VW Passat vs ostali

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#26 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

Fozgen wrote:Nije los auto, sta nije los strasan je, ali je uvijek i bilo koliko para toliko i muzike, a ja sam misljenja da se za novca koliko kosta ovaj pasat moze uzeti kud i kamo bolje auto.
E sada ima nesto drugo sto sam ja primjetio a vezano je za pasate. 80% auta koja me preteknu i koja vidim da ludo preticu su pasati ( obicno sa nekim turbo dizelskim motorima ) :roll: . Jel ima neko slicno iskustvo?
Ja imam Passata 2.0 TDI sa 170ks i 4motion, i od 0-100 s njim ubrzavas ovako :D

User avatar
dottore
Posts: 1359
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#27 Re: VW Passat vs ostali

Post by dottore »

jel ovo sve u drugoj?.... :mrgreen:
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#28 Re: VW Passat vs ostali

Post by herbert mekfjuger »

Image :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#29 Re: VW Passat vs ostali

Post by shlauf »

:thumbup: :lol: :lol:

Aleeee aleeeeeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#30 Re: VW Passat vs ostali

Post by 1946 »

:lol:
'alal mu vjera ko ovo napravi :lol:
User avatar
corolla02
Posts: 11306
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#31 Re: VW Passat vs ostali

Post by corolla02 »

:lol:

hajd da ozivimo blobijevu temu 8-)
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#32 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

corolla02 wrote::lol:

hajd da ozivimo blobijevu temu 8-)
:D
User avatar
corolla02
Posts: 11306
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#34 Re: VW Passat vs ostali

Post by corolla02 »

Blobi wrote: :D
evo nesto drugacije poredjenje :wink:

User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#35 Re: VW Passat vs ostali

Post by fedor »

Passat ništa posebno, prosječan automobil.....
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#36 Re: VW Passat vs ostali

Post by shlauf »

Image

:D

Aleeeee aleeeeeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
fedor
Posts: 9156
Joined: 27/10/2010 08:10
Location: Behind enemy lines

#37 Re: VW Passat vs ostali

Post by fedor »

:lol: :lol: :lol:
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#38 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

Forumasi, danas sam, tj. prije sahatak, pazario "novo" auto :D.. Talnuo sam svog Passata za dvije godine mladjeg koleginog, sa slabijim motorom i opremom :D.. Moj je sinoc tragicno zaplatio, ubio me Koreanac bull barom :D... A zamjena je bila dogovorena par dana ranije. Dakle, radi se o Passatu 1.9 TDI, 77kW, 2008. godiste proizvodnje, kilometraza 79.000. Comfortline Plus oprema... Malo su ofucani rukohvati sa vozaceve strane (ne znam kako je to uspio uraditi, na mom starom Pasonji toga nije bilo :(), ali sve ostalo je OK. Malo se tesko privici na slabiji motor. Prva i druga brzina su prilicno slabe, treca je vec OK. Ista boja, slicna oprema, samo malo mu je onaj auspuh ruzan i malen, 2.0 TDI imaju vece cilindre... S konja na magarca :mrgreen:
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#39 Re: VW Passat vs ostali

Post by Jimmy_The_Saint »

Da je iza tebe bio VW Tuareg ne bi im'o šta ćorati s kolegom... :D
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#40 Re: VW Passat vs ostali

Post by whow »

Blobi wrote:Forumasi, danas sam, tj. prije sahatak, pazario "novo" auto :D.. Talnuo sam svog Passata za dvije godine mladjeg koleginog, sa slabijim motorom i opremom :D.. Moj je sinoc tragicno zaplatio, ubio me Koreanac bull barom :D... A zamjena je bila dogovorena par dana ranije. Dakle, radi se o Passatu 1.9 TDI, 77kW, 2008. godiste proizvodnje, kilometraza 79.000. Comfortline Plus oprema... Malo su ofucani rukohvati sa vozaceve strane (ne znam kako je to uspio uraditi, na mom starom Pasonji toga nije bilo :(), ali sve ostalo je OK. Malo se tesko privici na slabiji motor. Prva i druga brzina su prilicno slabe, treca je vec OK. Ista boja, slicna oprema, samo malo mu je onaj auspuh ruzan i malen, 2.0 TDI imaju vece cilindre... S konja na magarca :mrgreen:
Cestitam na "novome autu". Valjda ce se novi Passat pokazati dobro . Ukoliko je sve ispravno na novom Passatu onda si definitivno bolje prosao u ovoj transakciji jer si dobio dosta mlade auto kome je takoder i trzisna vrijednost veca nego tom starom Passatu. Ja licno bih se uvijek oprjedjelio za mlade auto sa manje kilometara nego za neku opremu i dodatne opcije posebno ako se ima u vidu da su neke od opcije koje se nude na 2006 modelu standardna oprema na 2008 modelu a neke ti vjerovatno nikada nece ni trebati. Uglavnom nek je sa srecom.
User avatar
corolla02
Posts: 11306
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#41 Re: VW Passat vs ostali

