ima i onih bez platna2AK-47 wrote: Ima buraz ova mjesta što Goran kaže. Nikad se u životu više nisam smrzao kao u kabrioletu. Ti kabrio zimi nemožeš zagrijat, jedino da ga zapališ čitavog. Platno je slab izolator i buke i toplote.
Kabrioleti
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#26 Re: Kabrioleti
- daxon
- Posts: 1590
- Joined: 13/12/2010 12:10
#27 Re: Kabrioleti
Moje iskustvo sa kabrioletom je nevjerovatna patnja, jedini smisao kabrioleta je vožnja po sunčanom vremenu, a tada ubi sunce u glavu, ko je vozio sa otvorenim šiberom kroz koji sunce tuče u glavu zna o čemu govorim, buka, insekti, prašina, smrad, naročito kada se neki G 2 diesel ili slično vozilo sa ložikom u sebi nađe ispred tebe, a vozač odluči da ti malo zabiberi pa drugom navuče na 4 hiljade obrtaja, a ti se nađeš u oblaku crnog dima... milina
Generalno, užas, ne shvatam zašto se proizvode, a ni koja je svrha takvog koncepta, meni lično je mnogo ugodnija vožnja u zatvorenom klimatiziranom vozilu.
Generalno, užas, ne shvatam zašto se proizvode, a ni koja je svrha takvog koncepta, meni lično je mnogo ugodnija vožnja u zatvorenom klimatiziranom vozilu.
- Qler
- Posts: 25827
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#28 Re: Kabrioleti
100 ljudi 100 cudi. Ja volim kabriolete... samo kao sto sam rekao, nemam uslove ni mogucnosti za isti...
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#29 Re: Kabrioleti
Neki decko iz komsiluka se bavi preprodajom auta do nekih plafon 3-5k KM i dodje jednom u P306 kabriolet. Poce kisa leti momak iz kuce da ga pokrije satorskim krilom. Ne mogu sa skontam kome treba takavi tip auta tj. potencijalna patnja tog tipa u gradu u kojem prosjecno imamo 76 suncanih dana godisnje, u kojem su 59% dana oblacni, u kojemu je i u najsuncanijem mjesecu, augustu, prosjecno 37% dana oblacno.
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#30 Re: Kabrioleti
vi uporno o platnenim krovovima i njihovim manama
sta cemo sa ovakvim kabrioletima?

sta cemo sa ovakvim kabrioletima?

- sparky
- Posts: 1910
- Joined: 23/01/2004 00:00
- Location: Obronak Trebevica
- Contact:
#31 Re: Kabrioleti
kao trece auto bilo bi ga lijepo posjedovati mada u nasim uslovima za vecinu je i drugi auto nemoguca misija.
npr kad bi mogao,izabrao bi ovaj model


npr kad bi mogao,izabrao bi ovaj model

-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#32 Re: Kabrioleti
Ovo nije klasicni kabriolet nego CC, i bez obzira sto je prokisnjavanje rijeseno ovaj auto je jedno buciniji unutra sa dignutiom krovo, skuceniji unutra, sa bitno manjim gepekom, sa bitno manjom multifunkcionalnoscu, a na kraju krajeva i ponesto tezi i sa ponesto vecom potrosnjom u odnosu na konvencionalni Meganea u koji, ako nista, moze normalno moze sjesti 4 covjeka.respo wrote:vi uporno o platnenim krovovima i njihovim manama
sta cemo sa ovakvim kabrioletima?
Vozio sam prijateljevog 307CC po lijepom vremenu i uzitak je fakat veliki, ali uzimajuci u obzir sve ovo gore kao i da je suncaih dana u mom gradu, po kojima kabriolet ima smisla, tek 76, odnosno nekih 20% godisnje, te da ja u ovakvom autu ne mogu preklopiti sjedalo i gurnuti skije, niti nakaciti galeriju i otici na planinu, jednostavno ne vidim razlog za kupovinu kabrioleta ili CC-a kao prvog ili jedinog automobila.
