Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
atomiccph
Posts: 28
Joined: 31/05/2012 15:30

#26 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by atomiccph »

El malagueño wrote:Danska je zemlja koja fakat nema nikakav imidz. Ono kad neko kaze danska to mi je sinonim za dosadu. Neznam sto se ovaj zviz tako lozi na dansku. U holandiji se uvijek ulaze u skolstvo, r&d itd i redovno se spomene strah jutlandizacije - ne predstavljanja nicega na svjetskoj ekonomskoj sceni kao sto je
To stvar sa jutlandom.

Osim lega jebo me svak ako znam ijedan danski proizvod..
LEGO, Carlsberg, MAERSK (shipping, ulje itd), Novo Nordisk (inzulin itd), Bang&Olufsen, Vestas, Siemens Wind Power (nekada Bonus), Danfoss, Grundfoss, GN Store Nord, IC Company, FLSmidth itd. Danci su poznati i priznati za dizajn. Vecina pobrojanih su vodece u svojim poljima u svijetu. Imaju razvijenu industriju i puno manjih inovativnih firmi koje obrcu velike pare. Danska je ekonomski bolje stojeca od Holandije.
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#27 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Itakoto »

atomiccph wrote:
El malagueño wrote:Danska je zemlja koja fakat nema nikakav imidz. Ono kad neko kaze danska to mi je sinonim za dosadu. Neznam sto se ovaj zviz tako lozi na dansku. U holandiji se uvijek ulaze u skolstvo, r&d itd i redovno se spomene strah jutlandizacije - ne predstavljanja nicega na svjetskoj ekonomskoj sceni kao sto je
To stvar sa jutlandom.

Osim lega jebo me svak ako znam ijedan danski proizvod..
LEGO, Carlsberg, MAERSK (shipping, ulje itd), Novo Nordisk (inzulin itd), Bang&Olufsen, Vestas, Siemens Wind Power (nekada Bonus), Danfoss, Grundfoss, GN Store Nord, IC Company, FLSmidth itd. Danci su poznati i priznati za dizajn. Vecina pobrojanih su vodece u svojim poljima u svijetu. Imaju razvijenu industriju i puno manjih inovativnih firmi koje obrcu velike pare. Danska je ekonomski bolje stojeca od Holandije.
Cuo samo za Lego, pivu i ovu tehniku (B&O). Cuj Siemens Wind Power? Pa mogao su navesti i McDonalds, Coca Colu, VW jer i oni proizvode nesto u Danskoj. Ali hebi ga, nije to dansko.
atomiccph
Posts: 28
Joined: 31/05/2012 15:30

#28 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by atomiccph »

Itakoto wrote:
atomiccph wrote:
El malagueño wrote:Danska je zemlja koja fakat nema nikakav imidz. Ono kad neko kaze danska to mi je sinonim za dosadu. Neznam sto se ovaj zviz tako lozi na dansku. U holandiji se uvijek ulaze u skolstvo, r&d itd i redovno se spomene strah jutlandizacije - ne predstavljanja nicega na svjetskoj ekonomskoj sceni kao sto je
To stvar sa jutlandom.

Osim lega jebo me svak ako znam ijedan danski proizvod..
LEGO, Carlsberg, MAERSK (shipping, ulje itd), Novo Nordisk (inzulin itd), Bang&Olufsen, Vestas, Siemens Wind Power (nekada Bonus), Danfoss, Grundfoss, GN Store Nord, IC Company, FLSmidth itd. Danci su poznati i priznati za dizajn. Vecina pobrojanih su vodece u svojim poljima u svijetu. Imaju razvijenu industriju i puno manjih inovativnih firmi koje obrcu velike pare. Danska je ekonomski bolje stojeca od Holandije.
Cuo samo za Lego, pivu i ovu tehniku (B&O). Cuj Siemens Wind Power? Pa mogao su navesti i McDonalds, Coca Colu, VW jer i oni proizvode nesto u Danskoj. Ali hebi ga, nije to dansko.
Siemens Wind Power se zvao Bonus. Danska firma koju je Siemens kupio. Sav R&D i veci dio produkcije je u Danskoj.
User avatar
Maverick78
Posts: 851
Joined: 09/05/2012 01:15
Location: Malmö / Sweden

