Istočno Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#26 Re: Istočno Sarajevo

Post by varijabilni »

ima određen broj hrvata koji kupuju u istočnom, kao i srba iz sarajeva i tek poneki bošnjak. doduše, srbi iz sarajeva su još uvijek u najvećem broju kupci. prodaju u sarajevu kupe u istočnom sarajevu i još ostane za auto ili kakav poslovni prostor a opet su u sarajevu i još među svojima. mada je i to "svojima" upitno jer i tamo postoje klanovi, prednjači kalinovik.
da bi bio grad treba još dosta vremena da prođe... nema pozorišta, kina, gradskog saobraćaja... a prije svega svijest ljudi treba da se podigne da bi se dosegao neki gradjanski nivo. srbi iz sarajeva koji su tamo otišli nešto pokušavaju u tom smislu ali teško ide pa se mnogi žale i smetaju im kulturološke razlike i drugačiji mentalitet.

izdvojio bih kafe slastičarnu "knez" kao mjesto koje se ne bi postidio ni bilo koji veći grad. bašta im je fenomenalna, subotim i nedeljom podnevna proljećna, ljetna ili jesenja kafa je stvarno uživancija i puno ljudi iz sarajeva dolazi tu kad hoće da pobjegne iz gradske vreve. idealno za parove s malom djecom.

kliknite na galerija i pogledajte.

http://www.dak-is.com/index.php?option= ... &Itemid=56
Last edited by varijabilni on 13/02/2013 14:24, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 82329
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#27 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

Luksor kafić mi je u ragnu s delikatsenom :D barem do dekoru i kulturu iako nema glumaca :D
radostan dan
Posts: 27101
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#28 Re: Istočno Sarajevo

Post by radostan dan »

nemogu tu graditi(kula) zbog blizine aerodroma(najvise) a i zatvora,bar tako kazu
:)
nije to u pitanju, nego pravno-imovinski odnosi.

za forumaša koji ima negativnih iskustava sa i.sarajevom, sjetih se diskusije od prošle ili pretprošle godine, na temi - cijene stanova, kada se javilo par bošnjaka koji su umjesto, citiram - golubarnika - po grbavici i slično izabrali dvosobne i trosobne stanove u lukavici. i nemaju zamjerki na komšijske odnose.
tako da je sve, jbg, kako ti se namjesti.

labude, ako iskopaš podatak koliko katolika je kupilo nekretnine u i. sarajevu, možda se i iznenadiš.

cijena od 1300 km je možda važila za 2010. i prvu polovinu 2011. nema šanse da se toliko izgura sada.
ko ima keša, taj diktira cijenu, a ona je otprilike 1100.

mislim da je prikaz objektivan samom činjenicom da ne živim tu, ali provlače mi se podaci kroz prste. :mrgreen:
nisam_ni_ja
Posts: 105
Joined: 05/12/2012 17:59

#29 Re: Istočno Sarajevo

Post by nisam_ni_ja »

duh_sa_sjekirom wrote:
nisam_ni_ja wrote:Evo podataka. Istočna Ilidža i Istočno Novo Sarajevo ukupno oko 22 hiljade birača. Dakle, oko 26 hiljada.

Ako te interesuje za čitav Grad, tj. sve gradske opštine, mogu i to da izračunam.
Mene je i interesovalo za čitav grad Ist.Sarajevo, tj za sve opštine koje mu pripadaju?
Oko 63-64 hiljade.

Formula je: broj glasača na opštim izborima 2012. + 15% (maloljetni).
Last edited by nisam_ni_ja on 13/02/2013 14:42, edited 2 times in total.
User avatar
Truba
Posts: 82329
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#30 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

ja sam čuo 95.000
mada mislim da je broj mnogo puta manji
pale i sokolac i kalinovik ne računam..u IS
mada je to baza za dolazak mladjih ljudi vamo
nisam_ni_ja
Posts: 105
Joined: 05/12/2012 17:59

#31 Re: Istočno Sarajevo

Post by nisam_ni_ja »

Kalinovik nije opština Grada.

