Skupstina FK Sarajevo+Uplata upravljackih uloga

Sve o FK Sarajevo...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Dendrlix
Posts: 1109
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#26 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Dendrlix »

Kakva ba autorska prava na statut koji je javan i koji svako moze dobiti na sudu! To bi onaj ko pise statut trebao da zna.
User avatar
Dammme
Posts: 1175
Joined: 18/04/2007 10:35
Location: Sarajevo

#27 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Dammme »

Dendrlix wrote:Kakva ba autorska prava na statut koji je javan i koji svako moze dobiti na sudu! To bi onaj ko pise statut trebao da zna.
Ovo je samo prijedlog statuta. Kada ( i ako) bude usvojen onda će to što si ti napisao biti apsolutno tačno. Za sada je samo rukopis dvojice pojedinaca, pa samim tim podliježe Zakonu o autorskim pravima.
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#28 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Area_51 »

Smijesno je pomisliti da javni dokument kao sto je Statut bilo cega podlijeze autorskim pravima.

To mogu samo totalni tokmaci osmisliti, a k tome ti isti hoce da vode nas klub. Prvo su trebali taj papir zastiti kao svoje intelektualno vlasnistvo u nadleznoj instituciji, pa kad dobiju pecat o tome, onda bi mogli ovo nesto pricati o autorskim pravima. Ima jedan problem. Ne bi nikad odbili pecat na tekst Statuta da je to bilo cije intelektualno vlasnistvo, jer je javni dokument, sto znaci ne podlijeze autorskim pravima.

Ako ova dvojica ovako razmisljaju, zalostan je nas klub sa njima u rukovodstvu. Statut je onako, ima jako mnogo pravnih manjkavosti u detaljima, mislio sam da napisem, ali namjerno ne bih, nek o tome vodi racuna ko o tome odlucuje. Predlazem samo jednu vaznu stvar. Da u Prelaznim odredbama, na mjestu gdje se prethodni Statut stavlja van snage, a ovaj postaje validan, doda tekst koji kaze da »ovaj Statut postaje vazeci kada ga ovjeri nadlezno Ministarstvo pravde.« Ovo kazem jer ovaj Statut nema nikakve sanse da prodje Ministarstvo pravde, pa onda postavljam pitanje, sta ako ga Skupstina usvoji, a Ministarstvo pravde vrati na doradu. Koji je Statut tada vazeci, a ko je nadlezan da izvrsi korekcije koje budu trazene. Po meni, opet Skupstina.

Igraju se djeca Statuta, nevjerovatno.
Alkos
Posts: 2729
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#29 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Alkos »

:thumbup:
iskustvo11
Posts: 114
Joined: 26/12/2009 16:15

#30 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by iskustvo11 »

Održavanje skupštine povodom reorganizacije i ustroja kluba dešava se samo kad su dogovorene sve glavne smjernice pa čak i pojedinosti. A dogovor znači pripremu i to temeljitu od najmanje šest mjeseci pa i godinu dana.
Ukratko definira se broj dioničara koji će vladati klubom u slijedećem mandatu, zatim se precizno utvrđuje novčani kapital svakog od pojedniačnog dioničara, shodno tome i njegovo participiranje u upravljačkoj strukturi pa zatim način dijeljena dobiti od eventualne prodaje igrača, izbor direkora izbor predjednika skupštine pa još milion malih stvari ili sitnica koje to u stvari nisu.
Onako laički ne poznavajući stanje u klubu mislim da je ova situacija praktično i dogovorena od recimo suprostavljenih struja u klubu i oko njega.
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#31 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Area_51 »

Vidi drug, tvoja ideja ima smisla, ali i materijalnu pogresku.

Postoje dva nacina udruzivanja, od kojih ti govoris o jednom koji jos kod nas nije zazivio, radi nedorecenosti zakona.

Shareholders - klasicno dionicarsko drustvo u kojem se udruzuje novac, ali isto tako, kao sto i sam kazes, dijeli ostvarena dobit. Ovaj nacin, jos uvijek kod nas ne moze, kako sam rekao radi pravne manjkavosti donesenih zakona, koji tretiraju sport.

