Bundesliga

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Charuga, Tomahawk11

Post Reply
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#2501 Re: Bundesliga

Post by groove »

ma dobar je uli kakav mu je buraz dieter :lol: kad se sjetim transfera u wolfsburgu u njegovo vrijeme: diego, kjaer, lakic, friedrich... pa kako nije misimovicu dao u schalke za magathom :-)
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#2502 Re: Bundesliga

Post by groove »

missko wrote:
groove wrote:
ultima_palabra wrote:Raul definitivno napušta Schalke...
schalke ce sledece sezone imati ozbiljne probleme sto se tice ofanzive. hunter jos nije produzio a farfana su indirektno otpisali obasi-transferom.
Salketu bi bila dobra opcija Helmes iz Wolfsburga u tandemu sa Lakicem koji zasigurno nisu u prvom planu Magata.
moguce, jer magath zeli za sledecu sezonu da dovede aktuelno najboljeg strijelca eredivisie b. dost. ako se ovo ostvari helmes je najvjerovatnije slobodan a lakic je to vec malo duze...
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#2503 Re: Bundesliga

Post by Nogatrans »

Cuj Gomeza prodati nekome... Ja Gomeza nebi dao za 2 Dzeka. Boga mi ovdje kao da je jedino pravi napadac Dzeko i kao ako on ne dodje u Bayern,kao Bayern nece imati napada.. Drago mi je za Pizzara moze se reci da je pravo rijesenje za klupe,a svakako ide jos jedan napadac,ima mnogo manje napuhanije nego sto je to Dzeko,kroz nase medije..
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#2504 Re: Bundesliga

Post by missko »

Nogatrans wrote:Cuj Gomeza prodati nekome... Ja Gomeza nebi dao za 2 Dzeka. Boga mi ovdje kao da je jedino pravi napadac Dzeko i kao ako on ne dodje u Bayern,kao Bayern nece imati napada.. Drago mi je za Pizzara moze se reci da je pravo rijesenje za klupe,a svakako ide jos jedan napadac,ima mnogo manje napuhanije nego sto je to Dzeko,kroz nase medije..
Al fora je oslabiti konkurenta, a ako Dzekson ode u BvB dzaba im 3 Gomeza i 4 Pizara, jebes golgetera koji sjedi na klupi, ma ne postoji gotovo ni jedan koji ce biti na klupi a zadrzati golgeterski instikt.
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#2505 Re: Bundesliga

Post by Nogatrans »

Ma nek ide gdje hoce,sta me to briga,nervira me prica o Dzeki,jel jeo,jel srao,jel se kupao. Mene interesuje Bayern a ne Dzeko ako dodje dodje,ako ne dodje nek mu sretno samo NE protiv Bayerna tu mu ne zelim srecu.

Ima siguran sam jos i bolji napadaca koji bi mogli doci u Bayern a jedan je po meni Huntelaar kojem istice ugovor koliko ja znam a djaba bi ga dobili. I zasto za Dzeku davati 30 miliona?????
User avatar
simonese
Posts: 7025
Joined: 05/12/2007 08:51
Location: Holy South

#2506 Re: Bundesliga

Post by simonese »

Nogatrans wrote:Ma nek ide gdje hoce,sta me to briga,nervira me prica o Dzeki,jel jeo,jel srao,jel se kupao. Mene interesuje Bayern a ne Dzeko ako dodje dodje,ako ne dodje nek mu sretno samo NE protiv Bayerna tu mu ne zelim srecu.

Ima siguran sam jos i bolji napadaca koji bi mogli doci u Bayern a jedan je po meni Huntelaar kojem istice ugovor koliko ja znam a djaba bi ga dobili. I zasto za Dzeku davati 30 miliona?????
zato sto je Dzeko nas ali Bavarce boli racku za to :D
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2507 Re: Bundesliga

Post by Tomahawk11 »

Nogatrans wrote:Ma nek ide gdje hoce,sta me to briga,nervira me prica o Dzeki,jel jeo,jel srao,jel se kupao. Mene interesuje Bayern a ne Dzeko ako dodje dodje,ako ne dodje nek mu sretno samo NE protiv Bayerna tu mu ne zelim srecu.

