pozivi od nepoznatih brojeva........

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Anima2
Posts: 4
Joined: 14/04/2012 01:16

#26 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by Anima2 »

LONGMAN wrote:A desava li se vama da vas neko zove sa broja iz AT npr. i prikazuje bosanski broj, 38760... i kad opet nazove neko sa istog AT broja opet neki znj bosanski broj :shock:
I meni se desava isto :D. Nemam pojma zasto,ali sam postala imuna na to :D
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#27 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by Mannequin »

Ja sam prije 2god. bukvalno teror prezivjela :mrgreen: kreten s 065 broja zvao, slao poruke, sto sms sto mms, pa po cijelu noc.. Nisam na mobu imala da mogu blokirati taj broj, isla u telekom, policiju i niko ziv od njih mi nikakvu pomoc nije pruzio.. Rekli ugasi navecer mob ili kupi drugi broj. Kao mogu locirati ako je u pitanju 061/062. Isla i u m-tel.ovu centralu ni od njih nista. Onda lijepo podijelim broj u drustvu pa smo ujedinjenim snagama vratili jos gore tom broju. Dok jednu noc kreten nije poludio i nazvao, izvinjavao se i cupao kao da je to broj od njegove sestre koja je otisla negdje vani a njemu ostavila.. Tad je prestalo.

Nadam se da su bar sad ista sposobniji sto iz telekoma sto policija u ovakvim slucajevima.


A ovo da prebacuje na bos. brojeve mi je misterija i strasno nervira :mrgreen: Mom striki se to desava mjesecima kad ga neko zove s njem. broja ono prikazuje 061/062..
Takodjer i meni, kad me otac zove tako prebaci a ja se inace ne javljam na nepoznate brojeve, pa ispadne pomutnja cijela..
User avatar
LONGMAN
Posts: 3248
Joined: 28/02/2009 18:20
Location: Odmah iza VIOLETE

#28 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by LONGMAN »

Ja mislim da se moze nazvati bhtelekom i pitati da se locira broj.
Jer mene su locirali, ali ne sto sam dosadjivala nego sto se nisam javljala. :lol: Ako vam je od neke pomoci, kazete im da ste izgubili mobitel bla bla... da vam pokusaju locirati broj. :-)
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#29 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by Halcyon »

Treba zabranit prodaju prepaid kartica bez prethodne registracije jer ovo u zadnje vrijeme (kako su i brojevi postali jeftiniji) postaje za*ebancija živa sa uznemiravanjem.
User avatar
LONGMAN
Posts: 3248
Joined: 28/02/2009 18:20
Location: Odmah iza VIOLETE

#30 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by LONGMAN »

Eee to bas, da je sistem kao u Japanu, da se mors prvu registrovati pa onda imati broj. A ne kod nas, idem nekog zezati kupi broj skoro dzabe i hajd' nekom' razbijaj glavu. :x
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#31 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by JThomas »

ljubomoran sam, mene niko ne uznemirava :oops:
User avatar
LONGMAN
Posts: 3248
Joined: 28/02/2009 18:20
Location: Odmah iza VIOLETE

#32 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by LONGMAN »

JThomas wrote:ljubomoran sam, mene niko ne uznemirava :oops:
:lol:
Stavi ovdje broj, i valjda naidje neko od "uznemiravatelja" pa i ti osjetis tu car :D
Soljženicin
Posts: 33
Joined: 26/02/2012 21:48

#33 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by Soljženicin »

LONGMAN wrote:A desava li se vama da vas neko zove sa broja iz AT npr. i prikazuje bosanski broj, 38760... i kad opet nazove neko sa istog AT broja opet neki znj bosanski broj :shock:
Obavezno prijavi svom telekom operateru.
Last edited by Soljženicin on 14/04/2012 10:14, edited 1 time in total.
Soljženicin
Posts: 33
Joined: 26/02/2012 21:48

#34 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by Soljženicin »

babyline wrote:poziv iz nj at ca etc prikaze nase brojeve kad oni koriste jeftinije opcije zvanja pa doticni provajder koristi te br.
Ne, to ne moze biti slucaj.
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#35 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by Halcyon »

060 (38760) je novi predbroj koji koristi BH Mobile mreža (sedmocifrena numeracija), nije nikakav problem što se toga tiče.
Soljženicin
Posts: 33
Joined: 26/02/2012 21:48

#36 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by Soljženicin »

