Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Qler
Posts: 25835
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#251 Re: Alfa Romeo?

Post by Qler »

Mom jaranu je otisao taj varijator faze (tj. kupio je takvu nedavno), auto bukvalno radi kao dizel, bucnija je od JTD motora, i potrosi mu cca 14l/100km po gradu... ali kazu da je sve do tog varijatora, i kad se on zamjeni da ce biti drasticna razlika... Inace, meni je auto onako, solidno.. Ne bih bjezao do nje.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#252 Re: Alfa Romeo?

Post by JBL »

vanda wrote:147ica ? 'Kakva' je ? Odravanje, potrosnja i slicno ? 1.6 TS je u pitanju.. :)
Odrzavanje.... Redovan servis (filter, ulje, itd,...) cca 150KM, veliki cca 850KM, potrosnja 8-10l, jako ok autic.
Vecina na Balkanu je na sivo uvezenih sto znaci da imas 90% sanse da ces dobiti neki krsh.
User avatar
sadowl
Posts: 1111
Joined: 06/07/2010 13:50

#253 Re: Alfa Romeo?

Post by sadowl »

Qler wrote:Mom jaranu je otisao taj varijator faze (tj. kupio je takvu nedavno), auto bukvalno radi kao dizel, bucnija je od JTD motora, i potrosi mu cca 14l/100km po gradu... ali kazu da je sve do tog varijatora, i kad se on zamjeni da ce biti drasticna razlika... Inace, meni je auto onako, solidno.. Ne bih bjezao do nje.
Jeli ti jaran to primjenio, jeli kupio novi varijator? ako jeste . moze li adresa, tel ili nesto slic.. pozz..
User avatar
plucna mahramica
Posts: 602
Joined: 20/07/2011 14:59

#254 Re: Alfa Romeo?

Post by plucna mahramica »

JBL wrote:
plucna mahramica wrote:Tako izgleda potrosnja 3.0 V6 kombinovane voznje u 166ci :)
Da poredim sa audi a6 2.0? 10.5 sec...
Omega nije imala 2.0 pa cemo uzeti 2.2, opet 10.5 sec? BMW 520i 170ks 9.1sec Poenta?
Pise ti.... Slicne brojeve (pa i gore) ce ti biti i u TS sa slicnom nacinom voznje samo sto ces kod 2.0 stalno gaziti po gasu. Moja bivsa 1.8 je bila sitnicu "bolja" ;-). Urban mode cak i gori :lol:

Poenta, Alfa je kao sportski auto i sa tim motorom je u najboljem slucaju srednja zalost. Sa 2.0 dobijes sve 166 traume i nikakve prednosti Alfe. Auto je inace fantastican ali ko se misli igrati onda V6 ili JTD i bar znas sta placas. A redovno odrzavanje takvog auta kosta...
Pa poentu si fulio, posto sa tim motorom nije nista sporija od tih sto si naveo.
1.8 se nije ugradjivao u 166.
To sto alfa ima sportski duh, ne mora znaciti da se executive car mora voziti tako. Od par jarana sam dobio informaciju da 166 sa 2.0 trosi po gradu 13-14, dakle nekoliko litara manje (3) nego sto je moja 2.5 trosila.
Dalje, osnovni JTD ima 10-15 konja manje, jeste da ga izvlaci obrtni momenat, ali auto je jos teze sa tim motorom tako da se razlika smanjuje i u konacnici dobijes sporiji auto. Dakle od JTD si onda primoran uzeti verziju od 170ks.
User avatar
Qler
Posts: 25835
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#255 Re: Alfa Romeo?

Post by Qler »

sadowl wrote:
Qler wrote:Mom jaranu je otisao taj varijator faze (tj. kupio je takvu nedavno), auto bukvalno radi kao dizel, bucnija je od JTD motora, i potrosi mu cca 14l/100km po gradu... ali kazu da je sve do tog varijatora, i kad se on zamjeni da ce biti drasticna razlika... Inace, meni je auto onako, solidno.. Ne bih bjezao do nje.
Jeli ti jaran to primjenio, jeli kupio novi varijator? ako jeste . moze li adresa, tel ili nesto slic.. pozz..

