Jusuf Nurkić

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Saian
Posts: 15383
Joined: 08/04/2004 21:50

#26 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Saian »

nego
Radi se o biko borbama (?). Moj djed to stvarno organizuje i ide na te biko borbe, i jednog dana je moj stari isao sa njim i jednostavno bik se oteo kontroli i on je uzeo bika za rogove i oborio ga, nista drugo, tako da, to je bilo.
Da stari, stari.
Cekaj, cekaj... oborio je bika golim rukama?
A sta da ti kazem! Mi smo normalna porodica.
:D pa et
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#27 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by fixer »

On je odrastao medju njima. Jahao ih ko dijete. :D Najbolje od svega je to sto mu je stari, kako se ja sjecam, najebao na sudu sto je prebio 14 ljudi. :D K'o, eto, on njih napao. Ko ide bit 14 ljudi? :D Jos imao sluzbeni pistolj kod sebe i nije ga htio upotrijebit. Ovi na njega isli s vilama, lopatama. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59020
Joined: 03/08/2010 19:04

#28 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

fixer wrote:On je odrastao medju njima. Jahao ih ko dijete. :D Najbolje od svega je to sto mu je stari, kako se ja sjecam, najebao na sudu sto je prebio 14 ljudi. :D K'o, eto, on njih napao. Ko ide bit 14 ljudi? :D Jos imao sluzbeni pistolj kod sebe i nije ga htio upotrijebit. Ovi na njega isli s vilama, lopatama. :D


to u tuzli?
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#29 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by fixer »

kakavdanakneiskustvu wrote:
fixer wrote:On je odrastao medju njima. Jahao ih ko dijete. :D Najbolje od svega je to sto mu je stari, kako se ja sjecam, najebao na sudu sto je prebio 14 ljudi. :D K'o, eto, on njih napao. Ko ide bit 14 ljudi? :D Jos imao sluzbeni pistolj kod sebe i nije ga htio upotrijebit. Ovi na njega isli s vilama, lopatama. :D


to u tuzli?
Koje sad? :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59020
Joined: 03/08/2010 19:04

#30 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

fixer wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
fixer wrote:On je odrastao medju njima. Jahao ih ko dijete. :D Najbolje od svega je to sto mu je stari, kako se ja sjecam, najebao na sudu sto je prebio 14 ljudi. :D K'o, eto, on njih napao. Ko ide bit 14 ljudi? :D Jos imao sluzbeni pistolj kod sebe i nije ga htio upotrijebit. Ovi na njega isli s vilama, lopatama. :D


to u tuzli?
Koje sad? :D


ma to sa starim
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#31 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by fixer »

Zivinice. Sad, davno sam cuo tu pricu oko oca mu, pa sam detalje zaboravio. Znam kroz maglu da je tu bilo jos zanimljivih prica. :D Znam da sam mislio da je menadzer taj drogeras. :D
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#32 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Artest »

Kad sam vidjeo njegovu igru na prvoj utakmici B divizije, rekao sam da je to to. Imamo hit.

Kad znamo kakvo je drvo bio Pekovic sa 19 g. i gdje je sada (60 mil., a ima svega potez u napadu - medjutim i snagu vola) i kad znamo da kakav je M. Gasol bio u njegovim godinama, onda se opravdano nadam da imamo buduceg startera u NBA. Samo lakapo i bez povreda.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#33 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by fixer »

Artest wrote:Kad sam vidjeo njegovu igru na prvoj utakmici B divizije, rekao sam da je to to. Imamo hit.

Kad znamo kakvo je drvo bio Pekovic sa 19 g. i gdje je sada (60 mil., a ima svega potez u napadu - medjutim i snagu vola) i kad znamo da kakav je M. Gasol bio u njegovim godinama, onda se opravdano nadam da imamo buduceg startera u NBA. Samo lakapo i bez povreda.
Pekovic i Gasol su bili vrhunski igraci u tim godinama. Mojne lozit. :-) Gasol bio malo polud, ali igracina je uvijek bio.

Pekovica u tim godinama samo Vidmar mogao cuvati na tim U20 utakmicama. Protiv svojih godista je sasvim dominirao.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#34 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Artest »

Jah, Mark dominiro, pa sa 23 g. bio u Gironi i izgledao kao izgubljeni satrap u ranim godinama, sto kaze Edin Avdic.

Pekovic sve sto radi radi na cistu snagu. Tehnike bez.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59020
Joined: 03/08/2010 19:04

#35 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

Artest wrote:Jah, Mark dominiro, pa sa 23 g. bio u Gironi i izgledao kao izgubljeni satrap u ranim godinama, sto kaze Edin Avdic.

