Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post Reply
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#26 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Skijaš »

MGB wrote:koji kretenluk, zaista... -.-'
PA HOCE LI OVOME IKADA DOCI KRAJ?!
Nekada mi zaista dodje da okinem plakati, koliko samo besmislenih stvari dozivim u ovoj nasoj jebanoj drzavi i njenom zakonodavstvu... :(

cuj molim te, ENTITETSKO DRZAVLJANSTVO!!! oj Boze... :x
Bezveze je zbog tog plakati. Gubitak najbližeg, nesretna ljubav, pa OK, ali plakati zbog ovog, ajde glavu gore, naljuti se malo. Zbog ovog se ne plače, zbog ovog se kupi komad zemlje u Podrinju ili se traži dozvolu za posjedovanje pištolja.
User avatar
inSighT
Posts: 425
Joined: 15/10/2008 20:50
Vozim: na guranje

#27 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by inSighT »

Skijaš wrote:
MGB wrote:koji kretenluk, zaista... -.-'
PA HOCE LI OVOME IKADA DOCI KRAJ?!
Nekada mi zaista dodje da okinem plakati, koliko samo besmislenih stvari dozivim u ovoj nasoj jebanoj drzavi i njenom zakonodavstvu... :(

cuj molim te, ENTITETSKO DRZAVLJANSTVO!!! oj Boze... :x
Bezveze je zbog tog plakati. Gubitak najbližeg, nesretna ljubav, pa OK, ali plakati zbog ovog, ajde glavu gore, naljuti se malo. Zbog ovog se ne plače, zbog ovog se kupi komad zemlje u Podrinju ili se traži dozvolu za posjedovanje pištolja.
Ili se digne ustanak i svrgnu sa vlasti izdajnici koji su ovo dopustili a gdje bi možda mogli i nastradati neki "slučajni prolaznici"!? :oops:
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#28 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Skijaš »

draganbl wrote:
Skijaš wrote:
draganbl wrote:Što bi se ono reklo, slovo, a ne duh Dejtona.
Glupost. I dosadašnji su dokumenti bili u skladu sa ustavom. Ovdje se radi o neopravdanom popuštanju gdje za njim uopšte nije bilo potrebe.
Ja se slažem da je glupost, ali je to glupost koja je "slovo Dejtona".
Da li je popuštanje ili nije, veliko je to pitanje, zato što popuštaš onda kada nešto tražiš, pa na kraju prihvatiš nešto što nemma veze sa onim što si tražio. Ja nisam čuo ni od jednog predstavnika neke vladajuće partije sa sjedištem u Sarajevu da se oni protive postojanju Republike Srpske i pominjanja njenog državljanstva.
Nije problem postojanje entiteta, ali to sa "državljanstvom" ne treba potencirati jer izaziva nesporazume, pa recimo OHR mora reagovati i ispravljati patrijarha Irineja kada on nazove entitet državom. Postojeći dokumenti su bili u skladu sa ustavom, a ovo novo rješenje ide na ruku destruktivnim elementima koji će ovako nalaziti više "irineja".
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#29 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by slobodni armirach »

O'zone wrote:Ni Federacija ni RS nisu države-što znači ne može stajati državljanstvo BiH i FBIH ili BiH i RS nego može stajati državljanstvo BiH entitet Federacija ili RS
naravno, to je nama jasno, ...al probaj to objasnit LEGALNO izabranim poslanicima koji su danas glasali za to
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#30 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Skijaš »

inSighT wrote:
Skijaš wrote:
MGB wrote:koji kretenluk, zaista... -.-'
PA HOCE LI OVOME IKADA DOCI KRAJ?!
Nekada mi zaista dodje da okinem plakati, koliko samo besmislenih stvari dozivim u ovoj nasoj jebanoj drzavi i njenom zakonodavstvu... :(

cuj molim te, ENTITETSKO DRZAVLJANSTVO!!! oj Boze... :x
Bezveze je zbog tog plakati. Gubitak najbližeg, nesretna ljubav, pa OK, ali plakati zbog ovog, ajde glavu gore, naljuti se malo. Zbog ovog se ne plače, zbog ovog se kupi komad zemlje u Podrinju ili se traži dozvolu za posjedovanje pištolja.
Ili se digne ustanak i svrgnu sa vlasti izdajnici koji su ovo dopustili a gdje bi možda mogli i nastradati neki "slučajni prolaznici"!? :oops:
Ne smiješ kršiti zakone. To je temelj patriotizma, ne smiješ davati ni primati mito, ne smiješ proći kroz crveno a novu vlast možeš birati isključivo kroz demokratsku proceduru.
Banja Luka
Posts: 413
Joined: 06/10/2007 17:20