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#33 Re: Kabrioleti
cuj nije klasicni kabriolet nego je cc 
a sta je klasicni kabriolet kad se digne platno?
ovaj je kabriolet kako god okrenes
to da ne moze 4 osobe sjesti posebno u meganu cc i 307cc prvi put cujem
pa u 206cc sjedu 4 osobe jest da su skucene al govorim da mogu sjesti a ne u ova veca auta
o suncanim danima mozemo polemisati
a bas za vrijeme najsuncanijih dana se najslabije skida krov
edit ne pricam jeli pametno kupiti ovo auto kao jedino itd
tema je o kabrioletima generalno
a ne o prvom drugom trecem autu u domacinstvu
a sta je klasicni kabriolet kad se digne platno?
ovaj je kabriolet kako god okrenes
to da ne moze 4 osobe sjesti posebno u meganu cc i 307cc prvi put cujem
pa u 206cc sjedu 4 osobe jest da su skucene al govorim da mogu sjesti a ne u ova veca auta
o suncanim danima mozemo polemisati
a bas za vrijeme najsuncanijih dana se najslabije skida krov
edit ne pricam jeli pametno kupiti ovo auto kao jedino itd
tema je o kabrioletima generalno
a ne o prvom drugom trecem autu u domacinstvu
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#34 Re: Kabrioleti
Da li si ikad sjedio nazad u 307CC i da li si prostor nazad ikad uporedio sa obicnim 307? Ja jesam i zato pisem to sto pisem.respo wrote:cuj nije klasicni kabriolet nego je cc
a sta je klasicni kabriolet kad se digne platno?
ovaj je kabriolet kako god okrenes
to da ne moze 4 osobe sjesti posebno u meganu cc i 307cc prvi put cujem
pa u 206cc sjedu 4 osobe jest da su skucene al govorim da mogu sjesti a ne u ova veca auta
o suncanim danima mozemo polemisati
a bas za vrijeme najsuncanijih dana se najslabije skida krov
edit ne pricam jeli pametno kupiti ovo auto kao jedino itd
tema je o kabrioletima generalno
a ne o prvom drugom trecem autu u domacinstvu
Ovdje se ne govori u najsuncanijim danima, nego suncanim danima, tim prije ako se od suncanih dana oduzme i odbije broj najsuncanijih dana - razloga je manje za kupovinu. Bez obzira na to, inace kad bi se krov na kabrioletu trebao spustiti?
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#35 Re: Kabrioleti
Jesi ti zapeo za suncane dane i prostor. Ne prica covjek o tome... Evo recimo ja imam karavana, da se ima za planine, i putovanja, al bi kupila sebi jedan ovakav megane jer mi je cejf i jer mi se svidja. A muz nek voza ono drugo 
-
AdnanSA
- Posts: 1404
- Joined: 31/01/2007 20:45
- Location: City
#36 Re: Kabrioleti
Kabrio baš lijepo ali za ponekada. Kao prvo auto nikada.
Ova CC sranja su totalno bez veze. Zamisli one Renoe i Pežoe nakon 10 godina. 100% da im krov nećeš moći pomaknuti. Unutra ima 100 el motora, žica, hidraulike i čega sve ne i kada se to pokvari gotov si. Mogu misliti odeš u servis i tamo ti balavac iza pulta kaže. "možemo poručiti taj hidraulični sklop i on vam košta 1847 KM i doći će ovde za dva mjeseca ako sada ostavite polog od 70 %".
Jedini kabrio u kojem bi se mogao vidjeti je Mazda MX5 i to ona prve generacije. Pa dobro i onaj stari SAAB 900 prve generacije je bio privlačan.
Ova CC sranja su totalno bez veze. Zamisli one Renoe i Pežoe nakon 10 godina. 100% da im krov nećeš moći pomaknuti. Unutra ima 100 el motora, žica, hidraulike i čega sve ne i kada se to pokvari gotov si. Mogu misliti odeš u servis i tamo ti balavac iza pulta kaže. "možemo poručiti taj hidraulični sklop i on vam košta 1847 KM i doći će ovde za dva mjeseca ako sada ostavite polog od 70 %".
Jedini kabrio u kojem bi se mogao vidjeti je Mazda MX5 i to ona prve generacije. Pa dobro i onaj stari SAAB 900 prve generacije je bio privlačan.
- 2AK-47
- Posts: 308
- Joined: 26/12/2011 19:09
#37 Re: Kabrioleti
Ima, naravno. Imaju ovi novi kvazi-kabrioleti ili CC, i HARD TOP, sa krovom lako-metalnim koji se doda na postojeći platneni, pa se svuče po potrebi. Rodžak mi ima E36 Hard top, fino izgleda, daje oblik neobičnog kupea, ali je to preskupo.respo wrote:ima i onih bez platna2AK-47 wrote: Ima buraz ova mjesta što Goran kaže. Nikad se u životu više nisam smrzao kao u kabrioletu. Ti kabrio zimi nemožeš zagrijat, jedino da ga zapališ čitavog. Platno je slab izolator i buke i toplote.

