Da imam..i??Sapna_TZ wrote:Prije 3 mjeseca si ovdje pisao da imas stan u Splitu od 300 kvadrata, ako nisi obrisao komentar.Melbourne_Australia wrote: Imam apartman na Bjelasnici i treba nekad i gore biti , a da budem iskren malo vremena sam gore...Pozzz ..
Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
-
Melbourne_Australia
- Posts: 2768
- Joined: 06/11/2012 14:20
#2501 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#2502 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
a nače li ti onih 170 maraka?
joj takmičenja vozača trole...
joj takmičenja vozača trole...
-
Melbourne_Australia
- Posts: 2768
- Joined: 06/11/2012 14:20
#2503 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
300 je laz....120 kvadrata...Melbourne_Australia wrote:Da imam..i??Sapna_TZ wrote:Prije 3 mjeseca si ovdje pisao da imas stan u Splitu od 300 kvadrata, ako nisi obrisao komentar.Melbourne_Australia wrote: Imam apartman na Bjelasnici i treba nekad i gore biti , a da budem iskren malo vremena sam gore...Pozzz ..
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#2504 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ma dobro sa jahtom zaokruzis na 300, skontali smo, ne moras nam prisjedati na muku. Blago tebiMelbourne_Australia wrote: 300 je laz....120 kvadrata...
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#2505 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa nece ljudi da rade ba, ima posla. Traze, a mole Boga da ga ne nadju. Jebo im ja mater lijenu, da im je sve na gotovo.duminjo wrote:AaaaaSapna_TZ wrote:Lik na birou 8 godina.duminjo wrote:Zä sta su ovi pecati i Datumi?![]()
Respekt brate, ja sam na birou tek 3 godine.
Svaka ti cast.
Fala
Et nisam bio nikad ni na bolovanju ni na birou. Imam staza nekih 15-ak godina. Zato mi neki ljudi nisu jasni. Necu da ih komentarisem, samo mi nisu jasni. A ovakav, koji lezi osam godina, kad kaže da nema, nije mi ga žao.. Šta cu mu ja.
-
Sapna_TZ
- Posts: 84
- Joined: 02/12/2018 18:20
#2506 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Tacno se vidi da pojedinci razmisljaju kao sirotinja jer im je primarni fokus odlaska - zedj za parama.
Manje-vise svi po toj matrici razmisljaju.
Pregrist cu sebi jezik ako 90% bagre sa Balkana
ne razmislja samo o tome da li uvesti dizelasa ili benzinca
3.0 TDI sa pogonom na sva 4 da im zavide komsije iza zavjese
Pregrist cu sebi jezik ako 90% bagre iz Bosne sto zeli vani ne zavrsi na bausteli sa Albancima stekajuci znojne eure za polovnog Audija i ako se sta posalje kuci preko Westerna za fasade i drva.
Pasteta od pola eura iz Lidla i jucerasnji hljeb ,
vojni krevet na sprat i cimer Kurd iz Istocne Turske.
Sve stalo u 19 kvadrata garsonjere u socijalnom dijelu grada gdje zivi najveci otpad koji je ikad pruzio nogu na Zapadu.
To je svakodnevnica ovih pacenika koji sanjaju da odu.
Primarni fokus ove sirotinje sa kojom zivim je otprilike to.
Rijetko ko sa ovih prostora ode sa drugacijom namjerom.
I kad skontas da je vecina ljudi prosjek i da mogu raditi prosjecne poslove za koje je potrebno prosjecno obrazovanje
I da ovi sto se hvale sa BH diplomama inzinjera i doktora nisu kompetativni ni konkurentni na uredjenom trzistu rada jer su nase diplome pod lupom i nasi tkz strucnjaci prolaze kroz Bozije muke oko priznavanja
I da rijetki ljudi uspiju se adaptirati i zaboraviti na gene koje nose
Druga su vremena bila 90-tih kad su ratne izbjeglice isle
Njima je ostanak vani bio dobitak
Tad se opet moglo muljati sa dozvolama za boravak
Nisu se imali gdje vratiti , mahom protjerani iz
Istocne Bosne skrasili se po Holandiji, Njemackoj, Svedskoj.
Tad su druga vremena bila.
Danas je to sve teze i mukotrpnije i nije za svakoga.
Manje-vise svi po toj matrici razmisljaju.