#31 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Banja Luka »

Mozda je ovo nacin da se Bosnjacima iz RS, koji zive u Federaciji i tamo su prijavljeni, omoguci da glasaju u RS, tj, na osnovu drzavljanstva a ne na osnovu prebivalista. Time bi svi bili zadovoljni, Dodik jer moze prodavati maglu da je dobio nesto i da jaca RS, a Stranke iz Federacije jer ce progurati dobiti glasove u RS. Nisam siguran ide li se u tom pravcu, ali ako je to, podrzavam.
User avatar
Janjicar
Posts: 5466
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#32 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Janjicar »

Ne znam za vas ali ja znam da sljedece izbore nece od mene glasa dobiti ni jebeni SDA,SDP,SBIH,SBB
naci cu neku stranku koja do sada nije nigdje bila...
Ova nasa politika nas i ubi, kod nas cim je Mehmed dobar je, a ako je Dragan ne valja a nismo ni jednog ni drugog vidjeli....
:x :x
Za ovo entitetsko drzavljanstvo su nas naši ljudi ukopali....
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#33 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by draganbl »

Skijaš wrote:
draganbl wrote: Ja se slažem da je glupost, ali je to glupost koja je "slovo Dejtona".
Da li je popuštanje ili nije, veliko je to pitanje, zato što popuštaš onda kada nešto tražiš, pa na kraju prihvatiš nešto što nemma veze sa onim što si tražio. Ja nisam čuo ni od jednog predstavnika neke vladajuće partije sa sjedištem u Sarajevu da se oni protive postojanju Republike Srpske i pominjanja njenog državljanstva.
Nije problem postojanje entiteta, ali to sa "državljanstvom" ne treba potencirati jer izaziva nesporazume, pa recimo OHR mora reagovati i ispravljati patrijarha Irineja kada on nazove entitet državom. Postojeći dokumenti su bili u skladu sa ustavom, a ovo novo rješenje ide na ruku destruktivnim elementima koji će ovako nalaziti više "irineja".
Po mom mišljenju jeste problem postojanje entiteta, a ako se preko toga prelazi, onda je ovakva odluka sasvim normalna i prirodna, u skladu sa Ustavom.
A ako po zakonu neko ima pravo da RS naziva državom, onda nije problem u njemu koji je tako naziva, već u zakonu koji to ne poriče.
Ja stalno napominjem, priča o kokicama u rukama je za idiote i ljenčuge, potrebno je pokrenuti proces jačanja države i državnih institucija kroz realne zakone i projekte, a ne blesavom i beskorisnom pričom o "genocidnosti RS-a", koja Dodiku služi samo kao paravan da progura ovakve zakone.
Drugim riječima, može se ovdje na SaX forumu i FTV-u danima i godinama presipati priča o genocidnosti RSa, fašizmu Dodika i velikosrpstvu srpskog naroda, ali BiH ne funkcioniše po tom šablonu. U BiH postoje ljudi koji glasaju za neke zakone. I ti ljudi žive u čitavoj BiH, a najbrojniji su u Sarajevu.
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#34 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Skijaš »

draganbl wrote:A ako po zakonu neko ima pravo da RS naziva državom, onda nije problem u njemu koji je tako naziva, već u zakonu koji to ne poriče.
Nema, već sam ti rekao. Radojičić je rekao da četnitet nije država, Dodik je to svojevremeno rekao, OHR to stalno ponavlja. Četnitet nije država i zato je ovaj novi zakon štetan pošto pruža iluziju da jeste a to onda prolongira destabilizaciju.
detroit-mercy
Posts: 16185
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#35 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by detroit-mercy »

