naucimo vozit motor

Podforum za motocikliste...
Post Reply
RAV44
Posts: 54
Joined: 09/12/2012 22:36

#26 Re: naucimo vozit motor

Post by RAV44 »

Ulaz u krivinu, veoma lagan tip motocross, ispruzena noga i naginjanje dok rucka ne dođe do poda i na izlazu pun gas
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#27 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki »

Mustafapasa wrote:Zamolio bih da ova tema bude korisna, kako meni tako i ostalima, pa je potrebno da se iskusni odrobovolje i napisnu nam svoje iskustvo, kako bi se ostali korigivali ili naucili novo. Za pocetak, postavit cu nekoliko pitanja za diskusiju, pa bujrum:
Voznja u krivinama: da li prilikom ulaska u krivinu ostati u uspravnom polozaju(gornji dio tijela), lagano spustajuci motor u stranu radi odrzanja balansa ili ostati u istom kosom polozaju zajedno s motorom?
Kocenje: kociti sa obje kocnice ili sa jednom, kako na pravcu kako u krivinama, koji omjer koristenja i kada?
Oprema: sta je vazno kod kacige, jel smije biti lufta u istoj ili mora biti knap uz glavu?
Vrat: koja zastita se krotisti za vrat?
Jakna: za ljetni period jel dovoljna jakna sa stitnicima ili?
itd itd

hvala, pa sad iskusni bujrum
Od proljeća krećemo sa školom za doobuku, pa bujrum. Ne košta ništa, a naučićeš sve što ti treba. :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#28 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki »

Pazite se ove dvije-tri sedmice, cesta je hladna i gume se ne mogu zagrijati u vožnji tako lako. Obratite pažnju da se vozeći u pravcu rubovi guma hlade, pa hladnog ruba ulazite u krivinu. Znači obavezno prije krivine provaljajte motor da sigurnije prođete krivinu. Čim stanete, guma će se ohladiti i proklizaćete ako kočite samo prednjom. Na ovakvoj cesti manji gas i kočenje sa obje gume pola-pola.
esso_sa
Posts: 1676
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#29 Re: naucimo vozit motor

Post by esso_sa »

Ne da je hladna nego je i prljava i puna pijeska od posipanja... Nije dzabe procenat stradanja motociklista najveci upravo na proljece.... Ljudi malo i "zaborave" voziti preko zime a ni uslovi na cesti u pocetku sezone nisu idelani...
Ja obicno sacekam da padnu 2-3 jaca proljetna pljuska da fino operu cestu i onda pali masinu i lagano opleti prema jugu...
Na nizim temperaturama obavezno malo nizi pritisak u gumama od standardnog, da se guma brze zagrije na hladnom asfaltu
Puno valjanje (do ruba) ide tek kad su vanjske temp 20+ stepeni :thumbup:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#30 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki »

Evo informacija za eventualno zainteresirane - prijedlog projekta škole sigurne vožnje koji smo predstavili ministarstvu je usvojen za realizaciju i ja se nadam da od Maja krećemo sa realizacijom. Svako ko je zainteresiran dobro je došao. Škola će obuhvatiti sve što se tiče motora, počev od osnovnih teoretskih stvari, do obuke i vožnji na more, motorijade, vrćenje janjadi ... :D
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#31 Re: naucimo vozit motor

Post by Zovem se Zelena »

Mogu li djevojke? :mrgreen:

Treba li se negdje prijaviti i da li je "obuka" na našim motorima ili će biti obezbijeđeno par vaših? Pitam jer nisam sjela na motor sa kvačilom od polaganja (ima tome više od decenije)... Guštam na automatiku a rado bih još ponešto naučila ;-)
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#32 Re: naucimo vozit motor

Post by FFBikerSa »

Ramzess Veliki wrote:Evo informacija za eventualno zainteresirane - prijedlog projekta škole sigurne vožnje koji smo predstavili ministarstvu je usvojen za realizaciju i ja se nadam da od Maja krećemo sa realizacijom. Svako ko je zainteresiran dobro je došao. Škola će obuhvatiti sve što se tiče motora, počev od osnovnih teoretskih stvari, do obuke i vožnji na more, motorijade, vrćenje janjadi ... :D
Ko je to uopce "mi", gdje se organizuje, poligon, ulice, s kojim kadrovima,da li su obezbjedjeni radio ili bluetooth uredjaji za komunikaciju izmedju instruktora i polaznika?

