Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Sve o l izborima, strankama, kandidatima...
Locked
Nikola Testa
Posts: 855
Joined: 04/09/2013 20:45

#26 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Nikola Testa »

Sve je to tačno, ali stvarno mislis da je nekog u Sarajevu briga, vjeruj da nije, jer prvo sto kradu jedni drugima, a drugo sto zavide HDZ-u i voljeli bi da mogu pokrast identično. Znaci kradja ko kradja im je sasvim uredu.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#27 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Loki2k9 »

Nikola Testa wrote: 08/10/2022 16:31 Sve je to tačno, ali stvarno mislis da je nekog u Sarajevu briga, vjeruj da nije, jer prvo sto kradu jedni drugima, a drugo sto zavide HDZ-u i voljeli bi da mogu pokrast identično. Znaci kradja ko kradja im je sasvim uredu.
Slazem se. Ovo je samo alarm koji mediji trebaju upaliti i da se konacno ide ka uvodjenu elektronskog glasanja. Zahvaljuci ovoj kradji HDZ i satelitske stranke dobit ce vise mjesta u drzavnoj i federalnoj skupstini, HNK u odnosu na prije 4 godine, a sve na stetu koga? Pa istih tih sarajevskih stranaka (ili Banovici, Cazin, Bihac, Tuzla, nebitno). U sustini, na stetu Bosnjaka.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50564
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#28 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove ; Bosnjaci osteceni

Post by Bloo »

Loki2k9 wrote: 08/10/2022 16:23 I masa je tu mjesta gdje je izlaznost nevjerovatnih preko 80%, podjednako kao onih 70+%. U Ljubuskom su prekucali kradju!
Izlaznost u ovim mjestima prije 4 godine bila je manja za 40-50%.
Banovići - Grivice 79,61%
Banovići TReštenica 80,96%
..
Maoča 0%

Ako usporedim mjesta u FBiH gdje je izlaznost bila manja, a sada je veća, to nije zato jer su ljudi došli tobe...? :D Uvijek je krađa?


I ako može da koristiš normalnu veličinu fonta.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#29 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Loki2k9 »

Bloo wrote: 08/10/2022 16:29 I dalje dumam kako su Bosnjaci osteceni u Gmićima...
Pa da ti ciko pojasni... Ovako. Gmici su dio Prozora, Prozor je dio HNK. Glasa se za skupstinu HNK i vise nivoe vlasti. Ako HDZ prigrabi vise glasova, raste mu procenat iznad cenzusa, sto znaci da one stranke oko cenzusa gube svoj procentualni udio, odnosno smanjuje im se. Shodno tome padaju ispod cenzusa a stranke iznad 3% dobijaju vise mjesta u skupstinama i parlamentima. Ali ko ce ustvari dobiti ta mjesta? Pa ona stranka ciji je procenat najvise porastao. I opet na stetu onih drugih koji su presli cenzus jer ce oni dobiti manje kolaca.

Za Skupstinu HNK HDZ je kradjom dosao do preko 32%, HDZ 90 preko 10%. Tik ispod cenzusa je SBIH, tik iznad NES i NiP. Stranke za koje glasaju Bosnjaci.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#30 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove ; Bosnjaci osteceni

Post by Loki2k9 »

Bloo wrote: 08/10/2022 16:37
Loki2k9 wrote: 08/10/2022 16:23 I masa je tu mjesta gdje je izlaznost nevjerovatnih preko 80%, podjednako kao onih 70+%. U Ljubuskom su prekucali kradju!
Izlaznost u ovim mjestima prije 4 godine bila je manja za 40-50%.
Banovići - Grivice 79,61%
Banovići TReštenica 80,96%
..
Maoča 0%

Ako usporedim mjesta u FBiH gdje je izlaznost bila manja, a sada je veća, to nije zato jer su ljudi došli tobe...? :D Uvijek je krađa?


I ako može da koristiš normalnu veličinu fonta.
Ko je osvojio tu taj je i krao. Istina se treba iznijeti. Ali jedno je krvljenje PDA-SDA, a drugo kada se Bosnjacima otima mjesto u Skupstini. HNK je osjetljiva tema, TK bas i ne.
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#31 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by babanovac »

Ko je delegirao izbornu komisiju u Gmicima i slicnim mjestima, a ko u TK ? U TK, obzirom na pluralizam stranaka, tesko je lazirati rezultate. PDA, SDA, SDP, DF... To je takav animozitet , da su svi naostreni.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50564
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#32 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Bloo »

