KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#26 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by amrica »

U kojem to Konzumu naplacuju kolica?????


Ne bih ulazila u temu, jer nikad ne kupujem nesto za ciju cijenu nisam sigurna ako ne provjerim bar cod, ali moram "pohvaliti" Konzum, zadnjih dana imaju totalno snizenje djidja za ljetovanje, duseka, camaca, slaufova, rukavica, u slicnih stvari, i napr. kupila sam camcic na puhanje, duzine 1,5 m za 3 KM i vesla za isti za 0,5KM, dok je taj ISTI camac u Mercatoru 19KM :D
User avatar
ahmed_dv
Posts: 290
Joined: 04/07/2004 18:37

#27 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by ahmed_dv »

Meni je prvi put bilo smjesno kad onaj mesar u Merkuru na Otoci nakon sto sam zatrazio pola kile mesa pita "Moze li malo vise?". Reko moze. Kad ja na naljepnici on stavio 850 grama. Haj kontam malo mu se omaklo kad je rezao pa nije htio da sitni komad al ipak mi malo ispalo cudno da je toliko fulio. Kad drugi put trazim pola kile cevapa i isto tako pita moze li malo vise i reko moze, a on stavio 150 grama vise. I tad ja skonta da on to namjerno radi, tj. da mu je receno da to radi jer ne moze me niko ubijediti da mesar ne zna tacno u cevap koliko ide po kili. To me je pravo nanerviralo. Zato ljudi, ako budete kupovali meso u Merkuru kad vas pita moze li malo vise recite NE MOZE!
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#28 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Skyfox »

d2 wrote: istina sve sto kazes, jes primjetio da im je vazda mrsko vracati kusur nego ti vazda trazi 10-20-30 feninga da moze vratiti pola marke ili marku...
i svaki put kad dodjem na kasu zadnje 2 godine znam da ce mi reci imate li 10 feninga... u zadnje vrijeme samo kazem nemam, ni ne pogledam...
Samo kazem, ne nosim sitno sa sobom. Ako si gladan feninga idi usitni u banku 1000maraka... :roll:
User avatar
medaaa
Posts: 2556
Joined: 21/04/2008 13:50

#29 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by medaaa »

nigdje.nikog wrote:Neki dan u Konzumu kad sam uzimo kolica metnem dvije marke u onu bravicu, nisam imao marku. Kad sam vraco kolica ono govno mi izbaci samo jednu marku!

LOPOVI !
:D :D :D
amrica wrote:U kojem to Konzumu naplacuju kolica?????
npr. u Zenici u Konzumu - trzni centar Dzenanovic
nigdje.nikog
Posts: 702
Joined: 23/09/2007 23:36

#30 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by nigdje.nikog »

Drugi put nemadoh ni marku ni dvije, vec samo dva eura (uvalio mi neko u kusur). Pitam na kasi onu bil mi razmjenila da mogu ubaciti u ono govno na kolicima. Ona kaze da ne moze, ali mi rece - metni ta dva eura pa ces povuci dvoje kolica !
User avatar
trinaesti
Posts: 1106
Joined: 30/01/2005 20:26

#31 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by trinaesti »

hahaha cuj naplacuju kolica u zenici. svasta. pa ubacis marku i vrati ti se marka ako vratis kolica. ako ti je mrsko ima one djecurlije koja guraju nazad da dobiju tu marku.
to da kolica vracaju 1 KM kusura od 2 KM je smijesno.
zelenooka blogerica
Posts: 85
Joined: 07/01/2007 21:28
Location: Sarajevo

#32 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by zelenooka blogerica »

Nema samo Konzum te probleme, ista stvar je i u Mercatoru. istina meni se nije desilo, ali smo jednom cekali skoro 20 minutana kasi jer je zena koja je bila prije nas na redu primijetila da se cijana ispod proizvoda i na kasi razlikuje u 6!!!!!!!!!!!! KM .. Tako da mislim da nigdje nisu cvjecke, i da svugdje grijese - namjerno ili slucajno ...
User avatar
Better Man
Posts: 16864
Joined: 01/10/2006 20:10

#33 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Better Man »

