ALFA 159

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#26 Re: ALFA 159

Post by madner »

johntra wrote:A u VW-u dobiješ sjekiru kao serijsku opremu, da možeš namještati sjedište po visini... :D
'ta ces namjestat po visini, zna se da mali ljudi voze Fiate :D
User avatar
dimitrix
Posts: 132
Joined: 28/12/2008 18:49

#27 Re: ALFA 159

Post by dimitrix »

johntra wrote:Bolje gledat Alfu na klocevima, nego se vozati na jednom velikom klocu... :D
:lol: :lol:
Passat octavia NE MOGU niti se smiju da porede sa Alfom 159 tko se vozio u njima i tko vozi 159 zna dobro o cemu govorim
User avatar
corolla02
Posts: 11306
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#28 Re: ALFA 159

Post by corolla02 »

johntra wrote:
corolla02 wrote:Image

meni isto auto :-D
http://www.svetivid.com/
bjazi ba, pa Laguna je zesce auto od Alphe :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#29 Re: ALFA 159

Post by madner »

dimitrix wrote:
johntra wrote:Bolje gledat Alfu na klocevima, nego se vozati na jednom velikom klocu... :D
:lol: :lol:
Passat octavia NE MOGU niti se smiju da porede sa Alfom 159 tko se vozio u njima i tko vozi 159 zna dobro o cemu govorim
Pa pala je probna voznja i ove alfe i mogu ti rec da nije vise sto je bila. Napravili su solidno auto, ali nema previse sportsku crtu.
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#30 Re: ALFA 159

Post by johntra »

159 je daleko od sportske limuzine i to im je najveća greška, ali joj se ne može ne priznati kvalitet, koji je u odnosu na 156 naprijed svjetlosnu godinu, što bi rekao Better Man... :D
User avatar
dimitrix
Posts: 132
Joined: 28/12/2008 18:49

#31 Re: ALFA 159

Post by dimitrix »

Razumijem Alfa nema sportsku crtu ali zato Passat ima :lol:
Meni licno osijecaj kada vozis 159 je neporcijenjiv
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#32 Re: ALFA 159

Post by johntra »

Dimitrije sine, ja sam na tvojoj strani, ali nekad treba biti realan... :D

159 je odlično zamišljeno auto, ali loše sprovedeno u praksi...helem, Passat je bio i ostao kloc, tu daljne rasprave nema...
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#33 Re: ALFA 159

Post by 1946 »

johntra wrote:159 je odlično zamišljeno auto, ali loše sprovedeno u praksi...
Nažalost, kao uostalom i brera. Sudeći po pročitanim i odgledanim testovima Giuliette k'o da se popravljaju i vraćaju na stare staze.
User avatar
dimitrix
Posts: 132
Joined: 28/12/2008 18:49

#34 Re: ALFA 159

Post by dimitrix »

johntra wrote:Dimitrije sine, ja sam na tvojoj strani, ali nekad treba biti realan... :D

159 je odlično zamišljeno auto, ali loše sprovedeno u praksi...helem, Passat je bio i ostao kloc, tu daljne rasprave nema...
drug moj ljubav je to :D
usput vozam Nissan Micru
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#35 Re: ALFA 159

Post by johntra »

Uparadio se onaj sa onom bijelom Guliettom po gradu :D ...to je sigurno onaj lik što je dolazio na forum kada je naručio...mislim da je dao Minija i doplatio...
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#36 Re: ALFA 159

Post by madner »

johntra wrote:Dimitrije sine, ja sam na tvojoj strani, ali nekad treba biti realan... :D

159 je odlično zamišljeno auto, ali loše sprovedeno u praksi...helem, Passat je bio i ostao kloc, tu daljne rasprave nema...
Mislio sam da je Passat smece, ali sto bi whow rekao: Novo auto nova spika :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#37 Re: ALFA 159

Post by johntra »

I ja sam to mislio, i bogami nisam se nikako prevario...puno buke ni zbog čega...bio i ostao prosječan auto, džaba sva ušminkavanja....
frngla
Posts: 3347
Joined: 30/05/2009 14:29
Location: Manila

#38 Re: ALFA 159

Post by frngla »

madner wrote:Nisam odavno vidio ruznije auto. :skoljka:
Image
User avatar
collapse
Posts: 73
Joined: 09/02/2009 12:16

#39 Re: ALFA 159

Post by collapse »

Auto je top, malo je skuplje za odrzavat i malo vise trosi ali je zato uzitak pri voznji neprocjenjiv :) . Također i dizajn je top . Ako planiras uzeti samo naprijed
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#40 Re: ALFA 159

