Mensur Bajramovic izgubio utakmicu

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#26

Post by Mahalac »

Mislis da je iz Sarajeva da mu nebi to skandirali....neka su i zasluzio je to 100%....



...imali smo bolju ekipu pod nogama, i izgubili iskljucivo njegovom greskom...i onda onaj s prsticima...dokle vise
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#27

Post by davis.ba »

Hajmo slijedeći. :lol:
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#28

Post by Mahalac »

davis.ba wrote:Hajmo slijedeći. :lol:
ti lozac dobro je...ne znam sta ho's
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#29

Post by davis.ba »

Biće zanimljivo sutra, nema šta. :-D
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#30

Post by Stitch__ »

Mahalac wrote:Znam zvucim klasicno pametovanje ali vjeruj totalna trenerska diverzija, dabogda da je ne znanje :?

losa taktika u svim momentima utakmice
krivi igraci na krivim mjestima
potpuno nepostojanje prekida i koristenja TO
IZMJENE presudna greska...vjerovao to ili ne

jesi mozda vidio ijednu uigranu akciju da ne kazem naslijepo gurnutu loptu osim u zvezde :?

more toga i toliko ocigledno
GDJE SI STRUCNJAK
sto bosna tebe ne postavi za trenera??? ma najpametniji si !!!

JESIL TI CUO ZA UMOR kad??? jesil PROBAO trcat po terenu cijelu utakmicu???? ZNAS LI koliko ti energije za to treba??? MALO je kosarkasa koji mogu trcati 40 minuta i u NBA !! oni se MORAJU odmoriti, i sacuvati za FINIS utakmice koja je obecavala da bude neizvjesna DO KRAJA!

e sto ne mogu ovakvih kvazi eksperata koji su NAJPAMETNIJI u svim mogucim oblastima a NIGDJE IH NEMA !!! :x :x :x :x
ragib
Posts: 2380
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#31

Post by ragib »

Mahalac wrote:Mislis da je iz Sarajeva da mu nebi to skandirali....neka su i zasluzio je to 100%....
:lol: :lol: :lol:
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#32

Post by davis.ba »

Stitch__ wrote:
Mahalac wrote:Znam zvucim klasicno pametovanje ali vjeruj totalna trenerska diverzija, dabogda da je ne znanje :?

losa taktika u svim momentima utakmice
krivi igraci na krivim mjestima
potpuno nepostojanje prekida i koristenja TO
IZMJENE presudna greska...vjerovao to ili ne

jesi mozda vidio ijednu uigranu akciju da ne kazem naslijepo gurnutu loptu osim u zvezde :?

more toga i toliko ocigledno
GDJE SI STRUCNJAK
sto bosna tebe ne postavi za trenera??? ma najpametniji si !!!

JESIL TI CUO ZA UMOR kad??? jesil PROBAO trcat po terenu cijelu utakmicu???? ZNAS LI koliko ti energije za to treba??? MALO je kosarkasa koji mogu trcati 40 minuta i u NBA !! oni se MORAJU odmoriti, i sacuvati za FINIS utakmice koja je obecavala da bude neizvjesna DO KRAJA!

e sto ne mogu ovakvih kvazi eksperata koji su NAJPAMETNIJI u svim mogucim oblastima a NIGDJE IH NEMA !!! :x :x :x :x
Nemoj tako, da ih nema trebalo bi ih izmisliti.
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#33

Post by Mahalac »

Stitch__ wrote:
Mahalac wrote:Znam zvucim klasicno pametovanje ali vjeruj totalna trenerska diverzija, dabogda da je ne znanje :?

losa taktika u svim momentima utakmice
krivi igraci na krivim mjestima
potpuno nepostojanje prekida i koristenja TO
IZMJENE presudna greska...vjerovao to ili ne

jesi mozda vidio ijednu uigranu akciju da ne kazem naslijepo gurnutu loptu osim u zvezde :?

more toga i toliko ocigledno
GDJE SI STRUCNJAK
sto bosna tebe ne postavi za trenera??? ma najpametniji si !!!

