Danasnji "feminizam"

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2501 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

annoy wrote:Ima ih i koji su nevini završili u zatvoru. Nedavno se pisalo o slučaju Britanke koja je ukupno 15 muškaraca lažno optužila za silovanje, a jedan od njih je 2 godine proveo u zatvoru nevin
a tko tvrdi da nema :? najlakse je ovakvom pricom pokusati na temi o feminizmu, uporno podvlaciti da to i zene rade, kao da to nitko ne zna :-)

bilo je i obratnih slucjaeva , i nitko nije obracao paznju :)
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#2502 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:
annoy wrote:Ima ih i koji su nevini završili u zatvoru. Nedavno se pisalo o slučaju Britanke koja je ukupno 15 muškaraca lažno optužila za silovanje, a jedan od njih je 2 godine proveo u zatvoru nevin
a tko tvrdi da nema :? najlakse je ovakvom pricom pokusati na temi o feminizmu, uporno podvlaciti da to i zene rade, kao da to nitko ne zna :-)

bilo je i obratnih slucjaeva , i nitko nije obracao paznju :)
Samo, veći je problem osuditi nevinoga nego neosuditi krivca.

Ako ne osudiš krivca to može biti iz raznih razloga. Korupcija, neznanje, nedostatak dokaza bilo šta. To jeste loše, ali pravna sigurnost ostaje.

Ako osudiš nevinoga, onda nestaje sigurnost u pravni sistem, onda je svako u opasnosti.

Zato je bolje, ako već dođe do greške, da krivac ne bude osuđen, nego da nevina osoba bude osuđena.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2503 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

:cekam:
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#2504 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Bloo wrote::cekam:
Šta? Koga? Godoa?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2505 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Hakiz wrote:
Bloo wrote::cekam:
Šta? Koga? Godoa?
da se neko ponudi da ga/ju seksualno uznemiravam da malo razmrdamo temu
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#2506 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Bloo wrote:
Hakiz wrote:
Bloo wrote::cekam:
Šta? Koga? Godoa?
da se neko ponudi da ga/ju seksualno uznemiravam da malo razmrdamo temu
Karlin nema, pa, ako baš moraš...

Braniću se najbolje što znam.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2507 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Bloo »

Hakiz wrote:
Karlin nema, pa, ako baš moraš...

Braniću se najbolje što znam.
ali moraš ili vriscati SILOVAAAAAAAAAAAAANJEEE kao ovdje

ili tweetati #metoofinally

tokom procesa
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2508 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Samo, veći je problem osuditi nevinoga nego neosuditi krivca.

Ako ne osudiš krivca to može biti iz raznih razloga. Korupcija, neznanje, nedostatak dokaza bilo šta. To jeste loše, ali pravna sigurnost ostaje.

Ako osudiš nevinoga, onda nestaje sigurnost u pravni sistem, onda je svako u opasnosti.

Zato je bolje, ako već dođe do greške, da krivac ne bude osuđen, nego da nevina osoba bude osuđena.
jeste, i to se desilo, na zalost osobma oba spola :kiss:
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2509 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Muskarci siluju muskrace , ne pricaju o tome :( :roll: :sad:
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2510 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

annoy wrote:
Hakiz wrote:
Da, ali šta je 2 godine muškarcu da nevin leži u zatvoru, da ga tamo siluju, da izgubi posao, možda i porodicu? To je kolateralna žrtva borbe, on je nebitan. Uostalom, ako i nije kriv, sigurno bi to uradio, neka leži.

