Koju kafu pijete?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Olimpijac
Posts: 59
Joined: 13/10/2008 18:59
Location: Sarajevo

#26 Re: Koju kafu pijete?

Post by Olimpijac »

exliberal wrote:
Olimpijac wrote:
callmethebreeeze wrote:kod kuce pijem espreso, lavaza. ovakvu dzezvu imam: Image.
svako jutro popijem jednu citavu i nista mi ne sjedne tako dobro kao ta prva kafa. inace skoro uvijek pijem dupli espreso, a u bosni kad sam samo bosansku. iskljucivo crnu.

Usput imam i ja takvo lonce kupio sam ga u Merkuru kosta 53 km

ma bilo je u ikei za nekih 10 $...uf sto vas deru :(

ja sam volio vispakovu espresso kafu ali neznam dali je jos prodaju. Bilo pakovanje 1.5kg u crvenoj kesi....niko na prostoru bivse juge nije mogao parirat toj kafi....
Ima kupiti oko 30 km je ali variraju sa kvalitetom cas je dobra cas nije pa tako da ti je nebi preporucio
Olimpijac
Posts: 59
Joined: 13/10/2008 18:59
Location: Sarajevo

#27 Re: Koju kafu pijete?

Post by Olimpijac »

spreca wrote:Barcafe Droga Portoroz ali samo ako je iz Slo i nikako Barcafe iz Hr ili ona koja se pakuje u BiH.

Ako volis jacu kafu toplo ti preporucujem Doncafe Stron kafa razvaljuje i do jaja je
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#28 Re: Koju kafu pijete?

Post by Alfons Kauders »

Image
Olimpijac
Posts: 59
Joined: 13/10/2008 18:59
Location: Sarajevo

#29 Re: Koju kafu pijete?

Post by Olimpijac »

Alfons Kauders wrote:Image
Brate probo sam ness instant espresso znaci razvaljuje nikad nesto bolje od instanta nisam probao
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#30 Re: Koju kafu pijete?

Post by spreca »

Alfons Kauders wrote:Image

da bi provjerio da li je kafa prava odnosno koliko je u kafi kafe postoji veoma jednostavan test a to je u kafu bez mlijeka kapni jednu do dve kapljice joda ako kafa ne izmjeni izgled onda je mogucnost da pijes dobru kafu ali ako malo poplavi onda nemoj nikad vise piti taj otrov.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#31 Re: Koju kafu pijete?

Post by spreca »

Olimpijac wrote:
spreca wrote:Barcafe Droga Portoroz ali samo ako je iz Slo i nikako Barcafe iz Hr ili ona koja se pakuje u BiH.

Ako volis jacu kafu toplo ti preporucujem Doncafe Stron kafa razvaljuje i do jaja je

@olimpijac hvala na preporuci probao i neide nikako jer Barcaf pijem vec 35godina i stvarno mije tesko mijenjati a pijem onu dzezvarusu.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#32 Re: Koju kafu pijete?

Post by ljubav_aha »

Olimpijac wrote:Vezano za instant kafu imam jednog druga koji radi u firmama koje se bave preradom kafe i on mi kaze da je instant najgora kafa na svjetu.I to kaze ona kafa koja se nemoze prodati iz raznih razloga zato sto je stare i nije nekog kvaliteta ide u taj postupak fermentacije gdje se dobiva granulat kafe a tek onda mu se dodaje aroma koja je uzeta iz mljevenja
ne volim instant kafu,to nije kafa,to sam znala,ali nisam znala gore napsiani detalj ,hvala,za info :thumbup:

eduscho,jacobs,zlatna dezva,don caffe,frnack,dunkin donuts,sturcbucks,wallingford,folgers

kuci,kafu pijem iz press pot-a,a vani iz masinica,a kod raje turska kafa,a esspreso mi je prejak,ali volim,naravno okus

http://www.ineedcoffee.com/02/press/
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#33 Re: Koju kafu pijete?

Post by spreca »

Olimpijac wrote:
Dile wrote:samo nes




Vezano za instant kafu imam jednog druga koji radi u firmama koje se bave preradom kafe i on mi kaze da je instant najgora kafa na svjetu.I to kaze ona kafa koja se nemoze prodati iz raznih razloga zato sto je stare i nije nekog kvaliteta ide u taj postupak fermentacije gdje se dobiva granulat kafe a tek onda mu se dodaje aroma koja je uzeta iz mljevenja


:thumbup: ziva istina i naj nezdravija je
Samo da jos dodam naj veci otrov je ono tri u jednom a toje mali paketici za jednu kafu u kome se nalazi kafa secer i mlijeko u prahu pa se samo zalije kljucalom vodom
Last edited by spreca on 03/02/2009 18:27, edited 1 time in total.
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#34 Re: Koju kafu pijete?

Post by jefferson »

Vispak, tuska kafa! :D
Ako nemam vremena za jutarnju kafu onda Starbucks usput!
Olimpijac
Posts: 59
Joined: 13/10/2008 18:59
Location: Sarajevo

#35 Re: Koju kafu pijete?

Post by Olimpijac »

spreca wrote:
Olimpijac wrote:
Dile wrote:samo nes




Vezano za instant kafu imam jednog druga koji radi u firmama koje se bave preradom kafe i on mi kaze da je instant najgora kafa na svjetu.I to kaze ona kafa koja se nemoze prodati iz raznih razloga zato sto je stare i nije nekog kvaliteta ide u taj postupak fermentacije gdje se dobiva granulat kafe a tek onda mu se dodaje aroma koja je uzeta iz mljevenja


:thumbup: ziva istina i naj nezdravija je
Samo da jos dodam naj veci otrov je ono tri u jednom a toje mali paketici za jednu kafu u kome se nalazi kafa secer i mlijeko u prahu pa se samo zalije kljucalom vodom
Sta ce ljudima ko odredivat koliko ce zaseceriti koliko ce mljeka staviti i koliko kafe mislim stvarno cisti idiotizam a kvalitet nigdje veze isto vojnicka hrana sve na sve lici
User avatar
Alhemicarkaa
Posts: 2522
Joined: 11/02/2008 21:12

#36 Re: Koju kafu pijete?