#29 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Maverick78 »

Maersk je definitivno najveća i najjača danska kompanija. Ali je i u svjetskim okvirima jedna od najvećih u svom poslu.

http://www.prodenmark.com/danish-compan ... -companies

Svakako Danska ima izuzetno jaku privredu, super standard I odlična je zemlja za život.
Meni komšijski Kopenhagen je priča za sebe, ekstra grad u svakom pogledu :thumbup: , ali da je skup jeste :D . Doduše ko radi tamo, onda njemu je full.
Btw. Dosta danaca kupuje stanove i kuće u Malmö-u. Ima jedan novoizgrađeni dio grada pored mora, perverzija kakve su zgrade tu i stanovi, ali bukvalno cijelo naselje je super dobro napravljeno i sređeno. Dancima to dođe povoljno u odnosu na Kopenhagen, pa kupe ovamo stan, a na posao idu u Kphg. Naselje se inače nalazi u blizini mosta kojim se pređe u Kphg, tako da im dođe ko u drugi dio grada da su prešli :D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#30 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

Maverick78 wrote:Maersk je definitivno najveća i najjača danska kompanija. Ali je i u svjetskim okvirima jedna od najvećih u svom poslu.

http://www.prodenmark.com/danish-compan ... -companies

Svakako Danska ima izuzetno jaku privredu, super standard I odlična je zemlja za život.
Meni komšijski Kopenhagen je priča za sebe, ekstra grad u svakom pogledu :thumbup: , ali da je skup jeste :D . Doduše ko radi tamo, onda njemu je full.
Btw. Dosta danaca kupuje stanove i kuće u Malmö-u. Ima jedan novoizgrađeni dio grada pored mora, perverzija kakve su zgrade tu i stanovi, ali bukvalno cijelo naselje je super dobro napravljeno i sređeno. Dancima to dođe povoljno u odnosu na Kopenhagen, pa kupe ovamo stan, a na posao idu u Kphg. Naselje se inače nalazi u blizini mosta kojim se pređe u Kphg, tako da im dođe ko u drugi dio grada da su prešli :D

Vjeruj mi nije Kopenhagen grad za svakoga, odnosno svacij dzep, mozes ti imati posao u Kopenhagenu, a da nemas dovoljno za zivota, u tom slucaju zivis i do 50km van grada i vozaris ili ides vozom na posao. To o Svedskoj drzi vode, jer Svedska za Danske standarde je jako jeftina. Pa samo ona vasa cokolada Marabou velika kosta kod vas, bar sam ja kupio za 17sek tabla, ista takva u Dnaskoj kosta 28dkr, sto je oko 35sek. U glavnom skoro sve osim alkohola, zbog vaseg sistema, je jeftinije kod vas. Hrana od 15-20%, slatko oko 50% Higijenski i toalet stvari preko 70%, ja dok kupim jednu pastu za sube u Svedskoj mogu kupiti tri.
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#31 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Itakoto »

