Sinusi

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#26 Re: Sinusi

Post by kamen spoticanja »

eyesburn wrote:
imaš li iskustava kako najbolje liječiti mukokelu? zapravo trebam tek otići na CT, ali rtg nalaz je našao zatamnjenje na maksilijarnom sinusu. pretpostavlja se da je ili mukokela ili neka cista.

trenutna terapija propisana od orl specijaliste je antibiotik triax (injekcije), avamis sprej i xyzal tablete.

a iskreno, najviše mi je pomogao bijeli luk :)
naravno da nemam...kazem ti stomatolog sam...tei treba ORL i to se mora postovat,teoretski o tome znam svasta,prakticno gotovo nista tako da sve sto ti kazem moze biti putokaz u pogresnom smjeru...
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3437
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#27 Re: Sinusi

Post by Dupli_skalp »

rekoh da nemaš iskustva od ljudi koje pozaješ, a koji su ujedno i imali problem kao ja...

kod orl sam išao, čekam red na ct. htio bih po svaku cijenu da izbjegnem operaciju, jer sam saznao da su svi koji su ovdje u bih operisali, ponovo nakon nekoliko godina imali probleme. i što će mi to onda da se džabe peglam.

htio bih lječiti na sve načine, pa čak i prirodnih (nekonvencionalnim) lijekovima.
saniiado
Posts: 143
Joined: 27/09/2010 08:21

#28 Re: Sinusi

Post by saniiado »

BlackLight wrote:Poz ljudi...

Imam strasnih problema sa sinusima,sve je pocelo prije 7 8 mjeseci,nos redovito zastopan,mogu disati kroz njega ali veoma otezano,koristio sam sprejeve,kapi,inhalirao sinusan,nista nije pomoglo.Suh nos,nemam sta ispuhat,nema nikakvog curenja.Nedavno sam bio kod doktora,poslao me na slikanje i propisao mi nisitu,operil i xiclav sto naravno nije nista pomoglo.Kapi i sprej prodju od nosa do grla ali je i dalje zastopano gore prema ocima. Ne znam vise sta da radim,ne osjetim bol ali se cudno se osjecam.Slabije se sjecam nekih dogadjaja i kao da sam u nekom polu snu,veoma slabo osjetim mirise...Posto se mirisi vezu za sjecanja ne moram ni napominjati da mi je sve isto,dan,noc,jutro,bio vani ili unutra.Mozak apsolutno ne reagira na promjenu okoline.

Da li je netko ima problema s ovim i kako je rijesio? :? :-?

Da li imate ikakvih saznanja o operaciji sinusa? Doslo mi je da odem doktoru i trazim odobrenje za operaciju jer cu poluditi ako ne rijesim ovaj problem. :-)


JA ti stizem u S P A S !!!!!!

znam sta znaci imati problema sa sinusima.


PRVO - zajebi Operil i ta ostala slovanacka ili KRVatska sranja

DRUGO - pokusaj naci kapi za nos RHINOCORT - TE SU ZAKON za zastopane sinuse.

Ako ne nadjes rhinocort javi mi se na 062 923 905 i ja cu ti rado dati bocicu rhinocort-a od sebe.

TRECE - potrazi u apoteci 'ibrik' za irigaciju sinusa - na engleskom se to zove 'neti-pot' i izgleda kao minijaturna plasticna Adladinova lampa,

tu stavis pola najmanje kasicice morske soli i 250-300ml VRUCE vode (ne kljucale ali ne i one pod kojom mozes ruku drzati 10 min) Voda treba da bude neugodne toplote za recimo ruku (treba biti min 30c a najbolje 35c)

sacekaj da se sol razrijedi u vodi, staenes iznad lavaboa okrenes glavu tako da ti je UHO paralelno sa podom, ubacis kraj tog ibrika u GORNJU nosnicu i polako tocis tu vodu. Zna cak uzeti i do 2 dcl da se sinusi i kompletan sistem napuni tom vodom. Nakon toga trebalo bi da voda krene iz DONJE nosnice napolje. To radis svaki dan po 2 puta i za par dana ces biti cista ko suza

JAVI se na telefon ako ti sta nije jasno, jer znam u kojem si sranju.

