Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Sve o općim izborima, strankama, kandidatima...

Da li cete glasati na izborima 2018. godine!?

Da, hocu!
48
67%
Ne, necu!
6
8%
Da, ako me neko zaposli!
3
4%
Ne, i da mi da sve novce ovog svijeta!
2
3%
Da, ako mi plati 20, 50,100 KM!
6
8%
Ne, odlazim iz ove drzave!
7
10%
 
Total votes: 72

User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#26 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Alfons Kauders »

bluesjunior wrote:zar nećeš za SDA da što prije propadnemo:)
To je bio originalni plan, ali SDA se u medjuvremenu raspala na vise stranaka, pa sad ne znam za koju bih... :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23743
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#27 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Qler »

ma ko god plati 500.000KM glasam za njega :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#28 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Alfons Kauders »

Qler wrote:ma ko god plati 500.000KM glasam za njega :D
Za cu vala za dvije stoje - ako ima zainteresovanih neka se jave u PP

Osim ako je u pitanju SBB. Za njih je cijena ista kao kod tebe. :)
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11255
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#29 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Prpa.ba »

vivaldi wrote:jel ono 2010. ili 2014. bilo cuvenih "5 politika"? ove godine su izasli sa "Plan 10".

Ko Ariel su - duplo bolje pranje (para) za iste glasove :D
2010. im je Reuf sastavio prilicno neoliberalnih "5 politika" koje su makar zvucale solidno na papiru iako su bile tanke na detaljima i naravno nista nije provedeno. "Plan 10" je cisto nista, dokaz da vise niko nema ni makar ideju (iako u zaostaloj i intelektualno osakacenoj BiH realizacija bilo kojeg plana nije moguca). :-D

Jedini poucak je da ko moze, treba da ide iz BiH. Mozda za 40 godina stignemo nivo Slovenije iz 2000. Kome se ceka ili nema nacina za ispaliti se, ugodan nam tek. :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#30 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Alfons Kauders »

Kakav crni SDP?

Kako su im otisli Reuf i Emir, kolektivni IQ im je pao 20 bodova... Ljudi su pogubljeni, ne znaju kud udaraju
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#31 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Banksy »

karanana wrote:

necu glasovati, nema nade, nema fajde. treba dici ruke i ici pa nek se jednog dana udave u svojim govnima. jebe mi se vise.
isto.
megaman4
Posts: 4955
Joined: 08/08/2011 23:59

#32 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by megaman4 »

karanana wrote:jel vec neka slicna tema bila?
nebitno.....bice ih sada puno vjerovatno.

necu glasovati, mislim po prvi put otkako imam pravo da glasujem. razlog je manje-vise recen u prvom postu. nema nade, nema fajde. treba dici ruke i ici pa nek se jednog dana udave u svojim govnima. jebe mi se vise.
Digao sam ja ruke od svega. Borio se koliko sam mogao. Ali ne mozes protiv sistema koji je nakaradan. Sve je korumpirano. Nigdje nema da se cijeni postenje i rad. Ode mi vrijeme nadajuci se promjenama. Ma jebo ovo.

Dok ljudi uzivaju u civilizovanom svijetu, mi ovdje slusamo samo prepucavanja jednih te istih evo 23 godine.

Prodje nam zivot u glupostima. Normalan svijet putuje i uziva. Upoznaju se novi ljudi, sklapaju nova prijateljstva i napreduje na poslovnom planu.

Glasati vise necu..Nema ovdje zadugo srece ni spasa.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#33 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Kaligrafija »

karanana wrote:jel vec neka slicna tema bila?
nebitno.....bice ih sada puno vjerovatno.

necu glasovati, mislim po prvi put otkako imam pravo da glasujem. razlog je manje-vise recen u prvom postu. nema nade, nema fajde. treba dici ruke i ici pa nek se jednog dana udave u svojim govnima. jebe mi se vise.
Izvinjavam se ako je bila slicna tema, ovo je moje razmisljanje, koje se podudara sa tvojim, glasao sam uvijek, svake izbore, cak sam i ovde u anketi stavio da hocu, ali kako vidim, sve su prilike da ni ja necu...za koji k. , sjasi Murta, da uzjase Kurta...!!
El_comadante
Posts: 8070
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#34 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by El_comadante »

ima malo i do nas glasača
prvi primjer: SDP ima neka nova lica, komentari gdje im je stari kadar, ovo su uhljebi, i mnogi drugi objektivni i subjektivni razlozio
drug primjer: kažu isti ljudi se odcjepe od SDA i na izborima neka nova priča. hajmo vidjet da li na listama tih stranka ima novi lica ili su sve pobjgulje? evo npr NBL ima par prebjega možda 5-6 imena za KS od 40 koliko su prijavili, pa hajmo glasati za neke od ovih 35 koji ranije nisu bili nigdje npr.
mrjasmin
Posts: 124
Joined: 13/09/2008 11:39

