Premium segment okrsaj

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply

Kojeg od navedenih biste najprije parkirali u garazu?

Audi A8
17
30%
BMW 7
17
30%
Mercedes S klasa
23
40%
 
Total votes: 57

User avatar
donsedin
Posts: 305
Joined: 01/03/2008 07:24

#26 Re: Premium segment okrsaj

Post by donsedin »

Romeo 80 wrote:E jes vam izbor...
Hebo vas ta kuruza, treba imati stila.

Ja bih izabrao ovo! :)

Image
Image
Image
Glas za merca, al bravo majstore izabro si pravo auto medju svima njima, sve ima :thumbup:
ljudozder
Posts: 257
Joined: 05/06/2010 01:12

#27 Re: Premium segment okrsaj

Post by ljudozder »

Svoj glas dajem Lexusu.

Bilo je malo dvojbe između Lexusa i Mercedesa, ali Lexus je prevagnuo.

Što se tiče Audija, to nije ta klasa, nosi to odavde :D Ozbiljno ba, povraća mi se od ovog "gay" izgleda, kako interijera, tako i eksterijera... Dizajn tipični onaj njemački seljački (ovdje ne spadaju svi nijemci :D)... svaki Adui od jajeta pa nadalje isti, liče jedan drugom ko jaje jajetu :D

BMW je zajeban, onako nije loš... ali daleko od Merca i Lexusa...

Kad bi kupovo, naravno da ne bi nijedan od ponuđenih, kad bi me neko natjero od ova 4 jednog da kupim, uzeo bi Lexa, a kad bi mi neko poklonio Lexa ili Merca, vozio bi ih nekoliko godina, a kad bi mi neko poklonio BMW-a ili Audija, vjerovatno bi odma objavio na piku ili marketu, i ne probajući ga i kupio nešto što stvarno vrijedi tih para i ugodnije očima i ostalim organima :D

To je to. :D
vnm
Posts: 1489
Joined: 08/07/2008 01:28

#28 Re: Premium segment okrsaj

Post by vnm »

unutrasnjost audija mi je bas :?. da nije premium moglo bi proci, jer imam osjecaj da vise odgovara mladjim kupcima, ali sa obzirom da premium segment nije za 20-30 godisnjake djeluje totalno neozbiljno i papanski. izvana zadnji dio i profil strasni ali zato front nula bodova.

bmw :(. meni su i e90 i e60 vrh ponude, ali kod ovog mi nista ne lezi. e38 je zadnja sedmica koja mi se svidja. nisu mi jasne boje i oblici u unutrasnjosti. kao retro namjestaj 70ih ili 80ih...nekako me najvise asocira na to. najljepsi volan u segmentu.

lexus meni apsolutno zgodan izvana, odakle god ga gledas. jednostavan i elegantan ali ima neki sportski flair (mada to auta iz premium segmenta bas i ne trebaju). unutrasnjost izgleda kao da su previse gledali s-klasu prije aktuelne i dodali jos 99 nekih saltera. iako je pretrpana i prevazidjena ipak izgleda kao da pripada u (neko starije) auto premium klase.

mercedes prepoznatljiv, ali su dizajneri uspjeli da izgleda moderno a da i dalje ne izgubi image. unutra prototip premium vozila, mada se primjeti da im je ciljna grupa stariji vozac koji nema ni volje ni znanja da se previse zamara igrajuci se sa salterima, pa zato djeluje da ima dosta manje high tech opreme.


zato za mene mercedes pa lexus, a ova preostala dva nula bodova.
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#29 Re: Premium segment okrsaj

Post by whow »

U primium klasi trenutno je najjaca Mazda 6 ona prosle generacije. Ova gore vozila su ok al' ja bih se ipak opredjelio za Mazdu 6 jer ima taj premuim osjecaj :lol: :bih: . Sta li ce biti veceras na Kosevu - Hajmo Dzeko kralju.
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#30 Re: Premium segment okrsaj

Post by Blobi »

Romeo 80 wrote:E jes vam izbor...
Hebo vas ta kuruza, treba imati stila.

