Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#2501 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Melbourne_Australia »

Sapna_TZ wrote:
Melbourne_Australia wrote: Imam apartman na Bjelasnici i treba nekad i gore biti , a da budem iskren malo vremena sam gore...Pozzz ..
Prije 3 mjeseca si ovdje pisao da imas stan u Splitu od 300 kvadrata, ako nisi obrisao komentar.
Da imam..i??
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#2502 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by JThomas »

a nače li ti onih 170 maraka?

joj takmičenja vozača trole...
Melbourne_Australia
Posts: 2768
Joined: 06/11/2012 14:20

#2503 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Melbourne_Australia »

Melbourne_Australia wrote:
Sapna_TZ wrote:
Melbourne_Australia wrote: Imam apartman na Bjelasnici i treba nekad i gore biti , a da budem iskren malo vremena sam gore...Pozzz ..
Prije 3 mjeseca si ovdje pisao da imas stan u Splitu od 300 kvadrata, ako nisi obrisao komentar.
Da imam..i??
300 je laz....120 kvadrata...
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#2504 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

Melbourne_Australia wrote: 300 je laz....120 kvadrata...
Ma dobro sa jahtom zaokruzis na 300, skontali smo, ne moras nam prisjedati na muku. Blago tebi :(
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#2505 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

duminjo wrote:
Sapna_TZ wrote:
duminjo wrote:Zä sta su ovi pecati i Datumi?
Lik na birou 8 godina. :kiss:
Respekt brate, ja sam na birou tek 3 godine.
Svaka ti cast.
Aaaaa

Fala :mrgreen:

Et nisam bio nikad ni na bolovanju ni na birou. Imam staza nekih 15-ak godina. Zato mi neki ljudi nisu jasni. Necu da ih komentarisem, samo mi nisu jasni. A ovakav, koji lezi osam godina, kad kaže da nema, nije mi ga žao.. Šta cu mu ja.
Pa nece ljudi da rade ba, ima posla. Traze, a mole Boga da ga ne nadju. Jebo im ja mater lijenu, da im je sve na gotovo.
Sapna_TZ
Posts: 84
Joined: 02/12/2018 18:20

#2506 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Sapna_TZ »

Tacno se vidi da pojedinci razmisljaju kao sirotinja jer im je primarni fokus odlaska - zedj za parama.
Manje-vise svi po toj matrici razmisljaju.

Pregrist cu sebi jezik ako 90% bagre sa Balkana
ne razmislja samo o tome da li uvesti dizelasa ili benzinca
3.0 TDI sa pogonom na sva 4 da im zavide komsije iza zavjese

Pregrist cu sebi jezik ako 90% bagre iz Bosne sto zeli vani ne zavrsi na bausteli sa Albancima stekajuci znojne eure za polovnog Audija i ako se sta posalje kuci preko Westerna za fasade i drva.
Pasteta od pola eura iz Lidla i jucerasnji hljeb ,
vojni krevet na sprat i cimer Kurd iz Istocne Turske.
Sve stalo u 19 kvadrata garsonjere u socijalnom dijelu grada gdje zivi najveci otpad koji je ikad pruzio nogu na Zapadu.
To je svakodnevnica ovih pacenika koji sanjaju da odu.
Primarni fokus ove sirotinje sa kojom zivim je otprilike to.
Rijetko ko sa ovih prostora ode sa drugacijom namjerom.

I kad skontas da je vecina ljudi prosjek i da mogu raditi prosjecne poslove za koje je potrebno prosjecno obrazovanje
I da ovi sto se hvale sa BH diplomama inzinjera i doktora nisu kompetativni ni konkurentni na uredjenom trzistu rada jer su nase diplome pod lupom i nasi tkz strucnjaci prolaze kroz Bozije muke oko priznavanja

I da rijetki ljudi uspiju se adaptirati i zaboraviti na gene koje nose
Druga su vremena bila 90-tih kad su ratne izbjeglice isle
Njima je ostanak vani bio dobitak
Tad se opet moglo muljati sa dozvolama za boravak
Nisu se imali gdje vratiti , mahom protjerani iz
Istocne Bosne skrasili se po Holandiji, Njemackoj, Svedskoj.
Tad su druga vremena bila.
Danas je to sve teze i mukotrpnije i nije za svakoga.
cassius
Posts: 3943
Joined: 29/06/2014 07:53

#2507 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by cassius »

Ono kad promasis sve sto si napisao u postu :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2508 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by triconja »

Bogami u moje selo baustelci se ne vracaju autom nego autobusom, kakvi audiji kakve picke materine :lol:

Dje ti zivis pa taki obicaj da mi je znat :mrgreen:
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#2509 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by pirmin »

Ja sam prije dvije godine prodao Audija.
1.9 TDI, 74 kW B6
Pres'o 230k.
Realno najljepse auto ever. 8)
:-?
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#2510 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Ne daju ti uhljebi ni da odes iz ove vukojebine.
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#2511 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by komsinica_s_drugog »

