Re:NO !

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#26 Re: Re:NO !

Post by AmADin_gospo »

o bunji najbolje govori parking i livada ispred salona. hoče da na svakom autu zaradi po 10 hiljada.. e pa nemože.... kurko moj bunjo, kurko veliki za zube.
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#27 Re: Re:NO !

Post by goibos »

da ga nije grom kakav opalio ? :D


a što se tiče bunje, nakon raznih priča koje sam čuo nisam tamo htio ni pogledati auto, sreća pa ima puno reno koncesionara u bih
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#28 Re: Re:NO !

Post by drndalo »

S tim o Bunji se i ja slazem... Mada posao ne ide lose, naravno za pravog gazdu... Jer imam informaciju da je on samo figura, a pravi gazda je neko drugi... Kolicina auta ispred je i nacin da se na kolicinu dobiju bolji rabati, i ima veze s prvom recenicom... Vise ne smijem... :roll:
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#29 Re: Re:NO !

Post by AmADin_gospo »

rabat ne rabat, tamo ima dacia i Clia koji stoje godinama, sve što je planirao zaraditi na konto rabata, može da halali, samo budala može baciti pare na kupovinu "novog" auta je proizveden 08e i od tada čami na barama.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#30 Re: Re:NO !

Post by drndalo »

Ako i jeste tacno da ima visegodisnjih auta, to je njegova stvar, zaraditi ili ne, meni ni u dzep ni iz dzepa...

Ja bih se oko onog rugla ipak vise zapitao sta radi "zelena" inspekcija...? Ja kad parkiram 8 cm na natabanoj zemlji, na kojoj je trava zadnji put primjecena 1984 dobijem opomen pred sud, a Bunjo nista za 684 m2 parkiranih automobila na travi...
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#31 Re: Re:NO !

Post by AmADin_gospo »

to sam se ja davno počeo pitati, ali sam nakon nekog vremena prestao, kad sam se podsjetio da živim u BiH :-)
User avatar
Gorštak
Posts: 784
Joined: 03/01/2008 13:27
Location: Između dva točka

#32 Re: Re:NO !

Post by Gorštak »

AmADin_gospo wrote: naime, da su prije auta pravljena kvalitetna i da traju, jesu, ali se treba uzeti u obzir druga stvar koja razdvaja stara i nova auta, a to je količina elektronike i opreme u istima. nemože se reči da je golf 2 (uzečemo njega kao jedinstvenu balkansku jedinicu mjere za sve) kvalitetnij od megane-a, jer golf je gol ko pištolj, nema mu šta otiči. 200 metara žice, 20 osigurača, 10ak releja, 3-4 elektromotora, 20ak sijalica sve ukupno, 50ak tranzostora/otpornika i integrisanih kola u ECUu, dok gol megane ima makar 5 puta više elektronike upakovane u sebe, i samim time više šanse da se nešto pokvari.

jebiga, to je cijena koju svi moramo podnjeti da bi se vozili u luksuznim i sigurnim autima sa servom, sa ABSom, ASPom, ESPom, BASom, TCom itd itd itd...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jedan od spontano najsmješnijih komentara na ovom forumu (a dugo ga čitam).
Jbte đe ti 200 metara žice naumpade. :)

Što ti kažeš, digresija:

U jednom od prošlih života ja sam nešto vario popravljao auta. Radio jednog kadeta suzu i nepažnjom plane mi veeeeliki centralni šteker/razvodnik svih mogućih i nemogućih žica u autu (smješten pored vozača lijevo naprijed). Izgledalo je čađavo, istopljeno, stravično. :-) :roll: :(
I šta ću sad majko moja... jad, tuga i nevjerica... jbg kad sam malo sebi došo odem kod jarana i sa školjke odsiječem šteker sa po jedno 10 cm svake žice.
Kući... izolir traku u ruke... i boju po boju, žicu po žicu... spojim ih sve. Upalim auto - SVE RADI K'O MINA!
A sad jbg što reče čipovi, folovi...
User avatar
chelo
Posts: 657
Joined: 13/02/2010 18:47
Location: Sarajevo

#33 Re: Re:NO !