Nije jos promjenio, nema love :) a hoce da uradi komplet servis odjednom. A kako sam ga ja shvatio, sve ce kod Hote da radi..
User avatar
sadowl
Posts: 1111
Joined: 06/07/2010 13:50

#256 Re: Alfa Romeo?

Post by sadowl »

Zvao sam Hotin servis, rece mi neki momak tamo da nemoze da mi nabavi, dugo ce trajati nabavka i td.. sto hoce reci idi trazi dalje... :) ah ah : :), a 14 litara po gradu :P :D :D :D Nisam niakda mjerio al to je i moja procjena potrosnje..
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#257 Re: Alfa Romeo?

Post by JBL »

plucna mahramica wrote:Pa poentu si fulio, posto sa tim motorom nije nista sporija od tih sto si naveo.
1.8 se nije ugradjivao u 166.
To sto alfa ima sportski duh, ne mora znaciti da se executive car mora voziti tako. Od par jarana sam dobio informaciju da 166 sa 2.0 trosi po gradu 13-14, dakle nekoliko litara manje (3) nego sto je moja 2.5 trosila.
Dalje, osnovni JTD ima 10-15 konja manje, jeste da ga izvlaci obrtni momenat, ali auto je jos teze sa tim motorom tako da se razlika smanjuje i u konacnici dobijes sporiji auto. Dakle od JTD si onda primoran uzeti verziju od 170ks.
Pa u tome i jeste problem... To je kao "sportski" auto ,koji je u biti jednako "spor" kao i svu drugi. Samo sto ces na druge morati manje paziti i ako ti slucajno nesto odleti (sto vjerovatno hoce jer svi imaju bar 200.000km) nema popravke. Kod nas polovnih 2.0TS nema, nema ni na deponijama u Italiji jer je sve unaprijed ode. U BH je situacija vjerovatno jos toliko gora.

Evo potrosnje potrosnje razlicitih korisnika za isti model, 2.5 nema ali 3.0 je tu negdje:
Godiste/motor/broj punjenja/average/model:
(2003) 2.0 75 8.57 Alfa Romeo 166
(1999) 2.0 79 10.27 Alfa Romeo 166
(2001) 3.0 30 11.06 Alfa Romeo 166
(1999) 3.0 70 11.65 Alfa Romeo 166
(2003) 3.0 128 13.04 Alfa Romeo 166

Znam da se 1.8 nije ugradjivao jer sam govorio o 156 i koliko je meni trosila. Ko zeli skromnu potrosnju nek uzme JTD ili drugi auto. Kome nije zao 11l/100km nek uzme V6.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#258 Re: Alfa Romeo?

Post by JBL »

sadowl wrote:Zvao sam Hotin servis, rece mi neki momak tamo da nemoze da mi nabavi, dugo ce trajati nabavka i td.. sto hoce reci idi trazi dalje... :) ah ah : :), a 14 litara po gradu :P :D :D :D Nisam niakda mjerio al to je i moja procjena potrosnje..
180€ + 70€ rad (garancija)
45€ za kit (nije mogoce kod svih verzija, nema garancije jer zavisi koliko je sve skupa istroseno)
User avatar
plucna mahramica
Posts: 602
Joined: 20/07/2011 14:59

#259 Re: Alfa Romeo?

Post by plucna mahramica »

JBL wrote:
plucna mahramica wrote:Pa poentu si fulio, posto sa tim motorom nije nista sporija od tih sto si naveo.
1.8 se nije ugradjivao u 166.
To sto alfa ima sportski duh, ne mora znaciti da se executive car mora voziti tako. Od par jarana sam dobio informaciju da 166 sa 2.0 trosi po gradu 13-14, dakle nekoliko litara manje (3) nego sto je moja 2.5 trosila.
Dalje, osnovni JTD ima 10-15 konja manje, jeste da ga izvlaci obrtni momenat, ali auto je jos teze sa tim motorom tako da se razlika smanjuje i u konacnici dobijes sporiji auto. Dakle od JTD si onda primoran uzeti verziju od 170ks.
Pa u tome i jeste problem... To je kao "sportski" auto ,koji je u biti jednako "spor" kao i svu drugi. Samo sto ces na druge morati manje paziti i ako ti slucajno nesto odleti (sto vjerovatno hoce jer svi imaju bar 200.000km) nema popravke. Kod nas polovnih 2.0TS nema, nema ni na deponijama u Italiji jer je sve unaprijed ode. U BH je situacija vjerovatno jos toliko gora.

