MOVE TV

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
semsasuljakovic
Posts: 2053
Joined: 02/08/2015 21:30

#26 Re: MOVE TV

Post by semsasuljakovic »

Pa logično je da treba samo internet konekcija. Jer nisu pružaoc niti kablovske, niti interneta.
bogata_sirotinja
Posts: 635
Joined: 10/09/2021 19:33

#27 Re: MOVE TV

Post by bogata_sirotinja »

Ljudi, ovo je OTT servis isto kao npr. EON van mreže, samo su ovi ponudili prepaid korištenje.
Ostaje da se vidi ovo oko STB-a jer pretpostavljam da ga daju i u prepaid varjanti ali ako ga korisnik kupi za jednokratnu naknadu.
Dakle, OTT usluga koja se može ponijeti bilo gdje u BiH i radiće ako se poveže na internet.

Inače, stigao je update za mobilnu app i ista se sada zove MOVE te je redizajnirana. Istu app sada koriste korisnici m:tel-a u CG.
User avatar
crnivrag
Posts: 13038
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#28 Re: MOVE TV

Post by crnivrag »

Image
semsasuljakovic
Posts: 2053
Joined: 02/08/2015 21:30

#29 Re: MOVE TV

Post by semsasuljakovic »

Hajde, iz ovog odgovora se procjenjuje da će prepaid ipak biti.
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#30 Re: MOVE TV

Post by PajaELdin »

Da li ja mogu sa ovim podatcima koje koristim za move smart apk za TV se ulogovati na ovu aplikaciju, jer mi je draže da aplikacija bude ažurirana, nego da moram skidati svaki put novi apk na telefon, pa onda prebacivati na TV. Dobio sam od prijatelja za ovu Move Smart od Telecoma Srbije podatke, pa ne znam može li se ulogovati na ovu Move BH verziju?
User avatar
crnivrag
Posts: 13038
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#31 Re: MOVE TV

Post by crnivrag »

PajaELdin wrote: 08/09/2023 15:42 Da li ja mogu sa ovim podatcima koje koristim za move smart apk za TV se ulogovati na ovu aplikaciju, jer mi je draže da aplikacija bude ažurirana, nego da moram skidati svaki put novi apk na telefon, pa onda prebacivati na TV. Dobio sam od prijatelja za ovu Move Smart od Telecoma Srbije podatke, pa ne znam može li se ulogovati na ovu Move BH verziju?
Ne može, u pitanju su dvije različite aplikacije sa različitim ponudama TV kanala i različitim serverima koji handlaju sadržaje.
User avatar
PajaELdin
Posts: 690
Joined: 01/09/2018 13:30
Location: Mostar 🇧🇦

#32 Re: MOVE TV

Post by PajaELdin »

crnivrag wrote: 08/09/2023 15:45
PajaELdin wrote: 08/09/2023 15:42 Da li ja mogu sa ovim podatcima koje koristim za move smart apk za TV se ulogovati na ovu aplikaciju, jer mi je draže da aplikacija bude ažurirana, nego da moram skidati svaki put novi apk na telefon, pa onda prebacivati na TV. Dobio sam od prijatelja za ovu Move Smart od Telecoma Srbije podatke, pa ne znam može li se ulogovati na ovu Move BH verziju?
Ne može, u pitanju su dvije različite aplikacije sa različitim ponudama TV kanala i različitim serverima koji handlaju sadržaje.
Hvala ti vraže na brzom odgovoru, živ bio.
bogata_sirotinja
Posts: 635
Joined: 10/09/2021 19:33

#33 Re: MOVE TV

Post by bogata_sirotinja »

@PajaELdin
Pokušaj, ništa te ne košta. Pogotovo što na našoj MOVE app na početku nudi da biraš zemlju u kojoj imaš sklopljen ugovor sa provajderom (Srbija, CG i BiH).
semsasuljakovic
Posts: 2053
Joined: 02/08/2015 21:30

#34 Re: MOVE TV

Post by semsasuljakovic »

