Bosanska piramida Sunca

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Locked
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2501

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:15, edited 1 time in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2502

Post by Prenj »

ludost wrote:nesto nam nema mudraca danas..
mozda su se otisli upisati u biblioteku..
i potraziti onu knjigu djure baslera..
grizu noktice..
i psuju mater 'negativnim'..
:lol:
Ma kakav Djuro Basler, njima je takva literatura ko sto je bijeli luk vampirima.
Drze se oni samo Arke, Denikena i slicnih umotvorina.
Nije cudo sto je istaknuti clan Fondacije i novinar Arke, Ahmed Bosnic.
Uporedite Semirov site i njegov, ko blizanci.
http://www.bosnic.com/
http://www.alternativnahistorija.com
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2503

Post by Macuser »

@Prenj

Ima tu i vanzemaljskih civilizacija koje su nas posjetile, a i horoskopa, da sve bude jos ozbiljnije, jos naucnije:

"Posjetioci sa Plejada su znali za nasu Planetu dugo vremena. Ipak, odlucili su se doci na nju tek kada se ova nasa civilizacija pocela ozbiljnije da razvija. I kada se priblizilo vrijeme za vazne promjene.

Imajuci mnogo sire znanje o kosmosu nego mi, Plejadanci su bili svijesni da se Zemlja krece u poziciju u kojoj ce biti pod velikim utjecajem energija Centralnog sunca Galaksije. Naime, nas Suncev sistem se krece u velikoj orbiti oko Centralnog Galaktickog sunca svakih 25.860 godina. Energetska polja iz sredista Galaksije uveliko utjecu na sav zivot na Zemlji.

Trenutacno se nalazimo u Dobu Vodolije ili spiritualne ere. To je doba stvarne istine, prosvijetljenja, ljubavi prema znanju, slobode, mudrosti I harmonije. Ovo Doba ce trajati 2.155 godina. Isto kao i periodi za ostalih 11 konstelacija. I, kako se krecemo u Novo Doba, imacemo mogucnost da u narednih 800 godina postignemo mir na Zemlji kroz spiritualni razvoj I razumijevanje Kreacije."

User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2504

Post by Macuser »

Sto ce reci, da kada sam se ja rodio, zracenje sa planete Mars je bilo tako jako, da sam ja postao ovan u horoskopu, a svi ovnovi su:
tvrdoglavi, strastveni, lojalni, kolericni itd. itd. I to je takvo divno uopstavanje. Pitam se da li Semir zna razliku izmedju ASTRONOMIJE i ASTROLOGIJE? Ovo prvo, Semire, je nauka, ovo drugo praznovjerica. Ali, nema veze, sve ti trpas u isti kos. Papir, trpi sve.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2505

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:16, edited 1 time in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2506

Post by Prenj »

Najbolje tek dolazi ... cakre ... :D
Semir Osmanagic wrote: http://www.alternativnahistorija.com/AH3.htm

Naša svijest je serija međuprepletenih energetskih polja. Imamo naš intelekt, emocije, duh… i svi oni rezoniraju na različitim frekvencijama. Oni se isprepliću u našem tijelu kroz energetske virove poznate kao “čakre” (sanskritska riječ koja znači “točkovi svjetlosti”).

Kroz čakre se prenose nasi emocionalni poremećaji na mentalni nivo, a odatle na fizički nivo. Upečatljiv primjer za rad čakri je kako stres (emocija) utiče na naše mentalno tijelo, i, na koncu, izaziva reakciju (bolest).

Sedam je osnovnih čakri na našem fizičkom tijelu (ukupno 13 u širem predjelu aure). Čakre su raspoređene od osnovne (dna leđa) do one na tjemenu glave. Prve tri čakre su spojene sa Zemljom, materijalnim svijetom. Gornje tri predstavljaju našu vezu sa duhom, sa kosmičkim razumom, “okeanom”.

U idealnom stanju, čovjek bi, preko svojih otvorenih čakri, trebao biti veza izmedju fizičkog i duhovnog. Zemlje i Neba. Materijalnog i spiritualnog.

Tačka balansa je srčana čakra u kojoj se ispoljava emocija ljubavi, ili emocija straha. Ljubav je najviša tačka čakrine frekvencije. Strah (mržnja, žuđ za vlašću nad drugima, itd.) predstavlja samo dno ove frekvencije. Kada ispoljavamo ljubav u istinskom i čistom obliku, onda se ova čakra otvara kao cvijet. Čitav organizam, uključujući i donje tri čakre, počinje da vibrira na frekvenciju ljubavi.