Ja bih izabrao ovo! :)

Image
Image
Image
Zamolio sam bez Jaguara, Aston Martina, Maseratija... Samo 4 navedena... Mozemo otvoriti drugu temu za ove egzoticne autice, ali ovdje samo ova 4. :thumbup:
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#31 Re: Premium segment okrsaj

Post by Blobi »

Dosta zanimljivih misljenja :) . Audi nije premium... hmm... :)
Valbon_1
Posts: 526
Joined: 28/02/2008 13:09
Location: Ilirska Republika Kosova

#32 Re: Premium segment okrsaj

Post by Valbon_1 »

Aktuelna BMW serije 7, je jedan od najlepsih modela ikada napravljen...enterijer mu je fantastican, prednji deo dosta agresivan, a zandji je jako ljepo upakovano (samo ga uporedite sa Audijevim katastrofalnim resenjem zadnjice), dok motor... mislim da o njemu ne treba uopste govoriti. Ipak, radi se o R6 Biturbo, koji sa svojim performansama veoma lahko prevazilazi Mercedesov V8, a gotovo se izjednacuje sa Audijevim V8, a ima samo 2996 cm3...i da, jos jedan "nevazan" fakt, trosi jedno 3 litra manje od gore navedenih. Mercedes je odavno ostarijo u ovoj klasi, u stvari ova serija se i onako rodila staro, kopirajuci gotovo sve zivo od ex BMW -Bangel sedmice
Znaci sto se tice motora, momentalno model 740d, je naj jaci dizel serije 7 F1 (Redni sestocilindras, koji se rado kaci i pobjeđuje V8), ali to ne znaci da BMW nece kasnije ubaciti V8 dizel...Do prije samo nekoliko mjeseci je na ex sedmici radio V8 sa 330 PS (750 NM) koji je ujedno i bio najaci dizel u luksuznoj klasi. Medujtim danas je u autoindustriji u trendu takozvani koncept downsizing, tako da mozda ce pre biti prelazak i Audija i Mercedesa (luksuz klase) na V6, nego BMW na V8...vidjecemo.
Dakle po meni redoslijed ide ovako: :D

1. BMW 740d;
2. Audi A8 4.2 TDI;
3. Mercedes 400 cdi,
4. Lexus

P.S. Jedna mala korektura...BMW 740d F1 ima 306 PS i 600 NM, a ne 326 PS. U stvari 326 PS, ima benzinac model 740i, kod kojeg je takodje ugradjen motor R6 Biturbo, sa 2972 cm3, i 450 NM. :)
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#33 Re: Premium segment okrsaj

Post by Karabaja »

čuj Lexus :D

Jaguar je izbacio dosljednog konkurenta :) novi XJ

Image

Image
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#34 Re: Premium segment okrsaj

Post by johntra »

Rekao vam je čovjek da ne miješate druga auta, mada bih ja stavio novog XJ-a, jer on tu po tradiciji i pripada...Maserati je već klasa za sebe... :D
User avatar
Jimmy_The_Saint
Posts: 2435
Joined: 09/01/2006 11:16
Location: Koliba na Rogoju
Contact:

#35 Re: Premium segment okrsaj

Post by Jimmy_The_Saint »

Jebeš direktora bez mečke, vazda bilo.... :D
Možda ima i boljih i skupljih auta, al' brate eto hi tamo.... :lol:
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#36 Re: Premium segment okrsaj

Post by AmADin_gospo »

Po izgledu:

1. Mercedes
2. Mercedes
3. Mercedes
4. Mercedes
.
.
96. Ostali

Po kvalitetu izrade:
1. Lexus
2. Lexus
3. Lexus
4. Audi
5. BMW
6. Mercedes

Po imiđu koji imaju (negativnom naravno):
1. Audi - BMW
2. Mercedes
.
.
.
852. Lexus
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#37 Re: Premium segment okrsaj

Post by emko1234 »

blagi osvrt na napisano:
neko rece da je bmw na trzistu vec 5 godina?..ovo je novi model i izasao je prosle godine koliko ja znam..motor je dobar al se ne moze usporedit sa v8 twin turbom iz audija..od performansi i snage pa nadalje..
moj glas je ide za audi jer sam fan audija oduvijek mada je bilo gusto jer mi se ovaj bmw jako svidja..bmw je konacno odustao od bangle-a i njegove filozofije i ponovo su okrenuli centralni dio konzole prema voozacu sto je po meni prav bmw..recimo ne svidja mi se kako je rijesen mjenjac ni kod jednog od ova tri..kod audija je star trek fazon kad bmw robotizirana rucica koja se pomicu u 4 smjera po jedan hod..to mi je glup..dok je kod merca ubjedljivo najgore rijesena..lexus ne zelim komentarisat,koliko god bio napredan pogon njegov v8 plus cvt mjenjac plus termoelektrana ne zasluzuju da budu ovdje..iako pretrpan nekom elektronikom zadnji izbor bi mi bio lexus..ado kosto rece..merc ima oblik konzole ko stara 7-ica..naravno audi je najbolji izmedju ostalog jer je najnoviji i nudi najvise tehnickih rijesenja..mjenac s 8 brzina i slicne zajebancije..audio sistem od 2 kilovata..mada iskreno ne bi uzeo nijednog od navedenih.. :D :D :D
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#38 Re: Premium segment okrsaj