Evo potrosnje potrosnje razlicitih korisnika za isti model, 2.5 nema ali 3.0 je tu negdje:
Godiste/motor/broj punjenja/average/model:
(2003) 2.0 75 8.57 Alfa Romeo 166
(1999) 2.0 79 10.27 Alfa Romeo 166
(2001) 3.0 30 11.06 Alfa Romeo 166
(1999) 3.0 70 11.65 Alfa Romeo 166
(2003) 3.0 128 13.04 Alfa Romeo 166

Znam da se 1.8 nije ugradjivao jer sam govorio o 156 i koliko je meni trosila. Ko zeli skromnu potrosnju nek uzme JTD ili drugi auto. Kome nije zao 11l/100km nek uzme V6.
Brzi je samo bmw koji ima 20ks vise i pogon na zadnje... Ne znam sta bi htio :roll:
Pa to je kombinovano, kako sam i rekao, nije gradska. I opet kad gledas, 11 naspram 8.5 i 13 naspram 10.2, to ulazi u spomenutih 20-30%. :)
A to su podaci sa nekog sajta iz zapadne zemlje? gdje ima vise autoputa i onda se razlika izrazi jos vise. Ako je vecina gradske voznje, V6ci to jednostavno ne odgovara sto se tice potrosnje.
saabsa
Posts: 1932
Joined: 07/10/2009 01:17

#260 Re: Alfa Romeo?

Post by saabsa »

Ja kad sam kupio 156ts 1,8 čuo se taj varijator , potrosnja mi je bila ista kao i nakon remonta varijatora 9,5 gradske 6,5-7 otvorene (kad nema brda) npr Sarajevo -Doboj i 7-8 otvorene kad ima brda (Sarajevo -Grude)
Varijator sam remontovo kad sav radio veliki servis ,prešao sam nekih 80-90 hiljada i vrijeme je za novi veliki servis a varijator se još nečuje al ću ga opet remontovati jer je dosta lakse njega uraditi kad se radi servis nego kasnije sve opet rastavljati samo radi varijatora.
User avatar
sadowl
Posts: 1111
Joined: 06/07/2010 13:50

#261 Re: Alfa Romeo?

Post by sadowl »

saabsa wrote:Ja kad sam kupio 156ts 1,8 čuo se taj varijator , potrosnja mi je bila ista kao i nakon remonta varijatora 9,5 gradske 6,5-7 otvorene (kad nema brda) npr Sarajevo -Doboj i 7-8 otvorene kad ima brda (Sarajevo -Grude)
Varijator sam remontovo kad sav radio veliki servis ,prešao sam nekih 80-90 hiljada i vrijeme je za novi veliki servis a varijator se još nečuje al ću ga opet remontovati jer je dosta lakse njega uraditi kad se radi servis nego kasnije sve opet rastavljati samo radi varijatora.
Moguce, mislim da ima veze u kojoj je fazi raspada taj varijator :(
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#262 Re: Alfa Romeo?

Post by JBL »

plucna mahramica wrote: Pa to je kombinovano, kako sam i rekao, nije gradska. I opet kad gledas, 11 naspram 8.5 i 13 naspram 10.2, to ulazi u spomenutih 20-30%. :)
A to su podaci sa nekog sajta iz zapadne zemlje? gdje ima vise autoputa i onda se razlika izrazi jos vise. Ako je vecina gradske voznje, V6ci to jednostavno ne odgovara sto se tice potrosnje.
Pa o tome ti i govorim....Citaj prvi pust, urbana voznja ce u oba slucaja biti katastrofa. Relacijska bi sa V6 mogla biti cak i manja ili bar ugodnija. U svakom slucaju neke bitne razlike nece biti. Brojke gore su realna prosjecna potrosnja (prosjek broj tankanja/kilometri) i nemoj se hvatati za extreme. Evo sredine:
(1999) 2.0 79 10.27 Alfa Romeo 166
(2001) 3.0 30 11.06 Alfa Romeo 166

Razlika 1l, drasticno ;-)
User avatar
plucna mahramica
Posts: 602
Joined: 20/07/2011 14:59

#263 Re: Alfa Romeo?

