Seksualna energija

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#26 Re: Seksualna energija

Post by arzuhal »

martiniq wrote:Netko je rekao kako je njegovo shvacanje seksualne energije primitivno.
Primitivno shvacanje je prirodno shvacanje.

Ljudi precesto rabe rijec primitivno kao nesto negativno.
"Prime" znaci osnovno, najvaznije, glavno, a znaci i najbolje doba, jutro, pocetak.
"Primitivan" kao izraz za nekulturnog covjeka, dolazi od Kulture koja se suprotstavlja nasoj prirodi, slobodi.
Kultura je kalup.
Lijepo je kada neko obraća pažnju na semantičke dubine kazanog ili onog moguće kazanog. Primitivno od primus ordo/prvoredno, prvobitno, kao u sintagmi primordijalni čovjek kao odraz savršenog čovjeka, čista paslika čovjeka kao takvog. Duhovno savršen, ne pećinski čovjek. :D
User avatar
statix
Posts: 2961
Joined: 27/08/2009 09:04
Location: Sarajevo

#27 Re: Seksualna energija

Post by statix »

Chuck Norris je odolio @martiniq

"ne dolazim sa ovog planeta" :lol:
Sha ima gore?
ETO_SAD
Posts: 63
Joined: 21/06/2008 10:53
Location: Sarajevo, Seher Sarajevo

#28 Re: Seksualna energija

Post by ETO_SAD »

statix wrote:Chuck Norrisa je odolio @martiniq

"ne dolazim sa ovog planeta" :lol:
Sha ima gore?

hehe moram se nadovezati.

Djevojka ima dar za pisanje, definitivno. Koliko su stvari koje piše relevantne to je upitno. Osvrnut ću se na njeno suprostavljanje nefsu ili egu, tj., suprostavlja se ljudskim porivima da bi oslobodila ono više u nama, a to je duša. e sad tu se javlja jedna kontradiktornost. Sex je isto jedna vrsta ljudskog poriva, pa je malo čudno da se baš oslobodila na taj način. Da li se zarobila ili oslobodila to je upitno. Dok sam i ja bio nefsonja ili egoista, bilo je tu mnogo te energije, a da li sam bio slobodan to je baš ovako upitno.

nego da se nadovežem na Chuck Norrisa. hehe

Koga Chuck odradi misli da je s drugog svjeta :D :thumbup: :run:
User avatar
moa
Posts: 3640
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#29 Re: Seksualna energija

Post by moa »

tech10 wrote:jebote sta je ovo!

Droge drug garant nema sta drugo biti... raja se previse drogira :run:
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#30 Re: Seksualna energija

Post by Gospoda Ministarka »

Nebuloza majko moja :cry:
Ovo je Severina.... garant... jedina mi je ona toliko sexy :D
User avatar
moa
Posts: 3640
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#31 Re: Seksualna energija

Post by moa »

Gospoda Ministarka wrote:Nebuloza majko moja :cry:
Ovo je Severina.... garant... jedina mi je ona toliko sexy :D
Pjesme su joj truba ali kad je malo bolje pogledam :thumbup: :thumbup:
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#32 Re: Seksualna energija

Post by vratnik »

Ma nije ovo nista ni narocito ni cudno. Jedino sto je cudno kako jedna vrsta sizofrenije (religija) negira u potpunosti drugu vrstu sizofrenije, spiritualnost.
Eh to je cudno.
tema uspjesno torpedirana
:run:
martiniq
Posts: 18
Joined: 03/12/2009 11:12

#33 Re: Seksualna energija

Post by martiniq »

Patrius,
Nije jednostavno upoznati ljudsko bice. Mogu najblize upoznati covjeka, tako da upoznam sebe.
Kada sebe do kraja odgonetnemo, otkriti cemo misterij cijeloga Svemira. Vjerujem da, kada bi covjek provodio svo vrijeme sam sa sobom u otkrivenju
Svijeta, ne bi bilo rata. Umjesto da unistava svoj duh proucavajuci greske, mane svoje obitelji, brace i sestara, oceva i majki, djece...

