NDH - All about

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#26 Re: NDH - All about

Post by Banksy »

Zašto ovakve teme o zločincima i zločinačkim država uvijek izgledaju kao reklama ...
User avatar
hepek071
Posts: 620
Joined: 19/09/2005 09:25
Location: Jagomir do podne, a Sokolac poslijepodne

#27 Re: NDH - All about

Post by hepek071 »

evo zanimljiv tekst iz Večernjeg lista, mislim jučer izašlo. intervju sa Tvrtkom Jakovinom, istoričarem o posljeratnim Pavelićevim godinama
POVJESNIČARI
Zapadu je trebala Pavelićeva špijunska mreža u Jugoslaviji
Autor Davor Ivanković i Zdravko Milinović

'Saveznicima bi bilo neugodno spektakularno izručiti Pavelića, jer bi time ostali bez očiju i ušiju u Titovoj Jugoslaviji, koja nije bila ‘probušena’ špijunima Zapada, pa su se oslonili na Pavelićevu mrežu'
'Saveznicima bi bilo neugodno spektakularno izručiti Pavelića, jer bi time ostali bez očiju i ušiju u Titovoj Jugoslaviji, koja nije bila ‘probušena’ špijunima Zapada, pa su se oslonili na Pavelićevu mrežu'



Dr. Tvrtko Jakovina, povjesničar s Filozofskog fakulteta u Zagrebu, najradije se bavi, kako sam kaže, “međunarodnom poviješću”, a radeći u SAD-u, čitao je dokumente koje je Večernji list objavio u tekstovima o nepoznanicama u vezi s Pavelićem.

Jeste li se u svojim istraživanjima susreli s podacima da su Pavelića nadzirali Saveznici?
– Jesam, kako da ne. Za Pavelićev boravak u kućama na prostoru Vatikana znale su i američke i britanske obavještajne službe te su razmišljale trebaju li ga uhititi, što su trebali učiniti talijanski karabinjeri jer bi to bilo najmanje opasno za britanske i američke interese. Točno su znali u kojoj se sobi nalazi i kako izgleda ulaz u kuću s druge strane Tibera. O tome ne trebamo više dvojiti.

Imate li podatke i o vremenu njegova skrivanja u Austriji?
– Pavelić je u prvo vrijeme, oko dva mjeseca, bio, ne bih baš rekao u britanskoj “sigurnoj kući”, no svakako pod njihovim nadzorom. Da se to doznalo, bila bi to velika neugodnost. Stoga je Pavelić ubrzo “nestao”.

Savezničke su ga službe nadzirale, ali ga nisu uhitile.
– Nije to čudnovato, logika tajnih službi nije poput one središnjih vlasti. Titova Jugoslavija bila je izvan utjecaja Zapada.Tajne su službe računale da je Tito u tom vremenu bio opasnost za interese Saveznika s obzirom na njegov upliv u Austriji i Italiji. Usto, Saveznici su smatrali da Staljin u cijelosti nadzire Tita i da ostvaruje ono što mu Staljin naredi. A to je bilo tek jednim dijelom točno.

Je li ovakvo “držanje” Pavelića bilo više u interesu Britancima ili Amerikancima?
– Tijekom Drugog svjetskog rata Britanija je imala najvažniju ulogu na europskom Jugoistoku. Sve do 1944., dok Šubašić nije doveden na čelo kraljevske vlade, to je bilo gotovo isključivo britansko područje, a tek su onda Amerikanci dobili i svoje “uho”.

Na kojoj je razini Pavelić kontaktirao sa Saveznicima?
– Vjerujem da nije imao osobne kontakte niti je imao potporu Saveznika. No, njegovo eventualno spektakularno uhićenje i izručenje zatvorilo bi oči i uši Zapada u Jugoslaviji. Zapad u to vrijeme Titovu Jugoslaviju još nije bio “probušio” svojim špijunima pa su se koristili postojećom mrežom te ljudima koji su bili skloni Paveliću. A to su željeli sačuvati. Pavelić je, u određenom smislu, za Saveznike bio smetnja, ali bi njegovo izručenje djelovalo nepovoljno na interese Zapada. Čini se da s Amerikancima nije imao izravnih kontakata, a je li s Britancima, to je otvoreno pitanje...