Mislim da se najvise uci sa sto vise voznje, na vlastitim greskama, od tih raznih skoli voznje nema bas puno hajra. Ja sam jednom pohadjao onu koju je organizovao KNMV (Kraljevsko holandsko moto-udruzenje), zali Boze vremena i para...
skuterista
Posts: 234
Joined: 10/03/2013 11:51

#33 Re: naucimo vozit motor

Post by skuterista »

stvarno , ko ste to vi MI ?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#34 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki »

FFBikerSa wrote:
Ramzess Veliki wrote:Evo informacija za eventualno zainteresirane - prijedlog projekta škole sigurne vožnje koji smo predstavili ministarstvu je usvojen za realizaciju i ja se nadam da od Maja krećemo sa realizacijom. Svako ko je zainteresiran dobro je došao. Škola će obuhvatiti sve što se tiče motora, počev od osnovnih teoretskih stvari, do obuke i vožnji na more, motorijade, vrćenje janjadi ... :D
Ko je to uopce "mi", gdje se organizuje, poligon, ulice, s kojim kadrovima,da li su obezbjedjeni radio ili bluetooth uredjaji za komunikaciju izmedju instruktora i polaznika?

Mislim da se najvise uci sa sto vise voznje, na vlastitim greskama, od tih raznih skoli voznje nema bas puno hajra. Ja sam jednom pohadjao onu koju je organizovao KNMV (Kraljevsko holandsko moto-udruzenje), zali Boze vremena i para...
MK UltraTeam Sarajevo. Trenutno smo u Johnny klubu na Malti jer smo zatvorili svoje prostorije dok ne riješimo to sa nekom općinom (ako imaš muziku i piće moraš se registrirati za ugostiteljstvo, ne prolazi registracija za udruženje građana). Škola sigurne vožnje je projekat koji radimo sa KMUP, njavećim dijelom radi starijih maloljetnika, ali smo riješili da pomažemo svakom ko izrazi interes za time. Kakvi radio bluetoothovi druže, ovo je vukojebina gdje ako dobijemo štampane brošure treba da smo prezadovoljni. Ovo je samo naša želja da koliko možemo prenesemo naša iskustva onima kojima će dobro doći. Nije to plaćana obuka nego zajedničke vožnje, priča uz kaficu, druženje i uz to vidimo šta kome nedostaje u vožnji i to ispravljamo.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#35 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki »

Zovem se Zelena wrote:Mogu li djevojke? :mrgreen:

Treba li se negdje prijaviti i da li je "obuka" na našim motorima ili će biti obezbijeđeno par vaših? Pitam jer nisam sjela na motor sa kvačilom od polaganja (ima tome više od decenije)... Guštam na automatiku a rado bih još ponešto naučila ;-)
Svakako da mogu djevojke, dobrodošla. Mi smo MK klub, pomažemo svakome ko voli motore. Najbolje je da učiš na svom motoru najbitnije elemente, a zatim na drugim tipovima. Ima naših motora, valjda nećeš padati. :thumbup:
Sad smo u Pro Rock Klub Johnny na Malti (bivša Atila, sad je to sasvim druga atmosfera i drugi vlasnik :thumbup: ), imamo sa njima neku vrlo pozitivnu saradnju. Ako budeš htjela doći, četvrtkom u 22 imamo neko naše druženje.
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#36 Re: naucimo vozit motor

Post by FFBikerSa »

Ramzess Veliki wrote:
FFBikerSa wrote:Ko je to uopce "mi", gdje se organizuje, poligon, ulice, s kojim kadrovima,da li su obezbjedjeni radio ili bluetooth uredjaji za komunikaciju izmedju instruktora i polaznika?