JESIL TI CUO ZA UMOR kad??? jesil PROBAO trcat po terenu cijelu utakmicu???? ZNAS LI koliko ti energije za to treba??? MALO je kosarkasa koji mogu trcati 40 minuta i u NBA !! oni se MORAJU odmoriti, i sacuvati za FINIS utakmice koja je obecavala da bude neizvjesna DO KRAJA!

e sto ne mogu ovakvih kvazi eksperata koji su NAJPAMETNIJI u svim mogucim oblastima a NIGDJE IH NEMA !!! :x :x :x :x

jes to i ti iz Zenice....oni s Bilmista ce ti re'c :oops: da sam strucnjak
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#34

Post by davis.ba »

Znači ti si Mensin? :-D
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#35

Post by Stitch__ »

ma kaka zenica :x pa upratio si da sam pitar :D


al fakat si....prepametan :x divim ti se :x hocu i ja da budem kao ti :D :x
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#36

Post by Mahalac »

Ih sta je pitara nastalo tamo negdje oko binjezeva....a divljenje te nece odvesti nigdje znas vec kod Fahre kako si proso,

nemam namjeru polemisati vise rekao sam sta sam htio...malo mi je lakse sad 8)
fczeljo
Posts: 241
Joined: 19/08/2005 01:51

#37

Post by fczeljo »

mahalac, jarane,
ni prvi ni zadnji put da cujem da igraci pobjedjuju a trener gubi. ona nasa primitivna publika igracima dade aplauz a mensuru...ono!
ako si toliki strucnjak, kako ti je promaklo 13 zvijezdinih skokova u napadu? hocel mensur skakat umjesto wiliamsa? da se taj broj makar prepolovio, bosna bi dobila.
nekontam sto se sad od ovoga pravi tragedija? to ti ispadne ovako:
chelsea dobije boltona i bolton treba smijenit trenera? :lol: :lol: ili evo ti posljednjeg primjera: liverpool izbubio od chelsea. jel iko ista reko benitezu?
svi: i igraci i trener ucestvuju kako u pobjedama tako i u porazima! nije mensur kriv sto mi na utakmici veceras nismo imali pored vasiljevica ni jednog beka. njega zatvore ona njihova dva crnca i on jedino sto moze je da doda bavcicu ili sehovicu koji izgube loptu.
nekontam sto je to ta izmjena koju navodis toliko odlucila? ni jedan nisu nista pokazali. sehovic je igro zato sto nije bilo ikonica i sto se tomovic povrijedio. bavcic ko da ga je neko s marsa spustio na teren. taj covjek igra vec tri godine za prvi tim bosne i jos ga je strah kad izadje na teren. vjerovatno sto je visok, pa ga strah visine, sta li?
hamza1
Posts: 185
Joined: 31/03/2005 13:36

#38

Post by hamza1 »

Problemi su krenuli kada se Tomovic povrijedio.

On je bio izludio Jeretina. Uzeo ga je dva puta ko bekana i onda povreda!

Poslije toga je Bajramovic morao da uvodi neiskusnog Sehovica.

Mislim da je napravio gresku sto je zamijenio u kljucnom trenutku Vasiljevica i ubacio Sehovica. (nadam se da je imao neki bolji razlog zato osim taktickog)

Sve u svemu Zvijezda je zasluzeno pobijedila.
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#39

Post by davis.ba »

Ma nemoj tako, mi smo najjači u svemu, isto ko u fudbalu. BRAZILLLL BA :-)
ragib
Posts: 2380
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#40

Post by ragib »

hamza1 wrote:Problemi su krenuli kada se Tomovic povrijedio.

On je bio izludio Jeretina. Uzeo ga je dva puta ko bekana i onda povreda!

Poslije toga je Bajramovic morao da uvodi neiskusnog Sehovica.

Mislim da je napravio gresku sto je zamijenio u kljucnom trenutku Vasiljevica i ubacio Sehovica. (nadam se da je imao neki bolji razlog zato osim taktickog)

Sve u svemu Zvijezda je zasluzeno pobijedila.
Zar nije Vasiljevic imao 4 licne tada?
armin00
Posts: 225
Joined: 29/06/2005 03:12

#41

Post by armin00 »

mensur je svakako karina od trenera, umjesto da se uci iz gresaka on ih stalno ponavlja, pa kolko puta je tako sjebo samo utakmice repke..
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#42

Post by davis.ba »

hamza1 wrote:
Mislim da je napravio gresku sto je zamijenio u kljucnom trenutku Vasiljevica i ubacio Sehovica. (nadam se da je imao neki bolji razlog zato osim taktickog)
Ovo je potpuno opravdana izmjena bila i to na samo 2-3 minute da čovjek dođe dahu, igrao je skoro cijeli vrijeme. Dobro je rekao Stitch__

JESIL TI CUO ZA UMOR kad???
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#43

Post by Stitch__ »

vidi, ja i zeljo se slazemo oko necega :D

ma pusti ga ba, et on zna sta bi bilo najbolje, ne znam koji klinac onda ekipe imaju po 12 igraca?? pa po 5 bi bilo sasvim dovoljno, eventualno jos 1-2 ako neko napravi 5 licnih. ostavi startere i igraj...malo morgen !
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#44

