Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#26 Re: Raiffeisen banka

Post by Dr.Mr.Fr. »

gurabija78 wrote:a dje cemo?

Ja sam sa unikreditom jako zadovoljan, jednom imao neki problem sa produženjem kartice, ljudi se izvinuli riješili za pola sata, šef poslovnice me licno zvao da mi donese karticu koja je bila gotova za 2 dana :thumbup:
User avatar
Entropio
Posts: 7831
Joined: 21/11/2010 21:49

#27 Re: Raiffeisen banka

Post by Entropio »

Raiffeisen Banku izgleda niko ne voli, a stalno redovi u svim poslovnicama.
User avatar
Better Man
Posts: 16830
Joined: 01/10/2006 20:10

#28 Re: Raiffeisen banka

Post by Better Man »

coco chanel wrote:
terra_incognita wrote:
Mjesanac wrote: Ja sam u Intesi jer necu da ostavljam pare Njemcima i Austrijancima koji ih izvoze iz ove drzave, umjesto da ih koriste kao pokretac ekonomije.
Radije talijanima :D
Evo sad bas nesto cackam na netu oko Intesa banke.Vidim imaju i ovu neku novu karticu s kojom mozes kupovati na rate,limit odobren nakon prve plate i sl..Moracu malo obici ove poslovnice.Jer nikad neznas sta se moze desiti i kad ti moze novac zatrebati.A na ove iz Raiffeisen banke se ocito nemogu osloniti
Ta kartica je ustvari kartica od tekuceg racuna na koji ti lijeze plata. Samo sto su sad uveli odredjene pogodnosti i onaj ko je klijent Intese, a ima staru karticu moze bez placanja naknade podnijeti zahtjev za tu novu,a ako ne podnese zahtjev kad mu istekne stara svakako ce dobiti tu novu bez placanje naknade za izdavanje.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#29 Re: Raiffeisen banka

Post by MAN-lion's coach »

Ta Intesina ispadne ko Rajfajzen šoping kartica.
doktor78
Posts: 3055
Joined: 14/09/2006 11:02

#30 Re: Raiffeisen banka

Post by doktor78 »

drndalo wrote:
Nasao sam u drugoj banci i bolju kamatu, i slicne uslove, kojima sam se ja malo prilagodio, i posto je manje poznata od ovih, napravio sam disperziju rizika pa sam ih poslao na 4 strane, ali kod njih vise nisu...
Daj nam reci koja je to banka :D
nookey
Posts: 1023
Joined: 13/10/2010 21:42

#31 Re: Raiffeisen banka

Post by nookey »

MAN-lion's coach wrote:Ta Intesina ispadne ko Rajfajzen šoping kartica.
Jeste slično ali nije isto, imam i ja dotičnu :D

U stvari ovo je i debitna i shoping u jednom, znači imaš mogućnost limita klasičnog ( prekoračenje po tekućem računu ) i u visini tog limita tzv shadow limit za kupovinu na rate. Nije loša stvar...
I da dodam u HRV, ITA, SRB, itd. gdje imaju bankomate i pos terminale podižeš njihovu domicilnu valutu ili plaćaš račune bez naknada i provizije...

Nadam se da sam pomogao ;)
doktor78
Posts: 3055
Joined: 14/09/2006 11:02

#32 Re: Raiffeisen banka

Post by doktor78 »

Po meni Raiffeisen shopping kartica uopste nije povoljna, mozda nemam sve informacije pa grijesim, ali mislim da se radi o kreditnoj kartici, je l tako?
Po meni je bolja Visa classic kartica koja se moze dobiti besplatno u Unicreditu ako si korisnik JES paketa (doduse,tada se placa mjesecna clanarina od 6 KM, ali ona obuhvata vodjenje racuna, internet/mobilno bankarstvo i jos neke stvari, tako da mislim da je to povoljno). Placas na rate, a svaka rata ti dospijeva 20. og u mjesecu i skida ti se sa tekuceg racuna, bez ikakvih kamata i naknada
User avatar
drndalo
Posts: 22913
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#33 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