Z3 Roadster Hard top

- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#38 Re: Kabrioleti
ovo, ako nemaš garaže, donji si...možda se može krov u podrumu držati..ili na terasi... 
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#39 Re: Kabrioleti
meni su bas cc-i unaprijedjenje u odnosu na kabriolete s platnomAdnanSA wrote:Kabrio baš lijepo ali za ponekada. Kao prvo auto nikada.
Ova CC sranja su totalno bez veze. Zamisli one Renoe i Pežoe nakon 10 godina. 100% da im krov nećeš moći pomaknuti. Unutra ima 100 el motora, žica, hidraulike i čega sve ne i kada se to pokvari gotov si. Mogu misliti odeš u servis i tamo ti balavac iza pulta kaže. "možemo poručiti taj hidraulični sklop i on vam košta 1847 KM i doći će ovde za dva mjeseca ako sada ostavite polog od 70 %".
Jedini kabrio u kojem bi se mogao vidjeti je Mazda MX5 i to ona prve generacije. Pa dobro i onaj stari SAAB 900 prve generacije je bio privlačan.
prvo upotrebljiv je citave godine
drugo sve nabrojano buka toplina i sta je jos pominjano je ako ne eliminisao tvrdi krov onda u velikoj mjeri smanjio kao i kod obicnih auta
kad vec pricas o cijeni ista prica je sada i sa novim obicnim da kazem autima
otisao ecu 1847 KM i gefufna za turbo punjac koji gemulzuje getribu u hausvinkl 2871 KM i doci ce za toliko mjeseci itd itd
tako da sto se tice toga isto je i i kod cc-a i kod obicnog auta
skuplji jeste al je i uzitak veci ko voli kabriolete
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#40 Re: Kabrioleti
koliko inace ljudi vozis u svom autu?goran16v wrote:Da li si ikad sjedio nazad u 307CC i da li si prostor nazad ikad uporedio sa obicnim 307? Ja jesam i zato pisem to sto pisem.
Ovdje se ne govori u najsuncanijim danima, nego suncanim danima, tim prije ako se od suncanih dana oduzme i odbije broj najsuncanijih dana - razloga je manje za kupovinu. Bez obzira na to, inace kad bi se krov na kabrioletu trebao spustiti?
jesi li kupio auto za taxiranja ili za sebe?
ako kupujem to auto ne gledam koliko moze stati ljudi nazad jer ce nazad se voziti veoma rijetko i na kratkim relacijama
kad idem negdje ide pored mene djevojka prijatelj peti deseti ili vozim sam i bez obzira kad ide i 4 moze se fino sjesti nazad
idem na suncane dane
koliko je u godini dana bez padavina a temperature vece od 20 recimo?
mislim da je mnogo vise nego tih 72 dana koja pominjes
al kao sto rece ova ispod tebe sto si zapeo za prostor i suncane dane (za suncane dane i donekle ajd)
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#41 Re: Kabrioleti
Pa ti si potegao pricu o prostoru, ja sam sako kosntatovao da kabrolet i CC imaju dosta manje prostora u poredjenju sa konvencionalnim modelom i da se na zadnjoj klupi 307CC skuceno sjedi za razliku od stadnardnog 307.respo wrote:koliko inace ljudi vozis u svom autu?goran16v wrote:Da li si ikad sjedio nazad u 307CC i da li si prostor nazad ikad uporedio sa obicnim 307? Ja jesam i zato pisem to sto pisem.
Ovdje se ne govori u najsuncanijim danima, nego suncanim danima, tim prije ako se od suncanih dana oduzme i odbije broj najsuncanijih dana - razloga je manje za kupovinu. Bez obzira na to, inace kad bi se krov na kabrioletu trebao spustiti?
jesi li kupio auto za taxiranja ili za sebe?
ako kupujem to auto ne gledam koliko moze stati ljudi nazad jer ce nazad se voziti veoma rijetko i na kratkim relacijama
kad idem negdje ide pored mene djevojka prijatelj peti deseti ili vozim sam i bez obzira kad ide i 4 moze se fino sjesti nazad
idem na suncane dane
koliko je u godini dana bez padavina a temperature vece od 20 recimo?
mislim da je mnogo vise nego tih 72 dana koja pominjes
al kao sto rece ova ispod tebe sto si zapeo za prostor i suncane dane (za suncane dane i donekle ajd)
Svako kupuje sto mu se svidja i za cime ima potrebu. Kao eventualno 3. auto i kao rezultat viska para kabriolet da, ali kao auto ciju cu prednost moci koristiti 20% vremena, kao auto kojim necu moci otici na skijanje, koji nema gepeka, na koji ne mogu staviti krovne nosace, koji je tijesan unutra i kao auto koji zbog krova moze biti skuplji i problematican za odrzavanje i auto kojem bitno pada cijena - kabriolet ne.