Je li iko probao ovo?
Nude po 1 KM prvih 6 mjeseci. Ako je paket 28 KM uz ugovornu obavezu od 24 mjeseca, uz prvih 6 mjeseci po 1 KM izađe 21,25 KM mjesečno, što za mogućnost praćenja na 3 uređaja nije ni malo loše.
dzenanalic22
Posts: 938
Joined: 28/08/2017 16:30

#35 Re: MOVE TV

Post by dzenanalic22 »

Ja čekam prepaid opciju, koja je navedena u uvjetima plaćanja, ali izgleda ništa od toga.
semsasuljakovic
Posts: 2053
Joined: 02/08/2015 21:30

#36 Re: MOVE TV

Post by semsasuljakovic »

Ja sam ih sad kontaktirao, i rekli su mi da se mora potpisati ugovor na 12 ili 24 mjeseca. Pa čekam odgovore na još par pitanja da vidimo valja li to čemu. A glavno pitanje je: može li se dobiti test makar sat vremena, da znam u šta se upuštam.
bogata_sirotinja
Posts: 635
Joined: 10/09/2021 19:33

#37 Re: MOVE TV

Post by bogata_sirotinja »

Nije loš ovaj MOVE tv box i platforma.
U suštini, sve je isto kao i u Srbiji, samo je kvalitet slike nešto lošiji jer koriste m:tel stremove.
Ovo, 6 mj. po 1km je samo zd OTT varjantu (bolju ponudu daju za OTT), dok korisnicima na mreži ne daju nikakve benefite.
OTT ide preko bilo kog interneta ali izgleda da je ovo oko istovremenog gledanja na više uređaja ustvari, 1stb, 1 smart tv app, 1 app za mobitel. Eventualno može još dodatni stb...
semsasuljakovic
Posts: 2053
Joined: 02/08/2015 21:30

#38 Re: MOVE TV

Post by semsasuljakovic »

Evo novih informacija iz komunikacije s njima.

Ide STB + 2 aplikacije, i može istovremeno STB + 2 smart TV aplikacije.
Uz ugovor na 24 mjeseca ide prvih 6 mjeseci po 1 KM.
Test ne daju.
probook
Posts: 4616
Joined: 13/10/2013 22:38

#39 Re: MOVE TV

Post by probook »

semsasuljakovic wrote: 12/12/2023 10:50 Evo novih informacija iz komunikacije s njima.

Ide STB + 2 aplikacije, i može istovremeno STB + 2 smart TV aplikacije.
Uz ugovor na 24 mjeseca ide prvih 6 mjeseci po 1 KM.
Test ne daju.
Da li je to "istovremeno" gledanje odredjeno ip adresom?
semsasuljakovic
Posts: 2053
Joined: 02/08/2015 21:30

#40 Re: MOVE TV

Post by semsasuljakovic »

probook wrote: 12/12/2023 17:37
semsasuljakovic wrote: 12/12/2023 10:50 Evo novih informacija iz komunikacije s njima.

Ide STB + 2 aplikacije, i može istovremeno STB + 2 smart TV aplikacije.
Uz ugovor na 24 mjeseca ide prvih 6 mjeseci po 1 KM.
Test ne daju.
Da li je to "istovremeno" gledanje odredjeno ip adresom?
Nema logike da bude. Jer neko želi gledati npr. i na putu dok mu otac gleda TV kući.
semsasuljakovic
Posts: 2053
Joined: 02/08/2015 21:30

#41 Re: MOVE TV

Post by semsasuljakovic »

bogata_sirotinja wrote: 12/12/2023 09:33 Nije loš ovaj MOVE tv box i platforma.
U suštini, sve je isto kao i u Srbiji, samo je kvalitet slike nešto lošiji jer koriste m:tel stremove.
Ovo, 6 mj. po 1km je samo zd OTT varjantu (bolju ponudu daju za OTT), dok korisnicima na mreži ne daju nikakve benefite.
OTT ide preko bilo kog interneta ali izgleda da je ovo oko istovremenog gledanja na više uređaja ustvari, 1stb, 1 smart tv app, 1 app za mobitel. Eventualno može još dodatni stb...
1 STB + 2 aplikacije koje ti hoćeš.
Kad govorimo o kvalitetu sliku, koliko lošiji?
Jebte nije humano da pretražim cijeli google a da niko konkretno ne spomene kakva je slika preko ove aplikacije. A ne daju trial period. I šta sad, trebaš potpisati na 12 ili 24 mjeseca a mačak u vreći?
bogata_sirotinja
Posts: 635
Joined: 10/09/2021 19:33

