Ugradnja plina, cijena, papirologija

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
no1diego
Posts: 36
Joined: 05/02/2007 18:29
Location: sa

#26

Post by no1diego »

jel iko imao iskustava sa radicem istocno sarajevo,pitam jer bi ugradjivo u golfa IV, pa da vidim,a inace mislio sam u B.Luku ici,mada je radic 300 KM jeftiniji
The_Fluid
Posts: 5591
Joined: 02/08/2002 00:00
Location: Earth

#27

Post by The_Fluid »

Ovako.

Plin je na nasim prostorima postao popularan pocetkom osamdesetih, za vrijeme prvih nestasica benzina i famoznog par-nepar sistema tocenja. Tada se ugradjivalo ili na Borackom jezeru (kod Konjica), ili u Zvorniku ili u Banjaluci. Od ostalih najblizih mjesta, islo se u Solin kod Splita na ugradnju istoga.

Potrosnja jeste 10-15% veca, no razlika je u cijeni tada bila puno veca te je vrijeme otplate ugradnje bio izuzetno kratak. Ljudi su kupovali propan-butan boce i sami prepumvali iste u rezervoar. Tada se u cijeloj BiH plin mogao natociti samo u Banjaluci i Zvorniku. Tada se nije nista posebno upisivalo, dobijao se poseban papir od ovlastenog ugraditelja.

Danas je to mnogo drugacije i postoji veci broj pumpi. No i razlika u cijeni izmedju litre plina i litre benzina je manja.

Prednosti: ekoloski bolje, i usteda na kucnom budzetu.
Mane: Smanjivanje zapremine gepeka.
User avatar
pobesneo maks
Posts: 30
Joined: 09/10/2006 22:52
Location: Sa

#28

Post by pobesneo maks »

Mozes uraditi kod billy-a na vracama, ali on je pravo skup, nenagodan i puno se pravi pametan, a koliko sam uspio iz price shvatiti ne razumije se bas najbolje, istina, ljudi je poslao na obuku u italiju, ali nema iskustva. Zato sam ja otisao u srbiju i ugradio u firmi koja se time bavi 13 godina. I usput ustedio 800 KM. Sa trecom generacijom nema nikakvih gubitaka u snazi i potrosnji!!!
Interceptor
Posts: 101
Joined: 09/08/2006 16:38

#29

Post by Interceptor »

Radic nema pojma! Tvrdim!

Sto se tice prelaska granice, nije potrebno imati upisano bilo sta u saobracajnu, vec ATEST koji vam mogu izdati ovlasteni monteri auto-gasa (nema ih u Bosni).
Savjetujem odlazak u Beograd (znaju posao i jeftini) i obavezno pitajte da li imaju atest!

I, da... duplo je jeftinije...
succa
Posts: 232
Joined: 23/12/2006 12:23
Location: Usa
Contact:

#30

Post by succa »

no1diego wrote:jel iko imao iskustava sa radicem istocno sarajevo,pitam jer bi ugradjivo u golfa IV, pa da vidim,a inace mislio sam u B.Luku ici,mada je radic 300 KM jeftiniji
Idi u Buća potok u 'Auto servis Simanić', direktno ubrizgavanje za svaki cilindar posebno, garancija, certifikat, sve regularno. Najjeftiniji su 100 %.
succa
Posts: 232
Joined: 23/12/2006 12:23
Location: Usa
Contact:

#31

Post by succa »

hadzinica wrote:
Skunk wrote:Sto se tice plina mogu samo reci da se isplati jer je jeftinije od benzina. Potrosnja se povecava za oko 15% a isto toliko otprilike gubi na snazi sto i nije nesto znatno. Bolji je za okolinu je kud i kamo manje zagadjuje od ostalih goriva. E sad je problem koji plin ugraditi? Moja preporuka je G3 instalacija( treca generacija LPG) sto kod nas nemaju pojma sta je to. Ukratko to je najnovija verzija LPG instalacije sa elektronskim ubrizgavanjem i automatskim prebacivanjem benzin/lpg i obratno. Jeste malo skuplje ali nema kvarova niti bilo kakvih problema sa instalacijom.

E sad i mene interesuje ako neko zna gdje bih mogao to uraditi u BiH?

Hvala

niko u bosni!! i u pravu si , pojma nenaju o cemu je rijec!! posjedujem(o) auto koje vozimo iskljucivo na plin(moze i na benzin, u slucaju nedostatka plina, automatski se prebacuje!)
posau uradjen u holandiji oko 1500 eura, kazu da je to najbolji sistem koji ima ( nije da se falim :D ) nego hocu reci da bi meni bilo suhveli tu ugradnju raditi kod nas, sve je to pomalo na svoju ruku i nekako sumnjam da su ti ljudi bas "odskolovani" za baratanje sa takvom stvarima!
i naravno, sve pohvale za plin!!
Da nije Holandije mi ni hljeba ne bi znali jesti. Nemoj više života ti.
Skunk
Posts: 94
Joined: 06/07/2007 14:34

