Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
A71
Posts: 157
Joined: 24/09/2009 17:12

#26 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by A71 »

argentaria wrote:Postao/la argentaria dana 20/10/2009 22:24
Ja sam ovu kuju danas vidjela iz busa lezi na sred raskrsnice .Mislila sam da je povrijedjena ali je ustala kad joj je jedno auto prislo sasvim blizu.Nisam znala da ima mlade.Jako zalosno.da li ima neki čuvar u ovoj firmi pa da ih moze hraniti?mogu pomoci u hrani.
Ne znam ništa o tome. Slučajno sam ih vidjela kod ograde firme. Ne znam gdje je ulaz, pa da vidim ima li neki portir. U neku ruku me i strah, jer ih mogu otjerati. Tu ipak imaju kakvu takvu sigurnost jer ima dosta mjesta da se sakriju od ljudi. Na žalost u tom se području nalazi dosta napuštanih pasa, a sve sami jad i tuga. Bijela kujica izgleda više nego žalosno. Stalno drhti i jako je mršava. Ove otečene sisice koje su ogromne(nema male)dovolljno je vidjeti pa da se vidi da tu nešto nije dobro. Možda je i kakav tumor tko zna? Da je mogu kako uhvatiti rado bih joj platila liječenje kod Andreja i pansion dok se malo oporavi. A smeđi pas je mlad i užasno strašljiv. Oni se nalaze kod same portirnice, i svi znaju za njih, ali sudeći po njihovom izgledu i kako halapljivo jedu sumnjam da im išta daju. Eto, samo sam htjela da što više ljudi bude upoznato sa činjenicom da su tu , pa ako do njih dospije malo hrane, njima dobro.


Image

Image
Image
P.S. Zbog sigurnosti morala sam izbrisati detalje lokacije i neke slike. Za sve info.na [email protected]

prepravljeno, anjusha
Last edited by A71 on 25/10/2009 21:48, edited 1 time in total.
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#27 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelino »

Pasha i macic Masha traze hitno novi dom!!!!

Pasha je predivni mjesanac Rottweiler-a koji je spasen prije 5dana. Voli da se igra sa macicem koji se zove Masha:) Masha je zenkica stara tek mjesec i po i koja je jako razigrana i umiljata. Dane provode skupa u privremenom domu kod divne gospodje koja se o njima brine 24h. Jako su zahvalni i nauceni na zivot u stanu.

Hitno im je potreban novi dom.

Kontakt - Milena 061 208 914 i Amela 061 597 481

Nas dragi Pasha, koji zasluzeno i ponosno nosi svoje ime:

Image

Image

Igranje izmedju 2 velika prijatelja:

Image

Image

Image

Image

Image

Image
csejla
Posts: 528
Joined: 02/01/2009 20:57

#28 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by csejla »

HITNO se poklanja stene laradora, staro nesto vise od mjesec dana. Muzijak je u pitanju. Molim sve koji bi ga udomili da se jave na pp, ili na fb kontakt Azra Zubanovic. Trebala bih dobiti ovih par dana i slike pa da vidite malog ljepotana.
A71
Posts: 157
Joined: 24/09/2009 17:12

#29 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by A71 »

Kod apoteke Leko na Pofalićima je bio teško povrijeđen pas. Poznanica mi je rekla da upravo ide tamo da vidi šta može uraditi, pa sam se ponudila da pomognem. To je ne može biti ljepša beba rotwailer mix od nekih 3-4 mjeseca. Na slikama se ne vidi dobro koliko je lijepa, bila je u šoku zbog traume, pa smo je dobro umotali u dekicu. Liči na žuti paketić. Nije mogla da se miče pa smo je odnijeli na Veterinu gdje joj je snimljena kičma i karlica. Jedno rebro je slomljeno i jedan pršljen je oštećen. Iako su rekli da se treba sačekati 10-tak dana da se vidi da li je kičmena moždina oštećena ( u tom slučaju bi je uspavali), ja sam tvrdoglavo optimistična i čvrsto uvjerena da će sve biti O.K. Doktorica je rekla da je nije udarilo auto kako smo mi mislili, već da je u pitanju udar nekim teškim, vjerovatno metalnim predmetom. Dobila je injekciju sa antibiotikom i nastavit će se terapija u narednim danima. Za sada, do Nedjelje smo joj obezbijedili smještaj. Ta cura će je staviti i na facebook. Ona je tokom cijelog tretmana bila nevjerovatno mila, čak i kad su joj dirali slomljeno rebro plakala je, ali nije ni pokušala da se brani i da ugrize. Zaista bi se usrećio ko bi odlučio da pomogne ovoj finoj curici pruživši joj dom.

