Zastava BiH

Post Reply
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#26 Re: Zastava BiH

Post by reis1 »

muzicar_iz_parka wrote:
reis1 wrote:Yep, a Josip Broz Tito je poznat kao veliki cvjecar iz 'Olandije i bio je marshal Jugogermanije. :D A i poznato je da je hrvatski jezik veoma slican 'olandskom. :D
Kažu da je drug Tito bio Poljak. :D
Djaba mu sve kad se lozio na kominternu. Ali dobro, on je tu samo naslijedio taj panslavizam na kojeg su se furali po Zg i Bg tam na prijelazu XIX u XX stoljece. :D

Izgleda da su to Europljani skuzili, a sto se vidi i po zastavama koje su dali BiH i KiM. :D
gepard_
Posts: 300
Joined: 26/08/2014 09:07

#27 Re: Zastava BiH

Post by gepard_ »

zoljaM80 wrote:
Dzamahirija wrote:Ja to zovem privremenom zastavom.
ja je zovem ponjavom i nametnutom zastavom od strane OHR-a..moja zastava je

Image

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
lasta2
Posts: 268
Joined: 30/04/2014 08:18

#28 Re: Zastava BiH

Post by lasta2 »

Nikad klix-Sa X wrote:Da li vam je muka od zastave BiH koja je okrenuta naopako
naravno da mi zasmeta kad idioti nisu u stanju da okrenu zastavu kako treba.

moram podsjetiti na ovo:
http://www.klix.ba/sport/nogomet/srebre ... /140619130

ovo je vrhunac idiotizma.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#29 Re: Zastava BiH

Post by visocicaguy »

dustaban wrote:
visocicaguy wrote:NERVIRA!! ... ne samo to, nego i vrijedja!
objasnjeno:

https://id-id.facebook.com/IzetSmajevic ... permPage=1
Ma sta je objasnjenjo, nabijem na racku ovog dr.prof.za.bih...

Ovaj mahnitov "objasnio" kako zastavu tehnicki ispravno okrenuti za 90 stepeni (!), bez obzira sto se tako BiH nasadi naglavacke!

Mnoge zemlje imaju baska horizontalnu, baska vertikalnu zastavu, a nasa zastava se, onakva kakva jeste, moze fino postaviti da i horizontalno i vertikalno onaj trokut (kontura BiH) stoji kako treba, samo treba malo mozak ukljuciti.
Ima to sve objasnjeno, bilo i ovdje, potrazite...
NISI U PRAVU! (i ne vrijedjaj, to sto vrijedjas te ne priblizava tome da tvoj stav bude ispravan)

http://www.klix.ba/forum/ispravno-posta ... #p10541973
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#30 Re: Zastava BiH

Post by ExNihilo »

Jeste li znali da postoji otočje Tokelau (10 km2) na Pacifiku koji ima zastavu začudno sličnu našoj? :D

Image

Štaviše, poznajem delegate koji brkaju našu i njihovu zastavu. :D
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14839
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#31 Re: Zastava BiH

Post by DaysleepeR »

samo ovo, "bosanski grb" je sinonim za nekom pokazati kurac. pa i bakiru.

Image
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#32 Re: Zastava BiH

Post by supercali »

visocicaguy wrote:
dustaban wrote:
visocicaguy wrote:NERVIRA!! ... ne samo to, nego i vrijedja!
objasnjeno:

https://id-id.facebook.com/IzetSmajevic ... permPage=1
Ma sta je objasnjenjo, nabijem na racku ovog dr.prof.za.bih...

Ovaj mahnitov "objasnio" kako zastavu tehnicki ispravno okrenuti za 90 stepeni (!), bez obzira sto se tako BiH nasadi naglavacke!