#32

Post by Skunk »

succa wrote:
no1diego wrote:jel iko imao iskustava sa radicem istocno sarajevo,pitam jer bi ugradjivo u golfa IV, pa da vidim,a inace mislio sam u B.Luku ici,mada je radic 300 KM jeftiniji
Idi u Buća potok u 'Auto servis Simanić', direktno ubrizgavanje za svaki cilindar posebno, garancija, certifikat, sve regularno. Najjeftiniji su 100 %.
Moze li se dobiti nesto vise informacija jer ovo moje cudo proguta boga oca ne moze se trpiti vise.
Skunk
Posts: 94
Joined: 06/07/2007 14:34

#33

Post by Skunk »

Interceptor wrote:Radic nema pojma! Tvrdim!

Sto se tice prelaska granice, nije potrebno imati upisano bilo sta u saobracajnu, vec ATEST koji vam mogu izdati ovlasteni monteri auto-gasa (nema ih u Bosni).
Savjetujem odlazak u Beograd (znaju posao i jeftini) i obavezno pitajte da li imaju atest!

I, da... duplo je jeftinije...
Postoji ovlastena firma u Zenici ali su mi nesto neprofesionalni.
Ja nazavao da se raspitam kako ista treba i naravno za cijenu a oni meni kazu da su svi zauzeti i da im ostavim broj telefona pa ce me nazvati za sat dva i nikad nisu ni nazvali a ja odmah zavrsio s njima.
succa
Posts: 232
Joined: 23/12/2006 12:23
Location: Usa
Contact:

#34

Post by succa »

Skunk wrote:
succa wrote:
no1diego wrote:jel iko imao iskustava sa radicem istocno sarajevo,pitam jer bi ugradjivo u golfa IV, pa da vidim,a inace mislio sam u B.Luku ici,mada je radic 300 KM jeftiniji
Idi u Buća potok u 'Auto servis Simanić', direktno ubrizgavanje za svaki cilindar posebno, garancija, certifikat, sve regularno. Najjeftiniji su 100 %.
Moze li se dobiti nesto vise informacija jer ovo moje cudo proguta boga oca ne moze se trpiti vise.
U gore navedenom servisu ugrađuju instalacije Nitro oxid-a, a o njima više pročitaj ovdje: http://www.nxgas.com/index.htm
Skunk
Posts: 94
Joined: 06/07/2007 14:34

#35

Post by Skunk »

succa wrote:
Skunk wrote:
succa wrote:Idi u Buća potok u 'Auto servis Simanić', direktno ubrizgavanje za svaki cilindar posebno, garancija, certifikat, sve regularno. Najjeftiniji su 100 %.
Moze li se dobiti nesto vise informacija jer ovo moje cudo proguta boga oca ne moze se trpiti vise.
U gore navedenom servisu ugrađuju instalacije Nitro oxid-a, a o njima više pročitaj ovdje: http://www.nxgas.com/index.htm
Hvala za ovo nego imas li vise informacija o tom Simanic servisu, broj telefona i sl , posto nisam iz Sarajeva radije bih da ih nazovem prvo.
succa
Posts: 232
Joined: 23/12/2006 12:23
Location: Usa
Contact:

#36

Post by succa »

Skunk wrote:
succa wrote:
Skunk wrote: Moze li se dobiti nesto vise informacija jer ovo moje cudo proguta boga oca ne moze se trpiti vise.
U gore navedenom servisu ugrađuju instalacije Nitro oxid-a, a o njima više pročitaj ovdje: http://www.nxgas.com/index.htm
Hvala za ovo nego imas li vise informacija o tom Simanic servisu, broj telefona i sl , posto nisam iz Sarajeva radije bih da ih nazovem prvo.
033 655 780, 061 270 696, 061 139 294.
Skunk
Posts: 94
Joined: 06/07/2007 14:34

#37

Post by Skunk »

succa wrote:
Skunk wrote:
succa wrote:U gore navedenom servisu ugrađuju instalacije Nitro oxid-a, a o njima više pročitaj ovdje: http://www.nxgas.com/index.htm
Hvala za ovo nego imas li vise informacija o tom Simanic servisu, broj telefona i sl , posto nisam iz Sarajeva radije bih da ih nazovem prvo.
033 655 780, 061 270 696, 061 139 294.
Hvala ti puno
no1diego
Posts: 36
Joined: 05/02/2007 18:29
Location: sa

#38

Post by no1diego »

Bio sam kod simanica za golfa IV oko 1500 KM,manje vise 50.E sad posto ugradjuju onaj no name sistem Nitro oxid il kako vec,jel neko imao iskustva sa tim sistemom il je cuo od nekog,il iskustva sa samim Simanicem kao servisom(mislim kakav je majstor)
succa
Posts: 232
Joined: 23/12/2006 12:23
Location: Usa
Contact:

