Socijalisti muslimani

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#26 Re: Socijalisti muslimani

Post by Jazz_Junkie »

Bosanac sa dna kace wrote:
Jazz_Junkie wrote::lol:

Sadam i socijalizam. :-) Masovno ubojstvo Kurda mi ne slici na socijalizam, niti usko prijateljstvo sa cetnickim vojvodom Vojom. A kamoli diktatura straha i terora.
to bi ti isto bilo da kazes Bush i demokratija, BUsh i ljudska prava :oops:
Sta uopste znas o Sadamu i Iraku?
Da li znas da je Irak imao, a vjerovatno i danas ima najveci procenat obrazovanog stanovnistav u arapskom pa ako hoce si muslimanskom svijetu, drzava je ulagala ogromne sume novca u obrazovanje i zdravstvo.
Njegova vladavina je bila diktatura straha za one koji su msatrali da imaju privilegije samo zato sto su rodjeni u odredjenom plemenu ili klanu, Sadam je takve progonio najvise....
A o njegovom prijateljstvu sa Govneljom, zamolio bih te da nam postiras kakv dokaz o tome.
Da i na kraju kao sto Isus rece; Neka baci kamen ona ko nema ni jednog grijeha
:-)

Dokazi mi da je Irak u njegovo doba ima najvisu stopu pismenosti. Saudijsku Arabiju vec mozemo izbaciti, posto tu zivi najnepismeniji puk na svijetu. Ne znam zasto ubacujes Busha u temu, kada je autor otvorio temu o svom idolu Sadamu. Tko Busha zove demokratom? Suvisno je skretati sa teme. Sadam je vrsio teror nad svima koji su protestovali protiv njegove vlade. No, odnos Sadama prema Kurdima je bio specifican po svom zlocinackom profilu, cak daleko gori od srpskog prema kosovskim Albancima. Nije lose ako je on progonio tamosnju aristokraciju, no na kraju se on sam ponasao kao kralj.
Jesi li ozbiljan sa pitanjem da li je bio prijatelja Seselja? Seselj je cak bio njegov gost gdje mu je darovao srpsku sablju, a ovaj zauzvrat zazelio sve najbolje srpskom narodu i da im se ostvare zelje. Sadam, kao ni Armani Gadafi, nikada nije priznao BiH.
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#27 Re: Socijalisti muslimani

Post by Alija Alijagić »

[/img]
Last edited by Alija Alijagić on 24/01/2009 21:22, edited 3 times in total.
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#28 Re: Socijalisti muslimani

Post by Alija Alijagić »

Aerodrom "Saddam Hussin" u Bagdadu jedan je od največih na svijetu, a ima površinu kao pola grada Sarajeva
Image

Snimak iz zraka.
Image

SPOMENIK ŠEHIDIMA u Bagdadu završen je 1983 godine. Građen po idejnom riješenju inžinjera Ismaila Fattaha Al-Turkija, spomenik je koštao 800 miliona dolara. Neka se ogledaju naše jade koje neće da urede ni šehidsko mezarje na Kovačima kako se poštuje žrtva.
Image

Image

Image

Image


Još jedan spomenik iračkim šehidima.
Image
Snimak iz zraka.
Image
Image
Last edited by Alija Alijagić on 10/04/2008 21:01, edited 2 times in total.
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#29 Re: Socijalisti muslimani

Post by Alija Alijagić »

Image
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#30 Re: Socijalisti muslimani

Post by Epitop »

Kada je Tito preminuo u Iraku su bila 4 dana žalosti i ništa nije radilo u tom periodu. Saddam je samo mislio kako će se on promovisati kao nasljednik Tita u nesvrstanim, ali mu to nije uspjelo.
Sljedeči kojeg nominujem je pukovnik Muamer El Gadafi lider Socijalističke Narodne Arapske Džemahirije Libije. :-)
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#31 Re: Socijalisti muslimani

Post by Epitop »

Za Jazz_junkie imaš dokaz da je Saddam bio najzaslužniji za opismenjavanje Iračana u vidu priznanja UNESCO-a, a dobio je priznanje kao osoba koja je zaposlila najviše učitelja u modernoj istoriji.
Jest da je taj čovjek učinio mnogo zla svojoj okolini, ali svi koji su bili u Iraku 70-tih i 80-tih godina znaju šta je on i dobrog učinio za Irak.
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#32 Re: Socijalisti muslimani

Post by Alija Alijagić »

Sadamova džamija koja kao što vidite nije završena. Izgradnja džamije je poćela 05. Septembra. 2002. godine, a završetak gradnje je bio predviđen 2015. godine. Džamija je široka 250 metara.

