Peljeski most zele graditi!
-
Soniboy
- Posts: 11
- Joined: 27/04/2013 19:30
#251 Re: Peljeski most zele graditi!
Kako stojimo s gorivom? Da ga ne zafali baš na Dubravskoj visoravni.
Tu bismo bili laka meta neprijateljskoj avijaciji obzirom da nam je helikopter na remontu
Tu bismo bili laka meta neprijateljskoj avijaciji obzirom da nam je helikopter na remontu
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
-
gereb_stari
- Posts: 144
- Joined: 26/04/2013 19:16
#253 Re: Peljeski most zele graditi!
Pa Yugoslaven nisi mi rekao kako je sansa 0,01 da se zadrzi Neum kada u Capljini, Zapadnom Mostaru, Stocu, Medjugorju, Gabeli i Livnu i Neumu imas stanovnika sve skupa tacno onoliko koliko imaju stanovnika predgradja sarajeva. To su sve vukojebine zesci osim zapadnog mostara koji ima oko 40.000 stanovnika...cyprus wrote:Ja mislim da je krucijalno zauzeti i kote na Žabi
Dakle koja sila smanjuje sansu cak na 0,01 %?
Last edited by gereb_stari on 04/05/2013 16:03, edited 1 time in total.
-
Bodkin
- Posts: 22532
- Joined: 03/09/2008 00:48
- Location: Overseas
#254 Re: Peljeski most zele graditi!
pa za te pare sto bi se skrsile u luku, puteve ili prugu do nje, vojsku da zauzme neum i luku i da ga zadrzi lakse je da
a) turci posalju 5 antonova u sarajevo
b) turci zgovnaju f16 sve od neuma do sarajeva( jer turci mogu sve jelde)
c) za tih cca 3-7 milijardi otvoriti 10 fabrika svog moguceg oruzja negdje na "sigurnoj teritoriji"
d) kupiti luku ploce
a) turci posalju 5 antonova u sarajevo
b) turci zgovnaju f16 sve od neuma do sarajeva( jer turci mogu sve jelde)
c) za tih cca 3-7 milijardi otvoriti 10 fabrika svog moguceg oruzja negdje na "sigurnoj teritoriji"
d) kupiti luku ploce
-
opremdobro30
- Posts: 117
- Joined: 16/03/2013 18:45
#255 Re: Peljeski most zele graditi!
Ako EU kaze da je to najbolji nacin za povezivanje EU teritorija onda se svi vi skupa s vasim "strucnjacima za pravo mora" mozete nasadit na onu stvar (slikovito receno)
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#256 Re: Peljeski most zele graditi!
Nije 0,01%, nego 0,001%... A fino, šansa da se nađu pare za luku i svu propratnu infrastrukturu je manja od 1%... A šansa da se takva fiktivna luka i odbrani je umanjena činjenicom da u okolnom području živi stotine hiljada Hrvatagereb_stari wrote:Pa Yugoslaven nisi mi rekao kako je sansa 0,01 da se zadrzi Neum kada u Capljini, Zapadnom Mostaru, Stocu, Medjugorju, Gabeli i Livnu i Neumu imas stanovnika sve skupa tacno onoliko koliko imaju stanovnika predgradja sarajeva. To su sve vukojebine zesci osim zapadnog mostara koji ima oko 40.000 stanovnika...cyprus wrote:Ja mislim da je krucijalno zauzeti i kote na Žabi
Dakle koja sila smanjuje sansu cak na 0,01 %?
Joj, zašto ja uopšte pišem o ovome?
- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
-
gereb_stari
- Posts: 144
- Joined: 26/04/2013 19:16
#258 Re: Peljeski most zele graditi!
