Deblokada Sarajeva???

Post Reply
raja iz coska
Posts: 11
Joined: 12/02/2015 10:29

#251 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by raja iz coska »

Nekako s proljeća wrote:
ernestalic wrote:

Očigledno da se ne slažemo oko pojma - deblokada. Nije postojao nijedan čošak u gradu, a da nije bio na meti srpskih snajperista. Voda, plin i struja su bili pod njihovom kontrolom. Ali, ti pričaš o nekoj deblokadi. Moraš shvatiti da naši bajni komandanti, nesposobni kakvi su bili, vole takve priče koje ti pričaš. Oni su tako veći u vlastitim očima, oni su "genijalni" komandanti. Upoznao sam ih izbliza. Većinom se radilo o nekompetentnim ljudima koji su spavali u zauzetim stanovima po Ciglanama i Brekama, a po danu dolazili malo na položaj obraćajući se nama robovima: Selam alejkum, šta ima momci?
Netačno, snajperisti nisu pokrivali svaki ćošak slobodnog dijela grada Sarajeva. A da si umjesto snajpera naveo minobacački projektil, složio bih se. Tačno, kroz tunel je u grad Sarajevo uvučen određen broj energenata, oružja, opreme, vojne, medicinske ... bla blabla. Ili bi ti o robi koja je uvlačena i završavala na pijaci. Reci bolan, ako je tako ostavio bih te da naprđuješ sa civilima na temi.

Ne osporavam da je bilo nestručnog kadra, nikad' i neću.
Kada Srbi nisu mogli da vide svaki dio Sarajeva sa svojih linija i kada sami pripadnici Armije i Mup-a RBIH priznaju da nije bilo srpske 5-e kolone i snajperista u gradu postavlja se pitanje ko onda pobi sve one ljude snajperima i minama po Sarajevu ? Ko je to pucao na civile ako nije srpski snajperisti ? Kako su mogle mine da padaju u najgore vrijeme i mjesta ako ih niko nije mogao da navodi kada i gdje da se bace ? Ako ih nije niko od srpske 5-e kolone navodio pa prema tome niko nije ni bacao sa srpskih linija ko ih je onda postavljao po Sarajevu ?
Pripadnici Armije i Mup-a otvoreno priznaju da nije bilo sprskih snajperista i da je se Alija sa Radovanom jos prije ispaljenog metka dogovorio o podjeli plijena i granica pa da li u tome lezi odgovor ? Ko je onda mogao to da odradi za Aliju, koje je to jedinica bila jedina koju je imao na raspolaganju da je imala obuku za snajpersko i svako drugo djelovanje u urbanim uslovima još prije sukoba ?
User avatar
karanana
Posts: 47460
Joined: 26/02/2004 00:00

#252 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by karanana »

joj vala ga i ovaj kenja
raja iz coska
Posts: 11
Joined: 12/02/2015 10:29

#253 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by raja iz coska »

Drinski wrote:
raja iz coska wrote:
... Da je takvih kao ti bilo više u Sarajevu ne bi Srbi 3.5 godine bili oko njega na brdima,ali hajde sada, nejse.
A koliko bi bili?

Zli jezici koji ne gotive @woodija jer kažu da izbjegava srpske ratne zločine u svom crnom tefteru bi rekli da srbi ne bi bili po okolnim brdima 3.5 godine već 3.5 dana da je branioca bilo više kao on, poslije kojih bi bili dočekani kao oslobodioci od njihovih sljedbenika iz grada.

Ali ja nisam takav, ja znam da je @woody iskreni rodoljub kojem je otadžbina na prvom mjestu , jer on je bio u Armiji RBIH a to je 100 % znak da mu je svaka zlatna :thumbup:
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#254 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by 155_mm »

raja iz coska wrote:
Nekako s proljeća wrote:
ernestalic wrote:

Očigledno da se ne slažemo oko pojma - deblokada. Nije postojao nijedan čošak u gradu, a da nije bio na meti srpskih snajperista. Voda, plin i struja su bili pod njihovom kontrolom. Ali, ti pričaš o nekoj deblokadi. Moraš shvatiti da naši bajni komandanti, nesposobni kakvi su bili, vole takve priče koje ti pričaš. Oni su tako veći u vlastitim očima, oni su "genijalni" komandanti. Upoznao sam ih izbliza. Većinom se radilo o nekompetentnim ljudima koji su spavali u zauzetim stanovima po Ciglanama i Brekama, a po danu dolazili malo na položaj obraćajući se nama robovima: Selam alejkum, šta ima momci?
Netačno, snajperisti nisu pokrivali svaki ćošak slobodnog dijela grada Sarajeva. A da si umjesto snajpera naveo minobacački projektil, složio bih se. Tačno, kroz tunel je u grad Sarajevo uvučen određen broj energenata, oružja, opreme, vojne, medicinske ... bla blabla. Ili bi ti o robi koja je uvlačena i završavala na pijaci. Reci bolan, ako je tako ostavio bih te da naprđuješ sa civilima na temi.