doktor78 wrote:
drndalo wrote:
Nasao sam u drugoj banci i bolju kamatu, i slicne uslove, kojima sam se ja malo prilagodio, i posto je manje poznata od ovih, napravio sam disperziju rizika pa sam ih poslao na 4 strane, ali kod njih vise nisu...
Daj nam reci koja je to banka :D
Prvo sam otisao u Sparkasse, jer su reklamirali uslove kakve sam prije imao u Rajf(h)ajzenu za "slobodnu" stednju... Oko 3% kamate na 36-37 mjeseci sa neogranicenim uplatama isplatama, osim onih "nedodirljivih" 500 EUR (mislim, mada je mozda i KM u pitanju), ali... Nigdje u ugovoru ne pise da je kamata fixna za tih 36-37 mjeseci koje ce biti kod njih... Kaze "mala" na salteru, da se nije desilo nikada da smanje kamatu na stednju... Do sada... A ja upitah, pa sto mi to onda ne napisete u ugovor, ipak se ja obavezujem da 36-37 mjeseci ostavljam svoje pare kod vas, a vi se ne obavezujete da necete smanjiti kamatu ? Kaze, sorry, ne mozemo... I ja kazem, sorry, dovidjenja...

Nakon toga malo se zakopam u istrazivanje, koliko mi para zaista moze zatrebati za "dizanje", i njih ne diram, ostatak uplatim sto na klasicno orocenje 13-ak mjeseci, Hypo, Nova banka, sto na "slobodnu" stednju u Balkan investment banci, po 5.2% ukoliko ne budem dizao novac za vrijeme trajanja, a ako budem dizao, onda se kamata koriguje na 2%... U svakom slucaju, prema Rajf(h)ajzenovih 20% limita dizanja dzabe, i placanja naknade za prekoracenje podizanja MOJIH para :-) , ovo mi je puno bolje...

Doduse, morao sam malo vise planirati, razmisljati, traziti, ali cu kamate imati nesto vise u parama nego prije, iako manje para dajem "njima" da ostale komitente pljackaju... Uz saznanje da sam "zahebo" Rajf(h)ajzen, sto mi je neprocjenjivo... Znam da se oni nisu nasekirali zbog mojih xxxx KM, jer ih imaju i vise nego sto mogu stici, ljudi i dalje stoje po redovima, ali sam ja sebi rekao, dosta, hvala... Da je bogdo ovakvih musterija kao ja 5000, e onda bi osjetili... :lol:
User avatar
ami8
Posts: 444
Joined: 23/05/2010 19:01

#34 Re: Raiffeisen banka

Post by ami8 »

Hajde da i ja podijelim iskustva sa Raiffeisen bankom u ovih 5 godina druženja sa istom. Što se tiče limita imam limit dvije plate i to se nije mijenjalo od početka. Evo 4 godine vraćam kredit koji je inače na 6 godina, jednom su mi zbog euribora povećali ratu za 2 marke(sa 526 na 528 km). Naravno, kada je pao euribor nije im palo na pamet da istu smanje. Imam debitnu karticu preko koje primam platu, mjesečni troškovi 2 km. Ista se može koristiti u inostranstvu te sam tako par puta dizao na raiffeisen bankomatima u hrvatskoj kune i pri tome su mi svaki put uredno obračunali 5 km za transakciju i još isto otprilike zavisno od količine dignutih kuna za konverziju valuta. Prijatelj ima karticu kod sparkase i kaze da kada diže pare u inostranstvu na njihovim bankomatima, ne naplaćuju mu ništa, isto kao da diže u BiH. To su već 2 minusa.
Najveći minus od mene su dobili prilikom trgovine na berzi preko njihovog brokera. Tom prilikom sam prodao neke akcije i potpisao ugovor u kojem sve piše na našem jeziku a pri dnu ugovora koji je na jednoj stranici sitnim slovima na Engleskom jeziku piše da banka novac uplaćuje na račun potpisnika peti radni dan po završetku transakcije. Hajde što su usitnili slova ali da piše na engleskom to mi nikako nije jasno. Pa rekoh sam sebi, ko je ovde lud, te lijepo odem na šalter i upitam gospođu mogu li oni meni kupiti neke akcije a ja ću njima uplatiti novac peti dan kada ih kupe :D . Naravno da ne može, a meni je novac legao na račun poslije nekih 7 dana, što će reći da su ispoštovali ugovor jer se između našla subota i nedelja.
Ovih dana se spremam da odem do banke da priupitam kakvi su uslovi za prijevremeno zatvaranje kredita iz sopstvenih sredstava ne bi li se sa njima pozdravio za sva vremena, ali znajući stanje čisto sumnjam da će biti ikakve ekonomske isplativosti zatvoriti kredit ranije. Tako da mi se valja patiti još 2 godine sa njima a onda bye,bye.
Ali pošto sam mišljenja da su sve banke u BiH u 10 deka onda ostaje pitanje u koju se prebaciti? :run:
User avatar
karanana
Posts: 47429
Joined: 26/02/2004 00:00