To su razlozi što nije bio izručen?
– Pravo vrijeme za njegovo uhićenje i izručenje bile su prve godine nakon rata u Italiji, dok ona nije počela funkcionirati mirnodopski. Poslije je Pavelić pobjegao te je do njega bilo puno teže doći. Latinska je Amerika u to vrijeme primala nacističke izbjeglice iz dva razloga: ideološkog, jer su bili bliski tamošnjim režimima, a usto im je bila dobrodošla i nova, obrazovana radna snaga.

No, prema raspoloživim dokumentima, Britanci su mogli uhititi Pavelića još u Genovi, pri prvom pokušaju ukrcavanja na brod, ali su ga propustili?
– Da mu se nešto dogodilo, bila bi to neugodna činjenica i za Katoličku crkvu i sve one uključene u njegovo skrivanje u Austriji i Italiji.

Jesu li Saveznici bili svjesni da je Pavelić ratni zločinac ili nisu vjerovali dokraja podacima Titove Jugoslavije?
– Apsolutno su bili svjesni veličine ratnog zločina Ante Pavelića. Kao što su bili svjesni i zločina Staljina... Dok imate važnije razloge, ne zaoštravate. To sigurno nije bilo ni sjajno ni moralno, ali je bilo pragmatično.

I tu je vrijedila samo pragma?
– Evo vam prepričane izjave Koče Popovića, jugoslavenskog generala i ministra vanjskih poslova, kada se pedesetih godina raspravljalo o traženju izručenja Andrije Artukovića: “Nadam se da neće biti izručen jer bi nas to ponovno uvelo u preživljavanje svega onoga što se dogodilo u Drugom svjetskom ratu...”. O povijesti treba govoriti hladno, jasno, ne shvaćajući je kao odgojnu i rodoljubnu djelatnost. Mi to dosad nismo, posve bili u stanju.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9943
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#28 Re: NDH - All about

Post by Bosanac sa dna kace »

nigdje.nikog wrote:hvala ti Boze sto sam Ateista!
:wink:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9943
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#29 Re: NDH - All about

Post by Bosanac sa dna kace »

michaelvukovar wrote:Zašto su komunisti 1946. srušili Zagrebačku džamiju?
pa valjda da bi pokazali kako oni mogu i umiju napravit bolju, ljepsu.... :wink:
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#30 Re: NDH - All about

Post by osa »

hepek071 wrote:evo zanimljiv tekst iz Večernjeg lista, mislim jučer izašlo. intervju sa Tvrtkom Jakovinom, istoričarem o posljeratnim Pavelićevim godinama
POVJESNIČARI
Zapadu je trebala Pavelićeva špijunska mreža u Jugoslaviji
Autor Davor Ivanković i Zdravko Milinović

'Saveznicima bi bilo neugodno spektakularno izručiti Pavelića, jer bi time ostali bez očiju i ušiju u Titovoj Jugoslaviji, koja nije bila ‘probušena’ špijunima Zapada, pa su se oslonili na Pavelićevu mrežu'
'Saveznicima bi bilo neugodno spektakularno izručiti Pavelića, jer bi time ostali bez očiju i ušiju u Titovoj Jugoslaviji, koja nije bila ‘probušena’ špijunima Zapada, pa su se oslonili na Pavelićevu mrežu'



Dr. Tvrtko Jakovina, povjesničar s Filozofskog fakulteta u Zagrebu, najradije se bavi, kako sam kaže, “međunarodnom poviješću”, a radeći u SAD-u, čitao je dokumente koje je Večernji list objavio u tekstovima o nepoznanicama u vezi s Pavelićem.

Jeste li se u svojim istraživanjima susreli s podacima da su Pavelića nadzirali Saveznici?
– Jesam, kako da ne. Za Pavelićev boravak u kućama na prostoru Vatikana znale su i američke i britanske obavještajne službe te su razmišljale trebaju li ga uhititi, što su trebali učiniti talijanski karabinjeri jer bi to bilo najmanje opasno za britanske i američke interese. Točno su znali u kojoj se sobi nalazi i kako izgleda ulaz u kuću s druge strane Tibera. O tome ne trebamo više dvojiti.

Imate li podatke i o vremenu njegova skrivanja u Austriji?
– Pavelić je u prvo vrijeme, oko dva mjeseca, bio, ne bih baš rekao u britanskoj “sigurnoj kući”, no svakako pod njihovim nadzorom. Da se to doznalo, bila bi to velika neugodnost. Stoga je Pavelić ubrzo “nestao”.