Post by chelo »

Pokretac teme, ja cu samo da te checkiram sljedece :)
Je li imas naviku gasiti sve potrosace u autu prije gasenja motora?
I naravno provjeriti sve potrosace jesu li ugaseni prije paljenja motora?
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#34 Re: Re:NO !

Post by AmADin_gospo »

Gorštak wrote: Jbte đe ti 200 metara žice naumpade. :)
zato jarane jer sam pa puta čerupao duju za odpada :D a ljetos sam čerupao astru F GSI u fulu, kad sam skino tablu, sjebo sam se. žica ko u telekomu na malti. a i to je skula stara 15 godina. a jaran mi je priča iz dobija, koji radi za firmu koja radi instalacije za Ferrari, da ima oko 3,5km žice.
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#35 Re: Re:NO !

Post by goibos »

hoće li nam postavljač teme konačno otkriti o kojem se meganu radi ili je ovo neka ložionička tema

mislim, čuo sam za razne mane megana 3 ali za ovaj problem koji dibidus navodi još niko nije imao.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#36 Re: Re:NO !

Post by johntra »

vidiš da mu je i nick vezan za temu...didbidus rikno Megane... :D
dibidus
Posts: 266
Joined: 15/02/2011 11:06

#37 Re: Re:NO !

Post by dibidus »

goibos wrote:hoće li nam postavljač teme konačno otkriti o kojem se meganu radi ili je ovo neka ložionička tema
mislim, čuo sam za razne mane megana 3 ali za ovaj problem koji dibidus navodi još niko nije imao.
Ja mislio da sam zavrsio sa ovim. ali ovdje neko izgleda vodi istragu.

Dakle ja sam mislim vec dao dovoljno podataka. Renault MEGANE 2007, oko 80 000 km, uredno servisiran.

Kvar je elektronski - nece da upali. Umjesto anlasera ukljuci se ventilator hladnjaka i ne moze se ugasiti dok se ne raskopca akumulator. Par puta je, nakon mnogih ceprkanja, upalio ali to me samo zajebalo jer sam mislio da je kvar bio otklonjen, a nije. Da bogdo nije nikako upalio bolje bi bilo.
Ama nije se ovo samo meni desilo, evo uvjerite se:
http://www.2carpros.com/questions/renau ... wont-start
http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?t=89897
i niko nema nista pametno reci, sve se svodi na - jebiga to renault i njegova elektronika!

Ko u ovo ne vjeruje, toplo mu preporucujem mog Megana, to je zaista prelijep auto, kad se upali!
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#38 Re: Re:NO !

Post by emko1234 »

ja ne vidjoh da si igdje napisao koja je masina u tom renou..jesi ovo ti napisao pismo? :D
http://www.google.ba/imgres?imgurl=http ... 29,r:1,s:0
:D :D :thumbup: :run:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#39 Re: Re:NO !

Post by citroen »

dibidus wrote:
goibos wrote:hoće li nam postavljač teme konačno otkriti o kojem se meganu radi ili je ovo neka ložionička tema
mislim, čuo sam za razne mane megana 3 ali za ovaj problem koji dibidus navodi još niko nije imao.
Ja mislio da sam zavrsio sa ovim. ali ovdje neko izgleda vodi istragu.

Dakle ja sam mislim vec dao dovoljno podataka. Renault MEGANE 2007, oko 80 000 km, uredno servisiran.

Kvar je elektronski - nece da upali. Umjesto anlasera ukljuci se ventilator hladnjaka i ne moze se ugasiti dok se ne raskopca akumulator. Par puta je, nakon mnogih ceprkanja, upalio ali to me samo zajebalo jer sam mislio da je kvar bio otklonjen, a nije. Da bogdo nije nikako upalio bolje bi bilo.
Ama nije se ovo samo meni desilo, evo uvjerite se:
http://www.2carpros.com/questions/renau ... wont-start
http://www.renaultforums.co.uk/showthread.php?t=89897
i niko nema nista pametno reci, sve se svodi na - jebiga to renault i njegova elektronika!

Ko u ovo ne vjeruje, toplo mu preporucujem mog Megana, to je zaista prelijep auto, kad se upali!
Ljudi te fino pitaju jesi li ti prvi vlasnik vozila ili si ga kupio od kakve bakice ,:D :D vrlo jednostavno za odgovoriti,a poslije toga se igra moze nastaviti :D
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#40 Re: Re:NO !

