House of the Dragon

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 82589
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26 Re: House of the Dragon

Post by Truba »

Sakazulu wrote: 22/08/2022 07:46
Black swan wrote: 21/08/2022 21:09 vidim hvale na imdb
ali za sada nemam namjeru gledati
nek malo odstoji
Sačekati sve epizode pa lagano!
nije ni to problem
nego jednostavno više mi odbojan taj svijet
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73255
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#27 Re: House of the Dragon

Post by Velkoski »

moram li znati išta iz got-a da gledam ovo? :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 82589
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#28 Re: House of the Dragon

Post by Truba »

mislim da ne moraš pročitaj samo kakav je to svijet i o čemu se radi
ovo je 176 godina prije ako se ne varam
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#29 Re: House of the Dragon

Post by pici »

Velkoski wrote: 22/08/2022 11:11 moram li znati išta iz got-a da gledam ovo? :mrgreen:
Ne, GoT je buducnost jedino sto kralj spomene da dolazi bitka ili neprijatelj sa Winter is coming i da u tom casu moraju svi biti ujedinjeni i da u tom momentu ko bude kralj mora to uraditi.Ostalo je sve u tom dobu Ples Zmajeva.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14582
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#30 Re: House of the Dragon

Post by Dr Kova »

Pratim. Gledaću i ja danas
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8890
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#31 Re: House of the Dragon

Post by SanskiBiser »

Dobra prva, od Fabien Frankela (Ser Criston Cole) na momenat pomislio da je mladi Christian Bale.
User avatar
burekodsira
Posts: 3537
Joined: 09/07/2006 00:23

#32 Re: House of the Dragon

Post by burekodsira »

plaho mi se svidjela
User avatar
karanana
Posts: 47470
Joined: 26/02/2004 00:00

#33 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

mozemo li se onda usaglasit da je sve sto znate iz knjiga spoiler?
ja knjige nisam citao, ne znam ko ce iz ove unutar familijarne borbe izaci tako da to ne bih volio saznati. a volio bih se javljati i citati ovu temu diskutujuci epizode koje su bile
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#34 Re: House of the Dragon

Post by drogon2 »

pici wrote: 22/08/2022 09:20

Sto se tice glavnih likova, znam i ja sta ce biti i kako ce ko zavrsiti, samo na koji nacin ce to ekranizovati.I GoT si imao napisane knjige pa se je dosta toga znalo osim samoga kraja.Mada sam i tu predpostavio da ce il Jon il Dany zavrsiti tragicno pa i obadvoje, sto i jesu.Dany je ubio Jon a njega protjerali na sjever.

Da se vratimo na HotD.Ima gomila likova i kuca, bit ce tu bas merak gledati kako je debeli prdonja opisao te likove i kako ce koga masakrirati.Kao sto je radio u GoT-u ovdje ce uraditi deset puta gore jer ovaj period je bio bas krvav za Westeros.

Prati lik Ser Criston Cole-a, bit ce zanimljiv.
Pa ovdje znas kraj, oni romani ni dan danas istog nemaju pa se moralo ic u izmisljanje istog uz neke manje naputke.

No svakako ce bit interesantno vidit ekranizaciju. Posebno me jedan event interesuje a tice se Daemona, ima da bude epic :D
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#35 Re: House of the Dragon

Post by drogon2 »

pici wrote: 22/08/2022 12:32
Velkoski wrote: 22/08/2022 11:11 moram li znati išta iz got-a da gledam ovo? :mrgreen:
Ne, GoT je buducnost jedino sto kralj spomene da dolazi bitka ili neprijatelj sa Winter is coming i da u tom casu moraju svi biti ujedinjeni i da u tom momentu ko bude kralj mora to uraditi.Ostalo je sve u tom dobu Ples Zmajeva.
Kako mi se svidja sto su ubacili taj detaljcic. Ispade i da su Targarijeni znali za WW, ali se to znanje vremenom izgubilo. To je Regar malo ozivio poslije, no i on pogide i tako se ponovo izgubi :D
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3368
Joined: 28/01/2012 11:38

#36 Re: House of the Dragon

Post by kamberovica polje »

Ko je kapetan Kings guarda (ćelavi bradonja)? Mislim na ime lika.
Isti glumac glumi Djikstru u Witcheru.
User avatar
karanana
Posts: 47470
Joined: 26/02/2004 00:00