Halcyon wrote:060 (38760) je novi predbroj koji koristi BH Mobile mreža (sedmocifrena numeracija), nije nikakav problem što se toga tiče.
Ne, ali kad se prikazuje domaci broj a poziv izvorno dolazi iz druge mreze, to vec nije cisto, zar ne?
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#37 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by bpsang »

Digla_da_kreci wrote:Mozes prijaviti broj telekomu, mozes i blokirati na mobitelu kao sto neko rece i takodjer se nemoj javljati, jer sto se vise javljas njima zanimljive da nastave zezati.
TELEKOM JE ŽESTOKO SRANJE.
ja sam bio uznemiravan sa jednim brojem non stop dan noč, pozovem taj broj ,integrisana sekretarica javlja da je broj nepostoječi, odem u bhTelekom , jedamput prijavim i nakon dvadeset dana dobijen odgovor da moja prituzba nije osnovana jer sa tog broja koji me zvao nikad nije upučen poziv prema mom broju, i ponovo ulozim zalbu TELEKOMU, I OPET ISTA STVAR jos im kazem ko me zove broj telefona i FIRMA STUDIO MODERNA, POSLIJE DVADESETAK DANA ponovo dobijem odbijenicu od TELEKOMA, da me taj broj nije zvao.
LOPOVSKA POSLA I JEDNI I DRUGI.
Potom odem i potrazim e-mail adresu MODERNA, U Sarajevu i otvoreno im kažem ,još jedan poziv prema mom broju slijedi vam KRIVIČNA PRIJAVA ZBOG UZNEMIRAVANJA VAMA I BH TELEKOMU vašem partneru koji uzima pare.
Nikad me više nisu nazvali.
Neče mene niko :dance:
Ima jos dva operatera u Sarajevu koji se bar ljudski ophode prema svojim klijentima.
Najbolje promjeniti operatora .
BH TELEKOM JE SVAKAKO GUBITNIK...SA SVOJIM PONAŠANJEM
a,takodje sam imao problem sa nekim idiotom u Njemačkoj koji je slao poruke pa skoro svakih deset minuta skoro mjesec dana,
Ulovim mu broj ,odem na telekom u NJEMACKU u grad iz kog me zove, i objasnim ljudima na njemačkom,da me tip zove non-stop, i kazem da ga ne poznajem,ljudi su ga pronašli vjerovatno su mu uzeli i telefon i ukinuli uslugu,a mozda je i debelo kaznjen sto se zajebavao, Ne šalje vise poruke ima godina i vise ...
User avatar
bpsang
Posts: 10258
Joined: 10/07/2005 21:03
Location: AK,

#38 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by bpsang »

LONGMAN wrote:Ja mislim da se moze nazvati bhtelekom i pitati da se locira broj.
Jer mene su locirali, ali ne sto sam dosadjivala nego sto se nisam javljala. :lol: Ako vam je od neke pomoci, kazete im da ste izgubili mobitel bla bla... da vam pokusaju locirati broj. :-)
oni neče da lociraju onog ko te uznemirava a kamo li da locira tvoj broj, bjež ,ba,treba im ukinuti sve one njihove sluzbe za pomoč korisnicima,samo izmisljaju radna mjesta ,a nista ne rade .
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#39 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by Halcyon »

Soljženicin wrote:
Halcyon wrote:060 (38760) je novi predbroj koji koristi BH Mobile mreža (sedmocifrena numeracija), nije nikakav problem što se toga tiče.
Ne, ali kad se prikazuje domaci broj a poziv izvorno dolazi iz druge mreze, to vec nije cisto, zar ne?
Dešavalo mi se da ljudi koji, na primjer, iz Srbije dođu u BiH, i iz rominga pozivaju bh. broj na displeju prikaže +387381 (znači pozivni broj države u čijem romingu se nalazi, pa tek onda države kojoj broj pripada) ali ne i to da prikazuje baš bosanski broj, a dolazi iz druge mreže.
User avatar
LONGMAN
Posts: 3248
Joined: 28/02/2009 18:20
Location: Odmah iza VIOLETE

#40 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by LONGMAN »

babyline wrote:poziv iz nj at ca etc prikaze nase brojeve kad oni koriste jeftinije opcije zvanja pa doticni provajder koristi te br.
Eh pa i ja napala kolegu "to dosao u Bosnu a nisi se javio" a on sav zbunjen, i procitam mu broj, on sav zbunjen, i onda kao vjerovatno zbog te jeftinije tarife. Treba to provjeriti kod bhmobilea :-?