Post by corolla02 »

Blobi wrote:Forumasi, danas sam, tj. prije sahatak, pazario "novo" auto :D.. Talnuo sam svog Passata za dvije godine mladjeg koleginog, sa slabijim motorom i opremom :D.. Moj je sinoc tragicno zaplatio, ubio me Koreanac bull barom :D... A zamjena je bila dogovorena par dana ranije. Dakle, radi se o Passatu 1.9 TDI, 77kW, 2008. godiste proizvodnje, kilometraza 79.000. Comfortline Plus oprema... Malo su ofucani rukohvati sa vozaceve strane (ne znam kako je to uspio uraditi, na mom starom Pasonji toga nije bilo :(), ali sve ostalo je OK. Malo se tesko privici na slabiji motor. Prva i druga brzina su prilicno slabe, treca je vec OK. Ista boja, slicna oprema, samo malo mu je onaj auspuh ruzan i malen, 2.0 TDI imaju vece cilindre... S konja na magarca :mrgreen:
downsizing, pa ti opasno pratis ove nove trendove :mrgreen:

i svakako, cestitam na Vasem izboru :thumbup:
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#42 Re: VW Passat vs ostali

Post by whow »

corolla02 wrote:
Blobi wrote:Forumasi, danas sam, tj. prije sahatak, pazario "novo" auto :D.. Talnuo sam svog Passata za dvije godine mladjeg koleginog, sa slabijim motorom i opremom :D.. Moj je sinoc tragicno zaplatio, ubio me Koreanac bull barom :D... A zamjena je bila dogovorena par dana ranije. Dakle, radi se o Passatu 1.9 TDI, 77kW, 2008. godiste proizvodnje, kilometraza 79.000. Comfortline Plus oprema... Malo su ofucani rukohvati sa vozaceve strane (ne znam kako je to uspio uraditi, na mom starom Pasonji toga nije bilo :(), ali sve ostalo je OK. Malo se tesko privici na slabiji motor. Prva i druga brzina su prilicno slabe, treca je vec OK. Ista boja, slicna oprema, samo malo mu je onaj auspuh ruzan i malen, 2.0 TDI imaju vece cilindre... S konja na magarca :mrgreen:
downsizing, pa ti opasno pratis ove nove trendove :mrgreen:

i svakako, cestitam na Vasem izboru :thumbup:
Downsizing ili ne sad sta je tu je . Meni je malo sumnjivo to sto kazes da prva i druga ne vuku bas najbolje jer ta razlika izmedu 1.9 i 2.0 TDI masine upravo dolazi do izrazaja na tom nekom vecem broju obrtaja dok u manjem stepenu prenosa to razlika bi trebala biti minimalna . Ja sam uvjek sumnjicav kad neko ocigledno pravi posao u korist svoje shtete ; mjenjanje 2006 za 2008 godiste ukoliko naravno ne postoji skriveni motiv za brzu razmjenu automobila. Ja bih se takoder upitao zasto bih neko zelio mjenjati 2008 Passata za istog takvog samo starijeg i sa vise kilometara ?
User avatar
Zvek
Posts: 1494
Joined: 16/10/2010 19:58

#43 Re: VW Passat vs ostali

Post by Zvek »

Insignia je dobro uzdrmala poziciju Passata. Prosle godine je bila najprodavanija limuzina u segmentu u Evropi. Ocekivao sam vise od nasljednika 407-ice, ali 508 barem na prvu nije nista posebno. Isto kazem i za novog Passata, ali zbog brenda on ce ponovo ici na prvo mjesto. Novi Mondeo obecava, a ova redizajnirana verzije je kiceraj nevidjeni sa onim LED svjetlima. Toyota mora da poradi na dizajnu Avensisa, Laguna ima odlican enterijer (vozio sam se par puta L3), ali penzionerski eksterijer. Novi Citroen C5 je korak od 5 milja u odnosu na prethodnika. Mazda 6 i Accord su solidno zastupljeni na evropskom trzistu, ali od njih barem u Evropi ne treba ocekivati TOP 5 po prodaji.

Dakle moj favorit je Insignia 2.0 CDTi Cosmo :-)

