Egipat (pročitati prvi post)

Post Reply
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2501 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

Izazovna vremena izbacuju neka nova lica,

Image

...ali tebi izgleda ne imponuju zbog stavova oko Sirije.


(Molim te, ako čuješ da dolazi u BiH, javi mi preko privatne poruke, imam veliku želju da ga upoznam)
User avatar
asurbanipal
Posts: 6692
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#2502 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by asurbanipal »

Challenger__ wrote:Izazovna vremena izbacuju neka nova lica,

Image

...ali tebi izgleda ne imponuju zbog stavova oko Sirije.


(Molim te, ako čuješ da dolazi u BiH, javi mi preko privatne poruke, imam veliku želju da ga upoznam)

Jerusalemski imam, šejh Salahudin. :thumbup:


User avatar
japin_mutapi
Posts: 11829
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#2503 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by japin_mutapi »

vidite ko su pravi sluge cionista
LINK

maske su pale ... joker i matrix
User avatar
Klavikula
Posts: 4962
Joined: 23/05/2012 12:36
Location: Sarajevo, Jugoslavija

#2504 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Klavikula »

US suspends hundreds of millions in military aid to Egypt

RT
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2505 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

Klavikula wrote:US suspends hundreds of millions in military aid to Egypt

RT

Očekivano. Vide da su zauvijek izgubili Egipat i sada spremaju sirijski scenario.

"Uzalud, sve je protiv njih..."
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2506 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Challenger__ wrote:
Klavikula wrote:US suspends hundreds of millions in military aid to Egypt

RT

Očekivano. Vide da su zauvijek izgubili Egipat i sada spremaju sirijski scenario.

"Uzalud, sve je protiv njih..."
Sigurno da mogu destabilizovati Egipat, ali ne vjerujem da mogu ekstremiste odvesti do pobjede bez direktnog ucesca.

Nije Sisi levatina kao Asad.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#2507 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Challenger__ »

Ništa oni više ne mogu. Izgubili su Egipat, izgubiće Siriju, a ako ovako nastave izgubiće i Tursku.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2508 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Challenger__ wrote:Ništa oni više ne mogu. Izgubili su Egipat, izgubiće Siriju, a ako ovako nastave izgubiće i Tursku.
Nije im neki gubitak ako Egipat nastavi ekonomski propadati.

Ipak, sa MB na celu, propast bi bila visestruko teza i bolnija.

Valjda ce se izvuci i krenuti naprijed. Nece im biti lako ako ih zapad bude sabotirao.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 50664
Joined: 29/12/2005 01:20

#2509 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by jeza u ledja »

I ja sam cuo ovu vijest, pa reko da pozdravim odluku. Svaka cast americkoj administraciji, na ovo se cekalo dugo vremena. :thumbup:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#2510 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by udrch »

Kikibombona wrote:
Challenger__ wrote:Ništa oni više ne mogu. Izgubili su Egipat, izgubiće Siriju, a ako ovako nastave izgubiće i Tursku.
Nije im neki gubitak ako Egipat nastavi ekonomski propadati.

Ipak, sa MB na celu, propast bi bila visestruko teza i bolnija.

Valjda ce se izvuci i krenuti naprijed. Nece im biti lako ako ih zapad bude sabotirao.
od koga ti očekuješ da izvuče Egipat, posebno u ovakvoj situaciji gdje će velikom broju Egipćana biti uskraćena politička i izborna prava..
ko je po tebi toliko dalekovid i sposoban u Egiptu?
molim samo da ne navodiš nekog generala, dovoljno smo obrazovani da znamo koje su dužnosti vojnika i koji je to profil, te nam je jasno da oni o ekonomisji veze nemaju..
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#2511 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Co0l »

udrch wrote:
Kikibombona wrote:
Challenger__ wrote:Ništa oni više ne mogu. Izgubili su Egipat, izgubiće Siriju, a ako ovako nastave izgubiće i Tursku.
Nije im neki gubitak ako Egipat nastavi ekonomski propadati.

Ipak, sa MB na celu, propast bi bila visestruko teza i bolnija.