Stakeholders - koji znaci uzdruzivanje interesa, svojstven za udruzenja, kao sto su nevladine organizacije ili sve ono ciji osnovac nije neka vlast. Tad se gradjani okupe oko neke ideje i ulazu svoje vrijeme, znanje, rad, rijetko i novac radi zajednickog cilja. To je jos uvijek i nase FK Sarajevo, njegova Skupstina ma ko je cinio i njegov Upravni odbor. Ideja da ono lice koje ulazi u upravljacke strukture nesto placa, jako je klimava, osim sto bi se mogla podvesti pod clanarina, koja moze imati razlizite iznose za svaki organ, kao na primjer - 100KM godisnje za clanove navijace, 500KM za clanove Skupstine (s tim da nikad ne bi imali kvorum), 7.000KM za clanoce Upravnog odbora. U svim slucajevima, niko ne dijeli nikakvu dobit ona ostaje trajno vlasnistvo udruzenja, odnosno FK Sarajevo.

Nemoj se ljutit na mozda siroj ili dosadnoj elaboraciji, ali kad vidim neke stavri, vjeruj da meni izgleda kao da se pacici igraju Statuta i klubova. Malo mi tako nesto bez veze, ali eto, da bar podijelim neko misljenje ovdje. Ne zamjerite.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27834
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#32 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by JoseMujica »

da upitam : kakav je stav navijača o onome prijedlogu da se, ukoliko se nađe sponzor koji plati više od 1 mil eura (čini mi se), da se ime sponzora doda imenu klub?

Moje mišljenje je da je to trenutno jedina ispravna ekonomska logika da se klubu priskrbi stabilno finansiranje i izađe iz trenutne logike prosjačenja po općinama, kantonu, raznim firmama itd.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 9926
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#33 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by bordo gandalf »

JoseMujica wrote:da upitam : kakav je stav navijača o onome prijedlogu da se, ukoliko se nađe sponzor koji plati više od 1 mil eura (čini mi se), da se ime sponzora doda imenu klub?

.
Nas stav je jasan...NE
DON_eARL
Posts: 3747
Joined: 31/10/2010 22:26

#34 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by DON_eARL »

JoseMujica wrote:da upitam : kakav je stav navijača o onome prijedlogu da se, ukoliko se nađe sponzor koji plati više od 1 mil eura (čini mi se), da se ime sponzora doda imenu klub?

Moje mišljenje je da je to trenutno jedina ispravna ekonomska logika da se klubu priskrbi stabilno finansiranje i izađe iz trenutne logike prosjačenja po općinama, kantonu, raznim firmama itd.
2. UNFKS još jednom naglašava da niti u kojem slučaju neće podržati opciju dodavanja naziva strateškog partnera imenu Kluba, kao ni mijenjanje grba i boja Kluba.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27834
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#35 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by JoseMujica »

ok...zašto...mislim koji su argumenti i da li imate alternativu za dugoročno stabilno finansiranje kluba?

Znamo dobro kakva je sada finansijska situacija u klubu...koliko se duguje igračima za plate itd.
User avatar
Reglan
Posts: 4854
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#36 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Reglan »

JoseMujica wrote:ok...zašto...mislim koji su argumenti i da li imate alternativu za dugoročno stabilno finansiranje kluba?

Znamo dobro kakva je sada finansijska situacija u klubu...koliko se duguje igračima za plate itd.
Iz mandate ove uprave se ne duguje nista,tu su jos samo neki dugovi od proslih uprava ali i oni ce biti ubrzo isplaceni ;-)
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#37 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Area_51 »

arshavin wrote:
JoseMujica wrote:ok...zašto...mislim koji su argumenti i da li imate alternativu za dugoročno stabilno finansiranje kluba?

Znamo dobro kakva je sada finansijska situacija u klubu...koliko se duguje igračima za plate itd.
Iz mandate ove uprave se ne duguje nista,tu su jos samo neki dugovi od proslih uprava ali i oni ce biti ubrzo isplaceni ;-)
Tu su jos samo dugovi od oko 3 miliona maraka, koji ce brzo biti isplaceni. Nemojte nas nasmijavati, nije ova Uprava u stanju stan i hranu igracima da oobezbijedi, da ne kazem redovne plate. Posebno to nisu u stanju ovi iz Udruzenja Bordo prijatelji, koje vidim kao grupu finansijski impotentnih filozofa, koji bi da rasporedjuju pare koje drugi obezbijede. Smijesno.

