Post by romeomoraprezivjeti »

l33t wrote:Ponuda iskocila: Fiat grande punto 2011 , 150k presao, 8-9k KM, 75KS, 1.3 Multijet... Valja li to cemu... ?
kako tako niska cijena za relativno nov automobil
Je li bijele boje????

poslano s moga sonija ze
l33t
Posts: 4783
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#2516 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI

Post by l33t »

romeomoraprezivjeti wrote:
l33t wrote:Ponuda iskocila: Fiat grande punto 2011 , 150k presao, 8-9k KM, 75KS, 1.3 Multijet... Valja li to cemu... ?
kako tako niska cijena za relativno nov automobil
Je li bijele boje????

poslano s moga sonija ze
jeste....
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#2517 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by citroen xm »

Bivši dostavnjak. Dakle 90% gradske vožnje, računaj na set kvačila i vidi kakva su zadnja sjedišta, da nisu pravljena.
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2518 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI

Post by romeomoraprezivjeti »

l33t wrote:
romeomoraprezivjeti wrote:
l33t wrote:Ponuda iskocila: Fiat grande punto 2011 , 150k presao, 8-9k KM, 75KS, 1.3 Multijet... Valja li to cemu... ?
kako tako niska cijena za relativno nov automobil
Je li bijele boje????

poslano s moga sonija ze
jeste....
Citroen ti je vec odgovorio.;-) Ali ne mora znaciti d je to los auto, redovno su odrzavana.
l33t
Posts: 4783
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#2519 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by l33t »

hvala na odg... ne mora znaciti da je los... vuce me godiste i mala potrosnja :D vidjecu jos
radostan dan
Posts: 27324
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2520 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by radostan dan »

vozi mi ga svastika...mislim taj fijat, kamo sreće da je ono što ste pomislili da mi vozi.
mrtav konj ti je to auto. nisam brzac, ali 1.3 slabo vuče.
doduše, vjerujem i da svastika misli za mene da sam mrtav konj... :-?
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#2521 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by _mufljuz_ »

radostan dan wrote:vozi mi ga svastika...mislim taj fijat, kamo sreće da je ono što ste pomislili da mi vozi.
mrtav konj ti je to auto. nisam brzac, ali 1.3 slabo vuče.
doduše, vjerujem i da svastika misli za mene da sam mrtav konj... :-?
red je jaruga da se podmazes malo :lol:
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2522 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

Analitičari: Fiat neće uspjeti sa planom za Alfa Romeo

http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/201 ... alfa-romeo

Na zalost, mislim da je ovo vise nego ocigledno. Alfe na trzistu prakticno nema od 2011 i misle da za 2 godine nadoknade 20 godina lošeg vodjenja ovim brendom.
User avatar
ElRe
Posts: 16893
Joined: 12/12/2011 11:28

#2523 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by ElRe »

l33t wrote:hvala na odg... ne mora znaciti da je los... vuce me godiste i mala potrosnja :D vidjecu jos
Ja imam GP sa tim motorom i u Sarajevu, gradske sa klimom trosi od 6-7 litara u zavisnosti od guzve. Voznja magistralnim putevima, do 90 km/h, potrosnja je 4.5-5l sa klimom.
Obzirom na zapremimu (1250 ccm i snagu 55KW) odlicno vuce i tu nemam zamjerki.

Obavezno provjeri u kakvom je stanju lanac, njegovo pucanje te kosta cca 700 KM.
romeomoraprezivjeti
Posts: 1632
Joined: 15/09/2012 14:06
Location: SARAJEVO

#2524 Re: Odg: FIAT KONZUMENTI

Post by romeomoraprezivjeti »

ElRe wrote:
l33t wrote:hvala na odg... ne mora znaciti da je los... vuce me godiste i mala potrosnja :D vidjecu jos
Ja imam GP sa tim motorom i u Sarajevu, gradske sa klimom trosi od 6-7 litara u zavisnosti od guzve. Voznja magistralnim putevima, do 90 km/h, potrosnja je 4.5-5l sa klimom.
Obzirom na zapremimu (1250 ccm i snagu 55KW) odlicno vuce i tu nemam zamjerki.

Obavezno provjeri u kakvom je stanju lanac, njegovo pucanje te kosta cca 700 KM.

Za tako jedan mali motoric i nije bas neki stedisa,ali sam cuo da su jako pouzdani.

poslano s moga sonija ze
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2525 Re: FIAT KONZUMENTI

Post by johntra »

Podaci su sa klimom, odbij litar manje...
Post Reply