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#42 Re: Kabrioleti
ja ti kazem da se moze sjesti nazad fino 2 osobe
ne govorim o 3 kao sto se inace kod nas i preferira kod obicnih modela
ko kaze da ces samo 20% vremena koristiti kabriolet
koristi on i kad je kisa samo ne spustas krov logicno a isto je kao i obicno auto ne prokisnjava nije hladno odvuce te od tacke a do tacke b
koliki je prosjek kisnih dana u bih?
sve ostalo mozes voziti spustenog krova ne mora biti sunce
komotno se ode na skijanje sa tim kabrioletom u mom slucaju bordanje
kad je dignut krov veci je gepek nego u obicnog modela
to sto ne mozes staviti krovni nosac to je druga prica jer se ne kupuje da bi ga trpao stvarima
za njega je dovoljno 2 kofera i put pod noge
ako hocu da tovarim toliko stvari ne bi kupovao ni obicna auta nego bi kupovao karavane ili monovolumene
tijesan uopste nije u odnosu na osnovni model
sto se tice cijene odrzavanja moze biti skuplji slazem se a i ne mora tu idemo u onu sbb kbb
hm sada koliko pada ne znam
mislim da pada isto kao i kod obicnih modela ako ne i manje
ne govorim o 3 kao sto se inace kod nas i preferira kod obicnih modela
ko kaze da ces samo 20% vremena koristiti kabriolet
koristi on i kad je kisa samo ne spustas krov logicno a isto je kao i obicno auto ne prokisnjava nije hladno odvuce te od tacke a do tacke b
koliki je prosjek kisnih dana u bih?
sve ostalo mozes voziti spustenog krova ne mora biti sunce
komotno se ode na skijanje sa tim kabrioletom u mom slucaju bordanje
kad je dignut krov veci je gepek nego u obicnog modela
to sto ne mozes staviti krovni nosac to je druga prica jer se ne kupuje da bi ga trpao stvarima
za njega je dovoljno 2 kofera i put pod noge
ako hocu da tovarim toliko stvari ne bi kupovao ni obicna auta nego bi kupovao karavane ili monovolumene
tijesan uopste nije u odnosu na osnovni model
sto se tice cijene odrzavanja moze biti skuplji slazem se a i ne mora tu idemo u onu sbb kbb
hm sada koliko pada ne znam
mislim da pada isto kao i kod obicnih modela ako ne i manje
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#43 Re: Kabrioleti
Molim te samo da pazljivije procitas moj post:respo wrote:ja ti kazem da se moze sjesti nazad fino 2 osobe
ne govorim o 3 kao sto se inace kod nas i preferira kod obicnih modela
ko kaze da ces samo 20% vremena koristiti kabriolet
koristi on i kad je kisa samo ne spustas krov logicno a isto je kao i obicno auto ne prokisnjava nije hladno odvuce te od tacke a do tacke b
koliki je prosjek kisnih dana u bih?
sve ostalo mozes voziti spustenog krova ne mora biti sunce
komotno se ode na skijanje sa tim kabrioletom u mom slucaju bordanje
kad je dignut krov veci je gepek nego u obicnog modela
to sto ne mozes staviti krovni nosac to je druga prica jer se ne kupuje da bi ga trpao stvarima
za njega je dovoljno 2 kofera i put pod noge
ako hocu da tovarim toliko stvari ne bi kupovao ni obicna auta nego bi kupovao karavane ili monovolumene
tijesan uopste nije u odnosu na osnovni model
sto se tice cijene odrzavanja moze biti skuplji slazem se a i ne mora tu idemo u onu sbb kbb
hm sada koliko pada ne znam
mislim da pada isto kao i kod obicnih modela ako ne i manje
"ali kao auto ciju cu prednost moci koristiti 20% vremena"
Znaci prednost, tj. spisten krov, tj. vjetar u kosi, a ne auto jer kabriolet sa dignutim krovo je mana, a ne predost.