Ne osporavam da je bilo nestručnog kadra, nikad' i neću.
Kada Srbi nisu mogli da vide svaki dio Sarajeva sa svojih linija i kada sami pripadnici Armije i Mup-a RBIH priznaju da nije bilo srpske 5-e kolone i snajperista u gradu postavlja se pitanje ko onda pobi sve one ljude snajperima i minama po Sarajevu ? Ko je to pucao na civile ako nije srpski snajperisti ? Kako su mogle mine da padaju u najgore vrijeme i mjesta ako ih niko nije mogao da navodi kada i gdje da se bace ? Ako ih nije niko od srpske 5-e kolone navodio pa prema tome niko nije ni bacao sa srpskih linija ko ih je onda postavljao po Sarajevu ?
Pripadnici Armije i Mup-a otvoreno priznaju da nije bilo sprskih snajperista i da je se Alija sa Radovanom jos prije ispaljenog metka dogovorio o podjeli plijena i granica pa da li u tome lezi odgovor ? Ko je onda mogao to da odradi za Aliju, koje je to jedinica bila jedina koju je imao na raspolaganju da je imala obuku za snajpersko i svako drugo djelovanje u urbanim uslovima još prije sukoba ?
pa kako bre ko je navodio. pa balije se bre same pobile. pa to vec i vrabci na grani znaju. imals li sta novo. nemoj bre da nas smaras s te poznate stvari.
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#255 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Drinski »

raja iz coska wrote:
Drinski wrote:
raja iz coska wrote:
... Da je takvih kao ti bilo više u Sarajevu ne bi Srbi 3.5 godine bili oko njega na brdima,ali hajde sada, nejse.
A koliko bi bili?

Zli jezici koji ne gotive @woodija jer kažu da izbjegava srpske ratne zločine u svom crnom tefteru bi rekli da srbi ne bi bili po okolnim brdima 3.5 godine već 3.5 dana da je branioca bilo više kao on, poslije kojih bi bili dočekani kao oslobodioci od njihovih sljedbenika iz grada.

Ali ja nisam takav, ja znam da je @woody iskreni rodoljub kojem je otadžbina na prvom mjestu , jer on je bio u Armiji RBIH a to je 100 % znak da mu je svaka zlatna :thumbup:

Pa vjerovatno bi Vas on dočekao, da se ponovno osvetite Turcima...
Last edited by Drinski on 13/02/2015 15:14, edited 1 time in total.
raja iz coska
Posts: 11
Joined: 12/02/2015 10:29

#256 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by raja iz coska »

raja iz coska wrote:
Drinski wrote:
raja iz coska wrote:
... Da je takvih kao ti bilo više u Sarajevu ne bi Srbi 3.5 godine bili oko njega na brdima,ali hajde sada, nejse.
A koliko bi bili?

Zli jezici koji ne gotive @woodija jer kažu da izbjegava srpske ratne zločine u svom crnom tefteru bi rekli da srbi ne bi bili po okolnim brdima 3.5 godine već 3.5 dana da je branioca bilo više kao on, poslije kojih bi bili dočekani kao oslobodioci od njihovih sljedbenika iz grada.

Ali ja nisam takav, ja znam da je @woody iskreni rodoljub kojem je otadžbina na prvom mjestu , jer on je bio u Armiji RBIH a to je 100 % znak da mu je svaka zlatna :thumbup:
jer ako ne bi njemu vjerovao a bio je u Armiji kako bi onda vjerovao @exliberal koji je isto tako bio u Armiji i tvrdi kako nije bilo srpske 5-kolone u Sarajevu ?
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#257 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by agent_zero »

Jeko ovaj tek registrovani serator?