atomiccph wrote:
Itakoto wrote:
atomiccph wrote: LEGO, Carlsberg, MAERSK (shipping, ulje itd), Novo Nordisk (inzulin itd), Bang&Olufsen, Vestas, Siemens Wind Power (nekada Bonus), Danfoss, Grundfoss, GN Store Nord, IC Company, FLSmidth itd. Danci su poznati i priznati za dizajn. Vecina pobrojanih su vodece u svojim poljima u svijetu. Imaju razvijenu industriju i puno manjih inovativnih firmi koje obrcu velike pare. Danska je ekonomski bolje stojeca od Holandije.
Cuo samo za Lego, pivu i ovu tehniku (B&O). Cuj Siemens Wind Power? Pa mogao su navesti i McDonalds, Coca Colu, VW jer i oni proizvode nesto u Danskoj. Ali hebi ga, nije to dansko.
Siemens Wind Power se zvao Bonus. Danska firma koju je Siemens kupio. Sav R&D i veci dio produkcije je u Danskoj.
Aha. Znaci McDonalds preuzme neki fast food chain iz Danske, McDonalds je danski. Coca Cola preuzme neku dansku fabriku pica i Coca Cola je danska.
Upravo provjerih na internetu, zentrala Siemens Wind Powers je u Hamburgu, dakle njemacka firma nevazno gdje producira energiju.
Sta je pisac htio da kaze: mali ste i nebitni na svjetskom trzistu. :D MAERSK vidim da je velika firma ali vecina nikad nije cula za nju.

Edit: Evo da se ne prepiremo. :D Siemens Wind Power pridonosi danskom GDP ali ne i danskom GNP jer nije danska firma. :izet:
Last edited by Itakoto on 14/04/2015 14:19, edited 2 times in total.
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#32 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Itakoto »

Zviz wrote:
Maverick78 wrote:Maersk je definitivno najveća i najjača danska kompanija. Ali je i u svjetskim okvirima jedna od najvećih u svom poslu.

http://www.prodenmark.com/danish-compan ... -companies

Svakako Danska ima izuzetno jaku privredu, super standard I odlična je zemlja za život.
Meni komšijski Kopenhagen je priča za sebe, ekstra grad u svakom pogledu :thumbup: , ali da je skup jeste :D . Doduše ko radi tamo, onda njemu je full.
Btw. Dosta danaca kupuje stanove i kuće u Malmö-u. Ima jedan novoizgrađeni dio grada pored mora, perverzija kakve su zgrade tu i stanovi, ali bukvalno cijelo naselje je super dobro napravljeno i sređeno. Dancima to dođe povoljno u odnosu na Kopenhagen, pa kupe ovamo stan, a na posao idu u Kphg. Naselje se inače nalazi u blizini mosta kojim se pređe u Kphg, tako da im dođe ko u drugi dio grada da su prešli :D

Vjeruj mi nije Kopenhagen grad za svakoga, odnosno svacij dzep, mozes ti imati posao u Kopenhagenu, a da nemas dovoljno za zivota, u tom slucaju zivis i do 50km van grada i vozaris ili ides vozom na posao. To o Svedskoj drzi vode, jer Svedska za Danske standarde je jako jeftina. Pa samo ona vasa cokolada Marabou velika kosta kod vas, bar sam ja kupio za 17sek tabla, ista takva u Dnaskoj kosta 28dkr, sto je oko 35sek. U glavnom skoro sve osim alkohola, zbog vaseg sistema, je jeftinije kod vas. Hrana od 15-20%, slatko oko 50% Higijenski i toalet stvari preko 70%, ja dok kupim jednu pastu za sube u Svedskoj mogu kupiti tri.
Uvijek kukas... :roll:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#33 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

Itakoto wrote:
Zviz wrote:
Maverick78 wrote:Maersk je definitivno najveća i najjača danska kompanija. Ali je i u svjetskim okvirima jedna od najvećih u svom poslu.

http://www.prodenmark.com/danish-compan ... -companies

Svakako Danska ima izuzetno jaku privredu, super standard I odlična je zemlja za život.
Meni komšijski Kopenhagen je priča za sebe, ekstra grad u svakom pogledu :thumbup: , ali da je skup jeste :D . Doduše ko radi tamo, onda njemu je full.
Btw. Dosta danaca kupuje stanove i kuće u Malmö-u. Ima jedan novoizgrađeni dio grada pored mora, perverzija kakve su zgrade tu i stanovi, ali bukvalno cijelo naselje je super dobro napravljeno i sređeno. Dancima to dođe povoljno u odnosu na Kopenhagen, pa kupe ovamo stan, a na posao idu u Kphg. Naselje se inače nalazi u blizini mosta kojim se pređe u Kphg, tako da im dođe ko u drugi dio grada da su prešli :D

