Re:NO !
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- AmADin_gospo
- Posts: 2202
- Joined: 14/05/2010 11:29
#26 Re: Re:NO !
o bunji najbolje govori parking i livada ispred salona. hoče da na svakom autu zaradi po 10 hiljada.. e pa nemože.... kurko moj bunjo, kurko veliki za zube.
-
goibos
- Posts: 341
- Joined: 15/10/2009 12:42
#27 Re: Re:NO !
da ga nije grom kakav opalio ? 
a što se tiče bunje, nakon raznih priča koje sam čuo nisam tamo htio ni pogledati auto, sreća pa ima puno reno koncesionara u bih
a što se tiče bunje, nakon raznih priča koje sam čuo nisam tamo htio ni pogledati auto, sreća pa ima puno reno koncesionara u bih
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#28 Re: Re:NO !
S tim o Bunji se i ja slazem... Mada posao ne ide lose, naravno za pravog gazdu... Jer imam informaciju da je on samo figura, a pravi gazda je neko drugi... Kolicina auta ispred je i nacin da se na kolicinu dobiju bolji rabati, i ima veze s prvom recenicom... Vise ne smijem... 
- AmADin_gospo
- Posts: 2202
- Joined: 14/05/2010 11:29
#29 Re: Re:NO !
rabat ne rabat, tamo ima dacia i Clia koji stoje godinama, sve što je planirao zaraditi na konto rabata, može da halali, samo budala može baciti pare na kupovinu "novog" auta je proizveden 08e i od tada čami na barama.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#30 Re: Re:NO !
Ako i jeste tacno da ima visegodisnjih auta, to je njegova stvar, zaraditi ili ne, meni ni u dzep ni iz dzepa...
Ja bih se oko onog rugla ipak vise zapitao sta radi "zelena" inspekcija...? Ja kad parkiram 8 cm na natabanoj zemlji, na kojoj je trava zadnji put primjecena 1984 dobijem opomen pred sud, a Bunjo nista za 684 m2 parkiranih automobila na travi...
Ja bih se oko onog rugla ipak vise zapitao sta radi "zelena" inspekcija...? Ja kad parkiram 8 cm na natabanoj zemlji, na kojoj je trava zadnji put primjecena 1984 dobijem opomen pred sud, a Bunjo nista za 684 m2 parkiranih automobila na travi...
- AmADin_gospo
- Posts: 2202
- Joined: 14/05/2010 11:29
#31 Re: Re:NO !
to sam se ja davno počeo pitati, ali sam nakon nekog vremena prestao, kad sam se podsjetio da živim u BiH 
- Gorštak
- Posts: 784
- Joined: 03/01/2008 13:27
- Location: Između dva točka
#32 Re: Re:NO !
AmADin_gospo wrote: naime, da su prije auta pravljena kvalitetna i da traju, jesu, ali se treba uzeti u obzir druga stvar koja razdvaja stara i nova auta, a to je količina elektronike i opreme u istima. nemože se reči da je golf 2 (uzečemo njega kao jedinstvenu balkansku jedinicu mjere za sve) kvalitetnij od megane-a, jer golf je gol ko pištolj, nema mu šta otiči. 200 metara žice, 20 osigurača, 10ak releja, 3-4 elektromotora, 20ak sijalica sve ukupno, 50ak tranzostora/otpornika i integrisanih kola u ECUu, dok gol megane ima makar 5 puta više elektronike upakovane u sebe, i samim time više šanse da se nešto pokvari.
jebiga, to je cijena koju svi moramo podnjeti da bi se vozili u luksuznim i sigurnim autima sa servom, sa ABSom, ASPom, ESPom, BASom, TCom itd itd itd...
Jedan od spontano najsmješnijih komentara na ovom forumu (a dugo ga čitam).
Jbte đe ti 200 metara žice naumpade.