#35 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by mrjasmin »

El_comadante wrote:ima malo i do nas glasača
prvi primjer: SDP ima neka nova lica, komentari gdje im je stari kadar, ovo su uhljebi, i mnogi drugi objektivni i subjektivni razlozio
drug primjer: kažu isti ljudi se odcjepe od SDA i na izborima neka nova priča. hajmo vidjet da li na listama tih stranka ima novi lica ili su sve pobjgulje? evo npr NBL ima par prebjega možda 5-6 imena za KS od 40 koliko su prijavili, pa hajmo glasati za neke od ovih 35 koji ranije nisu bili nigdje npr.

Upravo si 100%. Samo za ovo treba malo ukljuciti mozak i iztraziti stanje. Najlakse je reci necu glasati svi su isti i mozak na pasu.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#36 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Kaligrafija »

mrjasmin wrote:
El_comadante wrote:ima malo i do nas glasača
prvi primjer: SDP ima neka nova lica, komentari gdje im je stari kadar, ovo su uhljebi, i mnogi drugi objektivni i subjektivni razlozio
drug primjer: kažu isti ljudi se odcjepe od SDA i na izborima neka nova priča. hajmo vidjet da li na listama tih stranka ima novi lica ili su sve pobjgulje? evo npr NBL ima par prebjega možda 5-6 imena za KS od 40 koliko su prijavili, pa hajmo glasati za neke od ovih 35 koji ranije nisu bili nigdje npr.

Upravo si 100%. Samo za ovo treba malo ukljuciti mozak i iztraziti stanje. Najlakse je reci necu glasati svi su isti i mozak na pasu.
Vi bas ne kontate, tema je, da stranke koje se smjenjuju dvadeset i kusur godina, imaju profesionalno glasacko tijelo i da je to glasacko tijelo daleko vece, od ostataka gradjana ove zemlje koji bi glasali ili glasaju za promjene i neke druge opcije, za boljitak drzave...Mora se desiti neki totalni kursluz, da se raspadne profesionalno, uhljebljeno biracko tijelo tih stranaka, da bi na scenu dosao neko drugi na vlast...! Do tad izbori su besmisleni...!
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67597
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#37 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by _BataZiv_0809 »

Sustinskih promjena nece biti, nekih kozmetickih mozda. Ocekujem nastavak trendova iseljavanja i rast zaposlenosti u radno intenzivnoj grani privrede (fabrike gaca, carapa, stolica, presvlaka, prozora i vrata..itd..) kao i u usluznim djelatnostima.

Promjenu diskursa u politici ne ocekujem ni za 2 do 3 mandata vlasti, tako da cemo sigurno jos desetak godina slusati o trecim entitetima, odvajanju republika srpskih i ostalih picki materina.

Ovako na prvu...
El_comadante
Posts: 8070
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#38 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by El_comadante »

Kaligrafija wrote:
mrjasmin wrote:
El_comadante wrote:ima malo i do nas glasača
prvi primjer: SDP ima neka nova lica, komentari gdje im je stari kadar, ovo su uhljebi, i mnogi drugi objektivni i subjektivni razlozio
drug primjer: kažu isti ljudi se odcjepe od SDA i na izborima neka nova priča. hajmo vidjet da li na listama tih stranka ima novi lica ili su sve pobjgulje? evo npr NBL ima par prebjega možda 5-6 imena za KS od 40 koliko su prijavili, pa hajmo glasati za neke od ovih 35 koji ranije nisu bili nigdje npr.