#39

Post by succa »

no1diego wrote:Bio sam kod simanica za golfa IV oko 1500 KM,manje vise 50.E sad posto ugradjuju onaj no name sistem Nitro oxid il kako vec,jel neko imao iskustva sa tim sistemom il je cuo od nekog,il iskustva sa samim Simanicem kao servisom(mislim kakav je majstor)
Pošten, a to ti je najvažnije.
Skunk
Posts: 94
Joined: 06/07/2007 14:34

#40

Post by Skunk »

Ne mogu tvrditi ni za koga da je posten ili ne ali covjek mi je jedini od mnogih koje sam nazvao rekao cijenu a ostali sve nesto izmotavaju.
Meni trazi 2000 KM.
no1diego
Posts: 36
Joined: 05/02/2007 18:29
Location: sa

#41

Post by no1diego »

Skunk wrote:Ne mogu tvrditi ni za koga da je posten ili ne ali covjek mi je jedini od mnogih koje sam nazvao rekao cijenu a ostali sve nesto izmotavaju.
Meni trazi 2000 KM.
a za koje auto?
no1diego
Posts: 36
Joined: 05/02/2007 18:29
Location: sa

#42

Post by no1diego »

A poslao sam mail ovoj firmi u hrvatskoj nitro oxid doo da se malo raspitam i oni su mi odgovorili da je glavni diler za BiH AC Star d.o.o. Mercedes Zivinice, a Auto servis Simanic je glavni za Sarajevski kanton za nas NXGAS asortiman.

"Smatram da ce u Auto Servisu Simanic vas automobil biti napravljen onako kako vi budete zeljeli i bolje od toga, vidio sam par nihovih ugradnji i jako sam zadovoljan"
" NITRO OXID d.o.o."
21000 K.Novi Rudine bb. CROATIA
Tel: +385 21 544177
Fax: +385 21 544178
Web site: http://www.nxgas.com
Skunk
Posts: 94
Joined: 06/07/2007 14:34

#43

Post by Skunk »

no1diego wrote:
Skunk wrote:Ne mogu tvrditi ni za koga da je posten ili ne ali covjek mi je jedini od mnogih koje sam nazvao rekao cijenu a ostali sve nesto izmotavaju.
Meni trazi 2000 KM.
a za koje auto?
Volvo S80
bogic
Posts: 7
Joined: 06/02/2004 00:00

#44 Simanic Buca Potok

Post by bogic »

Danas sam bio kod Simanica. Imam Lagunu 2000 g. 1.6 16 V. Trazi mi za ugradnju 1520 KM komplet sa atestom za uradjeno. Garancija na kilometrazu. 50000 km.
Skunk
Posts: 94
Joined: 06/07/2007 14:34

#45

Post by Skunk »

fina cijena
no1diego
Posts: 36
Joined: 05/02/2007 18:29
Location: sa

#46

Post by no1diego »

joj al juce mi radic sjeba koncepciju kad mi pokaza prospekte tog plina i onog talijanskog zavoli-ja.pa taj sto simanic ugradjuje isto kinseki sve neka plastika,i navodno puno vise i trosi.jbg nikad dva dobra sastavit,nije mi bas onaj radic nesto posebno pouzdan.
succa
Posts: 232
Joined: 23/12/2006 12:23
Location: Usa
Contact:

#47

Post by succa »

no1diego wrote:joj al juce mi radic sjeba koncepciju kad mi pokaza prospekte tog plina i onog talijanskog zavoli-ja.pa taj sto simanic ugradjuje isto kinseki sve neka plastika,i navodno puno vise i trosi.jbg nikad dva dobra sastavit,nije mi bas onaj radic nesto posebno pouzdan.
Ako ti pare nisu problem ugradi Lovato ili Landi Renzo, italijani su za te stvari zakon.
no1diego
Posts: 36
Joined: 05/02/2007 18:29
Location: sa

#48

Post by no1diego »

Da li postoji neko na ovom forumu ko ima taj Nxgas ugradjen,pa da nam malo kaze svoja iskustva.

A isao bi ja na Talijane,medjutim koliko znam samo jos Radic i Billy u Sa ih ugradjuju.
succa
Posts: 232
Joined: 23/12/2006 12:23
Location: Usa
Contact:

#49

Post by succa »

no1diego wrote:Da li postoji neko na ovom forumu ko ima taj Nxgas ugradjen,pa da nam malo kaze svoja iskustva.

A isao bi ja na Talijane,medjutim koliko znam samo jos Radic i Billy u Sa ih ugradjuju.
Najbolje je da se raspitaš kod taksista po Sarajevu, oni kad plaćaju traže dlaku u jajetu. Ja sam neke stvari na autu radio kod Simanića i iz svog iskustva kažem da je čovjek fer po pitanju garancije na urađeni posao što je po mom mišljenju najbitnije.
Skunk
Posts: 94
Joined: 06/07/2007 14:34

#50

Post by Skunk »

Rade u Zenici talijansku instalaciju ali ne znam koja je vrsta.
firma se zove autoplin mozes ih naci na internetu....
Post Reply