Jala Brat & Buba Corelli

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#26 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by KIseljak12 »

.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1099
Joined: 20/03/2017 17:11

#27 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Ironman_88 »

Kad je kod ove dvojice vremenski počela transformacija iz rapa u "ovo"? Odrastao sam uz rap, slušam i dalje aktivno ali nisam upućen u domaću scenu najmanje zadnjih 5-6 godina.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17401
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#28 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by beni-bu-man »

Ironman_88 wrote:Kad je kod ove dvojice vremenski počela transformacija iz rapa u "ovo"? Odrastao sam uz rap, slušam i dalje aktivno ali nisam upućen u domaću scenu najmanje zadnjih 5-6 godina.
ovo nije Rap..... to je sranje
User avatar
l33t
Posts: 4334
Joined: 04/09/2011 22:15
Location: Sarajevo

#29 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by l33t »

razocarao se jer sam vidio temu

:run:
User avatar
Ironman_88
Posts: 1099
Joined: 20/03/2017 17:11

#30 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Ironman_88 »

beni-bu-man wrote:
Ironman_88 wrote:Kad je kod ove dvojice vremenski počela transformacija iz rapa u "ovo"? Odrastao sam uz rap, slušam i dalje aktivno ali nisam upućen u domaću scenu najmanje zadnjih 5-6 godina.
ovo nije Rap..... to je sranje
Nigdje nisam spomenuo da je to rap što trenutno rade - pitanje je bilo kad su počeli sa ovim zajebancijama.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17401
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#31 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by beni-bu-man »

Ironman_88 wrote:
beni-bu-man wrote:
Ironman_88 wrote:Kad je kod ove dvojice vremenski počela transformacija iz rapa u "ovo"? Odrastao sam uz rap, slušam i dalje aktivno ali nisam upućen u domaću scenu najmanje zadnjih 5-6 godina.
ovo nije Rap..... to je sranje
Nigdje nisam spomenuo da je to rap što trenutno rade - pitanje je bilo kad su počeli sa ovim zajebancijama.
https://www.youtube.com/watch?v=kMRkxidQO-M&t=25s

:lol: :lol: :lol:
User avatar
azurna_obala
Posts: 5632
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#32 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by azurna_obala »

emric wrote: Dio mentaliteta koji mi se oduvijek gadio u našem narodu je taj koji zbog kompleksa nije u stanju da ispravno vrijednuje svoje ljude.
Hahaha kojih kompleksa covjece?
Koji su to moji kompleksi u konkretnom slučaju?
Njih dvojica su skontali kako da zarade i svaka im cast na tome, bar nisu na birou, rade sto vole, ali ja ne razumijem sta pjevaju, ne sviđa mi se kako zvuce, kako tebi nije jasan taj dio?!
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#33 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Ommadawn »

Jala Brat, Buba Corelli...
Trash bosanske rap-scene.
bleicher
Posts: 183
Joined: 22/05/2018 16:43

#34 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by bleicher »

Zvuk im je crn, opak. Tekstovi su brutalni, tjeraju ostale mc-eve na bijeg pod krevet i plac. PRESTAVNICI Sarajevskog podzemlja istinski borci protiv sistema.
Ili...https://m.novi.ba/storage/2016/09/02/th ... review.jpg
User avatar
Steph
Posts: 3204
Joined: 02/05/2013 19:37
Location: A cornered fox is more dangerous than a jackal!

#35 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Steph »

Bili su normala na samim počecima, pogotovo Jala (dok nije bio brat), a onda su se "prodali". S obzirom na to da znam koliko novac znači stanovnicima ove napaćene države ne mogu da ih pljujem, ali mogu da ih ne slušam. :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#36 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Ommadawn »

bleicher wrote:Zvuk im je crn, opak. Tekstovi su brutalni, tjeraju ostale mc-eve na bijeg pod krevet i plac. PRESTAVNICI Sarajevskog podzemlja istinski borci protiv sistema.
Ili...https://m.novi.ba/storage/2016/09/02/th ... review.jpg
Prestavnik???
Hajd recimo da je i ispravno napisano predstavnik, opet je pogresno.
Jala je bio samo dio grupe ljudi koji su predstavljali BiH na Eurosongu i kao takav marginalan. Kako su se izblamirali, pametnije bi mu bilo da nekako taj podatak sakrije pod tepih biografije.
User avatar
Steph
Posts: 3204
Joined: 02/05/2013 19:37
Location: A cornered fox is more dangerous than a jackal!

#37 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Steph »

Mensčini da ti nisi baš shvatio taj citirani post :D
bleicher
Posts: 183
Joined: 22/05/2018 16:43

#38 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by bleicher »

Sjedim, pusim, razmisljam...
User avatar
Steph
Posts: 3204
Joined: 02/05/2013 19:37
Location: A cornered fox is more dangerous than a jackal!

#39 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Steph »

Gucci gang
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#40 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Russki »

ovaj dvojac
bogu plakat

kako možete slusati ovo majku mu jebem ? kako ?
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#41 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by rumenige_brajtner »

hala brat i truba o'koreli
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17401
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#42 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by beni-bu-man »

Russki wrote:ovaj dvojac
bogu plakat

kako možete slusati ovo majku mu jebem ? kako ?
mentalno poremecene osobe
klosar pravi
Posts: 2720
Joined: 26/05/2018 12:00

#43 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by klosar pravi »

Russki wrote:ovaj dvojac
bogu plakat

kako možete slusati ovo majku mu jebem ? kako ?