Post by davis.ba »

armin00 wrote:mensur je svakako karina od trenera, umjesto da se uci iz gresaka on ih stalno ponavlja, pa kolko puta je tako sjebo samo utakmice repke..
A ja, upravu si, to ono izgubimo u trećoj ili četvrtoj četvrtini jel? Pa baš, pored Valjevca, Muje kako se može desiti da nam fali kvalitetnih igrača u nastavku? :oops:
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#45

Post by davis.ba »

Stitch__ wrote:vidi, ja i zeljo se slazemo oko necega :D

ma pusti ga ba, et on zna sta bi bilo najbolje, ne znam koji klinac onda ekipe imaju po 12 igraca?? pa po 5 bi bilo sasvim dovoljno, eventualno jos 1-2 ako neko napravi 5 licnih. ostavi startere i igraj...malo morgen !
Đesi playstation :-D
fczeljo
Posts: 241
Joined: 19/08/2005 01:51

#46

Post by fczeljo »

stich
problem je sto ljudi vjerovatno podsvjesno znaju da smo mi ovde prevazisli svoje mogucnosti i da ce jako tesko biti ovo ponoviti u skorije vrijeme. pa zato sad prave tragediju, jer znaju da ce tesko moci opet uzivati u ovakvoj kosarci. ja sam zadovoljan sto smo izgubili posteno i sto smo pruzili 100%svojih mogucnosti. ljudi su bolji, boze moj, zasluzeno idu dalje, mada mi je krivo sto je cz. vise bi volio da nas je bilo koji drugi klub(nebitno, srpski, hrvatski, siptarski..) proso.
meni je drago kad sam vidio da su igraci cz odahnuli, kad im je pobjeda postala izvijesna. drago mi je da sam vidio da slave, jer se do prije godinu-dvije, u skenderiju dolazilo na rekreaciju, na trening.
ipak iza nas je vise nego uspjesna sezona u gy. svaki tim iz evrolige bi se volio pohvaliti da je dobio cibonu, partizana, cz, hemofarma i olimpiju! po ulaganju nismo ni medju prvih 10 u gy, a zavrsili smo na diobi sestog mjesta!
hamza1
Posts: 185
Joined: 31/03/2005 13:36

#47

Post by hamza1 »

ragib wrote:
hamza1 wrote:Problemi su krenuli kada se Tomovic povrijedio.

On je bio izludio Jeretina. Uzeo ga je dva puta ko bekana i onda povreda!

Poslije toga je Bajramovic morao da uvodi neiskusnog Sehovica.

Mislim da je napravio gresku sto je zamijenio u kljucnom trenutku Vasiljevica i ubacio Sehovica. (nadam se da je imao neki bolji razlog zato osim taktickog)

Sve u svemu Zvijezda je zasluzeno pobijedila.
Zar nije Vasiljevic imao 4 licne tada?
Mislim da je imao tri.
I da je imao cetiri, nije ga po meni trebao izabiciti. U tim momentima se lomila utakmica! Mozda je ipak trebao ici na sve ili nista!
davis.ba
Posts: 1039
Joined: 26/04/2002 00:00

#48

Post by davis.ba »

fczeljo wrote:stich
problem je sto ljudi vjerovatno podsvjesno znaju da smo mi ovde prevazisli svoje mogucnosti i da ce jako tesko biti ovo ponoviti u skorije vrijeme. pa zato sad prave tragediju, jer znaju da ce tesko moci opet uzivati u ovakvoj kosarci. ja sam zadovoljan sto smo izgubili posteno i sto smo pruzili 100%svojih mogucnosti. ljudi su bolji, boze moj, zasluzeno idu dalje, mada mi je krivo sto je cz. vise bi volio da nas je bilo koji drugi klub(nebitno, srpski, hrvatski, siptarski..) proso.
meni je drago kad sam vidio da su igraci cz odahnuli, kad im je pobjeda postala izvijesna. drago mi je da sam vidio da slave, jer se do prije godinu-dvije, u skenderiju dolazilo na rekreaciju, na trening.
ipak iza nas je vise nego uspjesna sezona u gy. svaki tim iz evrolige bi se volio pohvaliti da je dobio cibonu, partizana, cz, hemofarma i olimpiju! po ulaganju nismo ni medju prvih 10 u gy, a zavrsili smo na diobi sestog mjesta!
Ovo je realno.
User avatar
Meshtar
Posts: 1922
Joined: 04/02/2006 17:08
Location: Sarajevo

