Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#26 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by shambho »

Isla sam dans kod Galije, nasla sam onih debljih vunica, diiiivne su boje, al' nisu tolko flafi koliko bih ja htjela, al' nes kontam mozda mi jednostavno na slici izgledaju flafi.. :-D

Al' uglavnom, nisam kupila nis (jesam jedan konac doduse), jer im sutra dolazi nova roba pa sam kontala mozda bude i veci izbor. Al' eto d aznate koje pratite, sutra nova roba! (u stvari danas je dosla vec..)
:)
User avatar
PeekABoo
Posts: 289
Joined: 31/07/2012 16:11

#27 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by PeekABoo »

shambho wrote:Isla sam dans kod Galije, nasla sam onih debljih vunica, diiiivne su boje, al' nisu tolko flafi koliko bih ja htjela, al' nes kontam mozda mi jednostavno na slici izgledaju flafi.. :-D
A jesi ti to mislila plesti ili heklati?
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#28 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by shambho »

PeekABoo wrote:
shambho wrote:Isla sam dans kod Galije, nasla sam onih debljih vunica, diiiivne su boje, al' nisu tolko flafi koliko bih ja htjela, al' nes kontam mozda mi jednostavno na slici izgledaju flafi.. :-D
A jesi ti to mislila plesti ili heklati?
Ma heklati, zar nisam napisala :-D .. Sto? :-D
User avatar
dushmanka_sa
Posts: 2094
Joined: 15/03/2008 03:22
Location: ...Gdje mi je srce...tu mi je dom...

#29 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by dushmanka_sa »

PeekABoo wrote:Na pijaci Otoka (otvorenoj) imaju dva štanda koja prodaju vunu.

Što se tiče ove radnje na Čaršiji dosta je skupa za razliku od ostalih koje obilazim.
Trenutno najpovoljnija sa cijenom je ova radnja pored Galie na Drveniji.

Evo cijena za primjer:

Otoka: 100 gr - 3,50
Čaršija: 100 gr - 4,50
Radnja kod Galie: 100 gr - 3,10

Riječ je o istoj vuni od istog proizvođača i iste kvalitete.
Hvala za info o cijenama. :)

A sad... može li mala uputa do te prodavnice kod Galije. :D
Jednom sam mamu poslala i nije uspjela naći. Galija znam gdje je, i Čobaniju generalno znam, ali eto... detaljnija lokacija bi mi puno značila. :=

Hvaaaala. :-D
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#30 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by shambho »

Odmah pored Galije :-D . Prije Galije u zgradi onoj u nizu, treba se zagledat nisu oni izlozi bas vidljivi. Al' uglavnom tu je, kad se Amko onaj prodje uz one stepenicice i tu je to.
Mala ovako prodavnica al' kad se udje duga je.
bla-bla
Posts: 1
Joined: 01/12/2012 22:13

#31 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by bla-bla »

naj!!! vuna za pletenje se kupuje preko interneta na stranici WWW.iceyarns.com.firma je u turskoj a stranicu možete pregledati na svim jezicima svijeta i svim valutama.Plaća se preko kartice a u sarajevu je za 36 sati.Kupuje se na paket tj.4,8 ili 10kom.jako se isplat jer je to dovoljno.Dolazak vune je nešto skuplji,pa je isplatnije kupiti više vrsta.Firma je jako poslovna.Ja sam ostala oduševljena.PREPORUČUJEM.račun dolazi mailom.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5636
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#32 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by azurna_obala »

Mislim da ću se ponovo ufatiti igala i pletiva, te isplesti sebi opet koji šal :D
cijene šalova su strašne, pa samo u onom Azelu su 20 KM, a ašćare polovni :roll:

Ja sam nekad u gimnaziji plela sebi svašta nešto, obično je to bilo od pletiva koje isporim od starog džempera... :D
moram ove vunice vidjeti...pa da se bacim na pos'o :D
User avatar
azurna_obala
Posts: 5636
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#33 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by azurna_obala »

bla-bla wrote:naj!!! vuna za pletenje se kupuje preko interneta na stranici http://WWW.iceyarns.com.firma je u turskoj a stranicu možete pregledati na svim jezicima svijeta i svim valutama.Plaća se preko kartice a u sarajevu je za 36 sati.Kupuje se na paket tj.4,8 ili 10kom.jako se isplat jer je to dovoljno.Dolazak vune je nešto skuplji,pa je isplatnije kupiti više vrsta.Firma je jako poslovna.Ja sam ostala oduševljena.PREPORUČUJEM.račun dolazi mailom.
najmanje ima vune :-)
maira
Posts: 68
Joined: 02/03/2012 19:54

#34 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by maira »

Na pijaci 150 gr. 2,50 km,a 100gr 1,50 ima bas lijepih boja
I ja sam kontala plesti salove,vidjela sam jedan na netu kosta 15,00 km a ono se moze isplest za jedno paklo te vunice.Neka imam,ne moram ga 2-3 puta pronosati,ali ce me izaci mozda 2,00 km
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#35 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by munevera44 »

Što se tiče vune za pletenje iz Turske, hvala lijepa....