Vjeruj mi nije Kopenhagen grad za svakoga, odnosno svacij dzep, mozes ti imati posao u Kopenhagenu, a da nemas dovoljno za zivota, u tom slucaju zivis i do 50km van grada i vozaris ili ides vozom na posao. To o Svedskoj drzi vode, jer Svedska za Danske standarde je jako jeftina. Pa samo ona vasa cokolada Marabou velika kosta kod vas, bar sam ja kupio za 17sek tabla, ista takva u Dnaskoj kosta 28dkr, sto je oko 35sek. U glavnom skoro sve osim alkohola, zbog vaseg sistema, je jeftinije kod vas. Hrana od 15-20%, slatko oko 50% Higijenski i toalet stvari preko 70%, ja dok kupim jednu pastu za sube u Svedskoj mogu kupiti tri.
Uvijek kukas... :roll:
Ako je kukati prikazati realnost onda citav svijet kuka. Cinjenica je da je Svedska znatno jeftinija od Danske, a najveci razlog je dodatni porezi i DDV od 25%! To sto ti hoces da pokazes neku komotnost, uspjesnost, a zna se kome, kad i gdje, cini, zivi u lazi, tvoj izbor ne moj. A po pitanju Kopenhagena, ti izgleda nemaj blage veze koliko sta kosta. Ljudi placaju sobu, u stanu gdje sve dijele sa jos jednu ili dvije nepoznate osobe preko 600€ mjesecno + ostali neki izdatci! To nije kuknjava, nego realnost. Kuknjava je ziviti u takvom trosku a ne mrdnuti prstom, da ucinis nesto protiv istog.
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#34 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Itakoto »

Zar ti nisi danski partiot? :lol:
A ide se u kupovinu u Svedsku, a? Sta je sa jacanjem danske ekonomije, ocuvanjem radnih mjesta i ostalim folovima? :D
User avatar
Maverick78
Posts: 851
Joined: 09/05/2012 01:15
Location: Malmö / Sweden

#35 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Maverick78 »

@Zviz, pa jeste Kopenhagen prica za sebe, isto kao i Stockholm ovamo u Svedskoj. Preskupi su za zivot ko ima neki prosjecan posao, pa se uglavnom onda zivi u okolnim naseljima. Ali to je cijena toga, hocu da zivim bas u Kphg ili Sthlmu... Moze, ali sa nekom prosjecnom platom ces zivjeti dalje od centra. Inace imaju i Kopenhagen i Stockholm dijelova prosto na dupe da padnes kako je... posebno ova novija naselja, ko da si u kakvm ScFi filmu :D

Btw. Marabou je cini mi se ona od 100gr oko 15 kruna u Lidlu, u ICA-i ili Coop Forumu je mozda 17 ne znam tacno, a Colgate pasta 20sek ona 125ml... koliko je to onda pasta u DK, 60sek? :o :shock: Nisam nesto zalazio tamo po supermarketima tamo pa ne znam...
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#36 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

Itakoto wrote:Zar ti nisi danski partiot? :lol:
A ide se u kupovinu u Svedsku, a? Sta je sa jacanjem danske ekonomije, ocuvanjem radnih mjesta i ostalim folovima? :D
Nigdje ja nisam napisao da idem u Svedsku po kupovinu, ali sam napisao da kad sam bio u posjeti susjedima, da sam otisao i do prodavnice i zapazio cijene. Jebeno velika razlika. Kad vec citas onda bar i procitaj sta pisem.
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#37 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Itakoto »

Znaci ipak patriot. :izet:
A po svedskim prodavnicama se samo setkas i usporedjujes cijene. :lol:
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#38 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