Što ti kažeš, digresija:
U jednom od prošlih života ja sam nešto vario popravljao auta. Radio jednog kadeta suzu i nepažnjom plane mi veeeeliki centralni šteker/razvodnik svih mogućih i nemogućih žica u autu (smješten pored vozača lijevo naprijed). Izgledalo je čađavo, istopljeno, stravično.
I šta ću sad majko moja... jad, tuga i nevjerica... jbg kad sam malo sebi došo odem kod jarana i sa školjke odsiječem šteker sa po jedno 10 cm svake žice.
Kući... izolir traku u ruke... i boju po boju, žicu po žicu... spojim ih sve. Upalim auto - SVE RADI K'O MINA!
A sad jbg što reče čipovi, folovi...
- chelo
- Posts: 657
- Joined: 13/02/2010 18:47
- Location: Sarajevo
#33 Re: Re:NO !
Pokretac teme, ja cu samo da te checkiram sljedece
Je li imas naviku gasiti sve potrosace u autu prije gasenja motora?
I naravno provjeriti sve potrosace jesu li ugaseni prije paljenja motora?
Je li imas naviku gasiti sve potrosace u autu prije gasenja motora?
I naravno provjeriti sve potrosace jesu li ugaseni prije paljenja motora?
- AmADin_gospo
- Posts: 2202
- Joined: 14/05/2010 11:29
#34 Re: Re:NO !
zato jarane jer sam pa puta čerupao duju za odpadaGorštak wrote: Jbte đe ti 200 metara žice naumpade.
-
goibos
- Posts: 341
- Joined: 15/10/2009 12:42
#35 Re: Re:NO !
hoće li nam postavljač teme konačno otkriti o kojem se meganu radi ili je ovo neka ložionička tema
mislim, čuo sam za razne mane megana 3 ali za ovaj problem koji dibidus navodi još niko nije imao.
mislim, čuo sam za razne mane megana 3 ali za ovaj problem koji dibidus navodi još niko nije imao.
- johntra
- Posts: 11853
- Joined: 11/04/2004 02:17
- Location: Palma de Hrasno
#36 Re: Re:NO !
vidiš da mu je i nick vezan za temu...didbidus rikno Megane... 
-
dibidus
- Posts: 266
- Joined: 15/02/2011 11:06
#37 Re: Re:NO !
Ja mislio da sam zavrsio sa ovim. ali ovdje neko izgleda vodi istragu.goibos wrote:hoće li nam postavljač teme konačno otkriti o kojem se meganu radi ili je ovo neka ložionička tema
mislim, čuo sam za razne mane megana 3 ali za ovaj problem koji dibidus navodi još niko nije imao.
Dakle ja sam mislim vec dao dovoljno podataka. Renault MEGANE 2007, oko 80 000 km, uredno servisiran.
Kvar je elektronski - nece da upali. Umjesto anlasera ukljuci se ventilator hladnjaka i ne moze se ugasiti dok se ne raskopca akumulator. Par puta je, nakon mnogih ceprkanja, upalio ali to me samo zajebalo jer sam mislio da je kvar bio otklonjen, a nije. Da bogdo nije nikako upalio bolje bi bilo.
Ama nije se ovo samo meni desilo, evo uvjerite se:
http://www.2carpros.com/questions/renau ... wont-start
http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?t=89897
i niko nema nista pametno reci, sve se svodi na - jebiga to renault i njegova elektronika!
Ko u ovo ne vjeruje, toplo mu preporucujem mog Megana, to je zaista prelijep auto, kad se upali!
-
emko1234
- Posts: 5069
- Joined: 23/06/2009 21:57
- Location: sarajevo
#38 Re: Re:NO !
ja ne vidjoh da si igdje napisao koja je masina u tom renou..jesi ovo ti napisao pismo? 
http://www.google.ba/imgres?imgurl=http ... 29,r:1,s:0

http://www.google.ba/imgres?imgurl=http ... 29,r:1,s:0
- citroen
- Posts: 5863
- Joined: 19/05/2009 18:08
- Location: Sarajevo,memli strana
#39 Re: Re:NO !