I obrnuto. Kada srčanom čakrom dominira strah, organizam se zatvara, protok energije prestaje. Postajemo prizemni, materijalistički, prikovani uz zemlju. Odvojeni od našeg istinskog Ja. Odvojeni od Univerzalnog znanja, okeana ….
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2507

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:17, edited 1 time in total.
Prenj
Posts: 7014
Joined: 20/07/2004 08:59

#2508

Post by Prenj »

Treba i nas jezik hitno promijeniti.
Umjesto "volim te" treba reci "zovem te na ... "frekvenciju ljubavi"" :D
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2509

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:17, edited 1 time in total.
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2510

Post by Macuser »

Svicarci, naravno, nisu pustili Denikena da prekopava Svicarsku, a ovi nasi polupismeni ahmaci, sto smrde u predsjednistvu, posto i sami vjeruju u hokus pokus, a nije im mrsko ni ukrasti, odmah odrjesuju kesu. A i da se narodu zamazu malo oci i odmakne paznja od pravih problema. Narod stoka, gleda k'o tele u sarena vrata. Znam ih ja nekoliko koji sjede u parlamentu, ublehasi deluxe (znam ih jakooo dobro, preko 20 godina).
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2511

Post by Macuser »

@ludost
Pa to je potpuna ludost. "Bogovi koji su se medjusobno zavadili." Jao!
Nedostaje anglosaksonska mitologija: Thor, Odin, Valhalla, Loki...
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2512

Post by Macuser »

A, spominje i Zvjezdane Staze (Star Trek). Mozda su piramidu sagradili:

a.) Vulkanci
b.) Klingoni
c.) Romulani

:D :-)
Last edited by Macuser on 18/01/2006 13:54, edited 1 time in total.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2513

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:18, edited 1 time in total.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2514

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:18, edited 1 time in total.
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2515

Post by Goran_35 »

A mozda su skontali da je pametnije sutiti i pustiti vas da heklate? :lol:

Ja sta teksta naheklaste :shock: a nidje veze s' temom ?:oops:
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#2516

Post by Goran_35 »

haj sad :oops: hrkljus :D do tebe je znanje,ludost,macuser i pravovjernik :P

opleti,kamena s' ramena :oops:
Last edited by Goran_35 on 18/01/2006 16:42, edited 1 time in total.
El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#2517

Post by El-bosniaco »

jadna ti majka koji ce urnebes da bude u aprilu :-? , a forum ce explodirati
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2518

Post by Macuser »

El-bosniaco
Posts: 580
Joined: 11/05/2005 12:30

#2519

Post by El-bosniaco »

e sine, odjebaus :-?
User avatar
terapija
Posts: 1319
Joined: 17/06/2005 11:24
Location: Sarajvo

#2520

Post by terapija »

El-bosniaco wrote:jadna ti majka koji ce urnebes da bude u aprilu :-? , a forum ce explodirati
Sanjaj dok mozes prijatelju...
cernica
Posts: 184
Joined: 03/11/2005 15:34

#2521

Post by cernica »

mali blento wrote: Satra se glas mraka objašnjavati neobjašnjivo... Al' ne ide, pa ne ide!
Moja objasnjenja I informacije koje sam ponudio (kao sto su I ostali normalni Goran 35; el-bosniaco; helo…) su bile sasvim dovoljne za svaku razumnu osobu da se upozna I sa radom Fondacije I predstojecim Projektom. A povrh svega, vase "komentare" sam prikazao I vise nego nedoraslim argumentima koje sam iznio. Svaku vasu pricu “Savrsene Zavjere” sam oborio I izvrgao podsmijehu, a vas sve prikazao onakvim kakvi stvarno I jeste... :-) :-) :-) :-)