Post by Alhemicarkaa »

Ujutro pijem samo tursku, i to zelenu zlatnu dzezvu, meni bolje nema (crvena nista ne valja a skuplja :? ). Poslije te prve jutarnje uglavnom pijem instant (smece pa sta, kao da ostale namirnice koje jedemo nisu smece, od zvaka, bombona, slatkisa, pasteta, sve puno E dodataka) i to mercatorovu instant. Pravo da vam kazem ja izmedju tih instant kafa ne osjetim razliku, jer je pijem kao slatkis, malo kafe i puno mlijeka i secera :oops: :mrgreen: , tako da uzimam Mercatorovu, jer je najjeftinija, teglica 4,5 km. A neki ljudi koje ja znam, a koji piju samo instant kafu kazu da im je Mercatorova najbolja, meni je svejedno :mrgreen:
Olimpijac
Posts: 59
Joined: 13/10/2008 18:59
Location: Sarajevo

#37 Re: Koju kafu pijete?

Post by Olimpijac »

spreca wrote:
Olimpijac wrote:
spreca wrote:Barcafe Droga Portoroz ali samo ako je iz Slo i nikako Barcafe iz Hr ili ona koja se pakuje u BiH.

Ako volis jacu kafu toplo ti preporucujem Doncafe Stron kafa razvaljuje i do jaja je

@olimpijac hvala na preporuci probao i neide nikako jer Barcaf pijem vec 35godina i stvarno mije tesko mijenjati a pijem onu dzezvarusu.
I ja isto dzezverusu pijem nista me nemoze razbuditi osim ovog Stronga prava kafa.Prije sam pio kafu kuci i na poslu a kako sam presao na strong samo kuci pijem vjerovatno mi unese dovoljnu kolicinu kofeina u organizam
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#38 Re: Koju kafu pijete?

Post by bez_ideje »

Samo domacu ,bosansku ,tucanu.......u kucnoj varijanti! :wink:
Vani kad sam,ne pijem kafu.....jednostavno ne volim nikakve kafe s aparata (cudan insan,znam) :lol: :lol:
User avatar
nacho_
Posts: 753
Joined: 21/02/2008 23:03

#39 Re: Koju kafu pijete?

Post by nacho_ »

produzenu sa slagom :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#40 Re: Koju kafu pijete?

Post by Cholina_Lokica »

Olimpijac wrote:
Dile wrote:samo nes




Vezano za instant kafu imam jednog druga koji radi u firmama koje se bave preradom kafe i on mi kaze da je instant najgora kafa na svjetu.I to kaze ona kafa koja se nemoze prodati iz raznih razloga zato sto je stare i nije nekog kvaliteta ide u taj postupak fermentacije gdje se dobiva granulat kafe a tek onda mu se dodaje aroma koja je uzeta iz mljevenja
nek je sto se mene tice :D svakako je pijem jednom dnevno, reda radi :D nece mi nista biti
vanjki
Posts: 1813
Joined: 26/10/2006 17:37

#41 Re: Koju kafu pijete?

Post by vanjki »

probaj kafu grandos.odlicna je a veoma povoljna.100gr oko 4KM :bih: :bih:
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#42 Re: Koju kafu pijete?

Post by Lesli Eldridž »

Meni je najbolja sikteruša :D
harka
Posts: 729
Joined: 18/02/2007 20:32

#43 Re: Koju kafu pijete?

Post by harka »

Image

najbolja za mene Image
User avatar
starii
Posts: 3305
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#44 Re: Koju kafu pijete?

Post by starii »

nescafu expresso ..fakat odavno kvalitetnije kafe nisam pio..

User avatar
Edin H.
Posts: 47315
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#45 Re: Koju kafu pijete?

Post by Edin H. »

Kafa Dedo :thumbup: svaka cast :-)
User avatar
medaaa
Posts: 2556
Joined: 21/04/2008 13:50

#46 Re: Koju kafu pijete?

Post by medaaa »

domace je najbolje :thumbup:

Image
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#47 Re: Koju kafu pijete?

Post by burek_in_space »

vanjki wrote:probaj kafu grandos.odlicna je a veoma povoljna.100gr oko 4KM :bih: :bih:
Izvini,ali gdje ti zhivish pa je 4 KM veoma povoljno?! :?
User avatar
Compact
Posts: 1730
Joined: 28/08/2008 20:37
Location: Alipašino polje

#48 Re: Koju kafu pijete?

Post by Compact »

Ne mogu bez kahve, prestao sam pušti 1996. i sve što mi je od pravog ćejfa ostalo je kahva! Ne može se turska porediti sa espresom. Lavaca, Illy, iako je Illy skuplja, Lavaca je meni bolja! Kada ih nema onda može bilo koja, samo nek je kahva!
User avatar
neprilagodjena
Posts: 2379
Joined: 02/04/2008 21:59

#49 Re: Koju kafu pijete?

Post by neprilagodjena »

harka wrote:Image

najbolja za mene Image
I ja pijem Senseo :) :)
User avatar
black
Posts: 17254
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#50 Re: Koju kafu pijete?

Post by black »

:mrgreen:

Image

Image

Post Reply