Ljudi te fino pitaju jesi li ti prvi vlasnik vozila ili si ga kupio od kakve bakice ,:Ddibidus wrote:Ja mislio da sam zavrsio sa ovim. ali ovdje neko izgleda vodi istragu.goibos wrote:hoće li nam postavljač teme konačno otkriti o kojem se meganu radi ili je ovo neka ložionička tema
mislim, čuo sam za razne mane megana 3 ali za ovaj problem koji dibidus navodi još niko nije imao.
Dakle ja sam mislim vec dao dovoljno podataka. Renault MEGANE 2007, oko 80 000 km, uredno servisiran.
Kvar je elektronski - nece da upali. Umjesto anlasera ukljuci se ventilator hladnjaka i ne moze se ugasiti dok se ne raskopca akumulator. Par puta je, nakon mnogih ceprkanja, upalio ali to me samo zajebalo jer sam mislio da je kvar bio otklonjen, a nije. Da bogdo nije nikako upalio bolje bi bilo.
Ama nije se ovo samo meni desilo, evo uvjerite se:
http://www.2carpros.com/questions/renau ... wont-start
http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?t=89897
i niko nema nista pametno reci, sve se svodi na - jebiga to renault i njegova elektronika!
Ko u ovo ne vjeruje, toplo mu preporucujem mog Megana, to je zaista prelijep auto, kad se upali!
- shlauf
- Posts: 2505
- Joined: 27/07/2008 23:34
- Location: Made in Sarajevo
#40 Re: Re:NO !
2007. godina
80000 km
gorivo ????
motor ????
vrata ????
koliko paraaaa ????
napiši sve karakteristike brate dragi
Aleeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
80000 km
gorivo ????
motor ????
vrata ????
koliko paraaaa ????
napiši sve karakteristike brate dragi
Aleeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
-
goibos
- Posts: 341
- Joined: 15/10/2009 12:42
#41 Re: Re:NO !
čitam na jednom drugom forumu, lik se žali na novog megana...
ima ga 8 mjeseci a tri puta mu već mijenjali kvačilo i on ubijeđen da je to do auta i loše kvalitete a ne do toga što nije naučio voziti
pa taj bi i mercedesu poderao kvačilo
svako danas i vozi vala
i još sam jednu dobru pročitao oko renoa
kaže, pritisne kočnicu a upale mu se sva četiri svjetla i to je kao problem sa elektronikom... a seljak nije vidio da mu auto ima programirano "paljenje sva 4 u slučaju naglog kočenja" hahahha
a što se tiče te elektronike, znam da su bili problemi sa nekim generacijama lagune (al to je bilo oko 2000. godine) i od tad se ta priča prenosi da je elektronika loša
realno, sva su auta danas puna elektronike i svi proizvođači imaju probleme sa tim
danas reno, sutra bmw, a prekosutra ko zna
opet, bolje da ima takve probleme, nego ko toyota
ima ga 8 mjeseci a tri puta mu već mijenjali kvačilo i on ubijeđen da je to do auta i loše kvalitete a ne do toga što nije naučio voziti
svako danas i vozi vala
i još sam jednu dobru pročitao oko renoa
kaže, pritisne kočnicu a upale mu se sva četiri svjetla i to je kao problem sa elektronikom... a seljak nije vidio da mu auto ima programirano "paljenje sva 4 u slučaju naglog kočenja" hahahha
a što se tiče te elektronike, znam da su bili problemi sa nekim generacijama lagune (al to je bilo oko 2000. godine) i od tad se ta priča prenosi da je elektronika loša
realno, sva su auta danas puna elektronike i svi proizvođači imaju probleme sa tim
danas reno, sutra bmw, a prekosutra ko zna
opet, bolje da ima takve probleme, nego ko toyota
-
Klodovik
- Posts: 2727
- Joined: 12/03/2007 00:39
#42 Re: Re:NO !