Koliko ce svoje mjesto u Upravnom odboru FK Sarajevo platiti Bordo prijatelji. Ako kazete nista, onda ne trebate ni biti dio Uprave, svakako nema primjera u velikim evropskim klubovima gdje kola veliki kapital, da navijaci upravljaju klubovima. Predlazem da ulaznica Bordo prijatelja bude 10.000KM mjesecno, kao znak ozbiljnosti.
User avatar
Reglan
Posts: 4854
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#38 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Reglan »

Area_51 wrote:
arshavin wrote:
JoseMujica wrote:ok...zašto...mislim koji su argumenti i da li imate alternativu za dugoročno stabilno finansiranje kluba?

Znamo dobro kakva je sada finansijska situacija u klubu...koliko se duguje igračima za plate itd.
Iz mandate ove uprave se ne duguje nista,tu su jos samo neki dugovi od proslih uprava ali i oni ce biti ubrzo isplaceni ;-)
Tu su jos samo dugovi od oko 3 miliona maraka, koji ce brzo biti isplaceni. Nemojte nas nasmijavati, nije ova Uprava u stanju stan i hranu igracima da oobezbijedi, da ne kazem redovne plate. Posebno to nisu u stanju ovi iz Udruzenja Bordo prijatelji, koje vidim kao grupu finansijski impotentnih filozofa, koji bi da rasporedjuju pare koje drugi obezbijede. Smijesno.

Koliko ce svoje mjesto u Upravnom odboru FK Sarajevo platiti Bordo prijatelji. Ako kazete nista, onda ne trebate ni biti dio Uprave, svakako nema primjera u velikim evropskim klubovima gdje kola veliki kapital, da navijaci upravljaju klubovima. Predlazem da ulaznica Bordo prijatelja bude 10.000KM mjesecno, kao znak ozbiljnosti.
da prostis ne rise.Ova uprava je dosta toga uradila,nadji mi info gdje je kasnila i jedna plata iz njihovog mandata.nisu oni krivi za prijasnji dug.
User avatar
ledeni_caj
Posts: 2829
Joined: 14/01/2011 18:21

#39 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by ledeni_caj »

Ma nije bas stav navijaca jedinstven, masa bi ih prodala 60 godina tradicije za eure. Jbga, u takvom vaktu zivimo.

@Area_51 Koliko je ova uprava u stanju to cemo jos da vidimo, nisu mi nesto pretjerano dragi uopste, ali su bolji od Familije. Za BP lupas gluposti. Uradili su za klub sasvim dovoljno, recimo da nije napora udruzenja navijaca danas bi bili FK Familija. Nama to ne odgovara, tebi ili je svejedno ili odgovara. :thumbup:
Alkos
Posts: 2729
Joined: 08/10/2007 14:12
Location: Sarajevo;Centar

#40 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Alkos »

Sta fali da prodamo i prava stadiona, pa nek se AFH zove Aura Arena... Boli nas kurac, samo nek kapaju pare!

Sarajevo kada proda svoje ime i svoju boju za mene vise nije to to i nikada se necu sloziti sa takvim idiotskim prijedlogom. Tako je i Salzburg iz Austrije preko noci postao Red Bull, a ja ne zelim da se to isto desi i mom klubu. Hajde sto nam dresovi izgledaju ko reklamne brosure, ni to nije dosta pa daj jos i ime da damo, nek na grbu stoji ovako nesto (recimo Avazov cipi ripi)...

Image

Svasta!
Last edited by Alkos on 23/06/2011 10:59, edited 1 time in total.
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#41 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Area_51 »

@ledeni caj
Nije mi svejedno da ja FK Sarajevo stalno drugo, kao bolja varijanta ili se bori za Evropu kao losija. Ova Uprava, posebno ona sa Blekicem, koja je najsmijesnija do sad, nisu ostvarili stalni cilj - titula. Zato mi nije svejedeno. Samo kad slusam Rizvanovica, malo mi to naivno zvuci. Osobna impresija. Kad slusam Benju Isovica i Bordo prijatelje, onda mi to joj naivnije zvuci. Ono bez veze pitanje, jel neko tamo iz Bordo prijatelja ikada vodio neki klub, pa kao ono ima referencu. Ako nema, ovo je eksperiment bez presedana u Evropi, u kojem smo svi direktni sudionici.

@arshavin
Nije problem moje misljenje o naivnosti Bordo prijatelja. Ovdje se radi o istim arsinima za sve. Ako se planira placanje mjesta u Upravnom odboru, onda je moje logicno pitanje ko ce platiti ucesce za clana Uprave iz Bordo prijatelja. Negdje procitah kako je to 7.000KM. Ako to plati sam on, ma ko bio, onda su Bordo prijatelji impotentna grupa ljudi. Ako plate Bordo prijatelji, onda imamo sistem.