Valjda ce se izvuci i krenuti naprijed. Nece im biti lako ako ih zapad bude sabotirao.
od koga ti očekuješ da izvuče Egipat, posebno u ovakvoj situaciji gdje će velikom broju Egipćana biti uskraćena politička i izborna prava..
ko je po tebi toliko dalekovid i sposoban u Egiptu?
molim samo da ne navodiš nekog generala, dovoljno smo obrazovani da znamo koje su dužnosti vojnika i koji je to profil, te nam je jasno da oni o ekonomisji veze nemaju..
Cuj od koga ocekuje,pa od Saudijske Arabije,od koga ce drugo :D
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#2512 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Avetinho »

Co0l wrote:
udrch wrote:
Kikibombona wrote:
Nije im neki gubitak ako Egipat nastavi ekonomski propadati.

Ipak, sa MB na celu, propast bi bila visestruko teza i bolnija.

Valjda ce se izvuci i krenuti naprijed. Nece im biti lako ako ih zapad bude sabotirao.
od koga ti očekuješ da izvuče Egipat, posebno u ovakvoj situaciji gdje će velikom broju Egipćana biti uskraćena politička i izborna prava..
ko je po tebi toliko dalekovid i sposoban u Egiptu?
molim samo da ne navodiš nekog generala, dovoljno smo obrazovani da znamo koje su dužnosti vojnika i koji je to profil, te nam je jasno da oni o ekonomisji veze nemaju..
Cuj od koga ocekuje,pa od Saudijske Arabije,od koga ce drugo :D
I od izraela, jer svi znamo da je Sisi cionisticki sluga.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#2513 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by baxul »

Iran podržava Assada. Golfske države su protiv Assada.
Assad je protiv Muslimanske brace. Muslimanska Braca i Obama su protiv Generala Sisija.
Golfske države su za Sisija. Što znaci da su protiv Muslimanske Brace.
Iran je pro-Hamas, ali Hamas podržava Muslimansku bracu.
Obama podržava Muslimansku Bracu, ali je Hamas protiv Amerike.
Golfske Države su proamericke. Turska je sa Golfskim Državama protiv Assada, ali Turska je i za Muslimansku Bracu a protiv generala Sisija, general Sisi je podržan od strane Država Golfa.

fali još 90% priče :D
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#2514 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Avetinho »

baxul wrote:Iran podržava Assada. Golfske države su protiv Assada.
Assad je protiv Muslimanske brace. Muslimanska Braca i Obama su protiv Generala Sisija.
Golfske države su za Sisija. Što znaci da su protiv Muslimanske Brace.
Iran je pro-Hamas, ali Hamas podržava Muslimansku bracu.
Obama podržava Muslimansku Bracu, ali je Hamas protiv Amerike.
Golfske Države su proamericke. Turska je sa Golfskim Državama protiv Assada, ali Turska je i za Muslimansku Bracu a protiv generala Sisija, general Sisi je podržan od strane Država Golfa.

fali još 90% priče :D
Lud zbunjenog? :D
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2515 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

udrch wrote: od koga ti očekuješ da izvuče Egipat, posebno u ovakvoj situaciji gdje će velikom broju Egipćana biti uskraćena politička i izborna prava..
ko je po tebi toliko dalekovid i sposoban u Egiptu?
molim samo da ne navodiš nekog generala, dovoljno smo obrazovani da znamo koje su dužnosti vojnika i koji je to profil, te nam je jasno da oni o ekonomisji veze nemaju..
Problem Egipta je sto ima premale resurse u odnosu na velicinu populacije.

Nadam se da ce nova vlada napraviti odlucne korake koji ce se dugorocno isplatiti. Nisam optimista, samo se nadam.

Pored losih ekonomskih pretpostavki, ne treba im ekstremizam kao slag na tortu. Od vojske ocekujem da ukloni ekstrmizam bilo kojeg predznaka u buducnosti. U Egiptu ocigledno ne pali demokratija po skandinavskom modelu, pa je zbog toga ovakvom Egiptu potrebna vojska kao svojevrsna ravnoteza izmedju razlicitosti. Zadatak vojske je da ne dozvoli gradjasnki rat kakav je izbio u Libiji i Siriji.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#2516 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Co0l »

Sisi se dosjetio kako rijesiti egipatski problem prevelike populacije u odnosu na resurse-za glavu skratit pristalice Muslimanske brace.Nema covjeka,nema problema.Humanista,vizionar i ekonomski genije u jednom covjeku.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2517 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Nema razloga za ironiju. Tenzije su bile tako velike da je moralo eskalirati. Zivote su izgubili ekstremisti, nevini ljudi, ali i vojnici.

Kada vidim jadnu Siriju, mogu reci da su dobro prosli.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#2518 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Co0l »

Kikibombona wrote:Nema razloga za ironiju. Tenzije su bile tako velike da je moralo eskalirati. Zivote su izgubili ekstremisti, nevini ljudi, ali i vojnici.

