Savo Milošević - nekadašnji selektor reprezentacije BiH

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
Bobi
Forum administrator
Posts: 32521
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#26 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Bobi »

Ja ne mogu skontat da je ovaj lik uopšte neki trener, pa kad je igrao djelovao kao ... :D.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#27 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by auspuhc »

Sramotno sta neki pisu. Savo je ljudina i svako ko ga licno poznaje ce to potvrditi.

Nadam se da moze do dobrih rezultata, al kad pogledam igrace koji su mu na raspolaganju, tesko...
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20733
Joined: 12/08/2013 12:51

#28 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by insaneinthebrain »

armin071 wrote: 27/09/2023 13:30 A ali ako Miloš kojim ludim slučajem počne praviti dobre rezultate valja se posipati pepelom….
da Bog da on nas sve demantovao i odveo na Euro. pisacemo se po sebi. ali sta on moze promijeniti a prethodnici nisu mogli ostaje da se vidi
sukis
Posts: 434
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#29 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by sukis »

auspuhc wrote: 27/09/2023 13:34 Sramotno sta neki pisu. Savo je ljudina i svako ko ga licno poznaje ce to potvrditi.

Nadam se da moze do dobrih rezultata, al kad pogledam igrace koji su mu na raspolaganju, tesko...
Ne znam jel ljudina ili nije, znam da se u trenerskim vodama uopste nije proslavio, tanko trenersko iskustvo skroz.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14839
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#30 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by DaysleepeR »

U normalnim okolnostima nemam ništa protiv ovog imenovanja.
Međutim, obzirom da je isto rezultat otkaza Mehi Kodri nakon dvije utakmice, sramota je ovo što se radi.
Osim ako Meho Kodro nije imao ugovor samo za dvije utakmice, ali nemamo nikakvog dokaza da je to tako.

Sad će naravno biti rečeno da će Savo dobiti vremena za rad i aklimatizaciju, ne znam što to isto vrijeme nije dobio Kodro.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5252
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#31 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by oldtajmer »

kodro je za ovoga ancelotti sto se tice trenerske karijere al et jbg kazu dobar ko cojk
User avatar
sime_cipol
Posts: 16919
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#32 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by sime_cipol »

Kako ide ona...ah da... sjetio sam se.
Sve izgubili dabogda!!! :D
sukis
Posts: 434
Joined: 11/02/2009 19:46
Location: Sarajevo

#33 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by sukis »

U nas je ocito da mi nemamo love za dobrog selektora i onda je daj sta das, zato i dobijamo selektore koji nisu trenirali nijednu ozbiljnu ekipu, repka nam je tanka selektori jos tanji i tu od rezultata nista nema.
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#34 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by auspuhc »

sukis wrote: 27/09/2023 13:49
auspuhc wrote: 27/09/2023 13:34 Sramotno sta neki pisu. Savo je ljudina i svako ko ga licno poznaje ce to potvrditi.

Nadam se da moze do dobrih rezultata, al kad pogledam igrace koji su mu na raspolaganju, tesko...
Ne znam jel ljudina ili nije, znam da se u trenerskim vodama uopste nije proslavio, tanko trenersko iskustvo skroz.
Ma nece niko dokazano kvalitetan preuzet ovo. Vidis da idu mijenjat dok im se ne posreci da ubodu sa nekim.
User avatar
Edin H.
Posts: 47340
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#35 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Edin H. »

oldtajmer wrote: 27/09/2023 13:53 kodro je za ovoga ancelotti sto se tice trenerske karijere al et jbg kazu dobar ko cojk
Očekujem od Save da uzmemo sve utakmice do kraja kvalifikacija uključujući Portugal, pa ćemo vidjeti dalje. :oops:
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3429
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#36 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Dupli_skalp »

znači nastavljamo sa levatinama na pozicijama selektora, da svi redom nauče malo zanata i usput dignu masne pare.

neka, tako i treba kad smo kao društvo moralni i obrazni jad, čemer i bijeda.
armin071
Posts: 5345
Joined: 27/11/2008 22:26
Location: prvi red treci dzep.

#37 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by armin071 »

insaneinthebrain wrote: 27/09/2023 13:48
armin071 wrote: 27/09/2023 13:30 A ali ako Miloš kojim ludim slučajem počne praviti dobre rezultate valja se posipati pepelom….
da Bog da on nas sve demantovao i odveo na Euro. pisacemo se po sebi. ali sta on moze promijeniti a prethodnici nisu mogli ostaje da se vidi
Nije mi samo jasno ovo “preventivno” pljuvanje. Tako je bilo i sa Petevom pa smo kasnije “plakali” kad su ga otjerali. Mislim pišaj i Savu ali daj mu makar šansu da pokaže ko je i šta je. Ako se već većina slaže da nam je kvalitet reprezentacije karina šta to Savo može lošije uraditi od Mehe.
User avatar
Isner
Posts: 821
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#38 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Isner »

Savo je dobar covjek preteske sudbine, deda mu je ubio oca a brat poginuo, ima jos nekakvih tragedija u njegovoj porodici.. Imao je dosta intervjua gdje mi djeluje kao OK osoba ali uz njega dolazi i neka losa karma..