#49

Post by Meshtar »

Bajramović je talašika trener, i sutra će podnijeti ostavku. Te se može vratiti da trenira neki tim kao što je Zenica čelik ili nešto slično. To je taj rang takmičenja za njega. Ipak je na protivničkoj klupi sjedio čovjek koji je selektor SCG sada.
imao je čitavu sezonu da navikne nekoga od mlađih igrača da može ući kako treba bar 5 minuta.
Imao je čitavu sezonu da izvede da bosna igra neke šeme koje imaju smisla.
Neko spominje umor, pa nije baš da igraju euroligu i uporedo naše prvenstvo i kup..
Također i protivnički skokovi u napadu se mogu zaustaviti s odgovarajućom igrom, ne skače Menso ali može postaviti igrače da igraju drugačiju odbranu.
Šta bi tek bilo da je zvijezda kompletna (nedostajali igrači na poziciji 4 i 5)
Nemojte mi pravdati lika, mislim svako ima svoje razloge...ali dosta provlačenja...vrijeme je za nekog novog.
User avatar
hrasno38
Posts: 31621
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#50

Post by hrasno38 »

davis.ba wrote:Šta konkretno nije valjalo? Nije valjda jedna izmjena odlučila pobjednika utakmice?
Kad vec pitas sta ne valja evo sta ne valja:
Da bi bio kosarkaski trener nije dovoljno samo poznavati onaj dio koji se sadrzi od crtanja akcija na tabli. Prvo i najvaznije je poznavati psihu igraca pa onda se moze sve ostalo sloziti. Mensur kao prvo ne zna mijenjati igrace i to ne da ne zna nego ono sto radi je katastrofa. Igrac koji izadje da se odmori na klupi ne smije provesti vise od 2-3 minute u ovakvim utakmicama. Kod Mensura skoro pa redovno igrac kada izadje ne ulazi sljedecih 10 pa i vise. Dakle:
* U zadnjoj cetvrtini Lance Williams sjedi na klupi sa 3 licne greske??????????????
* Sinisa Kovacevic ako je igrao prvih 5 minuta onda je morao igrati jos najmanje 10 ali sa kratkim pauzama jer je sinoc bio pod temperaturom.
* Zvezda nas je u prvom poluvremenu drzala sa skokom iako su imali vise licnih gresaka sto znaci da je trebalo probati sa Williams-Damjanovic.
* GORAN IKONIC, momak zahvaljujuci kome je Bosna dobila Partziana nije igrao niti sekunde?????????????????????????????????????
* SUAD SEHOVIC, je vise nego ocito necija stela jer da su Zimic ili recimo Danko dobijali toliku minutazu garantujem makar za Zimica da bi bio ako nista prvi bloker lige. Sehovic je vecers igrao oko 25 minuta i nije uradio ama bas nista, ali bukvalno NISTA.
* I zadnja najvaznija stvar je Tomislav Tomovic kojeg trener uvodi hladnog kao led pred kraj druge cetvrtine!!!!!!!!!!!!!!! To je covjek koji je jedan od najboljih odbrambenih igraca u GY i naravno nakon dva -tri kontakta povrijedi se sto je vise nego logicno. Taj covjek je citavu ligu bio prvi bek ili rame uz rame sa Saletom a ovdje ga nema u igri skoro citavo jedno poluvrijeme. Ko je igrao kosarku i to pogotovo na mjestu playa zna sta znaci se totalno ohladiti nakon zagrijavanja.
* Nick Williams, momak koji je pokazao da zna igrati kosarku sjedi na tribinama u prvenstvu umjesto da se uigrava za F8.

I mogu jos navesti milion primjera ali jedan od najvaznijih i najvjerodostojnijih primjera Mensurovog ne-znanja je reprezentacija koja je pala na potpuno istim greskama kao i Bosna, ali potpuno istim!!!!

Ova Bosna odgovorno tvrdim ima ekipu za sami vrh GY a oni su se borili da udju medju 8.

Ko god je snimio utakmicu samo nek prebroji koliko je Sakota napravio izmjena a koliko Mensur i nek ako mu nije mrsko prati koliki je tajming sjedenja igraca na klupi i sve ce mu biti jasno da uopste ne mora biti neko ko je igrao kosarku.

Na isti nacin je i izgubljen KUP i daj boze da nece i prvenstvo.

Mensur jednostavno mora otici iz Bosne jer on je vec davno dosegao svoj vrhunac kosarkaskog znanja i napaokn je to veceras i uvidjela ona sjajna publika u Skenderiji.
Post Reply