Post by 1946 »

johntra wrote:Uparadio se onaj sa onom bijelom Guliettom po gradu :D ...to je sigurno onaj lik što je dolazio na forum kada je naručio...mislim da je dao Minija i doplatio...
A to ti ne bi da možeš :D ? Kad mogu paradirati razni vozači golf 6 (isto ono auto koje će da vozaju i naši dragi policajci :D ), što ne bi on sa onom zvijeri :evil:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 21032
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#41 Re: ALFA 159

Post by Bullet Tooth Tony »

probao vise puta , predobro auto , sa sportskom notom u unutrasnjosti a Bogam i vani, malo manje prostora na zadnjoj klupi , mjenjac brz i precizan a motor dizelski zivahan jako..... ne znam tacno sta te interesuje :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#42 Re: ALFA 159

Post by madner »

collapse wrote:Auto je top, malo je skuplje za odrzavat i malo vise trosi ali je zato uzitak pri voznji neprocjenjiv :) . Također i dizajn je top . Ako planiras uzeti samo naprijed
Potrosnja i redovan servis nisu opste veci od ostalih marki.
User avatar
collapse
Posts: 73
Joined: 09/02/2009 12:16

#43 Re: ALFA 159

Post by collapse »

madner wrote:
collapse wrote:Auto je top, malo je skuplje za odrzavat i malo vise trosi ali je zato uzitak pri voznji neprocjenjiv :) . Također i dizajn je top . Ako planiras uzeti samo naprijed
Potrosnja i redovan servis nisu opste veci od ostalih marki.
Nebih se slozio al et , nije neka drasticna razlika al ima razlike. Ali opet se isplati uzet bez daljnjeg
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44 Re: ALFA 159

Post by johntra »

Normalno da su cijene dijelova u toj klasi tu negdje...više se osjete razlike u cijenama kod novog vozila, nego cijene dijelova...priča o potrošnji isto tako nije osnovana...slabiji benzinci, uključujući 1,8 benzince, ne prelaze više od 10 litara po gradu...jedina malo veća potrošnja se osjeti na šestacima, što je i logično, dok 2.4 JTD isto voli popiti, ali mislim da ne prelazi cenera po gradu, jer se ipak radi o motoru sa 200 KS...
User avatar
slobodni armirach
Posts: 5588
Joined: 22/06/2010 17:17
Location: Administrativni Centar Kantona 4

#45 Re: ALFA 159

Post by slobodni armirach »

pa analiticar zavisi, je li hoces da se vozis ili prevozis,
ako ti je zelja da se prevozis onda ima dosta u ponudi njemackih sepeta!

moje slijedece ce biti

Alfa Romeo 159 3.2 Q4
Image

Image

Na kraju sve je dzaba prica od forumanje, dok je ti uzivo ne vidis ne osjetish!

a za ovu raju sto cijene svoje vrijeme

User avatar
olensoner
Posts: 1164
Joined: 24/01/2008 19:34

#46 Re: ALFA 159

Post by olensoner »

Kupis Kadetta 1.3 kisna kap, oli ti ga suza i budes glavni hadzija u selu, a ne Alfu da ti se komsiluk smije sto vozis tOlijana :D
sefa77
Posts: 21
Joined: 08/12/2009 19:00

#47 Re: ALFA 159

Post by sefa77 »

Nije Alfa za fukaru...
Ovi sto nemaju para da odu u ovlasteni servis i shvate da je Alfu jeftinije odrzavati od Oktavije, treba ostaviti da i dalje voze narodna auta i dive se Golfovima koji imaju podizace stakala ili upaljac u serijskoj opremi!! Naravno, kad odes kupiti kineske dijelove te kod nekog priucenog majstora promjenis iste i kada ti je vodilja "jeftino" odrzavanje i maksimalna neudobnost VW vozila, onda naravno da Alfa ne valja...
Meni je licno Alfa 159 trenutno najljepse auto u svojoj klasi, a sto se tice JTD motora, neunistivi su samo redovno ulje mijenjati i filtere i bez brige vozi gdje hoces!!! Jedino mozda Citroen C5 moze ljepotom stati stepenicu nize od Alfe pa onda nekih 10 praznih mjesta i na red dolaze ostali proizvodjaci...
Alfa se voli sa svim svojim vrlinama i manama!!!
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#48 Re: ALFA 159

Post by 1946 »

sefa77 wrote:Nije Alfa za fukaru...
Rečenica koja objašnjava sve :thumbup:
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#49 Re: ALFA 159

Post by AmADin_gospo »

slažem se,

nije alfa za fukaru
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#50 Re: ALFA 159

Post by vukojebina »

hahaha, odvadite malo jebiga...pomislice ko da taj fiat, pardon alfa cigo valja sta...
Post Reply