Jedno pitanje, a zbog cega se u licnim/osobnim insistira na drzavljanstvu. Je li to uopste potrebno i ako je potrebno zasto je potrebno?
Ja recimo u USA uopste nemam licnu (niti mi treba), vozacka mi moze posluziti zato (legalan dokument). Znam da je za svaku drzavu (state) u USA vozacka/licna razlicita ali ni na jednoj ne stoji drzavljanstvo. Tako da me prilicno zbunjuje ovo sa drzavljanstvima na licnoj.
User avatar
jasko_ba
Posts: 7847
Joined: 13/11/2006 17:47

#36 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by jasko_ba »

ako ovo sdp dopusti da prodje, nikad vise glasa nece dobiti od mene...na ovakvim "sitnicama" se drzava rusi :x
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#37 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by StupskaBitanga »

sama kategorija entitetskog državljanstva je besmislena jer eniteti nemaju državnopravni subjektivitet
User avatar
superpile
Posts: 97
Joined: 12/06/2009 18:30

#38 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by superpile »

Ustav kaze da,

Postoji državljanstvo Bosne i Hercegovine, koje reguliše Parlamentarna skupština, i državljanstvo
svakog entiteta koje regulišu sami entiteti, pod uslovom da:

a) Svi državljani bilo kojeg entiteta su, samim tim, državljani Bosne i Hercegovine.

da se ne bi prepirali kako entiteti imaju drzavljanstvo, prvo treba pogledati Ustav.

Elem, Dodik dobio jos jedan ustupak, pa ce mahati LK sa entitetskim drzavljanstvom kao jos jednom koraku do konacne "pobede", a ostali kontaju da su usvojili jos jedan od nuznih zakona da BiH ide dalje. problem je samo dokle ce se ici sa ustupcima i da li ce BiH stvarno ici naprijed ili ce, sto neko rece, na vracama biti granicna kontrola...
User avatar
draganbl
Posts: 2093
Joined: 21/06/2009 00:59

#39 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by draganbl »

Skijaš wrote:
draganbl wrote:A ako po zakonu neko ima pravo da RS naziva državom, onda nije problem u njemu koji je tako naziva, već u zakonu koji to ne poriče.
Nema, već sam ti rekao. Radojičić je rekao da četnitet nije država, Dodik je to svojevremeno rekao, OHR to stalno ponavlja. Četnitet nije država i zato je ovaj novi zakon štetan pošto pruža iluziju da jeste a to onda prolongira destabilizaciju.
Pa nije zakon baba gatara da pruža iluziju. Po zakonu nešto ili jeste ili nije. Ako neko po zakonu jeste državljanin Republike Srpske, onda to nije iluzija, već slovo zakona i to još od Dejtona, a ovim zakonom je to samo potvrđeno i dodatno definisano.
Tačno je da to prolongira destabilizaciju, ali sve dok je Sarajevu važnije šta je rekao Čedo od onoga šta je potpisao Komšić, tako će nam biti.
Očigledno je da, pored Dodika, i sarajevski političari smatraju da entiteti nisu samo obične teritorijalne jedinice, čim im daju i "državničku" ulogu.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#40 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Bosnolog »

tataćusak wrote:Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH je na današnjoj sjednici u Sarajevu podržao Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o ličnoj karti državljana BiH, čiji je predlagač Vijeće ministara BiH.
Predloženim zakonom predviđeno je da se u novu ličnu kartu ugrađuju biometrijski podaci, isti oni koji su ugrađeni u putne isprave.
U skladu s amandmanima koje je predložilo Vijeće ministara BiH, a prihvatila Ustavnopravna komisija Predstavničkog doma, na zahtjev podnosioca zahtjeva za izdavanje lične karte ili kada je to neophodno za provođenje Izbornog zakona BiH, na ličnu kartu se unosi podatak o entitetskom državljanstvu, a predviđeno je i da se podaci upisuju latiničnim i ćiriličnim pismom.
:dance: dere nas preCednik, A MI LAGANO KOKICE U RUKE :dance:
:shock: :shock: :shock: :shock:

Zbogom pamerti,.......zasto izgide onoliki narod,........Bosnu izdadose i prodadose izdajnicki lesinari i grobari u Parlamentu BiH,...... Neprijeteljima BiH ne treba rat oni imaju izdajnike koje narod placa da rasture i uniste BiH,ovo ne mogu da vjerujem da je istina,ima li gdje link ove odluke,........??????