Loki2k9 wrote: 08/10/2022 16:42
Bloo wrote: 08/10/2022 16:29 I dalje dumam kako su Bosnjaci osteceni u Gmićima...
Pa da ti ciko pojasni... Ovako. Gmici su dio Prozora, Prozor je dio HNK. Glasa se za skupstinu HNK i vise nivoe vlasti. Ako HDZ prigrabi vise glasova, raste mu procenat iznad cenzusa, sto znaci da one stranke oko cenzusa gube svoj procentualni udio, odnosno smanjuje im se. Shodno tome padaju ispod cenzusa a stranke iznad 3% dobijaju vise mjesta u skupstinama i parlamentima. Ali ko ce ustvari dobiti ta mjesta? Pa ona stranka ciji je procenat najvise porastao. I opet na stetu onih drugih koji su presli cenzus jer ce oni dobiti manje kolaca.

Za Skupstinu HNK HDZ je kradjom dosao do preko 32%, HDZ 90 preko 10%. Tik ispod cenzusa je SBIH, tik iznad NES i NiP. Stranke za koje glasaju Bosnjaci.
Pa zna se gdje ko krade. :D SDA u kojim opstinama, HDZ u kojim...ti se sad ibretis? :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50564
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#33 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Bloo »

@Loki2k9

E sad, šta ti kao osvijesten glasac, svjestan nepravde i krade, mozes da uradis povodom toga?
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#34 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Loki2k9 »

Bloo wrote: 08/10/2022 16:48
Loki2k9 wrote: 08/10/2022 16:42

Pa da ti ciko pojasni... Ovako. Gmici su dio Prozora, Prozor je dio HNK. Glasa se za skupstinu HNK i vise nivoe vlasti. Ako HDZ prigrabi vise glasova, raste mu procenat iznad cenzusa, sto znaci da one stranke oko cenzusa gube svoj procentualni udio, odnosno smanjuje im se. Shodno tome padaju ispod cenzusa a stranke iznad 3% dobijaju vise mjesta u skupstinama i parlamentima. Ali ko ce ustvari dobiti ta mjesta? Pa ona stranka ciji je procenat najvise porastao. I opet na stetu onih drugih koji su presli cenzus jer ce oni dobiti manje kolaca.

Za Skupstinu HNK HDZ je kradjom dosao do preko 32%, HDZ 90 preko 10%. Tik ispod cenzusa je SBIH, tik iznad NES i NiP. Stranke za koje glasaju Bosnjaci.
Pa zna se gdje ko krade. :D SDA u kojim opstinama, HDZ u kojim...ti se sad ibretis? :D
Treba stati u kraj tome. Tamo gdje SDA krade svi drugi trebaju da ih prozovu. Ali ja pricam o mjestu gdje ta kradja ima dupli znacaj. Steti se drugim stankama i steti se drugim narodima, odnosno narodu. Ja dolazim iz tih krajeva i znam koliko problema Bosnjaci imaju, pocesvi od MUP-a pa nadalje. Ovdje je bukvalno oteto mjesto u Skupstini HNK. To ima i psiholoski utjecaj na Bosnjake jer, ne samo da se frazira da ih ima manje nego sto ima, vec i taj da im se ispred nosa moze ukrasti pozicija. Jos jedna u nizu. Spomenuo sam MUP gdje godinama koce imenovanje Bosnjaka za komesara policije.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#35 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Loki2k9 »

babanovac wrote: 08/10/2022 16:47 Ko je delegirao izbornu komisiju u Gmicima i slicnim mjestima, a ko u TK ? U TK, obzirom na pluralizam stranaka, tesko je lazirati rezultate. PDA, SDA, SDP, DF... To je takav animozitet , da su svi naostreni.
Ima i ovoga. :thumbup:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32504
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#36 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Bobi »

Bloo wrote: 08/10/2022 16:49 @Loki2k9

E sad, šta ti kao osvijesten glasac, svjestan nepravde i krade, mozes da uradis povodom toga?
Ma sta ce, ništa :D. Prije desetak godina kad sam zadnji put bio na glasanju jao došao kad tamo pod mojim imenom vec se neko potpisao. Ja digo galamu tamo vamo, svi mi se nesto smjuljaju od birackog odbora do promatraca, kazu kao nek idem u GIK pa nek se žalim, mene bijes obuzeo kontam ako planem doci se policija pa ja najebo :D. Samo se pokupio a tip uze korektor i presara onaj potpis na mom mjestu i kaze "Ejo potpiši se" :D.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50564
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#37 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Bloo »

