Stanišić i Simatović - Presuda

Post Reply

Presuda

Poll ended at 31/05/2013 12:19

sloboda
16
55%
zatvor (nešto malo)
1
3%
zatvor (kako sam se nadala, dobro sam se udala)
2
7%
zatvor (i prlić im se smije)
10
34%
 
Total votes: 29

User avatar
karanana
Posts: 47469
Joined: 26/02/2004 00:00

#26 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by karanana »

izgleda da nece
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#27 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by varijabilni »

sloboda im se smiješi kako se meni čini.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#28 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Danguba »

Nabijem i njih i sudije. :evil:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#29 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by KatarinaKosaca »

varijabilni wrote:sloboda im se smiješi kako se meni čini.
do not dream dreams, iako puno toga nisu dokazali, puno toga i jesu
Eöl Mornedhel
Posts: 233
Joined: 15/04/2013 18:59
Location: R'lyeh

#30 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Eöl Mornedhel »

karanana wrote: sigurno i toma i ostali srpski politicari mole sud da ga zauvijek zakljucaju.
:lol: Kako bi to išlo? Šešelje Dr Vojislav u tenku juriša na rezidenciju na Andrićevom vencu? Ili podmeće one njegove znamenite kore od banane od kojih se 7 puta oklizneš?
Inače, meni će biti neopevani šok ako ga puste. Priznajem da nisam pratio detalje suđenje i optužnicu, pa ni ne znam po kojim sve osnovima ga terete, ali je ovde (relativno) opšte poznato da je on vrlo involviran u zločine, posebno u podrinju, svi "dobrovoljci" koji su išli u BiH su išli preko SČPa/SRSa. Ako se on izvuče onda stvarno u pičku materinu i počeću da verujem u teorije zavere.
međutim očekujem kao u slučaju "šestorke" da će drugostepena biti prilično sterilna i svedena na lokalnu razinu.
? Kakvu "lokalnu razinu" u slučaju Stanišić/Simatović, zločine u Barajevu i Ćićevcu? U ovom slučaju ne postoji "lokalna razina".
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#31 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by varijabilni »

jadna sutkinja pikar.
User avatar
karanana
Posts: 47469
Joined: 26/02/2004 00:00

#32 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by karanana »

sta se desava?
jucer na kixu uzivo pracenje a danas ovog nema ni na mapi.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#33 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Alfons Kauders »

karanana wrote:sta se desava?
jucer na kixu uzivo pracenje a danas ovog nema ni na mapi.
lose izgleda, skroz...
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#34 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by varijabilni »

zločini u bosanskom šamcu i doboju a ni za to ova dvojica nisu krivi ali eto ko znali su, ostalo ništa. sutkinja pikar svaki put izdvoji mišljenje.
Nebitan32
Posts: 1118
Joined: 31/12/2011 21:40

#35 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Nebitan32 »

Tribunal stiti srbiju (glavnog krivca za sve nedace). To se vidilo i u prethodnim procesima(pogotovo Milosevic).
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#36 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by baxul »

fuj
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#37 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Alfons Kauders »

Alfons Kauders wrote:
karanana wrote:sta se desava?
jucer na kixu uzivo pracenje a danas ovog nema ni na mapi.
lose izgleda, skroz...
ko to rekoh... jebiga ipak je to CIA igrac
User avatar
Golf forever
Posts: 259
Joined: 28/04/2013 11:30

#38 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Golf forever »

eto NISU KRIVI :?
Eöl Mornedhel
Posts: 233
Joined: 15/04/2013 18:59
Location: R'lyeh

#39 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Eöl Mornedhel »

505sCrtom wrote: 'Optuženi nisu služili kao kanali veze između ključnih aktera u udruženom zločinačkom poduhvatu'
Ebote, kakva maloumnost, ne verujem.
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#40 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by varijabilni »

KatarinaKosaca wrote:
varijabilni wrote:sloboda im se smiješi kako se meni čini.
do not dream dreams, iako puno toga nisu dokazali, puno toga i jesu
da sam na tvom mjestu poklopio bih se ušima i nijedne više. životi dva francuska pilota vrijede više nego 2 miliona života bilo kojeg pripadnika plemena sa balkana.
User avatar
Johnzy
Posts: 290
Joined: 16/03/2013 19:58

#41 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Johnzy »

Eöl Mornedhel wrote:Meni se čini drugojačije. Ovi su ti klasični službaci, all job, no emotions. U spektru gde je jedan kraj definisan Hajdrihom a drugi Ajhmanom ovi su neuporedivo bliži ajhmanskom kraju skale (mada nisu ni blizu banalni kao dotični).
Ne bih se složio s tobom. Oni nisu bili samo vešti organizatori svih najbrutalnijih zločina i u suštini birokrate, kao što je Ajhman bio. Mislim da su mnogo bliži Hajndrihu. Oni su pored organizovanja i opremanja skoro svih paravojnih i parapolicijskih jedinica napravili od službe ono što je ona danas. DB, koja je nastala da služi sistemu se transformisala pod vođstvom ove dvojice u monstruma koja upravlja celokupnim političkim sistemom u Srbiji. Svakog političara drže u šaci nešto, skoro svaki jači kriminalni klan na čelu ima pulena DB ili sada BIA-e. Ako se uzme u obzir da jedan deo mitropolita SPC, ako ne i svi (mada, eto, ostavljam mogućnost da neki od njih stvarno veruju u Boga i pravoslavlje) rade za BIA, gomila novinara, umetnika, akademika, jasno se vidi da je ova organizacija daleko od puke logistike, a više pravi monstrum koji se krije iza svega.
Ako te zanima delić onoga šta i kako radi BIA, preporučujem Insajder B92, Državna tajna. U njemu Dušan Stupar, šef Udbe Beograda priča kako je služba radila i radi. Posebno mi je jeziv, čini mi se, šesti deo, gde operativac priča o tome kako služba ima svoje vodoinstalatere, molere, nastavnike... koje izvlači po potrebi.

