Pozari i poplave. Zastita prirode, suma i ekologije
Moderator: anex
- Rijeka_snova
- Posts: 1269
- Joined: 26/07/2011 01:12
#2501 Re: Poplave u cijeloj BiH
Crveni križ FBiH pokrenuo je humanitarnu akciju za prikupljanje novčanih sredstava za pomoć stanovništvu područja pogođenim poplavama.
Uplata na donatorski račun sa naznakom "ZA POMOĆ STANOVNIŠTVU POPLAVLJENIH PODRUČJA".
Za uplate u zemlji:
RAIFFEISEN BANK d.d. BH broj:
1610000000850119
Za uplate iz inozemstva:
RAIFFEISEN BANK d.d. BiH
SWIFT CODE : RZBABASS
IBAN CODE: BA391610000000850119
Uplata na donatorski račun sa naznakom "ZA POMOĆ STANOVNIŠTVU POPLAVLJENIH PODRUČJA".
Za uplate u zemlji:
RAIFFEISEN BANK d.d. BH broj:
1610000000850119
Za uplate iz inozemstva:
RAIFFEISEN BANK d.d. BiH
SWIFT CODE : RZBABASS
IBAN CODE: BA391610000000850119
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#2502 Re: Poplave u cijeloj BiH
fakat treba to skontat prije nego sto se pocnu reklamirat humanitarni brojevi, jer su oni cesto sami sebi svrha... hajd raja konta nije nesto ako mi uzme procenat na 2 ili 5km... ali brate ako ce pola miliona ljudi dati po 2km... onda je svaki procenat ogromanBodkin wrote:ja isto ne bih nista preko telekoma. uplatio sam na racun ali nemam slikuAlfons Kauders wrote: al red je da se pita... jer znam da je o tome bilo price u par navrata, bas za humanitarne telefone, ali ne znam kako se zavrsilo...![]()
u jbt sad gledam jest mi golem ekran
-
Mutivoda
- Posts: 12506
- Joined: 03/10/2013 13:09
#2503 Re: Poplave u cijeloj BiH
Na jezeru Modrac se izgleda polako stabilizuje stanje, samo da ne počne ponovo padati.
Stanje na brani Modrac bez promjena. Nivo preljeva iznosi 3.30 ali je evidentirano smanjenje dotoka vode u jezero Modrac. Očekuje se uskoro i pad nivoa preljeva vode.
- MMM1977
- Posts: 6694
- Joined: 15/07/2009 12:56
#2504 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ovi kod Beslica su ok, problem je sad sa ljudima u novom hotelu preko puta hotela Sunce. Tamo su smješteni ovi kojima je klizišta odnijela kuće
- WildRedRose
- Posts: 23712
- Joined: 03/09/2012 00:58
- Location: Nikad fiksna.
#2505 Re: Poplave u cijeloj BiH
jesi bio ?? kakvo je stanje ? zar nisu kod beslica ti kojima je sve stradalo od klizista ?MMM1977 wrote:Ovi kod Beslica su ok, problem je sad sa ljudima u novom hotelu preko puta hotela Sunce. Tamo su smješteni ovi kojima je klizišta odnijela kuće
-
m_l
- Posts: 1804
- Joined: 06/06/2012 21:19
#2506 Re: Poplave u cijeloj BiH
@alfons
pa i banka uzme, ne cini uslugu uplate dzabe.
Uglavnom, nije vrijeme za ovakve price, imali smo mali milion puta da se to rijesi sa operaterima, sada je potrebno pomoci ljudima.
pa i banka uzme, ne cini uslugu uplate dzabe.
Uglavnom, nije vrijeme za ovakve price, imali smo mali milion puta da se to rijesi sa operaterima, sada je potrebno pomoci ljudima.
- LaLuna
- Posts: 2181
- Joined: 20/11/2013 14:20
#2507 Re: Poplave u cijeloj BiH
MMM1977 wrote:Ovi kod Beslica su ok, problem je sad sa ljudima u novom hotelu preko puta hotela Sunce. Tamo su smješteni ovi kojima je klizišta odnijela kuće
Znas li sta je njima najpotrebnije trenutno?