Ponavljam pitanje, Statutarno, koliko su para donijeli Bordo prijatelji u FK Sarajevo, pa cemo vidjeti kolika im je referenca i kapacitet. Nemojte se lozit na ovo pitanje, jer bih ja tako nesto pitao svakog clana Uprave FK Sarajevo. Sjecate se onoga Hujica, vjecno je bio clan, donio 0 KM, sta ce nam takav. Slicno mi izgleda sadasnji clan Uprave iz reda Bordo prijatelja.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#42 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by The 51st State »

Area_51 wrote:@ledeni caj
Nije mi svejedno da ja FK Sarajevo stalno drugo, kao bolja varijanta ili se bori za Evropu kao losija. Ova Uprava, posebno ona sa Blekicem, koja je najsmijesnija do sad, nisu ostvarili stalni cilj - titula. Zato mi nije svejedeno. Samo kad slusam Rizvanovica, malo mi to naivno zvuci. Osobna impresija. Kad slusam Benju Isovica i Bordo prijatelje, onda mi to joj naivnije zvuci. Ono bez veze pitanje, jel neko tamo iz Bordo prijatelja ikada vodio neki klub, pa kao ono ima referencu. Ako nema, ovo je eksperiment bez presedana u Evropi, u kojem smo svi direktni sudionici.

@arshavin
Nije problem moje misljenje o naivnosti Bordo prijatelja. Ovdje se radi o istim arsinima za sve. Ako se planira placanje mjesta u Upravnom odboru, onda je moje logicno pitanje ko ce platiti ucesce za clana Uprave iz Bordo prijatelja. Negdje procitah kako je to 7.000KM. Ako to plati sam on, ma ko bio, onda su Bordo prijatelji impotentna grupa ljudi. Ako plate Bordo prijatelji, onda imamo sistem.

Ponavljam pitanje, Statutarno, koliko su para donijeli Bordo prijatelji u FK Sarajevo, pa cemo vidjeti kolika im je referenca i kapacitet. Nemojte se lozit na ovo pitanje, jer bih ja tako nesto pitao svakog clana Uprave FK Sarajevo. Sjecate se onoga Hujica, vjecno je bio clan, donio 0 KM, sta ce nam takav. Slicno mi izgleda sadasnji clan Uprave iz reda Bordo prijatelja.
iz reda navijaca, procitaj clan 4 satuta bp, isti je dostupan na njihovoj stranici, vjerujem da bi manje grano....
User avatar
JoseMujica
Posts: 27834
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#43 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by JoseMujica »

znam samo da se od ponosa ne živi. Isto tako ponos ne donosi rezultate. Najsmješnije od svega je ovo što neko gore napisa" stalni cilj titula". Na temelju koje relanosti je to stalni cilj?

Da stalni cilj bude titula klub mora imati stabilne finansije i kontinuitet rezultata. Bez toga je sve šuplja. Trenutno klub duguje boga pitaj koliko para, a najtužnije duguju se plate igračima, a očekuje se titula :shock: :-) :lol: Istu filozofiju opsjenarstva najbolje vidimo po našoj reprezentaciji gdje je stalni cilj kvalifikacija na neku završnicu, jebote ko da smo na svakom evropskom i svjetskom učestvovali. I onda se kao razočaramo duboko što nismo uspjeli.

Sorry ali takve priče su besmislene. Možda je nekome smiješan Red Bull Salzburg zbog same komercijalizacije ali radi se o jednom od najjačih austrijskih klubova, u kome je radio i jedan Trapattoni, pa nakon njega Co Adriaanse, pa Huub Stevens i trenutni trener je Ricardo Moniz. Od 2005. kada postaje Red Bull uzimaju tri titule ( 2006–07, 2008–09, 2009–10) u 6 sezona i imaju jedno učešće u grupi Europa lige.

Što se mene tiče da FK Sarajevo doda ime bilo čega (npr. za milion eura u klubskoj kasi ne interesuje me ni ime sponzora) uz klubsko ime, a napravi ovakve rezultate ne bi mi smetalo. Ali ipak bih bio protiv mijenjanja grba kluba i klubskih boja i mislim da je Red Bull s time pretjerao.
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#44 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Obuca9 »

JoseMujica wrote:Što se mene tiče da FK Sarajevo doda ime bilo čega (npr. za milion eura u klubskoj kasi ne interesuje me ni ime sponzora) uz klubsko ime, a napravi ovakve rezultate ne bi mi smetalo. Ali ipak bih bio protiv mijenjanja grba kluba i klubskih boja i mislim da je Red Bull s time pretjerao.
Ime bilo čega?