Gdje bih stavio par skija 1,65m?, iz gepeka u kabinu ne moze, na krov ne moze, jedino da spustim krov i zataknem ih u vis.
Ti se ocigledno nisi vozio u nekom CC-u i istovremeno u njegovoj normalnoj verziji da bi znao koiko je CC manji nazad.
Ostalo je stvar licnog izbora i preferencija...
- mayab
- Posts: 30835
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#44 Re: Kabrioleti
Ne kontam likove koji po sred podnevne žege hrabro prkose suncu i peku se u kabrioletu da bi bili cool!
Krov je fino spustiti ujutro ili predveče, inace mozak brzo provri na suncu!
Imao sam priliku 15-tak dana voziti targu, i cini mi se da bi poslije par mjeseci jednostavno izgustirao to zadovoljstvo spustanja krova
Krov je fino spustiti ujutro ili predveče, inace mozak brzo provri na suncu!
Imao sam priliku 15-tak dana voziti targu, i cini mi se da bi poslije par mjeseci jednostavno izgustirao to zadovoljstvo spustanja krova
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#45 Re: Kabrioleti
molim te reci mi gdje si nasao da ces moci koristiti samo 20% vremena njegove prednostigoran16v wrote: Molim te samo da pazljivije procitas moj post:
"ali kao auto ciju cu prednost moci koristiti 20% vremena"
Znaci prednost, tj. spisten krov, tj. vjetar u kosi, a ne auto jer kabriolet sa dignutim krovo je mana, a ne predost.
Gdje bih stavio par skija 1,65m?, iz gepeka u kabinu ne moze, na krov ne moze, jedino da spustim krov i zataknem ih u vis.
Ti se ocigledno nisi vozio u nekom CC-u i istovremeno u njegovoj normalnoj verziji da bi znao koiko je CC manji nazad.
Ostalo je stvar licnog izbora i preferencija...
to je 70 dana jel tako?
niko nikad nije niti ce se moci istovremeno voziti u cc-u i u njegovoj normalnoj verziji jer je to fizicki nemoguce
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#46 Re: Kabrioleti
Reci cu ti kad mi odgovoris gdje cu da turim skije buduci da tvrdis da mogu kabrioletom/CC-om ici na skijanje. Zasad samo citat:respo wrote:molim te reci mi gdje si nasao da ces moci koristiti samo 20% vremena njegove prednostigoran16v wrote: Molim te samo da pazljivije procitas moj post:
"ali kao auto ciju cu prednost moci koristiti 20% vremena"
Znaci prednost, tj. spisten krov, tj. vjetar u kosi, a ne auto jer kabriolet sa dignutim krovo je mana, a ne predost.
Gdje bih stavio par skija 1,65m?, iz gepeka u kabinu ne moze, na krov ne moze, jedino da spustim krov i zataknem ih u vis.
Ti se ocigledno nisi vozio u nekom CC-u i istovremeno u njegovoj normalnoj verziji da bi znao koiko je CC manji nazad.
Ostalo je stvar licnog izbora i preferencija...
to je 70 dana jel tako?
niko nikad nije niti ce se moci istovremeno voziti u cc-u i u njegovoj normalnoj verziji jer je to fizicki nemoguce
U pogledu oblačnosti, čiji godišnji hod je u obrnutom odnosu sa temperaturom vazduha i trajanjem sijanja Sunca, Sarajevo spada u umjereno oblačna mjesta sa prosječnom godišnjom vrijednosti od 59%. Najoblačniji je decembar sa 75%, a najvedriji avgust sa 37%. Suprotno ovome, najsunčaniji mjesec je avgust sa 270 sati trajanja sijanja Sunca, dok u decembru ono iznosi u prosjeku samo 41 sat. Prema godišnjem prosjeku, koji iznosi 1830 sati (76,25 dana, Sarajevo se svrstava u srednje sunčane gradove.
Za ovo "istovremeno" priznajem da sam se rogobatno izrazio i da je apsurd, ali poenta je jasna, no buduci da u raspravi pro i kontra za kabriolet boljih argumenata od ovoga nemas bice ti uvazeno.