Pa zasto pises? Zato sto ti je mama Hrvatica a tata srbin a ti Yugoslaven sa Ali Pasinovog polja.cyprus wrote:Nije 0,01%, nego 0,001%... A fino, šansa da se nađu pare za luku i svu propratnu infrastrukturu je manja od 1%... A šansa da se takva fiktivna luka i odbrani je umanjena činjenicom da u okolnom području živi stotine hiljada Hrvatagereb_stari wrote:Pa Yugoslaven nisi mi rekao kako je sansa 0,01 da se zadrzi Neum kada u Capljini, Zapadnom Mostaru, Stocu, Medjugorju, Gabeli i Livnu i Neumu imas stanovnika sve skupa tacno onoliko koliko imaju stanovnika predgradja sarajeva. To su sve vukojebine zesci osim zapadnog mostara koji ima oko 40.000 stanovnika...cyprus wrote:Ja mislim da je krucijalno zauzeti i kote na Žabi
Dakle koja sila smanjuje sansu cak na 0,01 %?Daleko je lakše intervenisati iz Splita na ovom području, nego iz Sarajeva...
Joj, zašto ja uopšte pišem o ovome?![]()
Salu na stranu... Ali 100.000 Hrvata? Gdje su bili ti Hrvati kada je na desetine hiljada Hrvata krenulo preko Vlasica prema Republici Srpskoj da ih spase.
Nik nebi ginuo za Neum iz Hrvatske. Pogotovo ne kada bi se pred Neumom nalazilo recimo 10 ratnih brodova Turskih koji mogu onu cestu od Dubrovnika prema Neumu i csto od Splita prema Neumu imati na nisanu kako hoces. Ili su Turci mozda dzaba poslali bili brodove u Neum? Imali tu neke simbolike mislis?

Dakle ako bi se u tom zaljevu nalazili Turski brodovi a povremeno nadlijetali Turski avioni onda ti samo mastaj o tome da bi RH slala vojsku na Neum.
-
stari grad Visegrad
- Posts: 2215
- Joined: 23/03/2009 18:35
#259 Re: Peljeski most zele graditi!
Pises gluposti. Ocito ti engleski jezik nije jaca strana. Exclusive je engleska rijec a na nasem se prevodi ekskluzivna, (cyprus wrote:Bolan što lupaš... Ne postoji exlusive (stari grad Visegrad wrote:Evo zakon om drzavnim morima. Do dubine mora 2500m se smatra EEZ teritorijalim morem u sirini pripadajuce obale, a takodje mu pripada sve sto je pod vodom, kao i vazduh iznad mora! Exlusive ekonomska teritorijna morska zona jedne zemlje ide do 200 nautickih milja pocev od obale prema dubokim vodama!
Znaci Hrvatska bi pravila most u bosansko-hercecegvackom vazduhu (dakle iznad sirine pojasa bh morskog teritorija) a to prema medjunarodnom zakonima o morima ne smije, to je kriminal!!) ekonomska teritorijalna morska zona
Postoji ekskluzivna ekonomska zona (EEZ) i postoji teritorijalno more... Dva različita pojma...
A ta granica 200 nautičkih milja je postavljena kao maksimum za EEZ... nigdje ne piše da svaka država mora imati toliku zonu (ili da mora imati tu zonu uopšte)jer se to kosi sa svakom jebenom logikom... Ni Hrvatska, ni Italija ne mogu imati toliku zonu (to prelazi širinu čitavog Jadranskog mora), a BiH je ne može imati nikako, zbog dužine obale, te njenog položaja u odnosu na obale Hrvatske... BiH ima unutrašnje more (Neumski zaljev) i teritorijalno more (od Kleka do sredine Malostonskog kanala)... Sa područjem gdje je most planiran, teritorijalno i suverenitetski nemamo ništa... Jedino za šta se možemo uhvatiti je visina tog eventualnog mosta (mada sam ja i sad mišljenja da taj most neće nikada biti izgrađen)...
Nigdje nisam ni napisao da je terirojalno more isto sto i EEZ. Poslije teritorijalnog mora dolazi podrucje EEZ te drzave. U obe podrucja morska drzava ostvaruje svoja prava. Naravno da je 200 nautickih milja maksimum, jer priroda nema ravne crte vec zavisi od prirodnih uslova koliko se prostire EEZ.
A sad objasni pojam "unutrasnje more"
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#260 Re: Peljeski most zele graditi!