Karadzic moze da slavi,.........Izdajnicke stoka ispunjava zelje rusitelja BiH,......Fujjjjj

Bojim se da je jedini spas za BIH od izdajnicke sarajevske stoke revolucija i prve vjesati na carsiji izdajnike,pa ovi ih ubise gore od svih cetnickih granata, :evil: :evil: :evil:

P.S.Da li je ovo prijedlog ili se vec glasalo,....zna li neko,.....?????
User avatar
Za i Protiv
Posts: 462
Joined: 26/09/2010 22:08

#41 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Za i Protiv »

Ljudi, ja vam jos jednom ponavljam... Bilo da vadite uvjerenje o drzavljanstvu ili rodni list u RS, za drzavljanstvo pise RS i BiH. Ali to je regulirano ustavom!

Do sada je u LK pisalo da ju je (kod mene) izdao MUP RS... Tako da se RS spominje i u sadasnjim LK. Ako smo legalisti, a valjda jesmo, ovo nije ni bitno toliko. Da se na drugim stvarima pocne raditi...
Ponosan
Posts: 689
Joined: 26/02/2011 14:09

#42 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Ponosan »

Ja samo ne znam koja ce budala prihvatiti da entitetsko drzavljanstvo bude upisano u licnu kartu!!!! ovo je jos jedno preglasavanje Bosnjaka u Parlamentu BIH od strane HDZ-a i SNSD-a! ovo je jedan nakaradni zakon koji je na stetu jedinstvene BIH,bolje zadrzati postojece licne karte nego uvesti ove nove po zelji rusitelja BIH Covica i Dodika! ovo je jedna velika sramota sta Hrvati i Srbi rade najmnogobrojnijem narodu u BIH! ali sreca pa ima Dom naroda gdje ovaj zakon svakako nece proci!
User avatar
PasoDzigera007
Posts: 472
Joined: 27/01/2007 21:57

#43 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by PasoDzigera007 »

Otkako je Silajdzic otisao sa vlasti,drzava BIH na sve nacine gubi svoju drzavnost.Pricajte sta hocete,jedini koji se borio za drzavu BIH,eto "NAROD ZNA" da "DRZAVE ZA COVJEKA" NEMA!

Ovako ce RS na sve nacine polahko primati atribute drzave,i kad stekne svo pravo odvojice se. Bravo Lgumdzija,bravo Tihicu,jako pismeni i pametni politicari,sjetim im se familije kad god im ime spomenem!

Ko hebe onog povratnika u Zvorniku,Janji,Kozarcu,Bijeljini,Srebrenici i sta oni misle,imaju oni Sarajevo i neka su rahat.



SILAJDZICU VRATI SE!
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#44 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by slobodni armirach »

slovo dejtona, duh dejtona, ja bih reko ipak quratz dejtona

svak tumaci taj dejton kako mu se prohtije, a cisto sumnjam da ga je iko procitao,

JE LI SE IKAD PRONASAO ORIGINAL DEJTONSKOG SPORAZUMA?
Kenan-sa
Posts: 461
Joined: 11/05/2009 16:56

#45 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Kenan-sa »

Naravno da ovaj nakaradni zakon o licnoj karti kojeg su kreirali Dodik i Covic nece proci u Domu naroda! ovo je sprdacina od zakona,na stetu BIH i svega dobrog sto je do sada uradjeno u ovoj drzavi! Bosnjaci nikada ne smiju rpistati na ovu budalastinu Covica i Dodika! zaista ne mogu vjerovati na sta su sve spremni ti indijanci,ali pogotovo me iznenadjuju "majorizirani"!
User avatar
tataćusak
Posts: 2463
Joined: 05/05/2011 17:18

#46 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by tataćusak »