Bgm mene je locirao tacno :lol: Sad ne znam na koji nacin.
Frooteky
Posts: 443
Joined: 20/09/2010 19:39

#41 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by Frooteky »

Halcyon wrote:Treba zabranit prodaju prepaid kartica bez prethodne registracije jer ovo u zadnje vrijeme (kako su i brojevi postali jeftiniji) postaje za*ebancija živa sa uznemiravanjem.
Kako će dojavljivat bombe u školama onda :mrgreen:
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#42 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by Halcyon »

Frooteky wrote:
Halcyon wrote:Treba zabranit prodaju prepaid kartica bez prethodne registracije jer ovo u zadnje vrijeme (kako su i brojevi postali jeftiniji) postaje za*ebancija živa sa uznemiravanjem.
Kako će dojavljivat bombe u školama onda :mrgreen:
K'o i do sad. S tim što će to radit samo oni s mudima. Dječurlija neće. :lol:
Frooteky
Posts: 443
Joined: 20/09/2010 19:39

#43 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by Frooteky »

sad ima mobitel+broj 19 KM :lol: :lol: :lol: ne mogu ih uhvatiti nema šanse :mrgreen:
User avatar
Halcyon
Posts: 2402
Joined: 01/09/2011 09:29
Location: Nürnberg

#44 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by Halcyon »

Zato ja i kažem jarane da bih ja to uredio na način da ne možeš kupiti broj prije nego ostaviš lične podatke. Preventive radi.
casanova123
Posts: 1495
Joined: 04/04/2011 22:16

#45 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by casanova123 »

Halcyon wrote:Zato ja i kažem jarane da bih ja to uredio na način da ne možeš kupiti broj prije nego ostaviš lične podatke. Preventive radi.

pa sta mislis kako se kupuju u drugim zemljama brojevi :D

kad sam kupi broj u njemackoj nisam mogao da ga koristim dok nije bio registrovan online ili putem telefona..
User avatar
Mannequin
Posts: 1316
Joined: 14/07/2009 14:50
Location: FFM

#46 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by Mannequin »

Soljženicin wrote:
Halcyon wrote:060 (38760) je novi predbroj koji koristi BH Mobile mreža (sedmocifrena numeracija), nije nikakav problem što se toga tiče.
Ne, ali kad se prikazuje domaci broj a poziv izvorno dolazi iz druge mreze, to vec nije cisto, zar ne?
Danasnji slucaj : tata me zove sa svog njemackog broja a meni pise da me zove broj +38761566774.. Kako? Zasto? Nervira me nenormalno :twisted:
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#47 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by cigara »

Mene je jedan debil tako jebavo na mob... non stop, nisam mogo nikako da sprijecim.
Zapiso broj, jedno godinu dana kasnije slucajno sazno ko je frajer... ne vjerujem da ce vise ikog gnjaviti
lajkujMe
Posts: 12437
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#48 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by lajkujMe »

Imam i ja problem da me amidza zove iz Svedske (s mobitela) i umjesto da pocne +46.... ono pocne s +387....

Skontao sam da je on prije koji mjesec bio nama u posjeti s tim brojem..... u romaingu... valjda to ostavi neki trag pa ostane +387..

Takodjer kaze mi da me nemoze dobiti mnogo puta kad me zove na mobilni jednostavno mu kaze zauzece.... i kad me dobije veza je strasno losa.

Takodjer ako nema taj +387 predznak onda mi kaze "nepoznat broj" e hebi ga...
lajkujMe
Posts: 12437
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#49 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by lajkujMe »

mina-sana wrote:
cigara wrote:Mene je jedan debil tako jebavo na mob... non stop, nisam mogo nikako da sprijecim.
Zapiso broj, jedno godinu dana kasnije slucajno sazno ko je frajer... ne vjerujem da ce vise ikog gnjaviti
sta si mu uradio :? :D

Polizao mu uho i šaptao mu: Dušo što ne zoveš opet pa da se nadjemo

:lol: :lol: :lol:
User avatar
cigara
Posts: 631
Joined: 17/09/2010 16:52

#50 Re: pozivi od nepoznatih brojeva........

Post by cigara »

mina-sana wrote:
cigara wrote:Mene je jedan debil tako jebavo na mob... non stop, nisam mogo nikako da sprijecim.
Zapiso broj, jedno godinu dana kasnije slucajno sazno ko je frajer... ne vjerujem da ce vise ikog gnjaviti
sta si mu uradio :? :D
dokazivo narodnu mudrost "batina je iz raja izasla"
Locked