Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 82569
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#26 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by Truba »

ja sam godinama dolazio direkt na forum nisam ni gkledao portal

sada zvrknem... rijetko čitam
servisne info me najviše zanimaju
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#27 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by rizibizi »

Najjaci su mi ovi savjeti ne citaj, ne gledaj, ne nerviraj se. Jok brate ja cu od tolike dosade onda da pocnem da se drogiram, opijam sta li. Kao prica ide stvoris svoj mikrokosmos i u njega pustas sta tebi odgovara i onda tako ti u svom mikrokosmosu izadjes u setnju na Vils u subotu, lagano setas sebe i svoj mikrokosmos gledas gdje ces popiti kafu, ne obracas paznju na gazde pasa koji svoje ljubimce setaju onako na izvolte, na pomahnitale bicikliste i ostale rekreativce koji su valjda i sami u svojim mikrokosmosima pa ne vide nikoga okolo i u po frke izleti lik koji nema blage veze sta je to mikrokosmos. Sreca pa se zavrsilo kako se zavrsilo ali mogla je gomila mikrokosmosa da se sjebe u par minuta. I tako ne citaj, ne gledaj, ne sekiraj se...
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#28 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by snaga_znanja »

Kod klix-a od kad je f.v. postao urednik posebno iritantan nacionalisticki nastrojena izvjestavanja. Prvo koje mi je upalo u oko je bilo za Vaskrs kada je bilo ubistvo u Kozluku i kada je krenula mahalska o nekakvim jajima i pm... Drugo je sad u Prijedoru kada mrtvi hladni za ubijenog kazu bio vrijedan i cestit covjek koji se nikom nije zamjerio, a lik bio lokalni diler, kamatar i ubica svoje supruge prije rata. Potreba za nekakvim izvrtanjem vijesti bez ikakvog smisla i okretanje na nacionalizam.

Pa onda vjerski dogadjaji. Svaki dan po tri vijesti iz IZ, a niko se ovih jadnih ljudi za Ramazan nije sjetio da vide kako i od cega iftare i gdje iftare. :izet:

O svrsavanju na Erdoana i preko glave.

Uglavnom dosadilo mi da citam neobjektivan medij koji polako poceo smrditi na agresorske medije iz rata...
User avatar
Truba
Posts: 82569
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#29 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by Truba »

evo nije više vele

ali urednički kolegij 4 urednika
mi je beze

čim čujem mladi tim odmah znam da je to kokošinjac i neprofesionalnost
:roll:
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#30 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by Baltazar_khan »

odlično! avazovac je otišao :thumbup:

postavlja se pitanje jel otišao svojevoljno ili je dobio nogu?

možda sad da se uveže sa ekskluzivom pa da tamo bude urednik. taj portal je kao stvoren za njega :oops:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#31 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by O'zone »

Možda ovi mladi uspiju da dignu ovaj portal na neki nivo a mogli bi komotno i odavde uzimati pojedine savjete jer i na forumu ima pametnih ljudi
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#32 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by StupskaBitanga »

Prije je Faruk V. dobio nogu nego da je samovoljno otišao
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#33 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by bach »

StupskaBitanga wrote:Prije je Faruk V. dobio nogu nego da je samovoljno otišao
Klix.ba, najposjećeniji informativni portal u Bosni i Hercegovini, nastavlja svoj rad bez Faruka Vele, dosadašnjeg glavnog i odgovornog urednika.

Faruk Vele više nije urednik portala Klix.ba
Uređivačke poslove u budućem periodu obavljat će već postojeći kolegij sastavljen od četiri izvršna urednika - Aida Džaferović, Amer Džano, Jasmin Hadžiahmetović i Adisa Pobrić.

Mladi i vrijedni Klix.ba tim nastavlja donositi brze i tačne informacije u svakodnevnicu svojih vjernih čitalaca, uz uvjerenje da će ubuduće na našim stranicama biti što više pozitivnih i zanimljivih priča.

Kolegi Faruku Veli, koji se na toj poziciji nalazio od 1. marta, želimo uspješan nastavak profesionalne karijere i zahvaljujemo se na nesebičnom doprinosu u povećanju kvaliteta našeg portala.
Meni liči na odstrijel po principu "Idi Vela, ko te hebe, može Klix i bez tebe,"...Zašto bi oni koji sada vode ovaj portal ovu, za prosječnog čitatelja beznačajnu vijest stavili na naslovnicu i još je istakli, osim ako ne žele da se gospodinu FV dodatno narugaju...

Nekadašanja novina Walter je imala strašnu rubriku WANTED, gdje su pljuvali i vrijeđali sve one koji nisu te sedmice bili po volji vlasniku novine, Enveru Čaši Čauševiću. Jednom su tako napiali da Svetlana Bbroz nema sisa itd...Jednom je u toj rubrici u nemilost pao i Nijaz Duraković pa mu nabijeno na nos jer je kćerku postavio za asistenticu, jer studentima daje potpise u kafani, jer se švalera i ne zna za sebe kad se oleši itd i na kraju možda najgora rečenica ikad napisana u domaćem novinarstvu...