Image
Image
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#33 Re: Socijalisti muslimani

Post by Alija Alijagić »

Epitop wrote:Kada je Tito preminuo u Iraku su bila 4 dana žalosti i ništa nije radilo u tom periodu. Saddam je samo mislio kako će se on promovisati kao nasljednik Tita u nesvrstanim, ali mu to nije uspjelo.
Sljedeči kojeg nominujem je pukovnik Muamer El Gadafi lider Socijalističke Narodne Arapske Džemahirije Libije. :-)
Nemoj se jarane prepirati s kurvama koje svako može imati za 5 eura, nemaju ti oni veze o životu izvan njihove mahale.
Nego, upravu si za blagostanje koje je u Iraku vladalo u Sadamovo doba, gradio je iračanima kuće kakve nemaju ni naši novopećeni bogataši, besplatne automobile, školovao je iračane po čitavom svijetu čak i u najeminentnijim školama po Evropi i USA, ali đaba, nisu to dušmani mogli gledati. To ti je isto kao u onoj pjesmi o Gazi Husref begu gdje ga dušmani opanjkaše kod sultana uprkos svih hajrata što ih činio.
ninili
Posts: 65
Joined: 28/11/2006 07:26

#34 Re: Socijalisti muslimani

Post by ninili »

Sadam mi je bio drag samo zato sto je reako amerima NE...ne mozete u moju zemlju!
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#35 Re: Socijalisti muslimani

Post by pitt »

Alija Alijagić wrote:
Epitop wrote:Kada je Tito preminuo u Iraku su bila 4 dana žalosti i ništa nije radilo u tom periodu. Saddam je samo mislio kako će se on promovisati kao nasljednik Tita u nesvrstanim, ali mu to nije uspjelo.
Sljedeči kojeg nominujem je pukovnik Muamer El Gadafi lider Socijalističke Narodne Arapske Džemahirije Libije. :-)
Nemoj se jarane prepirati s kurvama koje svako može imati za 5 eura, nemaju ti oni veze o životu izvan njihove mahale.
Nego, upravu si za blagostanje koje je u Iraku vladalo u Sadamovo doba, gradio je iračanima kuće kakve nemaju ni naši novopećeni bogataši, besplatne automobile, školovao je iračane po čitavom svijetu čak i u najeminentnijim školama po Evropi i USA, ali đaba, nisu to dušmani mogli gledati. To ti je isto kao u onoj pjesmi o Gazi Husref begu gdje ga dušmani opanjkaše kod sultana uprkos svih hajrata što ih činio.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Eno sa sadam ko gazi husref beg.........pitajte malo obicne irachane kako im je bilo pod sadamom.
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#36 Re: Socijalisti muslimani

Post by callmethebreeeze »

jebo te zivot kakvih sve gluposti covjek moze procitati na ovom forumu.
:run:
emra_a
Posts: 463
Joined: 07/04/2008 08:49

#37 Re: Socijalisti muslimani

Post by emra_a »

Alija Alijagic,jesi li mozda bolestan? kakav ba sehid? sadam ti je okorjeli komunjara bio,koji je Kuran stavljao u krv(to je najvece ponizenje Kur'anu) i na kraju zivota navodno dosao tobe,ali je ocito da je to samo glumio kako bi ga sunniti sirom svijeta poceli smatrati sehidom.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#38 Re: Socijalisti muslimani

Post by pitt »

Image
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#39 Re: Socijalisti muslimani

Post by Alija Alijagić »

Evo jednog na protestu protiv Bushovog posjeta Hrvatskoj. Da pitamo njega? Što li on ne ljubi stope oslobodiocima od "tiranije", što se ne vrati da živi u "demokraciji".
Image
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#40 Re: Socijalisti muslimani

Post by callmethebreeeze »

Alija Alijagić wrote:Evo jednog na protestu protiv Bushovog posjeta Hrvatskoj. Da pitamo njega? Što li on ne ljubi stope oslobodiocima od "tiranije", što se ne vrati da živi u "demokraciji".
Image

niko ne tvrdi da je ovo sada sto se zbiva u iraku dobro, daleko od toga. ali samo budala ili neznalica moze govoriti pozitivno o sadamu. mislim, sigurno je on uradio par stvari od kojih su iracani imali koristi, i hitler je napravio autoputeve.
:-)
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#41 Re: Socijalisti muslimani