Maverick78 wrote:@Zviz, pa jeste Kopenhagen prica za sebe, isto kao i Stockholm ovamo u Svedskoj. Preskupi su za zivot ko ima neki prosjecan posao, pa se uglavnom onda zivi u okolnim naseljima. Ali to je cijena toga, hocu da zivim bas u Kphg ili Sthlmu... Moze, ali sa nekom prosjecnom platom ces zivjeti dalje od centra. Inace imaju i Kopenhagen i Stockholm dijelova prosto na dupe da padnes kako je... posebno ova novija naselja, ko da si u kakvm ScFi filmu :D

Btw. Marabou je cini mi se ona od 100gr oko 15 kruna u Lidlu, u ICA-i ili Coop Forumu je mozda 17 ne znam tacno, a Colgate pasta 20sek ona 125ml... koliko je to onda pasta u DK, 60sek? :o :shock: Nisam nesto zalazio tamo po supermarketima tamo pa ne znam...
Ima kvartova sa novo gradnjom, kako koji, neki su uljudni a neki gotovo akvarij ali i cijene su nabiberene u nebo. Stan za 4-clanu prodicu nekih 100m2 nije ispod 18-24.000kr mjesecno, sto u brojnim slucajima znaci 3/4 jedne citave plate. U Danskoj pretezno se prodaje, dvije u jednom pakovanju i cijena je oko 45kr ali sam u Svedskoj vidio colgate jedan za cijenu 14sek! Sto je oko 11dkr. Inace javna tajna je u Danskoj, da vecina prodavnica gdje prodaju razne bombone na grame, da gotovo 3/4 tih bonbona je nabavljeno u Svedskoj a ostatak u Njemackoj.
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#39 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

Itakoto wrote:Znaci ipak patriot. :izet:
A po svedskim prodavnicama se samo setkas i usporedjujes cijene. :lol:
Jes bas tako, mazno na lotu 300 i kusur miliona kruna, i sad hladim muda.
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#40 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Itakoto »

Blago se Danskoj. :D
Nego sta piskaras po forumu i gubis vrijeme. Zar nema vise nijedan Balkanac u okolini vrijedan smekanja? Hush, hush... :zzzz:
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#41 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by stakasa »

Zviz wrote:
Maverick78 wrote:Maersk je definitivno najveća i najjača danska kompanija. Ali je i u svjetskim okvirima jedna od najvećih u svom poslu.

http://www.prodenmark.com/danish-compan ... -companies

Svakako Danska ima izuzetno jaku privredu, super standard I odlična je zemlja za život.
Meni komšijski Kopenhagen je priča za sebe, ekstra grad u svakom pogledu :thumbup: , ali da je skup jeste :D . Doduše ko radi tamo, onda njemu je full.
Btw. Dosta danaca kupuje stanove i kuće u Malmö-u. Ima jedan novoizgrađeni dio grada pored mora, perverzija kakve su zgrade tu i stanovi, ali bukvalno cijelo naselje je super dobro napravljeno i sređeno. Dancima to dođe povoljno u odnosu na Kopenhagen, pa kupe ovamo stan, a na posao idu u Kphg. Naselje se inače nalazi u blizini mosta kojim se pređe u Kphg, tako da im dođe ko u drugi dio grada da su prešli :D

Vjeruj mi nije Kopenhagen grad za svakoga, odnosno svacij dzep, mozes ti imati posao u Kopenhagenu, a da nemas dovoljno za zivota, u tom slucaju zivis i do 50km van grada i vozaris ili ides vozom na posao. To o Svedskoj drzi vode, jer Svedska za Danske standarde je jako jeftina. Pa samo ona vasa cokolada Marabou velika kosta kod vas, bar sam ja kupio za 17sek tabla, ista takva u Dnaskoj kosta 28dkr, sto je oko 35sek. U glavnom skoro sve osim alkohola, zbog vaseg sistema, je jeftinije kod vas. Hrana od 15-20%, slatko oko 50% Higijenski i toalet stvari preko 70%, ja dok kupim jednu pastu za sube u Svedskoj mogu kupiti tri.
Joj zviz da sam znao da ti se je ovako stislo okanio bi te se. Pa ni cokoladu ne kupis spontano nego gledas gdje je 17 a gdje 34.
Izvini buraz, necu vise
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#42 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