Nastavi li tako, neće još dugo po ovim temama "orgijati" :-)
PM72
Posts: 17949
Joined: 30/04/2012 16:54

#258 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by PM72 »

Velika je šteta što se ne vide IP adrese jer su mi uvijek bili sumnjivi oni što se registruju dan prije pa nastave tragom nekih...
raja iz coska
Posts: 11
Joined: 12/02/2015 10:29

#259 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by raja iz coska »

155_mm wrote:
raja iz coska wrote:
Nekako s proljeća wrote:
Netačno, snajperisti nisu pokrivali svaki ćošak slobodnog dijela grada Sarajeva. A da si umjesto snajpera naveo minobacački projektil, složio bih se. Tačno, kroz tunel je u grad Sarajevo uvučen određen broj energenata, oružja, opreme, vojne, medicinske ... bla blabla. Ili bi ti o robi koja je uvlačena i završavala na pijaci. Reci bolan, ako je tako ostavio bih te da naprđuješ sa civilima na temi.

Ne osporavam da je bilo nestručnog kadra, nikad' i neću.
Kada Srbi nisu mogli da vide svaki dio Sarajeva sa svojih linija i kada sami pripadnici Armije i Mup-a RBIH priznaju da nije bilo srpske 5-e kolone i snajperista u gradu postavlja se pitanje ko onda pobi sve one ljude snajperima i minama po Sarajevu ? Ko je to pucao na civile ako nije srpski snajperisti ? Kako su mogle mine da padaju u najgore vrijeme i mjesta ako ih niko nije mogao da navodi kada i gdje da se bace ? Ako ih nije niko od srpske 5-e kolone navodio pa prema tome niko nije ni bacao sa srpskih linija ko ih je onda postavljao po Sarajevu ?
Pripadnici Armije i Mup-a otvoreno priznaju da nije bilo sprskih snajperista i da je se Alija sa Radovanom jos prije ispaljenog metka dogovorio o podjeli plijena i granica pa da li u tome lezi odgovor ? Ko je onda mogao to da odradi za Aliju, koje je to jedinica bila jedina koju je imao na raspolaganju da je imala obuku za snajpersko i svako drugo djelovanje u urbanim uslovima još prije sukoba ?
pa kako bre ko je navodio. pa balije se bre same pobile. pa to vec i vrabci na grani znaju. imals li sta novo. nemoj bre da nas smaras s te poznate stvari.

Da to SRNA javlja je ne bi vjerovao. Ali kada pripadnici Armije to priznaju to je već druga stvar.
I zašto napadate mene kada pitam ono što su pripadnici Armije već priznali ? Jel stvarno misliš da bi @woody, @exliberal, @ vjecitistudent, @dozer i @PM izmislili a bili su tu u Armiji i znaju šta se desilo ?
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#260 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by helpdesk1 »

Nas problem je sto uvijek i sve znamo (mislimo da znamo)
User avatar
karanana
Posts: 47460
Joined: 26/02/2004 00:00

#261 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by karanana »

kenjac, ne kenjaj i ne stavljaj ljudima u usta da su rekli ono sto nisu.
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#262 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by helpdesk1 »

iz kojeg coska ispade ovaj
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#263 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Woody »

Joooj, @raja iz coska, nemoj ba tako....Ma, nisam ja... Ufff...

Image
raja iz coska
Posts: 11
Joined: 12/02/2015 10:29

#264 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by raja iz coska »

karanana wrote:kenjac, ne kenjaj i ne stavljaj ljudima u usta da su rekli ono sto nisu.
Zar nije @ exliberal tvrdio da nije bilo 5-e kolone u Sarajevu ?
zar nije @dozer tvrdio da su se Alija i radovan dogovorili gdje su granice prije sukoba ?
zar nije @vjecitistudent tvrdio da je potraga za snajperistima bila samo da bi se dokopali stanova srba u Sarajevu?
zar nije @woody tvrdio da su i jedni i drugi držali civile Sarajeva pod blokadom ?

A svi su oni bili pripadnici armije i Mupa u Sarajevu. I ko si ti da kažes da oni lažu ? Jel znaš bolje od njih koji su bili tu i znaju šta se dešavalo ?
Last edited by raja iz coska on 13/02/2015 15:36, edited 1 time in total.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#265 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by hizo ramidovic »

raja iz coska wrote:
Kada Srbi nisu mogli da vide svaki dio Sarajeva sa svojih linija i kada sami pripadnici Armije i Mup-a RBIH priznaju da nije bilo srpske 5-e kolone i snajperista u gradu postavlja se pitanje ko onda pobi sve one ljude snajperima i minama po Sarajevu ? Ko je to pucao na civile ako nije srpski snajperisti ? Kako su mogle mine da padaju u najgore vrijeme i mjesta ako ih niko nije mogao da navodi kada i gdje da se bace ? Ako ih nije niko od srpske 5-e kolone navodio pa prema tome niko nije ni bacao sa srpskih linija ko ih je onda postavljao po Sarajevu ?
Pripadnici Armije i Mup-a otvoreno priznaju da nije bilo sprskih snajperista i da je se Alija sa Radovanom jos prije ispaljenog metka dogovorio o podjeli plijena i granica pa da li u tome lezi odgovor ? Ko je onda mogao to da odradi za Aliju, koje je to jedinica bila jedina koju je imao na raspolaganju da je imala obuku za snajpersko i svako drugo djelovanje u urbanim uslovima još prije sukoba ?
kakav je ovo proljev, sunce ti kalajsano?
Drinski
Posts: 6281
Joined: 25/03/2014 10:24