Post by Alija Alijagić »

emra_a wrote:Alija Alijagic,jesi li mozda bolestan? kakav ba sehid? sadam ti je okorjeli komunjara bio,koji je Kuran stavljao u krv(to je najvece ponizenje Kur'anu) i na kraju zivota navodno dosao tobe,ali je ocito da je to samo glumio kako bi ga sunniti sirom svijeta poceli smatrati sehidom.
Nije stavljao Kuran u krv nego je dao da se njegovom krvlju ispiše Kuran nakon što se izlječio od raka, a nije mi poznato da je Sadam ikada ponižavao Islam. Nemoj vjerovati sve što ti neki hodžica kaže.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#42 Re: Socijalisti muslimani

Post by pitt »

opet on o bushu.....vala kad mozes sadama voliti ne cudi me da bi i bushka mogao, ista govna :D :D
emra_a
Posts: 463
Joined: 07/04/2008 08:49

#43 Re: Socijalisti muslimani

Post by emra_a »

Aljo daj ba,sadama danas hvale samo komunjare i napaljeni islamisti.Priznajem da mi je bilo zao kad sam ga gledala,onog bajramskog dana,ali je to bila normalna ljudska reakcija--kasnije se vrati pameti i pogledas realno ko je i sta je
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#44 Re: Socijalisti muslimani

Post by Alija Alijagić »

emra_a wrote:Aljo daj ba,sadama danas hvale samo komunjare i napaljeni islamisti.Priznajem da mi je bilo zao kad sam ga gledala,onog bajramskog dana,ali je to bila normalna ljudska reakcija--kasnije se vrati pameti i pogledas realno ko je i sta je
Ja i jesam komunista, a to šta je to van pameti što je on radio?
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#45 Re: Socijalisti muslimani

Post by pitt »

Alija Alijagić wrote:
emra_a wrote:Aljo daj ba,sadama danas hvale samo komunjare i napaljeni islamisti.Priznajem da mi je bilo zao kad sam ga gledala,onog bajramskog dana,ali je to bila normalna ljudska reakcija--kasnije se vrati pameti i pogledas realno ko je i sta je
Ja i jesam komunista, a to šta je to van pameti što je on radio?
:-) :-) :-) :-) :-)
Alija Alijagić
Posts: 318
Joined: 13/02/2008 18:20
Location: Sarajevo

#46 Re: Socijalisti muslimani

Post by Alija Alijagić »

pitt wrote:opet on o bushu.....vala kad mozes sadama voliti ne cudi me da bi i bushka mogao, ista govna :D :D
Ok, samo skini one postove sa Šešeljom molim te.
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#47 Re: Socijalisti muslimani

Post by Tesssa »

mene prosto bude strah kad vidim sta se sve na ovom forumu skuplja :shock: :run:
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#48 Re: Socijalisti muslimani

Post by Epitop »

Jel' lko od vas bio u Iraku 70-tih i 80-tih kada su sve Jugoslovenske firme bile zaposlene upravo zahvaljujuči Saddamu? Niko ne spori da je čovjek bio tiranin ali se mora uzeti i obzir enormni razvoj Irak za vrijeme njegove vladavine. Ljudi zaključuju na osnovu stanja u Iraku od 1990 kada su Amerikanci uveli sankcije Iraku i oni su upravo krivi za ono što se sad dešava u Iraku.
Sami Šiti priznaju da je Irak za vrijeme Saddama bio mnogo bolji od sadašnjeg Iraka ako se posmata ekonomski i sigurnosni aspekt.
emra_a
Posts: 463
Joined: 07/04/2008 08:49

#49 Re: Socijalisti muslimani

Post by emra_a »

Ja i jesam komunista, a to šta je to van pameti što je on radio?
to je za tvoj komunisticki um mozda nista? ali recimo hiljade pobijenih kurda i siita?!? to nije van pameti? NO COMMENT


ubij se ili bjezi na kubu
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#50 Re: Socijalisti muslimani

Post by pitt »

Alija Alijagić wrote:
pitt wrote:opet on o bushu.....vala kad mozes sadama voliti ne cudi me da bi i bushka mogao, ista govna :D :D
Ok, samo skini one postove sa Šešeljom molim te.
sto da skinem? Trazio si o sadamu eto ti. Procitaj clanak sa B92 sto sam postirao i boldirao.......ako za tebe idol moze biti neko ko se druzio i trgovao sa ratnim zlocincima sto su nas klali i ubijali....aferim ti.
Post Reply