Post by shlauf »

2007. godina
80000 km
gorivo ????
motor ????
vrata ????
koliko paraaaa ????
napiši sve karakteristike brate dragi


Aleeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#41 Re: Re:NO !

Post by goibos »

čitam na jednom drugom forumu, lik se žali na novog megana...
ima ga 8 mjeseci a tri puta mu već mijenjali kvačilo i on ubijeđen da je to do auta i loše kvalitete a ne do toga što nije naučio voziti :) pa taj bi i mercedesu poderao kvačilo
svako danas i vozi vala

i još sam jednu dobru pročitao oko renoa
kaže, pritisne kočnicu a upale mu se sva četiri svjetla i to je kao problem sa elektronikom... a seljak nije vidio da mu auto ima programirano "paljenje sva 4 u slučaju naglog kočenja" hahahha

a što se tiče te elektronike, znam da su bili problemi sa nekim generacijama lagune (al to je bilo oko 2000. godine) i od tad se ta priča prenosi da je elektronika loša
realno, sva su auta danas puna elektronike i svi proizvođači imaju probleme sa tim
danas reno, sutra bmw, a prekosutra ko zna

opet, bolje da ima takve probleme, nego ko toyota
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#42 Re: Re:NO !

Post by Klodovik »

goibos wrote:čitam na jednom drugom forumu, lik se žali na novog megana...
ima ga 8 mjeseci a tri puta mu već mijenjali kvačilo i on ubijeđen da je to do auta i loše kvalitete a ne do toga što nije naučio voziti :) pa taj bi i mercedesu poderao kvačilo
svako danas i vozi vala

i još sam jednu dobru pročitao oko renoa
kaže, pritisne kočnicu a upale mu se sva četiri svjetla i to je kao problem sa elektronikom... a seljak nije vidio da mu auto ima programirano "paljenje sva 4 u slučaju naglog kočenja" hahahha

a što se tiče te elektronike, znam da su bili problemi sa nekim generacijama lagune (al to je bilo oko 2000. godine) i od tad se ta priča prenosi da je elektronika loša
realno, sva su auta danas puna elektronike i svi proizvođači imaju probleme sa tim
danas reno, sutra bmw, a prekosutra ko zna

opet, bolje da ima takve probleme, nego ko toyota
Toyota has been cleared of unintended accelaration claims to its cars causing vehicles to speed up without driver input.

The 10-month investigation into the case found “no electronic-based cause for unintended high-speed acceleration in Toyotas,” US Transportation Secretary Ray LaHood said in a statement. “We feel that Toyota vehicles are safe to drive,” LaHood added.
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#43 Re: Re:NO !

Post by goibos »

Klodovik wrote: Toyota has been cleared of unintended accelaration claims to its cars causing vehicles to speed up without driver input.

The 10-month investigation into the case found “no electronic-based cause for unintended high-speed acceleration in Toyotas,” US Transportation Secretary Ray LaHood said in a statement. “We feel that Toyota vehicles are safe to drive,” LaHood added.
pa zar je bilo elektronski uzrokovano :)
zar nije bila priča da im je tepih ispod papučica loše urađen pa zaglavi gas i pa-pa
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#44 Re: Re:NO !

Post by Klodovik »

goibos wrote:
Klodovik wrote: Toyota has been cleared of unintended accelaration claims to its cars causing vehicles to speed up without driver input.

The 10-month investigation into the case found “no electronic-based cause for unintended high-speed acceleration in Toyotas,” US Transportation Secretary Ray LaHood said in a statement. “We feel that Toyota vehicles are safe to drive,” LaHood added.
pa zar je bilo elektronski uzrokovano :)
zar nije bila priča da im je tepih ispod papučica loše urađen pa zaglavi gas i pa-pa
Sumnjalo se na elektroniku, zar nije? Tepih i papučicu riješiš sam za pola minute.
domaci.ba
Posts: 232
Joined: 28/12/2010 17:12

#45 Re: Re:NO !

