Samsung smartphones

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#26 Re: Samsung smartphones

Post by Samso »

Da li je iko od vas na Samsung Galaxy S6 mijenjao bateriju? Koliko kosta zamjena i da li uopste ima kupiti kod nas originalnu bateriju?
User avatar
crnivrag
Posts: 13022
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#27 Re: Samsung smartphones

Post by crnivrag »

Samso wrote:Da li je iko od vas na Samsung Galaxy S6 mijenjao bateriju? Koliko kosta zamjena i da li uopste ima kupiti kod nas originalnu bateriju?
https://www.olx.ba/artikal/31978620/bat ... g-s6-edge/
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#28 Re: Samsung smartphones

Post by Samso »

crnivrag wrote:
Samso wrote:Da li je iko od vas na Samsung Galaxy S6 mijenjao bateriju? Koliko kosta zamjena i da li uopste ima kupiti kod nas originalnu bateriju?
https://www.olx.ba/artikal/31978620/bat ... g-s6-edge/

Znaci 25 KM i po slobodnoj procjeni 30-40 KM ugradnja.

Kod mene je flat verzija nije edge, ali vjetovatno su iste baterije.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#29 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Samso wrote:
crnivrag wrote:
Samso wrote:Da li je iko od vas na Samsung Galaxy S6 mijenjao bateriju? Koliko kosta zamjena i da li uopste ima kupiti kod nas originalnu bateriju?
https://www.olx.ba/artikal/31978620/bat ... g-s6-edge/

Znaci 25 KM i po slobodnoj procjeni 30-40 KM ugradnja.

Kod mene je flat verzija nije edge, ali vjetovatno su iste baterije.
Zar ljudi uzimaju 30-40KM za ruke? Donesi meni, ja cu ti upola cijene uraditi.
User avatar
crnivrag
Posts: 13022
Joined: 17/10/2010 19:58
Location: Sarajevo

#30 Re: Samsung smartphones

Post by crnivrag »

Evo jedno sjetno sjećanje na prvi Samsung Galaxy S model :D https://www.gsmarena.com/samsung_i9000_ ... s-3115.php
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#31 Re: Samsung smartphones

Post by Samso »

crnivrag wrote:Evo jedno sjetno sjećanje na prvi Samsung Galaxy S model :D https://www.gsmarena.com/samsung_i9000_ ... s-3115.php
Prvi Android koji sam imao. Bio je dobar godinu dana, kasnije ga je s2 poderao u svemu.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#32 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Ne znam koliko ste u toku ali Samsung je nedavno izbacio za Indijsko trziste novi model Galaxy M20.


Izbacili su ga kao odgovor ovim sve popularnijim kinezima sa jakim specifikacijama.

Mobitel ima sta ponuditi:

6.3 inches, 97.4 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio)
1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~409 ppi density)
Exynos 7904 Octa (14 nm)
Android 8.1 (Oreo); Experience 9.5
64 GB, 4 GB RAM or 32 GB, 3 GB RAM (podrzava mikro SD karticu)
dual kamera 13 MP, f/1.9, 1/2.8", 1.12μm, PDAF
5 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide), 1/6", 1.12μm
Non-removable Li-Po 5000 mAh battery


https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_m20-9506.php

Najbolje od svega toga jeste cijena uredjaja, kosta u Indiji 10990 Rs = 134€

Jedina mana mu je kako vidim sto je od plastike pa lose prolazi na testovima savijanja, ali za manje od 300KM telefon sa ovakvim specifikacijama mislim da je to i vise nego prihvatljivo.

Sta je zanimljivo jeste sto je taj model trebao biti iskljucivo za Indijsko trziste, medjutim raja se zalila i trazili da Samsung pocne prodavati i u drugim dijelovima svijeta i izgleda da su ponovo poslusali fanove te ce najvjerovatnije mobitel doci i na US i EU trziste.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Quaresma
Posts: 6750
Joined: 19/07/2010 16:37

#33 Re: Samsung smartphones

Post by Quaresma »

procesor u rangu sa Snapdragon 636 mozda malo slabiji, ali je tu, jedino meni licno vrijedno spomena je ta baterija od 5000mAh, februar 2019. telefon dolazi sa oreom 8.1 out of the box, retardirani samsung, i onda se ljudi pitaju kako zaustaviti fragmentaciju androida, kako ćeš zaustaviti kad proizvodjaci tipa samsung i poslije 6 mjeseci izlaska Pie, izbacuju telefone sa Oreom, nije ni cudo sto Pite nema ni na mapi.


ovaj telefon je cijenom tu negdje kao Redmi Note 7, a specifikacijama, Note 7 ga pojede, jedino nema tih 5000mAh bateriju ali ima opet 4000mAh uparenu sa Snapdragon 710, koji je dva nivoa iznad tog exynosa.