- zeleni xy
- Posts: 457
- Joined: 22/03/2010 15:09
- Location: Moja mahala tvojU jahala
#2508 Re: Poplave u cijeloj BiH
Una u kritičnom stanju, poplavljena prigradska naselja
U ovim trenucima Una dostiže svoj kritičan nivo, a kako saznajemo voda je poplavila dijelove Orašca, Klise, Kulen Vakufa i Ripča.
Uslijed sinoćnjih padavina došlo je do povećanja nivoa voda u oborinskim kanalima u naselju Zabare u MZ Ripač. Voda se izlila na put i poplavila dvorišta i obradive površine. Na lice mjesta Civilna zaštita Bihaća poslala je dva vozila , a u rezervi je spreman i čamac...
Vodostaj rijeke Une na mjernom mjestu u centru grada prema posljednjim podacima iznosi 102 cm, što je za preko 45 cm više nego u isto vrijeme jučer.
U periodu od sat vremena nivo Une je porastao za čak 6 cm.
Obilne padavine u posljednjih 24h prouzrokovale su ogromne materijalne štete u MZ Kulen Vakuf, Klisa, Orašac, gdje su poplavljena obradive površine, staklenike a u nekim područjima voda je u pomenutim mjestima prodrla i u stambene objekte.
Vremenska prognoza za područje Bihaća prikazuje kišne padavine za sljedeća 24h što bi dodatno moglo zakomplikovati situaciju na području naše općine.
S obzirom da su poplavljeni uzvodni dijelovi Općine Bihać i trenutne obilne padavine vjerovatno će donijeti i veće nanose vode upozoravaju se stanovnici ostalih prigradskih naselja pored Une da budu u visokom stepenu pripravnosti.
http://www.bihac.net/aktuelno/12999-una ... selja.html
U ovim trenucima Una dostiže svoj kritičan nivo, a kako saznajemo voda je poplavila dijelove Orašca, Klise, Kulen Vakufa i Ripča.
Uslijed sinoćnjih padavina došlo je do povećanja nivoa voda u oborinskim kanalima u naselju Zabare u MZ Ripač. Voda se izlila na put i poplavila dvorišta i obradive površine. Na lice mjesta Civilna zaštita Bihaća poslala je dva vozila , a u rezervi je spreman i čamac...
Vodostaj rijeke Une na mjernom mjestu u centru grada prema posljednjim podacima iznosi 102 cm, što je za preko 45 cm više nego u isto vrijeme jučer.
U periodu od sat vremena nivo Une je porastao za čak 6 cm.
Obilne padavine u posljednjih 24h prouzrokovale su ogromne materijalne štete u MZ Kulen Vakuf, Klisa, Orašac, gdje su poplavljena obradive površine, staklenike a u nekim područjima voda je u pomenutim mjestima prodrla i u stambene objekte.
Vremenska prognoza za područje Bihaća prikazuje kišne padavine za sljedeća 24h što bi dodatno moglo zakomplikovati situaciju na području naše općine.
S obzirom da su poplavljeni uzvodni dijelovi Općine Bihać i trenutne obilne padavine vjerovatno će donijeti i veće nanose vode upozoravaju se stanovnici ostalih prigradskih naselja pored Une da budu u visokom stepenu pripravnosti.
http://www.bihac.net/aktuelno/12999-una ... selja.html
- MMM1977
- Posts: 6694
- Joined: 15/07/2009 12:56
#2509 Re: Poplave u cijeloj BiH
Ponavljam, ovi u Beslica imaju i više nego im treba. CK je ovdje i bukvalno nose odavdje drugim ugroženim
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#2510 Re: Poplave u cijeloj BiH
U srijedu do 30 stepeni najavljuju 
- ladyblue18
- Posts: 22380
- Joined: 24/12/2006 22:57
- Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status
#2511 Re: Poplave u cijeloj BiH
StvarnoWildRedRose wrote:jesi bio ?? kakvo je stanje ? zar nisu kod beslica ti kojima je sve stradalo od klizista ?MMM1977 wrote:Ovi kod Beslica su ok, problem je sad sa ljudima u novom hotelu preko puta hotela Sunce. Tamo su smješteni ovi kojima je klizišta odnijela kuće
Sad ni meni nije jasno.