#35 Re: Raiffeisen banka

Post by karanana »

ja imam iskustvo sa pokusajem prijevremenog zatvaranja kredita sa njima i u pravu si u nagadjanju da nema nikakve ekonomske isplativosti pa sam i ja odustao.

digo 10.000 i pred kraj, ostalo mi jos jedno 5-6 rata, imo nesto love reko da zatvorim, da ne placam tih 5-6 mjeseci kamatu. kaze teta, gospodine platili vi sada sve ili ostali pri placanju rata kako je i planirano, vi nama sa glavnicom i kamatom s pocetka dugujete 11.600 KM, pa vi odlucite sami kako cete platiti. dakle, cim potpisete kredit, cijela kamata vam je odmah nadodana kao dug.

znam da je negdje na forumu na nekoj temi o bankama neko iznijeo neke zakone po kojima banke nemaju pravo ovako uracunavati kamatu odnosno nemaju pravo naplacivati preijevremeno zatvaranje kredita. da li neko zna za ovu odredbu i da li neko zna jeli tacno to da me ne prave budalom ako bude opet isti slucaj nekad.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#36 Re: Raiffeisen banka

Post by baja »

RFZ mi je isto tako digla ratu kredita, koju sam uredno plaćao mozda nekih godinu, a onda mi je spustili na manje nego prvobitno (nakon sto se ABA3 natovario na kosti).
nisam imao problema ni reklamacija,al kad sve sastavis mislim da cu promjenit banku nakon sto kredu vratim.
truba se osjecah ove godine dok je jaro dizo KUNE na bakomatima u HR (unicredit bez provizije), a ja blijedo gledo 8-)
@karanana
mislim da tu ovisi pod kojim uslovima si digao kredit. kad sam se ja raspitivao o zatvaranju kredita teta mi je objasnila da bih ustedio cca 1000, naravno uz glup komentar "ma ne trebate to radit"
User avatar
drndalo
Posts: 22913
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#37 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Imaju pravo da ti naplate prijevremeno zatvaranje, ali po tom zakonu koji spominjes, ili uredbi, naknada za tako nesto ne bi smjela biti veca od naknade za izdavanje kredita, sto je kod nas obicno oko 2%...

Uglavnom, ako ti je ostalo jos malo rata do kraja, vise ce te oderati na tih npr. 2% prijevremenog vracanja, nego da vracas rate svaki mjesec do kraja... To je zato sto nam fino u pocetku, u prvoj polovici rata koje vracamo, iako je rata ista npr. svih 24 mjeseca, naplacuju procentualno vise kamate nego glavnice... U zadnjim ratama, vracas mahom glavnicu, a puno manje kamate... Jer si vecinu kamate vratio do npr. 18/24 mjeseca... To ti fino pise u onoj tabeli, otplatni plan mislim da se zove, gdje imas razlom po kolonama... Prva kolona obicno bude mjesecna rata, druga smanjenje glavnice duga po mjesecima, treca kamata za taj mjesec, i u cetvrtoj obicno bude ostatak glavnice duga...
User avatar
ami8
Posts: 444
Joined: 23/05/2010 19:01