Ali nejse, cudo nisu cijenom prenapuhali, vjerovatno sto je prvobitno fokus bio na Indijsko trziste, ako ostave ovu cijenu u evropi, bice to opet solidan telefon za te pare.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#34 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Quaresma wrote:procesor u rangu sa Snapdragon 636 mozda malo slabiji, ali je tu, jedino meni licno vrijedno spomena je ta baterija od 5000mAh, februar 2019. telefon dolazi sa oreom 8.1 out of the box, retardirani samsung, i onda se ljudi pitaju kako zaustaviti fragmentaciju androida, kako ćeš zaustaviti kad proizvodjaci tipa samsung i poslije 6 mjeseci izlaska Pie, izbacuju telefone sa Oreom, nije ni cudo sto Pite nema ni na mapi.


ovaj telefon je cijenom tu negdje kao Redmi Note 7, a specifikacijama, Note 7 ga pojede, jedino nema tih 5000mAh bateriju ali ima opet 4000mAh uparenu sa Snapdragon 710, koji je dva nivoa iznad tog exynosa.


Ali nejse, cudo nisu cijenom prenapuhali, vjerovatno sto je prvobitno fokus bio na Indijsko trziste, ako ostave ovu cijenu u evropi, bice to opet solidan telefon za te pare.
Telefon kosta 134€ i za te pare je vise nego odlican. Redmi Note 7 je skuplji i u najjeftinijoj varijanti od toga. Xiaomi telefoni su odlicni ali u ovakvoj situaciji bih prije opet odabrao Samsung ako nista radi garancije.

Pogledaj malo druge sta nude za 260KM pa ces mozda shvatiti zasto sam pohvalio telefon.

Sta bi ti na telefonu od 260KM najnoviji socket, najbolji procesor, najnoviji android, ima li jos nesto?

Za ovo boldanu, uzmi malo Samsung telefone pa ces vidjeti da u starijim verzijama androida imaju sve funkcije koje nudi novija stock verzija.
User avatar
Quaresma
Posts: 6750
Joined: 19/07/2010 16:37

#35 Re: Samsung smartphones

Post by Quaresma »

ko spominje ficre? govorim o fragmentaciji i uzroku toga. ficri uopste nemaju veze sa tim


sta bi sad trebalo, da ostanu na gingerbreadu i unaprijedjuju samsung touchwiz/experience?

i ne trebas mi govoriti da uzmem samsung telefonr, imam ja njih dovoljno oko sebe, a prije imao licno, da znam sta se desava u njihovom taboru.

cijena redmi note 7 je 150€, sto uopste nije ogromna razlika u cifri naspram te od samsunga i bolji je telefon u svakom pogledu.

jedino sto je impresivno sto je samsung zadao tako nisku cijenu na svoje ime, a ima i razlog jer je namjenjeno za indijsko trziste. ici ce ova cijena jos gore, mozda ne puno ali ce ici.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#36 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Quaresma wrote:ko spominje ficre? govorim o fragmentaciji i uzroku toga. ficri uopste nemaju veze sa tim


sta bi sad trebalo, da ostanu na gingerbreadu i unaprijedjuju samsung touchwiz/experience?

i ne trebas mi govoriti da uzmem samsung telefonr, imam ja njih dovoljno oko sebe, a prije imao licno, da znam sta se desava u njihovom taboru.

cijena redmi note 7 je 150€, sto uopste nije ogromna razlika u cifri naspram te od samsunga i bolji je telefon u svakom pogledu.

jedino sto je impresivno sto je samsung zadao tako nisku cijenu na svoje ime, a ima i razlog jer je namjenjeno za indijsko trziste. ici ce ova cijena jos gore, mozda ne puno ali ce ici.
Ogromna je razlika i imati garancju kod ovlastenog servisa i biti skroz bez garancije. Ostalo da i ne spominjem.