Mislim da se najvise uci sa sto vise voznje, na vlastitim greskama, od tih raznih skoli voznje nema bas puno hajra. Ja sam jednom pohadjao onu koju je organizovao KNMV (Kraljevsko holandsko moto-udruzenje), zali Boze vremena i para...
MK UltraTeam Sarajevo. Trenutno smo u Johnny klubu na Malti jer smo zatvorili svoje prostorije dok ne riješimo to sa nekom općinom (ako imaš muziku i piće moraš se registrirati za ugostiteljstvo, ne prolazi registracija za udruženje građana). Škola sigurne vožnje je projekat koji radimo sa KMUP, njavećim dijelom radi starijih maloljetnika, ali smo riješili da pomažemo svakom ko izrazi interes za time. Kakvi radio bluetoothovi druže, ovo je vukojebina gdje ako dobijemo štampane brošure treba da smo prezadovoljni. Ovo je samo naša želja da koliko možemo prenesemo naša iskustva onima kojima će dobro doći. Nije to plaćana obuka nego zajedničke vožnje, priča uz kaficu, druženje i uz to vidimo šta kome nedostaje u vožnji i to ispravljamo.
Ma Bluetooth je bila tek 'nako jedna mogucnost, znam da postoji (ali se nikad ne bih uvaljivao tolku lovu da ga instaliram u kacigu, koji ce mi djavo muzika i mobitel u voznji), ali jeftinih walkie-talkie na CB-bandu za komunikaciju vozac-vozac ima, i setova za ugradnju u kacige. Vecina pravih skola voznje to koristi, a i dosta moto-klubova kad idu na voznje zajedno, pa sam mislio da slucajno ne mislite i to koristit, makar i neciji privatni set.

Johnny klub na Malti? A gdje to dodje? (mi iz opcina Centar i Stari Grad smo malo priglupi pa ne znamo ovo po N. Sarajevu i N. Gradu, iako sam jednom naisao motorom pored vasih starih prostorija na Trgu Grada Prato pa, eto, znam barem gdje je to. Inace se na Dobrinji osjecam k'o da sam na Mars pao, sve zgrade iste, nikako se orijentisat :?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18189
Joined: 11/02/2013 11:32

#37 Re: naucimo vozit motor

Post by Ramzess Veliki »

FFBikerSa wrote: Ma Bluetooth je bila tek 'nako jedna mogucnost, znam da postoji (ali se nikad ne bih uvaljivao tolku lovu da ga instaliram u kacigu, koji ce mi djavo muzika i mobitel u voznji), ali jeftinih walkie-talkie na CB-bandu za komunikaciju vozac-vozac ima, i setova za ugradnju u kacige. Vecina pravih skola voznje to koristi, a i dosta moto-klubova kad idu na voznje zajedno, pa sam mislio da slucajno ne mislite i to koristit, makar i neciji privatni set.

Johnny klub na Malti? A gdje to dodje? (mi iz opcina Centar i Stari Grad smo malo priglupi pa ne znamo ovo po N. Sarajevu i N. Gradu, iako sam jednom naisao motorom pored vasih starih prostorija na Trgu Grada Prato pa, eto, znam barem gdje je to. Inace se na Dobrinji osjecam k'o da sam na Mars pao, sve zgrade iste, nikako se orijentisat :?
Blue tooth namjeravamo uzeti radi nas, nezgodno je kad ide više od 10 motora na duži put, desi se problem nekom na kraju kolone a ti izgubiš kontakt. Svakako ću staviti u budžet i dva kompleta komunikatora - dobra stvar samo da nije ženi na glavi. :lol:
Johnny ti je kod Šerbe, prekoputa veterine. U blizini je stari Tito, tačnije kad sa semafora kreneš prema Titu, a ti okreneš na kontra stranu uz Miljacku prema općini Novo Sarajevo (Robot), prvi niz kafiča desno od Miljacke.
Ovih dana će staviti reklamu na prednju fasadu prema tramvaju, fakat propust da im je reklama samo od strane Miljacke. Ove prostorije na Dobrinji smo napustili, nije prostor pogodan ni za šta. U Johnnyju imamo po potrebi na raspolaganju preko 200 kvadrata.
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#38 Re: naucimo vozit motor

Post by FFBikerSa »