#266 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by Drinski »

Ma, ima u njegovim pitanjima logike. Ako laze, neka ga demantuju.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#267 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by VjecitiStudent »

raja iz coska wrote: Kada Srbi nisu mogli da vide svaki dio Sarajeva sa svojih linija i kada sami pripadnici Armije i Mup-a RBIH priznaju da nije bilo srpske 5-e kolone i snajperista u gradu postavlja se pitanje ko onda pobi sve one ljude snajperima i minama po Sarajevu ? Ko je to pucao na civile ako nije srpski snajperisti ? Kako su mogle mine da padaju u najgore vrijeme i mjesta ako ih niko nije mogao da navodi kada i gdje da se bace ? Ako ih nije niko od srpske 5-e kolone navodio pa prema tome niko nije ni bacao sa srpskih linija ko ih je onda postavljao po Sarajevu ?
Pripadnici Armije i Mup-a otvoreno priznaju da nije bilo sprskih snajperista i da je se Alija sa Radovanom jos prije ispaljenog metka dogovorio o podjeli plijena i granica pa da li u tome lezi odgovor ? Ko je onda mogao to da odradi za Aliju, koje je to jedinica bila jedina koju je imao na raspolaganju da je imala obuku za snajpersko i svako drugo djelovanje u urbanim uslovima još prije sukoba ?
:-)
raja iz coska
Posts: 11
Joined: 12/02/2015 10:29

#268 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by raja iz coska »

Woody wrote:Joooj, @raja iz coska, nemoj ba tako....Ma, nisam ja... Ufff...

Image
Ma nemoj da se stidis, cim si @PM-u drag i meni si pa i bez toga crnog teftera a sa njim još i više. Mozeš li zamisliti ti si iz opkoljenog Sarajeva išao u Bihać da zapisuješ šta su hamze radile, koja je to borba za pravdu i istinu :thumbup:

Pozdrav otadžbini za koju si se borio :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128863
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#269 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by muha_sa »

raja iz coska wrote:
Woody wrote:Joooj, @raja iz coska, nemoj ba tako....Ma, nisam ja... Ufff...

Image
Ma nemoj da se stidis, cim si @PM-u drag i meni si pa i bez toga crnog teftera a sa njim još i više. Mozeš li zamisliti ti si iz opkoljenog Sarajeva išao u Bihać da zapisuješ šta su hamze radile, koja je to borba za pravdu i istinu :thumbup:

Pozdrav otadžbini za koju si se borio :thumbup:
Reci nam još ime te otadžbine--slobodno.
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#270 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by helpdesk1 »

raja iz coska wrote:
karanana wrote:kenjac, ne kenjaj i ne stavljaj ljudima u usta da su rekli ono sto nisu.
Zar nije @ exliberal tvrdio da nije bilo 5-e kolone u Sarajevu ?
zar nije @dozer tvrdio da su se Alija i radovan dogovorili gdje su granice prije sukoba ?
zar nije @vjecitistudent tvrdio da je potraga za snajperistima bila samo da bi se dokopali stanova srba u Sarajevu?
zar nije @woody tvrdio da su i jedni i drugi držali civile Sarajeva pod blokadom ?
Evo ja tvrdim da je bilo 5 kolone u Sarajevu-ja ih hvatao.
Da li je Dozer sjedio sa njima kad su se dogovarali? Tvrdim da nije, jer znam ko je cijelo vrijeme hodao sa Alijom i to nije Dozer.
Kako moze biti istina da smo hvatali snajperiste samo radi stanova, kad evo ja nemam srpski stan, sjedim u babovini,a hvatao sam ih?
Ovo Woodyjevo je djelomicno tacno, znam na primjeru Juke recimo.
I sta cemo sada?
Opet ti velim, najveci je problem sto svi sve znaju i sto svi pomalo dodaju. To je izmedju ostalog bio jedan od problema koji su doprinjeli fijasku ove posljednje 'deblokade'.
raja iz coska
Posts: 11
Joined: 12/02/2015 10:29