Opštine su:

Istočna Ilidža
Istočno Novo Sarajevo
Istočni Stari Grad
Pale
Sokolac
Trnovo

Image
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#32 Re: Istočno Sarajevo

Post by StupskaBitanga »

Znam nekoliko ljudi koji rade u Lukavici a žive u Sarajevu i kažu da tamo bukvalno ima svakavog stanovništva
User avatar
Truba
Posts: 82329
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#33 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

ee jbg zajebo sam se za kalinovik :roll:
živi li iko tamo u zgradama i kućama?

ondje kod kule ima jedno muslimansko groblje vjerovatno ima okolo bošnjačkih kuća
a u prodavaonici tepiha sam vidio kolegu s faxa kako radi.. dakle biznisi ne poznaju granica


što se same kule tiče pravljeno je zgrada...
nisam_ni_ja
Posts: 105
Joined: 05/12/2012 17:59

#34 Re: Istočno Sarajevo

Post by nisam_ni_ja »

Nemam pojma za Kalinovik.
Znaš, to što smo mi sarajevski Srbi, silom prilika danas stanovnici Istočnog Sarajeva, zaratili s vama sarajevskim Bošnjacima i nismo sad u bogzna kakvim odnosima, ne znači odmah da mi sad volimo Kalinovičane, Paljane i ostale i da se interesujemo kako je gore. :D
matematicar_teski
Posts: 1199
Joined: 12/03/2012 18:59
Location: Jusuf Nurkic aka Sabonis

#35 Re: Istočno Sarajevo

Post by matematicar_teski »

nisam_ni_ja wrote:Nemam pojma za Kalinovik.
Znaš, to što smo mi sarajevski Srbi, silom prilika danas stanovnici Istočnog Sarajeva, zaratili s vama sarajevskim Bošnjacima i nismo sad u bogzna kakvim odnosima, ne znači odmah da mi sad volimo Kalinovičane, Paljane i ostale i da se interesujemo kako je gore. :D
Zli bosnjaci vas istjerali i natjerali da ga granatirate 4 godine. Kako su zli samo
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#36 Re: Istočno Sarajevo

Post by StupskaBitanga »

ti se zezaš za ovo ili si ozbiljan
Znaš, to što smo mi sarajevski Srbi, silom prilika danas stanovnici Istočnog Sarajeva, zaratili s vama sarajevskim Bošnjacima i nismo sad u bogzna kakvim odnosima
User avatar
karanana
Posts: 47412
Joined: 26/02/2004 00:00

#37 Re: Istočno Sarajevo

Post by karanana »

i pitao sam se koliko ce ova tema ostati koliko-toliko normalna a samim tim i otkljucana. izgleda da bi dvije stranice mogle biti max.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#38 Re: Istočno Sarajevo

Post by KatarinaKosaca »

:D I Djuro će ti oprostiti što te tukao :lol: :lol: Crnjak.

User avatar
Skream
Posts: 1739
Joined: 11/11/2010 02:26
Location: Night Shift

#39 Re: Istočno Sarajevo

Post by Skream »

evo počinjeee :D
User avatar
karanana
Posts: 47412
Joined: 26/02/2004 00:00

#40 Re: Istočno Sarajevo

Post by karanana »

hehe. ja sam iskreno mislio da bi moglo i ranije. haj jos malo sacekajte da ispecem kokice i uzmem picence.
User avatar
Truba
Posts: 82329
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#41 Re: Istočno Sarajevo

Post by Truba »

nemojte tako baš fina tema volio bih da se nastavi
od vojkovića prema krupcu se gradi veeeeliki zatvor
meni izgleda tako esefična ograda :D
sve je betonirano asfaltirano postavljene bandere svijetli ko u berlinu a do jučer bio mrak
pravi se i zgrada mala do tri kata al je neka muljaža jer se trebaju dijeliti stanovi za obitelji valjda poginulih...

ondje oko kule ima ona fina njiva i mali potok... uvijek mu zaboravim ime... ako može kuća na tri sprava može vala i zgrada :mrgreen:

samo prijevoz je katastrofa centrotrans IS dere li dere ako naiđe :D
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#42 Re: Istočno Sarajevo

Post by varijabilni »

hajde malo da relaksiramo temu. :D gdje su vam bolje ribe, u istočnom s. ili u sarajevu? :D
nisam_ni_ja
Posts: 105
Joined: 05/12/2012 17:59

#43 Re: Istočno Sarajevo

Post by nisam_ni_ja »

"Silom prilika" znači da niko od nas nije planirao i htio da mijenja adresu, već da se to desilo protiv naše volje.
Uopšte nisam ulazio u razloge, niti ću, nisam zato otvorio temu.