Ramzess Veliki wrote: Blue tooth namjeravamo uzeti radi nas, nezgodno je kad ide više od 10 motora na duži put, desi se problem nekom na kraju kolone a ti izgubiš kontakt. Svakako ću staviti u budžet i dva kompleta komunikatora - dobra stvar samo da nije ženi na glavi. :lol:
Johnny ti je kod Šerbe, prekoputa veterine. U blizini je stari Tito, tačnije kad sa semafora kreneš prema Titu, a ti okreneš na kontra stranu uz Miljacku prema općini Novo Sarajevo (Robot), prvi niz kafiča desno od Miljacke.
Ovih dana će staviti reklamu na prednju fasadu prema tramvaju, fakat propust da im je reklama samo od strane Miljacke. Ove prostorije na Dobrinji smo napustili, nije prostor pogodan ni za šta. U Johnnyju imamo po potrebi na raspolaganju preko 200 kvadrata.
Ma ne isplati se uvaljivat za Bluetooth (sem ako se ne mislite dozivat preko mobitela, a to moze biti opasno jer odvlaci paznju u voznji), daleko se vise isplate klasicni walkie-talkie koji rade na CB-bandu (koliko znam za njih nije potrebna ni radioamaterska dozvola) i set slusalice/mikrofon koji se aktiviraju glasom. Pored narudzbe iz Louis-a, Polo-a i Hein Gericke-a, moze se nabaviti i preko Conrad Electronic-a u Interex-u (bivsi Vaso Miskin Crni) - http://www.conrad.ba/Hobi/LPD, PMR, slobodna mreža/. Ima nekoliko walkie-talkie uredjaja i setova za kacige.

Danas sam vidio gdje je Johnny, to su one niske trgovke odmah kod semafora na Malti (prije toga sam nasao da je adresa Zmaja od Bosne 73). Natpis na staklu prema Zmaja od Bosne se jako slabo vidi... Poslije mi pade na pamet da sam nekoliko puta tu vidio neki Harley parkiran ispred, nakicen k'o cirkuska cerga (od americke zastave nadalje :lol: )
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#39 Re: naucimo vozit motor

Post by phil manzanera »

Papak jedan, nije Harley nego Yamaha i kakav god da je covjeku motor, onakav cist i uredan, bolji je nego bezvrijedno, prljavo i zapusteno smece koje ti vozis.
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#40 Re: naucimo vozit motor

Post by FFBikerSa »

phil manzanera wrote:Papak jedan, nije Harley nego Yamaha i kakav god da je covjeku motor, onakav cist i uredan, bolji je nego bezvrijedno, prljavo i zapusteno smece koje ti vozis.
Sta je god 8ti me cirkusi od cruisera, customa i choppera bas ne zanimaju, pa ih zato i ne prepoznajem dok en vidim sta pise na rezervoaru), fali mu jos samo novogodisnje drvce i oni lanci s lampicama sto se kace po njemu, da ugodjaj bude potpun :lol:

Motor imam da bih ga koristio i vozio, a ne nonstop glancao, i sakrio u garazu cim je neki od mjeseci u godini sa slovom "r" u imenu na redu i vise od dva oblacka na nebu. A bogem sam ga i vozio cijelu proteklu zimu, kad su se svi drugi junacine sakrili na toplo. Bezvrijedan? Ovaj tip vec godinama drzi istu cijenu na trzistu polovnjaka, ne pada kao raznim Yamakawasuzuhondama. Tehnicki je uvijek 100% ispravan, i redovno odrzavan, gume, akumulator, ulja sve po propisu. Pream tome ne baljezgaj o zapustenosti.
esso_sa
Posts: 1676
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#41 Re: naucimo vozit motor

Post by esso_sa »

@FFBiker, Jel ti vozis onaj smeđkasto sivi BMW sa grbom BiH (grb sa ljiljanima) nazad na topcase-u ?
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#42 Re: naucimo vozit motor

Post by FFBikerSa »

esso_sa wrote:@FFBiker, Jel ti vozis onaj smeđkasto sivi BMW sa grbom BiH (grb sa ljiljanima) nazad na topcase-u ?
Yep. Znam da treba lakirati oklop, nosi tragove sto me jedan sa autom jos ljetos udario, ali zato mi je dosad 1) falilo love (hronicna bolest u ovim krajevima), i 2) falili neki dijelovi za oklop.

A meni se bas i ne zuri - kako neko ovdje nedavno napisa, motor se i onako lakira tek pred prodaju, a ne mislim ga tako skoro prodavat. Tek sam ga razradio :thumbup:
esso_sa
Posts: 1676
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#43 Re: naucimo vozit motor

Post by esso_sa »

FFBikerSa wrote:
esso_sa wrote:@FFBiker, Jel ti vozis onaj smeđkasto sivi BMW sa grbom BiH (grb sa ljiljanima) nazad na topcase-u ?
Yep. Znam da treba lakirati oklop, nosi tragove sto me jedan sa autom jos ljetos udario, ali zato mi je dosad 1) falilo love (hronicna bolest u ovim krajevima), i 2) falili neki dijelovi za oklop.