Upravo si 100%. Samo za ovo treba malo ukljuciti mozak i iztraziti stanje. Najlakse je reci necu glasati svi su isti i mozak na pasu.
Vi bas ne kontate, tema je, da stranke koje se smjenjuju dvadeset i kusur godina, imaju profesionalno glasacko tijelo i da je to glasacko tijelo daleko vece, od ostataka gradjana ove zemlje koji bi glasali ili glasaju za promjene i neke druge opcije, za boljitak drzave...Mora se desiti neki totalni kursluz, da se raspadne profesionalno, uhljebljeno biracko tijelo tih stranaka, da bi na scenu dosao neko drugi na vlast...! Do tad izbori su besmisleni...!
e vidiš drug moj nisi upravu. sve je tačno što si rekao ali hajmo u postocima dakle ti što imaju stabilno glasaćko tijelo koliko je to? 40% ne
preko 50% sigurno. ostale stranke pokupe 10ak% i to je tih otprilike 55-65% koji izadju da glasaju. dakle ostaje minimalno 35% ljudi koji neglasaju. da li mogu nešto promjeniti? naravno da da.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#39 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Kaligrafija »

El_comadante wrote:
e vidiš drug moj nisi upravu. sve je tačno što si rekao ali hajmo u postocima dakle ti što imaju stabilno glasaćko tijelo koliko je to? 40% ne
preko 50% sigurno. ostale stranke pokupe 10ak% i to je tih otprilike 55-65% koji izadju da glasaju. dakle ostaje minimalno 35% ljudi koji neglasaju. da li mogu nešto promjeniti? naravno da da.

Izlaznost od 100% prema tvojim izracunima, neka je i 90% nema ni Putin u Rusiji , kad ga biraju za predsjednika...Plafon u demokratskim drustvima izlaznost je 60% za izbore, a mozda 70 do 80% kad je neki referendum vazan za drzavu ili necije proglasenje nezavisnosti...Tako da jos kad uzmemo kod nas umrle i one koji su se ispalili vani, a bice na spiskovima, plafon 50%, a tih sto ne glasaju mozda 15- 20%! Ne stima ti racunica niksko...!
El_comadante
Posts: 8070
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#40 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by El_comadante »

Kaligrafija wrote:
El_comadante wrote:
e vidiš drug moj nisi upravu. sve je tačno što si rekao ali hajmo u postocima dakle ti što imaju stabilno glasaćko tijelo koliko je to? 40% ne
preko 50% sigurno. ostale stranke pokupe 10ak% i to je tih otprilike 55-65% koji izadju da glasaju. dakle ostaje minimalno 35% ljudi koji neglasaju. da li mogu nešto promjeniti? naravno da da.

Izlaznost od 100% prema tvojim izracunima, neka je i 90% nema ni Putin u Rusiji , kad ga biraju za predsjednika...Plafon u demokratskim drustvima izlaznost je 60% za izbore, a mozda 70 do 80% kad je neki referendum vazan za drzavu ili necije proglasenje nezavisnosti...Tako da jos kad uzmemo kod nas umrle i one koji su se ispalili vani, a bice na spiskovima, plafon 50%, a tih sto ne glasaju mozda 15- 20%! Ne stima ti racunica niksko...!
da. ja samo kažem da se može barem ako ništa teoretski. znaš naš narod uvijek gleda kako nemože, slabo ko kako može. haj ti reci kako može da se promjeni stanje u državi?
User avatar
sehohari
Posts: 8702
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#41 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by sehohari »

Mislim da će biti promjena. E sada, da li će one biti praktične ili samo formalne - to ćemo morati vidjeti.

Ja sam odlučio da ove izbore glasam, jer mi je više dosta SDA, a ujedno se bojim da bi SBB mogao pobijediti. Po mom mišljenju, svako kome je imalo stalo do svoje budućnosti trebao bi glasati. Jer, kako će nekome biti bolje kada se ne brine o sebi? A najgore mi je kad neko kaže "svi su oni isti"! Pa naravno da su oni isti, ali i kako ne bi bili kad je tebi sve briga? Ako ti nešto ne valja, fino glasaj za neku drugu stranku i možda će onda opet biti sve isto, ali onda opet glasaj za nekog drugog i nakon nekog vremena će i ovi političari shvatiti kako i oni moraju nešto uraditi za tvoj glas, tj. "dižeš sebi cijenu".
Pa jbt, kako neko može očekivat promjene kada je od 1995. (osim u jednom mandatu) vazda jedna te ista stranka bila na vlasti? Može li mi to neko objasniti?
BAK-eV
Posts: 1868
Joined: 17/10/2012 18:53

#42 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by BAK-eV »

El_comadante wrote:
Kaligrafija wrote:
El_comadante wrote:
e vidiš drug moj nisi upravu. sve je tačno što si rekao ali hajmo u postocima dakle ti što imaju stabilno glasaćko tijelo koliko je to? 40% ne
preko 50% sigurno. ostale stranke pokupe 10ak% i to je tih otprilike 55-65% koji izadju da glasaju. dakle ostaje minimalno 35% ljudi koji neglasaju. da li mogu nešto promjeniti? naravno da da.