P.S. Pošto sam noviji član foruma, zaista bih cijenila kada bi mi neko dao adresu,telefon i ime vlasnika pansiona koji naplaćuju 10 km po danu. Nikada se ne zna kada može zatrebati. Ustvari, upravo danas nam je trebalo, ali nekako smo se snašle.Hvala.

Image
Image
natashashasha
Posts: 2
Joined: 22/10/2009 09:40

#30 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by natashashasha »

http://www.facebook.com/home.php#/photo ... =652943275


Ćao svima!

Nedavno sam se sa svojom Zoi (žuta kujica nadjena pored kontejnera na Baricama - pogledaj fotografiju) preselila na Marijin dvor i sinoć sam vidjela mužjaka koji je IDENTIČAN njoj.

Zdrav je, ali prije svega mu je potrebna hrana, a nije socijaliziran i treba mu je kupanje i četkanje. Zoi i on su istog uzrasta i vrlo brzo su se zbližili, pa mislim da joj je brat, pošto je u leglu sa Barica bio još jedan žuti pas - mužjak.

Nakon što sam Zoi dovela kući, potražila sam ga i odnijela mu hranu, ali nije bio tu. Komšije kažu da se vrti u blizini moje zgrade (zgrade Vize za budućnost). Jutros sam ga opet tražila, ali ga nisam uspjela naći.

Večeras ću ga opet pokušati naći, nahraniti i uslikati, ne bi li postavili njegove fotke na internet. Ne znam da li mi neko može pomoći da te slike dodju do pravih ljudi, do nekoga ko bi ga udomio ili privremeno udomio.

Hvala puno!

Nataša
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#31 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelino »

Lokacija na PP. Mali bijeli kucic napusten i ostavljen sam na jako prometnom mjestu. Ima li iko samo da ga skloni sa tog mjesta na sigurnije mjesto?

Hvala svima!!!
amelaa8
Posts: 17
Joined: 26/08/2009 18:12

#32 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelaa8 »

Na Bistriku luta bijeli pas s smedjim flekama. Kucni je pas, pitom je i svima prilazi.
Izgleda da je dugo na ulici jer je previse prljav.
Isla sam da ga slikam, ali je otisao negdje. Kad ga opet vidim slikat cu, potrazit cu ga poslije

Trazi se stari ili novi vlasnik!!
VeljaPas
Posts: 645
Joined: 19/04/2007 11:36

#33 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by VeljaPas »

Phia wrote:Na lokaciji Šip viđeni su ljudi u civilu sa kombijem kako omčama od sajle hvataju lutalice i trpaju u kombi..toliko o poštivanju zakona..
Trebamo valjane dokaze kao sto je ova fotka napravljena danas u Vogosci. Svaku slicnu situaciju prijavljujte policiji i trazite sluzbenu zabiljesku.
Image
Samo veterinarska inspekcija moze odobriti hvatanje..i to selektivno.
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#34 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Baby »

Ima jedan pas na lokaciji Obale,crna boja star 5 mjeseci.Čini mi se ženkica.Ima crvenu ogrlicu i sama kost i koža je.Nako ju je gađao kamenom pa ima krvavi hematom na glavi ,kad sam je danas vidjela srce mi se slomilo.Nažalost nisam je mogla povesti jer sam išla u školu.Rekla sam roditeljima kakva je njena situacija i odobrili su mi da je dovedem kući i odedem je veterinaru.Nadam se da ću je vidjeti nekada jer baš joj želim pomoći.Pas je na izmaku snaga ,i užasno je letargična!
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#35 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelino »

Novi kucic atrazi dom hitno!!!