Post by domaci.ba »

goibos wrote:čitam na jednom drugom forumu, lik se žali na novog megana...
ima ga 8 mjeseci a tri puta mu već mijenjali kvačilo i on ubijeđen da je to do auta i loše kvalitete a ne do toga što nije naučio voziti :) pa taj bi i mercedesu poderao kvačilo
svako danas i vozi vala

i još sam jednu dobru pročitao oko renoa
kaže, pritisne kočnicu a upale mu se sva četiri svjetla i to je kao problem sa elektronikom... a seljak nije vidio da mu auto ima programirano "paljenje sva 4 u slučaju naglog kočenja" hahahha

a što se tiče te elektronike, znam da su bili problemi sa nekim generacijama lagune (al to je bilo oko 2000. godine) i od tad se ta priča prenosi da je elektronika loša
realno, sva su auta danas puna elektronike i svi proizvođači imaju probleme sa tim
danas reno, sutra bmw, a prekosutra ko zna

opet, bolje da ima takve probleme, nego ko toyota
na novom meganu su nesto "pocupali"na kvacilu pa je osjecaj nesto drugaciji.Fra'er je prolupao a taj servis je jako ljubazan cim su mu 3 puta promijenili.
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#46 Re: Re:NO !

Post by emko1234 »

kako si ti goibose* lud..dakle toliko si se napljuvao po autu a nisi u stanju napisat o kojem se meganu radi..covjece citas li samo jedan post iznad onog koji ces ti napisat il sta je problem?
deset ljudi te pita o kakvom se autu radi ti i dalje pricas nesto deseto..da li si sve izmislio jer ti je bunjo mladji il stariji skino trebu pa se sad ovako svetis?? to mi je jedino logicno objasnjenje s obzirom da se prica vrti u krug..
goibos
Posts: 341
Joined: 15/10/2009 12:42

#47 Re: Re:NO !

Post by goibos »

emko1234 wrote:kako si ti goibose* lud..dakle toliko si se napljuvao po autu a nisi u stanju napisat o kojem se meganu radi..covjece citas li samo jedan post iznad onog koji ces ti napisat il sta je problem?
deset ljudi te pita o kakvom se autu radi ti i dalje pricas nesto deseto..da li si sve izmislio jer ti je bunjo mladji il stariji skino trebu pa se sad ovako svetis?? to mi je jedino logicno objasnjenje s obzirom da se prica vrti u krug..
e pobrko si lončiče :)
nisam se ja žalio na megana već ovaj dibidus

ja sam zasad prezadovoljan svojim novim meganom
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#48 Re: Re:NO !

Post by citroen »

goibos wrote:
emko1234 wrote:kako si ti goibose* lud..dakle toliko si se napljuvao po autu a nisi u stanju napisat o kojem se meganu radi..covjece citas li samo jedan post iznad onog koji ces ti napisat il sta je problem?
deset ljudi te pita o kakvom se autu radi ti i dalje pricas nesto deseto..da li si sve izmislio jer ti je bunjo mladji il stariji skino trebu pa se sad ovako svetis?? to mi je jedino logicno objasnjenje s obzirom da se prica vrti u krug..
e pobrko si lončiče :)
nisam se ja žalio na megana već ovaj dibidus

ja sam zasad prezadovoljan svojim novim meganom
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#49 Re: Re:NO !

Post by frngla »

@ goibos :thumbup: :lol: :lol: suze hahahah :lol:
dibidus
Posts: 266
Joined: 15/02/2011 11:06

#50 Re: Re:NO !

Post by dibidus »

citroen wrote:
goibos wrote:
emko1234 wrote:kako si ti goibose* lud..dakle toliko si se napljuvao po autu a nisi u stanju napisat o kojem se meganu radi..covjece citas li samo jedan post iznad onog koji ces ti napisat il sta je problem?
deset ljudi te pita o kakvom se autu radi ti i dalje pricas nesto deseto..da li si sve izmislio jer ti je bunjo mladji il stariji skino trebu pa se sad ovako svetis?? to mi je jedino logicno objasnjenje s obzirom da se prica vrti u krug..
e pobrko si lončiče :)
nisam se ja žalio na megana već ovaj dibidus

ja sam zasad prezadovoljan svojim novim meganom
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
e i mene nasmijaste :lol: :lol: :lol: :lol:

Dze smo ono stali, ah ja moj megane, osim vec recenog, je sedan 5 vrata, 1,4 benzin, tamnosivi.

Sta jos treba da bi ste otkrili kakav mu je to bio problem sa elektronikom?
Post Reply