SRETNO!!!
dona
Posts: 53
Joined: 06/07/2008 11:13

#29 Re: Sinusi

Post by dona »

Da li neko ima problem sa alergijskim rinitisom??? I kako se nosi s tim???
ralissimo1
Posts: 8
Joined: 12/01/2011 16:46

#30 Re: Sinusi

Post by ralissimo1 »

ako vam je nos zapusen i imate glavobolje ne mora uvijek znaciti da su odmah sinusi ...mozda su i polipi koji se mogu rijesiti samo operativno
Beaddy
Posts: 116
Joined: 13/01/2008 13:47

#31 Re: Sinusi

Post by Beaddy »

Aromaterapija ima tretman za sinuse:

U ambalažu raspršivača (kao u Operila, ne od kapi za nos) staviti bazno ulje sezama, u koje se ukapa 1 kap eteričnog ulja lavande officinalis i 1 kap eteričnog ulja ravensare.
Koristi se 2 X dnevno otprilike 3 mjeseca.

I mene sinusi muče i to najčešće zimi (iako ne isključivo tada) i planiram isprobati ovu terapiju-samo da se dočepam EU ravensare.
User avatar
Beauty01
Posts: 651
Joined: 10/04/2011 12:09
Location: Black pearl

#32 Re: Sinusi

Post by Beauty01 »

:-)
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#33 Re: Sinusi

Post by friskyoreo »

Ljudi da li je neko probao ono Dr Gabriel deblokator sinusa? Pomaze li to ista? Ne daju mi se vise pare na te prirodne pripravke, dao sam para i para travarima, matijama i sl. :? :?
PS. Molim da se ne javljaju ljudi koji to prodaju, marketing brosure sam vec procitao. Treba mi neko ko je to koristio. :) Hvala
SarajevoBH
Posts: 110
Joined: 03/05/2011 13:34

#34 Re: Sinusi

Post by SarajevoBH »

ima li neko iskustva sa sinusima?
mini2
Posts: 518
Joined: 17/05/2011 00:06

#35 Re: Sinusi

Post by mini2 »

ovako, već više od deset godina se borim sa hroničnim sinusitisom. nema kakve lijekove nisam uzimala, od parenja mi bude uvijek gore, neprestano nakon toga krvari nos pa su mi doktori preporučili da se ostavim toga iako im je čudno bilo. prije par godina se ustanovilo da imam i alergiju što je najvjerovatnije i povuklo ove probleme sve. trenutno pijem tablete flonidan zbog alergije i koristim sprej flixonase jer su mi rekli kao da on liječi. međutim ja ga uzimam neke dvije godine već, a stanje je uvijek isto.
eh, mene bi obično sinusi strašno mučili zimi, dok bi ljeti bilo super, zaboravila bih da uopće imam problema. možda je i zbog mora, no ni to nije dugoročno rješenje. znam da je "normalno" da glava boli zbog toga, no te glavobolje su učestale i jačeg intenziteta. doktora mi je više preko glave, uvijek isto govore godinama, prepisuju nešto i pojma nemaju.
pa ima li neko slične simptome, da li je normalno za taj hronični sinusitis da se pretežno zimi ispoljava jer je meni ovog ljeta gore nego ikad. :roll:
Questio
Posts: 46
Joined: 04/07/2012 12:12

#36 Re: Sinusi

Post by Questio »

.
Last edited by Questio on 06/04/2019 18:43, edited 1 time in total.
mini2
Posts: 518
Joined: 17/05/2011 00:06

#37 Re: Sinusi

Post by mini2 »