Savezničke su ga službe nadzirale, ali ga nisu uhitile.
– Nije to čudnovato, logika tajnih službi nije poput one središnjih vlasti. Titova Jugoslavija bila je izvan utjecaja Zapada.Tajne su službe računale da je Tito u tom vremenu bio opasnost za interese Saveznika s obzirom na njegov upliv u Austriji i Italiji. Usto, Saveznici su smatrali da Staljin u cijelosti nadzire Tita i da ostvaruje ono što mu Staljin naredi. A to je bilo tek jednim dijelom točno.

Je li ovakvo “držanje” Pavelića bilo više u interesu Britancima ili Amerikancima?
– Tijekom Drugog svjetskog rata Britanija je imala najvažniju ulogu na europskom Jugoistoku. Sve do 1944., dok Šubašić nije doveden na čelo kraljevske vlade, to je bilo gotovo isključivo britansko područje, a tek su onda Amerikanci dobili i svoje “uho”.

Na kojoj je razini Pavelić kontaktirao sa Saveznicima?
– Vjerujem da nije imao osobne kontakte niti je imao potporu Saveznika. No, njegovo eventualno spektakularno uhićenje i izručenje zatvorilo bi oči i uši Zapada u Jugoslaviji. Zapad u to vrijeme Titovu Jugoslaviju još nije bio “probušio” svojim špijunima pa su se koristili postojećom mrežom te ljudima koji su bili skloni Paveliću. A to su željeli sačuvati. Pavelić je, u određenom smislu, za Saveznike bio smetnja, ali bi njegovo izručenje djelovalo nepovoljno na interese Zapada. Čini se da s Amerikancima nije imao izravnih kontakata, a je li s Britancima, to je otvoreno pitanje...

To su razlozi što nije bio izručen?
– Pravo vrijeme za njegovo uhićenje i izručenje bile su prve godine nakon rata u Italiji, dok ona nije počela funkcionirati mirnodopski. Poslije je Pavelić pobjegao te je do njega bilo puno teže doći. Latinska je Amerika u to vrijeme primala nacističke izbjeglice iz dva razloga: ideološkog, jer su bili bliski tamošnjim režimima, a usto im je bila dobrodošla i nova, obrazovana radna snaga.

No, prema raspoloživim dokumentima, Britanci su mogli uhititi Pavelića još u Genovi, pri prvom pokušaju ukrcavanja na brod, ali su ga propustili?
– Da mu se nešto dogodilo, bila bi to neugodna činjenica i za Katoličku crkvu i sve one uključene u njegovo skrivanje u Austriji i Italiji.

Jesu li Saveznici bili svjesni da je Pavelić ratni zločinac ili nisu vjerovali dokraja podacima Titove Jugoslavije?
– Apsolutno su bili svjesni veličine ratnog zločina Ante Pavelića. Kao što su bili svjesni i zločina Staljina... Dok imate važnije razloge, ne zaoštravate. To sigurno nije bilo ni sjajno ni moralno, ali je bilo pragmatično.

I tu je vrijedila samo pragma?
– Evo vam prepričane izjave Koče Popovića, jugoslavenskog generala i ministra vanjskih poslova, kada se pedesetih godina raspravljalo o traženju izručenja Andrije Artukovića: “Nadam se da neće biti izručen jer bi nas to ponovno uvelo u preživljavanje svega onoga što se dogodilo u Drugom svjetskom ratu...”. O povijesti treba govoriti hladno, jasno, ne shvaćajući je kao odgojnu i rodoljubnu djelatnost. Mi to dosad nismo, posve bili u stanju.
hm, tvrtko, neki dobri bošnjan izgleda.
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#31 Re: NDH - All about

Post by Hrast »

Jazz_Junkie wrote:
julisiz es grant wrote:
Jazz_Junkie wrote:Steta sto ono kopile Al-Huseini nikad nije uhvaceno.
Nije nikad uhvaćen ni Pavelić. Po meni je to veća šteta.
Nazalost. Al-Huseinija sam spomenuo u kontekstu klerikalaca koji su bili u sluzbi fasista.

