krav maga, sarajevo?

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#26 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Mustafapasa »

Zelim obavjestiti sve interesanste da je danas zavrsena internacionalna obuka novih/starih KRAV maga instruktora u Sarajevu koji je organizirao klub SFERA Sarajevo. Pored domacih, bili su prisutni i kandidati iz zemalja regiona.


Slike na:

http://www.ikmi-italia.com/corso_istrut ... _12-2.html

Oblasti koje su tretirane su: takticka samoodbrana, vojska/policija, nož, pištolj, palija, ženka samoodbrana, VIP zastita, pratnja i dr.

Ukoliko ima interesenata za ovu borilacku vjestinu, PP...
Last edited by Mustafapasa on 10/12/2010 15:13, edited 1 time in total.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#27 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Neelix »

masala, puno ih je polozilo :D
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#28 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Mustafapasa »

Ono sto je vazno istaknuti jeste da ovu ljudi obucavaju izraelce i da je Sarajevska Sfera centar za balkan i BiH,sto je veliko priznanje za sve. :)
User avatar
Loulou
Posts: 3016
Joined: 16/04/2008 15:18

#29 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Loulou »

Čestitam :thumbup:

Samo je jedna cura bila na obuci?
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#30 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Mustafapasa »

Da, za sada jedina koja ce voditi zenski dio Krav Mage... Certificirana od strane IKMI ja direktno...
User avatar
Loulou
Posts: 3016
Joined: 16/04/2008 15:18

#31 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Loulou »

Ahaa... Nisam znala da se održavaju obuke posebno za žene, posebno za muškarce. To je inače pravilo ili?
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#32 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Mustafapasa »

Loulou wrote:Ahaa... Nisam znala da se održavaju obuke posebno za žene, posebno za muškarce. To je inače pravilo ili?
Zenski dio Krav mage je, da tako kazem specifican samo za njih i to u smilu da se prilikom samoodbrane koristi tasna,kajs od tasne,kljucevi,slabinske takce napadaca,mobitel itd...dakle tehnike i metodologija primjenjiva za zene. Dakle,tehnike lahko izvodive prije svega i posve korisne i ucinkovite u realnim situacijama. Inace, krav maga, kao univerzalna bor.vjestina ima razlicite segmente, pa tako imamo segment namjenjen samo ljudima koji se bave zastitarskim poslom, pa zatim ljudima koji su u pratnji VIP osoba, pa osobe koji rade kao cuvari reda u diskotekama, policija,vojska, civili itd itd...osobe koje zele nauciti takticko koristenje vatrenog oruzija, noza,palice,tofe itd. Dakle, svaki segment ima zajednicku, da tako kazem neku osnovu, ali dalje su specificnosti za zeljenu oblast. Sigurno je da se jedna djevojka (osim ako ima zelju) uci rjesavanju jedne situacije na najprakticniji nacin koji je njoj prilagodjen, dok se ista situacija kod npr.osobe koja je u nekom policijskom "folu" rjesava opet drugacije...
Za sve gorespomenute kategorije se vrsi obuka u SFERI kao regionalnom centru krav mage za balkan i BiH...

Jos pitanja ? :lol: nesto sam voljan da odg :)

Dakle, sustina jeste da se svaka situacija rijesi na najefikasniji i najbrzi nacin... :bih:
Stojim svima na raspolaganju, proba free samo treba da se zdogovorimo na PP
modesti
Posts: 650
Joined: 02/03/2004 00:00

#33 Re: krav maga, sarajevo?

Post by modesti »

Imam nekoliko pitanja:

1. Je li potrebna prethodna kondicija za početni kurs? Ovo je ozbiljno pitanje, majke mi. Ja sam skroz bez kondicije.

2. Koliko košta početni kurs?

3. Može li se dolaziti na treninge svake dvije sedmice (radim u smjenama)?
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#34 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Mustafapasa »

Ne, uci se tehnika realne i efikasne samoodbrane, dakle, ako mozes hodati i rukama mahati to je to...
dolazis kad tebi odgovara
prvi trening je besplatan,probas pa kad vidis kako i sta,onda doneses odluku i to je to...
ostalo na pp
Rosson3r
Posts: 65
Joined: 26/09/2010 12:01

#35 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Rosson3r »

....
Last edited by Rosson3r on 30/12/2012 11:36, edited 2 times in total.
User avatar
Joey Tribbiani
Posts: 1248
Joined: 01/08/2008 16:28
Location: Stadion Grbavica

#36 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Joey Tribbiani »

.
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#37 Re: krav maga, sarajevo?

Post by cappy_tempo »

a sta velite za ljude koji imaju diskus herniju,115+kg i tako to? :D da se batalimo corava posla ili ima nade? :mrgreen:
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#38 Re: krav maga, sarajevo?

Post by cappy_tempo »

ma dosao bih ja nego mi se ne lezi opet 3 mjeseca kuci ako me uhvati jer sam bio pred operaciju :mrgreen: .mogu ja turiti i onaj lumbostat oko ledja pa mi ne mere niko nista ali ako je vec zajebana stvar za ledja ne bih onda :D
Rosson3r
Posts: 65
Joined: 26/09/2010 12:01

#39 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Rosson3r »

....
Last edited by Rosson3r on 30/12/2012 11:36, edited 2 times in total.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#40 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Neelix »