Već duže vremena tražim vunu za pletenje i to 100% šetland 1500 gr. srednje debljine, znači plete se sa iglama velčine 2,5 do 3,5 sirova boja vune, znači ona koja nije bojena.
U SA i u BiH nema pa molim forumaše ako negdje na netu pronadju ovakvu vunu da mi pošalju link pa bi naručila on line kupovinom.........
User avatar
Tikvica
Posts: 147
Joined: 18/02/2009 15:43

#36 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by Tikvica »

munevera44 wrote:Što se tiče vune za pletenje iz Turske, hvala lijepa....

Već duže vremena tražim vunu za pletenje i to 100% šetland 1500 gr. srednje debljine, znači plete se sa iglama velčine 2,5 do 3,5 sirova boja vune, znači ona koja nije bojena.
U SA i u BiH nema pa molim forumaše ako negdje na netu pronadju ovakvu vunu da mi pošalju link pa bi naručila on line kupovinom.........
Registruj se na ravelry.com (najjaci forum na svijetu za pletenje i kukicanje; preko 2 miliona clanova). Ima tema sa povoljnom internet kupovinom za istocnu Evropu. Mozda nadjes tu link. Pogledaj i zalihe kod clanova, mozda je neko voljan da ti proda jeftino.
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#37 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by munevera44 »

Hvala Tikvice. :thumbup:
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#38 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by shambho »

munevera44 wrote:Što se tiče vune za pletenje iz Turske, hvala lijepa....

Već duže vremena tražim vunu za pletenje i to 100% šetland 1500 gr. srednje debljine, znači plete se sa iglama velčine 2,5 do 3,5 sirova boja vune, znači ona koja nije bojena.
U SA i u BiH nema pa molim forumaše ako negdje na netu pronadju ovakvu vunu da mi pošalju link pa bi naručila on line kupovinom.........
Ne znam je l' to to, al' vidjela sam na pijaci na Otoci otvorenoj nesto slicno tome. I pitala sta je kaze zena sto posto vuna uzima se na kilu il' tako nesto 7 maraka je.
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#39 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by munevera44 »

Ne znam je l' to to, al' vidjela sam na pijaci na Otoci otvorenoj nesto slicno tome. I pitala sta je kaze zena sto posto vuna uzima se na kilu il' tako nesto 7 maraka je.[/quote]



otići ću na Otoku pa vidjeti............ h v a l a
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#40 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by melrose »

munevera44 wrote:Što se tiče vune za pletenje iz Turske, hvala lijepa....

Već duže vremena tražim vunu za pletenje i to 100% šetland 1500 gr. srednje debljine, znači plete se sa iglama velčine 2,5 do 3,5 sirova boja vune, znači ona koja nije bojena.
U SA i u BiH nema pa molim forumaše ako negdje na netu pronadju ovakvu vunu da mi pošalju link pa bi naručila on line kupovinom.........
raverly.com je zakon ja kod njih uvijek skidam mustre! sasvim slucajno sam nasla jednu super vunu (jos i povoljnu u odnosu na njemacke cijene) iz Slovenije: http://www.albin-promotion.si/sl/volna_ ... ini/volna/, pa pogledaj mozda te mogu uputiti na prodaja mjesta u BiH. Kupila sam upravo vunu kakvu ti trazis, samo deblju za igle br. 6., mozda imaju i nesto tanje.
User avatar
munevera44
Posts: 1780
Joined: 25/03/2008 19:36

#41 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by munevera44 »

Hvala melrose..... poslala upit......... :thumbup:
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#42 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by melrose »

munevera44 wrote:Hvala melrose..... poslala upit......... :thumbup:

pokusala sam ti odgovoriti na pp, ali si izgleda onemogucila primanje poruka tako da nisam mogla :)
malamaca007
Posts: 6
Joined: 13/09/2012 13:14

#43 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by malamaca007 »

Na otvorenoj pijaci Otoka ima jedan stand i tu ima dobar izbor vunica. Nedavno sam kupila 75% vuna 25% akril 100g 300m za 3,5 km. Od jedne i po vunica mislim mogu isplesti dzemper sa kapuljačom za bebe. Tu kupujem i tu mi je najbolje!
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#44 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by njonjica »

bla-bla wrote:naj!!! vuna za pletenje se kupuje preko interneta na stranici http://WWW.iceyarns.com.firma je u turskoj a stranicu možete pregledati na svim jezicima svijeta i svim valutama.Plaća se preko kartice a u sarajevu je za 36 sati.Kupuje se na paket tj.4,8 ili 10kom.jako se isplat jer je to dovoljno.Dolazak vune je nešto skuplji,pa je isplatnije kupiti više vrsta.Firma je jako poslovna.Ja sam ostala oduševljena.PREPORUČUJEM.račun dolazi mailom.
Super link, hvala :)