Što se mene tiče, palite uTorrent i tražite neki film, da ne propadnu kokice.
sema911
Posts: 471
Joined: 21/03/2010 17:51

#44 Re: Istočno Sarajevo

Post by sema911 »

varijabilni wrote:hajde malo da relaksiramo temu. :D gdje su vam bolje ribe, u istočnom s. ili u sarajevu? :D
iskreno u banja luka ima najbolje cure braco mila pa gdje one nako rastu,.

to i sarajevo ako mislis na lukavicu fali im malo obrazovanja, kulture, ponosa, dobra tijela imaju mada su zemske nafurana

sarajevo nafurane, mamine i babine maze, fali im obrazovanja, kulture, samo nek je nevidi babo, sve ostalo prolazi
User avatar
karanana
Posts: 47412
Joined: 26/02/2004 00:00

#45 Re: Istočno Sarajevo

Post by karanana »

slazem se za banjaluku. a dva sarajeva - tu je to negdje sto se dobrih tice. u federalnom ih ima vise dobrih jednostavno jer ih ukupno ima vise.
nisam_ni_ja
Posts: 105
Joined: 05/12/2012 17:59

#46 Re: Istočno Sarajevo

Post by nisam_ni_ja »

varijabilni wrote:hajde malo da relaksiramo temu. :D gdje su vam bolje ribe, u istočnom s. ili u sarajevu? :D
Niko ne zna poljubiti bolje od Paljanke kad je dobre volje. :D

Banjalučanke su navikane, gledao sam ih 13 godina, nije to ništa posebno.
varijabilni
Posts: 339
Joined: 31/01/2013 14:55

#47 Re: Istočno Sarajevo

Post by varijabilni »

i ja mislim da su banjalučanke izvikane. sirove su za moj ukus. gradske sarajke su šarmantne i znaju se dotjerati a istočno sarajevke su po meni zgodnije od sarajki ali su i one poprilično sirove.
rookfash
Posts: 555
Joined: 29/04/2012 00:18

#48 Re: Istočno Sarajevo

Post by rookfash »

nisam_ni_ja wrote:Nemam pojma za Kalinovik.
Znaš, to što smo mi sarajevski Srbi, silom prilika danas stanovnici Istočnog Sarajeva, zaratili s vama sarajevskim Bošnjacima i nismo sad u bogzna kakvim odnosima, ne znači odmah da mi sad volimo Kalinovičane, Paljane i ostale i da se interesujemo kako je gore. :D
heheh...nasmija me iskren da budem...a u cilju isticanja "slicnosti", a ne "razlika" medju nama, eto jedne: nerviraju nas friške "pridoslice", kalinovicani, paljani, focaci, sandzaklije... (ovo u stilu onih ifor/sfor/eufor sranja pomirujucih reklamnih kampanja) :D
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4845
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#49 Re: Istočno Sarajevo

Post by duh_sa_sjekirom »

nisam_ni_ja wrote:
duh_sa_sjekirom wrote:
nisam_ni_ja wrote:Evo podataka. Istočna Ilidža i Istočno Novo Sarajevo ukupno oko 22 hiljade birača. Dakle, oko 26 hiljada.

Ako te interesuje za čitav Grad, tj. sve gradske opštine, mogu i to da izračunam.
Mene je i interesovalo za čitav grad Ist.Sarajevo, tj za sve opštine koje mu pripadaju?
Oko 63-64 hiljade.

Formula je: broj glasača na opštim izborima 2012. + 15% (maloljetni).
Dakle, oko 65000. Kad se to doda na probližno 400000 stanovnika u Kantonu Sarajevo, dobije se da na području prijeratnog Sarajeva (4 gradske + prigradske općine) živi približno između 450000 i 500000 stanovnika, što je otprilike kao i 1991.g.
radostan dan
Posts: 27101
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#50 Re: Istočno Sarajevo

Post by radostan dan »

karanana wrote:slazem se za banjaluku. a dva sarajeva - tu je to negdje sto se dobrih tice. u federalnom ih ima vise dobrih jednostavno jer ih ukupno ima vise.
zaista sam iznenađen, negativno, kolega...
znači, obnavljanje gradiva, znači nema razlike, znači sve su dobre, znači sve su naše i mi njihovi...

8-)
Post Reply