Toyota has been cleared of unintended accelaration claims to its cars causing vehicles to speed up without driver input.goibos wrote:čitam na jednom drugom forumu, lik se žali na novog megana...
ima ga 8 mjeseci a tri puta mu već mijenjali kvačilo i on ubijeđen da je to do auta i loše kvalitete a ne do toga što nije naučio vozitipa taj bi i mercedesu poderao kvačilo
svako danas i vozi vala
i još sam jednu dobru pročitao oko renoa
kaže, pritisne kočnicu a upale mu se sva četiri svjetla i to je kao problem sa elektronikom... a seljak nije vidio da mu auto ima programirano "paljenje sva 4 u slučaju naglog kočenja" hahahha
a što se tiče te elektronike, znam da su bili problemi sa nekim generacijama lagune (al to je bilo oko 2000. godine) i od tad se ta priča prenosi da je elektronika loša
realno, sva su auta danas puna elektronike i svi proizvođači imaju probleme sa tim
danas reno, sutra bmw, a prekosutra ko zna
opet, bolje da ima takve probleme, nego ko toyota
The 10-month investigation into the case found “no electronic-based cause for unintended high-speed acceleration in Toyotas,” US Transportation Secretary Ray LaHood said in a statement. “We feel that Toyota vehicles are safe to drive,” LaHood added.
-
goibos
- Posts: 341
- Joined: 15/10/2009 12:42
#43 Re: Re:NO !
pa zar je bilo elektronski uzrokovanoKlodovik wrote: Toyota has been cleared of unintended accelaration claims to its cars causing vehicles to speed up without driver input.
The 10-month investigation into the case found “no electronic-based cause for unintended high-speed acceleration in Toyotas,” US Transportation Secretary Ray LaHood said in a statement. “We feel that Toyota vehicles are safe to drive,” LaHood added.
zar nije bila priča da im je tepih ispod papučica loše urađen pa zaglavi gas i pa-pa
-
Klodovik
- Posts: 2727
- Joined: 12/03/2007 00:39
#44 Re: Re:NO !
Sumnjalo se na elektroniku, zar nije? Tepih i papučicu riješiš sam za pola minute.goibos wrote:pa zar je bilo elektronski uzrokovanoKlodovik wrote: Toyota has been cleared of unintended accelaration claims to its cars causing vehicles to speed up without driver input.
The 10-month investigation into the case found “no electronic-based cause for unintended high-speed acceleration in Toyotas,” US Transportation Secretary Ray LaHood said in a statement. “We feel that Toyota vehicles are safe to drive,” LaHood added.
zar nije bila priča da im je tepih ispod papučica loše urađen pa zaglavi gas i pa-pa
-
domaci.ba
- Posts: 232
- Joined: 28/12/2010 17:12
#45 Re: Re:NO !
na novom meganu su nesto "pocupali"na kvacilu pa je osjecaj nesto drugaciji.Fra'er je prolupao a taj servis je jako ljubazan cim su mu 3 puta promijenili.goibos wrote:čitam na jednom drugom forumu, lik se žali na novog megana...
ima ga 8 mjeseci a tri puta mu već mijenjali kvačilo i on ubijeđen da je to do auta i loše kvalitete a ne do toga što nije naučio vozitipa taj bi i mercedesu poderao kvačilo
svako danas i vozi vala
i još sam jednu dobru pročitao oko renoa
kaže, pritisne kočnicu a upale mu se sva četiri svjetla i to je kao problem sa elektronikom... a seljak nije vidio da mu auto ima programirano "paljenje sva 4 u slučaju naglog kočenja" hahahha
a što se tiče te elektronike, znam da su bili problemi sa nekim generacijama lagune (al to je bilo oko 2000. godine) i od tad se ta priča prenosi da je elektronika loša
realno, sva su auta danas puna elektronike i svi proizvođači imaju probleme sa tim
danas reno, sutra bmw, a prekosutra ko zna
opet, bolje da ima takve probleme, nego ko toyota
-
emko1234
- Posts: 5069
- Joined: 23/06/2009 21:57
- Location: sarajevo
#46 Re: Re:NO !