Ja trebam sa likom koji tvrdi da ne postoji unutrašnje more raspravljat o pravu mora
Evo brate pa čitaj...
https://en.wikipedia.org/wiki/Internal_waters
https://en.wikipedia.org/wiki/Internal_waters
-
opremdobro30
- Posts: 117
- Joined: 16/03/2013 18:45
#261 Re: Peljeski most zele graditi!
Vecu glupost ne procitah odavno.Koliko imas godina, daj iskreno napisi.Imas prebujnu mastu za odraslog covjeka.gereb_stari wrote:Pa zasto pises? Zato sto ti je mama Hrvatica a tata srbin a ti Yugoslaven sa Ali Pasinovog polja.cyprus wrote:Nije 0,01%, nego 0,001%... A fino, šansa da se nađu pare za luku i svu propratnu infrastrukturu je manja od 1%... A šansa da se takva fiktivna luka i odbrani je umanjena činjenicom da u okolnom području živi stotine hiljada Hrvatagereb_stari wrote: Pa Yugoslaven nisi mi rekao kako je sansa 0,01 da se zadrzi Neum kada u Capljini, Zapadnom Mostaru, Stocu, Medjugorju, Gabeli i Livnu i Neumu imas stanovnika sve skupa tacno onoliko koliko imaju stanovnika predgradja sarajeva. To su sve vukojebine zesci osim zapadnog mostara koji ima oko 40.000 stanovnika...
Dakle koja sila smanjuje sansu cak na 0,01 %?Daleko je lakše intervenisati iz Splita na ovom području, nego iz Sarajeva...
Joj, zašto ja uopšte pišem o ovome?![]()
![]()
Salu na stranu... Ali 100.000 Hrvata? Gdje su bili ti Hrvati kada je na desetine hiljada Hrvata krenulo preko Vlasica prema Republici Srpskoj da ih spase.
Nik nebi ginuo za Neum iz Hrvatske. Pogotovo ne kada bi se pred Neumom nalazilo recimo 10 ratnih brodova Turskih koji mogu onu cestu od Dubrovnika prema Neumu i csto od Splita prema Neumu imati na nisanu kako hoces. Ili su Turci mozda dzaba poslali bili brodove u Neum? Imali tu neke simbolike mislis?
Dakle ako bi se u tom zaljevu nalazili Turski brodovi a povremeno nadlijetali Turski avioni onda ti samo mastaj o tome da bi RH slala vojsku na Neum.
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
-
dudlov
- Posts: 2077
- Joined: 25/10/2010 11:46
- Location: sarajevo
#262 Re: Peljeski most zele graditi!
Na kojem mjestu u Neumu treba luka da se izgradi ili je to lovačka priča bez pokrića?
-
Soniboy
- Posts: 11
- Joined: 27/04/2013 19:30
#263 Re: Peljeski most zele graditi!
Nešto mi onaj zaljev uzak da bi se flota uvlačila u njega. Mogli bi ih one barbe pračkama s obale potopiti.gereb_stari wrote:
Dakle ako bi se u tom zaljevu nalazili Turski brodovi a povremeno nadlijetali Turski avioni onda ti samo mastaj o tome da bi RH slala vojsku na Neum.
Nego Montgomeri, okle turskih aviona u nadlijetanju. Mislim, s čega (ili ga) će poljetati i na koju će ledinu slijetati?
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#264 Re: Peljeski most zele graditi!
Pročitah svakakvih gluposti ovdje.
Turska neće direktno sa vojskom da napane Siriju iako na različite načine podržava tamošnje pobunjenike, djeli granicu sa tom državom, a da bi imali kapaciteta i volje ratovati za Bosnu koja je oko 2000 km udaljena od njih.
Što se tiče ekonomije i strategije nekog zdravog razvoja, kod nas se ne koristi ni postojeći potencijal luke Ploče, umjesto da se remontuje željeznica se uništava odnosno prepušta propadanju, samo preko nje bi mogli prevoziti velike količine tereta iz pomenute luke, a dalje preko HR npr. u Mađarsku i neke druge srednjoevropske države.
Istine radi, ni komšije Hrvati ne koriste dovoljno potencijal koji imaju, Slovenci ih sa lukom Kopar koja je najsjevernija na Jadranu već godinama prevazilaze po količini tereta, jer osim gradnje autoputa koji ih povezuje sa granicama susjednih država, ulažu dosta para i u održavanje/izgradnju željeznice, više zarade na toj luci nego HR koja ima 1000+ km obale.