Zovem se Klempo, star sam 2 mjeseca .Vakcinisan sam , bit cu i revakcinisan, ali mislim da mjesto na kojem sam trenutno nije nimalo dobro s'obzirom na predstojecu zimu:(

Ovo umiljato i dobrocudno stene se sa svim psima, pa cak i lokalnim macama divno slaze, ali je isto tako u velikoj opasnosti , sto od auta, sto od "savjesnih" gradjana, koji hoce pse lutalice, povrijediti, otrovati... Hitno mu je potreban topli dom i velike doze mazenja i igranja:)

Kontakt - Amra 061/552-901

Klempo :))))))))))))

Image

Image

Image

Image

Image
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#36 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelino »

Lokacija na PP.

Njemacki ovcar, zenkica stara 4-5 mjeseci, cistokrvna, pronadjena danas.

Trazi se hitno stari vlasnik.

Kontakt 061 745 915.

Hvala svima!!!
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#37 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelino »

amelino wrote:Dalmatinac star 5mjeseci, muzjak trazi novi dom. Porodica koja ga je kupila nije u mogucnosti da ga cuva, pazi i mazi te ga poklanjaju iskljucivo u porodicu koja ima uslove, dovoljno strpljenja, paznje i ljubavi za ovog malishu :)

Veceras slike postavljamo.

Kontakt - Amela 061 597 481

Evo malenog :


Image

Image

UDOMLJEN!
Last edited by amelino on 24/10/2009 19:18, edited 1 time in total.
decibel
Posts: 3
Joined: 16/06/2008 19:04

#38 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by decibel »

Udomio bih psa zlatnog retrivera, po mogucnosti štene, zivim u stanu, Sarajevo - Novi grad, sa djevojkom, oboje volimo zivotinje, i rado bih pruzili srecu i ljubav jednom malom zlatnom :)
Ako neko zna informaciju, gdje, kako sta, neka se javi na pp.

Hvala mnogo :) .

Pozdrav
flo
Posts: 9
Joined: 19/09/2009 16:00

#39 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by flo »

decibel wrote:Udomio bih psa zlatnog retrivera, po mogucnosti štene, zivim u stanu, Sarajevo - Novi grad, sa djevojkom, oboje volimo zivotinje, i rado bih pruzili srecu i ljubav jednom malom zlatnom :)
Ako neko zna informaciju, gdje, kako sta, neka se javi na pp.

Hvala mnogo :) .

Pozdrav
na područiju AP ima mala kuja ne starija od 5.mjeseci,očito je neko pustio iz kuce,mislim da je to ritriver pošalji pp pa da vam pobliže objasnim gdje je trenutno super bi bilo kad bi vam se svidjela
unaprijed hvala
User avatar
Phia
Posts: 1438
Joined: 01/12/2006 00:33
Location: Sarajevo
Contact:

#40 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by Phia »

UDOMLJEN!

Cukica je mnogo bolje..porastao je malo i oporavio od rana koje je zadobio od ljudi..mnogo je veseliji i pun je života. Ako ima zainteresovanih da ga udome mogu zvati na 061 928 214.
Evo aktuelne slikice..

Image
Phia wrote:U naselju Šip, pored jednog kontejnera, pronađeno je štene, mužjak, vjerovatno mješanac tornjaka (na mjestu gdje je bilo ljudi imaju ženku tornjaka, ali negiraju da je njeno) staro oko dva mjeseca. Dali smo mu tableticu protiv glista i trebalo bi biti uskoro vakcinisano.Ima nekoliko ranica po tijelu (vjerovatno je neko na njega bacao kamenje ili šta već znate kakvi su ljudi) i ima dlaka mu je skroz loša pa mu treba malo oporavka dok se ne bude moglo udomiti. U svakom slučaju ako ima zainteresovanih mogu se javiti već sada. Štene je prelijepo, rundavo je i jako veselo..trenutno ima jarana istrijanera ali on se ne poklanja..
Broj telefona je 061 928 214.