Post by plucna mahramica »

Kako je to sredina kada si postavio i info od 8.5l... upravo si ti postavio ekstreme, najmanje za 3.0 i najvise za 2.0 :roll: Onda se i tvoja 156 trebala muciti sa 1.8 motorom :) pa trositi isto kao 2.0 na 166 jer je tu negjde omjer snage i tezine, dakle svi isto trose... i 147/156 1.6 i GTA :roll:
Znaci, to je na zapadu gdje kombinovano podrazumijeva vise otvorene voznje.
Po gradu je ta razlika izrazenija. Prelistaj malo forume domace, nadji mi ijednog da tvrdi kako sa 2.0 motorom trosi 17l po gradu, koliko potrosi sestak.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#264 Re: Alfa Romeo?

Post by JBL »

plucna mahramica wrote:Kako je to sredina kada si postavio i info od 8.5l... upravo si ti postavio ekstreme, najmanje za 3.0 i najvise za 2.0 :roll: Onda se i tvoja 156 trebala muciti sa 1.8 motorom :) pa trositi isto kao 2.0 na 166 jer je tu negjde omjer snage i tezine, dakle svi isto trose... i 147/156 1.6 i GTA :roll:
Znaci, to je na zapadu gdje kombinovano podrazumijeva vise otvorene voznje.
Po gradu je ta razlika izrazenija. Prelistaj malo forume domace, nadji mi ijednog da tvrdi kako sa 2.0 motorom trosi 17l po gradu, koliko potrosi sestak.
Ti si uzeo najnizu vrijednost, to se obicno zove ekstrem. Odma pored tog sa 8 imas i jedan sa 10,27. Kod 3.0 imas isto ekstrem u drugom pravcu jer druga dva imaju skoro istu potrosnju. Zbog toga sam i uzeo "sredinu".

Moja bivsa 1.8 se u biti jeste mucila sto se je vidjelo na potrosnji. I performanse su tu negdje ali 1.8 nije tako problematican motor. Svaka igra po gasu je znacila bar 10l iako je auto laksi od 166. Igranje gasom sa 2.0 u 166 je skoro obavezno pa ti vidi.

Ergo... JTD ili V6. 2.0 nije sta imao traziti u 166 i kod nas ga prakticno niko nece. Isto vazi i za 156 sa 2.0.
User avatar
plucna mahramica
Posts: 602
Joined: 20/07/2011 14:59

#265 Re: Alfa Romeo?

Post by plucna mahramica »

Cudan si lik... Hajde provjeri koju si mi vrijednost predstavio kao srednju? Je li to najniza za 3.0? Jeste! Dakle, to je ekstrem. Zasto bi 13l bio eksterm kod 3.0 a 10l kod 2.0 nije (a upravo je 13l najreferentnija vrijednost od svih jer ima najvise punjenja)? Zato jer fali jos jedna vrijednost... Za 2.0 imas dvije, a za 3.0 imas 3. Treca vrijednost za 2.0 je mogla biti 8.4...
STa sam ja uradio je najlogicnije sto se tice matematike, uzeo najnizu za 2.0 i uporedio sa najnizom za 3.0. Isto tako, uzeo najvisu za 2.0 i uporedio sa 3.0... To sto ti radis je proizvoljno totalno, i to je srednja vrijednost po tvojoj licnoj procjeni, nikako statistickoj.

Takodjer, red je bio da postavis link ka tim izjavama koje si mogao bukvalno i sam napisati a prenosis tudje iskustvo, koje je dosta manje relevantno nego potrosnja po Sarajevu ili Zagrebu.
Ma tako je kako ti kazes, ja ne znam kako su retardirani ovi proizvodjaci auta jer to nije auto ako ne ide do stoje za bar 7.5sec :roll:
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#266 Re: Alfa Romeo?