Mnoge zemlje imaju baska horizontalnu, baska vertikalnu zastavu, a nasa zastava se, onakva kakva jeste, moze fino postaviti da i horizontalno i vertikalno onaj trokut (kontura BiH) stoji kako treba, samo treba malo mozak ukljuciti.
Ima to sve objasnjeno, bilo i ovdje, potrazite...
NISI U PRAVU! (i ne vrijedjaj, to sto vrijedjas te ne priblizava tome da tvoj stav bude ispravan)

http://www.klix.ba/forum/ispravno-posta ... #p10541973
Ovaj sto objasnjava nije ispravno objasnio i naopako jr stavlja
Od jarbola zastava se rotira 90° u smjeru kazaljke na satu i to je to
Mr Majestic
Posts: 203
Joined: 04/10/2014 15:52

#33 Re: Zastava BiH

Post by Mr Majestic »

zoljaM80 wrote:
Dzamahirija wrote:Ja to zovem privremenom zastavom.
ja je zovem ponjavom i nametnutom zastavom od strane OHR-a..moja zastava je

Image
Jedna i jedina :thumbup: , u srcu te nosim :kiss: . Bices opet na drzavnom jarbolu pa makar morali nabiti na kolac :izet: sve tvoje ( nase ) neprijatelje :mrgreen:
User avatar
Krokodajl
Posts: 8255
Joined: 27/01/2016 12:36

#34 Re: Zastava BiH

Post by Krokodajl »

Image
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#35 Re: Zastava BiH

Post by GeeTnT »

Lose...lose.. grb pogotovo.
User avatar
Krokodajl
Posts: 8255
Joined: 27/01/2016 12:36

#36 Re: Zastava BiH

Post by Krokodajl »

GeeTnT wrote:Lose...lose.. grb pogotovo.
Stavit Grb sa ljiljanima na trobojku.

Naša "stara" zastava je najbolja koju smo imali i koju ćemo imati, jednostavna a opet prepuna značenja.

Al recimo na Grbu bi trebali poraditi, Grb kao Grb (ne na Zastavi) bi trebao da ima više detalja, po meni, ono kao kod Britanaca.

Image
User avatar
Runner49
Posts: 55
Joined: 09/04/2017 17:22

#37 Re: Zastava BiH

Post by Runner49 »

Krokodajl wrote:
Stavit Grb sa ljiljanima na trobojku.

Naša "stara" zastava je najbolja koju smo imali i koju ćemo imati, jednostavna a opet prepuna značenja.

Al recimo na Grbu bi trebali poraditi, Grb kao Grb (ne na Zastavi) bi trebao da ima više detalja, po meni, ono kao kod Britanaca.

Image
čuj trobojka sa ljiljanima? :lol:

inače,kakav narod takva zastava.balijanderima taman odgovara ovo varta njesra što ju je sklepalo djete nekog EU činovnika u paint-u. :bih:
User avatar
Pandakonda
Posts: 4418
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#38 Re: Zastava BiH

Post by Pandakonda »

:bih:
Image
User avatar
ExNihilo
Posts: 17072
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#39 Re: Zastava BiH

Post by ExNihilo »

Republika Bosnavija.
Mr Majestic
Posts: 203
Joined: 04/10/2014 15:52

#40 Re: Zastava BiH

Post by Mr Majestic »

Pandakonda wrote::bih:
Image
Vec ponovljeno sranje na ovom forum ali ces dobiti isti komentar . Pod ovom trobojnicom je vec nekoliko puta izvrsen genocid nad Bosnjacima zato je ne mogu i nece prihvatiti . Drugo ima onih koji kazu da su to tako zvane boje Slavenskih naroda sto je za Bosnjake kao potomke Ilira takodje ne prihvatljivo . Citaj i uci mozda nesto i shvatis . Pokusaj sa drugom trobojnicom crvena , bijela i zelena , mozda i prodjes jer ima barem nesto Bosanskog .
User avatar
Pandakonda
Posts: 4418
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#41 Re: Zastava BiH

Post by Pandakonda »

Mr Majestic wrote:
Pandakonda wrote::bih:
Image
Vec ponovljeno sranje na ovom forum ali ces dobiti isti komentar . Pod ovom trobojnicom je vec nekoliko puta izvrsen genocid nad Bosnjacima zato je ne mogu i nece prihvatiti . Drugo ima onih koji kazu da su to tako zvane boje Slavenskih naroda sto je za Bosnjake kao potomke Ilira takodje ne prihvatljivo . Citaj i uci mozda nesto i shvatis . Pokusaj sa drugom trobojnicom crvena , bijela i zelena , mozda i prodjes jer ima barem nesto Bosanskog .
Pa i Hrvati i Srbi su se međusobno klali pa ih to nije spriječilo da ostave slavenske boje :-) Gdje si Ilir nisam te prepoznao :lol: Albanci imaju najveći % Ilirskog porijekla, i jel' ti mi ličimo na Albance ? Smetaju ti slavenske boje a hoćeš da staviš zelenu koju ti je nametnuo okupator :zzzz:
Mr Majestic
Posts: 203
Joined: 04/10/2014 15:52