Ima siguran sam jos i bolji napadaca koji bi mogli doci u Bayern a jedan je po meni Huntelaar kojem istice ugovor koliko ja znam a djaba bi ga dobili. I zasto za Dzeku davati 30 miliona?????
Dobro, jasno je da te nervira prica o Dzeki, ima nas koji pratimo nase igrace u Bundesligi ili potencijalne igrace Bundeslige. Salihovic, Ibisevic, prije Dzeko (mozda opet, ko zna), Mislimovic.
Vidim kazes da je Gomez bolji od Dzeke, argumente???! Koliko god sam ja subjektivan po pitanju Dzeke, ti si jos subjektivniji po pitanju Bayerna, bar prema napisanom.
Cuj sto 30 miliona, nas je covjek, nek daju 60 ako treba, ne dajes ti iz svog dzepa, bogami ko da ti je Beckenbauer sta u rodu :mrgreen: a i Zeljo bi hajrovo jos koji milioncic ;-)
Jbo ti to, ti navijas za silni Bayern, nek raja crkne. ;-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#2508 Re: Bundesliga

Post by ultima_palabra »

Nogatrans wrote:Ma nek ide gdje hoce,sta me to briga,nervira me prica o Dzeki,jel jeo,jel srao,jel se kupao. Mene interesuje Bayern a ne Dzeko ako dodje dodje,ako ne dodje nek mu sretno samo NE protiv Bayerna tu mu ne zelim srecu.

Ima siguran sam jos i bolji napadaca koji bi mogli doci u Bayern a jedan je po meni Huntelaar kojem istice ugovor koliko ja znam a djaba bi ga dobili. I zasto za Dzeku davati 30 miliona?????
Huntelaar ima ugovor do 2013... pa nisu ni u Schalkeu vesla sisali :-) Šta će Bayernu tri renomirana napadača, ako igraju samo sa jednim?
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#2509 Re: Bundesliga

Post by missko »

Berbatov je isto dokazan igrac u BL a United ga nudi, mogao bi Magat tu prste upetljati :D
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#2510 Re: Bundesliga

Post by Nogatrans »

Dzeko mi je drag naravno jer je NAŠ. Al brate ove nasi portali ubise sa vijestima o njemu,a sto je najgore on nece nigdje ici iz Citija. Sad da je uzmem statistike o Gomezu i Dzeki je suludo jer ce se ta tema otici u nedogled. A isto ja mogu postaviti pitanje sto neko smatra Dzeku boljim od Gomeza. Moje misljenje je da je Gomez bolji. Isto tako Mancini ga dovede maksuzije da igra u Sitiju,znaci po zelju njegovoj je dosao i onda naravno ne igra jer ima realno boji od njega. A to su Tevez i Aguero. Znaci po meni je Dzeko dobar napadac,al ne svjetska klasa kako ga MI predstavljamo.

Doci ce jos jedna napadac u to sam siguran,jer na tri fronta ipak trebaju dobri igraci. A Dzeko trenutno ne vrijedi 30miliona,vrijedio je kad je zabijao,sad je na klupi i tu je slabo u zadnje vrijeme i mislim da je cijena od 30 miliona prevelika.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2511 Re: Bundesliga

Post by pirmin »

Ne mogu da vjerujem da su Mainz i Wolfsburg zavrsili bez golova. :-)
User avatar
veella
Posts: 5108
Joined: 13/05/2011 10:19

#2512 Re: Bundesliga

Post by veella »

Porediti Gomeza sa Dzekom je vise nego smijesno. Isto kada bi poredili Mandzukica sa Messijem. Trag koji je Dzeko ostavio u Bundesligi Gomez nece ni za 100 godina...
User avatar
Nogatrans
Posts: 980
Joined: 07/10/2010 21:14
Location: Sarajevo

#2513 Re: Bundesliga

Post by Nogatrans »

veella wrote:Porediti Gomeza sa Dzekom je vise nego smijesno. Isto kada bi poredili Mandzukica sa Messijem. Trag koji je Dzeko ostavio u Bundesligi Gomez nece ni za 100 godina...