Questio wrote:Ja imam godinama problema sa sinusima i ne znam vise sta da radim :sad: . Najgore od svega sto doktori kazu da se moram nauciti zivjeti s tim i da se "cuvam" :-) .Probao sam tablete, parenje i jos dosta nekih stvari ali nista ne pomaze. Ali meni je najgori sekret (tj šlajm) koji mi se nonstop sliva u grlo i jednostavno se gusim u njemu, najgore je kad se nahladim pa to jos vise uzme maha.
Citajuci u vezi ove teme na internetu,naisao sam na ovu neku punkciju ili punktaciju sinusa, da li je neko ovo radio, moze li neko objasniti malo bolje o cemu se radi jer nisam bas najbolje shvatio. Hvala
znam o čemu govoriš (boldirano).
Questio
Posts: 46
Joined: 04/07/2012 12:12

#38 Re: Sinusi

Post by Questio »

.
Last edited by Questio on 06/04/2019 18:43, edited 1 time in total.
User avatar
Beauty01
Posts: 651
Joined: 10/04/2011 12:09
Location: Black pearl

#39 Re: Sinusi

Post by Beauty01 »

Da vam nešto odmah kažem.
Uživajte dok imate "samo te tegobe" i čuvajte se propuha, kape, šalove, jednom riječju čuvajte se.
Sve dok ne fasujete neke ciste, cistice, polipe, koje se moraju hiruški odstraniti, ok je.
A sinusi su takvi.
I bezbroj slučajeva ljudi da su operisali u nadi da će im biti bolje, al' ništa. Jednostavno, živi se s tim.
Ja još uvijek imam ove mukokele o kojima ima tema koju sam otvorila na forumu.
Naše zdravstvo je tako (fuj) da još uvijek ne znam da li je potrebna operacija.
Katastrofa.
Još me na CT sinusa naručili uz rečenicu: OVO JE PREVELIKO ZRAČENJE ZA TEBE, RADI SAMO U SLUČAJU AKO SI SIGURNA DA ŽELIŠ OPERACIJU. Čuj ja ako sam sigurna. Smiješno :(
Ne znam šta više da radim, gdje da idem :(
Questio
Posts: 46
Joined: 04/07/2012 12:12

#40 Re: Sinusi

Post by Questio »

.
Last edited by Questio on 06/04/2019 18:43, edited 1 time in total.
User avatar
Beauty01
Posts: 651
Joined: 10/04/2011 12:09
Location: Black pearl

#41 Re: Sinusi

Post by Beauty01 »

hahahhaha ja sam se pomirila sa slajmom i svako jutro hrokcem HAHAHAHA

Ima privatnik za kojeg sam cula da je JAKO dobar, on se nalazi u Tesnju, poliklinika Medicus, doktor Damir Milicic.

Ali preskupi su za mene, ali kazu da je fenomenalan.

Imaju web stranicu, nadji :)
Questio
Posts: 46
Joined: 04/07/2012 12:12

#42 Re: Sinusi

Post by Questio »

..
Last edited by Questio on 06/04/2019 18:42, edited 1 time in total.
User avatar
Beauty01
Posts: 651
Joined: 10/04/2011 12:09
Location: Black pearl

#43 Re: Sinusi

Post by Beauty01 »

Ja se nekad pitam gdje više stane taj šlajm u moju glavu :D I pitam se gdje stane u pluća :D
Tobe jarabi :lol:
Ma ne znam, eto, razočarana sam našim zdravstvom, ne znaju mi reći treba li operacija ili ne treba.
Kod 5 različitih doktora bila, svaki rekao različito, ali bukvalno.
mini2
Posts: 518
Joined: 17/05/2011 00:06

#44 Re: Sinusi

Post by mini2 »

ah, pa kako se boriti? nikako, pomiriš se na kraju s tim. u početku je bilo jako teško, upravo to što ti kažeš. sjećam se kako mi je samo nekad na nastavi bilo. gušim se, hoću da umrem, a djeca primijete da se nešto čudno sa mnom dešava, no ja pokrijem lice rukama i nekako se smirim.
ali vidiš, neobično je da mi se to često dešava kad sam u zatvorenoj prostoriji sa ljudima, kad je mir, i onda ja taj mir redovno narušavam. :mrgreen: možda je na psihičkoj bazi.
javelin
Posts: 95
Joined: 02/07/2012 20:55