Nakon 2 klix one cup mene ništa više ne cudi.
User avatar
dulekrele
Posts: 3902
Joined: 10/04/2014 18:25

#44 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by dulekrele »

beni-bu-man wrote:
Ironman_88 wrote:Kad je kod ove dvojice vremenski počela transformacija iz rapa u "ovo"? Odrastao sam uz rap, slušam i dalje aktivno ali nisam upućen u domaću scenu najmanje zadnjih 5-6 godina.
ovo nije Rap..... to je sranje
ovo su klasicni narodnjaci. :serbo:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17401
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#45 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by beni-bu-man »

dulekrele wrote:
beni-bu-man wrote:
Ironman_88 wrote:Kad je kod ove dvojice vremenski počela transformacija iz rapa u "ovo"? Odrastao sam uz rap, slušam i dalje aktivno ali nisam upućen u domaću scenu najmanje zadnjih 5-6 godina.
ovo nije Rap..... to je sranje
ovo su klasicni narodnjaci. :serbo:
uz narodnjak mores pit, uz oto sranje mores samo povracat
User avatar
Dope_Man
Posts: 7803
Joined: 03/06/2016 16:31

#46 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Dope_Man »

Ironman_88 wrote:Kad je kod ove dvojice vremenski počela transformacija iz rapa u "ovo"? Odrastao sam uz rap, slušam i dalje aktivno ali nisam upućen u domaću scenu najmanje zadnjih 5-6 godina.
Mislim negdje 2012-2013 otprilike krecu sa ovim zvukom koji ce postati mainstream. Taj zvuk je vec tad par godina bio trend na americkoj sceni. Upali su u pravi trenutak kad je to sve postalo furka i dalje je historija.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17401
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#47 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by beni-bu-man »

Dope_Man wrote:
Ironman_88 wrote:Kad je kod ove dvojice vremenski počela transformacija iz rapa u "ovo"? Odrastao sam uz rap, slušam i dalje aktivno ali nisam upućen u domaću scenu najmanje zadnjih 5-6 godina.
Mislim negdje 2012-2013 otprilike krecu sa ovim zvukom koji ce postati mainstream. Taj zvuk je vec tad par godina bio trend na americkoj sceni. Upali su u pravi trenutak kad je to sve postalo furka i dalje je historija.
sreca pa sam se rodio na vrijeme 8-)
User avatar
Dope_Man
Posts: 7803
Joined: 03/06/2016 16:31

#48 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Dope_Man »

beni-bu-man wrote: sreca pa sam se rodio na vrijeme 8-)
Slicno razmisljam.. imam malog rodjaka u komsiluku kog smatram malim genijalcem, al se sjebah kad prije par dana kad me upita da mu nabrojim neke bosanske repere. I krenem od standardnih do manje poznatih neka listica.. kaze na kraju ''A Jala i Buba?''. Moradoh mu odrzat lekciju, al kontam da li bi i ja mozda slusao to i mislio da valja da sam rodjen kasnije.

Mada mozda i ne bih, uvijek sam mrzio ono sto je u trendu. Ni Edu nisam htio slusati kad su ga svi u razredu slusali. Nakon par godina, kad je prosla ta najveca popularnost ja sam mu rado bio po koncertima, dok su svi oni furaci vec govorili ''sta ce Edo''.
User avatar
Ironman_88
Posts: 1099
Joined: 20/03/2017 17:11

#49 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by Ironman_88 »

Dope_Man wrote:
beni-bu-man wrote: sreca pa sam se rodio na vrijeme 8-)
Slicno razmisljam.. imam malog rodjaka u komsiluku kog smatram malim genijalcem, al se sjebah kad prije par dana kad me upita da mu nabrojim neke bosanske repere. I krenem od standardnih do manje poznatih neka listica.. kaze na kraju ''A Jala i Buba?''. Moradoh mu odrzat lekciju, al kontam da li bi i ja mozda slusao to i mislio da valja da sam rodjen kasnije.

Mada mozda i ne bih, uvijek sam mrzio ono sto je u trendu. Ni Edu nisam htio slusati kad su ga svi u razredu slusali. Nakon par godina, kad je prosla ta najveca popularnost ja sam mu rado bio po koncertima, dok su svi oni furaci vec govorili ''sta ce Edo''.
Kakva je trenutna situacija kod nas na Balkanu? Povratkom Tram 11 počeo sam se ponovo pomalo približavati domaćoj sceni (bio sam i na koncertu u Zagrebu), vidim ima novih likova koji kidaju, Smoke Mardeljano mi je baš sjeo, vrtim njegove stvari u zadnje vrijeme. Ima li još ko za posebno izdvojiti na Balkanu a da je iznikao u zadnjih 5-7 godina?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17401
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#50 Re: Jala Brat & Buba Corelli

Post by beni-bu-man »

Ironman_88 wrote:
Kakva je trenutna situacija kod nas na Balkanu? Povratkom Tram 11 počeo sam se ponovo pomalo približavati domaćoj sceni (bio sam i na koncertu u Zagrebu), vidim ima novih likova koji kidaju, Smoke Mardeljano mi je baš sjeo, vrtim njegove stvari u zadnje vrijeme. Ima li još ko za posebno izdvojiti na Balkanu a da je iznikao u zadnjih 5-7 godina?
Slabo ja ovo nase skroz :-)
ja sam ti djete vise ice cube-a dr. dre metha/ wu-tang .............
ili ti starog njemackog rap-a AZAD , Kool Savas, Fanta 4 .....
Post Reply