Kakav trag???
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28518
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#2514 Re: Bundesliga

Post by BHF_Manijak »

veella wrote:Porediti Gomeza sa Dzekom je vise nego smijesno. Isto kada bi poredili Mandzukica sa Messijem. Trag koji je Dzeko ostavio u Bundesligi Gomez nece ni za 100 godina...
Ne valja ti brate ta tolika mrznja prema Bayernu, Bogami ne valja. Gomez je ostavio i ostavlja trag sto u Bundesligi sto u Ligi prvaka, i to ne godinu-dvije, vec godinama! ;-)

Ovo ne govorim kao navijac crveno-crvenih, vec objektivno, Gomez je svjetska klasa napadaca i to se ne moze osporiti.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#2515 Re: Bundesliga

Post by Mišo_Kovač »

veella wrote:Porediti Gomeza sa Dzekom je vise nego smijesno. Isto kada bi poredili Mandzukica sa Messijem. Trag koji je Dzeko ostavio u Bundesligi Gomez nece ni za 100 godina...
U svoje dvije najbolje sezone, dzeko je dao 26 i 22 gola respektivno u Bundesligi. Gomez, 28 golova prošle sezone i 25 ove sezone, do ovog kola. O euro takmicenjima ne treba ni pricati, jer je dzeko za svog igranja u wolfsburgu dao 9 golova u eurokupovima, dok je gomez u tri sezone u bayernu dao 22 gola u europi (a mozda da jos i koji ) ... Jel to taj trag?
User avatar
fortaleza
Posts: 6180
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#2516 Re: Bundesliga

Post by fortaleza »

veella wrote:Porediti Gomeza sa Dzekom je vise nego smijesno. Isto kada bi poredili Mandzukica sa Messijem. Trag koji je Dzeko ostavio u Bundesligi Gomez nece ni za 100 godina...
Čuj Mandžukića s Messijem... :mrgreen:


Years Team Apps (Gls)
2003–2005 VfB Stuttgart II 43 (21)
2003–2009 VfB Stuttgart 121 (63)
2009– Bayern Munich 91 (63)

Gomez u 255 utakmica 147 golova dao po wikipediji, to u Bundesligi (što još u kupu, a pogotovo ove sezone u ligi prvaka)... još se ne ubrajaju ove zadnje utakmice, a sad mu 28 godina, pred njim sigurno još kojih 4-5 godina kvalitetnog nogometa (ne mislim da će napuštati bundesligu).

Ne uspoređujem Džeku i Gomeza, Džeko je odličan igrač, ali izvalio si glupost...
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#2517 Re: Bundesliga

Post by missko »

fortaleza wrote:
veella wrote:Porediti Gomeza sa Dzekom je vise nego smijesno. Isto kada bi poredili Mandzukica sa Messijem. Trag koji je Dzeko ostavio u Bundesligi Gomez nece ni za 100 godina...
Čuj Mandžukića s Messijem... :mrgreen:


Years Team Apps (Gls)
2003–2005 VfB Stuttgart II 43 (21)
2003–2009 VfB Stuttgart 121 (63)
2009– Bayern Munich 91 (63)

Gomez u 255 utakmica 147 golova dao po wikipediji, to u Bundesligi (što još u kupu, a pogotovo ove sezone u ligi prvaka)... još se ne ubrajaju ove zadnje utakmice, a sad mu 28 godina, pred njim sigurno još kojih 4-5 godina kvalitetnog nogometa (ne mislim da će napuštati bundesligu).