Pregrist cu sebi jezik ako 90% bagre sa Balkana
ne razmislja samo o tome da li uvesti dizelasa ili benzinca
3.0 TDI sa pogonom na sva 4 da im zavide komsije iza zavjese
Pregrist cu sebi jezik ako 90% bagre iz Bosne sto zeli vani ne zavrsi na bausteli sa Albancima stekajuci znojne eure za polovnog Audija i ako se sta posalje kuci preko Westerna za fasade i drva.
Pasteta od pola eura iz Lidla i jucerasnji hljeb ,
vojni krevet na sprat i cimer Kurd iz Istocne Turske.
Sve stalo u 19 kvadrata garsonjere u socijalnom dijelu grada gdje zivi najveci otpad koji je ikad pruzio nogu na Zapadu.
To je svakodnevnica ovih pacenika koji sanjaju da odu.
Primarni fokus ove sirotinje sa kojom zivim je otprilike to.
Rijetko ko sa ovih prostora ode sa drugacijom namjerom.
I kad skontas da je vecina ljudi prosjek i da mogu raditi prosjecne poslove za koje je potrebno prosjecno obrazovanje
I da ovi sto se hvale sa BH diplomama inzinjera i doktora nisu kompetativni ni konkurentni na uredjenom trzistu rada jer su nase diplome pod lupom i nasi tkz strucnjaci prolaze kroz Bozije muke oko priznavanja
I da rijetki ljudi uspiju se adaptirati i zaboraviti na gene koje nose
Druga su vremena bila 90-tih kad su ratne izbjeglice isle
Njima je ostanak vani bio dobitak
Tad se opet moglo muljati sa dozvolama za boravak
Nisu se imali gdje vratiti , mahom protjerani iz
Istocne Bosne skrasili se po Holandiji, Njemackoj, Svedskoj.
Tad su druga vremena bila.
Danas je to sve teze i mukotrpnije i nije za svakoga.
-
cassius
- Posts: 3943
- Joined: 29/06/2014 07:53
#2507 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ono kad promasis sve sto si napisao u postu 
- triconja
- Posts: 16211
- Joined: 29/04/2012 07:04
#2508 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Bogami u moje selo baustelci se ne vracaju autom nego autobusom, kakvi audiji kakve picke materine
Dje ti zivis pa taki obicaj da mi je znat
Dje ti zivis pa taki obicaj da mi je znat
- pirmin
- Posts: 11199
- Joined: 18/02/2006 23:50
- Location: Ciganluk
#2509 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ja sam prije dvije godine prodao Audija.
1.9 TDI, 74 kW B6
Pres'o 230k.
Realno najljepse auto ever.

1.9 TDI, 74 kW B6
Pres'o 230k.
Realno najljepse auto ever.
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#2510 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Ne daju ti uhljebi ni da odes iz ove vukojebine.
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#2511 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Evo teme gdje cu se posvadjat
lajavi krelac, puno srece zelim
lajavi krelac, puno srece zelim
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#2512 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Uzeo sam kokice i cekamkomsinica_s_drugog wrote:Evo teme gdje cu se posvadjat![]()
lajavi krelac, puno srece zelim
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#2513 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
I ono kad samo procitas naslov teme i zadnja 2 posta pa se zaletis da ispadnes strucnjak materije.cassius wrote:Ono kad promasis sve sto si napisao u postu
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#2514 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Mašala, svaka častOtto_13 wrote: Ja bih ovog baju zaposlio da radi u tom istom birou . Ima vise iskustva od vecine zaposlenih .
14. februara 2019 godine imat cu tacno punih 19 godina radnog staza .
A karton sa fotografije je moj, doduše i radio sam jedan period ali gazda naravno nije ni pomislio da me osigura. SDA tajkun.
-
komsinica_s_drugog
- Posts: 885
- Joined: 23/12/2018 19:16
#2515 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Razumijem te.I ja sam tako, na papiru 3 mjeseca radnog staza, u praksi puno vise.Jimmy McNulty wrote:Mašala, svaka častOtto_13 wrote: Ja bih ovog baju zaposlio da radi u tom istom birou . Ima vise iskustva od vecine zaposlenih .
14. februara 2019 godine imat cu tacno punih 19 godina radnog staza .još malo pa u peMziju
![]()
A karton sa fotografije je moj, doduše i radio sam jedan period ali gazda naravno nije ni pomislio da me osigura. SDA tajkun.