Turska neće direktno sa vojskom da napane Siriju iako na različite načine podržava tamošnje pobunjenike, djeli granicu sa tom državom, a da bi imali kapaciteta i volje ratovati za Bosnu koja je oko 2000 km udaljena od njih.
Što se tiče ekonomije i strategije nekog zdravog razvoja, kod nas se ne koristi ni postojeći potencijal luke Ploče, umjesto da se remontuje željeznica se uništava odnosno prepušta propadanju, samo preko nje bi mogli prevoziti velike količine tereta iz pomenute luke, a dalje preko HR npr. u Mađarsku i neke druge srednjoevropske države.
Istine radi, ni komšije Hrvati ne koriste dovoljno potencijal koji imaju, Slovenci ih sa lukom Kopar koja je najsjevernija na Jadranu već godinama prevazilaze po količini tereta, jer osim gradnje autoputa koji ih povezuje sa granicama susjednih država, ulažu dosta para i u održavanje/izgradnju željeznice, više zarade na toj luci nego HR koja ima 1000+ km obale.
-
stari grad Visegrad
- Posts: 2215
- Joined: 23/03/2009 18:35
#265 Re: Peljeski most zele graditi!
United Nations Convention on the Law of the Seacyprus wrote:Ja trebam sa likom koji tvrdi da ne postoji unutrašnje more raspravljat o pravu moraEvo brate pa čitaj...
Cijat sam:
https://en.wikipedia.org/wiki/Internal_waters
https://en.wikipedia.org/wiki/United_Na ... of_the_Sea
Internal waters -unutranje vode
Covers all water and waterways on the landward side of the baseline. The coastal state is free to set laws, regulate use, and use any resource. Foreign vessels have no right of passage within internal waters.
Territorial waters -teritorijalne vode -more
Out to 12 nautical miles (22 kilometres; 14 miles) from the baseline, the coastal state is free to set laws, regulate use, and use any resource. Vessels were given the right of innocent passage through any territorial waters, with strategic straits allowing the passage of military craft as transit passage, in that naval vessels are allowed to maintain postures that would be illegal in territorial waters. "Innocent passage" is defined by the convention as passing through waters in an expeditious and continuous manner, which is not "prejudicial to the peace, good order or the security" of the coastal state. Fishing, polluting, weapons practice, and spying are not "innocent", and submarines and other underwater vehicles are required to navigate on the surface and to show their flag. Nations can also temporarily suspend innocent passage in specific areas of their territorial seas, if doing so is essential for the protection of its security.
Contiguous zoneBeyond the 12-nautical-mile (22 km) limit, there is a further 12 nautical miles (22 km) from the territorial sea baseline limit, the contiguous zone, in which a state can continue to enforce laws in four specific areas: customs, taxation, immigration and pollution, if the infringement started within the state's territory or territorial waters, or if this infringement is about to occur within the state's territory or territorial waters.[4] This makes the contiguous zone a hot pursuit area.
Exclusive economic zones (EEZs)These extend from the edge of the territorial sea out to 200 nautical miles (370 kilometres; 230 miles) from the baseline. Within this area, the coastal nation has sole exploitation rights over all natural resources. In casual use, the term may include the territorial sea and even the continental shelf. The EEZs were introduced to halt the increasingly heated clashes over fishing rights, although oil was also becoming important. The success of an offshore oil platform in the Gulf of Mexico in 1947 was soon repeated elsewhere in the world, and by 1970 it was technically feasible to operate in waters 4000 metres deep. Foreign nations have the freedom of navigation and overflight, subject to the regulation of the coastal states. Foreign states may also lay submarine pipes and cables.
