SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#2501 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by debela »

pade mi na pamet, vidjela sam prije dan-dva reklamu da je u mamcetu art deco kozmetika snizena 50%. ne znam dokad traje.
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2502 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

debela wrote:pade mi na pamet, vidjela sam prije dan-dva reklamu da je u mamcetu art deco kozmetika snizena 50%. ne znam dokad traje.
O ne, opet , jedva smo prezivjele turu u CM-u :D
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2503 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

ne znam, al' saznacemo :-)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2504 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

zraknem vam danas u ovom pored mene-kod parka
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2505 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

semlaca wrote:Hvala puno.
U ovih par dana od kako se šminkam, vidjela sam da je podloga od vitalnog značaja.
Bila sam ubjeđena da su mi oči zelene, jučer stavim zeleno sjenilo i shvatim da su mi oči plave. Danas sam kontala staviti plavo, al' ne smijem, za to ipak treba iskustva - da ne izgledam ko seljanka.
Ja kad stavljam tirkiznu plavu u vecini slucajeva je nanosim na cijeli kapak pa onda blend krajeve iznad pregiba oka.
A ako stavljam plavu plavu, onda bijela podloga, pa na pregib oka plava i dobro razmazem.
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2506 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

hehhehee
ubit cu vas sve skupa i pojedinacno tetke mi!

kod mene je najjeftinija podloga (gosh) oko 30km neka mini tuba od par ml a art deco je oko 35minimum
i kako ja to da kupim a cuj kakve ucinke ima

ima d narucim iz sa
hehehe
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2507 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

semlaca wrote:Hvala puno.
U ovih par dana od kako se šminkam, vidjela sam da je podloga od vitalnog značaja.
Bila sam ubjeđena da su mi oči zelene, jučer stavim zeleno sjenilo i shvatim da su mi oči plave. Danas sam kontala staviti plavo, al' ne smijem, za to ipak treba iskustva - da ne izgledam ko seljanka.
Ti imas jako lijepe oci :) :wink:
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2508 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

slike zene slikeee!
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2509 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Partizzanka wrote:slike zene slikeee!
cega? sminke? nas samih, nasminkanih? :-)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#2510 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

vaaas vaaaas da vidimo ucinke te silne kupovine

:)
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2511 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Partizzanka wrote:vaaas vaaaas da vidimo ucinke te silne kupovine

:)
Iskreno, ja ne smijem. Mada sam bila u velikom iskusenju da vam pokazem sliku onog prefesionalnog sminkanja kad ispadoh ko mlada iz cekrcica - ali sudrzah se. :D
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#2512 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by bez_ideje »

:? A sto ne smijete.......
Ja sam stavise bila uvrijedjena sto me haman niko nije pozn'o.......a zna me bruka ljudi po forumu... :lol: :lol: :lol:
Samo oci izrezat
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2513 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Zelena Carapa wrote:
Partizzanka wrote:vaaas vaaaas da vidimo ucinke te silne kupovine

:)
Iskreno, ja ne smijem. Mada sam bila u velikom iskusenju da vam pokazem sliku onog prefesionalnog sminkanja kad ispadoh ko mlada iz cekrcica - ali sudrzah se. :D
E to bi voljela vidjeti, samo oci ako hoces postavi.
Ja ne umijem da se samouslikam, smotana sam mnogo :-)
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2514 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

zbog drugih tema na kojim sam bila aktivna ;)
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2515 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

Michun wrote:
E to bi voljela vidjeti, samo oci ako hoces postavi.
Ja ne umijem da se samouslikam, smotana sam mnogo :-)
imas pp ;)
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 12031
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#2516 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ma.Le.Na »

eno sad
a mi :? :D
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2517 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Čarapice, sad svima nama pp :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#2518 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zelena Carapa »

ja jeidno mogu razmjenjivati slicice na pp :) ako imas duplih :-)
User avatar
šatirana_ljubičica
Posts: 4798
Joined: 20/11/2010 12:37

#2519 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by šatirana_ljubičica »

Ehe drage žene sa Sa-xa gdje ste mi :)
Otkad nisam provirila, mogu misliti šta sam sve propustila :D

Da vas pitam, šta mislite o Avon kozmetici?
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2520 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

eh zene moje, rpovjerila sam vam mamce u titovoj i mamce kod parka-koševo, nema podloge za sjene ni u jednom, cak stavise, kioliko ja vidim njihove art deco palete su prazne.

Pogledala sam i onaj Burjois 3D i jest on divan, ali imam osjecaj da je ipak ljepljiviji od L'oreala
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#2521 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LaCici »

Koja je funkcija te podloge za sjenu? Prvi put cujem za to, je li sprjecava pravljenje onih linija na kapcima ili samo intenzivira boju?
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2522 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

LaCici wrote:Koja je funkcija te podloge za sjenu? Prvi put cujem za to, je li sprjecava pravljenje onih linija na kapcima ili samo intenzivira boju?
oboje
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2523 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Hej ja sma podjonila onu Michunkinu ideju da bijelu sjenu stavimo malo umejsto iluminatora, pa ja jednu svijetlo bez stavim pmalo da ublazim rumenilo koje mi je maloo tamno i tako na sljepoocnice, pa meni se svidja, a zaboravih pitati Michun sta kaze :)
Nego Michun hajd da mi iduci put kupimo rumenilo roze :)
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#2524 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

Nadinka wrote:Hej ja sma podjonila onu Michunkinu ideju da bijelu sjenu stavimo malo umejsto iluminatora, pa ja jednu svijetlo bez stavim pmalo da ublazim rumenilo koje mi je maloo tamno i tako na sljepoocnice, pa meni se svidja, a zaboravih pitati Michun sta kaze :)
Nego Michun hajd da mi iduci put kupimo rumenilo roze :)
Nasminkana si super.
Moze, rumenilo it is. :-)
User avatar
Nadinka
Posts: 2143
Joined: 01/02/2010 13:17

#2525 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nadinka »

Michun wrote:
Nadinka wrote:Hej ja sma podjonila onu Michunkinu ideju da bijelu sjenu stavimo malo umejsto iluminatora, pa ja jednu svijetlo bez stavim pmalo da ublazim rumenilo koje mi je maloo tamno i tako na sljepoocnice, pa meni se svidja, a zaboravih pitati Michun sta kaze :)
Nego Michun hajd da mi iduci put kupimo rumenilo roze :)
Nasminkana si super.
Moze, rumenilo it is. :-)
Uff nemoj zezat, ako ti to kazes ima da se ufuram veoma :D a jos onda da si me vidjela jutros kad sam bila friska :P
Post Reply