#38 Re: Raiffeisen banka

Post by ami8 »

Mislim da bi trebalo da naplate tu proviziju za prijevremeno zatvaranje kredita a onaj dio kamate koji ti je ostao da vratiš odbiju od ukupne sume što je u mom slučaju oko 1000 km od ukupno 8000 km kamate. Eto, neće mi biti teško otići do banke ovih dana da se raspitam jer ako ti uzimaju puni iznos koji je ostao za vraćanje sa kamatom plus provizija, onda je to čista ludost.
User avatar
ami8
Posts: 444
Joined: 23/05/2010 19:01

#39 Re: Raiffeisen banka

Post by ami8 »

Elem, bio ja u banci, provjerio, stanje je sljedeće: Vraća se preostali iznos bez preostale kamate i na to se uračunava naknada koja je ista kao i pri uzimanju kredita. Konkretno meni je na preostali iznos zaračunato oko 80 KM. Iznos sa kamatom je 12670 a bez 11655 a ja bi vratio 11810. U tu završnu cifru su dodali i oko 80 km kamate za taj tekući mjesec u kojem se zatvara kredit.
Baš se gospođica začudila što želim da zatvorim kredit jer je kamata povoljna.
User avatar
Truba
Posts: 82417
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#40 Re: Raiffeisen banka

Post by Truba »

oni se inače čude kad dižeš svoj novac :roll:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#41 Re: Raiffeisen banka

Post by KatarinaKosaca »

Što se tiče zatvaranja kredita , tu su svi isti.. Dva puta zatvarala kredit, dva puta mi napravili problema kao da ja njima tražim pare, a ne dajem. Unicredit :run:
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#42 Re: Raiffeisen banka

Post by mrtva kokoš »

Black swan wrote:oni se inače čude kad dižeš svoj novac :roll:
ponekad se znaju naci i uvrijedjeni :-)
Taranta
Posts: 69
Joined: 01/09/2011 15:17

#43 Re: Raiffeisen banka

Post by Taranta »

Nikad nisam s njima imao problema. Pridržavali su se ugovora i pravila igre koja su mi unaprijed saopćavali. Kredit ranije zatvoren da mi niko nije ništa rekao. Matematički gledano, sve je bilo čisto.
bucik
Posts: 95
Joined: 29/05/2011 19:59

#44 Re: Raiffeisen banka

Post by bucik »

Prije mjesec dana ih pozdravio za sva vremena (na RFZ mislim). Debitnu sam korisitio kao student na koju su mi roditelji uplaćivali mjesečni iznos i naravno nisam imao primjedbu zbog dobre mreže bankomata. Tu istu karticu koristio za podizanje novca u jednoj bliskoistočnoj zemlji u kojoj sam proveo nekoliko mjeseci. Provizija je bila 5 KM na 100 KM. Zadovoljan. Kad sam počeo raditi poslodavac me prisili da otvorim račun u NLB tako da sam imao dvije debitne. Ovu od RFZ nisam koristio cijele dvije godine a oni su uredno skidali 2 KM. Kontam prestat će sad kad pojedu preostalu siću sa računa ali jok, počeli su i u minus ulazit. Jedan dan se nakanim i odem da to zatvorim i moradnem platit taj minus , nekih 9 KM i čini mi se još 2 KM za uslugu zatvaranja računa. Imao kod njih lijepe ušteđevine na onoj plastificiranoj i zatrebali mi hitno neki novci. Odem u jednu poslovnicu gužva, u drugu gužva i na kraju u trećoj podignem cijeli iznos i rekoh nikad više. Ušteđevinu prebacim na BBI samo zato što nema gužve.
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#45 Re: Raiffeisen banka