Kada vidim jadnu Siriju, mogu reci da su dobro prosli.
Ekstremisti su izvrsili pokolje demonstranata koji su demonstrirali protiv vojnog udara i demokratski izabranog predsjednika.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2519 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Co0l wrote:
Ekstremisti su izvrsili pokolje demonstranata koji su demonstrirali protiv vojnog udara i demokratski izabranog predsjednika.
Demokratski izabranog predsjednika koji se dekretom proglasio faraonom? Mursi je zloupotrijebio demokratiju.

Da li bi bilo dobro da je vojska uklonila demokratski izabranog Hitlera?
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#2520 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Hrulj »

Kikibombona wrote:
Co0l wrote:
Ekstremisti su izvrsili pokolje demonstranata koji su demonstrirali protiv vojnog udara i demokratski izabranog predsjednika.
Demokratski izabranog predsjednika koji se dekretom proglasio faraonom? Mursi je zloupotrijebio demokratiju.

Da li bi bilo dobro da je vojska uklonila demokratski izabranog Hitlera?
Proglasio se faraonom jer je zakonom htio ograniciti moc vojske?
Pobogu sta je sa vama
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2521 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Hrulj wrote: Proglasio se faraonom jer je zakonom htio ograniciti moc vojske?
Pobogu sta je sa vama
Sva sreca da nije uspjeo! Sve arapske drzave u kojim je vojska instrument vlasti su NAJEBALE.
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#2522 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Hrulj »

Kikibombona wrote:
Hrulj wrote: Proglasio se faraonom jer je zakonom htio ograniciti moc vojske?
Pobogu sta je sa vama
Sva sreca da nije uspjeo! Sve arapske drzave u kojim je vojska instrument vlasti su NAJEBALE.
Naravno.
Pogledaj samo Tursku otkako su ogranicili vojsku.
Jad i bijeda, iz duga u dug, GDP pao, place nize nego prije
O boze :lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#2523 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Kikibombona »

Hrulj wrote: Naravno.
Pogledaj samo Tursku otkako su ogranicili vojsku.
Jad i bijeda, iz duga u dug, GDP pao, place nize nego prije
O boze :lol:
Vrati se i procitaj sta sam napisao.

Turska je za arapske drzave isto sto i Norveska za BiH.
User avatar
Hrulj
Posts: 1867
Joined: 08/06/2013 11:53
Location: Zaclhumia

#2524 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Hrulj »

Kikibombona wrote:
Hrulj wrote: Naravno.
Pogledaj samo Tursku otkako su ogranicili vojsku.
Jad i bijeda, iz duga u dug, GDP pao, place nize nego prije
O boze :lol:
Vrati se i procitaj sta sam napisao.

Turska je za arapske drzave isto sto i Norveska za BiH.
Nemam se sta vracat.
U svim arapskim drzavama vojska vlada i zato su u nekoj stvari.
Dok to ne rijese mogu samo svirati u tu istu stvar.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#2525 Re: Egipat (pročitati prvi post)

Post by Co0l »

Kikibombona wrote:
Co0l wrote:
Ekstremisti su izvrsili pokolje demonstranata koji su demonstrirali protiv vojnog udara i demokratski izabranog predsjednika.
Demokratski izabranog predsjednika koji se dekretom proglasio faraonom? Mursi je zloupotrijebio demokratiju.

Da li bi bilo dobro da je vojska uklonila demokratski izabranog Hitlera?
Mozes ti ponavljat da se on proglasio faraonom do Sudnjeg dana ali to nece to uciniti istinom.A i da jeste-za to su tu sljedeci izbori pa ako narod smatra da je pogrijesio uklonice ga onako kako su ga i doveli na vlast.Ah da,zaboravih da i ti spadas u one koji su stava da za islamski svijet nije demokratija nego samo diktatura.

Glupo je porediti Mursija sa Hitlerom samo zato jer su obojica legalno i demokratski dosli na vlast.Na taj nacin Hitlera onda mozes porediti sa bilo kojim demokratski izabranim politicarom.Osim,naravno,ako zelis da zanemaris 'sitnicu' da za razliku od Hitlera Mursi nije zlocinac.Sto se za Sisija,koji je nelegalno uklonio Mursija i pri tome pobio na stotine demonstranata i jos uvijek ih ubija,ne bi moglo reci.
Post Reply