Image
Image
Last edited by Phia on 01/11/2009 20:17, edited 1 time in total.
jaca78
Posts: 639
Joined: 28/09/2005 18:12

#41 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by jaca78 »

jos jedan malac je sam na ulici :( :(
Image
Image
jaca78
Posts: 639
Joined: 28/09/2005 18:12

#42 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by jaca78 »

Sivi, jedan od beskucnika, koji je bio u programu sterilizacije. razigran i drustven, trazi prijatelja za cijeli zivot :-)
Image
Image
csejla
Posts: 528
Joined: 02/01/2009 20:57

#43 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by csejla »

Prenosim apel za pomoc:

jutros smo ga nasli u groznom stanju, isprepadan je i nista ne jede jos uvijek...nemamo ga mogucnosti zadrzat, ako ga neko zeli...neka se javi na 061 358 106-alma

Image

Molim sve koji mogu pomoci da se jave Almi!
User avatar
_Levana_
Posts: 9
Joined: 20/09/2009 09:09

#44 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by _Levana_ »

Primam na poklon labradora (m.) Vec imam jednu zenku. Znam se starati o psima i jako ih volim tako da ce pas biti u dobrom okruzenju. Javite mi se na pp. Hvalaaaaaa :D
minkahor
Posts: 3
Joined: 26/10/2009 13:42

#45 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by minkahor »

Image

Zavidovići ,,poklanjam ova dva psica ,,mužijaci su ,,, ima i ženka slična ...
Majka im je retriverka a otac pulin :thumbup:
[urlhttp://www.facebook.com/search/?q=udomljavanje ... 5407448560][/url]
Last edited by minkahor on 27/10/2009 18:38, edited 2 times in total.
ajde_vise
Posts: 364
Joined: 25/03/2008 19:12

#46 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by ajde_vise »

neko me zamolio da ovo postavim ..



Dakle, Svrco je star otprilike 4 mjeseca. Vrlo je umiljat, razigran i socijalizovan i prema ljudima i prema zivotinjama. Dobre je naravi i pametan je. Dobio je Frontline i ociscen je od parazita. Ono cega se bojim je da ce sto vise raste nailaziti na vise uzasa od strane ljudi koji ce ga gadjati kamenjem ili udarati nogom a to moze uticati na promjenu njegove naravi onda.

Najpozeljniji su ljudi koji imaju vrt ali da ga ne drze na lancu...Samo dom sa puno ljubavi!



inace
upoznala sam ovog cukicu i tako je fin :sad: i puno puno sladji uzivo :)

da.. i voli macke :D :D

sad je u jednom naselju, spava napolju jer ova osoba nema sanse da ga drzi kod sebe
i ona ga nahrani kad ga vidi :)

http://i38.klix.com/2432j29.jpg

http://i35.klix.com/2lw68g6.jpg

http://i37.klix.com/33cbrbm.jpg
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#47 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by duboka_misao »

Hajmo ljudi jos malo pa nestalo Poznata ekipa iz Otpisanih je tu ZgemBo i Prle! Veterinarsko zbrinjavanje zagarantovano!
Prle
Image
UDOMLJEN
ZgeMbo
Image
Last edited by duboka_misao on 24/11/2009 17:55, edited 2 times in total.
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#48 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelino »

Chupo:)

Pas idealan za stana, spasen prije nekoliko dana i trazi svoj novi dom!!! Vakcina- veterinarska obrada, kupanje, sisanje, frizura i hrana su obezbjedjeni za buduceg vlasnika!!! Star je izmedju 2-3 godine, muzjak.

Poslusan, razigran i umiljat, idealan za porodicu sa djecom:)

Kontakt - Amela 061 597 481


Image

Image

Image

Image
amelino
Posts: 696
Joined: 13/09/2008 19:38

#49 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by amelino »

Mrvice koje i dalje traze dom, danas su svi vakcinisani i ocisceni od parazita :

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Ovo je majka kucica kojoj je hitno potrebna sterilizacija:

Image
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#50 Re: Poklanjanje,udomljavanje i pomoć-psi

Post by duboka_misao »

Tihi
Image

Ovu bebu je jutros zgazilo auto, komsije su zvale policiju seljaku kojem je to vec neki put da gazi sta stigne, mada svi znamo da od toga nema nista. :(
Pomozite da zbrinemo njegovo dvoje brace da ne dozive istu sudbinu.
Post Reply