#271 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by raja iz coska »

hizo ramidovic wrote:
raja iz coska wrote:
Kada Srbi nisu mogli da vide svaki dio Sarajeva sa svojih linija i kada sami pripadnici Armije i Mup-a RBIH priznaju da nije bilo srpske 5-e kolone i snajperista u gradu postavlja se pitanje ko onda pobi sve one ljude snajperima i minama po Sarajevu ? Ko je to pucao na civile ako nije srpski snajperisti ? Kako su mogle mine da padaju u najgore vrijeme i mjesta ako ih niko nije mogao da navodi kada i gdje da se bace ? Ako ih nije niko od srpske 5-e kolone navodio pa prema tome niko nije ni bacao sa srpskih linija ko ih je onda postavljao po Sarajevu ?
Pripadnici Armije i Mup-a otvoreno priznaju da nije bilo sprskih snajperista i da je se Alija sa Radovanom jos prije ispaljenog metka dogovorio o podjeli plijena i granica pa da li u tome lezi odgovor ? Ko je onda mogao to da odradi za Aliju, koje je to jedinica bila jedina koju je imao na raspolaganju da je imala obuku za snajpersko i svako drugo djelovanje u urbanim uslovima još prije sukoba ?
kakav je ovo proljev, sunce ti kalajsano?

Koje, ovo što su pripadnici Armije sami priznali ? zar ne znaš da ćim se kaže da si bio pripadnik Armije odma ti je svaka zlatna ? Ko si ti da kažes da oni lažu ? Jel znaš bolje od njih koji su bili tu i znaju šta se dešavalo ?
User avatar
helpdesk1
Posts: 517
Joined: 04/08/2011 14:14

#272 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by helpdesk1 »

raja iz coska wrote:Koje, ovo što su pripadnici Armije sami priznali ?
Na kraju ce Woody, Dozer i PM otici u Hag kao svjedoci u korist Karadzica :lol:
raja iz coska
Posts: 11
Joined: 12/02/2015 10:29

#273 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by raja iz coska »

helpdesk1 wrote:
raja iz coska wrote:
karanana wrote:kenjac, ne kenjaj i ne stavljaj ljudima u usta da su rekli ono sto nisu.
Zar nije @ exliberal tvrdio da nije bilo 5-e kolone u Sarajevu ?
zar nije @dozer tvrdio da su se Alija i radovan dogovorili gdje su granice prije sukoba ?
zar nije @vjecitistudent tvrdio da je potraga za snajperistima bila samo da bi se dokopali stanova srba u Sarajevu?
zar nije @woody tvrdio da su i jedni i drugi držali civile Sarajeva pod blokadom ?
Evo ja tvrdim da je bilo 5 kolone u Sarajevu-ja ih hvatao.
Da li je Dozer sjedio sa njima kad su se dogovarali? Tvrdim da nije, jer znam ko je cijelo vrijeme hodao sa Alijom i to nije Dozer.
Kako moze biti istina da smo hvatali snajperiste samo radi stanova, kad evo ja nemam srpski stan, sjedim u babovini,a hvatao sam ih?
Ovo Woodyjevo je djelomicno tacno, znam na primjeru Juke recimo.
I sta cemo sada?
Opet ti velim, najveci je problem sto svi sve znaju i sto svi pomalo dodaju. To je izmedju ostalog bio jedan od problema koji su doprinjeli fijasku ove posljednje 'deblokade'.

Dobra obzervacija :thumbup:

Znaci ćim neko tvrdi " je bio pripadnik Armije i ja bio tu i znam šta je bilo " ne treba uzimati zdravo za gotovo.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#274 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by hizo ramidovic »

raja iz coska wrote: Koje, ovo što su pripadnici Armije sami priznali ? zar ne znaš da ćim se kaže da si bio pripadnik Armije odma ti je svaka zlatna ? Ko si ti da kažes da oni lažu ? Jel znaš bolje od njih koji su bili tu i znaju šta se dešavalo ?
*bem ti uciteljicu...
inace, jarugo, loze te, ba, ova forumska pjesadija...stipu ih...
Last edited by hizo ramidovic on 13/02/2015 15:54, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128863
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#275 Re: Deblokada Sarajeva???

Post by muha_sa »

raja iz coska wrote:

Dobra obzervacija :thumbup:

Znaci ćim neko tvrdi " je bio pripadnik Armije i ja bio tu i znam šta je bilo " ne treba uzimati zdravo za gotovo.
da još jednom priupitam, kojoj otadžbini pozdrave šalješ :?
da budem jasniji--kako se zove ta otadžbina :?
Post Reply