Loki2k9 wrote: 08/10/2022 16:53 Treba stati u kraj tome. Tamo gdje SDA krade svi drugi trebaju da ih prozovu. Ali ja pricam o mjestu gdje ta kradja ima dupli znacaj. Steti se drugim stankama i steti se drugim narodima, odnosno narodu.
Prozovu? Ono po prstima malo klepe? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tako je meni već godinama. Štete mi etnije i etnostranke.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50564
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#38 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Bloo »

Bobi wrote: 08/10/2022 16:54
Bloo wrote: 08/10/2022 16:49 @Loki2k9

E sad, šta ti kao osvijesten glasac, svjestan nepravde i krade, mozes da uradis povodom toga?
Ma sta ce, ništa :D. Prije desetak godina kad sam zadnji put bio na glasanju jao došao kad tamo pod mojim imenom vec se neko potpisao. Ja digo galamu tamo vamo, svi mi se nesto smjuljaju od birackog odbora do promatraca, kazu kao nek idem u GIK pa nek se žalim, mene bijes obuzeo kontam ako planem doci se policija pa ja najebo :D. Samo se pokupio a tip uze korektor i presara onaj potpis na mom mjestu i kaze "Ejo potpiši se" :D.
If voting changed anything, they'd make it illegal. :D
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#39 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Loki2k9 »

Bloo wrote: 08/10/2022 16:49 @Loki2k9

E sad, šta ti kao osvijesten glasac, svjestan nepravde i krade, mozes da uradis povodom toga?
Kao forumas mogu utjecati na mali dio javnog mnijenja, ljudi ovdje iscitaju, onaj ko obrati paznju malo prosiri ove cinjenice dalje. Javio sam vec nekim prijateljima, recimo, oni ce okusati izaci s ovom pricom na jos neki portal pored hercegovina.info ili sta vec. Ali ako se bude volje, ova kradja, kradja u RS-u pa i ako su probh. i bosnjacke stranke krale, a dokaze se, da sve to konacno budu okidac za gradjane ko bi trebali poceti inisistirati da se uvede elektronsko glasanje. Opozicija u RS je spremna za to, iskoristiti trvenje izmedju Trojke i SDA i da oni koji su spremni demokratski djelovati udovolje narodu. Tako ce ih mozda privoliti za glas na sljedecim izborima.
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#40 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Loki2k9 »

Bloo wrote: 08/10/2022 16:54
Loki2k9 wrote: 08/10/2022 16:53 Treba stati u kraj tome. Tamo gdje SDA krade svi drugi trebaju da ih prozovu. Ali ja pricam o mjestu gdje ta kradja ima dupli znacaj. Steti se drugim stankama i steti se drugim narodima, odnosno narodu.
Prozovu? Ono po prstima malo klepe? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tako je meni već godinama. Štete mi etnije i etnostranke.
Kakve ovo veze ima sa temom?
Bobi
Forum administrator
Posts: 32504
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#41 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Bobi »

Pa birački spisak je valjda dokument, svako šaranje korektorom je falsifikovanje a to je ilegalno :D.Na kraju ispalo da je osoba na spisku iznad mene potpisala se na moje mjesto(vidi se po potpisu) a i na kraju njegovo mjesto ostalo prazno, ispada da je izdao više glasačkih listića nego što je po spisku glasalo. Ja njima to govorim oni gledaju ko telad, ko šta nam ovaj sad radi a htjeli smo samo uzet dnevnicu na miru :D. Javašluk, nerad,neznanje,.cijela država takva :D.
galia95
Posts: 1001
Joined: 26/02/2022 17:59

#42 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by galia95 »

Loki2k9 wrote: 08/10/2022 17:02
Bloo wrote: 08/10/2022 16:54

Prozovu? Ono po prstima malo klepe? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tako je meni već godinama. Štete mi etnije i etnostranke.
Kakve ovo veze ima sa temom?
Pa šta te čude ovakve reakcije od "vrhovne šefice" heheheh
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#43 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Loki2k9 »

Bobi wrote: 08/10/2022 16:54
Bloo wrote: 08/10/2022 16:49 @Loki2k9

E sad, šta ti kao osvijesten glasac, svjestan nepravde i krade, mozes da uradis povodom toga?
Ma sta ce, ništa :D. Prije desetak godina kad sam zadnji put bio na glasanju jao došao kad tamo pod mojim imenom vec se neko potpisao. Ja digo galamu tamo vamo, svi mi se nesto smjuljaju od birackog odbora do promatraca, kazu kao nek idem u GIK pa nek se žalim, mene bijes obuzeo kontam ako planem doci se policija pa ja najebo :D. Samo se pokupio a tip uze korektor i presara onaj potpis na mom mjestu i kaze "Ejo potpiši se" :D.
Pa bogumi, nije ni cudo sto ti se krade glas. Prije 10 godina zadnji put izasla na izbore. Nevjerovatno je koliko je narod letargican, ne izlazi na izbore, a ima najdemokratskiju moc, evo koju skrnave ovi koje sam naveo gore, da izabere onog za koga misli ili zna da moze bolje. A onda kad vidis da te potkradaju, pravi pritisak. Opozicija u RS-u je najbolje reagovala do sada. A to sto Kristijanu Šmitleru to nista ne znaci, govori samo da su nam poslali idiota kojem odgovara ovakva vlast.
User avatar
JohnnyS
Posts: 14069
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#44 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by JohnnyS »