Post by JBL »

plucna mahramica wrote:Cudan si lik... Hajde provjeri koju si mi vrijednost predstavio kao srednju? Je li to najniza za 3.0? Jeste! Dakle, to je ekstrem. Zasto bi 13l bio eksterm kod 3.0 a 10l kod 2.0 nije (a upravo je 13l najreferentnija vrijednost od svih jer ima najvise punjenja)? Zato jer fali jos jedna vrijednost... Za 2.0 imas dvije, a za 3.0 imas 3. Treca vrijednost za 2.0 je mogla biti 8.4...
STa sam ja uradio je najlogicnije sto se tice matematike, uzeo najnizu za 2.0 i uporedio sa najnizom za 3.0. Isto tako, uzeo najvisu za 2.0 i uporedio sa 3.0... To sto ti radis je proizvoljno totalno, i to je srednja vrijednost po tvojoj licnoj procjeni, nikako statistickoj.

Takodjer, red je bio da postavis link ka tim izjavama koje si mogao bukvalno i sam napisati a prenosis tudje iskustvo, koje je dosta manje relevantno nego potrosnja po Sarajevu ili Zagrebu.
Ma tako je kako ti kazes, ja ne znam kako su retardirani ovi proizvodjaci auta jer to nije auto ako ne ide do stoje za bar 7.5sec :roll:
Ovdje je potrebno crtati ocigledno. Na donjoj strani imas jednu (pre)malu vrijednost i na gornjoj strani imas 1 (pre)visoku vrijednost. To se zove ekstrem. Druge dvije su slicne tj. cca 11l i to za 3.0 i ne 2.5. Kao sto ti vec 2x objasnjavam to nije potrosnja po ciklu vec po tankanju. Uostalom vec u prvom postu imas cak i fotografiju sa ICSa sa potrosnjom 3.0.

Realnu potrosnju za svaki auto mozes provjeriti ovdje:
http://www.poraba.com/

U AR su eto budale pa pored 2.0 "rakete" skopili jos 2.0T, 2.5, 3.0.... Valjda zbog dosade.

I ne radi se o tome koliko treba autu do stoje vec da moras auto stalno "ganjati" da se uopste pokrece sto kod vecih motora nije potrebno. A to se poslije vidi na potrosnji, kvarovima, udobnosti, itd, itd, itd, itd, itd.
Last edited by JBL on 23/08/2011 12:29, edited 1 time in total.
User avatar
plucna mahramica
Posts: 602
Joined: 20/07/2011 14:59

#267 Re: Alfa Romeo?

Post by plucna mahramica »

Izvini, ali analitika ti ne ide od ruke. To je premali uzorak da ti odredjujes sta je ekstrem. Moras imati i na drugoj strani tri vrijednosti jer je vrlo lako moguce da bi za 2.0 moglo biti 8.4, 8.5 i 10, sto bi onda 10l postavilo u istu kategoriju kao i 13l kod 3.0...

Nemam ti volje dalje objasnjavati. Ti meni saljes slike, ja ti govorim iz prve ruke. Uzivaj.
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#268 Re: Alfa Romeo?

Post by JBL »

plucna mahramica wrote:Izvini, ali analitika ti ne ide od ruke. To je premali uzorak da ti odredjujes sta je ekstrem. Moras imati i na drugoj strani tri vrijednosti jer je vrlo lako moguce da bi za 2.0 moglo biti 8.4, 8.5 i 10, sto bi onda 10l postavilo u istu kategoriju kao i 13l kod 3.0...
Nemam ti volje dalje objasnjavati. Ti meni saljes slike, ja ti govorim iz prve ruke. Uzivaj.
Oficielan podatak:
Alfa Romeo 166 2.0 TS 16v
7.3L / 13.8L / 9.7L

Znaci cak i za proizvodjaca tj. AR je 9,7l normalna potrosnja iako je veca proizvodjaca optimisticna (nov automobil, optimalni uslovi, itd, itd, itd). Nakon 10 godina (ne)odrzavanja i ne bas idealnim uslovima je potrosnja sigurno manja! I ako pogledas moj post vidjet ces da sam kod 2.0 naveo:

(1999) 2.0 79 10.27 Alfa Romeo 166 sto je cca po "normativu" fabrike (kao nova je imala 9,7).

Ako ti sama Alfa Romeo kaze da ce ti auto kao nov u prosjeku trositi 9,7l onda nemoj nakon 10 godina ocekivati da ce ti trositi ocekivati 8.4 ili 8.5.

Da ti sad objasnim zasto je ono bio ekstrem? Od TS sam odustao bas zbog potrosnje i presao na JTD.
User avatar
plucna mahramica
Posts: 602
Joined: 20/07/2011 14:59

#269 Re: Alfa Romeo?

