Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post Reply
aladin
Posts: 109
Joined: 11/03/2004 00:00

#251 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by aladin »

Da li iko ovdje je svjestan da sada rs ima vise drzavnosti nego BiH 1992. Sutra prilikom glasanja o odcijepljenju samo mozemo mirno gledati priznanje sa strane rusije srbije i grcke , a nakon toga i ostatka svijeta. Ako vojno intervenises
bit ces nazvan agresorom i posto se radi o muslimanima automatska vojna intervencija.
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#252 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Skijaš »

aladin wrote:Da li iko ovdje je svjestan da sada rs ima vise drzavnosti nego BiH 1992. Sutra prilikom glasanja o odcijepljenju samo mozemo mirno gledati priznanje sa strane rusije srbije i grcke , a nakon toga i ostatka svijeta. Ako vojno intervenises
bit ces nazvan agresorom i posto se radi o muslimanima automatska vojna intervencija.
Ti onda nemoj intervenisati :-D a ja bih tih dana sigurno bio u Podrinju. To jedno. Drugo, Albanci Kosova su većinom muslimani i vjera ne igra presudnu ulogu, nego to ko pokazuje više odlučnosti. I treće, pomalo je smiješno gledati kako se sve svelo na nadu velikosrba u međunarodnu intervenciju. Mi u Sarajevu imamo iskustva s čekanjem intervencije, prvo danima, pa mjesecima, pa godinama. Ne bih im preporučio da igraju na tu kartu.
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#253 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by poznanik »

aladin wrote:Da li iko ovdje je svjestan da sada rs ima vise drzavnosti nego BiH 1992. Sutra prilikom glasanja o odcijepljenju samo mozemo mirno gledati priznanje sa strane rusije srbije i grcke , a nakon toga i ostatka svijeta. Ako vojno intervenises bit ces nazvan agresorom i posto se radi o muslimanima automatska vojna intervencija.
Glasanja o otcjepljenju RS ne može biti, pravno je nemoguće "otcijepiti" RS od BiG!
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#254 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by friskyoreo »

Mislim da je problem u prevodu dejtonskog sporazuma. :D U engleskom se kaze citizenship sto meni ima nekako konotaciju na "gradjanstvo" a ne na drzavljanstvo iako je drzavljanstvo pravi prevod te rijeci. Oni tada nisu mogli ni pomisliti kakvu ce zbrku to sve da napravi. :-) 8)
aladin
Posts: 109
Joined: 11/03/2004 00:00

#255 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by aladin »

poznanik wrote:
aladin wrote:Da li iko ovdje je svjestan da sada rs ima vise drzavnosti nego BiH 1992. Sutra prilikom glasanja o odcijepljenju samo mozemo mirno gledati priznanje sa strane rusije srbije i grcke , a nakon toga i ostatka svijeta. Ako vojno intervenises bit ces nazvan agresorom i posto se radi o muslimanima automatska vojna intervencija.
Glasanja o otcjepljenju RS ne može biti, pravno je nemoguće "otcijepiti" RS od BiG!
Nadam se da si u pravu , ali nakon dejtona svakim danom republika sumska svakim danom dobija sve vise drzavnosti sto im omogucava nadu na ovo o cemu govorim.
Da postoje drugaciji arsini za muslimane i nemuslimane u Svijetu svima je jasno.
Navedite mi jednu zemlju osim turskekoja je nato clan (kipar)gdje je muslimanska zemlja izvrsila ulazak vojnim snagama na krscansku teritoriju radi uspostave drzavnog poredka .
Istovremeno Indonezija istocni timor irak afganistan indija.
Mi u tom casu nemamo nikog da sprijeci glasom veta u savjetu bezbjednosti a koga oni imaju svi znamo.
Nadam se da su moje bojazni neosnovane i da ovi iz sumske dodju do pameti pa nastavimo normalno zivjeti ali kako kazu kod nas daj boze kceri da ta hadzija uzme a cigani hodaju oko kuce. :-?
User avatar
cyprus
Posts: 39284
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#256 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by cyprus »

aladin wrote:Da li iko ovdje je svjestan da sada rs ima vise drzavnosti nego BiH 1992. Sutra prilikom glasanja o odcijepljenju samo mozemo mirno gledati priznanje sa strane rusije srbije i grcke , a nakon toga i ostatka svijeta. Ako vojno intervenises
bit ces nazvan agresorom i posto se radi o muslimanima automatska vojna intervencija.
Ma u čemu se to ogleda državnost RS-a :-) U ličnim kartama? :-) I kojim povodom to RS može raspisat glasanje o otcjepljenju? :-)
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#257 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by %tacno* »

cyprus wrote:
aladin wrote:Da li iko ovdje je svjestan da sada rs ima vise drzavnosti nego BiH 1992. Sutra prilikom glasanja o odcijepljenju samo mozemo mirno gledati priznanje sa strane rusije srbije i grcke , a nakon toga i ostatka svijeta. Ako vojno intervenises
bit ces nazvan agresorom i posto se radi o muslimanima automatska vojna intervencija.
Ma u čemu se to ogleda državnost RS-a :-) U ličnim kartama? :-) I kojim povodom to RS može raspisat glasanje o otcjepljenju? :-)
bas tako.
da mogu, krkan ne bi ni dana cekao.
oni sve sto mogu to je da uspore napredak drzave a samim time i sebe same. to im omogucava entitetski veto koji imaju u rukama i maksimalno ga koriste.
Post Reply