Kao sto se ti ljuto pjenis na mene, jer te smeta moje postojanje.

Svijet iz kojeg dolazim, dolazis i ti. Samo sto si ti zaboravio tko si. Ovo sto jesi danas, nije tvoja priroda. Ti si dio
sistema koji porobljava, gusi, otima.
Last edited by martiniq on 03/12/2009 18:00, edited 1 time in total.
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#34 Re: Seksualna energija

Post by Gospoda Ministarka »

moa wrote:
Gospoda Ministarka wrote:Nebuloza majko moja :cry:
Ovo je Severina.... garant... jedina mi je ona toliko sexy :D
Pjesme su joj truba ali kad je malo bolje pogledam :thumbup: :thumbup:
Sad je Sevka bolja nego sa 20 :D ... dosla do one zrelosti i elegancije... Et jedino bi nju mozda i Adrijanu Lima, Charlize Theron i Doutzen Kroes, i mozda jos Scarlett Johansson i mozda jos... :lol:

Ako se nudis na pladnju a dobro izgledas tj. atraktivna si .... onda moras zraciti sexualnom energijom... nego ti pisi koliko cesto se sexas... mjenjas partnere i sl...
User avatar
karabaja-x
Posts: 2051
Joined: 02/02/2007 04:54
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

#35 Re: Seksualna energija

Post by karabaja-x »

moc karabaje-x na djelu
martiniq
Posts: 18
Joined: 03/12/2009 11:12

#36 Re: Seksualna energija

Post by martiniq »

Za "Dobro jutro Kolumbo"

Seksualna energija,i jest ono iskonsko u nama, cedno, neizmanipulirano kako ti kazes.
Seksualna energija je cista i lijepa. I ona je duhovnost.
Preko nje nastajemo, iz nje izranjamo i nastavljamo se.
Zato je toliko fascinantna, jer ona je Zivot.
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#37 Re: Seksualna energija

Post by BSn »

martiniq wrote:Za "Dobro jutro Kolumbo"

Seksualna energija,i jest ono iskonsko u nama, cedno, neizmanipulirano kako ti kazes.
Seksualna energija je cista i lijepa. I ona je duhovnost.
Preko nje nastajemo, iz nje izranjamo i nastavljamo se.
Zato je toliko fascinantna, jer ona je Zivot.

Slazem se. Samo se ne bih slozio za nepostojanje vremena, jer i seksualna/zivotna energija vremenom slabi.
LaPetitePatrie
Posts: 11
Joined: 09/10/2009 16:33

#38 Re: Seksualna energija

Post by LaPetitePatrie »

Meni je ovo cool, mozda nije nacin na koji bih ja to izrazila, ali razumijem sta hoces reci. Interesantno mi je, meni su vise puta razliciti ljudi (na razlicitim kontinentima i u razlicitim dobima zivota) rekli da imam energiju koja smiruje, i presence, i da ne mogu da si objasne sta je (u vecini slucajeva nije bilo s ciljem to get in my pants). I bezbroj puta sam se osjetila kao gost na ovj planeti, ali ne doslovno. Mislim da to i nije tako rijetko, samo sto si svi to tumacimo na razlicit nacin. :)
vratnik
Posts: 30172
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#39 Re: Seksualna energija

Post by vratnik »

BSn wrote:
martiniq wrote:Za "Dobro jutro Kolumbo"

Seksualna energija,i jest ono iskonsko u nama, cedno, neizmanipulirano kako ti kazes.
Seksualna energija je cista i lijepa. I ona je duhovnost.
Preko nje nastajemo, iz nje izranjamo i nastavljamo se.
Zato je toliko fascinantna, jer ona je Zivot.