#37 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

drogon2 wrote: 22/08/2022 17:01
pici wrote: 22/08/2022 12:32

Ne, GoT je buducnost jedino sto kralj spomene da dolazi bitka ili neprijatelj sa Winter is coming i da u tom casu moraju svi biti ujedinjeni i da u tom momentu ko bude kralj mora to uraditi.Ostalo je sve u tom dobu Ples Zmajeva.
Kako mi se svidja sto su ubacili taj detaljcic. Ispade i da su Targarijeni znali za WW, ali se to znanje vremenom izgubilo. To je Regar malo ozivio poslije, no i on pogide i tako se ponovo izgubi :D
i meni je to zapalo za uho kad sam cuo kralja kako kcerki govori o WW opasnosti i da prenosi s koljena na koljeno. ocigledno daniju to niko nije imao priliku da kaze i prenese.
User avatar
karanana
Posts: 47470
Joined: 26/02/2004 00:00

#38 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

kamberovica polje wrote: 22/08/2022 17:14 Ko je kapetan Kings guarda (ćelavi bradonja)? Mislim na ime lika.
Isti glumac glumi Djikstru u Witcheru.
to onaj sto cuva princezu? meni isto poznat, podsjeca me na nekog iz origigi serije ali ne mogu da skontam na koga.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8890
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#39 Re: House of the Dragon

Post by SanskiBiser »

karanana wrote: 22/08/2022 18:33
drogon2 wrote: 22/08/2022 17:01

Kako mi se svidja sto su ubacili taj detaljcic. Ispade i da su Targarijeni znali za WW, ali se to znanje vremenom izgubilo. To je Regar malo ozivio poslije, no i on pogide i tako se ponovo izgubi :D
i meni je to zapalo za uho kad sam cuo kralja kako kcerki govori o WW opasnosti i da prenosi s koljena na koljeno. ocigledno daniju to niko nije imao priliku da kaze i prenese.
koliko sma ja skontao iz dijaloga, prenosi se sa kralja na zvanicnog prestolonasljednika, s uha na uho, znaci uvijek dvije osobe najvise mogu da znaju inace ako nema zvanicnog prestolonasljednika samo jedna osoba zna a to je kralj, dakle to se cuva kao stroga tajna Targarijena koji treba da vladaju..
User avatar
karanana
Posts: 47470
Joined: 26/02/2004 00:00

#40 Re: House of the Dragon

Post by karanana »

SanskiBiser wrote: 22/08/2022 18:42
karanana wrote: 22/08/2022 18:33

i meni je to zapalo za uho kad sam cuo kralja kako kcerki govori o WW opasnosti i da prenosi s koljena na koljeno. ocigledno daniju to niko nije imao priliku da kaze i prenese.
koliko sma ja skontao iz dijaloga, prenosi se sa kralja na zvanicnog prestolonasljednika, s uha na uho, znaci uvijek dvije osobe najvise mogu da znaju inace ako nema zvanicnog prestolonasljednika samo jedna osoba zna a to je kralj, dakle to se cuva kao stroga tajna Targarijena koji treba da vladaju..
znaci denijev i onog joj brata stari - mad king roknut prije nego ce im prenijeti pricu. a mozda je i prije njega prekinut lanac.
mada ne znam ni zasto bi to bila tajna. u drugim kraljevstvima posebno ako se ne varam kod starkova na sjeveru mislim da je ta prica utkana u narodu. zasto u vremenu dugog mira i spokoja sa 7 kraljevstava cuvati fol tu neku tajnu koju vjerovatno svako ionako zna. pa postoji zid i straza. sta strazare?
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8890
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#41 Re: House of the Dragon

Post by SanskiBiser »

karanana wrote: 22/08/2022 18:44
SanskiBiser wrote: 22/08/2022 18:42

koliko sma ja skontao iz dijaloga, prenosi se sa kralja na zvanicnog prestolonasljednika, s uha na uho, znaci uvijek dvije osobe najvise mogu da znaju inace ako nema zvanicnog prestolonasljednika samo jedna osoba zna a to je kralj, dakle to se cuva kao stroga tajna Targarijena koji treba da vladaju..
znaci denijev i onog joj brata stari - mad king roknut prije nego ce im prenijeti pricu. a mozda je i prije njega prekinut lanac.
mada ne znam ni zasto bi to bila tajna. u drugim kraljevstvima posebno ako se ne varam kod starkova na sjeveru mislim da je ta prica utkana u narodu. zasto u vremenu dugog mira i spokoja sa 7 kraljevstava cuvati fol tu neku tajnu koju vjerovatno svako ionako zna. pa postoji zid i straza. sta strazare?
Evo transkripta serije:
It might be difficult for you to understand but you must hear it.
Our histories they tell us that Aegon looked across the Blackwater from Dragons tone Saw a rich land ripe for the capture.