- respo
- Posts: 12675
- Joined: 15/08/2009 05:26
- Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-
#47 Re: Kabrioleti
stavis skije na suvozacevo mjesto polozis sjediste i to je to ili iznajmis skije
ako vec ides s rajom stavis skije u automobil od prijatelja
pa argumenti su da u sarajevu imas 187 dana bez padavina izvor hidrometeoroloski zavod
uzmi da je toga 50 dana u zimskom periodu ostaje 137 dana za voznju 55 vise nego sto ti tvrdis znaci skoro 2 mjeseca
za tu voznju cc i istog normalnog cu ti reci da sam posjedovao obicni model jednog auta a sada imam isti taj model samo cc verzija znaci xymodel ranije xy cc model sada i znam dobro sta pricam
govorim ti da jeste u manjim modelima skucenije al isto tako necu biti taxista pa prevoziti 4 osobe svaki put niti sa 4 osobe ici na duza putovanja
dalje koliko cesto u tvom autu sjedi 4-5 ljudi i kojim povodom je to?
ako vec ides s rajom stavis skije u automobil od prijatelja
pa argumenti su da u sarajevu imas 187 dana bez padavina izvor hidrometeoroloski zavod
uzmi da je toga 50 dana u zimskom periodu ostaje 137 dana za voznju 55 vise nego sto ti tvrdis znaci skoro 2 mjeseca
za tu voznju cc i istog normalnog cu ti reci da sam posjedovao obicni model jednog auta a sada imam isti taj model samo cc verzija znaci xymodel ranije xy cc model sada i znam dobro sta pricam
govorim ti da jeste u manjim modelima skucenije al isto tako necu biti taxista pa prevoziti 4 osobe svaki put niti sa 4 osobe ici na duza putovanja
dalje koliko cesto u tvom autu sjedi 4-5 ljudi i kojim povodom je to?
-
goran16v
- Posts: 10140
- Joined: 20/09/2011 09:02
#48 Re: Kabrioleti
Al ti je prijedlog..... Nemoj ljubim ti narav, dobro nisi rekao da CC-om mogu na skijanje tako sto su ga ostaviti kuci i uzeti rent-a-car.respo wrote:stavis skije na suvozacevo mjesto polozis sjediste i to je to ili iznajmis skije
ako vec ides s rajom stavis skije u automobil od prijatelja
pa argumenti su da u sarajevu imas 187 dana bez padavina izvor hidrometeoroloski zavod
uzmi da je toga 50 dana u zimskom periodu ostaje 137 dana za voznju 55 vise nego sto ti tvrdis znaci skoro 2 mjeseca
za tu voznju cc i istog normalnog cu ti reci da sam posjedovao obicni model jednog auta a sada imam isti taj model samo cc verzija znaci xymodel ranije xy cc model sada i znam dobro sta pricam
govorim ti da jeste u manjim modelima skucenije al isto tako necu biti taxista pa prevoziti 4 osobe svaki put niti sa 4 osobe ici na duza putovanja
dalje koliko cesto u tvom autu sjedi 4-5 ljudi i kojim povodom je to?
Vidi, ti si izgleda kupio CC i imas svoje argumente, tema je za i pro kabrioleta, ja sam samo iznio argumente zbog kojih ga ja ne bih kupio kao i statistiku. Statistika kaze da ge u Sarajevu 1830 suncanih sati godisnje, sto je 76 dana, kao i da je 187 dana bez padavina, ali i da je prosjecna godisnja temperatura 9,5 stepeni, pa ako je poenta kabrioleta voziti se na 14 stepeni - knock yourself out, za par dana ces imati priliku.
U mom autu se pocesto vozei 3-4 odrasla covjeka i to je povodom odlaska na planinu, vikend izleta, odlaska na put, otici do grada otd...
-
palamuda
- Posts: 950
- Joined: 04/09/2009 23:33
#49 Re: Kabrioleti
Ovi CC mi uopšte ne izgledaju kao kabrtioleti, pravi kabrioleti su imali plateneni crni krov to je šminka imati.
Inače nit bi ga kupio nit bi ga vozio ne znam koja je svrha vozit auto bez krova, pogotovo kod nas.
Inače nit bi ga kupio nit bi ga vozio ne znam koja je svrha vozit auto bez krova, pogotovo kod nas.
- 2AK-47
- Posts: 308
- Joined: 26/12/2011 19:09
#50 Re: Kabrioleti
Naravno pod uslovom da niko ništa ne stavlja na njega, ili zaštita da slučajno kome šta ne ispadne. Krov je legura aluminijuma i nečegajohntra wrote:ovo, ako nemaš garaže, donji si...možda se može krov u podrumu držati..ili na terasi...
To je baš nepraktično, bude ti interesantno godinu dvije, na kraju ga neskineš nikada jer dosadi skidanje i navlačenje.