Slazem se. Samo se ne bih slozio za nepostojanje vremena, jer i seksualna/zivotna energija vremenom slabi.[/quote]

Ne znam, mozda se samo mijenja?
User avatar
zalizani
Posts: 2367
Joined: 07/05/2008 22:18

#40 Re: Seksualna energija

Post by zalizani »

Djevojke se ne obaziru za nama
njihove kose bude sjetu
dug je put do vjecnosti
i mi ga prelazimo sutke i u miru

____________________

Gledaj moju malu kako ide niz ulicu
primjecujes li boju na njenom obrazu
danas je prvi dan u proljecu
i ona uziva kao da je posljednji
Static-X
Posts: 2476
Joined: 23/07/2009 14:50

#41 Re: Seksualna energija

Post by Static-X »

moa wrote:
tech10 wrote:jebote sta je ovo!

Droge drug garant nema sta drugo biti... raja se previse drogira :run:
i ja se pitam sta je ovo
ko grom iz vedra neba
imal ko da malo pojasni ovo nama normalnima
martiniq
Posts: 18
Joined: 03/12/2009 11:12

#42 Re: Seksualna energija

Post by martiniq »

LaPetitePatrie wrote:Meni je ovo cool, mozda nije nacin na koji bih ja to izrazila, ali razumijem sta hoces reci. Interesantno mi je, meni su vise puta razliciti ljudi (na razlicitim kontinentima i u razlicitim dobima zivota) rekli da imam energiju koja smiruje, i presence, i da ne mogu da si objasne sta je (u vecini slucajeva nije bilo s ciljem to get in my pants). I bezbroj puta sam se osjetila kao gost na ovj planeti, ali ne doslovno. Mislim da to i nije tako rijetko, samo sto si svi to tumacimo na razlicit nacin. :)
Poznajem dvije vrste ljudi. Jedni me ne mogu pogledati u oci. Oni kao da se boje. A drugi pak ne skrecu pogled, kao hipnotizirani, odusevljeni.
Imas li ta iskustva sa ljudima?
LaPetitePatrie
Posts: 11
Joined: 09/10/2009 16:33

#43 Re: Seksualna energija

Post by LaPetitePatrie »

martiniq wrote: Poznajem dvije vrste ljudi. Jedni me ne mogu pogledati u oci. Oni kao da se boje. A drugi pak ne skrecu pogled, kao hipnotizirani, odusevljeni.
Imas li ta iskustva sa ljudima?
Ne znam da li bih to tako generalizirala...Ima ljudi s kojima imam kao momentano "prepoznavanje", to je najljepsi osjecaj, a ima i onih za koje osjecam da im je neugodno u mom prisustvu bez ikakvog ocitog razloga, opet, pretpostavljam da u tome nisam jedina...:)
martiniq
Posts: 18
Joined: 03/12/2009 11:12

#44 Re: Seksualna energija

Post by martiniq »

Moja iskustva su ekstremna i zboga toga sam najradije sama.
Zbog prve skupine ljudi jer ne zelim da se itko zbog mene osjeca lose.
A zbog drugog tipa ljudi, jer ne volim komplimente.
Kompliment uzdize ego, a gazi dusu.
Na kraju ni ovoj drugoj skupini ljudi ne donosim radost, jer ih ostavljam zasljepljenima ali neostvarenima
posto ja ne mogu izabrati muskarca. Izabrani su poput magije.


Zelim vam ugodnu vecer, a sebi laku noc.
User avatar
Arc_Angel
Posts: 587
Joined: 14/08/2008 09:49
Location: Sarajevo

#45 Re: Seksualna energija

Post by Arc_Angel »

moa wrote:
tech10 wrote:jebote sta je ovo!

Droge drug garant nema sta drugo biti... raja se previse drogira :run:
Gospoda Ministarka wrote:Nebuloza majko moja :cry:
Ovo je Severina.... garant... jedina mi je ona toliko sexy :D
moa wrote:
Gospoda Ministarka wrote:Nebuloza majko moja :cry:

Ovo je Severina.... garant... jedina mi je ona toliko sexy :D
Pjesme su joj truba ali kad je malo bolje pogledam :thumbup: :thumbup:


raja svaka vam cast.