#42 Re: MOVE TV

Post by bogata_sirotinja »

@semsasuljakovic
Kod rođaka sam se malo igrao sa MOVE STB-om a ustupio mi je i 1 slot za tv app.
Nakon svega što sam koristio (EON, Iris, Move Srbija, te sad ovaj naš MOVE) samo ću reći EON je tata!
Slika na našoj MOVE platformi nije sad baš loša ali se vidi da vuku stream od m:tel platforme. Problem je iskreno, što je mali broj Full HD kanala. Arene su u osnovnom paketu ali su SD dok za HD treba dokupiti dodatni paket.
Na 32 inča tv-u Arena SD kanali su muljavi...
Nije ne gledljivo ali bolja je opcija od m:sat platforme. Da nema ove akcije 6mj. po 1km nebi preporučio nikome da uzme.
Ovako, 1stb + 2 smart app (mogu obe na tv ili 1 na tv a druga na mobitel) isplati se uzeti... Eventualno ući u dil sa nekim pa podjeliti 1 slot...
semsasuljakovic
Posts: 2053
Joined: 02/08/2015 21:30

#43 Re: MOVE TV

Post by semsasuljakovic »

bogata_sirotinja wrote: 13/12/2023 12:16 @semsasuljakovic
Kod rođaka sam se malo igrao sa MOVE STB-om a ustupio mi je i 1 slot za tv app.
Nakon svega što sam koristio (EON, Iris, Move Srbija, te sad ovaj naš MOVE) samo ću reći EON je tata!
Slika na našoj MOVE platformi nije sad baš loša ali se vidi da vuku stream od m:tel platforme. Problem je iskreno, što je mali broj Full HD kanala. Arene su u osnovnom paketu ali su SD dok za HD treba dokupiti dodatni paket.
Na 32 inča tv-u Arena SD kanali su muljavi...
Nije ne gledljivo ali bolja je opcija od m:sat platforme. Da nema ove akcije 6mj. po 1km nebi preporučio nikome da uzme.
Ovako, 1stb + 2 smart app (mogu obe na tv ili 1 na tv a druga na mobitel) isplati se uzeti... Eventualno ući u dil sa nekim pa podjeliti 1 slot...
Hvala, ovo je sad nešto konkretno što može pomoći ljudima koji su zainteresovani.
Da li si otvorio ijedan HD kanal, kakva je situacija s njima? Kod mene je 50 inčni tv pa bi me zadovoljio HD od minimalno 720p.
Ja bih odmah dokupio HD paket.
@bogata_sirotinja Hajde molim te uđi u aplikaciju i uslikaj nam neki HD kanal, na TV-u, da vidimo kako to izgleda.
semsasuljakovic
Posts: 2053
Joined: 02/08/2015 21:30

#44 Re: MOVE TV

Post by semsasuljakovic »

Dobio sam Move aplikaciju na probu sa HD Arenama. Napisat ću recenziju u narednim danima. :)
bogata_sirotinja
Posts: 635
Joined: 10/09/2021 19:33

#45 Re: MOVE TV

Post by bogata_sirotinja »

Ne stigoh odgovoriti...
Recimo CineStar kanali su vrhunski HD ali njihov stream ne vuku od m:tel-a jer ih m:tel nema u ponudi.
Mada, recimo BN, HRT kanali, neki dokumentarni su pristojnog HD kvaliteta.
Ono što meni nije jasno, ja koristim nalog od druga koji je na Supernova mreži i u osnovnom paketu su Arena kanali u HD osim Arena Premium koji su SD. Međutim, ne poklapaju mi se redni brojevi tih kanala na Supernova stranici i na MOVE app.
Takodje, na primjetio sam da Nova BH kanal nema na MOVE app na mobitelu, dok je ima na MOVE TV app.
Slike nisam siguran da znam postaviti na forum, eventualno ih mogu upload-ovati na neki cloud servis pa podjeliti link ovde...