stakasa wrote:
Vjeruj mi nije Kopenhagen grad za svakoga, odnosno svacij dzep, mozes ti imati posao u Kopenhagenu, a da nemas dovoljno za zivota, u tom slucaju zivis i do 50km van grada i vozaris ili ides vozom na posao. To o Svedskoj drzi vode, jer Svedska za Danske standarde je jako jeftina. Pa samo ona vasa cokolada Marabou velika kosta kod vas, bar sam ja kupio za 17sek tabla, ista takva u Dnaskoj kosta 28dkr, sto je oko 35sek. U glavnom skoro sve osim alkohola, zbog vaseg sistema, je jeftinije kod vas. Hrana od 15-20%, slatko oko 50% Higijenski i toalet stvari preko 70%, ja dok kupim jednu pastu za sube u Svedskoj mogu kupiti tri.
Joj zviz da sam znao da ti se je ovako stislo okanio bi te se. Pa ni cokoladu ne kupis spontano nego gledas gdje je 17 a gdje 34.
Izvini buraz, necu vise[/quote]


Buraz ja kupujem na tone, ne na komad. Pa cisto iz poslovnog pojma gledam kako da imam MASNU zaradu :wink: :oops:
Itakoto
Posts: 2166
Joined: 17/09/2013 19:07

#43 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Itakoto »

I onda prodajes Dancima po dvostrukoj cijeni? Gdje je zavrsio patriotizam? :D
Dick Wanker
Posts: 122
Joined: 18/02/2014 09:36

#44 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Dick Wanker »

Zviz je svercer ba...Ne znam kako to prije niste provalili... :D
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#45 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by fidoremilienko »

U petak, sergija za zvizgonju. :D
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#46 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by stakasa »

fidoremilienko wrote:U petak, sergija za zvizgonju. :D
Vala sevapa ufatit...
Zna frajer posto su makaroni u Malmeu
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#47 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by fidoremilienko »

Koliko kuka frajer, jbte, trebali bi ga protjerati nazad u BiH.
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#48 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by stakasa »

Ali vazda je na nekakvim tajnim zadacima, evo sad export - import, donedavno je radio za vladu :D
User avatar
Zviz
Posts: 4993
Joined: 19/08/2012 15:40
Location: Sarejevo / Gvineja-Bisau / Tokijo / Brisel / Kopenhagen / Guam

#49 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by Zviz »

Sa koje cuke ste vi sisli ili vasi stariji braco mila. Zna se ko su svetceri, zemo iz Koldinga prodaje suho meso raji, farba im oci da on to susi i sve, drugi zemo iz svedske mu dovozi krepano meso, koje kupi i budi posto na crno. Biseri su bili prodaja laznij liljamovic i brajlovic ili kako vec se zovu, gore na sjeveru naki hostapleri nisu imali biljeg posla. Ima i zemo uz granicu koji uvozi meso od jednog iz Slovenije, sve na crno, pa prodaje po kucama. Da nepricam o svercu ilegalnih ponuda za ljetovanje u HR! Bili su cak na TV jedva su znali sastaviti pet rijeci kako treba, a reklamiraju se samo ah nemogu da zborim. Ko je voziko kombije od sela do sela u kvartove i nasima prodava majoneze, pastete, ajvare i rahat lokum... na svedske tablice? Svak zna sve samo sto se suti, ja necu da sutim! Bujrum pa da vam malo uzivo pokazem kako se nasi bave svercom, cak i iz bih uvoze gvozdje...
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#50 Re: Kongeriget Danmark, all about (Zviz owned)

Post by SaraFina »

Zviz, ima li kakva stranica gdje se moze upoznati mladi i zgodni Danac za udaju. Ja bi se iselila u Skandinaviju, a obzirom da ti Dansku prezentiraš u superlstivu uvijek, izbor je pao na nju :)
Post Reply