#45 Re: Sinusi

Post by javelin »

mene "uhvati" upala sinusa svake zime...ove je definitivno bilo najgore, nisam bukvalno mogao pertle zavezati a se skoro ne onesvijestim, pa onda tek oticanje oko ociju i ocnih misica kad ne mozes pogledati gore, dolje, lijevo ili desno a da nemas osjecaj ispadanja ociju iz glave (koliko god ovo sada zvuci smijesno). Uglavnom ja sam se kao i svaki put dosad "kljukao" caffetinom i andolom za bolove i paracetamolom za temperaturu. takodjer udisanje bilo cega sto ima prodoran miris mi je fino pomoglo(jednom prilikom sam razmisljao i o sintelanu :lol: :lol: :lol: ). neki dan sam gledao na HRT-u ja mislim Dr. Oz-a gdje on preporucuje ispiranje nosa slanom vodom (to namjeravam probati ove zime :lol: :lol:

btw. kod doktora nikad nisam otisao jer znam da ce mi prepisati hiljdu nekakvih tableta (vecinom analgetika) koje i ovako uzimam.

zao mi je svih onih koji prolaze isto sto i ja ali sta je, tu je :sad: :sad: :sad:
User avatar
Aleluja
Posts: 1238
Joined: 07/07/2011 11:08
Location: Ne rokći, nema frke za tvoj um...

#46 Re: Sinusi

Post by Aleluja »

...ja drmnem actifed sve mi se leluja,prespavam bol i kao nova budem :D
kogaba
Posts: 57
Joined: 31/10/2010 20:16

#47 Re: Sinusi

Post by kogaba »

vrijedi probati sinuse izliječiti i prirodni putem,savjeti za sinusitis su ovdjehttp://ljekovite.blogspot.com/search/label/sinusi,meni je pomogla voda guber iz Srebrenice,sretno i vama sa čiječenjem
zdravisinusi
Posts: 2
Joined: 15/09/2012 13:47

#48 Re: Sinusi

Post by zdravisinusi »

O sinusima je mnogo pisano, nije objašnjeno čemu točno služe, ali kad se poremeti funkcija sinusa dolazi do velikih problema. Moje je mišljenje da sinusi prvenstveno služe za zagrijavanje udahnutog zraka koji odlazi u pluća. Danas živimo u takvom okruženju da nismo u mogućnosti samostalno odabrati okolinu radnih i životnih uvjeta, tako smo izloženi raznim vanjskim utjecajima koji štete našem zdravlju. Zbog svega toga dolazi do raznih upala i infekcija. Najviše su izloženi dišni kanali koji su posebno osjetljivi zbog toga što su obloženi nježnom sluznicom. Kad dođe do upale sluznice posljedice mogu biti jako teške jer su mnoge bolesti posljedica upale sluznice (sinusitis, rinitis, astma pa čak i želučane tegobe ). Nije poznato koji su glavni uzroci upale sinusa međutim prema nekim teorijama upala je virusna, pa prema tome antibiotici mogu biti kontraproduktivni jer mogu uništiti i dobre bakterije u organizmu. Kad se upali sluznica u sinusima javljaju se mnoge teorije o uzrocima kao: peludne alergije, grinje, loši uvjeti stanovanja i sl. Međutim kad se malo bolje sagleda u prošlom stoljeću nije bilo tako drastičnih slučajeva iako su životni uvjeti bili malo slabiji nego danas, teže upale javljaju se već kod male djece. Vjerojatno je razlog tome što se nekad živjelo u zdravijem okruženju, međutim što je tu je i treba se prilagoditi novim uvjetima stoga sam mišljenja da se navedeni zdravstveni problemi moraju riješiti isključivo na prirodan način.
Na prirodan način navodim zato što sam i sam imao velike probleme upaljenih sinusa i sluznice koje sam riješio pripravkom na bazi meda i bilja. Postignute rezultate mnogi smatraju nevjerojatnima s obzirom na način i vremenski period oporavka. Pomogao sam mnogima od male djece do starijih, to znam zbog toga što su mi potvrdili da više nemaju zdravstvene probleme koje su imali ( glavobolje, curenje iz nosa, otežano disanje,povraćanje, spavanje u sjedećem položaju i još dosta toga što je teško opisati u nekoliko riječi ). Mnogi su obišli specijaliste, isprobali svakakvih lijekova i pomagala, mučili se godinama, a stanje se sve više pogoršavalo.
Iz dosadašnjeg iskustva kod nekih osoba pripravak počinje djelovati nakon sat vremena ili tijekom prva 24 sata, do znatnog poboljšanja dolazi protekom tri dana, a potpuna stabilizacija nakon 2-3 tjedna. Kod teških kroničnih upala sinusa postupak je trebalo ponoviti. Sirup se pije tri puta na dan po jedna velika žlica (za juhu ili varivo) kod male djece upola manje u odnosu na odrasle tijekom desetak dana, nema nuspojava i ograničenja roka uzimanja međutim nije ni potrebno stalno uzimati sirup.
Mišljenja sam, što se do sada u dosta slučajeva i potvrdilo da sam napravio pripravak u obliku sirupa na prirodnoj bazi koji može pomoći kod gore navedenih problema.