Pekovic sve sto radi radi na cistu snagu. Tehnike bez.


sa 23 godine u gironi bio mvp španske lige
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#36 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by fixer »

Artest wrote:Jah, Mark dominiro, pa sa 23 g. bio u Gironi i izgledao kao izgubljeni satrap u ranim godinama, sto kaze Edin Avdic.

Pekovic sve sto radi radi na cistu snagu. Tehnike bez.
Ja sam cuo sta pojedini igraci, koji su igrali protiv njega na tim u20 prvenstvima, govore o njemu. Mark je bio igracina uvijek. Imao je samo problem u glavi. U tim godinama gubio je vrijeme jer je glumio opasnog i neukrotivog, ali uvijek je znao igrati.

Cista snaga ga je dovela do NBA-a. Ako mislis da je to mogao samo na to, onda si pogresno vidio. Jak je i Vidmar ko zemlja, pa ne igra u NBA-u, a nosali su se bare-bare u tim godinama.
Last edited by fixer on 10/11/2013 20:40, edited 1 time in total.
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#37 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Artest »

kakavdanakneiskustvu wrote:
Artest wrote:Jah, Mark dominiro, pa sa 23 g. bio u Gironi i izgledao kao izgubljeni satrap u ranim godinama, sto kaze Edin Avdic.

Pekovic sve sto radi radi na cistu snagu. Tehnike bez.


sa 23 godine u gironi bio mvp španske lige
Nauci se citat, pise u ranim godinama, ne u zadnjoj kad se vec transformiso u zvjer.

I prestani smarat stalnim potpitanjima, copy-paste glupostima...
User avatar
Artest
Posts: 3942
Joined: 12/05/2012 17:04

#38 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Artest »

fixer wrote:
Artest wrote:Jah, Mark dominiro, pa sa 23 g. bio u Gironi i izgledao kao izgubljeni satrap u ranim godinama, sto kaze Edin Avdic.

Pekovic sve sto radi radi na cistu snagu. Tehnike bez.
Ja sam cuo sta pojedini igraci, koji su igrali protiv njega na tim u20 prvenstvima, govore o njemu. Mark je bio igracina uvijek. Imao je samo problem u glavi. U tim godinama gubio je vrijeme jer je glumio opasnog i neukrotivog, ali uvijek je znao igrati.

Cista snaga ga je dovela do NBA-a. Ako mislis da je to mogao samo na to, onda si pogresno vidio. Jak je i Vidmar ko zemlja, pa ne igra u NBA-u, a nosali su se bare-bare u tim godinama.
I sta to vidis u njemu, sem sto se dobro otvori nakon p'n'r -a?

Pozicionira se covjek u odbrani i ne mozes ga pomaknut. Stijena. Treba biti posten i reci da je ovom novom ugovoru kumovalo i odustvovanje Lovea, pa je fino usminkao statistiku dok njega nema.

Cuj Vidmar... :-)


Ne bih se zadrzavao vise.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59020
Joined: 03/08/2010 19:04

#39 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by kakavdanakneiskustvu »

Artest wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Artest wrote:Jah, Mark dominiro, pa sa 23 g. bio u Gironi i izgledao kao izgubljeni satrap u ranim godinama, sto kaze Edin Avdic.

Pekovic sve sto radi radi na cistu snagu. Tehnike bez.


sa 23 godine u gironi bio mvp španske lige
Nauci se citat, pise u ranim godinama, ne u zadnjoj kad se vec transformiso u zvjer.

I prestani smarat stalnim potpitanjima, copy-paste glupostima...


naučio,pročitao,napisao da je bio mvp španske lige,ništa više

nisam tebe ništa pitao nego @fixera,tebi ako smetaju lijepo preskoči
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#40 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by fixer »

Artest wrote: I sta to vidis u njemu, sem sto se dobro otvori nakon p'n'r -a?

Pozicionira se covjek u odbrani i ne mozes ga pomaknut. Stijena. Treba biti posten i reci da je ovom novom ugovoru kumovalo i odustvovanje Lovea, pa je fino usminkao statistiku dok njega nema.