-
Mutivoda
- Posts: 12506
- Joined: 03/10/2013 13:09
#2512 Re: Poplave u cijeloj BiH
http://www.6yka.com/novost/56236/kritic ... -pod-vodom
Kritično u Doboju: Rijeka Bosna narasla preko 5 metara, cio grad pod vodom!
Kritično u Doboju: Rijeka Bosna narasla preko 5 metara, cio grad pod vodom!
Voda je potpuno ušla u grad i u toku je evakuacija u koju su se uključili pripadnici Ronilačkog kluba "Buk" sa jednim čamcem i deset članova Kajakaškog kluba "Kanjon" iz Banjaluke sa 27 čamaca.
Prema posljednjim inofrmacijama, vodostaj rijeke Bosne na području grada Doboja počeo je da opada, a službe za spašavanje i dalje evakuišu ugrošeno stanovništvo.
U gradu Doboju u pojedinim stambenim zgradama voda je ušla i u stanove na drugom spratu, a u pojedinim mestima nivo vode doseže i do pet metara, pa je gotovo nemoguće uočiti stubove javne rasvjete. Procjenjuje se da je 80 odsto grada pod vodom.
Svi putni pravci, magistralni i regionalni putevi, koji vode u i iz grada su u prekidu, tako da je Doboj i dalje u totalnoj blokadi.
Evakuisana je većina stanovnika u čije je stambene objekte voda prodrla na drugi sprat, a njihovo spašavanje i evakuacija se nastavlja, na čemu je angažovan i Helikopterski servis RS, objavili su banjalučki mediji.
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#2513 Re: Poplave u cijeloj BiH
U Doboju se voda povlaci,nemoj stvarat paniku bzv
- AstorH
- Posts: 1899
- Joined: 08/03/2014 23:21
- Location: Dalmacija
#2514 Re: Poplave u cijeloj BiH
Taj Konzum u Maglaju sto spominjete da dijeli robu radi to jer je ne moze spasit.Dijelio bi on p.m.da moze to ikako spasit.
Sent from my iPad using Tapatalk
Sent from my iPad using Tapatalk
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#2515 Re: Poplave u cijeloj BiH
bolje išta nego ništa a ko je u pitanju i to je dobro
-
Fact
- Posts: 767
- Joined: 21/04/2014 01:18
#2516 Re: Poplave u cijeloj BiH
Pa?AstorH wrote:Taj Konzum u Maglaju sto spominjete da dijeli robu radi to jer je ne moze spasit.Dijelio bi on p.m.da moze to ikako spasit.
Sent from my iPad using Tapatalk
- agnostic_front
- Posts: 6336
- Joined: 14/04/2010 21:45
- Location: Grbavica
#2517 Re: Poplave u cijeloj BiH
AstorH wrote:Taj Konzum u Maglaju sto spominjete da dijeli robu radi to jer je ne moze spasit.Dijelio bi on p.m.da moze to ikako spasit.
Sent from my iPad using Tapatalk
zar je bitno zašto je dijeli? Onome kome treba je nebitan razlog.
- Baby Jane
- Posts: 1261
- Joined: 01/09/2006 12:58
#2518 Re: Poplave u cijeloj BiH
Gdje se moze dostaviti hrana i ostalo za pomoc ostalim naseljima u Tuzli, Olovu, Maglaju?
Sent from my C6903 using Tapatalk
Sent from my C6903 using Tapatalk
-
Mutivoda
- Posts: 12506
- Joined: 03/10/2013 13:09
#2519 Re: Poplave u cijeloj BiH
Obrati se ovom što je pisao članak ako ti šta smeta.. A u članku je napisano " vodostaj rijeke Bosne na području grada Doboja počeo je da opada"Herr Flick wrote:U Doboju se voda povlaci,nemoj stvarat paniku bzv
- eluna
- Posts: 12242
- Joined: 06/05/2009 21:29
#2520 Re: Poplave u cijeloj BiH
imam nekih dekica kući, ako neko krene poslije 5 neka mi se javi na ppLieToMe wrote:Objektivni navijac wrote:Dodjes kuci,popakujes,odneses do auta,odvezes do hotela. Sta ce ti posrednik za tako nestoemmir1 wrote:
Ja bih mogao dosta toga da odvojim ali malo sam nespreman da reagujem u tom roku.