Skyfox wrote:
d2 wrote: istina sve sto kazes, jes primjetio da im je vazda mrsko vracati kusur nego ti vazda trazi 10-20-30 feninga da moze vratiti pola marke ili marku...
i svaki put kad dodjem na kasu zadnje 2 godine znam da ce mi reci imate li 10 feninga... u zadnje vrijeme samo kazem nemam, ni ne pogledam...
Samo kazem, ne nosim sitno sa sobom. Ako si gladan feninga idi usitni u banku 1000maraka... :roll:
Trebalo bi njih fino poslati vani u neku Evropsku zemlju da se nauće, ali ne bi oni ni tada skontali i opet bi pitali imaš li sitno. Npr. u Engleskoj u marketu ili bilo gdje drugo nema šanse da vas pitaju imate li sitno. ili da vam kažu nemam 10-20 penija da li može ovo umjesto tih penija. Dakle nije bitna novčanica koju si dao oni će ti uredno vratiti kusur i nema šanse da im peni viška ostane, jer će letiti za tobom da ti vrate. Jednom sa u radnji kupovao Nutellu i dajem 50 KM i prodavac me pita imam li sitno, kažem nemam, da bi on meni ne mogu ti rasitniti, jer ću ostati bez sitnog dođi drugi put, a ja ti uporan i kažem njemu da me boli briga i da neću izaći dok mi ne rasitni i naplati. I rasitni on meni i naplati uz gunđanje.
User avatar
Vincent Raine
Posts: 374
Joined: 30/06/2008 18:58

#34 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Vincent Raine »

dalmatinka wrote:Pa naravno da su izmiješane cijene kad u svakom Konzumu nedostaje djelatnika. Niti stignu izbaciti cijene na vrijeme, a niti ih staviti ispod proizvoda. Ali gledajte to ovako, kad bi Todorić plaćao 30% radnika više i s onom bijednom socijalnom pomoći što im daje kako bi kupovao dvorce, jadranske otoke, helikoptere i ostale sitnice :x :x :x :x :x :x :x
Uf, sad ste mi baš stavili sol na ranu.
Zivio Kerum - Hajducko srce :D :D
User avatar
sicky
Posts: 1944
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#35 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by sicky »

Mrzim Konzum :roll:
nigdje.nikog
Posts: 702
Joined: 23/09/2007 23:36

#36 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by nigdje.nikog »

trinaesti wrote:hahaha cuj naplacuju kolica u zenici. svasta. pa ubacis marku i vrati ti se marka ako vratis kolica. ako ti je mrsko ima one djecurlije koja guraju nazad da dobiju tu marku.
to da kolica vracaju 1 KM kusura od 2 KM je smijesno.
E pa ako nisi znao ta ti se marka vrati samo ako ti vratis kolica na vrijeme. Ako premasis sat moras ubaciti jos jednu marku.
VEZE TI NEMAS, ko da nikad kolica u Konzumu nisi vozo.
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#37 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Eshek »

http://www.konzum.ba

Evo im korisničke službe
:lol: :-) :lol: :-)
nigdje.nikog
Posts: 702
Joined: 23/09/2007 23:36

#38 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by nigdje.nikog »

Ja ne znam jesam li baksuz sa ovim kolicima, ali koja god uzmem zaglave mi na onoj traci, ne mogu ni naprijed ni nazad dok me traka ne izbaci.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#39 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by amrica »

nigdje.nikog wrote:
trinaesti wrote:hahaha cuj naplacuju kolica u zenici. svasta. pa ubacis marku i vrati ti se marka ako vratis kolica. ako ti je mrsko ima one djecurlije koja guraju nazad da dobiju tu marku.
to da kolica vracaju 1 KM kusura od 2 KM je smijesno.
E pa ako nisi znao ta ti se marka vrati samo ako ti vratis kolica na vrijeme. Ako premasis sat moras ubaciti jos jednu marku.
VEZE TI NEMAS, ko da nikad kolica u Konzumu nisi vozo.