Naravno, ali ipak treba uzeti cinjenicu u obzir da na koji nacin su Englezi vladali na Bliskom Istoku. Mnogi Arapi, pa tako i ovaj jeruzalimski muftija, su agirali cisto po principu: daleki neprijatelj moga neprijatelja koji se nalazi u neposrednoj blizini je moj prijatelj. Sto naravno opet ne opravdava nikakvu vrstu uplitanja klerikalaca u politiku iako je to u to doba, ali i dan danas u pojedinim zemljama, manje vise normala.
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#32 Re: NDH - All about

Post by Hrast »

osa wrote:
hepek071 wrote:evo zanimljiv tekst iz Večernjeg lista, mislim jučer izašlo. intervju sa Tvrtkom Jakovinom, istoričarem o posljeratnim Pavelićevim godinama
POVJESNIČARI
Zapadu je trebala Pavelićeva špijunska mreža u Jugoslaviji
Autor Davor Ivanković i Zdravko Milinović

'Saveznicima bi bilo neugodno spektakularno izručiti Pavelića, jer bi time ostali bez očiju i ušiju u Titovoj Jugoslaviji, koja nije bila ‘probušena’ špijunima Zapada, pa su se oslonili na Pavelićevu mrežu'
'Saveznicima bi bilo neugodno spektakularno izručiti Pavelića, jer bi time ostali bez očiju i ušiju u Titovoj Jugoslaviji, koja nije bila ‘probušena’ špijunima Zapada, pa su se oslonili na Pavelićevu mrežu'



Dr. Tvrtko Jakovina, povjesničar s Filozofskog fakulteta u Zagrebu, najradije se bavi, kako sam kaže, “međunarodnom poviješću”, a radeći u SAD-u, čitao je dokumente koje je Večernji list objavio u tekstovima o nepoznanicama u vezi s Pavelićem.

Jeste li se u svojim istraživanjima susreli s podacima da su Pavelića nadzirali Saveznici?
– Jesam, kako da ne. Za Pavelićev boravak u kućama na prostoru Vatikana znale su i američke i britanske obavještajne službe te su razmišljale trebaju li ga uhititi, što su trebali učiniti talijanski karabinjeri jer bi to bilo najmanje opasno za britanske i američke interese. Točno su znali u kojoj se sobi nalazi i kako izgleda ulaz u kuću s druge strane Tibera. O tome ne trebamo više dvojiti.

Imate li podatke i o vremenu njegova skrivanja u Austriji?
– Pavelić je u prvo vrijeme, oko dva mjeseca, bio, ne bih baš rekao u britanskoj “sigurnoj kući”, no svakako pod njihovim nadzorom. Da se to doznalo, bila bi to velika neugodnost. Stoga je Pavelić ubrzo “nestao”.

Savezničke su ga službe nadzirale, ali ga nisu uhitile.
– Nije to čudnovato, logika tajnih službi nije poput one središnjih vlasti. Titova Jugoslavija bila je izvan utjecaja Zapada.Tajne su službe računale da je Tito u tom vremenu bio opasnost za interese Saveznika s obzirom na njegov upliv u Austriji i Italiji. Usto, Saveznici su smatrali da Staljin u cijelosti nadzire Tita i da ostvaruje ono što mu Staljin naredi. A to je bilo tek jednim dijelom točno.

Je li ovakvo “držanje” Pavelića bilo više u interesu Britancima ili Amerikancima?
– Tijekom Drugog svjetskog rata Britanija je imala najvažniju ulogu na europskom Jugoistoku. Sve do 1944., dok Šubašić nije doveden na čelo kraljevske vlade, to je bilo gotovo isključivo britansko područje, a tek su onda Amerikanci dobili i svoje “uho”.

Na kojoj je razini Pavelić kontaktirao sa Saveznicima?
– Vjerujem da nije imao osobne kontakte niti je imao potporu Saveznika. No, njegovo eventualno spektakularno uhićenje i izručenje zatvorilo bi oči i uši Zapada u Jugoslaviji. Zapad u to vrijeme Titovu Jugoslaviju još nije bio “probušio” svojim špijunima pa su se koristili postojećom mrežom te ljudima koji su bili skloni Paveliću. A to su željeli sačuvati. Pavelić je, u određenom smislu, za Saveznike bio smetnja, ali bi njegovo izručenje djelovalo nepovoljno na interese Zapada. Čini se da s Amerikancima nije imao izravnih kontakata, a je li s Britancima, to je otvoreno pitanje...

To su razlozi što nije bio izručen?
– Pravo vrijeme za njegovo uhićenje i izručenje bile su prve godine nakon rata u Italiji, dok ona nije počela funkcionirati mirnodopski. Poslije je Pavelić pobjegao te je do njega bilo puno teže doći. Latinska je Amerika u to vrijeme primala nacističke izbjeglice iz dva razloga: ideološkog, jer su bili bliski tamošnjim režimima, a usto im je bila dobrodošla i nova, obrazovana radna snaga.