Jos jednom, proljece se primice, Fondacija raste, podrske pristizu… a nista nam niste zabranili, niti ce te I ne mozete nam nista. 8-) Medjutim, ne sekiraj se, imaces I ti korist od Piramida.
terapija wrote: Opet ste provaljeni po ko zna koji put!!! Btw. Cernica, gdje su te fotografije??? Naravno nema ih.
Kakve fotografije? Nisam ja ni reko da ih imam, niti da cu ih postaviti na forum. Imas noge, pa idi u Visoko pa se uvjeri i sam.
terapija wrote: Jer da je bilo sta otkopano, kao sto si TI tvrdio, (nemoj da opet citiram) dimenzija 2x12 metara sto lici na zid, ti bi covjece prvi trcao da to fotografiras i postavis ovdje.
Prvo, nisam ja to ni tvrdio. To je sa geoloskog izvjestaja Nadjije Nukic, a ona to nije izmislila iz glave.
Drugo, trcao ne bih - garant. Ne umisljaj mali da si mi bitan u zivotu da se rastrgajem da bih TEBI (I tvojima) previse dokazivao. Vremena za gubljenje nemam.
terapija wrote: Je li tako???
Narvno da nije.
terapija wrote: (velicine jednog kata stambene zgrade)
Uzgred receno, u Bosni se ne kaze kat, nego sprat. Kate I katovi su od onih …ta trane (ko sto si I ti, zar ne?! ;-) )
terapija wrote: P.S. Cekam sljedeci biser...
I ja isto. Vec ih imam nekoliko u zbirci. Jednom cu ih I postavit na forum, da se raja malo smije. :lol:
ludost… wrote: koji mir i tisina danas.
mudraci alternative se zavukli u misje rupe.
poklopili se usima.
samo pocnu cmizdriti k'o djecica - pih, smrc, cvil, jesi negativan, jesi isfrustriran, jesi iskompleksiran, jesi neki...
sta je, misevi?
(...)bas onako kukavicki.
Ovo su one providne ili drugim rijecima: “Sto nas ignorisete! I mi imamo pametnih za reci (malo morgen). Jes da sam vodoinstalater I nemam pojma o nauci ali imam I ja pravo na misljenje” Jeste, ima I on svoje on. :lol:
Ono sto ovakvi zaboravljaju jeste da se prvo u skolu ide kako bi se naucilo pristupu I ophodjenju prema radnim predmetima… pojavama, pa se tek onda diskutuje.
Ovaj je jedino I zasluzio … da se ignorise.
User avatar
dexcox
Posts: 385
Joined: 06/12/2004 11:06

#2522

Post by dexcox »

Macuser wrote:@Prenj

Ima tu i vanzemaljskih civilizacija koje su nas posjetile, a i horoskopa, da sve bude jos ozbiljnije, jos naucnije:

"Posjetioci sa Plejada su znali za nasu Planetu dugo vremena. Ipak, odlucili su se doci na nju tek kada se ova nasa civilizacija pocela ozbiljnije da razvija. I kada se priblizilo vrijeme za vazne promjene.

Imajuci mnogo sire znanje o kosmosu nego mi, Plejadanci su bili svijesni da se Zemlja krece u poziciju u kojoj ce biti pod velikim utjecajem energija Centralnog sunca Galaksije. Naime, nas Suncev sistem se krece u velikoj orbiti oko Centralnog Galaktickog sunca svakih 25.860 godina. Energetska polja iz sredista Galaksije uveliko utjecu na sav zivot na Zemlji.

Trenutacno se nalazimo u Dobu Vodolije ili spiritualne ere. To je doba stvarne istine, prosvijetljenja, ljubavi prema znanju, slobode, mudrosti I harmonije. Ovo Doba ce trajati 2.155 godina. Isto kao i periodi za ostalih 11 konstelacija. I, kako se krecemo u Novo Doba, imacemo mogucnost da u narednih 800 godina postignemo mir na Zemlji kroz spiritualni razvoj I razumijevanje Kreacije."
u centru galaksije je velika crna rupa a ne "sunce" tj. zvijezda
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2523

Post by Macuser »

Ako Semir kaze da je Sunce (tj. zvijezda) IMA DA BUDE Sunce. Sta znaju ti svjetski naucnici?
User avatar
Macuser
Posts: 532
Joined: 08/01/2006 12:45

#2524

Post by Macuser »

Zamisli da svako, jebote, objavi knjigu sa svojim "istinama" i "historijama". Pa covjek lupa k'o Maksim po diviziji. Sad sto on pise gluposti ni pola jada, sto ih prodaje po cijeni od 5 eura, hajde ima budala, ali kada nas obruka pred cijelim svijetom sa navodnom piramidom, bit ce tuzno.
ludost
Posts: 555
Joined: 20/01/2005 10:42

#2525

Post by ludost »

---
Last edited by ludost on 05/02/2006 17:19, edited 1 time in total.
Locked