Evo teme gdje cu se posvadjat :evil:

lajavi krelac, puno srece zelim :)
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#2512 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

komsinica_s_drugog wrote:Evo teme gdje cu se posvadjat :evil:

lajavi krelac, puno srece zelim :)
Uzeo sam kokice i cekam :D
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#2513 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Concord »

cassius wrote:Ono kad promasis sve sto si napisao u postu :D
I ono kad samo procitas naslov teme i zadnja 2 posta pa se zaletis da ispadnes strucnjak materije.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#2514 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

Otto_13 wrote: Ja bih ovog baju zaposlio da radi u tom istom birou . Ima vise iskustva od vecine zaposlenih .
14. februara 2019 godine imat cu tacno punih 19 godina radnog staza .
Mašala, svaka čast :thumbup: još malo pa u peMziju :-D
A karton sa fotografije je moj, doduše i radio sam jedan period ali gazda naravno nije ni pomislio da me osigura. SDA tajkun.
komsinica_s_drugog
Posts: 885
Joined: 23/12/2018 19:16

#2515 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by komsinica_s_drugog »

Jimmy McNulty wrote:
Otto_13 wrote: Ja bih ovog baju zaposlio da radi u tom istom birou . Ima vise iskustva od vecine zaposlenih .
14. februara 2019 godine imat cu tacno punih 19 godina radnog staza .
Mašala, svaka čast :thumbup: još malo pa u peMziju :-D
A karton sa fotografije je moj, doduše i radio sam jedan period ali gazda naravno nije ni pomislio da me osigura. SDA tajkun.
Razumijem te.I ja sam tako, na papiru 3 mjeseca radnog staza, u praksi puno vise.
Samo sto neki zive u paralaelnom univerzumu :novine1:
espn
Posts: 1478
Joined: 27/06/2018 19:01

#2516 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by espn »

Doktori demagogije su tu.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#2517 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Jimmy McNulty »

Evo kaže Bake super nam je.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2518 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Bullet Tooth Tony »

Najvece iznenadjenje da ne kazem razocarenje koje sam dozivio na zapadu je profesionalizam.. Vi koji mislite da je "tamo na zapadu" bolje sto se tice ublehe i radnika/neradnika ceka vas gorka pilula.. Govorim za fakultetski obrazovane ljude u jakim firmama.. Pa jbt ja sam u kancelariji imao tri covjeka sto su imali puno vece plate i napredovali svake godine a samo prebacivali odgovornost sa sebe na druge... Bruku iskustava od bruku ljudi..

Ja sam mislio.. Heeej, to je zapad, cuj da svali na mene da se nesto zajebalo.. 10ti dan na poslu frajer me hladno uvali a njegov zajeb 100 %.. :)

Sretno svima
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#2519 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by DzordzHodzic »

pa niko nije reko da toga nema vani
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2520 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by Bullet Tooth Tony »

DzordzHodzic wrote:pa niko nije reko da toga nema vani
Pa lajavikrelac prije dvije tri stranice napisa takav post... kao to je jedan od razloga odlaska.. ta poslovna politika u BiH ... ili sam ja pogresno protumacio ...

Kao neki kolega dolazi u 9 , pije kafe ...nista ne radi ... a vise zaradjuje, non stop promocije ..... kao paraziti i to :-) :-)
User avatar
mirsek
Posts: 12950
Joined: 07/05/2010 15:40

#2521 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by mirsek »

Bullet Tooth Tony wrote:Najvece iznenadjenje da ne kazem razocarenje koje sam dozivio na zapadu je profesionalizam.. Vi koji mislite da je "tamo na zapadu" bolje sto se tice ublehe i radnika/neradnika ceka vas gorka pilula.. Govorim za fakultetski obrazovane ljude u jakim firmama.. Pa jbt ja sam u kancelariji imao tri covjeka sto su imali puno vece plate i napredovali svake godine a samo prebacivali odgovornost sa sebe na druge... Bruku iskustava od bruku ljudi..

Ja sam mislio.. Heeej, to je zapad, cuj da svali na mene da se nesto zajebalo.. 10ti dan na poslu frajer me hladno uvali a njegov zajeb 100 %.. :)

Sretno svima
Kako je to sa uvalom zavrsilo i da li si i ti napredovao svake godine ?
User avatar
DzordzHodzic
Posts: 1647
Joined: 09/11/2018 11:52

#2522 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by DzordzHodzic »

fuseraja i zabusavanja svuda ima samo eto kod nas je cini se to malo previse pustilo korijenje :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#2523 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by moonca »

Slicno sam cula od asistentice kod zubara -kaze ja sve pripremim, zamjesim on samo stavi u zub- meni satnica $12 a on naplati stotine.... nije fer.... :-) :lol:
User avatar
lmo
Posts: 7815
Joined: 28/06/2012 17:53
Location: volim sto sam ero s kamena i drace....ko poskok sto skace

#2524 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by lmo »

Jimmy McNulty wrote:Evo kaže Bake super nam je.
Taman kako smo zaslužili.
User avatar
muha_sa
Posts: 140443
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2525 Re: Pokret za odlazak - ubleha ili stvarnost?

Post by muha_sa »

https://avaz.ba/globus/svijet/443912/za ... -njemackoj

ZAPOSLENJE Nedostaje im čak 1.200.000 radnika

Zavarivači, vulkanizeri, prodavači: Evo koliko su plaćeni najtraženiji poslovi u Njemačkoj

e pa BUJRUM
Post Reply