Na poslu sam , dok dođem kući dok pokapujem treba mi 2-3 sata.
Dajte nam još jedan termin.
Ide li se ujutro ??ja se iskreno nadam da ne zajebajes ovdjepopsten svijet koli zeli da da sve od sebe da djecica dobiju sto im treba...nismo svi u mogucnosti da upalimo auto i odemo u semizovac.
Neki od nas imaju malu djecu koju nema ko pricuvati jer supruznici radeu suprotnim smjenama, neki nemaju auto...
Emmir1 ja sam u kontaktu sa nekim forumasima ako se sta organizuje javim ti na pp
- guber90
- Posts: 1982
- Joined: 23/08/2010 15:54
#2521 Re: Poplave u cijeloj BiH
U Tuzli kisa stala.
- svjezi_ustipak
- Posts: 1840
- Joined: 13/12/2010 16:28
#2522 Re: Poplave u cijeloj BiH
procitaj bolje saopstenje. grad potopljen, vodostaj opada, ljudi se evakuisu, ocekuje se valjda poboljsanje.Mutivoda wrote:http://www.6yka.com/novost/56236/kritic ... -pod-vodom
Kritično u Doboju: Rijeka Bosna narasla preko 5 metara, cio grad pod vodom!
Voda je potpuno ušla u grad i u toku je evakuacija u koju su se uključili pripadnici Ronilačkog kluba "Buk" sa jednim čamcem i deset članova Kajakaškog kluba "Kanjon" iz Banjaluke sa 27 čamaca.
Prema posljednjim inofrmacijama, vodostaj rijeke Bosne na području grada Doboja počeo je da opada, a službe za spašavanje i dalje evakuišu ugrošeno stanovništvo.
U gradu Doboju u pojedinim stambenim zgradama voda je ušla i u stanove na drugom spratu, a u pojedinim mestima nivo vode doseže i do pet metara, pa je gotovo nemoguće uočiti stubove javne rasvjete. Procjenjuje se da je 80 odsto grada pod vodom.
Svi putni pravci, magistralni i regionalni putevi, koji vode u i iz grada su u prekidu, tako da je Doboj i dalje u totalnoj blokadi.
Evakuisana je većina stanovnika u čije je stambene objekte voda prodrla na drugi sprat, a njihovo spašavanje i evakuacija se nastavlja, na čemu je angažovan i Helikopterski servis RS, objavili su banjalučki mediji.
- Johnzy
- Posts: 290
- Joined: 16/03/2013 19:58
#2523 Re: Poplave u cijeloj BiH
O jbt, taman pomisliš da ne može gore kad ono... http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=848726
Držite se, komšije, šta da vam kažem, izdržite. Sve će se izgraditi, obnoviti, popraviti, samo treba život sačuvati.
Držite se, komšije, šta da vam kažem, izdržite. Sve će se izgraditi, obnoviti, popraviti, samo treba život sačuvati.
- WildRedRose
- Posts: 23712
- Joined: 03/09/2012 00:58
- Location: Nikad fiksna.
#2524 Re: Poplave u cijeloj BiH
ljudi, ako ima neko da bi poslao/ odnjeo u neke od ovih centara za pomoc ( relacija stari grad- alipasino), a nema prevoz, danas oko 16-17 h, bicu sa autom, pa neka se javi u pp.
-
weltschmertz
- Posts: 672
- Joined: 30/01/2009 20:07
#2525 Re: Poplave u cijeloj BiH
Evo upravo sam dobio informaciju da se neki lik na Dubravama prevozi s labudicom prema Tuzli, vjerovali ili ne 20,00KM po vozilu.. 