Post by MAN-lion's coach »

bucik wrote:Prije mjesec dana ih pozdravio za sva vremena (na RFZ mislim). Debitnu sam korisitio kao student na koju su mi roditelji uplaćivali mjesečni iznos i naravno nisam imao primjedbu zbog dobre mreže bankomata. Tu istu karticu koristio za podizanje novca u jednoj bliskoistočnoj zemlji u kojoj sam proveo nekoliko mjeseci. Provizija je bila 5 KM na 100 KM. Zadovoljan. Kad sam počeo raditi poslodavac me prisili da otvorim račun u NLB tako da sam imao dvije debitne. Ovu od RFZ nisam koristio cijele dvije godine a oni su uredno skidali 2 KM. Kontam prestat će sad kad pojedu preostalu siću sa računa ali jok, počeli su i u minus ulazit. Jedan dan se nakanim i odem da to zatvorim i moradnem platit taj minus , nekih 9 KM i čini mi se još 2 KM za uslugu zatvaranja računa. Imao kod njih lijepe ušteđevine na onoj plastificiranoj i zatrebali mi hitno neki novci. Odem u jednu poslovnicu gužva, u drugu gužva i na kraju u trećoj podignem cijeli iznos i rekoh nikad više. Ušteđevinu prebacim na BBI samo zato što nema gužve.
Meni su i poslije zatvaranja računa/debitne kartice 6 mjeseci slali izvode,ne znam samo zašto?Imam i potvrdu da je uništena kartica i zatvoren račun. :skoljka:
Inače mi nisu odgovarali jer su uplate knjižili po 10-15 dana.I to upratim na izvodu 3 mjeseca zaredom.
Kao ni njima nije jasno,pa će provjeriti i javit mi se.I nisu mi se nikada javili.Poslije toga otkažem povjerenje.
Ali su im oni bankomati katastrofa,ne možeš normalno manevrisati već ubaci-izbaci karticu.... :-)
Sad sam na Intesi i banka je sasvim ok i nemam zamjerki na dosadašnje usluge.
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#46 Re: Raiffeisen banka

Post by sokkia »

meni RF banka i nije tako loša (vjerovatno što se dobro znam sa šefom poslovnice :D ) , al kolega ima velike probleme sa RF. po isteku kredita koji je digao kod njih i koji je uredno otplatio odmaj je zatvorio racun i kao razlog zatvaranja naveo da nije zadovoljan radom banke .al evo i poslije nepune dvije godine mu šalju neke opomene i zivkaju ga telefonom da izmiri dugove za vođenje racuna koji je uredno zatvorio za šta ima i potvrdu od banke.
ja imam loše iskustvo sa ABBES bankom i po meni je ubjedljivo najgora od svih mada su sve što kažu u pet deka.
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#47 Re: Raiffeisen banka

Post by Dady »

baja wrote:RFZ mi je isto tako digla ratu kredita, koju sam uredno plaćao mozda nekih godinu, a onda mi je spustili na manje nego prvobitno (nakon sto se ABA3 natovario na kosti).
nisam imao problema ni reklamacija,al kad sve sastavis mislim da cu promjenit banku nakon sto kredu vratim.
truba se osjecah ove godine dok je jaro dizo KUNE na bakomatima u HR (unicredit bez provizije), a ja blijedo gledo 8-)
Ti si prvi za koga čujem da su mu smanjili kamatu. U čemu je tajna? Meni su uredno povećali kamatu za 15ak KM, I na tome je i ostalo, dok npr supruzi mi kamatu nisu nikada povećali.
Ostalo mi je još nekoliko mjeseci kredita.
Do sada sam koristio RBB zato što mi je poslodavac koristio istu, pa bi sredstva bila na računu isti dan kada i uplata.
Mreža bankomata mi je veliki + kod RBB, ali Kao što neko reče sam SW na bankomatu, ponovno ubacivanje kartice je čista nebuloza. -
Podizanje gotovine, u inostranstvu Kao što je pomenuto, kod npr RBH, provizija naravno. -
Za sve transakcije u inostranstvu provizija naravno 2%. -
Kod Shopping kartice za sve transakcije preko 1000 KM, moraš ih zvati da ti skinu limit, inače transakcija ne prolazi. Umalo mi ove godine ljetovanje nije propalo, jer mi je turistička agencija pokušala da skine sredstva i nije prolazilo nikako, jer nisam znao za taj limit. -
Internet bankarstvo koristim od početka I time sam zadovoljan. Filijala banke mu je jako blizu posla, a tu mi je I lični bankar. +
Zbog tih nekih pogodnosti ne mislim mjenjati banku, nego samo neke usluge.
Predao sam zahtjev u Intesu za tekući račun I Amex.
Moj bankar iz RBB "savjetovao me " da mi se to ne isplati, ali prosta računica je da mi RBB samo na provizije od transakcija u inostranstvu uzima cca 200 KM godišnje, a naknade za dodatne kartice u drugoj banci su max 100 KM godišnje.
Mislim da svako treba da izvaga pozitivne I negativne strane I prema tome da odluči šta mu je raditi.
User avatar
drndalo
Posts: 22913
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#48 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Da ti napisem svoje iskustvo sa AMEXom nakon cije upotrebe sam odmah otkazao RBB Mastercard...