Znas li molim te koliko kosta dostava?
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#45 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by melrose »

njonjica wrote:
bla-bla wrote:naj!!! vuna za pletenje se kupuje preko interneta na stranici http://WWW.iceyarns.com.firma je u turskoj a stranicu možete pregledati na svim jezicima svijeta i svim valutama.Plaća se preko kartice a u sarajevu je za 36 sati.Kupuje se na paket tj.4,8 ili 10kom.jako se isplat jer je to dovoljno.Dolazak vune je nešto skuplji,pa je isplatnije kupiti više vrsta.Firma je jako poslovna.Ja sam ostala oduševljena.PREPORUČUJEM.račun dolazi mailom.
Super link, hvala :)

Znas li molim te koliko kosta dostava?

Dostavu mozes izracunati preko njihovog kalkulatora :
http://www.iceyarns.com/en_shipping_calculator

Po meni oni imaju prilicno skupu vunu :shock: , a uz troskove isporuke...ne isplati se nikako (sem u slucaju da ste nasli vunu svog zivota).
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#46 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by njonjica »

melrose wrote:
Dostavu mozes izracunati preko njihovog kalkulatora :
http://www.iceyarns.com/en_shipping_calculator

Po meni oni imaju prilicno skupu vunu :shock: , a uz troskove isporuke...ne isplati se nikako (sem u slucaju da ste nasli vunu svog zivota).
Ja uzimam vunu za masinsko pletenje; na ovom linku vidim da su snizenja dosta cesta i to je bas vuna koja odgovara mojoj masini. Za 400 gr vune sa dostavom platila bih 22,60 km (sastav 50 pamuk 50 acrylic) sto je cini mi se sasvim pristojna cijena. Ako znas za neku jeftiniju varijantu molim te reci, meni bi bas mnogo znacilo :)
User avatar
melrose
Posts: 468
Joined: 03/06/2009 02:27
Contact:

#47 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by melrose »

njonjica wrote:
melrose wrote:
Dostavu mozes izracunati preko njihovog kalkulatora :
http://www.iceyarns.com/en_shipping_calculator

Po meni oni imaju prilicno skupu vunu :shock: , a uz troskove isporuke...ne isplati se nikako (sem u slucaju da ste nasli vunu svog zivota).
Ja uzimam vunu za masinsko pletenje; na ovom linku vidim da su snizenja dosta cesta i to je bas vuna koja odgovara mojoj masini. Za 400 gr vune sa dostavom platila bih 22,60 km (sastav 50 pamuk 50 acrylic) sto je cini mi se sasvim pristojna cijena. Ako znas za neku jeftiniju varijantu molim te reci, meni bi bas mnogo znacilo :)

Kako tako jeftino, (iako vuna 50-50 i nije bas kvalitetna, doduse ovisi za sta, ali sada govorim u odnosu na cijenu), pa meni je samo za dostavu u BiH izracunato oko 15ak dolara?!?

Ja ne zivim u BiH, i kod nas su cijene tu negdje (kao na toj stranici), zato sam i rekla nije jeftino, prije uobicajeno skupo, i zbog toga se ne isplati placati jos i postarinu (sem u slucaju da nadjes vunu koja je ono...vuna iz tvojih snova). Za BiH tj. Sarajevo su vec preporucili pijacu, pogledaj kod njih, mozda nadjes nesto sto ti se svidja. U protivnom ti jos uvijek ostaje mogucnost da narucis sa te turske stranice (znam koji je pletenje merak i strast :-D ). Sretno :)
User avatar
dushmanka_sa
Posts: 2094
Joined: 15/03/2008 03:22
Location: ...Gdje mi je srce...tu mi je dom...

#48 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by dushmanka_sa »

Svakako bih preporučila tetu na Otoci, ima popriličan izbor vunice, kombinacije sastava i boja.

Našla sam i Kartopu kod Galije, i oni su odlični, jedino što rade do 16 sati i ne rade vikendom. :(
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#49 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by njonjica »

I ja sam bila u Kartopi...savrsena radnja.
Mene Otoka vise nikad nece vidjeti kao ni onaj ciko na Dobrinji.

Kartopu rules!
User avatar
dushmanka_sa
Posts: 2094
Joined: 15/03/2008 03:22
Location: ...Gdje mi je srce...tu mi je dom...

#50 Re: Gdje kupiti vun(ic)u za pletenje?

Post by dushmanka_sa »

njonjica wrote:I ja sam bila u Kartopi...savrsena radnja.
Mene Otoka vise nikad nece vidjeti kao ni onaj ciko na Dobrinji.

Kartopu rules!

Ja sam se izgubila kad sam ušla u Kartopu, ali eto... ne mogu sad nikako jer radim do 16h. :(
Post Reply