"Jer nakon ovog Wanteda Nijaz Duraković neće više pisati za Walter"...

Duraković je naime bio redovni kolumnista Walterova...
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#34 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by rizibizi »

Otis'o si sarme smot'o nisi. 'Bem li ga valjda su 4 glave pametnije od jedne. Ne znam zasto ali sa-x, klix kako god nikad nisam smatrao ozbiljnim portalom u smislu politike, vise ono, red politike, red servisnih informacija i nekoliko redova dobre zajebancije uz "razradjen" forum. E sta im je trebalo da petljaju sa ovim Farukom V. sto bi fejs rekao ne znam fakat, ali da je pojebao koncepciju jasta je, sreca nije se dugo zadrzao pa se situacija da sanirati. Idu izbori, predizborna mechanja su uveliko tu, vidjet cemo kako ce se klix postaviti u svim tim kombinacijama. Kako god sad bi se moglo i sta normala procitati na portalu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#35 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by insomnia78 »

Joj co'ek bi reko Klix prije bio NYT jbt
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#36 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by suncica24 »

Klix je definitivno pao k.... za usi kada je promijenio domenu iz sarajevo-x u klix, to jeste kada su proradili apetiti pa kao portal vise nije koncentriran na Sarajevo, vec na siri prostor, s tim da je i dalje gledanje na dogadjaje, probleme i stvari ostalo uskocarsijsko, bez kvalitetnih informacija iz drugih dijelova BiH i regiona, a sa mahaliziranjem informacija koje se plasiraju iz Sarajeva.
Nek sad imamo tu mahalsku rubriku gdje je ko sjedio u kafani i kako mu je bilo, krizaljku i par prepisanih clanaka sa net. hr i indexa... to je mjera dometa portala.

A inace... ne gledam vijesti, ne citam novine. Nase.
A jako blizu sam toga da uopste ne citam novine i portale (tv svakako nemam).
Jer, kao sto pokretacica teme rece, sta ja imam od toga, i s tim, i sta ja mogu povodom toga da je tamo negdje u Bangladesu se prevrnuo autobus.
Sutra sudar vozova.
Prekosutra avion.
Onda o ubistvima. Tamo negdje u Texasu.
Pa onda sav taj red crne kronike iz nasih krajeva.

Sta ja tu mogu?
NISTA! Bas nista!
Osim sto zatrpavanje tim vijestima pravi od mene imbecilnu budalu koja vise ne reaguje ni tamo gdje bi trebala reagovati. Otupljuje. Isto kao kao sto prosjacenje (ovdje ubrajam i sve te akcije "Slikovnica za pomoc djeci iz socijalno ugrozenih porodica"...) utjece na to da postajemo imuni na pozive za pomoc.

Tako da... cekam da potpuno otupim. :sad:

PS: Uvijek sam se pitala zasto u novinama postoji samo crna, a ne i bijela (sarena) kronika?
I sto ima 10 strana smrtovnica, a ni jedna rodjendanica, stranica cestitki povodom braka, diplome, nekog lijepog dogadjaja?
(eto ideje za biznisa :D )
User avatar
snaga_znanja
Posts: 3385
Joined: 05/10/2009 22:03

#37 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by snaga_znanja »

insomnia78 wrote:Joj co'ek bi reko Klix prije bio NYT jbt
Nije bio NYT ali je definitivno poceo postajati SRNA u svom naj izdanju iz 1992. :izet:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#38 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by StupskaBitanga »

Ima mnogo urednika koji dođu i kažu: NEMA DOVOLJNO MRTVIH
Znači nažalost crna hronika je mnogima mjerilo vijesti i popunjavanje istih
Ne treba govoriti o neprimjerenim izjavama voditelja kojim im budu napisani od tih istih urednika
Recimo neku noć je Emina Delić-Pazelja izjavila za ŽK: Dobro je da je u pitanju stranačka a ne državna stvar za koju je kao član Predsjesništva odgovoran (aluzija na izjavu ŽK da je totalni idiot)
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#39 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by bach »

Ode i Tanja Sekulić sa Klixa...

Image


A evo šta je FV pisao po FB predosjećajući svoj posljednji dan u firmi braće Šimić
Faruk Vele shared Meša Selimović's photo.
23 hours ago
"I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."

(Sjećanja)
The BEN10
Posts: 7592
Joined: 19/09/2011 09:03

#40 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by The BEN10 »

insomnia78 wrote:Pa samim tim sto su Njemacka i Francuska puno vece, uredjenije i bogatije od nas imas i vise kulturnih i vise kvalitetnijih sadrzaja
Sad da su nesto informisaniji o tome sta se desava u svijetu i nisu niti ih zanima
Kod nas je obrnuto, Bosnjo zna sve planove Obame, Putina i Izraela, pogledaj samo koliki trud ljudi ulazu na temama o Siriji, Ukrajini i Izraelu a u isto vrijeme ga isti ljudi od zavrsetka rata klepaju po usima
:thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 82569
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#41 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by Truba »

njima prije svega treba jedan dobar lektor koji je imao desetke na faksu a ne nešto priučeno

i gdje odoše ovo dvoje?
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#42 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by bach »

Black swan wrote:njima prije svega treba jedan dobar lektor koji je imao desetke na faksu a ne nešto priučeno

i gdje odoše ovo dvoje?
Eno Tanje na N1.