EDIT: @semsasuljakovic Slot koji si dobio je za korisnika u mreži ili van mreže? Ako je van mreže, provjeri imaš li Nova BH kanal pošto ga na movetv.ba sajtu ne vidim na spisku kanala?
Takodje, iznenađenje mi je da nude HBO i Cinemax kanale u sklopu Move start paketa, dok je mana tog start paketa nedostatak Arena Premium kanala...
semsasuljakovic
Posts: 2053
Joined: 02/08/2015 21:30

#46 Re: MOVE TV

Post by semsasuljakovic »

@bogata_sirotinja
Paket je van mreže, jer sam van mreže tj. u FBIH sam.
Ono što sam na prvu primijetio je sljedeće: Arena kanali u HD su neki srednji kvalitet, ispod HD kanala Sport kluba ali itekako gledljivi. Na televizoru od 50 inča, ponekad se može vidjeti poneki piksel da uleti, ali sveukupno iskustvo je pozitivno. S tim što mi se čini da su Arena Premium kanali (koji su takođe u HD) nešto lošijeg HD kvaliteta nego ostali (1-6) Arena kanali. A možda je to i subjektivno.
To sam juče zamijetio, ali nisam dugo. Pravi test za aplikaciju će biti za vikend. Ukoliko prođe bez štekanja - to je to.

Ono što me posebno oduševilo jeste koliko slika kasni za live. To je nekih 10-12 sekundi. Niti jedan IPTV to ne može postići. Na Eonu kasni 20-ak sekundi i više.

Sve u svemu, za sada pozitivno iskustvo. Za 20 KM mjesečno, na 3 televizora, ne postoji bolja opcija za kupiti. Ali hajde neka prođe vikend pa ćemo vidjeti. Plus, nemam pojma kako im radi STB kojeg isporučuju, a koji moraš uzeti jer ne daju samo 3 smart tv aplikacije. Možda će tu štekati (ako potpišem ugovor).
bogata_sirotinja
Posts: 635
Joined: 10/09/2021 19:33

#47 Re: MOVE TV

Post by bogata_sirotinja »

@semsasuljakovic
Imaš li Novu BH? Ra9mišljam ovo u9eti svojima kao zamjenu za Total ali oni baš gledaju Novu.
Na mom nalogu koji je u mreži postoji Nova BH na STB-u i na Smart Tv app dok je na mobilnoj nema.

Šta znam, sve u svemu, odlična je ovo konkurencija EON-u pogotovo kad se uzme paket od 20KM i dokupi plus paket za 6,50KM + 6mj. po 1km. Bolje nego uzeti ovaj paket od 28KM.
Lošiji kvalitet slike, mizeran broj kanala sa opcijom vraćanja 72h u nazad, lošija platforma, sve to u odnosu na EON ali ok je opcija za nekoga ko nema Arena kanale i još podjeli pretplatu sa nekim.

Totalno mi je čudno da OTT korisnicima nude HBO i Cinemax kanale u paketu od 20KM...
semsasuljakovic
Posts: 2053
Joined: 02/08/2015 21:30

#48 Re: MOVE TV

Post by semsasuljakovic »

@bogata_sirotinja
Provjerit ću za Novu BH. Ja već imam EON i ovo uzimam samo zbog Arena. Ali sam na prvu primijetio da ima i nekih kanala kojih na EON nema, tipa Discovery Science. I ono što sam dodatno zamijetio - ti neki dokumentarni kanali u HD-u su u nekom baš brutalnom HD-u tj. taj HD mi je bolji nego na EON-u.

Ako test bude uspješan, planiram uzeti paket od 20 KM + ovaj dodatni paket od 6 KM. Na ugovor od 2 godine sa akcijom 6 mjeseci po 1 KM, u prosjeku me izađe 20 KM mjesečno. A pošto Arene trebaju meni, mom ocu i puncu, sve sam pokrio s ovim - mir u kući na svim frontovima. :D

A trenutno koristim kinesku listu od 50 KM godišnje koja, treba biti realan, zna štekati. To me na godišnjem nivou za 3 uređaja izađe oko 150 KM. A Move će me izaći 240 KM. Vrijedi dodatnih 90 KM na ime komfora kad znaš da sutra sve neće otići u pm jer je nekome upala policija u stan i pogasila servere, + što mi znači ovo što jako malo kasni slika za live.