U svakom slučaju, monstrum je živ, a kreatori će valjda biti osuđeni pošteno.

Edit: Ispravka, mislio sam na serijal Insajdera Službena tajna. Evo linka ka epizodama, ako nekog zanima http://www.b92.net/video/video.php?nav_ ... &start=130 Skroll dole i svih šest su tu.
Last edited by Johnzy on 04/06/2013 09:15, edited 1 time in total.
User avatar
Man of steel
Posts: 1295
Joined: 28/02/2012 00:58

#42 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Man of steel »

CIA snajka, CIA...

Čitav vojni vrh Srbije koji se iživljavao nad nama je bio u njihovim rukama!
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#43 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Nass »

Uzas! Ovo je uzas. Nova sramota Haga!
megaman4
Posts: 4955
Joined: 08/08/2011 23:59

#44 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by megaman4 »

varijabilni wrote:zločini u bosanskom šamcu i doboju a ni za to ova dvojica nisu krivi ali eto ko znali su, ostalo ništa. sutkinja pikar svaki put izdvoji mišljenje.
valjda je svima jasno da Bošnjaci nisu dobrodošli na ovim prostorima, a to govori i ovo s ovom dvojicom pajdaša...

da smo mi činili ono šta su oni, NATO, EU i SAD bi nas izbrisali, s lica zemlje, a ostatak, u TURSKU, FUJ, yebem ti EU i njihovu pravdu...zato ima BOG i njegova pravda, ovo su čista evropska govna.... :evil:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#45 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by KatarinaKosaca »

varijabilni wrote:
KatarinaKosaca wrote:
varijabilni wrote:sloboda im se smiješi kako se meni čini.
do not dream dreams, iako puno toga nisu dokazali, puno toga i jesu
da sam na tvom mjestu poklopio bih se ušima i nijedne više. životi dva francuska pilota vrijede više nego 2 miliona života bilo kojeg pripadnika plemena sa balkana.
Ja se hoću poklopiti ušima, jer priznajem sudske odluke, koliko god knedli progutala, ne kmečim o srpskim kazamatima, političkim odlukama i nepravdi. Sudska odluka, ne komentiram, samo prihvaćeno.
User avatar
Johnzy
Posts: 290
Joined: 16/03/2013 19:58

#46 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by Johnzy »

http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=718340

E pa serem se po glavi svima u Hagu! I prevodiocima! Jbt, pa ako ove ne mogu da osude, koga mogu?!?!?! Nemam reči.
5 0 5
Posts: 15203
Joined: 14/10/2007 20:58

#47 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by 5 0 5 »

ovo je samo prvostepena :D
bljump
Posts: 127
Joined: 27/05/2013 20:55

#48 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by bljump »

Nakon oslobadjanja Perisica sasvim je logicno da se i ova sica oslobodi.
Isto kao sto je logicno da se nakon rasterecenja Srbije od price o agresiji na BiH i Hrvatska oslobodi na drugosteprenoj presudi sestorci.
To sam i juce napisao.
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#49 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by varijabilni »

KatarinaKosaca wrote:
Ja se hoću poklopiti ušima, jer priznajem sudske odluke, koliko god knedli progutala, ne kmečim o srpskim kazamatima, političkim odlukama i nepravdi. Sudska odluka, ne komentiram, samo prihvaćeno.
ja lično ovu dvojicu smatram monstrumima ali hoću da ti kažem koliko si ti zasljepljena. ti ne vjeruješ ni kad sudije čitaju da nemaju dokaze, nego tvrdiš da su im mnogo toga našli. :lol: čim su rekli da nisu imali kontrolu nad arkanovcima i škorpionima bilo je jasno da će ih osloboditi. uostalom kad je oslobođen gotovina i hrvatski državni vrh ovo je bilo za očekivati.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#50 Re: Stanišić i Simatović - Presuda

Post by It_is_a_Leclerc »

Dakle, sudska odluka se, kao i ona jučerašnja, mora poštovati.
Nažalost, tužilaštvo se baziralo samo na dokazivanje kako je pomenuti dvojac bio kanal veze između JSO, SDG-a, Škorpiona i Miloševića, a ne na dokazivanje njihove direktne involvacije u zločine kroz svjesnu namjeru da se slanjem pomenutih jedinica postigne određeni zločinački cilj.

Ovom presudom posebno mogu biti nezadovoljni Hrvati jer je njome, praktički, zločin u Vukovaru predstavljen kao posljedica vojnog poraza, a ne ciljane namjere da se počini zločin.

Ovo je prvostepena presuda na koju će se tužilaštvo žaliti.
Post Reply