Trenersko iskustvo veoma diskutabilno, ne znam, ja bi zbog samog Save volio da ne prihvati ovaj posao..
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3429
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#39 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Dupli_skalp »

Point. wrote: 27/09/2023 13:01 Povraća mi se od ove teme. Fuj šta smo dočekali, najebem se matere redom:

Irfan Durić
Muhidin Raščić
Midhet Sarajčić
Muris Jabandžić
Fuad Čolpa
Azmir Husić
zašto trojka nije ove kretene uklonila iz IO?

koliko sam upućen, ovo su kadrovi prethodne vlasti.
User avatar
Isner
Posts: 821
Joined: 07/02/2012 15:23
Location: Under the bridge

#40 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Isner »

Zato sto bi to bilo mijesanje politike u sport pa bi bile sankcije u vidu zabrane takmicenja FIFA i UEFA mafije..
giovanni008
Posts: 590
Joined: 20/05/2008 12:20

#41 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by giovanni008 »

Ovako sto se tice politicke strane Save Milosevica, na prvu ruku zbog "opasnog" i imena i prezimena covjek se vjerovatno automatski etiketira kod mnogih kao veliki ch....k

Medjutim ja sam jos prije dosta godina upratio neke njegove intervjue i price i u to me vrijeme zaista prijatno iznenadio. Uopste mu prica nije bila nacionalisticki obojena i pokusaj distanciranja od BiH. Sta vise na pitanje stranog novinara, kako to da ne igra za BiH, covjeku ne bih jednostavno, objasnio je da je to vise vec spoj praktickin okolnosti posto je vec igrao za Parizan, a da je situacija bila drugacija vjerovatno bi i igrao za BiH.

Tako da ne vidim tu neki veliki problem, nego je problem vise za nas da on kao ni Kodro, nema neko trenersko iskustvo. Vodio je Partizan i Olimpiju iz Ljubljane i to je to.

https://en.wikipedia.org/wiki/Savo_Milo%C5%A1evi%C4%87


Managerial record by team and tenure Team From To Record
P W D L Win %
Partizan 27 March 2019 1 September 2020 67 43 9 15 64.18
Olimpija Ljubljana 16 June 2021 10 October 2021 16 7 2 7 43.75
Total 83 50 11 22 60.24


Znaci sta smo sad dobili, jednu veliku nepoznanicu. A da smo nesto veliko dobili - nismo, ali hajde mnogi se nadaju da ce biti Petev2.

Ustvari ovdje je racunica jednostavna, i treba stvari nazvati njihovim pravim imenom:

Dodikov sestric je dobio instrukcije da razvali BiH reprezentaciju i u tome uspijeva. Niko se ne suprostavlja, znaci gubimo ovu igru. Zalosno ali istinito!
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14839
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#42 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by DaysleepeR »

eyesburn wrote: 27/09/2023 14:32
Point. wrote: 27/09/2023 13:01 Povraća mi se od ove teme. Fuj šta smo dočekali, najebem se matere redom:

Irfan Durić
Muhidin Raščić
Midhet Sarajčić
Muris Jabandžić
Fuad Čolpa
Azmir Husić
zašto trojka nije ove kretene uklonila iz IO?

koliko sam upućen, ovo su kadrovi prethodne vlasti.
Nema ni SDFA ni Trojka veze sa ovim.
Mi smo svojevremeno bili suspendovani iz kvalifikacija zbog uplitanja politike u NSBiH,
pa je uspostavljen famozni Komitet za normalizaciju na čelu sa Ivicom Osimom.

Ne smije politika ni prići Savezu, za naše dobro.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41497
Joined: 29/06/2011 23:39

#43 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by dječak sa šibicama »

Kodrin mandat je cudan, tako brzo otisao ali ja sam cuo da je i sam to trazio. Ne drzite me za rijec. Vidio da ne ide i dovidjenja, vjerovatno se i uvrijedio nekim reakcijama javnosti, uglavnom ne znam ni sto je dolazio.
Da li je treneru plus ili minus u biografiji mandat od dvije utakmice, eto ne znam iskreno.