Bosnolog wrote:
tataćusak wrote:Predstavnički dom Parlamentarne skupštine BiH je na današnjoj sjednici u Sarajevu podržao Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o ličnoj karti državljana BiH, čiji je predlagač Vijeće ministara BiH.
Predloženim zakonom predviđeno je da se u novu ličnu kartu ugrađuju biometrijski podaci, isti oni koji su ugrađeni u putne isprave.
U skladu s amandmanima koje je predložilo Vijeće ministara BiH, a prihvatila Ustavnopravna komisija Predstavničkog doma, na zahtjev podnosioca zahtjeva za izdavanje lične karte ili kada je to neophodno za provođenje Izbornog zakona BiH, na ličnu kartu se unosi podatak o entitetskom državljanstvu, a predviđeno je i da se podaci upisuju latiničnim i ćiriličnim pismom.
:dance: dere nas preCednik, A MI LAGANO KOKICE U RUKE :dance:
:shock: :shock: :shock: :shock:

Zbogom pamerti,.......zasto izgide onoliki narod,........Bosnu izdadose i prodadose izdajnicki lesinari i grobari u Parlamentu BiH,...... Neprijeteljima BiH ne treba rat oni imaju izdajnike koje narod placa da rasture i uniste BiH,ovo ne mogu da vjerujem da je istina,ima li gdje link ove odluke,........??????

Karadzic moze da slavi,.........Izdajnicke stoka ispunjava zelje rusitelja BiH,......Fujjjjj

Bojim se da je jedini spas za BIH od izdajnicke sarajevske stoke revolucija i prve vjesati na carsiji izdajnike,pa ovi ih ubise gore od svih cetnickih granata, :evil: :evil: :evil:

P.S.Da li je ovo prijedlog ili se vec glasalo,....zna li neko,.....?????
To ti velim veleizdaja. Ma nije problem kao sto neki pokusavaju reci da na ličnoj pise RS ali kao mjesto boravka ALI KAO DRŽAVLJANSTVOO HEJ BA DRŽAVA=DRŽAVLJANSTVO. (NAMJERNO KUCAM VELIKIM SLOVIMA JER GALAMIM) :x
PS i ja se nadam da ovo nije ovako.
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10553
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#47 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by prljavi Hare »

Iako je to najobičnija iluzija,eto Lepog nazad na velika vrata već na lokalnim izborima! :wink:
SDP je pristajanjem na ovaj zakon sebi sam čitulju potpisao.Što se tiče SDA,oni rade ono što su uvijek i
samo radili,izadaju i izdaju.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#48 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by Bosnolog »

Ponosan wrote:Ja samo ne znam koja ce budala prihvatiti da entitetsko drzavljanstvo bude upisano u licnu kartu!!!! ovo je jos jedno preglasavanje Bosnjaka u Parlamentu BIH od strane HDZ-a i SNSD-a! ovo je jedan nakaradni zakon koji je na stetu jedinstvene BIH,bolje zadrzati postojece licne karte nego uvesti ove nove po zelji rusitelja BIH Covica i Dodika! ovo je jedna velika sramota sta Hrvati i Srbi rade najmnogobrojnijem narodu u BIH! ali sreca pa ima Dom naroda gdje ovaj zakon svakako nece proci!
:thumbup:

Blokirati "OBAVEZNO",....

Kako mogu preglasati ????????,pa mnogo je vise takozvanih "PROBOSANSKIH" parlamentaraca kada uporedimo stranacku strukturu,neko je izdao,.....

Moze li neko postaviti pregled kako je ko glaso,.....
User avatar
medvjed23
Posts: 27152
Joined: 16/07/2010 13:49

#49 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by medvjed23 »

jbg... takav nam je Ustav :zjev:
radostan dan
Posts: 27118
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#50 Re: Entitetsko državljanstvo u novoj ličnoj karti

Post by radostan dan »

Skijaš wrote: To za ćirilicu nije problem, ovo za entitetsko državljanstvo je još jedan briljantan primjer kako su Vatikan, Brisel i vanzemaljci zajebali Sarajevo jer ne žele funkcionalnu BiH. Svi su oni krivi, samo nisu krivi ove pičke od sarajevskih političara koji podilaze četnicima istovremeno pozivajući međunarodnu zajednicu da reaguje.
A analitičari kokičari i stručnjaci za rahat patnju i rastapajuće boje?
Post Reply