Rosson3r wrote:
Lud i ponosan wrote:
cappy_tempo wrote:a sta velite za ljude koji imaju diskus herniju,115+kg i tako to? :D da se batalimo corava posla ili ima nade? :mrgreen:
Takvi su pozeljni :) Bitna je samo dobra volja i redovnost, a ostalo dodje samo po sebi ;)
ako hoces Krav Magu, mani se Sfere, ono sto se dole radi nije ni K, od Krav Mage,dodes na Krav Magu, radis mjesavinu Sisteme i Boga pitaj cega, drugo sala im je premala, nemoze 6 ljudi normalno da radi...sto se tebe tice diskus hernije, naravno nije nikakav problem, imamo jednog momka koji ima isti problem, momak normalno radi, malo ga pripazimo kod sparinga, i kod odredenih vjezbi, ali sve u svemu normalno i dobro radi, na nasem linku imas broj telefona, jednog od insrtuktora, nazovi imas besplatan trening, dodi i probaj, vidi sta se radi, ako budes zadovoljan lahko je za ostalo :wink:
8-) :lol: sta je bilo, neko te istuko ili pao na polaganju pa odusto? :D
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#41 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Neelix »

auuuu, i ti si dole :D koji si? da kazem kikbokserima da te pripaze prekosutra :P :D
User avatar
Joey Tribbiani
Posts: 1248
Joined: 01/08/2008 16:28
Location: Stadion Grbavica

#42 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Joey Tribbiani »

:lol:

sad kad se i kravmagaši počnu lupat po gradu...Kemina i čija ono još raja...Dobro @lud i ponosan reče, svako svog konja hvali... nek ide čovjek gdje mu više odgovara
Rosson3r
Posts: 65
Joined: 26/09/2010 12:01

#43 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Rosson3r »

...
Last edited by Rosson3r on 30/12/2012 11:37, edited 2 times in total.
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#44 Re: krav maga, sarajevo?

Post by cappy_tempo »

a rosso gdje se vi nalazite? gledam onu stranicu krav maga sto si okacio ali lokacija ne pise.
User avatar
alcho
Posts: 1477
Joined: 31/08/2006 09:08

#45 Re: krav maga, sarajevo?

Post by alcho »

cappy_tempo wrote:a rosso gdje se vi nalazite? gledam onu stranicu krav maga sto si okacio ali lokacija ne pise.
Pise ti na vecini slika - SFERA :D
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#46 Re: krav maga, sarajevo?

Post by cappy_tempo »

Rosson3r wrote:NOVO U VASEM GRADU, KRAV MAGA SARAJEVO.
http://www.kravmaga.ba
Novi clanovi su dobro dosli tokom termina da ucestvuju u jedan besplatan probni trening. Kontaktirajte i dogovorite vrjeme sa instruktorima.

NAS TIM INSTRUKTORA CEKA VAS.
alcho vidis da ne pise sfera,znam da nisam toliko corav :mrgreen:
User avatar
alcho
Posts: 1477
Joined: 31/08/2006 09:08

#47 Re: krav maga, sarajevo?

Post by alcho »

cappy_tempo wrote: alcho vidis da ne pise sfera,znam da nisam toliko corav :mrgreen:
Rekao sam "na vecini slika". Eto ti odmah na naslovnoj pored Sasine glave ;)
User avatar
cappy_tempo
Posts: 2673
Joined: 24/08/2008 19:03
Location: SARAJEVO-X!

#48 Re: krav maga, sarajevo?

Post by cappy_tempo »

dobro ba corav sam pa sta? :mrgreen: a vidim rosso je govorio da su se odvojili na stranici prije pa zato pitam :D
User avatar
alcho
Posts: 1477
Joined: 31/08/2006 09:08

#49 Re: krav maga, sarajevo?

Post by alcho »

cappy_tempo wrote:dobro ba corav sam pa sta? :mrgreen: a vidim rosso je govorio da su se odvojili na stranici prije pa zato pitam :D
Pa zato ga ja i podje*ajem :lol:
Mustafapasa
Posts: 1078
Joined: 16/06/2010 11:19

#50 Re: krav maga, sarajevo?

Post by Mustafapasa »

alcho wrote:
cappy_tempo wrote:dobro ba corav sam pa sta? :mrgreen: a vidim rosso je govorio da su se odvojili na stranici prije pa zato pitam :D
Pa zato ga ja i podje*ajem :lol:
ah sta ces moj Alcho, sto se naucilo i sto se zna, naucilo se u SFERI-koja sad naravno "ne valja nista"..., ali IPAK da se zapise i zna, da je ipak ta "tamo neka" SFERA predstavnik KRAV MAGE za balkan i BIH i da je do sada iznjela tonu ucenika, dok je ovo samo jedan novi, tek stasali klubic...Dakle, sve sto se tice KRAV MAGE u BIH, mora se prvo pitat SFERA...hijerarhija se zna...
Ipak, izvor je izvor, dok voda koja tece koritom sa sobom nosi svasta i gubi kvalitet...
a sto se tice opaske da se u sferi ne radi ni K od KRAV MAGA, vidi se samo ogranicen pogled na tako siroku temu i stvar...to je kao kad kazes "ja popravljam samo dizne na autu, drugo nista ne znam niti me interesuje..." sto je po meni malo slabasno... Krav maga ima svoj program rada, tacno propisane procedure koje niko ne osporava, ali za bor.vjestine treba sirina uma, sto majstor treba da dozvoli, jer ipak, u realnoj borbi, necer uzeti svoj umni raspored rada i povuci nesto sto je prikladno za tu situaciju, vec bi trebalo po pravilu, a u skadu sa situacijom, da imas sirinu i sveobuhvatnost. Majstor ne uci da budes robot, jer svaka situacija,kao i svaki ucenik, je svjet za sebe i specificnosti su prisutne! za to je potrebna sirina i sveobuhvatnost...Krav maga je nesto sto to pruza i ima, dok je neki prikazuju oranicenom...
nejse... :lol:
Post Reply