Post by shlauf »

Samo im fali muzika poput ove:

Image

:D :D

Aleeee aleeeeeeeeeeeee :dance:
User avatar
kurty
Posts: 45217
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#39 Re: Premium segment okrsaj

Post by kurty »

A jerane moj... imal ovdje ista da pojedincima valja...
vnm
Posts: 1489
Joined: 08/07/2008 01:28

#40 Re: Premium segment okrsaj

Post by vnm »

emko1234 wrote:blagi osvrt na napisano:
neko rece da je bmw na trzistu vec 5 godina?..ovo je novi model i izasao je prosle godine koliko ja znam
i ja mislim da je ovo novi bmw model, a da je s-klasa 5 godina stara ako se strasno ne varam.
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#41 Re: Premium segment okrsaj

Post by emko1234 »

vnm wrote:
emko1234 wrote:blagi osvrt na napisano:
neko rece da je bmw na trzistu vec 5 godina?..ovo je novi model i izasao je prosle godine koliko ja znam
i ja mislim da je ovo novi bmw model, a da je s-klasa 5 godina stara ako se strasno ne varam.
pa mislim da S-u nema bas 5 godina al ima najvise staza medju ponudjenim..neke 3 i po godine..al eto imala je blagi facelift ..
schaluf* hahahahahahahhaha..gdje ti ovo izvlacis?
ja sam ipak na ovo mislio
http://cdn0.mattters.com/photos/photos/ ... w4J_48.jpg
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#42 Re: Premium segment okrsaj

Post by whow »

shlauf wrote:Samo im fali muzika poput ove:

Image

:D :D

Aleeee aleeeeeeeeeeeee :dance:
E sad ako ikad budes prodavao tu dvojku mozes traziti dodatnih 1000 KM jer od dodatne opreme ima CD/MP3/DVD driver, konzolu u dvije boje ( sundzer zelena i crna ) te naravno sundzer za visenamjensku upotrebu. Na samu temu , od gore navedenih najverovatnije bih se odlucio za Merca , ovaj novi beemer mi nekako ne lezi izgledom iako nema sumnje da je to savrsenstvo od tehnologije tako da izmedu beemera i audija bi morao da bacam novcic . Ovaj Lexus je znacajno drugaciji kako konceptom tako i izgledom tako da se vjerovatno ne bih nasao na mojoj " most wanted" listi. U biti ima dosta vozila u premium klasi koja su interesantna stoga mislim da je gore navedena lista prilicno konzervativna. Mislim kada je u pitanju primium klasa ako razmisljamo o vrijednosti , kvalitetu te odnosu ulozeno . dobiveno onda bi izabrao Novu Acuru TL. Istina je da su AUDI , Merc i BMW na ovoj list veci ali ta klasa auta mi je trenutno ne bas previse interesantna. Mozda BMW 5-tica , Audi 6-tica i slicno. Ko jos vozi , A da nije shofer u vladi / parlamentu ovakva vozila?
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#43 Re: Premium segment okrsaj

Post by Blobi »

shlauf wrote:Samo im fali muzika poput ove:

Image

:D :D

Aleeee aleeeeeeeeeeeee :dance:
Vidio sam nesto slicno ovome na PIK-u, ili je to to :D? U svakom slucaju, zanimljiva situacija sa glasovima, Merc za sad prvi :D... Mada mislim da se niko ne bi bunio da ima bilo kojeg :D :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44 Re: Premium segment okrsaj

Post by johntra »

Zaboravih dodati da koliko god nekome izgledao ružan ili nezgrapan, ili da se nekome ne sviđa hibridni pogon, koji je odavno prevazišao sve druge oblike pogona, pa čak i smrdljivi dizel sa kamionskim obrtnim momentima, LS je u neku ruku ekskluziva, jer je rijedak na cestama...pogotovo kod nas, koliko znam, u SA je samo jedan i u njemu se vozi japanski ambasador... :D
User avatar
Qler
Posts: 25827
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#45 Re: Premium segment okrsaj

Post by Qler »

Ne volim dizela, ali reci da mu je losa strana obrtni moment nema logike nikako...
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#46 Re: Premium segment okrsaj

Post by Blobi »

Qler wrote:Ne volim dizela, ali reci da mu je losa strana obrtni moment nema logike nikako...
:thumbup: :thumbup:

Inace, moderni dizeli mi se dopadaju jer maksimalni obrtni moment imam konstantno "pod nogom", tj vozeci na nekih normalnih 1700-2300 obrtaja, zavisno od situacije. Da sa benzincem postignes nesto takvo, moras ga tjerat u visoke obrtaje, a onda motor drekne (taj zvuk mi nedostaje kod dizela :D) i probudi komsiluk koji kazu - "ja papcine" :D..
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#47 Re: Premium segment okrsaj

Post by johntra »

Qler wrote:Ne volim dizela, ali reci da mu je losa strana obrtni moment nema logike nikako...
obrtni moment je dobar za dizele kada treba izvlačiti drva iz šume ili kada se terenac penje uz strmoglave uspone...što se tiče modernih, prije svega poslovnih, limuzina za njih treba iznaći ipak nešto sofsticiranije rješenje poput hibridnog pogona...ne znam je li iko od vas imao prilike voziti auto sa takvim pogonom? u isto vrijeme zna biti pitom i auto klizi kao po loju, dok se u drugom trenutku pretvori u zvijer i isporučuje i taj famozni obrtni moment kad god treba, samo mnogo ljepše i bez famoznog crnog oblaka iza....
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#48 Re: Premium segment okrsaj

Post by emko1234 »

johntra wrote:
Qler wrote:Ne volim dizela, ali reci da mu je losa strana obrtni moment nema logike nikako...
obrtni moment je dobar za dizele kada treba izvlačiti drva iz šume ili kada se terenac penje uz strmoglave uspone...što se tiče modernih, prije svega poslovnih, limuzina za njih treba iznaći ipak nešto sofsticiranije rješenje poput hibridnog pogona...ne znam je li iko od vas imao prilike voziti auto sa takvim pogonom? u isto vrijeme zna biti pitom i auto klizi kao po loju, dok se u drugom trenutku pretvori u zvijer i isporučuje i taj famozni obrtni moment kad god treba, samo mnogo ljepše i bez famoznog crnog oblaka iza....
hahahhahahahahah,kolega johntra..uz duzno postovanje..nijedan benzinac s termo elektranom il bez nje ne moze parirat ekvivalentnom dizelu pogotovo ovakvom kosto je u audiju s 8 klipova i 2 turbo punjaca varijabilne geometrije..koji daju najjveci okretni momenat na jako niskom broju okretaja koji dostupan u cijelom radnom podrucju..dakle ne osigurava njemu okretni momenat il struja ugladjenu voznju nego prenos ili ti transmisija snage..u audiju konkretno je novi mjenjac koji ima 8 brzina..dakle da ne vidis u kojoj je brzini ne bi imao pojma koja bi mogla biti tako je ugladjen..pa jesi se ikad upitao sto u velikim krstaricama pogotovo dizelima nema manuelnog mjenjaca?bas zbog te ugladjene voznje koju pruza automatikk..osim toga kad imas pod nogom stalno 700nm momenta znas koji ti hybrid moze prici pogotovo kad je rolling start upitanju s nekih 70km/h.. nijedan..i zato johntra* nisi upravu :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#49 Re: Premium segment okrsaj

Post by Blobi »

johntra wrote:
Qler wrote:Ne volim dizela, ali reci da mu je losa strana obrtni moment nema logike nikako...
obrtni moment je dobar za dizele kada treba izvlačiti drva iz šume ili kada se terenac penje uz strmoglave uspone...što se tiče modernih, prije svega poslovnih, limuzina za njih treba iznaći ipak nešto sofsticiranije rješenje poput hibridnog pogona...ne znam je li iko od vas imao prilike voziti auto sa takvim pogonom? u isto vrijeme zna biti pitom i auto klizi kao po loju, dok se u drugom trenutku pretvori u zvijer i isporučuje i taj famozni obrtni moment kad god treba, samo mnogo ljepše i bez famoznog crnog oblaka iza....
Ne kontam, zasto su dizeli prljavi? Danasnji dizel motori skoro da se i ne cuju, a taj crni oblak, pa to samo ako ga do "crvenog" na obrtomjeru dotjeras, a kad je NOV, to se ni tada nece desiti. Moj auto do 150.000 nikad nije zadimio, ni kad ga nacepim. Sada samo kad ga preko 3500 obrtaja tjeram. Ocito te bune silni G2 na putevima...
frankwhite
Posts: 169
Joined: 27/05/2009 13:07
Location: Sarajevo

#50 Re: Premium segment okrsaj

Post by frankwhite »

Svi koji su za lexusa neka nadju jedan uporedni test u kojem je pobijedio BMWa pa nek se jave
Post Reply