Znači ne bi ti smetalo da se FK Sarajevo zove "FK Sarajevo Srpske Pošte", kada bi firma Srpske Pošte prepoznala interes i uložila 1.000.000 eura u kasu?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27834
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#45 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by JoseMujica »

sumnjam da bi Srpske pošte prvo imale milion eura, a i kad bi imale da bi ga poklonile Sarajevu. A što bi ti smetale Srpske pošte? Jel to FK Sarajevo samo Bošnjačko-muslimanski klub pa samo sponzori s te linije dolaze u obzir? Za milion eura po sezoni nek se zove i FK Sarajevo bin Laden ili HT Eronet ili BHT ili Cipiripi, što se mene tiče.

de budimo realni na prvom mjestu...sumnjam da bi i jedna firma iz BiH dala milion eura jednom klubu na ime sponzorstva. A ako bi se našla bilo koja, lično, fakat ne bih birao jer je to za Bih uslove ogromna lova. Na kraju kad bi počeo rovit za svaku firmu ili kapitalistu bi skonto da je lopov na neki način, pa je onda samim time bilo kakvo sponzorstvo besmisleno. Jebiga budimo Barcelona :D ....ahhh ni Barcelona više nije izuzetak.

Pa jel ono nedavno potpisaše sponzorstvo sa Nestro Petrol iz Banje Luke (16.6.11. Sa-x- Većinski vlasnik kompanije Nestro Petrol je NeftegazInKor, koji je pod kontrolom Zarubezhneft, moćne ruske naftne kompanije.).

Šta sad trebamo svi skočit i reći da još samo fali da se Mića ukaže na zapadu u svečanoj loži? A igrači neka štrajkuju glađu, a mi ćemo ih pljuvat i vikat hoćemo titulu! Odakle?
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#46 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Obuca9 »

JoseMujica wrote:Za milion eura po sezoni nek se zove i FK Sarajevo bin Laden ili HT Eronet ili BHT ili Cipiripi, što se mene tiče.
Pa dobro neki bi i mater rodjenu prodali za mion eura...
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#47 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Obuca9 »

JoseMujica wrote:sumnjam da bi Srpske pošte prvo imale milion eura, a i kad bi imale da bi ga poklonile Sarajevu. A što bi ti smetale Srpske pošte? Jel to FK Sarajevo samo Bošnjačko-muslimanski klub pa samo sponzori s te linije dolaze u obzir? Za milion eura po sezoni nek se zove i FK Sarajevo bin Laden ili HT Eronet ili BHT ili Cipiripi, što se mene tiče.

de budimo realni na prvom mjestu...sumnjam da bi i jedna firma iz BiH dala milion eura jednom klubu na ime sponzorstva. A ako bi se našla bilo koja, lično, fakat ne bih birao jer je to za Bih uslove ogromna lova. Na kraju kad bi počeo rovit za svaku firmu ili kapitalistu bi skonto da je lopov na neki način, pa je onda samim time bilo kakvo sponzorstvo besmisleno. Jebiga budimo Barcelona :D ....ahhh ni Barcelona više nije izuzetak.

Pa jel ono nedavno potpisaše sponzorstvo sa Nestro Petrol iz Banje Luke (16.6.11. Sa-x- Većinski vlasnik kompanije Nestro Petrol je NeftegazInKor, koji je pod kontrolom Zarubezhneft, moćne ruske naftne kompanije.).

Šta sad trebamo svi skočit i reći da još samo fali da se Mića ukaže na zapadu u svečanoj loži? A igrači neka štrajkuju glađu, a mi ćemo ih pljuvat i vikat hoćemo titulu! Odakle?
Nemoj ti meni stavljati u usta, šta bi meni smetalo, ali nemoj ni zaobilaziti odgovor, nego konkretno odgovori na pitanje.

Hipotetički, da "Srpske pošte" imaju milion eura i odluče ga uložiti u Sarajevo, te promjene ime FK Sarajevo, u gore već pomenuto, da li bi ti pozdravio tu odluku ili bi se pobunio protiv iste? Kratak odgovor, molio bih.