Continental shelf
The continental shelf is defined as the natural prolongation of the land territory to the continental margin’s outer edge, or 200 nautical miles (370 km) from the coastal state’s baseline, whichever is greater. A state’s continental shelf may exceed 200 nautical miles (370 km) until the natural prolongation ends. However, it may never exceed 350 nautical miles (650 kilometres; 400 miles) from the baseline; or it may never exceed 100 nautical miles (190 kilometres; 120 miles) beyond the 2,500 meter isobath (the line connecting the depth of 2,500 meters). Coastal states have the right to harvest mineral and non-living material in the subsoil of its continental shelf, to the exclusion of others. Coastal states also have exclusive control over living resources "attached" to the continental shelf, but not to creatures living in the water column beyond the exclusive economic zone.
Last edited by stari grad Visegrad on 04/05/2013 17:52, edited 4 times in total.
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#266 Re: Peljeski most zele graditi!
Dobro... i jesil skonto šta od toga? 
- akcid
- Posts: 1904
- Joined: 09/04/2013 13:49
- Location: Sarajevo
#267 Re: Peljeski most zele graditi!
cyprus wrote:Dobro... i jesil skonto šta od toga?
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38002
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#268 Re: Peljeski most zele graditi!
Evropska komisija kaze da ce ove godine u RH biti pad drustvenog proizvoda od 0,7 %..vlada kaze...,"ma kakviii nemaju oni pojma"
.Evropska komisija kaze da je most najbolje rjesenje za povezivanje hr. teritorija, vlada kaze"je je, to je ok"
.Vlada kaze da ce graditi most ako EU da pare,istina..EU ce dati samo 20 %
, ostalo...ma ne damo mi ostalo
.Koliko hr. puchanstva vjeruje svojoj vladi...negdje 10-15 %
.Milanović i kompanija znaju da je most truHla investicija ali ko ce to priznati sad
...ma...politika
.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51166
- Joined: 29/06/2011 23:39
#269 Re: Peljeski most zele graditi!
EU se obavezala finansirati projekt do 85%.
Fondovi ce Hrvatskoj biti dostupni nakon ulaska u EU, EU je iz svojih fondova finansirala na desetine takvih projekata u drzavama koje su pristupile EU, od stadiona i sportskih dvorana do komunikacija i slicne infrastrukture.
Fondovi ce Hrvatskoj biti dostupni nakon ulaska u EU, EU je iz svojih fondova finansirala na desetine takvih projekata u drzavama koje su pristupile EU, od stadiona i sportskih dvorana do komunikacija i slicne infrastrukture.
-
stari grad Visegrad
- Posts: 2215
- Joined: 23/03/2009 18:35
#270 Re: Peljeski most zele graditi!
@ cyprus za tebe sam profesor u svemu.akcid wrote:cyprus wrote:Dobro... i jesil skonto šta od toga?![]()
Ti pokazujes koliko si protiv ekonomskog razvoja BiH i protiv boljitka svih gradjana. Ti siris arogantne lazi po ovoj temi, a ustolom rijetko ili ne citam sta pises na drugim temama. Svi su te davno procitali te nisi interesantan. Posto ne zivis u BiH zasto si protiv ekonomskog razvoja te drzave?
INTERNATIONAL WATERS
Under the U.N. Convention of the Law of the Sea a coastal state has a "territorial sea" of 12 nautical miles from the coast over which it is sovereign.
There is a further 12 nautical mile zone called the "contiguous zone" over which a state may take action to protect itself or its laws.
Drzava BiH ima 12 nautickih milja teritorijne vode, a to je 22 km.
Pored tih 12 nautickih milja, svaka obalna drzava ima jos 12 nautickih milja da zastiti sebe i svoje zakone.
Poslije teritorijalne vode dolazi zona EEZ i do 200 n.m. moze ici koju BiH treba da kontolise.
Radi toga RH ne moze praviti most gdje je zamislila.
Svejedno sto je EU odobrila novac za gradnju. U toj EU komisiji su sjedili ekonomisti a ne pavnici koji poznaju zakone medjunarodnih voda. Pametnije je Hrvtaskoj da trazi novac za nesto drugo.
Last edited by stari grad Visegrad on 04/05/2013 20:11, edited 1 time in total.
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#271 Re: Peljeski most zele graditi!
Kako može BiH imati teritorijalne vode 12 nautičkih milja od svoje obale, kada bi time takoreć više od 2/3 tih "teritorjalnih voda" ustvari bio teritorij susjedne Hrvatske???? Nelogično zar ne??? Uzmi malo kartu pa pogledaj gdje se nalazi Neum, a i daljine do poluostrva Pelješac, itd.