Meni je najsmjesnija kako neki svakog docekaju sa "haj mozda proigramo sa ovim" a oni se mijenjaju ko na traci. Niko da sam sebi prizna da je ekipa losa, da je atmosfera losa, momentum los, da je vrijeme da se resetuje sve i krene sa realnijim ocekivanjima. Ovo sad je smijesno, javnost pritisce svakog selektora kao da je on sjeo na klupu Njemacke pa daj hocemo pobjede hocemo plasman. Prvi kiks, a bice ih ko u prici u skladu sa kvalitetom ekipe, i ide pljuvacina.
User avatar
Edin H.
Posts: 47340
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#44 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Edin H. »

giovanni008 wrote: 27/09/2023 14:36 Ovako sto se tice politicke strane Save Milosevica, na prvu ruku zbog "opasnog" i imena i prezimena covjek se vjerovatno automatski etiketira kod mnogih kao veliki ch....k

Medjutim ja sam jos prije dosta godina upratio neke njegove intervjue i price i u to me vrijeme zaista prijatno iznenadio. Uopste mu prica nije bila nacionalisticki obojena i pokusaj distanciranja od BiH. Sta vise na pitanje stranog novinara, kako to da ne igra za BiH, covjeku ne bih jednostavno, objasnio je da je to vise vec spoj praktickin okolnosti posto je vec igrao za Parizan, a da je situacija bila drugacija vjerovatno bi i igrao za BiH.

Tako da ne vidim tu neki veliki problem, nego je problem vise za nas da on kao ni Kodro, nema neko trenersko iskustvo. Vodio je Partizan i Olimpiju iz Ljubljane i to je to.

https://en.wikipedia.org/wiki/Savo_Milo%C5%A1evi%C4%87


Managerial record by team and tenure Team From To Record
P W D L Win %
Partizan 27 March 2019 1 September 2020 67 43 9 15 64.18
Olimpija Ljubljana 16 June 2021 10 October 2021 16 7 2 7 43.75
Total 83 50 11 22 60.24


Znaci sta smo sad dobili, jednu veliku nepoznanicu. A da smo nesto veliko dobili - nismo, ali hajde mnogi se nadaju da ce biti Petev2.

Ustvari ovdje je racunica jednostavna, i treba stvari nazvati njihovim pravim imenom:

Dodikov sestric je dobio instrukcije da razvali BiH reprezentaciju i u tome uspijeva. Niko se ne suprostavlja, znaci gubimo ovu igru. Zalosno ali istinito!
Kako sestrić razvaljuje reprezentaciju?

Dao Bošnjacima da smjene Peteva kojeg je on doveo, postavili dva selektora i nije išlo.

I meni je poznato da Savo nije nekakav nacionalista, kada je došao u Vilu družio se sa nekim protjeranim Bošnjacima koje ja poznajem.
LongDong
Posts: 790
Joined: 22/04/2008 23:08

#45 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by LongDong »

Ima ona stara prijeratna na relaciji BG-ST...mi imamo svetog savu a vi svetog duju, sveti sava svetog duju jebao u bulju
User avatar
Truba
Posts: 82679
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#46 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Truba »

jbt stvarno otkud savu iskopaše :D ne pratim nogomet ali koji su njegovi uspjesi
čini mi se da je iz bijeljine i igrao za SRJ
i to je to
Crvena Tifoza
Posts: 10683
Joined: 06/06/2007 04:47
Location: kandahar....

#47 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Crvena Tifoza »

DaysleepeR wrote: 27/09/2023 14:39 ućen, ovo su kadrovi prethodne vlasti.
Nema ni SDFA ni Trojka veze sa ovim.
Mi smo svojevremeno bili suspendovani iz kvalifikacija zbog uplitanja politike u NSBiH,
pa je uspostavljen famozni Komitet za normalizaciju na čelu sa Ivicom Osimom.

Ne smije politika ni prići Savezu, za naše dobro.
[/quote]

Pa kako je dosao Vico na funkciju nego preko politike.
User avatar
Point.
Posts: 28115
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#48 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Point. »

Trollovi koji su prozivali Kodru za manjak trenerskog iskustva i mršavog CV, sada podržavaju ovaj sramni izbor lika koji haman nema nikakav CV ni iskustvo. Jer je zaboga ljudina, a to je najbolja osobina nekoga ko je selektor.
PM72
Posts: 17993
Joined: 30/04/2012 16:54

#49 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by PM72 »

Truba wrote: 27/09/2023 15:13 jbt stvarno otkud savu iskopaše :D ne pratim nogomet ali koji su njegovi uspjesi
čini mi se da je iz bijeljine i igrao za SRJ
i to je to
Savo je velikosrpski šovinist kojem je mrsko izgovoriti riječ Bosna.Gico mu naštimao posao...jadno i čemerno
User avatar
Janjicar
Posts: 5462
Joined: 04/08/2011 13:23
Location: Tuzla :)

#50 Re: Savo Milošević - selektor reprezentacije BiH

Post by Janjicar »

Kako mozete podrzavati bilo kakav izbor sa ovakvom strukturom u NSBiH ?
Post Reply