Šta sve žene proživljavaju, upropastiti život ponekom nedužnom muškarcu je ništa.
Evo ova je to lijepo sažela


Image

Najbolji mi je ovaj zadnji dio, da je ONA spremna to platiti, kao da se to tiče nje osobno, nju boli briga, a boli ju briga i za muškarce, kad su toliko privilegirani, što onda ne bi uništili pokoji muški život, sve u borbi protiv patrijarhata :thumbup:
Slab ti je prevod da ona plati, prije bi bilo da joj ode na obraz. Mogu i ja reci neka se ugusi u krvi pokret radikalizma, djeca sto budu kolateralna steta, to meni moze stat u obraz a vamo ne izlazim iz kuce po dva mjeseca :-) .
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2511 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

Connaisseur Karlin wrote:
Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:kao ne kuzis :-) mnogi optuzeni muskraci su priznali, ali ne zele ici na Sud, a svi optuzeni a nevini mogu insistirati na Sudu, daj malo mucni glavom :-)
U civilizovanim državama jedino mjesto na kojem se neko proglasi krivim ili nedužnim je sud. Ne TV, ne novine, ne tračem u kancelariji, ne pravednim gnijevom bijesne javnosti, ne internetom, ne... Jedino sud.

Tako da priča bilo gdje, u medijima, pa i na MeToo, nije dokaz da je neko kriv.

Jedino ga sud može oglasiti krivim.

Čak i kada optuženi prizna, opet ga sud mora oglasiti krivim. Zato što je jedino sudija ovlašten za to. Nije policija, nije tužilaštvo, policija hapsi, tužilaštvo iznosi dokaze pretpostavljene krivice, ali jedino sudija može reći da li je neko kriv ili ne a da to ima pravne posljedice.

Problem u tome je što kada nekoga hapse zbog popularne stvari, danas je to MeToo, biće priča na prvim stranicama novina, udarnim terminima TV-a itd. I svi će zapamtiti lik optuženog.

Ako ga sud oslobodi, iziaći će vijest na 16. stranici novine ili u 36. minuti dnevnika koji traje 40 minuta i niko tu vijest neće vidjeti.

A onda se jedan dan taj čovjek koji je na sudu oglašen nevinim i pušten da živi svoj život jer nije kriv, pojavi u naselju. I svi se sjete naslovnica iz vremena histerije, a niko se ne sjeti male vijesti u kojoj je pisalo da je nevin.

Onda mu zapale auto, napišu "silovatelj" na fasadi kuće, pretuče ga neki vigilant, djecu mu maltretiraju u školi, ženu mu ogovaraju na radnom mjestu i dobije "dobronamjerne" savjete i u naselju i na poslu da bi bilo bolje i za njega i za sve ostale da ode.

E to moja Karlin ti nećeš da prihvatiš.
Hakize, eh, vi bi sad da sve ovo prodje bez paznje sirom svijeta :)

Drugo, agent u Bijeloj Kuci prelamtio kolegicu na poslu, iako je imao povijest mlacenja svoje dvije supruge, sve zabiljezeno, i pazi sad, dobio posao , iako su znali da je tip malkice problematican sa zenama :D

TV poznati voietlj izgubio posao jer je zenama pukao film, i tip je kasnije priznao :D

sad je 21 stoljece, danas sve izlazi vrlo lako u medije , ne uzivam ni ja u pretjerivanju medija, ali ovo mediji isto rade i kas se desavaju dobri dogadjai , ali narod lakse patmi lose stvrai, mi to danas en mozemo kontrolirati, svijet se i pozitivno i negativno mijenja , prihvati to

Osobe, ako su bile nevine, uvijek mogu dobiti posao u normlanim drzavama.

Ti bi izgleda da sve sto je neugnodno u zivotu postavio "ispod radara" :kiss:
Image

Pogledaj ovaj film, ako skontas skontas, ako ne skontas jebiga. Naravno i nemoj se danas sutra cudit kad ostanes okruzena mackama zbog nekih svojih ideja :izet:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2512 Re: Danasnji "feminizam"

Post by MarlboroGold »

annoy wrote:
Hakiz wrote:
Da, ali šta je 2 godine muškarcu da nevin leži u zatvoru, da ga tamo siluju, da izgubi posao, možda i porodicu? To je kolateralna žrtva borbe, on je nebitan. Uostalom, ako i nije kriv, sigurno bi to uradio, neka leži.