A meni se bas i ne zuri - kako neko ovdje nedavno napisa, motor se i onako lakira tek pred prodaju, a ne mislim ga tako skoro prodavat. Tek sam ga razradio :thumbup:
Motor ti sav prekitovan, zvekece ko da ti je neko po maticu u svaki cilindar ubacio, kasljuca ti sivo plave dimove ko iz Yuge pred smrt i ti si sebi uzeo za pravo da nekome komentarises motor ??? Kako znam ? Pa vozio sam neki dan iza tebe :)
Sram te bilo ! Samo ti to mogu reci.

Nisam ni trunke ljubitelj choppera niti sam clan nekog bikerskog kluba ali motor koji si maloprije komentarisao je space shuttle za tvoj ! Kako po pitanju stanja tako i po pitanju utegnutosti ! I sasvim sam siguran da njegov vlasnik nebi nikad komentarisao ni tvoj a ni neciji drugi motor na nacin kako ti to upravo cinis.

A jel neciji motor nakicen, ruzan, dobar ili ne, svako ima svoj cejf i ono sto mu se svidja a ti bi kao "biker" za kakvog se prodajes, trebao imati postovanja prema svakom drugom bikeru i njegovom motoru pa makar ti ljudi imali rogove i vozili se na motorima koje je dizajnirala Paris Hilton osobno !
Last edited by esso_sa on 26/03/2013 11:45, edited 1 time in total.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#44 Re: naucimo vozit motor

Post by eluna »

ma jašta - čim rame nema na drugim temama iste odmah zamru :wink:
esso_sa
Posts: 1676
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#45 Re: naucimo vozit motor

Post by esso_sa »

eluna wrote:ma jašta - čim rame nema na drugim temama iste odmah zamru :wink:
Vidim ja pratis ti Ramu gdje god kroci (upratio sam vam postove na lj&s) :-D
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#46 Re: naucimo vozit motor

Post by eluna »

esso_sa wrote:
eluna wrote:ma jašta - čim rame nema na drugim temama iste odmah zamru :wink:
Vidim ja pratis ti Ramu gdje god kroci (upratio sam vam postove na lj&s) :-D
kako ko koga stigne upratiti - mišta nije obaveza :D
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#47 Re: naucimo vozit motor

Post by FFBikerSa »

esso_sa wrote:
FFBikerSa wrote:Yep. Znam da treba lakirati oklop, nosi tragove sto me jedan sa autom jos ljetos udario, ali zato mi je dosad 1) falilo love (hronicna bolest u ovim krajevima), i 2) falili neki dijelovi za oklop.

A meni se bas i ne zuri - kako neko ovdje nedavno napisa, motor se i onako lakira tek pred prodaju, a ne mislim ga tako skoro prodavat. Tek sam ga razradio :thumbup:
Motor ti sav prekitovan, zvekece ko da ti je neko po maticu u svaki cilindar ubacio, kasljuca ti sivo plave dimove ko iz Yuge pred smrt i ti si sebi uzeo za pravo da nekome komentarises motor ??? Kako znam ? Pa vozio sam neki dan iza tebe :)
Sram te bilo ! Samo ti to mogu reci.

Nisam ni trunke ljubitelj choppera niti sam clan nekog bikerskog kluba ali motor koji si maloprije komentarisao je space shuttle za tvoj ! Kako po pitanju stanja tako i po pitanju utegnutosti ! I sasvim sam siguran da njegov vlasnik nebi nikad komentarisao ni tvoj a ni neciji drugi motor na nacin kako ti to upravo cinis.
Prvo budi toliko pristojan pa procitaj sta ej neko napisao, pa onda komentarisi. Motor jest prekitovan - i napisao sam da ga treba lakirati, ali da je zato falilo love i nesto dijelova.

Kasljucanje? Radio na tri cilindra, nakon sto su ociscene svjecice (i na jednu navrnuta kapica koju je majstor zaboravio pa bio los kontakt) i lule na njima prespricane sa WD 40, radi opet k'o Singerica. Cuj, kad se motor voza CIJELU godinu, i po kisi i snijegu i kad ima soli po cestama, onda to malo i napadne elektricne kontakte. Oni sto motor vozaju samo sminke radi i po lijepom vremenu - pa njima naravno da nikad nista ne kasljuca.
esso_sa
Posts: 1676
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#48 Re: naucimo vozit motor

Post by esso_sa »

FFBikerSa wrote:
Prvo budi toliko pristojan pa procitaj sta ej neko napisao, pa onda komentarisi. Motor jest prekitovan - i napisao sam da ga treba lakirati, ali da je zato falilo love i nesto dijelova.