Cuj Vidmar... :-)


Ne bih se zadrzavao vise.
Da, Vidmar i on su se bas rokali na tim omladinskim prvenstvima. :D

Pekovic nije jedan od onih centara poput Tomica, koji sve zna sa loptom, ali njemu to ni ne treba, niti bi Tomic to imao da je malo jaci.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#41 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by burek_in_space »

@Artest, ti opet po svom starom obichaju...necu te ipozoravati dalje, znash shta slijedi ako nisi spreman tudje mishljenje/postove chitati, a ni na koji nachin te ne vrijedjaju.
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#42 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by area51 »

Poznato je da centri malo kasnije košarkaški sazrijevaju.Ono što sam ja večeras vidio protiv Zvezde mali je ogroman potencijal.Skočan,okretan,prodoran,prvi korak odličan...
:thumbup:

P.S.Neće se ovaj dugo zadržati u Cedeviti,ide on u Španiju ili Tursku koliko na ljeto ako ne i prije
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#43 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by fixer »

area51 wrote:Poznato je da centri malo kasnije košarkaški sazrijevaju.Ono što sam ja večeras vidio protiv Zvezde mali je ogroman potencijal.Skočan,okretan,prodoran,prvi korak odličan...
:thumbup:

P.S.Neće se ovaj dugo zadržati u Cedeviti,ide on u Španiju ili Tursku koliko na ljeto ako ne i prije
Pitanje je ugovora. Cedeviti pare ne trebaju.
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#44 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by area51 »

fixer wrote:
area51 wrote:Poznato je da centri malo kasnije košarkaški sazrijevaju.Ono što sam ja večeras vidio protiv Zvezde mali je ogroman potencijal.Skočan,okretan,prodoran,prvi korak odličan...
:thumbup:

P.S.Neće se ovaj dugo zadržati u Cedeviti,ide on u Španiju ili Tursku koliko na ljeto ako ne i prije
Pitanje je ugovora. Cedeviti pare ne trebaju.
Ne bi se reklo,jer da je drugačije napravili bi ozbiljniju ekipu.Ne bi se Zvezda večeras šprdala sa njima.Da im nije bilo ovog malog Jusufa i onog crnca Smita(tako nekako) doživjeli bi debakl
Ipak su mnogo veće pare u Rusiji,Turskoj ili Španiji a o NBA i da ne pričam
User avatar
devito
Posts: 753
Joined: 03/04/2013 17:26

#45 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by devito »

Kakva ce ovo igracina biti.
Danas sto jest jest izvukao Cedevitu iz propasti.Ako se mene pita mogao bi on ostati u Cedeviti jos ,jer sad su mu najvaznije minute i da stekne iskustvo.
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#46 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by area51 »

devito wrote:Kakva ce ovo igracina biti.
Danas sto jest jest izvukao Cedevitu iz propasti.Ako se mene pita mogao bi on ostati u Cedeviti jos ,jer sad su mu najvaznije minute i da stekne iskustvo.
Ja sam ga iskreno prvi put gledao sinoć kao i Cedevitu i stvarno me oduševio,par puta je tako olako napravio majmunom i Katića i Radenovića i Bobija Marjanovića da je to strašno.
Upamtite što vam kažem neće on biti u Cedeviti sledeće sezone
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#47 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by matematicar_teski »

area51 wrote:
devito wrote:Kakva ce ovo igracina biti.
Danas sto jest jest izvukao Cedevitu iz propasti.Ako se mene pita mogao bi on ostati u Cedeviti jos ,jer sad su mu najvaznije minute i da stekne iskustvo.
Ja sam ga iskreno prvi put gledao sinoć kao i Cedevitu i stvarno me oduševio,par puta je tako olako napravio majmunom i Katića i Radenovića i Bobija Marjanovića da je to strašno.
Upamtite što vam kažem neće on biti u Cedeviti sledeće sezone
ja znam gdje ce biti CSKA
on i krsta uh
Doduse juka je defanzivno vec bolji od ovoga,ali u napdau bi mogao nauciti dosta od njega
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#48 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by Tomahawk11 »

Cedevita je usputna stanica. Samo da ne upadne u neku ekipu gdje ce mu davati po 2 minute da igra. Moglo bi se negativno odraziti na njegov uspon.
Onda je i bolje da ostane jos jednu sezonu u Cedeviti, mada tesko, s ovakvom statistikom.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#49 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by fixer »

Ma on mora ostat u Cedeviti. To je sasvim dobro za njegov razvoj. Polako, doci ce i losa forma. Tad ga Cedevita moze isforsirat.
User avatar
hrastov žižak
Posts: 4942
Joined: 31/07/2012 02:00

#50 Re: Jusuf Nurkic, dijamant BH kosarke

Post by hrastov žižak »

Tomahawk11 wrote:Cedevita je usputna stanica. Samo da ne upadne u neku ekipu gdje ce mu davati po 2 minute da igra. Moglo bi se negativno odraziti na njegov uspon.
Onda je i bolje da ostane jos jednu sezonu u Cedeviti, mada tesko, s ovakvom statistikom.
slažeme se. ovi klubovi kao što su npr. cska i fener znaju progutat mlade igrače. bolje i neki osrednji europski klub, nego vrhunski u kojem se neće razvijat.
Post Reply