Ne uspoređujem Džeku i Gomeza, Džeko je odličan igrač, ali izvalio si glupost...
Ja znam da Gomeza nije bilo na mapi dok je Dzekson harao BL, i sam Gomez je imao kompleks sto je Dzeko cjenjeniji od njega i u par puta u novinama je upravo spominjao da ga ne cjene dovoljno jer smatra da nije slabiji od Dzeke i da je u njegovoj razini. Gomez je igrac peterca i jak ko zemlja i zna gdje je gol ima instikt golgeterski ali ja bih uvijekk i radije Dzeku uzeo u ekipu. Ne govorim nista iz patriotizma.
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#2518 Re: Bundesliga

Post by Mišo_Kovač »

Gomez:
2007/2008: 19 golova
2008/2009: 24 gola
2009/2010: 10 golova
2010/2011: 28 golova

Dzeko:
2007/2008: 8 golova
2008/2009: 26 golova
2009/2010: 22 gola
2010/2011: 10 golova (bundesliga) + 2 (premiership)

Evo kako Gomeza nigdje nije bilo dok je Dzeko igrao u Njemackoj :) Podaci samo za Bundesligu. U kupu i europi je u tom istom periodu Gomez dao najmanje dvostruko vise golova od Dzeke, al to necemo pikati :P
salle_eh1986
Posts: 4212
Joined: 20/08/2009 23:08

#2519 Re: Bundesliga

Post by salle_eh1986 »

džeko je car, kralj, šah...
ali gomez je ubica brate dragi, pa čovjek svaki meč zabija bar gol...oni drugog strijelca i nemaju tako da ako bajern daje gol sigurno je to on ;)
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#2520 Re: Bundesliga

Post by groove »

pirmin wrote:Ne mogu da vjerujem da su Mainz i Wolfsburg zavrsili bez golova. :-)
wolfsburgu je helmes pravo falio
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#2521 Re: Bundesliga

Post by groove »

evo novih dresova stuttgarta :thumbup: novi sponzor je mb-banka.

Image
missko
Posts: 11455
Joined: 22/02/2008 13:22

#2522 Re: Bundesliga

Post by missko »

Mišo_Kovač wrote:Gomez:
2007/2008: 19 golova
2008/2009: 24 gola
2009/2010: 10 golova
2010/2011: 28 golova

Dzeko:
2007/2008: 8 golova
2008/2009: 26 golova
2009/2010: 22 gola
2010/2011: 10 golova (bundesliga) + 2 (premiership)

Evo kako Gomeza nigdje nije bilo dok je Dzeko igrao u Njemackoj :) Podaci samo za Bundesligu. U kupu i europi je u tom istom periodu Gomez dao najmanje dvostruko vise golova od Dzeke, al to necemo pikati :P
Ja ovdje ne vidim da ga je Gomez izduplirao od 2008 do 2010, cak suprotno.
groove
Posts: 4644
Joined: 13/10/2007 08:18

#2523 Re: Bundesliga

Post by groove »

najvjerovatnije uskoro hertha ce dobiti novog investitora. radi se o polubratu vlasnika man. citya. ako ovo se ovo ostvari, hertha za nekoliko godina moze postati ozbiljan konkurent bayernu i dortmundu :thumbup:
http://www.bild.de/sport/fussball/herth ... .bild.html
User avatar
Mišo_Kovač
Posts: 2708
Joined: 22/06/2011 11:00
Location: Sarajevo

#2524 Re: Bundesliga

Post by Mišo_Kovač »

missko wrote: Ja ovdje ne vidim da ga je Gomez izduplirao od 2008 do 2010, cak suprotno.
Poenta posta je bila da se pokaze gdje je bio Gomez kad je Dzeko "harao" bundesligom, kao što neko reče... U te tri sezone Dzeko je dao jedan gol više u bundesligi i 6 golova manje u Kupu/Euro-takmičenjima. Dakle, Gomez je bio tu... A u ovoj i prošloj sezoni Gomez je dao preko 40 golova u svim takmicenjima, i trenutno je, recimo, u Ligi Prvaka, po broju golova, od njega jedino bolji Messi - tako da ne vidim razlog zašto neko uopće dovodi u pitanje Gomezov kvalitet. Čovjek je zadnje dvije sezone no.1 poacher u Europi, svidjelo se to nekome ili ne :P 8)
Ali_G
Posts: 4674
Joined: 02/03/2002 00:00

#2525 Bundesliga

Post by Ali_G »

Ova Herta nije normalna. Mrtvi Kajzer ih vodi 2:0. Ne gine im cvajta.
Post Reply