#42 Re: Zastava BiH

Post by Mr Majestic »

Ocekivao sam da ces reci kako su Albanci porijeklom Iliri jer vec desetljecjima pokusavaju da to dokazu ali jedino su uspjeli da ubjede nepismene Bosnje u to . Nezavisnim genetskim istrazivanjem ( koje nisam radi ja ) je dokazano da su Albanci najvecim djelom potomci Tracana , dok su Bosnjaci najvecim djelom potomci Ilira ,a tek 5% Slaveni koliko i Kelti . Hrvati i Srbi su najvecim djelom potomci Slavena , a jedino sto njih interesuje je da njihovim zastavama nema nista od Bosne, Bosnjastva ili Islama , ostalo je nevazno . Iako se to vrijeme koje ti nazivas okupatorskom zove zlatno doba u BiH , zelena boja nije nametnuta vec je to ima mnogu dublji izraz u istoriji i vjeri ove maticne drzave Bosnjaka . Smatram Tursku prijateljsku zemlju ali nemoj nikako da se usudjujes da me zoves turkofilom jer to nisam . Turska Turcima ,Bosna Bonjacima sa ljiljanima na celu :thumbup: . P.S. upitaj sebe da li jos uvjek patis od Jugonostalgije ?
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#43 Re: Zastava BiH

Post by supercali »

Mr Majestic wrote:
Pandakonda wrote::bih:
Image
Vec ponovljeno sranje na ovom forum ali ces dobiti isti komentar . Pod ovom trobojnicom je vec nekoliko puta izvrsen genocid nad Bosnjacima zato je ne mogu i nece prihvatiti . Drugo ima onih koji kazu da su to tako zvane boje Slavenskih naroda sto je za Bosnjake kao potomke Ilira takodje ne prihvatljivo . Citaj i uci mozda nesto i shvatis . Pokusaj sa drugom trobojnicom crvena , bijela i zelena , mozda i prodjes jer ima barem nesto Bosanskog .
Da i ti nesto naucis
Pod ovom trobojnicom nije nikad izvrsen genocid nad bosnjacima jer ako imalo znas istoriju zastava to bi trebao znati
Sta zelis reci da bosnjaci nisu slaveni?
Jbt otkad su i bosnjaci poceli biti nebeski narod od ameba postali i sl?
Trece ako vec pametujes o zastavama zelena boja nema nista sa bosnom i sada i kroz istoriju

Zahvali se drugi put
User avatar
Quaresma
Posts: 6761
Joined: 19/07/2010 16:37

#44 Re: Zastava BiH

Post by Quaresma »

samo se pridržvati boja grba kotromanića, ne treba nam više
User avatar
Skijaš
Posts: 12781
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#45 Re: Zastava BiH

Post by Skijaš »

Quaresma wrote:samo se pridržvati boja grba kotromanića, ne treba nam više
I to je OK kad si ti u pitanju. Ali oni koji žele reintegraciju društva, trebaju forsirati ono oko čega se prosječni ljudi mogu okupiti.
black64
Posts: 185
Joined: 16/02/2016 18:45

#46 Re: Zastava BiH

Post by black64 »

moze li ova
Image
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#47 Re: Zastava BiH

Post by General War »

Morel ova? 8-)

Image
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11249
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#48 Re: Zastava BiH

Post by Prpa.ba »

Pandakonda wrote:Image
Lijepa zastava, vjerovatno bi ovakva i bila da se stiglo odrzati jos koju sjednicu Skupstine RBiH u mirnodopskim uslovima. :)
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#49 Re: Zastava BiH

Post by TheMule »

Trobojke su tako ruzne, da to ne treba ni slutiti.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#50 Re: Zastava BiH

Post by supercali »

black64 wrote:moze li ova
Image
Ova nije losa
Ja bih recimo napravio zuto plavo crveni i u sredini u bijelom krugu ovaj grb
Post Reply