Krali su svi gdje su mogli, HDz je mogao po zapadnoj Hercegovini, ali dobro je što su to sve teške vukojebine koje kad se zbroje možda se dobije dvije tisuće glasova
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#45 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Loki2k9 »

galia95 wrote: 08/10/2022 17:05
Loki2k9 wrote: 08/10/2022 17:02

Kakve ovo veze ima sa temom?
Pa šta te čude ovakve reakcije od "vrhovne šefice" heheheh
Nekad imam osjecaj da joj je posao samo da relativizuje neke stvari, da razvodnjava teme i navodi vodu na pogresan mlin.
galia95
Posts: 1001
Joined: 26/02/2022 17:59

#46 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by galia95 »

Loki2k9 wrote: 08/10/2022 17:10
galia95 wrote: 08/10/2022 17:05

Pa šta te čude ovakve reakcije od "vrhovne šefice" heheheh
Nekad imam osjecaj da joj je posao samo da relazivizuje neke stvari, da razvodnjava teme i navodi vodu na pogresan mlin.
Osjećaj te uopšte ne vara :thumbup:
galia95
Posts: 1001
Joined: 26/02/2022 17:59

#47 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by galia95 »

Loki2k9 wrote: 08/10/2022 17:01
Bloo wrote: 08/10/2022 16:49 @Loki2k9

E sad, šta ti kao osvijesten glasac, svjestan nepravde i krade, mozes da uradis povodom toga?
Kao forumas mogu utjecati na mali dio javnog mnijenja, ljudi ovdje iscitaju, onaj ko obrati paznju malo prosiri ove cinjenice dalje. Javio sam vec nekim prijateljima, recimo, oni ce okusati izaci s ovom pricom na jos neki portal pored hercegovina.info ili sta vec. Ali ako se bude volje, ova kradja, kradja u RS-u pa i ako su probh. i bosnjacke stranke krale, a dokaze se, da sve to konacno budu okidac za gradjane ko bi trebali poceti inisistirati da se uvede elektronsko glasanje. Opozicija u RS je spremna za to, iskoristiti trvenje izmedju Trojke i SDA i da oni koji su spremni demokratski djelovati udovolje narodu. Tako ce ih mozda privoliti za glas na sljedecim izborima.
:thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50564
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#48 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Bloo »

Loki2k9 wrote: 08/10/2022 17:02
Bloo wrote: 08/10/2022 16:54

Prozovu? Ono po prstima malo klepe? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tako je meni već godinama. Štete mi etnije i etnostranke.
Kakve ovo veze ima sa temom?
Pa uzašno mi je smiješno "SDA da se prozove". :D
A pokušah sa tobom da podijelim svoju bol kao OStali. :|
Piaty
Posts: 5805
Joined: 01/12/2020 00:58

#49 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Piaty »

Meni je frajer pricao da je prije 4 godine u nekom 100% bosnjackom selu oko Gorazda ili Visegrada, HDZ dobio nekih 25 ili 30 glasova iako tu nikada nijedan Hrvat nije zivio. Sta je to posrijedi, boga pitaj
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50564
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#50 Re: Kako je HDZ BiH lazirao glasove sebi i neuhranjenom bratu HDZ 90 u Hercegovini; Bosnjaci osteceni

Post by Bloo »

Bobi wrote: 08/10/2022 17:04 Pa birački spisak je valjda dokument, svako šaranje korektorom je falsifikovanje a to je ilegalno :D.Na kraju ispalo da je osoba na spisku iznad mene potpisala se na moje mjesto(vidi se po potpisu) a i na kraju njegovo mjesto ostalo prazno, ispada da je izdao više glasačkih listića nego što je po spisku glasalo. Ja njima to govorim oni gledaju ko telad, ko šta nam ovaj sad radi a htjeli smo samo uzet dnevnicu na miru :D. Javašluk, nerad,neznanje,.cijela država takva :D.
Pusti bolan šta talasaš :lol: ko da ko provjerava
Locked