Kasljucanje? Radio na tri cilindra, nakon sto su ociscene svjecice (i na jednu navrnuta kapica koju je majstor zaboravio pa bio los kontakt) i lule na njima prespricane sa WD 40, radi opet k'o Singerica. Cuj, kad se motor voza CIJELU godinu, i po kisi i snijegu i kad ima soli po cestama, onda to malo i napadne elektricne kontakte. Oni sto motor vozaju samo sminke radi i po lijepom vremenu - pa njima naravno da nikad nista ne kasljuca.
Dobro sam ja procitao sta si ti napisao a isto tako znam da si to napisao da se preventivno ogradis - jer si znao koje ce moje sljedece pitanje biti nakon sto potvrdis da si ti vozac BMW-a kojeg sam opisao :)

Nisam te pitao sta ti je bilo sa motorom niti sta si na njemu radio, za to me apsolutno zaboli neka stvar.
Ne komentarisi druge ljude i njihove motore nicim izazvan, smanji pametovanje i poradi malo na svom postivanju drugih, dobro bi ti doslo :thumbup:

Na 2 tocka nikad ne znas sta te ceka na cesti i kakva te nevolja moze strefiti. A ako te strefi, ko zna, mozda naidje bas taj vlasnik "nakicenog" Harleya koji ce stati da ti ponudi pomoc :thumbup:
FFBikerSa
Posts: 115
Joined: 07/10/2011 17:02
Location: Sarajevo, Bosna i Hercegovina

#49 Re: naucimo vozit motor

Post by FFBikerSa »

esso_sa wrote:Nisam te pitao sta ti je bilo sa motorom niti sta si na njemu radio, za to me apsolutno zaboli neka stvar.
Ne komentarisi druge ljude i njihove motore nicim izazvan, smanji pametovanje i poradi malo na svom postivanju drugih, dobro bi ti doslo :thumbup:

Na 2 tocka nikad ne znas sta te ceka na cesti i kakva te nevolja moze strefiti. A ako te strefi, ko zna, mozda naidje bas taj vlasnik "nakicenog" Harleya koji ce stati da ti ponudi pomoc :thumbup:
Pa ako te nije briga i ako "ne treba komentarisati druge ljude i njihove motore", onda ni ti ne trebas davati ovakve "bistre" komentare (jer ne znas okolnosti ni zasto je nekome prekitiovan ni ako klepece radi li se samo o trenutnom problemu):
esso_sa wrote: Motor ti sav prekitovan, zvekece ko da ti je neko po maticu u svaki cilindar ubacio, kasljuca ti sivo plave dimove ko iz Yuge pred smrt i ti si sebi uzeo za pravo da nekome komentarises motor ??? Kako znam ? Pa vozio sam neki dan iza tebe :)
A sto se onih na Harleyima i ostalim cruiserima/customima/chopperima tice, hvala, od te mi druzine ne treba pomoc, radije cu uplatit clanarinu BIHAMK-u (premda su beskorisni za motoriste, ali bar imaju slep-sluzbu i mogu motor natovarit na kamion) ili iskoristiti pravo na one slepanje na koje svakako imas pravo kad platis onu naknadu BIHAMK-u pri registraciji. S tima koji furaju americki fazon (americke ili juznjacke zastave na motorima, bandane, "no-brain-caps" ili njemacki sljemovi na glavi mjesto legalnih sljemova sa atestom, suncane naocale i po mraku da bi izgledali "cool", kozni prsluci sa bojama "hard" MC klubova) ne pozdravljam se na cesti, i izbjegavam u kafice gdje se okupljaju.

BTW to je uobicajeno drzanje beemvejasa i po Europi... Zbog arogancije i neprijateljskog drzanja cruiser/custom/chopperaske frakcije.
esso_sa
Posts: 1676
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#50 Re: naucimo vozit motor

Post by esso_sa »

Frustracija je cudo jedno... :-)
Post Reply