Image
Image
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#44 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

whow wrote:
corolla02 wrote:
Blobi wrote:Forumasi, danas sam, tj. prije sahatak, pazario "novo" auto :D.. Talnuo sam svog Passata za dvije godine mladjeg koleginog, sa slabijim motorom i opremom :D.. Moj je sinoc tragicno zaplatio, ubio me Koreanac bull barom :D... A zamjena je bila dogovorena par dana ranije. Dakle, radi se o Passatu 1.9 TDI, 77kW, 2008. godiste proizvodnje, kilometraza 79.000. Comfortline Plus oprema... Malo su ofucani rukohvati sa vozaceve strane (ne znam kako je to uspio uraditi, na mom starom Pasonji toga nije bilo :(), ali sve ostalo je OK. Malo se tesko privici na slabiji motor. Prva i druga brzina su prilicno slabe, treca je vec OK. Ista boja, slicna oprema, samo malo mu je onaj auspuh ruzan i malen, 2.0 TDI imaju vece cilindre... S konja na magarca :mrgreen:
downsizing, pa ti opasno pratis ove nove trendove :mrgreen:

i svakako, cestitam na Vasem izboru :thumbup:
Downsizing ili ne sad sta je tu je . Meni je malo sumnjivo to sto kazes da prva i druga ne vuku bas najbolje jer ta razlika izmedu 1.9 i 2.0 TDI masine upravo dolazi do izrazaja na tom nekom vecem broju obrtaja dok u manjem stepenu prenosa to razlika bi trebala biti minimalna . Ja sam uvjek sumnjicav kad neko ocigledno pravi posao u korist svoje shtete ; mjenjanje 2006 za 2008 godiste ukoliko naravno ne postoji skriveni motiv za brzu razmjenu automobila. Ja bih se takoder upitao zasto bih neko zelio mjenjati 2008 Passata za istog takvog samo starijeg i sa vise kilometara ?
Pa ta razlika je 65 konja :). A covjek nije napravio posao u korist svoje stete. Moj prethodni Passat je presao puno, ali je servisiran i vise nego redovno. A u BiH su imala mozda 2-3 onako opremljena Passata. S druge strane, meni dosta te opreme zapravo i nije trebalo. Zamjena se desila prilicno neplanirano, na "kafi", a evo veceras sam malo testirao novu vozilicu, treba mu nekih 5 sekundi vise do stotke, ali treca brzina je zadovoljavajuca. A covjek s kojim sam mijenjao auto je porodicni prijatelj, a on je inace izlazio odusevljen iz mog auta zbog 170ks i 4motiona :). Zamjena nije nikome isla na stetu, jer su oba auta u savrsenom stanju, uz razliku od 120.000 km :)
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#45 Re: VW Passat vs ostali

Post by shlauf »

E bogami direktore sad neznam ko je koga zajebao??? :D

ImageImageImage

Aleeee aleeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#46 Re: VW Passat vs ostali

Post by citroen »

shlauf wrote:E bogami direktore sad neznam ko je koga zajebao??? :D

ImageImageImage

Aleeee aleeeeeeeeeeeeeeeeee :dance:
Na kraju ce direktor u kakvoj dobroj dvici zavrsiti :D :D :D :D Izgleda stao posao :D :D :D :D Salim se blobi
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#47 Re: VW Passat vs ostali

Post by whow »

Po mom misljenju ti si prosao puno bolje u ovoj transakciji ; 2 godine mlade auto i sa 120 000 km manje po knjigama si mu trebao uletiti bar 8-10 milja pa da budete , sto bi rek'o nas narod ; even. Uglavnom auto prvenstveno prodaju GODISTE I KILOMETRI a oprema toliko i ne utice na cijenu bar kada su u pitanju polovna vozila jer kod polovnjaka vise opreme obicno znaci vise stvari koje se mogu pokvartiti. Uglavnom cestitam , pravi si trgovac ovakav trade ni ja ne bih napravio.
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#48 Re: VW Passat vs ostali

Post by Jimmy_The_Saint »

Blobi, swingeru.... :D

Što reče shlauf, ovde se fakat ne vidi na prvu ko je koga zajeb'o, a nema trgovine bez ćorave mušterije. :-)
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#49 Re: VW Passat vs ostali

Post by herbert mekfjuger »

kako god, ako je tebi ok, čestitam :D al zajebano je s konja na magarca, definitivno, sa 170 KS na 100 - nije to mala stvar nikako :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#50 Re: VW Passat vs ostali

Post by Blobi »

Jimmy_The_Saint wrote:Blobi, swingeru.... :D

Što reče shlauf, ovde se fakat ne vidi na prvu ko je koga zajeb'o, a nema trgovine bez ćorave mušterije. :-)
Ovaj "novi" Passat od opreme nema Xenon farove, Kozna sjedista, grijanje pod guzom, navigaciju, fabricko GPS pracenje. Umjesto 17" felgi su 16", slabiji motor, nema fabricki zatamnjena stakla, nema 4motion cega mi je najvise zao :D, ali zato nije nikad udaren, za razliku od mog prethodnog koji je stradao par dana ranije, ali nista strasno 8-) , presao je manje, i nesto malo je ugodniji za voziti preko ovih nasih puteva.. Prilicno je lijen, ali to je OK, jer se nece jos dugo zadrzat kod mene (sad ce novi model doci :D), itd itd. Znaci, cisto jer mi je dosadio moj prethodni. Inace u zadnjih 10 godina je ovo prvi auto koji se kod mene zadrzao duze od 2 godine...
Post Reply