No, prema raspoloživim dokumentima, Britanci su mogli uhititi Pavelića još u Genovi, pri prvom pokušaju ukrcavanja na brod, ali su ga propustili?
– Da mu se nešto dogodilo, bila bi to neugodna činjenica i za Katoličku crkvu i sve one uključene u njegovo skrivanje u Austriji i Italiji.

Jesu li Saveznici bili svjesni da je Pavelić ratni zločinac ili nisu vjerovali dokraja podacima Titove Jugoslavije?
– Apsolutno su bili svjesni veličine ratnog zločina Ante Pavelića. Kao što su bili svjesni i zločina Staljina... Dok imate važnije razloge, ne zaoštravate. To sigurno nije bilo ni sjajno ni moralno, ali je bilo pragmatično.

I tu je vrijedila samo pragma?
– Evo vam prepričane izjave Koče Popovića, jugoslavenskog generala i ministra vanjskih poslova, kada se pedesetih godina raspravljalo o traženju izručenja Andrije Artukovića: “Nadam se da neće biti izručen jer bi nas to ponovno uvelo u preživljavanje svega onoga što se dogodilo u Drugom svjetskom ratu...”. O povijesti treba govoriti hladno, jasno, ne shvaćajući je kao odgojnu i rodoljubnu djelatnost. Mi to dosad nismo, posve bili u stanju.
hm, tvrtko, neki dobri bošnjan izgleda.

Uf, sto je tebi nesto krivo sto Hrvata u Bosni nije bilo ni za lijeka do 19. vijeka, a sto se mene tice, eto, da vam ta vasa hrvatska kultura, pocevs od TVa, preko humora pa sve do muzicke scene, nije bas tolko dosadna ( :zzzz: ) ja bih preso u Hrvate..cisto iz solidarnosti naprema manjinama u Bosni jer moramo njegovati nasu multikulturnu tradiciju.

Ali nemoj Tvrtka da mi vrijedjas! Cu, Tvrtko I, pa i ovaj II. Hrvat... :shock:
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#33 Re: NDH - All about

Post by Hrast »

Alija Alijagić wrote:USTAŠKI KRUGOVAL VELEBIT - http://www.krugovalvelebit.com/
Spremni!


Image
Uff kako bi je nabio na kobas. :evil: da joj malo popravim krvnu sliku jer mi balije smo najelitniji Hrvati takoreci...a ne ko oni talijanosi po Dalmaciji sto nose slavenska imena.
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#34 Re: NDH - All about

Post by Hrast »

michaelvukovar wrote:Zanima me jedno-danas će svaki Bošnjak grčevito reći da mu je djed bio partizan...

Nikada ni jedan neće reći da mu je bio domobran ili ustaša...

No, kako onda d asu Muslimani činili samo 2.5% svih partizana, i 30% svih ustaša i domobrana?

Mo je bio u SS Handzaru, doduse bolnicar, ali i to se valjda broji.

Heil :D
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#35 Re: NDH - All about

Post by Alija Alijagić »

@Hrast
Sve je prihvatljivo, pa i tvoji prostakluci, ali izraz kojim si okarakterisao Bošnjake nije dozvoljen u politici i praksi ustaškog pokreta kao ni u pravaškim strankama, njihovim glasilima, i online forumima.
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#36 Re: NDH - All about

Post by Hrast »

Alija Alijagić wrote:@Hrast
Sve je prihvatljivo, pa i tvoji prostakluci, ali izraz kojim si okarakterisao Bošnjake nije dozvoljen u politici i praksi ustaškog pokreta kao ni u pravaškim strankama, njihovim glasilima, i online forumima.
Ja kao Bosnjak imam pravo da kazem "balija". To ti je isto ko kad crnac kaze "nigga".. :D
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#37 Re: NDH - All about

Post by Alija Alijagić »

Nemaš.
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#38 Re: NDH - All about

Post by sesalmir »

Pod imenom poglavnikova, tj paveliceva dzamija u zagrebu, i onda kad titovi dodjose, porusise minarete:
Image
User avatar
dobrovoljac
Posts: 143
Joined: 09/03/2009 19:40
Location: stari grad

#39 Re: NDH - All about

Post by dobrovoljac »

Munare tokom gradnje. Dovršena je u proljeće `43.