I ne okreći na protiv pitanje, šta bi meni smetalo. Meni bi smetalo sve, jer neću da vidim nikakvo strano ime u imenu kluba i tačka. Ni "Srpske pošte", ni "HT Eronet", ni "BH Telecom". A što se tiče toga ostalog, nemam ja ništa protiv Srba, ne znam odakle ti ta ideja, u mome Sarajevu su igrali i Srbi i Hrvati (doduše ovi pravo malo, oni su više kod komšija išli) i Muslimani i Albanci i Makedonci i Slovenci i Brazilci i Kamerunci i Rusi, prema tome to nema apsolutno nikakve veze. Ne smeta mi sekunde što je "Nestro Petrol" sponzor, ali bi mi smetalo da sutra zatraže da se klub zove "FK Sarajevo Nestro" ili bilo kako drugačije, pa taman da iskeširaju 10 miliona eura.
User avatar
JoseMujica
Posts: 27834
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#48 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by JoseMujica »

dobro priznajem da karikiram i pretjerujem jer mislim da malo i vi pretjerujete sa kontra stavom koji nema nikakve ekonomske logike. To posebno kada uzmemo u obzir finansije bh. klubova i vječitu zajebanciju da se namaknu pare, meni nema smisla bit 100% zadrt. Da klub ima love onda bi mi takav stav bio OK, čak bi ga i ja zastupao, jer takve stvari se ne rade bez potrebe i dugoročne vizije razvoja kluba. Ako je tu samo daj milion eura da se uzmu pare za jednu sezonu, onda je to glupost i klub od toga neće imati koristi.

Mislim realno, govorimo o nekom normalnom sponzoru, koji nema nekih nac ili bilo kakvih političkih konotacija već čisti i obostrani ekonomski interes i kluba i sponzora. I naravo s mjerom, jer kažem još jednom ovo kako je Red Bull Salzburg uradio nije ni meni prihvatljivo (da se mijenja grb kluba i boje kluba). Govorim samo o toj varijanti gdje bi se ime sponzora dodalo imenu kluba, a klubska uprava bi trebala imati neku dugoročniju viziju razvoja kluba step-by-step, a ne samo ovo: Evo imamo milion eura - hoćemo titulu! I takav pristup bi bio katastrofa i mislim da ne bi polučio nikakve rezultate već bi se te pare skršile u sekundi.

Mislim pitao sam vezano za ovo s nekim ciljem da se razgovara i izvaga pro-kontra jer mislim da ne treba ništa unaprijed apsolutno odbacivati ili prihvatati, posebno ako nemaš razrađenu alternativu. Najbolje bi bilo da imaju 2-3 alternative, dobro razrađene pa da se o njima diskutuje.
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#49 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Area_51 »

Sarajmen wrote:Šta je nepostojeći milion eura u odnosu na evidentni dug od 4,5 miliona Km.?!

Pa poštenije je insistirati na odgovornosti onih koji su proizveli dug od 4,5, miliona Km, i od istih tražiti taj novac, umjesto što im se omogućava da možda upravo tim novcem ostvare djelimična ili većinska vlasnička prava nad klubom. :shock:
Meni je ovo kljucno. Procitao sam Statut, vise puta i mislim da je predlozeni koncept u postojecem zakonodavstvu neprovodiv. Zato imam mali milion sumnja.

@the 51 state, lezerni odgovor. Clan 4. Statuta Bordo prijatelja kaze da to udruzenje ima namjeru pomagat FK Sarajevo, pa sam ja grano na to da to NE PODRAZUMIJEVA finansijsku pomoc, na nacin da svaki ulazak u Upravu ima jednak tretman. Osim sto »pomoc« koju nudi Benja Isovic i kompanija nanosi vise stete neko koristi, jer proizvodi stalne tenzije, sad se jos trazi POVLASTENO mjestu u Upravi. Po meni, jednostavno je rjesenje. Nastavite pomagat kao i prije, nema mjesta u Upravi. Ko moze biti clan Uprave, onaj ko je solventan da to plati ili donese pare. Jel jednostavno, naravno da jeste.
User avatar
Obuca9
Posts: 9637
Joined: 23/02/2007 01:49
Location: Emir Obuća !!!
Contact:

#50 Re: Skupstina FK Sarajevo

Post by Obuca9 »

A koju su to tačno štetu BP nanijeli FKS?
Post Reply