Uostalom, više ću znati poslije vikenda tj. poslije testiranja na ligama petice. :D
semsasuljakovic
Posts: 2053
Joined: 02/08/2015 21:30

#49 Re: MOVE TV

Post by semsasuljakovic »

bogata_sirotinja wrote: 15/12/2023 08:34 @semsasuljakovic
Imaš li Novu BH? Ra9mišljam ovo u9eti svojima kao zamjenu za Total ali oni baš gledaju Novu.
Na mom nalogu koji je u mreži postoji Nova BH na STB-u i na Smart Tv app dok je na mobilnoj nema.

Šta znam, sve u svemu, odlična je ovo konkurencija EON-u pogotovo kad se uzme paket od 20KM i dokupi plus paket za 6,50KM + 6mj. po 1km. Bolje nego uzeti ovaj paket od 28KM.
Lošiji kvalitet slike, mizeran broj kanala sa opcijom vraćanja 72h u nazad, lošija platforma, sve to u odnosu na EON ali ok je opcija za nekoga ko nema Arena kanale i još podjeli pretplatu sa nekim.

Totalno mi je čudno da OTT korisnicima nude HBO i Cinemax kanale u paketu od 20KM...
Definitivno van mreže nema Nova BiH, kako je i navedeno na listi kanala:
https://movetv.ba/kanali
semsasuljakovic
Posts: 2053
Joined: 02/08/2015 21:30

#50 Re: MOVE TV

Post by semsasuljakovic »

Da napišem svoja zapažanja glede ove aplikacije.
Dobio sam (ne pitajte kako) na probu aplikaciju u trajanju od 7 dana. Od početka sam bio skeptik, misleći da nešto što košta 20 KM mjesečno (26,5 KM ugovor na 24 mjeseca + 6 prvih mjeseci po 1 KM), a može se gledati na 3 televizora istovremeno, teško može valjati ičemu. Ali sam se prevario.

Prvi utisak nakon pokretanja aplikacije je bio - nije loše. Aplikacija je jako fluidna i jednostavna za korištenje. Malo treba navikavanja kad se prelazi s EON-a, ali nije komplikovana i sve ide glatko. Naravno, odmah sam krenuo da probam Arena kanale, s obzirom da bih aplikaciju i kupio upravo zbog njih. Nakon što sam ponegdje na internetu pročitao da su čak i HD kanali loši, pripremio sam se na najgore. Međutim, to nisam doživio. Poredeći sa HD kanalima na EON-u, oni su blago lošiji, a u nekim situacijama i bare-bare. Govorim o Arenama.
NAPOMENA: TV od 50 inča sa Mecool KM2 android boxomi Telemach 500 mbps konekcijom spojen LAN kablom.
Image
Image
Image

Ove prve 3 slike su sa Sport Kluba tj. EON aplikacije. Naredne 3 su sa MOVE aplikacije.

Image
Image
Image

Na kraju sam snimio i kratki video kako izgleda "unutrašnjost" aplikacije.



Tokom korištenja aplikacija niti jednom nije zaštekala, a slika na utakmicama kasni 12-15 sekundi za live.
Do sada sam za sport koristio kineske IPTV liste, koje su za live kasnile 50+ sekundi i znale štekati kad je bitna tekma u pitanju, ali u ponedjeljak definitivno naručujem MOVE.
Ostaje još da vidim kako radi MOVE STB, s obzirom da su u paketu 1 STB + 2 aplikacije.

O listi kanala i videoteci neću pričati, sve je dostupno na njihovoj stranici. Uostalom, ništa osim Arena mi nije bilo bitno, pa nisam nešto ni gledao.

EDIT: Mana je neispravan EPG na Arena kanalima.
EDIT 1: Ipak ne vidim razliku u kvalitetu između SK HD na EON i Arena u HD na MOVE.
Last edited by semsasuljakovic on 16/12/2023 18:24, edited 1 time in total.
Post Reply