OVI POSTOVI SU DOKAZ DA OVAJ FORUM IMA DUŠU, NEPROKOSNOVEN U SVAKOM SMISLU RIJEČI, HEJ ISMIJAH SE SAD KO MALO DIJETE


p.s.

sorry za velika slova
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#46 Re: Seksualna energija

Post by bez_ideje »

Ako i jesmo jedna velika energija i pretacemo se iz jednog oblika u drugi,nestati ne mozemo,ispariti samo prividno...vrlo je moguce da se jedna velika koncentracija sexualne energije spojila u jednoj osobi koja je u sustini cista energija sa nekim tijelom na posudbi,odatle taj raskorak izmedju ljepote tijela i privlacnosti energije....tijelo moze biti savrseno pravilno,ali hladno i neprivlacno...... Vjerujem da se ne privlace tijela,nego upravo te energije...gosti jesmo,neki manje neki vise svjesni svoga bivstovanja.....nekad sam to nazivala kolonijalizmom planete Zemlje,savrsene plantaze tijela koja isijavaju energiju u svemir....samoobnovljivost ljudskog resusrsa je ono sto zavisi od sexualne energije koja je i najvise na cijeni....od kultura bozica plodnosti do erotiziranog drustva danasnjice....
User avatar
BSn
Posts: 4938
Joined: 12/09/2006 15:49
Location: Kad se hoce, pa lijevo...

#47 Re: Seksualna energija

Post by BSn »

bez_ideje wrote:Ako i jesmo jedna velika energija i pretacemo se iz jednog oblika u drugi,nestati ne mozemo,ispariti samo prividno...vrlo je moguce da se jedna velika koncentracija sexualne energije spojila u jednoj osobi koja je u sustini cista energija sa nekim tijelom na posudbi,odatle taj raskorak izmedju ljepote tijela i privlacnosti energije....tijelo moze biti savrseno pravilno,ali hladno i neprivlacno...... Vjerujem da se ne privlace tijela,nego upravo te energije...gosti jesmo,neki manje neki vise svjesni svoga bivstovanja.....nekad sam to nazivala kolonijalizmom planete Zemlje,savrsene plantaze tijela koja isijavaju energiju u svemir....samoobnovljivost ljudskog resusrsa je ono sto zavisi od sexualne energije koja je i najvise na cijeni....od kultura bozica plodnosti do erotiziranog drustva danasnjice....

Da, da. Energija bi onda bila neunistiva, a tijelo samo kavez za tu energiju kojeg ona moze po potrebi i napustiti. Onda se ne trosi energija vremenom, nego ljustura, tj. tijelo. Onoga trenutka kada zub vremena unisti tijelo, energija ga napusta i odlazi dalje (gdje? - to je vec pitanje religije, a ne filozofije).

Svaka persona je razlicita energija, a moguce je i da je jedni imaju vise, drugi manje. Razlika je i u tome da li se neko poistovjecuje s tijelom, pa onda njegova energija gubi na zastupljenosti i snazi, ili se, pak, poistovjecuje s energijom cime postize visi level samosvijesti, ali ga to i cini drugacijim, sto za sobom donosi posljedice, kao kod pokretaca teme.


Svako ima tu energiju, ali se svi razlikuju u njenom percipiranju i nacinu upotrebe. Redovnom vjezbom i promisljanjem, svi bi na kraju dostigli stupanj "Gosta", a mozda su Maje upravo o tome govorile kada su spominjale 2012.
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#48 Re: Seksualna energija

Post by Soul_Sista »

@BSn,
sta treba da se desi 2012 ili sta ta godina predstavlja po Majama?
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#49 Re: Seksualna energija

Post by Gospoda Ministarka »

Ljudi, jel to vi ozbiljno ili se samoo zajebavate??? :?
Ja nis nekontam :shock:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#50 Re: Seksualna energija

Post by JThomas »

maje su također vjerovale da sunce neće izaći ako mu se svaki dan ne prinese određeni broj ljudskih žrtava :evil: :evil:

tako da im ja ne vjerujem da svijet završava 2012.
Locked