Daj bolan(bona) nemoj zezati, placas kolica na sat?????!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To vjeriovatno nije do Konzuma nego do tog Dzananovica.
Fino posalji prigovor drito u ZG.
User avatar
illuminated
Posts: 999
Joined: 01/10/2007 19:52
Location: BI-DE

#40 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by illuminated »

Eshek wrote:http://www.konzum.ba

Evo im korisničke službe
:lol: :-) :lol: :-)
:D

:thumbup:
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#41 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by zgembo_sa »

nigdje.nikog wrote:Ja ne znam jesam li baksuz sa ovim kolicima, ali koja god uzmem zaglave mi na onoj traci, ne mogu ni naprijed ni nazad dok me traka ne izbaci.
hahaha. nadam se da se salis :D
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#42 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by zemo_online »

nigdje.nikog wrote:Neki dan u Konzumu kad sam uzimo kolica metnem dvije marke u onu bravicu, nisam imao marku. Kad sam vraco kolica ono govno mi izbaci samo jednu marku!

LOPOVI !

:D e,zemo zemo
nigdje.nikog
Posts: 702
Joined: 23/09/2007 23:36

#43 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by nigdje.nikog »

amrica wrote:
nigdje.nikog wrote:
trinaesti wrote:hahaha cuj naplacuju kolica u zenici. svasta. pa ubacis marku i vrati ti se marka ako vratis kolica. ako ti je mrsko ima one djecurlije koja guraju nazad da dobiju tu marku.
to da kolica vracaju 1 KM kusura od 2 KM je smijesno.
E pa ako nisi znao ta ti se marka vrati samo ako ti vratis kolica na vrijeme. Ako premasis sat moras ubaciti jos jednu marku.
VEZE TI NEMAS, ko da nikad kolica u Konzumu nisi vozo.
Daj bolan(bona) nemoj zezati, placas kolica na sat?????!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
To vjeriovatno nije do Konzuma nego do tog Dzananovica.
Fino posalji prigovor drito u ZG.
Ma kakav prigovor, ja sam neki dan sa jednim od ovih kolica sto mi zapinju na tracu zapuco u Zagreb u Konzumov generalstab, kad sam im piso nisu mi vjerovali.

I mos mislit sta mi se desilo - oni me idioti vratili sa granice, traze zeleni karton za kolica.
sabeki
Posts: 6
Joined: 06/08/2008 04:56

#44 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by sabeki »

VOZDRA RAJA .NE ZIVIM TAMO PA NE INTERESUJE IMA LI KAKVA INSPEKCIJA DA SE POZOVE DA NEKOME ODERE GUZOVE,ILI JE TO ZEGANJE NA SUHO.
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#45 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by zgembo_sa »

sabeki wrote:VOZDRA RAJA .NE ZIVIM TAMO PA NE INTERESUJE IMA LI KAKVA INSPEKCIJA DA SE POZOVE DA NEKOME ODERE GUZOVE,ILI JE TO ZEGANJE NA SUHO.
IMT :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#46 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by d2 »

prije 2 dana u drvoprometu grbavica mi pocne obracunavati kupovinu sa 3.5 marke a da nista nije provukla kroz skener i ja gledam u nju jel se pravi budala pise joj velikim brojevima 3.5 a da nije ni pocela a onda hladno poce provlaciti novine i ostalo...

reko hocete mi pokazati medju mojim stvarima "ukrasni broš 3.5 KM" obrisa ona onaj broš iz liste i kaze - eto nema ga

reko znate li reci "izvinite" ili nesto slicno tome, ona cinicno "izvinite"

dvije godine je trebalo da 2 zene koje su na hljebu i salamama nauce govoriti hvala, 2 godine ona meni da hljeb, ja kazem hvala ona suti, elem konacno ALELUJA ! nedavno su pocele govoriti hvala vama...

drvopromet grbavica treba zapalit
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#47 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Skyfox »

d2 wrote:
drvopromet grbavica treba zapalit
ne nego treba dovesti civilizovane radnike a ovima dat otkaze....
:oops:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#48 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by d2 »

vala ne znam mogu li na prste jedne ruke pobrojati sve civilizovane radnike koji su se za 2 godine izredali u drvoprometu...

bila je jedna pravo fina cura na povrcu i mislim da je prva i zadnja...
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#49 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by Skyfox »

bila je jedna i na kaci duga crna kosa malo je buci bila :D
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#50 Re: KONZUM:jedna cjena na polici,druga na kasi

Post by d2 »

uuuuu znam tu :D
Post Reply