Samo sto neki zive u paralaelnom univerzumu
-
espn
- Posts: 1478
- Joined: 27/06/2018 19:01
#2516 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Doktori demagogije su tu.
- Jimmy McNulty
- Čiča Gliša
- Posts: 6520
- Joined: 11/04/2012 11:32
#2517 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Evo kaže Bake super nam je.
- Bullet Tooth Tony
- Posts: 21032
- Joined: 06/09/2007 12:15
- Location: Carsija at naJt
#2518 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Najvece iznenadjenje da ne kazem razocarenje koje sam dozivio na zapadu je profesionalizam.. Vi koji mislite da je "tamo na zapadu" bolje sto se tice ublehe i radnika/neradnika ceka vas gorka pilula.. Govorim za fakultetski obrazovane ljude u jakim firmama.. Pa jbt ja sam u kancelariji imao tri covjeka sto su imali puno vece plate i napredovali svake godine a samo prebacivali odgovornost sa sebe na druge... Bruku iskustava od bruku ljudi..
Ja sam mislio.. Heeej, to je zapad, cuj da svali na mene da se nesto zajebalo.. 10ti dan na poslu frajer me hladno uvali a njegov zajeb 100 %..
Sretno svima
Ja sam mislio.. Heeej, to je zapad, cuj da svali na mene da se nesto zajebalo.. 10ti dan na poslu frajer me hladno uvali a njegov zajeb 100 %..
Sretno svima
- DzordzHodzic
- Posts: 1647
- Joined: 09/11/2018 11:52
#2519 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
pa niko nije reko da toga nema vani
- Bullet Tooth Tony
- Posts: 21032
- Joined: 06/09/2007 12:15
- Location: Carsija at naJt
#2520 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Pa lajavikrelac prije dvije tri stranice napisa takav post... kao to je jedan od razloga odlaska.. ta poslovna politika u BiH ... ili sam ja pogresno protumacio ...DzordzHodzic wrote:pa niko nije reko da toga nema vani
Kao neki kolega dolazi u 9 , pije kafe ...nista ne radi ... a vise zaradjuje, non stop promocije ..... kao paraziti i to
- mirsek
- Posts: 12950
- Joined: 07/05/2010 15:40
#2521 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Kako je to sa uvalom zavrsilo i da li si i ti napredovao svake godine ?Bullet Tooth Tony wrote:Najvece iznenadjenje da ne kazem razocarenje koje sam dozivio na zapadu je profesionalizam.. Vi koji mislite da je "tamo na zapadu" bolje sto se tice ublehe i radnika/neradnika ceka vas gorka pilula.. Govorim za fakultetski obrazovane ljude u jakim firmama.. Pa jbt ja sam u kancelariji imao tri covjeka sto su imali puno vece plate i napredovali svake godine a samo prebacivali odgovornost sa sebe na druge... Bruku iskustava od bruku ljudi..
Ja sam mislio.. Heeej, to je zapad, cuj da svali na mene da se nesto zajebalo.. 10ti dan na poslu frajer me hladno uvali a njegov zajeb 100 %..
Sretno svima
- DzordzHodzic
- Posts: 1647
- Joined: 09/11/2018 11:52
#2522 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
fuseraja i zabusavanja svuda ima samo eto kod nas je cini se to malo previse pustilo korijenje 
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#2523 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Slicno sam cula od asistentice kod zubara -kaze ja sve pripremim, zamjesim on samo stavi u zub- meni satnica $12 a on naplati stotine.... nije fer....

- lmo
- Posts: 7815
- Joined: 28/06/2012 17:53
- Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace
#2524 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
Taman kako smo zaslužili.Jimmy McNulty wrote:Evo kaže Bake super nam je.
- muha_sa
- Posts: 140443
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#2525 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?
https://avaz.ba/globus/svijet/443912/za ... -njemackoj
ZAPOSLENJE Nedostaje im čak 1.200.000 radnika
Zavarivači, vulkanizeri, prodavači: Evo koliko su plaćeni najtraženiji poslovi u Njemačkoj
e pa BUJRUM
ZAPOSLENJE Nedostaje im čak 1.200.000 radnika
Zavarivači, vulkanizeri, prodavači: Evo koliko su plaćeni najtraženiji poslovi u Njemačkoj
e pa BUJRUM