Zaboravio si i da ima ljudi koji zele Samsung, Huawei ili nesto drugo a ne Xiaomi tako da je za ove pare ovo odlican telefon kako god okrenes.
Last edited by arnes_king on 18/02/2019 12:00, edited 1 time in total.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#37 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Za dva dana je Samsung Unpacked event gdje ce, pored ostalog, sluzbeno biti predstavljeni Galaxy S10e, S10 i S10 plus.

https://www.samsung.com/uk/unpacked/
User avatar
Quaresma
Posts: 6750
Joined: 19/07/2010 16:37

#38 Re: Samsung smartphones

Post by Quaresma »

arnes_king wrote:
Quaresma wrote:ko spominje ficre? govorim o fragmentaciji i uzroku toga. ficri uopste nemaju veze sa tim


sta bi sad trebalo, da ostanu na gingerbreadu i unaprijedjuju samsung touchwiz/experience?

i ne trebas mi govoriti da uzmem samsung telefonr, imam ja njih dovoljno oko sebe, a prije imao licno, da znam sta se desava u njihovom taboru.

cijena redmi note 7 je 150€, sto uopste nije ogromna razlika u cifri naspram te od samsunga i bolji je telefon u svakom pogledu.

jedino sto je impresivno sto je samsung zadao tako nisku cijenu na svoje ime, a ima i razlog jer je namjenjeno za indijsko trziste. ici ce ova cijena jos gore, mozda ne puno ali ce ici.
Ogromna je razlika i imati garancju kod ovlastenog servisa i biti skroz bez garancije. Ostalo da i ne spominjem.

Zaboravio si i da ima ljudi koji zele Samsung, Huawei ili nesto drugo a ne Xiaomi tako da je za ove pare ovo odlican telefon kako god okrenes.
ja govorim za ulozeno dobiveno, naravno da ima svako svog favorita, to ne osporavam.
User avatar
Quaresma
Posts: 6750
Joined: 19/07/2010 16:37

#39 Re: Samsung smartphones

Post by Quaresma »

Quaresma wrote:
arnes_king wrote:
Quaresma wrote:ko spominje ficre? govorim o fragmentaciji i uzroku toga. ficri uopste nemaju veze sa tim


sta bi sad trebalo, da ostanu na gingerbreadu i unaprijedjuju samsung touchwiz/experience?

i ne trebas mi govoriti da uzmem samsung telefonr, imam ja njih dovoljno oko sebe, a prije imao licno, da znam sta se desava u njihovom taboru.

cijena redmi note 7 je 150€, sto uopste nije ogromna razlika u cifri naspram te od samsunga i bolji je telefon u svakom pogledu.

jedino sto je impresivno sto je samsung zadao tako nisku cijenu na svoje ime, a ima i razlog jer je namjenjeno za indijsko trziste. ici ce ova cijena jos gore, mozda ne puno ali ce ici.
Ogromna je razlika i imati garancju kod ovlastenog servisa i biti skroz bez garancije. Ostalo da i ne spominjem.

Zaboravio si i da ima ljudi koji zele Samsung, Huawei ili nesto drugo a ne Xiaomi tako da je za ove pare ovo odlican telefon kako god okrenes.
ja govorim za ulozeno dobiveno, naravno da ima svako svog favorita, to ne osporavam.
arnes_king wrote:Za dva dana je Samsung Unpacked event gdje ce, pored ostalog, sluzbeno biti predstavljeni Galaxy S10e, S10 i S10 plus.

https://www.samsung.com/uk/unpacked/
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#40 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Evo leakovao i trailer za s10 seriju :)




Na kraju trailera samo 2 modela stoje znaci ipak nije istina da ce biti 3 modela :D
User avatar
Quaresma
Posts: 6750
Joined: 19/07/2010 16:37

#41 Re: Samsung smartphones

Post by Quaresma »

Nista od ovoga vise nije interesantno, ok da procure dva tri detalja, ali kad ovako pustaju leakove bude bezveze

trebali su ko google uraditi, dati par primjeraka jutjuberima da naprave kao docepali se telefona, i ne trebaju ni praviti evente.


sve je ovo izgubilo smisao.


jedino na mwc.u sto me interesuje, jeste nokijina implementacija 5 kamera, i to je to. ostalo sve znas, ovako izgubiti samo dragocjeno vrijeme.
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#42 Re: Samsung smartphones

Post by Samso »

arnes_king wrote:Evo leakovao i trailer za s10 seriju :)