Šta sve žene proživljavaju, upropastiti život ponekom nedužnom muškarcu je ništa.
Evo ova je to lijepo sažela


Image

Najbolji mi je ovaj zadnji dio, da je ONA spremna to platiti, kao da se to tiče nje osobno, nju boli briga, a boli ju briga i za muškarce, kad su toliko privilegirani, što onda ne bi uništili pokoji muški život, sve u borbi protiv patrijarhata :thumbup:
Ovo je pravi primjer onoga da za nekog cilj opravdava sredstvo. Čuj ona je spremna platiti cijenu... kakav idiot od žene. Kao da smo za nju vanzemaljci. Feminizam treba okrenuti leđa ovakvim ženama i osuditi njihovo ponašanje. To su one koje pucaju frustracije i koje feminizam vide kao priliku da ih ispoljavaju... objasnio 1-2 stranice ranije, tako da se neću ponavljati... slučajevi za dobre psihoanalize. Dobro je da su je mnoge žene već popljuvale na tweeteru.
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2513 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

MarlboroGold wrote:
annoy wrote:
Hakiz wrote:
Da, ali šta je 2 godine muškarcu da nevin leži u zatvoru, da ga tamo siluju, da izgubi posao, možda i porodicu? To je kolateralna žrtva borbe, on je nebitan. Uostalom, ako i nije kriv, sigurno bi to uradio, neka leži.

Šta sve žene proživljavaju, upropastiti život ponekom nedužnom muškarcu je ništa.
Evo ova je to lijepo sažela


Image

Najbolji mi je ovaj zadnji dio, da je ONA spremna to platiti, kao da se to tiče nje osobno, nju boli briga, a boli ju briga i za muškarce, kad su toliko privilegirani, što onda ne bi uništili pokoji muški život, sve u borbi protiv patrijarhata :thumbup:
Ovo je pravi primjer onoga da za nekog cilj opravdava sredstvo. Čuj ona je spremna platiti cijenu... kakav idiot od žene. Kao da smo za nju vanzemaljci. Feminizam treba okrenuti leđa ovakvim ženama i osuditi njihovo ponašanje. To su one koje pucaju frustracije i koje feminizam vide kao priliku da ih ispoljavaju... objasnio 1-2 stranice ranije, tako da se neću ponavljati... slučajevi za dobre psihoanalize. Dobro je da su je mnoge žene već popljuvale na tweeteru.
Kakva cijena kakvi bakraci, bolji je prevod da to njoj moze stati u obraz. I meni moze stat u obraz to sto se svaki dan krade po sarajevu uz prijetnju oruzjem (i hladnim i vrucim), i to sto se negdje nevini ljudi ubijaju, sto da ne :izet:
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#2514 Re: Danasnji "feminizam"

Post by annoy »

triconja wrote: Kakva cijena kakvi bakraci, bolji je prevod da to njoj moze stati u obraz. I meni moze stat u obraz to sto se svaki dan krade po sarajevu uz prijetnju oruzjem (i hladnim i vrucim), i to sto se negdje nevini ljudi ubijaju, sto da ne :izet:
Ne koristim izraz "stati u obraz" :D Uostalom uopce nije bitan prijevod, poruka je jasna, a ono sto je zalosno je da je to osoba s mnogo pratitelja i kreator misljenja, kamo srece da je neka marginalizirana spodoba
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#2515 Re: Danasnji "feminizam"

Post by triconja »

annoy wrote:
triconja wrote: Kakva cijena kakvi bakraci, bolji je prevod da to njoj moze stati u obraz. I meni moze stat u obraz to sto se svaki dan krade po sarajevu uz prijetnju oruzjem (i hladnim i vrucim), i to sto se negdje nevini ljudi ubijaju, sto da ne :izet:
Ne koristim izraz "stati u obraz" :D Uostalom uopce nije bitan prijevod, poruka je jasna, a ono sto je zalosno je da je to osoba s mnogo pratitelja i kreator misljenja, kamo srece da je neka marginalizirana spodoba
Nije ona kriva sto ima takvu publiku a da drzava malo pocne u radne kampove slat onda bi bilo udara se na amandmane nake i tako to :lol:
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2516 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