kako si ti goibose* lud..dakle toliko si se napljuvao po autu a nisi u stanju napisat o kojem se meganu radi..covjece citas li samo jedan post iznad onog koji ces ti napisat il sta je problem?
deset ljudi te pita o kakvom se autu radi ti i dalje pricas nesto deseto..da li si sve izmislio jer ti je bunjo mladji il stariji skino trebu pa se sad ovako svetis?? to mi je jedino logicno objasnjenje s obzirom da se prica vrti u krug..
deset ljudi te pita o kakvom se autu radi ti i dalje pricas nesto deseto..da li si sve izmislio jer ti je bunjo mladji il stariji skino trebu pa se sad ovako svetis?? to mi je jedino logicno objasnjenje s obzirom da se prica vrti u krug..
-
goibos
- Posts: 341
- Joined: 15/10/2009 12:42
#47 Re: Re:NO !
e pobrko si lončičeemko1234 wrote:kako si ti goibose* lud..dakle toliko si se napljuvao po autu a nisi u stanju napisat o kojem se meganu radi..covjece citas li samo jedan post iznad onog koji ces ti napisat il sta je problem?
deset ljudi te pita o kakvom se autu radi ti i dalje pricas nesto deseto..da li si sve izmislio jer ti je bunjo mladji il stariji skino trebu pa se sad ovako svetis?? to mi je jedino logicno objasnjenje s obzirom da se prica vrti u krug..
nisam se ja žalio na megana već ovaj dibidus
ja sam zasad prezadovoljan svojim novim meganom
- citroen
- Posts: 5863
- Joined: 19/05/2009 18:08
- Location: Sarajevo,memli strana
#48 Re: Re:NO !
goibos wrote:e pobrko si lončičeemko1234 wrote:kako si ti goibose* lud..dakle toliko si se napljuvao po autu a nisi u stanju napisat o kojem se meganu radi..covjece citas li samo jedan post iznad onog koji ces ti napisat il sta je problem?
deset ljudi te pita o kakvom se autu radi ti i dalje pricas nesto deseto..da li si sve izmislio jer ti je bunjo mladji il stariji skino trebu pa se sad ovako svetis?? to mi je jedino logicno objasnjenje s obzirom da se prica vrti u krug..![]()
nisam se ja žalio na megana već ovaj dibidus
ja sam zasad prezadovoljan svojim novim meganom
-
frngla
- Posts: 3347
- Joined: 30/05/2009 14:29
- Location: Manila
#49 Re: Re:NO !
@ goibos
suze hahahah 
-
dibidus
- Posts: 266
- Joined: 15/02/2011 11:06
#50 Re: Re:NO !
e i mene nasmijastecitroen wrote:goibos wrote:e pobrko si lončičeemko1234 wrote:kako si ti goibose* lud..dakle toliko si se napljuvao po autu a nisi u stanju napisat o kojem se meganu radi..covjece citas li samo jedan post iznad onog koji ces ti napisat il sta je problem?
deset ljudi te pita o kakvom se autu radi ti i dalje pricas nesto deseto..da li si sve izmislio jer ti je bunjo mladji il stariji skino trebu pa se sad ovako svetis?? to mi je jedino logicno objasnjenje s obzirom da se prica vrti u krug..![]()
nisam se ja žalio na megana već ovaj dibidus
ja sam zasad prezadovoljan svojim novim meganom![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
Dze smo ono stali, ah ja moj megane, osim vec recenog, je sedan 5 vrata, 1,4 benzin, tamnosivi.
Sta jos treba da bi ste otkrili kakav mu je to bio problem sa elektronikom?