Na kraju trailera samo 2 modela stoje znaci ipak nije istina da ce biti 3 modela :D
Vala su supci ako ne bude treceg modela. Jedino me treci model zanimao jer je trebao imati ravan ekran i trebao je biti jeftiniji od ostala 2.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#43 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Samso wrote:
arnes_king wrote:Evo leakovao i trailer za s10 seriju :)

Https://youtu.be/7trFsJliFPg


Na kraju trailera samo 2 modela stoje znaci ipak nije istina da ce biti 3 modela :D
Vala su supci ako ne bude treceg modela. Jedino me treci model zanimao jer je trebao imati ravan ekran i trebao je biti jeftiniji od ostala 2.
Problem je sto i ako bude 3 modela opet mislim da ce najjeftiniji kostati oko 1700KM.
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#44 Re: Samsung smartphones

Post by Samso »

channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#45 Re: Samsung smartphones

Post by channel10 »

Da li je sinoć bilo predstavljanje novih modela ili je večeras u 22h?
User avatar
Quaresma
Posts: 6750
Joined: 19/07/2010 16:37

#46 Re: Samsung smartphones

Post by Quaresma »

Samso wrote:Jos jedan video procurio

https://drive.google.com/file/d/1cEPGHB ... nrz7o/view
bio je taj na yt linku sto sam postavio, ovaj video je trebao biti pusten kad se ozvanici s10, ali eto, nista nije slucajno

danas kad kazu procurilo, ili leak, sve je samo nije leakano. prozvakana prica.
channel10 wrote:Da li je sinoć bilo predstavljanje novih modela ili je večeras u 22h?
sutra
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#47 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

channel10 wrote:Da li je sinoć bilo predstavljanje novih modela ili je večeras u 22h?
Sutra je ali ne znam u koliko sati.
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#48 Re: Samsung smartphones

Post by arnes_king »

Quaresma wrote:
Samso wrote:Jos jedan video procurio

https://drive.google.com/file/d/1cEPGHB ... nrz7o/view
bio je taj na yt linku sto sam postavio, ovaj video je trebao biti pusten kad se ozvanici s10, ali eto, nista nije slucajno

danas kad kazu procurilo, ili leak, sve je samo nije leakano. prozvakana prica.
channel10 wrote:Da li je sinoć bilo predstavljanje novih modela ili je večeras u 22h?
sutra

Pa dobro bio stvarno leak ili ne kako treba nazvati? Kada napises leak svima je jasno sta sad treba na forumu pisati evo namjesteni leak?

A jos pored toga za te tvrdnje nema niko dokaze niti argumente, mozemo mo nagadjati da li je leak ili namjerno od strane proizvidjaca ali sigurno znati i tvrditi ne. I svakako da ne igra nama nikakvu ulogu ali ne treba oko svega komplimovati, malo se opusti :)
User avatar
Quaresma
Posts: 6750
Joined: 19/07/2010 16:37

#49 Re: Samsung smartphones

Post by Quaresma »

ono sto sam htio reci, nema vise onih ´slucajnih´ curenja, ovo je sve namjenski uradjeno, i svi proizvodjaci to rade, namjerno pustaju stvari da izadju u javnost.

pobogu, ljudi imali u rukama gotov pixel 3 xl mjesecima prije nego sto ce izaci, google se uopste nije o tome ocitovao niti je pokrenuo kakvu istragu, pa ljudi su napravili cak i review do toga

evo ti i pixel 3 mini, lol


curenje informacija je ok, i to ne osporavam, kakav ce biti procesor, kolicina ram memorije, interne memorije, neki fičri, ali kad ti izadje ilustracija, skica uredjaja, onda znas od koga to dolazi, a to je ili sam u ovom slucaju samsung da pusta namjerno, ili njihov dizajner sa samsungovim dopustenjem pusta ostalima da ˙curi˙


ista situacija je kadd im procure ekran paneli, ili ljudi koji uvijek snime digitronom kako telefon izgleda, sve to je dobro izrezirano. a kad vidis kakve se rigorozne mjere provode kinezima koji tamo rade na proizvodji pri ulasku i izlasko tvornice, onda to samo potvrdjuje ovo receno.
Samso
Posts: 527
Joined: 06/11/2018 21:18

#50 Re: Samsung smartphones

Post by Samso »

Ipak izadje i E verzija.

Cekam recenzije od MKBHD
Post Reply