Bloo wrote:
Hakiz wrote:
Bloo wrote::cekam:
Šta? Koga? Godoa?
da se neko ponudi da ga/ju seksualno uznemiravam da malo razmrdamo temu
Evo mene, i tako sada mogu samo da lezim. Jao majko, necu mesati pica vise, sigurno do sledece kafane.
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2517 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

http://www.abc.net.au/news/2017-06-30/b ... dy/8664888

A measure aimed at boosting female employment in the workforce may actually be making it worse, a major study has found.
Key points:

Public service leaders are being told to "hit pause" on blind recruitment trials
The measure was aimed at boosting female employment by removing indications of gender from job applications
Professor Michael Hiscox, the academic who oversaw the trial, says results have shown "the opposite" and is urging caution

Leaders of the Australian public service will today be told to "hit pause" on blind recruitment trials, which many believed would increase the number of women in senior positions.

Blind recruitment means recruiters cannot tell the gender of candidates because those details are removed from applications.

It is seen as an alternative to gender quotas and has also been embraced by Deloitte, Ernst & Young, Victoria Police and Westpac Bank.

In a bid to eliminate sexism, thousands of public servants have been told to pick recruits who have had all mention of their gender and ethnic background stripped from their CVs.

The assumption behind the trial is that management will hire more women when they can only consider the professional merits of candidates.

Their choices have been monitored by behavioural economists in the Prime Minister's department — colloquially known as "the nudge unit".

Professor Michael Hiscox, a Harvard academic who oversaw the trial, said he was shocked by the results and has urged caution.

"We anticipated this would have a positive impact on diversity — making it more likely that female candidates and those from ethnic minorities are selected for the shortlist," he said.

"We found the opposite, that de-identifying candidates reduced the likelihood of women being selected for the shortlist."


The trial found assigning a male name to a candidate made them 3.2 per cent less likely to get a job interview.

Adding a woman's name to a CV made the candidate 2.9 per cent more likely to get a foot in the door.


"We should hit pause and be very cautious about introducing this as a way of improving diversity, as it can have the opposite effect," Professor Hiscox said.
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#2518 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Dakle, očigledno je da se na sve načine pokušava otkriti koji kandidat je muško, a koji žensko. I zaposliti muškarca. Doduše, aplikacije bi mogle biti pod brojčanom ili drugačijom šifrom, bez imena pa se izbjegne da se po imenu dozna ko je ko. Ali, ne sumnjam da bi firme počele koristiti kompjuterske bihevijarne algoritme koji bi po izboru brojeva uspjeli otkriti ko je žensko a ko ne. Algoritam kojie će naučiti koje brojeve ili cifre žene preferiraju, a koje muškarci, pa odbiti aplikacije sa šiframa koje bi vjerovatno koristile žene.

Ako je na vlasti kapitalizam, ako će firme zaposliti onoga ko im donosi najveći profit, to onda znači da nije samo seksizam i patrijarhat razlog za izbjegavanje zapošljavanja žena.

Dakle, ako bi više zaposlenih žena donijelo više profita mojoj kompaniji, zašto uporno to odbijam i zapošljavam više muškaraca?

Nešto tu nije kako se predstavlja. Ili...?
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2519 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

Hakiz wrote:Dakle, očigledno je da se na sve načine pokušava otkriti koji kandidat je muško, a koji žensko. I zaposliti muškarca. Doduše, aplikacije bi mogle biti pod brojčanom ili drugačijom šifrom, bez imena pa se izbjegne da se po imenu dozna ko je ko. Ali, ne sumnjam da bi firme počele koristiti kompjuterske bihevijarne algoritme koji bi po izboru brojeva uspjeli otkriti ko je žensko a ko ne. Algoritam kojie će naučiti koje brojeve ili cifre žene preferiraju, a koje muškarci, pa odbiti aplikacije sa šiframa koje bi vjerovatno koristile žene.

Ako je na vlasti kapitalizam, ako će firme zaposliti onoga ko im donosi najveći profit, to onda znači da nije samo seksizam i patrijarhat razlog za izbjegavanje zapošljavanja žena.

Dakle, ako bi više zaposlenih žena donijelo više profita mojoj kompaniji, zašto uporno to odbijam i zapošljavam više muškaraca?