Najbolji kurs za EURO zonu je kod AMEXa... Tek na 3-coj decimali se vidi razlika u odnosu na srednji kurs... Euro racunaju negdje na 1.957... umjesto na srednji 1.95583... Tu je razlika u odnosu na sve ostale...Nema usluge konverzije (Roaming-a), nema kursne razlike... Mislim da imaju i akciju gdje u prvoj godini ne naplacuju clanarinu i tako to... Uglavnom, za EURO zonu, veliki plus...
Dady
Posts: 739
Joined: 22/02/2010 12:38

#49 Re: Raiffeisen banka

Post by Dady »

drndalo wrote:Da ti napisem svoje iskustvo sa AMEXom nakon cije upotrebe sam odmah otkazao RBB Mastercard...

Najbolji kurs za EURO zonu je kod AMEXa... Tek na 3-coj decimali se vidi razlika u odnosu na srednji kurs... Euro racunaju negdje na 1.957... umjesto na srednji 1.95583... Tu je razlika u odnosu na sve ostale...Nema usluge konverzije (Roaming-a), nema kursne razlike... Mislim da imaju i akciju gdje u prvoj godini ne naplacuju clanarinu i tako to... Uglavnom, za EURO zonu, veliki plus...
Hvala u svakom slucaju. Dobra iskustva treba podjeliti. Takodjer posjedujem sluzbeni business AMEX vec par godina, istina sve sto kazes. Osim toga veoma jak Assistance Call centar bilo gdje u svijetu, odgovorice ti na vecinu pitanja koje imas kada se nadjes u stranoj zemlji, da ne pominjem da kada placas avio kartu preko AMEXA oni pokrivaju i putno osiguranje.
Akcija bez upisnine i clanarine je do kraja ove godine. Od mene takodjer topla preporuka u korist AMEXa.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#50 Re: Raiffeisen banka

Post by vjesticanametli »

karanana wrote:ja imam iskustvo sa pokusajem prijevremenog zatvaranja kredita sa njima i u pravu si u nagadjanju da nema nikakve ekonomske isplativosti pa sam i ja odustao.

digo 10.000 i pred kraj, ostalo mi jos jedno 5-6 rata, imo nesto love reko da zatvorim, da ne placam tih 5-6 mjeseci kamatu. kaze teta, gospodine platili vi sada sve ili ostali pri placanju rata kako je i planirano, vi nama sa glavnicom i kamatom s pocetka dugujete 11.600 KM, pa vi odlucite sami kako cete platiti. dakle, cim potpisete kredit, cijela kamata vam je odmah nadodana kao dug.

znam da je negdje na forumu na nekoj temi o bankama neko iznijeo neke zakone po kojima banke nemaju pravo ovako uracunavati kamatu odnosno nemaju pravo naplacivati preijevremeno zatvaranje kredita. da li neko zna za ovu odredbu i da li neko zna jeli tacno to da me ne prave budalom ako bude opet isti slucaj nekad.
i nemaju pravo da naplacuju.............dobile su sve banke i MKO dopise u kojima to pise...........ne smiju naplatiti ono sto nije dospjelo a prije su mogli iako zatvaras raniej kredit da ti naplate i tu kamatu.............ako nadem taj dopis skeniracu ga.........znam da sam se obradovala kad mi fax dode na hastal :D
Post Reply