Post by plucna mahramica »

Super... Onda si trebao kopirati i za 3.0 v6:
Grad 18,3
Kombinirano 12,5
Otvorena cesta 9,1
Obujam spremnika [l] 72

Ako Alfa kaze da ce kao nova trositi 12.5, da, objasni mi zasto je 13 ekstrem?
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#270 Re: Alfa Romeo?

Post by JBL »

plucna mahramica wrote:Super... Onda si trebao kopirati i za 3.0 v6:
Grad 18,3
Kombinirano 12,5
Otvorena cesta 9,1
Obujam spremnika [l] 72

Ako Alfa kaze da ce trositi 12.5, da, objasni mi zasto je 13 ekstrem?
Ko ovdje govori o 3.0? Napisao sam da je urban modu oba auta katastrofa, na relacije u oba slucaja podnosljivo (u svakom slucaju nije stedljiv auto). Samo sto ce voznja sa V6 biti ugodna i motor zivjeti duze.

Znaci ako zelis stedljivu 166.... JTD
Sve drugo....... V6
Ako neces nista od gore navedenog i trebas samo trosak...... TS
User avatar
plucna mahramica
Posts: 602
Joined: 20/07/2011 14:59

#271 Re: Alfa Romeo?

Post by plucna mahramica »

Hahah... pa ti govoris. :-)
Evo stavicemo i za 2.5:
Grad 17,2
Kombinirano 11,9
Otvorena cesta 8,8
Obujam spremnika [l] 72

Ja nisam osporio da ce voznja sa V6 biti vise ugodna, nego tvoju izjavu da ce trositi isto.
Eto vjerovacemo fabrici, ok? 2.0 trosi kombinovano 9.7, 2.5 ce trositi 11.9, a 3.0 12.5l... Jesmo li zavrsili?
User avatar
Ghibli
Posts: 83
Joined: 28/02/2009 00:21
Location: by the rivers of Babylon....

#272 Re: Alfa Romeo?

Post by Ghibli »

Koji su simptomi crknutog varijatora? Ja imam 1.4TS motor, i cuje se da nesto skripi na otpr. 3100rpm i samo u tom pojasu. Je li to to?
User avatar
sadowl
Posts: 1111
Joined: 06/07/2010 13:50

#273 Re: Alfa Romeo?

Post by sadowl »

Ghibli wrote:Koji su simptomi crknutog varijatora? Ja imam 1.4TS motor, i cuje se da nesto skripi na otpr. 3100rpm i samo u tom pojasu. Je li to to?

Poslao sam ti na privat link.. da nebude nekih reklama :)
.. Pozz
User avatar
vanda
Posts: 220
Joined: 17/04/2010 22:35

#274 Re: Alfa Romeo?

Post by vanda »

JBL wrote:
vanda wrote:147ica ? 'Kakva' je ? Odravanje, potrosnja i slicno ? 1.6 TS je u pitanju.. :)
Odrzavanje.... Redovan servis (filter, ulje, itd,...) cca 150KM, veliki cca 850KM, potrosnja 8-10l, jako ok autic.
Vecina na Balkanu je na sivo uvezenih sto znaci da imas 90% sanse da ces dobiti neki krsh.
Ti me nafura, pa me obeshrabri.. :(
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#275 Re: Alfa Romeo?

Post by JBL »

vanda wrote:
JBL wrote:
vanda wrote:147ica ? 'Kakva' je ? Odravanje, potrosnja i slicno ? 1.6 TS je u pitanju.. :)
Odrzavanje.... Redovan servis (filter, ulje, itd,...) cca 150KM, veliki cca 850KM, potrosnja 8-10l, jako ok autic.
Vecina na Balkanu je na sivo uvezenih sto znaci da imas 90% sanse da ces dobiti neki krsh.
Ti me nafura, pa me obeshrabri.. :(
Sta da ti kazem, trenutno vozim AR. Auto prije njega je bila AR, avto poslije ovog ce biti AR. Dovoljno? 8-) Sa servisom mozes proci malo jeftinije (ne puno) ako se snadjes oko materiala i ako imas ok mehanicara. U Bosni bi oboje moglo biti problem.
Post Reply