Image
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#40 Re: NDH - All about

Post by Alija Alijagić »

Ja ovdje imam potrebu intervenirati. Minarete su zbilja porušili partizanski boljševici, ali su oni od strane Maršala Tita i njegove frakcije u SKJ u glavnom uklonjeni iz političkog života 1948. godine nakon razlaza sa Sovjetima, mada je proces destaljinizacije Jugoslavije tekao jako sporo i Titova frakcija SKJ je odnjela konačnu pobjedu tek 1966. godine smjenom Rankovića i hiljada drugih malih Aca Rankovića. Vlasti Titove socijalističke Jugoslavije odnosno Hrvatske su sredinom sedamdesetih godina prošlog stoljeća izdale dozvolu za gradnju džamije u Zagrebu, a gradnja je poćela 1978. godine.
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#41 Re: NDH - All about

Post by Luke Perry »

da se dodvore arapima. izvini morao sam intervenisati.
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#42 Re: NDH - All about

Post by Hrast »

Alija Alijagić wrote:Nemaš.
Izbriso sam Aljo. friends? :)

Nisam balija, fin sam Bosnjo.
Last edited by Hrast on 16/03/2009 20:28, edited 1 time in total.
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#43 Re: NDH - All about

Post by Hrast »

Luke Perry wrote:da se dodvore arapima. izvini morao sam intervenisati.
Upravo tako. Odjednom je bilo kul kad se zoves Haso ili Mujo, tj.Hasan ili Mustafa, dobijes poso u Libiji a para tece u titinu kasu pa se fino grade aerodromi kao Zeljava ili atomske zemunice tipa Han Pijesak, da ima ratko dje da se skloni kad ga bude trazio njato. A u nas, pored zgrade, malo iznad centra grada, asfalt proso tamo negdje 84. ili 85., mozda cak 86. ne sjecam se tacno bio sam skroooz mali.
Ali nek su Zagreb i Beograd povezavi autoputem...da mogu braca srbohrvati sto brze jedni do drugih.
User avatar
Hrast
Posts: 664
Joined: 09/02/2009 01:38

#44 Re: NDH - All about

Post by Hrast »

dobrovoljac wrote:Munare tokom gradnje. Dovršena je u proljeće `43.

Image

Pametni su Hrvati narod..ozbiljno. Znaju kako prevariti i nadmudriti. A nama balijama daj muschii pa sta god.
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#45 Re: NDH - All about

Post by Luke Perry »

OT: u svakoj ubogoj arapskoj prodavnici na zapadu mozes kupiti vegetu a prica na domacoj strani(u zepcu npr) kako ne zele imati nista sa muslimani a svako malo gledaju kako da se dodvore arapima :lol:

93 za vrijeme alzirskog rata kad niko normalan nije bio u alziru alzirski pobunjenici su zaklali neke hrvatske radnike, ali da li su odustali od alzira ? -nisu. a ovamo strah ih mudzahedina. kazu drugacija kultura :lol:
Jel Franjo uputio notu Alzircima :lol: jes' q
Last edited by Luke Perry on 16/03/2009 20:45, edited 2 times in total.
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#46 Re: NDH - All about

Post by mIRCerka »

Hrast wrote:
Alija Alijagić wrote:@Hrast
Sve je prihvatljivo, pa i tvoji prostakluci, ali izraz kojim si okarakterisao Bošnjake nije dozvoljen u politici i praksi ustaškog pokreta kao ni u pravaškim strankama, njihovim glasilima, i online forumima.
Ja kao Bosnjak imam pravo da kazem "balija". To ti je isto ko kad crnac kaze "nigga".. :D
Na ovom forumu nemas.
Ban 7 dana
User avatar
ja.neron
Posts: 3272
Joined: 15/10/2007 14:58
Location: haj-nehaj

#47 Re: NDH - All about

Post by ja.neron »

sesalmir wrote:Pod imenom poglavnikova, tj paveliceva dzamija u zagrebu, i onda kad titovi dodjose, porusise minarete:
Image
ovo nije džamija već sinagoga gdje su dogradili minarete
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#48 Re: NDH - All about

Post by Luke Perry »

zaboga to je neki umjetnicki paviljon napravljen prije rata :roll:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#49 Re: NDH - All about

Post by Pera Trta »

Ne sinagoga, već Muzej likovnih umjetnosti velikog kipara Ivana Meštrovića.
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#50 Re: NDH - All about

Post by Alija Alijagić »

Da, to je bio muzej prije nego je postao džamija. Nalazi se na trgu Maršala Tita.
Post Reply