But ambition alone is not what drove him to conquest. It was a dream. And just as Daenys foresaw the end of Valyria Aegon foresaw the end of the world of men.

'Tis to begin with a terrible winter gusting out of the distant north. Aegon saw absolute darkness riding on those winds. And whatever dwells within will destroy the world of the living.

When this Great Winter comes, Rhaenyra all of Westeros must stand against it. And if the world of men is to survive a Targaryen must be seated on the Iron Throne. A king or queen Strong enough to unite the realm against the cold and the dark. Aegon called his dream "The Song of Ice and Fire." This secret it's been passed from king to heir since Aegon's time. Now you must promise to carry it and protect it. Promise me this, Rhaenyra. Promise me.

Read more at: https://tvshowtranscripts.ourboard.org/ ... 51&t=55708
Znaci prenosi samo sa Kralja na zvanicnog nasljednika od Aeogonovog vremena, tajna,
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#42 Re: House of the Dragon

Post by pici »

Otkrili smo i zasto je Aegon osvajac, osvojio Westeros.Imao je u snu viziju opasnosti sa sjevera od WW i odlucio je da osvoji svih sedam kraljeva, ujedini u jedno i tako zajedno porazi se pravi neprijatelj.To je tajna koju je jedino mogao znati kralj i prestolonasljednik.
Jestel primjetili bodez kod kralja, izgleda da je to isti onaj kojim je Arya zbola NK.Dok joj je govorio tu tajnu, drzao je bodez :mrgreen:
dosta simbolike su ubacili za buducnost.
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#43 Re: House of the Dragon

Post by pici »

karanana wrote: 22/08/2022 18:44
SanskiBiser wrote: 22/08/2022 18:42

koliko sma ja skontao iz dijaloga, prenosi se sa kralja na zvanicnog prestolonasljednika, s uha na uho, znaci uvijek dvije osobe najvise mogu da znaju inace ako nema zvanicnog prestolonasljednika samo jedna osoba zna a to je kralj, dakle to se cuva kao stroga tajna Targarijena koji treba da vladaju..
znaci denijev i onog joj brata stari - mad king roknut prije nego ce im prenijeti pricu. a mozda je i prije njega prekinut lanac.
mada ne znam ni zasto bi to bila tajna. u drugim kraljevstvima posebno ako se ne varam kod starkova na sjeveru mislim da je ta prica utkana u narodu. zasto u vremenu dugog mira i spokoja sa 7 kraljevstava cuvati fol tu neku tajnu koju vjerovatno svako ionako zna. pa postoji zid i straza. sta strazare?
Nije to tajna, nego je tajna da je Aegon osvajac imao viziju u snu o opasnosti i da je odlucio da osvoji i ujedini Westeros.Zato je Deamon bio nepriznat za prestolonasljednika zbog njegove naravi i da bi unistio sve.Kralj prenosi to sigurnom nasljedniku koji ce drzati sedam kraljevina ujedinjeno.

Kada bi se saznalo za to, lordovi Westerosa bi poljuljali vjeru u Targeriyane i doslo bi do pobune.Posumljali bi u stvarnu moc Targera, da su osvajaci i nepobjedivi.Aegon spasitelj i vizionar, to bi kod tvrdokornih lordova izazvalo podsmjeh i sumnju.