Izlaznost od 100% prema tvojim izracunima, neka je i 90% nema ni Putin u Rusiji , kad ga biraju za predsjednika...Plafon u demokratskim drustvima izlaznost je 60% za izbore, a mozda 70 do 80% kad je neki referendum vazan za drzavu ili necije proglasenje nezavisnosti...Tako da jos kad uzmemo kod nas umrle i one koji su se ispalili vani, a bice na spiskovima, plafon 50%, a tih sto ne glasaju mozda 15- 20%! Ne stima ti racunica niksko...!
da. ja samo kažem da se može barem ako ništa teoretski. znaš naš narod uvijek gleda kako nemože, slabo ko kako može. haj ti reci kako može da se promjeni stanje u državi?
Pa poceti na nivou opstine.
Ionako su one dostan snazen i imaju jake ovlasti.
Ljudi ne shvataju da je 70% zivota u stvarni lokalna vlast a onih 30% je drzava.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11255
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#43 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Prpa.ba »

Od svih aktera politicke scene, do sad je jedino Kifla rekao da bi mu koalicija sa SDA bez obzira na sastav, cime podrazumijeva i isprdak zvani SBB, bila politicko samoubistvo i kraj karijere. Ako mu se odlucimo vjerovati ( :mrgreen: ), to je jedino sto je unaprijed iskljuceno. Sve drugo, pa i razne Platforme, je "u igri" zbog "odgovornosti prema gradjanima". :mrgreen: :lol:
User avatar
Slo Burner
Posts: 5379
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#44 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Slo Burner »

Glasacu naravno kao i do sad, iako je to nebitno jer oni za koje glasam rijetko predju cenzus, vjerovatno za Nasu Stranku. Ili mozda za SDP jer oni mogu uci ali nece praviti razliku.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#45 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Banksy »

Prpa.ba wrote:Od svih aktera politicke scene, do sad je jedino Kifla rekao da bi mu koalicija sa SDA bez obzira na sastav, cime podrazumijeva i isprdak zvani SBB, bila politicko samoubistvo i kraj karijere. Ako mu se odlucimo vjerovati ( :mrgreen: ), to je jedino sto je unaprijed iskljuceno. Sve drugo, pa i razne Platforme, je "u igri" zbog "odgovornosti prema gradjanima". :mrgreen: :lol:
Ako znamo je da on sam isprdak SDA i talog njenog dna, onda nam je odluka još lakša. :D
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#46 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by high_volume »

Ma Konaković će u Kantonu Sarajevo, u Skupštini, uzeti 2 mandata, možda čak i tri. I onda će biti zanimljivo pregovaranje sa SDP i NS :D Ove tri politike mogu zavladati Sarajevom od jeseni
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#47 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Alfons Kauders »

Tezak izbor.

Kifla, SBB ili NS?

Radije nista od navedenog.
El_comadante
Posts: 8070
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#48 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by El_comadante »

high_volume wrote:Ma Konaković će u Kantonu Sarajevo, u Skupštini, uzeti 2 mandata, možda čak i tri. I onda će biti zanimljivo pregovaranje sa SDP i NS :D Ove tri politike mogu zavladati Sarajevom od jeseni
nešto sumnajm da če imati NiP više od 1 zastupnika. 2-3 bi mogao imati NBL i neznam kakav je NB ovde
Novak20
Posts: 14037
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#49 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by Novak20 »

Alfons Kauders wrote:Tezak izbor.

Kifla, SBB ili NS?

Radije nista od navedenog.
:-)

Ne glasaš u Kantonu Sarajevo. Ni ja doduše. :D
User avatar
NeDirajSirotinju
Posts: 302
Joined: 30/07/2018 05:11

#50 Re: Izbori 2018 promjene DA ili NE!??

Post by NeDirajSirotinju »

Samo neka HDZ ne bude u vlasti, sve ostalo može. Ne mogu ustaše očima više da gledam. Treba im jedno dobro hlađenje.
Locked