Druga priča bi bila da BiH ima direktan pristup otvorenom moru kao npr. CG, onda bi to pravilo imalo smisla.
Jedino na šta se BiH može pozivati je pravo pristupa otvorenom moru kroz postojanje "koridora" kroz hrv. teritorijalne vode i tu se priča završava.
Druga priča bi bila da BiH ima direktan pristup otvorenom moru kao npr. CG, onda bi to pravilo imalo smisla.
Jedino na šta se BiH može pozivati je pravo pristupa otvorenom moru kroz postojanje "koridora" kroz hrv. teritorijalne vode i tu se priča završava.
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#272 Re: Peljeski most zele graditi!
Ti ode i do italijanske obale sa tim teritorijalnim vodama BiH.stari grad Visegrad wrote: @ cyprus za tebe sam profesor u svemu.
Ti pokazujes koliko si protiv ekonomskog razvoja BiH i protiv boljitka svih gradjana. Ti siris arogantne lazi po ovoj temi, a ustolom rijetko ili ne citam sta pises na drugim temama. Svi su te davno procitali te nisi interesantan. Posto ne zivis u BiH zasto si protiv ekonomskog razvoja te drzave?
INTERNATIONAL WATERS
Under the U.N. Convention of the Law of the Sea a coastal state has a "territorial sea" of 12 nautical miles from the coast over which it is sovereign.
There is a further 12 nautical mile zone called the "contiguous zone" over which a state may take action to protect itself or its laws.
Drzava BiH ima 12 nautickih milja teritorijne vode, a to je 22 km.
Pored tih 12 nautickih milja, svaka obalna drzava ima jos 12 nautickih milja da zastiti sebe i svoje zakone.
Poslije teritorijalne vode dolazi zona EEZ i do 200 n.m. moze ici koju BiH treba da kontolise.
Radi toga RH ne moze praviti most gdje je zamislila.
Svejedno sto je EU odobrila novac za gradnju. U toj EU komisiji su sjedili ekonomisti a ne pavnici koji poznaju zakone medjunarodnih voda. Pametnije je Hrvtaskoj da trazi novac za nesto drugo.
Nego de ti nama reci, sa čime ćemo da branimo naše tritorijalne vode, vidiš da nas niko ništa ne pita za korištenje istih.
-
stari grad Visegrad
- Posts: 2215
- Joined: 23/03/2009 18:35
#273 Re: Peljeski most zele graditi!
Nejasno sma napisao, mozda. EEZ moze d aide i do 200 n.m zavisno od prirodnh ustova. ne znam koliko n.m. ima do sredine Jadrana.
Sto se tice koridora, to vjerovatno izgleda kao koridor. Ovo sto sam istazivao po Internetu pristup moru ne mora biti pod parvim uglom.
Sto se tice koridora, to vjerovatno izgleda kao koridor. Ovo sto sam istazivao po Internetu pristup moru ne mora biti pod parvim uglom.
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#274 Re: Peljeski most zele graditi!
Vidiš prirodni uslovi su nezgodna stvar.stari grad Visegrad wrote:Nejasno sma napisao, mozda. EEZ moze d aide i do 200 n.m zavisno od prirodnh ustova. ne znam koliko n.m. ima do sredine Jadrana.
Sto se tice koridora, to vjerovatno izgleda kao koridor. Ovo sto sam istazivao po Internetu pristup moru ne mora biti pod parvim uglom.
Sa obzirom na üirinu zaliva gdje BiH ima izalz na more, teritorijalne vode iz praktičnih razoga ne mogu biti ni tih 12 nauutičkih milja. Imaš npr. slučaj Grčke i Turske, kod njih je dogovorom postignuto da oko nekih ostrva teritorijalne vode budu u pojasu od 6 nautičkih milja.
-
gereb_stari
- Posts: 144
- Joined: 26/04/2013 19:16
#275 Re: Peljeski most zele graditi!
Samo nek nebude opet za 50 godina :
"Help dzenosajd"