Jos je spominjao o proklestvu koje nose sa zmajevima i da je to igranje sa njima dovelo do propasti Valarije.Dosta toga su pojasnili i otkrili u samo jednom dijalogu oca i kcerke.
Debeli prdonja je u elementu.
drogon2
Posts: 1022
Joined: 30/05/2016 15:23

#44 Re: House of the Dragon

Post by drogon2 »

karanana wrote: 22/08/2022 18:44
znaci denijev i onog joj brata stari - mad king roknut prije nego ce im prenijeti pricu. a mozda je i prije njega prekinut lanac.
mada ne znam ni zasto bi to bila tajna. u drugim kraljevstvima posebno ako se ne varam kod starkova na sjeveru mislim da je ta prica utkana u narodu. zasto u vremenu dugog mira i spokoja sa 7 kraljevstava cuvati fol tu neku tajnu koju vjerovatno svako ionako zna. pa postoji zid i straza. sta strazare?
Ma jasno je kako je znanje o tome prekinuto, no necu u spojlere.

Rhaegar, Daenerysin brat, kao mladic uopste nije htio biti vojnik nego je volio da cita. Jedne prilike je naisao na nesto u nekim knjigama i samo je izasao iz biblioteke i rekao da mu se nabavi oklop jer mora postati vojnik i on je tu nekako izgleda dosao do te informacije za koju ni Mad King vjv nije znao. Poslije, u House of the Undying, Daenerys ima viziju u kojoj vidi Rhaegara i njegovu zenu Eliu u momentu kad im se radja sin Aegon kojemu Rhaegar daje ime i kaze da je on princ koji je obecan i da je njegova pjesma leda i vatre, ali da mora bit jos jedan (sin/kcerka) jer zmaj ima tri glave. Mislim nakon sinocnje epizode jasno je sta je Rhaegar procitao u onim knjigama i fino je to Martin uklopio. Rhaegar naravno nije uspio prenijeti tu info Daenerys obzirom da je ona rodjena nakon njegove pogibije.
bhnapoleon1
Posts: 6528
Joined: 11/05/2014 23:47

#45 Re: House of the Dragon

Post by bhnapoleon1 »

Meni malo ubija volju za gledanjem mogućnost da saznam sve što će se desiti a nečega se možda čak i sjećam. Ali eto pratit ću.. Za GOT je bilo zanimljivo čitati razne teorije ovdje na forumu
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#46 Re: House of the Dragon

Post by pici »

Glavna prica se zna, medjutim Debeli je majstor u skrivenim detaljima a kako se kaze djavo je skriven u detaljima.Bit ce ovdje raznih teorija, otkrivat ce se to kroz epizode.Vec su poceli da daju teorije i to vec od prve epizode za dogadjaje koji ce biti 172 godine kasnije.Izgleda da je Martin odabrao Ples Zmajeva za otkivanje tih dogadjaja.Evo prva teorija oko bodeza kojeg nosi kralj i kojeg drzi cvrsto uz sebe.Na YT su nasli jos 9 pretpostavki oko dogadjaja u HotD i GoT-u.Zanimljivo.



Bit ce interesantno otkriti kraljeve rijeci, da je iluzija da kontrolisu zmajeve.Mislim da ce biti i ko je ostavio ona tri zmajeva jaja koje je dobila Dany.
User avatar
Truba
Posts: 82589
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47 Re: House of the Dragon

Post by Truba »

bhnapoleon1 wrote: 22/08/2022 23:03 Meni malo ubija volju za gledanjem mogućnost da saznam sve što će se desiti a nečega se možda čak i sjećam. Ali eto pratit ću.. Za GOT je bilo zanimljivo čitati razne teorije ovdje na forumu
Isto kao da gledas alamo ili moj na kosovu
A moze i kauboje indijance i vojnike
User avatar
pici
Posts: 43780
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#48 Re: House of the Dragon

Post by pici »

PRIKAZANA 1. EPIZODA
Serija “House of the Dragon” srušila HBO, gledatelji oduševljeni: Fenomenalno, 11 od 10

https://www.klix.ba/magazin/film-tv/ser ... /220823011

Fanovi su na IMDb-u dali visoku 9 za prvu epizodu.
User avatar
TojoOptics
Posts: 652
Joined: 28/11/2021 13:37
Grijem se na: Sunce
Vozim: bicikl

#49 Re: House of the Dragon

Post by TojoOptics »

GOT je, u suštini, loša serija. A, američki klinci će svakoj seriji dati 10 zvjezdica na IMDB, jer su dječurlija koja se oduševljava sa sword and fantasy.
ljubijankic
Posts: 1436
Joined: 20/11/2011 21:38

#50 Re: House of the Dragon

Post by ljubijankic »

Meni je glupo porediti ovo sa bilo cim iz sezone GOT-a.
Post Reply