Nešto tu nije kako se predstavlja. Ili...?
Mislim da je vrlo jednostavno. Vece su sanse da muskarac prihvatiti prekovremeno radno vreme, radne praznike i slicno.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2520 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

a sto ako je osoba iz HR seksist , dzaba zakoni , testovi, dovoljno je imati osobu tokom procesa zaposljavanja, a koje ce te izbaciti, jer je seksist :)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2521 Re: Danasnji "feminizam"

Post by supercali »

Sta ako je ista ta osoba feminist?
User avatar
AleksoMKD
Posts: 8155
Joined: 01/03/2012 15:03
Location: Tamo gdje vjecno sunce sja

#2522 Re: Danasnji "feminizam"

Post by AleksoMKD »

Connaisseur Karlin wrote:a sto ako je osoba iz HR seksist , dzaba zakoni , testovi, dovoljno je imati osobu tokom procesa zaposljavanja, a koje ce te izbaciti, jer je seksist :)
Tacno, ljudski faktor je na zalost neuracunljiv. Moze te otpustiti sa nekim obrazlozenjem na papiru a u stvari jer je seksist/ica.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2523 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

AleksoMKD wrote:
Connaisseur Karlin wrote:a sto ako je osoba iz HR seksist , dzaba zakoni , testovi, dovoljno je imati osobu tokom procesa zaposljavanja, a koje ce te izbaciti, jer je seksist :)
Tacno, ljudski faktor je na zalost neuracunljiv. Moze te otpustiti sa nekim obrazlozenjem na papiru a u stvari jer je seksist/ica.
da, to nam je zajedncki problem, i zena i muskaraca :) naravno, osobe iz HR gube posao radi seksizam, ali do tad, drugi ce iz/gubiti priliku da dobiju posao :)

niz istrazivanja nam daju razlicite rezultate , ovisno sto istrazivac/ica zeli dokazati svojim istrazivanjem, zato sam uvijek rezirvrana na rezultate istrazivanja, narocito istrazivanja u drustvenim disciplinama :)


u vezi Me Too pokreta, ne znam kako ce se dalje odvijti, al sam gledala intervju, nekoliko primjera izgubljeih poslova, a koji su svi bili prijavljeni i zabiljezeni u HR paipraima, sve crno na bijelo, ali uprao, zahvaljujuci osobama iz HR , je odluceno da li ce optuzena ostati na poslu ili ce izgubiti posao. osoba koje je pogrijsila je negirala i radi straha od gubitka posla.
Hakiz
Posts: 48386
Joined: 30/07/2015 20:01

#2524 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Hakiz »

Connaisseur Karlin wrote:a sto ako je osoba iz HR seksist , dzaba zakoni , testovi, dovoljno je imati osobu tokom procesa zaposljavanja, a koje ce te izbaciti, jer je seksist :)
Ne postoji 100 % sigurnost ni za šta.

Nemoguće je da se spreči negativno ponašanje 100 %. Jedino je moguće svesti ga na mjeru da je statistički nebitno.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#2525 Re: Danasnji "feminizam"

Post by Connaisseur Karlin »

Hakiz wrote:
Connaisseur Karlin wrote:a sto ako je osoba iz HR seksist , dzaba zakoni , testovi, dovoljno je imati osobu tokom procesa zaposljavanja, a koje ce te izbaciti, jer je seksist :)
Ne postoji 100 % sigurnost ni za šta.

Nemoguće je da se spreči negativno ponašanje 100 %. Jedino je moguće svesti ga na mjeru da je statistički nebitno.

clj statistike je otkriti kad i kako je ponasanje domanitano, a kad i kako je manje dominatno, jer uvijek je pristuno vise faktora

statistika ne moze sprijeciti, ali pokusava otkiti i skzutiti kako se moze promenom metoda bolje kontorirti ponasanje u jednom drustu jednog odredjenog vremena , uz , naravno, postojanje ocpije, da se svako ponasanje mijenja, jer drustva se miejanjnu, zato su istrazivanja ciklicnog karaktera
Post Reply