Darko Vodopija - Kutina
[email protected]
amko76
Posts: 1144
Joined: 17/06/2010 15:38

#49 Re: Sinusi

Post by amko76 »

lejla2603 wrote:NEMA POTREBE ZA BILO KAKVOM OPERACIJOM SINUSA!!!!!!
Najbolja metoda je MMS!
http://www.jim-humble-mms.de/

Uvjerila sam se licno za sinuse,herpes,hemeroide,karcinom,multipla skleroza,dijabetes..kod prijatelja,familije,kao i drugih osoba..kojima je pomoglo..Vazno je samo nabaviti"Pravi"-Dok sam bila u Njemackoj,Austriji,prijateljima sam nabavljala kod provjerenog distributera,niko nije imao problema.Kod njih je GARANTOVANO ORIGINALNO,ISPRAVNO!!

preparat(Mineral MMS) kosta 40-tak eura najsigurnije je nabaviti na:
http://www.vitalundfitmit100.at/
A ti boga, znači otkriven je čudotvorni lijek za sve žive i mrtve bolesti a?

To ostavi za one s Torabijevih čarobnih seansi.

P.S. Pade mi na pamet, gdje su oni, da li ih je izliječio Torabi? Zna li neko kolika mu je uspješnost :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#50 Re: Sinusi

Post by kamen spoticanja »

lejla2603 wrote:NEMA POTREBE ZA BILO KAKVOM OPERACIJOM SINUSA!!!!!!
Najbolja metoda je MMS!
http://www.jim-humble-mms.de/

Uvjerila sam se licno za sinuse,herpes,hemeroide,karcinom,multipla skleroza,dijabetes..kod prijatelja,familije,kao i drugih osoba..kojima je pomoglo..Vazno je samo nabaviti"Pravi"-Dok sam bila u Njemackoj,Austriji,prijateljima sam nabavljala kod provjerenog distributera,niko nije imao problema.Kod njih je GARANTOVANO ORIGINALNO,ISPRAVNO!!

preparat(Mineral MMS) kosta 40-tak eura najsigurnije je nabaviti na:
http://www.vitalundfitmit100.at/
:shock: :shock:
mene zanima samo jedno...jel ti uopste razmisljas kakve posljedice moze napraviti ovaj post po zdravlje ljudi a samo zato da bi ti uzela procenat od tih 80 maraka koliko kosta to cudo
Post Reply