Vele je sigurno kući i plače...
User avatar
Truba
Posts: 82569
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#43 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by Truba »

kad su ovi završili žurnalistiku nikog ne mogu prepoznati :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#44 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by agent_zero »

Apsolutno se slažem sa otvaračicom teme.

Pretjeruje se i narod se (ionako očajan, depresivan i stresan) i dalje "ubija" novinskim naslovima. Najlakše je reći "nemojte otvarati ili čitati", ali to nije rješenje.

Morala bi postojati neka novinarska lektura koliko kakvih vijesti smije biti objavljeno. Pa dovoljno je uporediti, recimo strane medije. Ljudi imaju normalan balanas svega.
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#45 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by bach »

Black swan wrote:kad su ovi završili žurnalistiku nikog ne mogu prepoznati :D

Uglavnom generacija 1986...

Sekulićka

Maja Nukić ex Karalić djevojački Beker zdavač:


Lejla Čolak - radila u časopisu Magazine i na RadioSarajevo.ba


btw

Ime gospodina FV je još uvijek u impresumu Klixa...
zdavač:
InterSoft d.o.o. Sarajevo
Glavni i odgovorni urednik:
Faruk Vele

Uredništvo:
Tatjana Sekulić
Adisa Pobrić
Aida Džaferović
Jasmin Hadžiahmetović
Novinari i saradnici:
Edita Gorinjac
Maja Beker
Nedžad Jamaković
Dalibor Bošnjak
Amer Džano
Elvir Zubović
Elmir Tozo
Edin Isanović
Elmedin Mehić
Urednik fotografije:
Feđa Krvavac
Fotoreporteri:
Davorin Sekulić
Nedim Grabovica
Edin Hadžihasić
Darko Zabuš
Elmedin Mehić
Lektorica:
Aida Olovčić
Križaljka:
Emir Vučijak
Marketing:
Amela Smajlagić
Ivan Vidović
Development & design:
Vedad Šoše
Eldin Herić
Irfan Hodžić
Mirza Ohranović
Direktor:
Dario Šimić
Izvršni direktor:
Mario Šimić
Adresa:
InterSoft d.o.o. Sarajevo
(za Klix.ba)
Kralja Tvrtka 12
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina
User avatar
Truba
Posts: 82569
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#46 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by Truba »

1986.
:lol:
nije ni čudo što kažu da je goražde na uni :D

samo jamakovića znam
ostale ni facom
s predavanjima sam završio 2003. dakle oni su bezbeli poslije krenuli ako su i završili žurnalistiku u SA i ikako
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#47 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by bach »

Black swan wrote:1986.
:lol:
nije ni čudo što kažu da je goražde na uni :D

samo jamakovića znam
ostale ni facom
s predavanjima sam završio 2003. dakle oni su bezbeli poslije krenuli ako su i završili žurnalistiku u SA i ikako
Kada sam prvi put ovu fotku vidio kod Sekulićke na profilu, pomislio sam da je Jamaković na slici...Međutim nije...Vela je...

Jamković i Vele mi djeluju kao da su dva brata ili dva bliska rođaka...
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2460
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#48 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by cenecimoveocino »

Tu sam zbog foruma :novine:
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#49 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by OldMayor »

Ja ne znam kad su ovi sa klixa uradili neku pricu, napisali neki tekst, bilo sta... Pa jbmu evo koliko ih ima, zar treba toliko radnika da se kopiraju vijesti novinskih agencija i prevode tekstovi sa drugih portala?! Ali kad malo bolje vidim, pa ko ce napisat taj tekst. Skupina kvazi-novinara, koji su nepismeni do zla boga.

Sjecate se ovoga:
http://www.klix.ba/magazin/film-tv/port ... /120608122
:lol:

Klix bukvalno otvorim samo da udjem na forum, idem preko portala, samo eto otprilike da vidim sta je napisano. Ono sto pise u onih nekoliko slicica pogledam onako preletim ocima i odem na forum.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 56029
Joined: 15/12/2008 16:53

#50 Re: Klix.ba i općenito BH medijska depresivna propaganda

Post by ultima_palabra »

OldMayor wrote:Ja ne znam kad su ovi sa klixa uradili neku pricu, napisali neki tekst, bilo sta... Pa jbmu evo koliko ih ima, zar treba toliko radnika da se kopiraju vijesti novinskih agencija i prevode tekstovi sa drugih portala?! Ali kad malo bolje vidim, pa ko ce napisat taj tekst. Skupina kvazi-novinara, koji su nepismeni do zla boga.

Sjecate se ovoga:
http://www.klix.ba/magazin/film-tv/port ... /120608122
:lol:

Klix bukvalno otvorim samo da udjem na forum, idem preko portala, samo eto otprilike da vidim sta je napisano. Ono sto pise u onih nekoliko slicica pogledam onako preletim ocima i odem na forum.
Nekad je znalo toga biti, u zadnje 2-3 godine definitivno ne.
Post Reply